the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 2012

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 29-04-12, 10:25   #481
Petalouda82

Προεπιλογή

Καλημέρα, ζουζουνίτσες! Τι κάνετε;;; Μια μια περνάνε οι μερούλες!!!!! Τελική ευθεία για όόόόλες!!!!!

Λία μου, καλωσήρθες στην κουνιάδα! Έτοιμα όλα;;;; Τέλος οι δουλίτσες στας Αθήνας; Αντε στην γλυκια αναμονη τωρα πάλι!! Όλα καλα θα πανε και θα γεννησεις φυσιολογικα, όπως ακριβώς το έχεις φανταστεί και προετοιμαστεί γι αυτο! Ε, δε θα γεννησουμε και ολες με καισαρικη!! Μεθαύριο καταφθάνει και ο αντρούλης σου;; Τι καλα;; Τι εγινε τελικα με την αδεια πανω στις εκλογες; Του τη δωσανε τελικα;;;;

Έλενα μου γλυκια, να σου ζησει ο παιδαρος!!!!! Τον εχεις αγκαλιτσα τωρα ή μου φαινεται;;;;; χιχιχι Δωστου ενα γλυκο φιλακι απο εμας!!! Να ειναι γερος και να τον καμαρωνετε! Αχ, Παναγιτσα μου, τι ευτυχια ειναι αυτη!!!!!!! Αληθεια απο εκει δεν μπορεις να μπεις στο ιντερνετ τελικα;;; Μουφα ειναι η δωρεαν πλοηγηση;
Ο χρήστης Petalouda82 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-04-12, 12:03   #482
sosad

Το avatar του χρήστη sosad

Προεπιλογή

Ελένη μου, καλημέρα!
εσύ κ αν μπήκες στην τελική ευθεία!!!!!!!!!
σε 5 μέρες θα έχεις την μπουμπού σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απιστευτο!
είσαι έτοιμη μικρούλα?
Παλιά 29-04-12, 12:44   #483
Petalouda82

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sosad Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελένη μου, καλημέρα!
εσύ κ αν μπήκες στην τελική ευθεία!!!!!!!!!
σε 5 μέρες θα έχεις την μπουμπού σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απιστευτο!
είσαι έτοιμη μικρούλα?
Καλημέρα, κοριτσάκι!

Έτοιμα όλα νομίζω..... Απίστευτο δε λες τίποτααααα!!!!! Σε 5 μέρες θα βγει η τσαχπίνα!!! χαχαχαχ Εγω μεγάλη αγωνία και χαρά και απλά δεν μπορώ να με φανταστώ από την Πέμπτη και μετά!!!! Κι εσύ όμως κοντεύεις!!!! Σιγά τι έμεινε;;;; 1 το πολυ 2 βδομάδες.... Σωστά;
Παλιά 29-04-12, 15:47   #484
eleni1977

Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσακια!!!!!
Ευχομαι μια ομορφη Κυριακη σε ολες!!!!

Ελενα να σου ζησει ο γιοκας!!!! Ελπιζω να σου πηγαν ολα τελεια και περιμενουμε νεα σου.

Εφτασε ο καιρος να γνωρισουμε τα μπουμπουκακια μας φιλες, οπως λεει και η γιαγια του αντρα μου (94 ετων) ερχεται ο νεος ανθρωπος!!!!!

Εμεις εχουμε το ραντεβου μας την Τεταρτη 2 Μαιου στις 8 το πρωι!!!!!!!!!!!!!
Προσπαθω να φανταστω πωσ θα ειναι αλλα δεν μπορω, μου ερχονται συνεχεια εικονες απο τον Νικολα........

Επειδη δεν ξερω ποτε θα καταφερω να ξαναμπω θελω να ευχηθω σε ολες με το καλο να ερθουν τα μωρακια, να ειναι γερα και δυνατα, ευτυχισμενα και τυχερα!!!!!!!!
Ευκολη γεννα και καλη αναρρωση σε ολες τις μαιομανουλες!!!

Πολλα φιλια

Ο χρήστης eleni1977 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-04-12, 16:38   #485
sosad

Προεπιλογή

Ελένη1977 με το καλό!!!
κοίτα γεννητούρια που έχουμε αυτή την εβδομάδα!!!
εσύ και η Ελένη μας(πεταλούδα) είσαστε με μια ημέρα διαφορά, και το Σοφάκι μας είναι στις ημέρες της, οπότε μπορεί και μέσα στη βδομάδα να έχουμε και την άλλη μπουμπού!
Πότε ήταν που λέγαμε για την β΄επιπέδου και πότε φτάσαμε στη γέννα
αν κάνω τον απολογισμό κορίτσια, μου φάνηκε σαν όνειρο όλη η εγκυμοσύνη....
το θετικό τεστάκι.... το άγχος μέχρι να ακούσουμε καρδούλα.... μετά η αγωνία πριν από κάθε υπέρηχο και η χαρά μόλις βλέπαμε πως όλα πήγαιναν καλά... η αποκάλυψη του φύλου...τα πρώτα όνειρα...τα πρώτα σκιρτήματα και η προσμονή κάθε βράδυ αν θα κάνει τη χάρη να κλωτσήσει δυνατά για να το νιώσουμε...μετά αυτή η μοναδική επαφή και επικοινωνία που υπάρχει με το μωρό, τα χέρια πάνω στην κοιλίτσα που φουσκώνει κάθε μέρα...τα πρώτα ψώνια...η προετοιμασία του δωματίου...τα όνειρα ολοκληρωμένα πια...και τώρα η αναμονή της μεγαλύτερης στιγμής, το τέλος της διαδρομής και το ξεκίνημα μιας νέας ολοκαίνουριας ζωής...
τα μωράκια μας έρχονται και εμείς νιώθουμε να ξαναγεννιόμαστε πάλι από την αρχή!!!!
δε νομίζω πως υπάρχουν λέξεις αρκετά δυνατές να εκφράσουν αυτό που νιώθουμε...
Παλιά 29-04-12, 16:47   #486
Petalouda82

Προεπιλογή

Αχ, Λιάκι μου με συγκίνησες!!!!!!! Έχω βουρκώσει τώρα.... Είναι όμως από χαρά κι ευτυχία.... Έτσι είναι ακριβώς όπως τα περιγράφεις, κοριτσάκι μου...Έτσι πέρασαν οι πρώτες μέρες και μετά μήνες ολόκληροι.... Σαν όνειρο, σαν ψέμα! Πω πω δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω τώρα.... Απορώ πώς θα είμαι την Πέμπτη! Θα κλαίω συνεχώς, ρεζίλι θα γίνω!!!!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 29-04-12, 16:50   #487
Petalouda82

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eleni1977 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κοριτσακια!!!!!
Ευχομαι μια ομορφη Κυριακη σε ολες!!!!

Ελενα να σου ζησει ο γιοκας!!!! Ελπιζω να σου πηγαν ολα τελεια και περιμενουμε νεα σου.

Εφτασε ο καιρος να γνωρισουμε τα μπουμπουκακια μας φιλες, οπως λεει και η γιαγια του αντρα μου (94 ετων) ερχεται ο νεος ανθρωπος!!!!!

Εμεις εχουμε το ραντεβου μας την Τεταρτη 2 Μαιου στις 8 το πρωι!!!!!!!!!!!!!
Προσπαθω να φανταστω πωσ θα ειναι αλλα δεν μπορω, μου ερχονται συνεχεια εικονες απο τον Νικολα........

Επειδη δεν ξερω ποτε θα καταφερω να ξαναμπω θελω να ευχηθω σε ολες με το καλο να ερθουν τα μωρακια, να ειναι γερα και δυνατα, ευτυχισμενα και τυχερα!!!!!!!!
Ευκολη γεννα και καλη αναρρωση σε ολες τις μαιομανουλες!!!

Πολλα φιλια
Ελένη μου με το καλο!!!! Ευχομαι καθε ευκολια στη γεννα σου! Ηρθε η μεγαλη ωρα!!! Σε λιγους μηνες που θα συζηταμε αλλα θεματα περι μωρων θα μας φαινεται σαν ονειρο ολο αυτο που ζουμε τωρα, ολη αυτη η αναμονη και η λαχταρα, οπως μας φαινεται ηδη η εγκυμοσυνη που περασε!
Σε φιλω γλυκα! Να βγάλεις ενα γερο μωρακι και να εχεις μια γρηγορη και καλη αναρρωση! Θα περιμενουμε τα νεα σου οταν μπορεσεις!
Παλιά 29-04-12, 17:33   #488
Sisi24

Το avatar του χρήστη Sisi24

Προεπιλογή

Καλησπέρα κοριτσάκια!
Λιάκι εδώ είσαι και ανησύχησα καλέ?
Άντε έρχεται και ο αντρούλης σου, τι καλά!
Τώρα θα είσαι κι εσύ πιο χαλαρή αφού θα τον έχεις κοντά!
Α και οι δικοί σου σε αναμονή είναι για τη γέννα ε?
Και που θα μείνουν εκείνοι όταν ανέβουν Αθήνα?
Πολύ συγκινητικά όσα έγραψες για τη ζωούλα που μεγαλώνει μέσα μας, δεν θα το πιστεύετε κορίτσια μόλις το δείτε ότι αυτό το πλασματάκι είναι δικό σας, θα πάθετε έρωτα!!

Ελένη1977 την Τετάρτη θα δείτε το μωράκι σας?
Με το καλό κοπέλα μου να έρθει το νινί σας!
Εύχομαι να πάνε όλα σούπερ κοριτσάκι!!

Ελενίτσα και τα δύο τρέχουν αλλά αν τα πιέσω μόνο, δε νομίζω να παίζει ρόλο, όταν θα έρθει η ώρα θα φτιάξει το γαλατάκι, θα δεις!
Ναι μπορεί να πάω και στην παράταση, αφήνει ο γιατρός μου και μια-δυο μέρες αν είναι όλα ο.κ. Άρα μπορεί να πάω και μετά τις εκλογές φαντάσου!
Εσύ την Πέμπτη ε? πώς πέρασε ο καιρός κιόλας έτσι γρήγορα?
Με το καλό κοριτσάκι και σε εσένα!!

Ο χρήστης Sisi24 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-04-12, 10:27   #489
sosad

Προεπιλογή

καλημέρα μανούλες!!!
Ελένη και εγώ έχω γίνει πολύ ευσυγκίνητη...λες να πλαντάξουμε στο κλάμα ακόμα πριν γεννήσουμε?Η μαία μας είπε πως μετά τη γέννα είναι πολύ φυσιολογικό να κλαίμε συνέχεια και για πολύ καιρό, λόγω των ορμονών και της ψυχολογίας μας, οπότε, το μετά, δεν το γλιτώνουμε σίγουρα

Σοφία οι δικοί μου θα μείνουν σε συγγενείς στην Αθήνα, θα είναι λίγο ταλαιπωρία αλλά τι να κάνεις...οι ξενιτεμένοι τα έχουμε αυτά...

Πάω να βρω οφθαλμίατρο σήμερα, γιατί το είχα ξεχάσει τελείως, μου είχε πει ο γιατρός τον τελευταίο μήνα να πάω να δω τα μάτια μου γιατ'ι είχα κάνει λειζερ πριν από κάποια χρόνια και πρέπει να τα ελέγξω πριν την γέννα...ουφ, άντε να τελειώνουμε με τους γιατρούς πια..
Παλιά 30-04-12, 11:11   #490
Petalouda82

Προεπιλογή

Καλημέρα!
Λία, το πριν τη γέννα κλάμα θα προσπαθήσω να το συγκρατήσω γιατί θα είμαστε πολλοί στο σπίτι την Τετάρτη οπότε δε με παίρνει... Άσε που η αγωνία και ο φόβος θα μας απασχολούν και θα ξεχνάμε τη συγκίνηση.... Μόλις γεννήσουμε με το καλό και φύγει το γερό άγχος και χαλαρώσουμε θα μας βγει το κλάμα σίγουρα! Και πάλι όμως αυτό που είπε η μαία ότι μπορεί να κλαίμε για πολύ καιρό δε μου αρέσει γιατί φοβάμαι και την επιλόχειο κατάθλιψη και αν κλαις είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις το λόγο... Είναι καθαρά χαρά και ορμόνες, ή τείνει να γίνει παθολογικό;;; Ελπίζω να κλάψω όσο γίνεται λιγότερο, δεν αργεί να σε πάρει από κάτω.... Πάντως έχω ακούσει γνωστές που κλαίγαν με τις μέρες και δεν ήταν σκέτη χαρά... Ας ελπίσουμε να την παλέψουμε!
Κι εγώ έχω κάνει λειζερ στα μάτια και μου το είχαν πει κι εμένα αν γεννησω φυσιολογικά να τα κοιτάξω πριν. Υπάρχει περίπτωση ο γιατρός να μη δώσει το ΟΚ για Φ.Τ. και αυτό μου είπαν μπορεί να συμβεί αν έχει λεπτύνει πολύ ο κερατωειδής νομίζω. Όμως μην ανησυχείς, δε γίνεται συχνά και θα πρέπει να είχες πολλή μυωπία πριν την επέμβαση. Περιμένουμε τα νέα!!!

Με την Έλενα τι έγινε;;;; Γιατί δεν μπόρεσε άραγε να μπει καθόλου ιντερνετ να μας πει πώς πήγε και πώς είναι το μωράκι της; Τώρα θα είναι σπίτι λογικά. Χθες ή σήμερα θα βγήκε.... Πού είσαι Ελενίτσαααα;;;; Έχουμε την έγνοια σου!

Κατερίνα, τι κάνεις;;;;; Πώς τα πας;;;;

Σοφάκι, όποτε και να βγει η ζουζουνίτσα σου να βγει γερή! Αυτό μετράει!! Αχ, τι δύσκολο και για τους γονείς που περιμένουν με τις βαλίτσες στο χέρι και μόλις ειδοποιηθούν θα ταξιδεύουν άρον άρον μέσα στην αγωνία....

Πάντως η καισαρική έχει και ένα καλό για τους γονείς μας.. Έρχονται στην ώρα τους χωρίς άγχος!

Αχ, όλο και πιο πολύ με ζορίζει η μικρούλα μου.... Κάνει κινήσεις κι επειδή είναι μεγάλη ή με πονάει ή μου προκαλέι δυφορία!!! Ουφφφφφφφφφφ...... Πατούσες και μπουνίτσες πιάνουμε καθαρά πλεόν!!! χιχιχι Και την πιάνει και αυτός ο παλιολόξυγγας και τσατίζεται και δώσ'του κλωτσιές!!! Αααααχχχχ......
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 30-04-12, 15:13   #491
Sisi24

Προεπιλογή

Καλό μεσημέρι κορίτσια!
Ναι ένα καλό είναι αυτό Ελενίτσα, ξέρεις ποια μέρα θα πας, ξέρουν και οι συγγενείς και δεν είστε με την αγωνία όλη την ώρα!
Και άντε να καθαρίζω και συνέχεια γιατί λέω τώρα θα σπάσουν τα νερά και θα τα αφήσω όλα χάλια, να σιδερώσω να μην αφήσω ασιδέρωτα της πεθεράς, ή άπλυτα στο νεροχύτη, πιο πολλές δουλειές κάνω τώρα στα τελειώματα εγώ η τρελή!
Αχ ναι, αυτό ο λόξυγγας πολύ την τσατίζει κι εμένα και αρχίζει τις κλωτσιές!
Και τα τρουλώματα που κάνει με τον ποπό με πεθαίνουν επίσης ώρες ώρες!
Κατά τ' άλλα κάτι μέρες τώρα είναι πολύ ήσυχη και με ανησυχεί αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό, δε χωράει πλέον καλά μάλλον, θα ρωτήσω και το γιατρό μετά που θα πάω να δω τι θα μου πει.

Η Έλενα μάλλον θα μπει από το σπίτι να μας πει τα νέα τους!
Θα βγήκε κιόλας λες?

Λιάκι καλή επιτυχία με τον οφθαλμίατρο, όλα να τα βρει ο.κ ο ντόκτορ!
Ναι είναι ένα θέμα αν δεν έχεις δικό σου σπίτι και πρέπει να σε φιλοξενήσουν αλλά λίγες μέρες είναι, θα περάσουν.
Εσείς πόσο θα κάτσετε Αθήνα μετά που θα γεννήσεις? Μετά θα έρθουν και οι δικοί σου στο νησί?
Α, καλώς τα δέχτηκες κιόλας! Πρέπει να ήρθε ο αντρούλης σου σήμερα και θα έχεις χαρά μεγάλη!

Παλιά 30-04-12, 17:22   #492
sosad

Προεπιλογή

Ελένη, σύμφωνα με τη μαία, είναι απολύτως φυσιολογικό τις πρώτες ημέρες και μέχρι και τον 2ο μήνα μετά που θα γεννηθεί το μωρό, να μην είσαι και στα καλύτερα σου, δεν αντιδρούν όλες οι γυναίκες το ίδιο στη γέννηση του παιδιού τους όσο και να το θέλουν κάποιες φορές τους παίρνει χρόνο να νιώσουν μανούλες, είναι φυσιολογικό αυτό να προκαλεί κλάματα και στενοχώρια, αλλά περνάει, αν και στον 3ο μήνα συνεχίζεται αυτό τότε θα ανησυχήσεις για επιλόχειο κατάθλιψη. Αυτό που μας τόνισε είναι να μη νιώσουμε ενοχές αν δεν ξυπνήσει αμέσως το μητρικό ένστικτο, είναι κάτι που συμβαίνει συχνά και θα περάσει αν δεν φορτωθούμε με τύψεις του τύπου "δεν είμαι καλή μάνα, δεν αγαπώ το παιδί μου" κτλ. Με υπομονή και επιμονή θα γίνουν όλα σωστά

Σοφάκι μου,μόλις βγω από το μαιευτήριο την ίδια μέρα θα φύγω για το νησί
θέλω οπωσδήποτε να πάρω το μωρό κατευθείαν στο σπίτι μας, δεν υπάρχει περίπτωση να αντέξω να είμαι φιλοξενούμενη τις πρώτες ημέρες με το μωρό μου...αλλιώς λειτουργείς στο σπίτι σου και πόσο μάλλον σε κατάσταση λοχείας
απλά ελπίζω να πάνε όλα καλά και να είναι γερός ο μπεμπούλης μου για να φύγουμε κανονικά

Ο αντρούλης μου έρχεται αύριο, αλλά ευχαριστώ προκαταβολικά για τις ευχές!!!!!!!!1 Είμαι μες στην τρελή χαρά είναι η αλήθεια!!!
Παλιά 01-05-12, 01:42   #493
ksdesign

Το avatar του χρήστη ksdesign

Περιοχή: Χανιά Κρήτης
Προεπιλογή

Λιάκι, άντε με το καλό να δεχτείς τον αντρούλης σου αυριο!!!!!!!!!!!!!!
Καλά θα κάνεις να φύγεις την ίδια μέρα για το σπίτι σου...γιατί θα έχεις που θα έχεις να αντιμετωπίσεις πρωτόγνωρα πράγματα...τουλάχιστον να είσαι χαλαρή!!!!!!!!!! Και εκτός από αυτό, να μην είσαι και σ' ενα σπίτι γεμάτο κόσμο....όσο λιγότεροι τόσο το καλύτερο για το μωράκι!!!!
Τι έγινε με τον οφθαλμίατρο? Πήγες...? Κι εγώ το έχω ακούσει αυτό, αλλά όπως λέει και η Ελένη μας, ξέρω ότι υπάρχει θέμα αν πας με Φυσ. τοκετό που ζορίζεσαι...

Ελένη, ετοιμάζεσαι? (για την Πέμπτη νομίζω ε?) Πως νιώθεις....που πλησιάζουν οι μέρες? άντε μια και σήμερα που θα λεγες αν ήσουνα φαντάρος....!!! Άντε, τσέκαρε βαλίτσα...μια τελευταία ματιά στο δωμάτιο, της μπέμπας...κι έτοιμη για το Ρέα...
Η άλλη Ελένα, που γέννησε την Παρασκευή, μάλλον όπως λες κι εσύ θα μας πει τα νέα της από το σπίτι...

Ελένη1977, κι εσύ πρέπει να ετοιμάζεσαι να υποδεχτείς το μωράκι σου!!! Άντε μία μία, παίρνει την σειρά της....Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!!!!!΄Αλήθεια εσύ, που θα γεννήσεις?

Σοφάκι...ηρέμησε με τις δουλειές...δεν πειράζει..δεν είναι κακό αν κάνει κάτι και η πεθερά...μην τρελλαίνεσαι και πάθεις τίποτα...και τρέχεις....

Παιδιά εγώ τώρα που σας ακούω μία μία, να παίρνεται σειρά, και σκέφτομαι ότι πλησιάζει και η δική μου...σκέφτομαι, τον ζουζούνο μου...πως θα νιώθει, που αν όλα πάνε καλά για 4 μέρες δεν θα μ' έχει κοντά του...θα μου λείπουν οι αγκαλίτσες του...αλλά και οι δικές μου επίσης...ειδικά τώρα τελευταία που όταν τον πάω στον παιδικό...λες κι έχει καταλάβει ο σκατούλης...και μου λέει...("....η μαμά θα πάει στη δουλειά....και ο Χρήστος στην Μαρία = (δασκάλα του) να παίξει!!!!!!!!!!!"....και μετά μου τονίζει:...." το μεσημέρι όμως, θά 'θει η μαμά να πάρει τον Τίτο =(Χρήστο) ε? θα 'θει ε?") και αν μείνω λίγα δευτερόλεπτα παραπάνω με κοιτάει και είναι έτοιμος να κλάψει....πω πω, εκείνη την στιγμή μου έρχεται να βάλω κι εγώ τα κλάματα...γιατί μπαίνω στην ψυχολογία του, και στην σκέψη του...και ίσως τώρα που οι ορμόνες μας είναι στα "χάι" τους..με πιάνει ένα κατιτί...κι εμένα....αχ το παιδάκι...που θα το αφήσω...Άσε που δεν ξέρω αν είναι καλό γι αυτόν να μου τον φέρουν στην κλινική ή όχι....αλλά μην το σκέφτομαι άλλο...
Καλύτερα να σας αφήσω...και να πάω να τον πάρω λίγο αγκαλίτσα, γιατί σε λίγο ο καημενούλης μου, θα τις μοιράζεται....κι αυτές....

Φιλάκια φιλάκια....
και καλά γεννητούρια...
αν δεν προλάβω να μπω μέχρι Τετάρτη - Πέμπτη!!!!!!!!!!!!

Ο χρήστης ksdesign δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-05-12, 15:43   #494
ksdesign

Προεπιλογή

Κορίτσια καλό μήνα! Με το καλό να υποδεχτούμε και τα μωρακια μας.

Παλιά 01-05-12, 19:35   #495
Petalouda82

Προεπιλογή

Καλό μήνα, κουκλίτσες μου! Να είμαστε καλά με τις οικογένειές μας! Αυτός ο μήνας είναι δικός μας!!! Μόλις με το καλό γεννήσουμε όλες θα αλλάξουμε και τίτλο στο τόπικ μας.... Π.χ. "Νέες μανούλες" κλπ. Σκεφτείτε τίτλο για να ανοίξουμε άλλο θέμα!!
Παλιά 02-05-12, 11:58   #496
sosad

Προεπιλογή

Kαλημέρα μανούλες και καλό μήνα με πολλά γεννητούρια και γερά μωράκια!!!
Η ελένη1977 θα έχει γεννήσει λογικά μέχρι τώρα!
ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΕΛΕΝΗ, ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΜΩΡΟ

Εγώ πήγα στον οφθαλμίατρο , όλα καλά ευτυχώς, αλλά τι τράβηξα από προχθές το βράδυ μέχρι και σήμερα τα ξημερώματα κοριτσάκια μου, δε λέγεται...
με επιασαν τρομερές καούρες προχθές το βράδυ, τόσο έντονες που δεν κοιμήθηκα καθόλου και κάποια στιγμή μέσα στον ύπνο μου έκανα και εμετό...δεν πρόλαβα ούτε στο μπάνιο να πάω, έκανα δίπλα στο κρεββατι
μετά συνεχίστηκαν οι καούρες μέχρι το πρωί, και πάλι εμέτός
οπότε χθες Πρωτομαγιά ήμουν τελείως άυπνη και είχαμε κανονίσει και πήγαμε σε ένα εξοχικό να ψήσουμε, όπως καταλαβαίνεται κουτουλούσα όλη μέρα, δεν έφαγα τίποτα και γενικά ήμουν ένα χάλι....
Το μόνο καλό ήταν που ήρθε ο αντρούλης μου και κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα!!!!!βέβαια το βράδυ πάλι ήμουν με καούρες και εμετό, αλλά μετά τις 3 κοιμήθηκα κανονικά και ξύπνησα στις 11 σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΛΕΝΗ ΑΥΡΙΟ ΓΕΝΝΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΑ!!!!!!!!!!!!!!

Θα προσπαθήσω να έρθω να σε δω κοριτσάκι μου, ελπίζω να τα καταφέρω!!!
όλα να πάνε καλά και να έχεις άυριο τέτοια ώρα με το καλό την μπουμπού σου αγκαλιά στο στήθος και να την ταίζεις!!!

Κατερινάκι, μη μου αγχώνεσαι, ο μικρός σου μέχρι να καταλάβει αότι λείπεις, θα γυρίσεις με δωράκι τον μικρό του αδερφό!!!μη στενοχωριέσαι, τώρα έχουμε χαρές!!!θα το νιώσει και ο γιόκας σου αυτό!!
Παλιά 02-05-12, 12:41   #497
Petalouda82

Προεπιλογή

Καλημέρα κι από εμένα, κοριτσάκια!!!

Λία μου, τι ήταν αυτό που σε έπιασε;;;; Για την καούρα το καταλαβαίνω, το έχω νιώσει κι εγώ αν και όχι τόσο έντονα...αλλά ο εμετός 2 βράδια;;; Πω πω ζόρι!!! Έχεις κάποια ευαισθησία στο στομάχι; Ελπίζω απόψε να είσαι καλύτερα γιατί είναι πολλή πίκρα με την κοιλιά στο στόμα να κάνεις κι εμετο! Τουλάχιστον ήρθε ο άντρας σου.... Όλα καλά με τον αφθαλμίατρο, έτσι; Μια χαρά! Προχωράμε δυναμικά!!!! Με το καλό ζουζουνίτσα και σε περιμένω αν μπορέσεις να έρθεις να μας δεις!!! χιχιχι Σου στέλνω π.μ. με το κινητό μου για να ειδοποιήσω μόλις ηρεμήσουμε!

Ελένηηηηηηη!!! Να σου ζήσει!!!!! Να είναι γερό και δυνατό και να το χαίρεστεεε!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!!! Αύριο κι εγώ στα χνάρια σου θα βαδίσω!!! Άντε με το καλό να ελευθερωνόμαστε μια μια!!!

Κατερίνα, συμφωνώ με τη Λία... Δε θα καταλάβει και πολλά ο Χρηστάκης σου, αλλά και να καταλάβει δε νομίζω να το πάρει βαριά... Θα τον κάνει ο άντρας σου να ξεχνιέται και σα παιδάκι που είναι μικρό μια χαρά θα ξεχαστεί! Εκείνες τις μέρες θα έχεις κι εσύ την έγνοια του νέου μωρού και δε θα ανησυχείς για άλλα...

Εγώ είμαι καλά και περιμένουμε τα πεθερικά από ώρα σε ώρα και θα φάμε ψαράκια... Όλα έτοιμα για αύριο και από ψυχολογία είμαι αρκετά καλά για την ώρα! Ελπίζω έτσι να συνεχίσω! Σκέφτομαι θετικά κι αισιόδοξα όσο μπορώ! Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να μπω την υπόλοιπη μέρα, θα είμαστε και πολλοί εδώ! Αν δεν μπω λοιπόν, σας φιλώ γλυκά, σας χαιρετώ προσωρινά και σύντομα θα μιλήσουμε πάλι με νεότερα!!
Σμουτςςςςς!!!
Παλιά 02-05-12, 13:43   #498
Sisi24

Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια!
Καλό μήνα σε όλες!
Με το καλό να έρθουν όλα τα ζουζουνάκια της παρέας!!
Κορίτσια έχω κάτι πονάκια από χτες βράδυ, με ξύπνησαν για κάμποση ώρα και μετά με ξαναάφησαν.
Και από το πρωί πονάω αλλά αρκετά αραιά και όχι έντονα, μάλλον γίνεται η προετοιμασία σιγά σιγά, στο Γιάννη έτσι ήμουν το πρωί και γέννησα αργά το βράδυ!
Αν συνεχίσουν μέχρι το απόγευμα θα πάω να με δουν.
Πιστεύω σήμερα-αύριο να βγει η μπουμπούκα μας!
Ευχηθείτε μας καλή τύχη!
Πιστεύω να ξαναμπώ πιο μετά να σας γράψω εξελίξεις!

Αν όχι Ελενίτσα με το καλό αύριο να κρατήσεις αγκαλίτσα την κουκλίτσα σου! Με έναν πόνο κοριτσάκι μου!!

Και στην άλλη Ελένη που γέννησε σήμερα,
Να σας ζήσει το αστεράκι σας κοριτσάκι μου!!

Παλιά 02-05-12, 17:49   #499
Petalouda82

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Sisi24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κορίτσια!
Καλό μήνα σε όλες!
Με το καλό να έρθουν όλα τα ζουζουνάκια της παρέας!!
Κορίτσια έχω κάτι πονάκια από χτες βράδυ, με ξύπνησαν για κάμποση ώρα και μετά με ξαναάφησαν.
Και από το πρωί πονάω αλλά αρκετά αραιά και όχι έντονα, μάλλον γίνεται η προετοιμασία σιγά σιγά, στο Γιάννη έτσι ήμουν το πρωί και γέννησα αργά το βράδυ!
Αν συνεχίσουν μέχρι το απόγευμα θα πάω να με δουν.
Πιστεύω σήμερα-αύριο να βγει η μπουμπούκα μας!
Ευχηθείτε μας καλή τύχη!
Πιστεύω να ξαναμπώ πιο μετά να σας γράψω εξελίξεις!

Αν όχι Ελενίτσα με το καλό αύριο να κρατήσεις αγκαλίτσα την κουκλίτσα σου! Με έναν πόνο κοριτσάκι μου!!

Και στην άλλη Ελένη που γέννησε σήμερα,
Να σας ζήσει το αστεράκι σας κοριτσάκι μου!!
Σοφάκι μου, με το καλό να βγει σήμερα αύριο το κοριτσάκι σας!!! Σίγουρα ξεκίνησε η διαδικασία.... Αχ, τι καλά! Μπορεί να γεννήσουμε ίδια μέρα δηλαδή!!! Περιμένω μήνυμααα! Με ένα πόνο και οοολα καλά να πάνε!!! Για όλες μας! Η μια να σκέφτεται την αλλη και να προσεύχεται για το καλύτερο! Φιλάκια πολλά κοριτσάκι μου!!! Η Παναγίτσα μαζί μας!
Παλιά 02-05-12, 19:42   #500
ksdesign

Προεπιλογή

Κορίτσια, λέτε να τριτωσουμε αύριο? Είμαι στο κρεβάτι...νιώθω σαν την άλλη φορά που μου σπασαν τα νερα...στις 9μμ θα μιλήσω πάλι με το γιατρό...αλλα να σας πω την αλήθεια εχω χεστει πάνω μου...αν δε μπω αύριο, θα καταλάβετε τι έγινε!!!

Παλιά 02-05-12, 21:08   #501
Sisi24

Προεπιλογή

Κορίτσια εγώ για απόψε δε με βλέπω, απο το μεσημέρι μου πέρασαν σχεδόν τελείως τα πονάκια, άρα πάμε για αύριο αν δεν έχω κανένα απρόοπτο τη νύχτα!
Για να δούμε πότε θα βγει η μπουμπού, με την αγωνία με βλέπω να μένω, μόνο μην πάει έτσι όλη η βδομάδα γιατί θα σκάσω!

Ελενίτσα η Παναγιά μαζί σας κοριτσάκι για αύριο!
Περιμένουμε νέα και από σένα όποτε μπορέσεις!
Όλα καλά θα πάνε!
Με το καλό να κρατήσεις το κοριτσάκι σου!

Κατερινάκι λες να σου κάνει καμία ο Γιωργάκης καλέ?
Ή την πάτησες σαν κι εμένα, τώρα γεννάω, τώρα δεν γεννάω?
Εύχομαι όλα να πάνε δεξιά και πάνω απ' όλα ένα γερό μωράκι!

Παλιά 03-05-12, 10:54   #502
sosad

Προεπιλογή

Καλημέρα μανούλες!
Καλέ δεν το πιστεύω θα μου γεννήσετε όλες μαζί σήμερα!!!!!!!!!!

ΕΛΕΝΗ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΑΚΛΑ!!!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ! ΓΕΡΗ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!

Ελπίζω να πήγαν όλα καλά μικρή μανουλίτσα!Θα περιμένω με αγωνία να μάθω τα νέα σου!!!

Σοφάκι τι γίνεται???περιμένουμε και τα δικά σου νέα!Πως πάνε τα πόνάκια?Λογικά όπου να ναι θα γεννάς και εσύ...άντε τα 2 κοριτσάκια της παρέας μας θα γεννηθούν και την ίδια μέρα!!!!!!!!!!!!!Η Παναγιά μαζί σου και με έναν πόνο Σοφία μου!!!

Κατερίνα θα μου την κάνεις και εσύ???Μόνη θα με αφήσεις?Τελευταία των μοϊκανών???
Ελπίζω κοριτσάρα μου να είναι όλα καλά, και ότι και να γίνει να είσαι ψύχραιμη και να το απολαύσεις!βιαστικός ο μικρούλης σου
με το καλό Κατερινάκι μου, κι αν είσαι ακόμα εδώ θα περιμένω νεάκια!!!
Παλιά 03-05-12, 15:27   #503
Sisi24

Προεπιλογή

Ελενάκι να σου ζήσει η μπουμπού κοριτσάκι μου!!
Τώρα θα την κρατάς αγκαλίτσα ήδη!
Να της δώσεις ένα μεγάλο φιλί από εμάς της ζουζούνας σου!
Περιμένουμε νέα όποτε μπορέσεις να μπεις!!

Παλιά 03-05-12, 15:33   #504
Sisi24

Προεπιλογή

Κορίτσια να μας ζήσει η μπεμπούλα της Ελενίτσας!
Τι καλά να έχουμε γεννητούρια ε?

Εγώ ακόμα εδώ, η μπέμπα το ξανασκέφτηκε μάλλον και είπε να περιμένει να ψηφίσει και μετά να βγει!
Μου πέρασαν όλα τα πονάκια από χτες, να σας πω λίγο απογοητεύτηκα γιατί εκεί που είπα πως έρχεται τώρα ξανά στο περίμενε, λίγο η ψυχολογία μου έπεσε, έρχονται και όλοι με την αγωνία, με παίρνουν και τηλέφωνα να δουν τι γίνεται, ένας χαμός γενικά!
Και ο Γιαννάκης έχει αναστατωθεί νομίζω μ' αυτά και μ' αυτά, κατουριέται ξανά πάνω του ρε γμτ κι εγώ το τόσο το κάνω τόσο, αχ άντε να έρθει η μπουμπού να ξεαγχωθούμε όλοι!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 03-05-12, 15:36   #505
Sisi24

Προεπιλογή

Εγώ Λιάκι θα σου κάνω παρέα λίγες μέρες ακόμα ως φαίνεται!
Λες της Κατερινούλα να της έκανε καμία έκπληξη ο μπέμπης?
Σήμερα μπαίνει στο μήνα της πάντως λέει το τικεράκι της!
Πιστεύω να περιμένει λίγες μέρες ακόμα ο κύριος!

Εσύ καλά?
Πότε πας γιατρό?

Παλιά 03-05-12, 18:14   #506
elena26

Προεπιλογή

Καλησπέρα μανούλες μώλις τώρα βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω!στο Ρέα μπορούσα να σασ διαβάζω αλλά δεν επιτρεπόταν να μπεις με κωδικό στο προφίλ σου οπότε δεν μπορούσα να σας γράψω!Αφήστε που η ψυχολογία μου ήταν σκατά συνέχεια έκλαιγα!!!αλλά ας τα πάρουμε απο την αρχή..
μπαίνωντας στο Ρέα ζήτησα rooming in και ανηπομονοούσα να γεννήσς για να έχω συνέχεια μαζί το αγγελούδι μου!
Γέννησα Πρασκευή στις 9.40 έναν κούκλο 2850 η καισαρική πήγε πολύ καλά και περίμενα στο δωμάτιο να μου τον φέρουν...αλλα αντι για το μωρό μου είρθε ο γυναικολόγος και μου είπε πςσ το μωράκι έχει ταχύπνια και πρέπει να μπει στην Μεν πήγα την ίδια μέρα στο επισκεπτήριο και είδα το μωράκι μου με το οξυγόνο στην θερμοκιτίδα και τρελάθηκα...ήταν να βγούμε την τρίτη αλλά δευτέρα και ενώ η ταχύπνια είχε περάσει και τον είχαν μεταφέρει στην Μεν 1 που είναι απλά κουνάκια για παρακολούθηση μου είπαν πως ο μικρός έχει χαμηλά λευκά και πρέπει να τον παρακολουθήσουν....τελικά μας τον έδωσαν την τετάρτη γιατί είδαν πως τα λευκά ανέβαιναν και απλά μας είπαν να κάνουμε μία απλή εξέταση αίματος σε 1 εβδομάδα...περιτό να σας πω πως η ψυχολογία μου είναι ανάμικτη είμαι ευτυχισμενη που επιτέλους γυρίσαμε σπίτι αλλά μέχρι την αλλη εβδομάδα που είναι να κάνουμε την εξέταση κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα.
Σας εύχομαι σε όλες να έχεται στις αγκαλιές σας γερά μωράκια !
πρέπει να σας αφήσω τώρα γιατί το μωρό φωνάζειι και ο μεγάλος με τραβάει!!!θα σας πω λεπτομέριες άλλη φορα.
Ο χρήστης elena26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-05-12, 19:51   #507
Sisi24

Προεπιλογή

Έλενα26 να σου ζήσει και πάλι το αγοράκι σου!!
Όλα καλά θα πάνε βρε κοριτσάκι, αφού σας άφησαν να βγείτε σημαίνει πως ο μικρός είναι μια χαρούλα απλά οι εξετάσεις θα είναι για επιβεβαίωση.
Πες ότι ήταν μια περιπέτεια και πέρασε, αφού είστε σπιτάκι σας πλέον αγκαλίτσα δεν έχουν σημασία όλα τα άλλα!
Κοίτα να ξεκουραστείς λιγάκι και να ηρεμήσεις τώρα όσο μπορείς, δεν πέρασες και λίγα!
Φίλησέ μας το αντράκι σου το μικιό!

Παλιά 04-05-12, 12:47   #508
sosad

Προεπιλογή

Έλενα 26 να σου ζήσει ο κούκλος σου κοπέλα μου!!!
καλότυχος και υγειής να είναι σε όλη του τη ζωή!!!
Αχ, πέρασες λίγο δύσκολα τις πρώτες ημέρες, αλλά μη στενοχωριέσαι, πολλά ,μωράκια το παθαίνουν στην αρχή, εύχομαι από εδώ και πέρα όλα να πάνε καλά και να χαρείς τον μικρούλη σου όπως θέλεις!!!

Εγώ κορίτσια μου είχα άλλο ένα δύσκολο βράδυ εχθές, από το απόγευμα άρχισε να πονάει το αυτί μου, είπα να μη πάω στον γιατρό μήπως γλιτώσω την αντιβίωση και ακολούθησα την παλιά συνταγή με το ζεστό λαδάκι αλλά δεν έκανε τίποτα και το αποτ'έλεσμα ήταν να πρηστεί τη νύχτα το αυτί μου και να μη κοιμηθώ καθόλου από τους πόνους
είχα και το άγχος ότι θα αναγκαστώ να πάρω αντιβίωση και θα κάνω κακό στο μπεμπε και έκλαιγα κιόλας και πονούσα ακόμα πιο πολύ
τελικά σήμερα πρωί πρωί πήγαμε στον ΩΡΛ και σε συνεννόηση με τον γυναικολόγο πήρα augmedin
δεν μπορώ να το χωνέψω ότι έβγαλα όλη την εγκυμοσύνη με 2 ντεπόν και τώρα μια βδομάδα πριν γεννήσω παίρνω αντιβίωση
τέλος πάντων, τουλάχιστον να φύγει ο πόνος μήπως κοιμηθώ καμιά ωρίτσα γιατί κουτουλάω!!!
Το Κατερινιώ μας που είναι?λέτε να γέννησε?
εγώ Σοφάκι πάω γιατρό σήμερα το βράδυΓια να δούμε τι μας περιμένει!!!
Παλιά 04-05-12, 15:48   #509
Sisi24

Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια!
Εχτές έστειλα μνμ στην Ελενίτσα την Πεταλουδίτσα να δω αν όλα πήγαν καλά και μου απάντησε πως όλα πήγαν καλά, η μικρή γεννήθηκε 10:10 το πρωί και ήταν λίγο γκρινιαρούλα! χαχα! Καλώς ήρθες στο κλαμπ των ευτυχισμένων μαμάδων Ελενίτσα μου!!
Και στα δικά μας οι υπόλοιπες τώρα!

Κατερινάκι τι έγινε καλέ, δε μπήκες καθόλου, δεν πιστεύω να γέννησες κι εσύ??

Λιάκι τι σου έτυχε βρε κοριτσάκι, τώρα στα τελευταία στο φύλαγε?
Καλά δεν το πειράζει τώρα πια το μωρό η αντιβίωση, έχει ωριμάσει αρκετά, μην αγχώνεσαι γι΄αυτό, εσύ να μην υποφέρεις στην κατάστασή σου, έχουμ ε τα υπόλοιπα που μας ζορίζουν, να μη μπορείς να κοιμηθείς και από τον πόνο δεν είναι ότι καλύτερο! Περαστικά γρήγορα!!

Εγώ αύριο πρωί θα πάω γιατρό, θα δει και τον τράχηλο μάλλον, την Κυριακή έχω ΠΗΤ, τελειώνουν οι μέρες και δε βλέπω τη μπουμπού να βγαίνει, για να δούμε θα πάμε για παράταση?
Έρχονται και τα πεθερικά το πρωί, θα κάτσουν δυο βδομάδες!
Θα είμαστε όλοι μαζί σε αναμονή μετά, καλό κακό θα δείξει!
Καλό θα είναι σίγουρα που θα αφήσω το παιδί στην πεθερά μου να το βλέπει και θα είμαι ήσυχη όσο θα είμαι στο νοσοκομείο.

Παλιά 05-05-12, 09:19   #510
sosad

Προεπιλογή

Καλημέρα!Σοφάκι μάλλον οι δυό μας απομείναμε να τα λέμε και όπως φαίνεται σε λίγο σε χάνω κ εσένα!!!
Άστα τι τραβάω τελευταίες μέρες έχω λιώσει στον πόνο, ελπίζω να περάσει σύντομα
εμείς πήγαμε χθες στον γιατρό, ο μικρός μας έχει πάρει σωστή θέση αλλά δεν έχει εμπεδωθεί, είναι ακόμα εκτός λεκάνης οπότε πρέπει να συνεχίσω το εντατικό περπάτημα.
ο τράχηλος μου είναι μικρότερος από ένα εκατοστό, αρα από εκεί καλά πάμε
Το τελικό σχέδιο είναι να πάω ξανά την ερχόμενη παρασκευή στον γιατρό και το Σάββατο να μπούμε για πρόκληση αν στο μεταξύ δεν μας κάνει καμιά έκπληξη ο μπεμπούλης μας!!!
Παλιά 05-05-12, 16:24   #511
ksdesign

Προεπιλογή

Κορίτσια, τελικά σας προσπερασα....απίστευτο....είμαι στην κλινική...γεννησα τετάρτη βράδυ γιατί όπως σας είπα έσπασαν τα νερα...την έπαθα όπως την 1η φορά, αλλά με την διαφορά ότι τώρα ήταν πολύ νωρίς...φανταστείτε ότι στο μήνα μου θα έμπαινα την επόμενη ημερα...τελικά όλα πήγαν καλά...μόνο που βγήκε μικρούλης. Βάρος: 2840κ και ύψος: 46εκ. Κατά τ αλλά είναι ίδιος ο πρώτος μου γιος, στο πιο μικρό. Κορίτσια ευχομαι και σ εσάς, μ ένα πόνο...φιλιά.

Παλιά 05-05-12, 18:16   #512
sosad

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ksdesign Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια, τελικά σας προσπερασα....απίστευτο....είμαι στην κλινική...γεννησα τετάρτη βράδυ γιατί όπως σας είπα έσπασαν τα νερα...την έπαθα όπως την 1η φορά, αλλά με την διαφορά ότι τώρα ήταν πολύ νωρίς...φανταστείτε ότι στο μήνα μου θα έμπαινα την επόμενη ημερα...τελικά όλα πήγαν καλά...μόνο που βγήκε μικρούλης. Βάρος: 2840κ και ύψος: 46εκ. Κατά τ αλλά είναι ίδιος ο πρώτος μου γιος, στο πιο μικρό. Κορίτσια ευχομαι και σ εσάς, μ ένα πόνο...φιλιά.
ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!!ΒΙΑΣΤΙΚΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΒΑΡΟΣ ΣΟΥΠΕΡ!!!!!!!!!!!!

Καλά λέγαμε ότι μάλλον θα γεννάς εε???πολύ νωρίς βγήκε ο μικρούλης σου αλλά, φτου - φτου να μη το ματιάσω, ολόκληρο αντράκι!!!
Γερός και δυνατός να είναι και τυχερός σε όλη του τη ζωή!!!
είδες που βγήκε κούκλος και αυτός?
Καλή ανάρρωση κοριτσάρα μου και καλή προσαρμογή!!!
Παλιά 05-05-12, 23:53   #513
ksdesign

Προεπιλογή

Λιάκι και Σοφάκι, εύχομαι και σ' εσάς με το καλό...το προηγούμενο μύνημα το έστειλα από το κινητό και δεν μπορούσα να σας γράψω πολλά...τώρα μου έφερε το λάπ τοπ ο άντρας μου εδώ για να έχω παρέα, γιατί μένω μόνη μου αρκετές ώρες....Τελικά δεν ξέρω πως τα κατάφερα πάλι να μου σπάσουν τα νερά...και να φύγουμε τρέχοντας για την κλινική...όπως μου έιπαν οι φίλοι μου...."άστο Κατερίνα, δεν είσαι για ραντεβού εσύ με τους γιατρούς...τους την βγαίνεις με κόκκινο...η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά..."

Η αλήθεια είναι ότι ακόμη και ο γιατρός μου έμεινε κόκκαλο...γιατί το πρωί είχα πάει εκεί και είχα κάνει το καρδιοτοκογράφημα, και ήταν όλα καλά...τίποτα μου λέει δεν έδειχνε ότι θα μπορούσε την ίδια μέρα να συμβεί κάτι τέτοιο....

Τέλος πάντων όλα πήγαν καλά...το μόνο τώρα, από χθες έχει παρουσιάσει λίγο ίκτερο...και τώρα τον έχουν στην φωτοθεραπεία τον καημενούλη μου, το μικρούλη μου....οπότε από τις 9 το βράδυ και για όλη την νύχτα σήμερα, δεν μπορώ να τον πάρω στο δωμάτιο μου...πάω εγώ εκεί και τον βλέπω...τώρα στις 12 θα μπω να τον ταισω...το μικρουλίνι μου!!!

Έλενα 26, ελπίζω ότι ο μικρούλης σου πια είναι εντελώς καλά....Να σου ζήσει και από εδώ και πέρα, να είναι πάντα γερός και δυνατός...!!!

Ελένη (πεταλουδίτσα) πως τα περνάς με την μικρή μπουμπού σου? Τελικά σε προσπέρασα ακόμα κι εσένα....στην βγήκα με κόκκινο...χαχαχα...Εμείς γεννήσαμε Τετάρτη βράδυ 2 Μαίου 22:50μμ Εύχομαι να σου ζήσει, να είναι γερή και δυνατή!!! Μπες να μας πεις κανένα νέο σου όταν μπορέσεις!!!! Πως τα πήγες με την καισαρική? Θηλάζεις? Έκανες rooming in? Εγώ τον θηλάζω, αλλά του δίνω και από το μπουκάλι, γιατί είναι πολύ μικρούλης...παρόλο που δεν μου δείχνει για πολύ φαγανός...συνέχεια κοιμάται...τώρα δεν ξέρω αν εδώ έχει κάνει την νύχτα μέρα, που το συνιθήζουν πολύ τα μωράκια....

Αυτά για την ώρα...θα προσπαθήσω να σας ανεβάσω την φωτογραφία του...

Φιλάκια πολλά σ΄εσάς, κι άλλα τόσα στα ζουζούνια σας!!!!!!!!
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00771~1.jpg (95,0 KB, 37 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00772.jpg (91,0 KB, 34 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00773.jpg (83,1 KB, 33 εμφανίσεις)

Παλιά 06-05-12, 11:16   #514
sosad

Προεπιλογή

Kατερίνα μου είναι ένα αγγελουδάκι!!!πραγματικο κουκλι!!!Δεν ξέρω τι να πω, παρά να έχει μια υπέροχη ζωή, με τύχη και αγάπη!!!
πάντως πραγματικά μας την έκανες με ελαφρά μπράβο και πάλι μπράβο που εξελίχθηκαν τόσο καλά τα πράγματα!
Τ'ωρα έχω την εντύπωση πως και το Σοφάκι μας θα έχει μπει να γεννήσει μάλλον από χθες, ελπίζω να είναι όλα καλά!!!
και νομίζω πως έμεινα τελευταία???
χθες το βράδυ που πήγα στην τουαλέτα είδα ελάχιστο αιματάκι, σαν μια λεπτή κλωστούλα και λέω λές να ήρθε και η σειρά μου??αλλά τελικά δεν συνεχίστηκε οπότε μου έφυγαν οι ιδεες!!!
έχω και το αυτί μου που πονάει τόσο πολύ που πλέον δεν νιώθω κανέναν άλλο πόνο και δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω συσπάσεις ή όχι
Παλιά 06-05-12, 12:56   #515
ksdesign

Προεπιλογή

Λία μου, ακόμα πονάει το αυτί σου? Η augmentin δεν σου έκανε τίποτα?
Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σου....εύχομαι κι εγώ σε σένα τα καλύτερα....να έρθει με το καλό ο μπόμπιρας, να βγεις κι εσύ από την αγωνία....Οι συσπάσεις κι εγώ δεν ήξερα τι είναι ακριβώς, αλλά τελικά όταν έρχονται, μην στενοχωριέσαι θα τις καταλάβεις απευθείας....είναι ποναλάκια χαμηλά, στην αρχή είναι λίγο σαν μια ενόχληση ανα τακτά λεπτά...και μετά γίνονται διαπεραστικοί πόνοι, ανα συγκεκριμένα λεπτά...που όσο έρχεται η ώρα του τοκετού αυξάνονται...πάντως και η κλωστούλα το αιματάκι, πιστεύω ότι ίσως έιναι ενα προειδοποιητικό σημαδάκι...ότι "μανούλα έρχομαι κι εγώ σιγά σιγά...εδώ είμαι!!!"

Άντε και στην Σοφούλα, αν έχει μπει για να γεννήσει της έυχομαι ότι καλύτερο, μ' ενα πόνο κι ενα γερό γερό μωρό!!!!

Εγώ αύριο θα βγω, από την κλινική απ΄ότι μου λένε...
Βέβαια τις πρώτες μέρες δεν ξέρω πόσο συχνά θα μπορούμε να τα λέμε, (μέχρι να βρούμε το νέο μας ρυθμό...)
αλλά κορίτσια ειλικρινά θα σας σκέφτομαι όλες!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλάαααααααααααααααααααα!!!!

Παλιά 06-05-12, 16:07   #516
Sisi24

Προεπιλογή

Κατερινάκι γέννησες?
Δεν το πιστεύω!!
Γρήγορος ο μπέμπης μας!!
Να σας ζήσει κοπέλα μου το αγοράκι σας!!
Καλά είναι κουκλάκι δεν το συζητώ!
Συγκινήθηκα με τις φωτό!!
Με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας!

Παλιά 06-05-12, 16:19   #517
Sisi24

Προεπιλογή

Εγώ κορίτσια σπίτι ακόμα!
Με άφησε η μπουμπού και ψήφισα τελικά!
Πήγα το πρωί γιατρό, 3 διαστολή έχω, μαλακό τράχηλο, έτοιμη με βρίσκει λέει και με περιμένει πάλι το απόγευμα να με ξαναδεί.
Δε λέει κι αυτό το παιδί να βγει!
Κάτι μου είπε και για ορό, να μου βάλει λίγο για να ξεκινήσει η διαδικασία, δεν ξέρω όμως αν θα το κάνουμε αυτό σήμερα ή αύριο το πρωί, θα δούμε μετά που θα πάμε!
Ωχ, ωχ θα με σκάσει αυτή η κόρη μου από τώρα!!
Πεισματάρα θα μου βγει σίγουρα!

Λιάκι το αιματάκι θα ήταν από την εξέταση μάλλον, αφού είδε και τον τράχηλο, κι εγώ είχα σήμερα μετά που με κοίταξε.
Περαστικά και με το αυτάκι που σε ταλαιπωρεί ακόμα!

Παλιά 06-05-12, 18:27   #518
Petalouda82

Προεπιλογή

Κοριτσάκια μου!!!!!!!!! Αγαπούλες μου!!!!!!!!

Γυρίσαμε σπίτάκι μας!!!!

Ό,τι να ό,τι και να πω ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!

Πριν μπω στις λεπομέρειες θα σας πω ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερη και βαθύτερη ευτυχία από αυτό που ζω!!! Σας το λεω και κλαιωωωωωω!! Την κοιτάω και απλά δεν το πστεύω.....Κορίτσια.....μόλις την έβγαλε ο γιατρός πτιν ακόμη κλάψει και τη σήκωσε ψηλά για να τη δώ (καθώς είχα μπροστά μου ένα πανί για να μη βλέπω την εγχείρηση) έπαθα το μεγαλύτερο σοκ της ζωης μου!! ΦΩναξαν ολοι "ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!" και βλέπω το εξής: Την κρατούσε από τις μασχάλες, την είχα φάτσα και είχε γουρλωμένα ματάκια φανερά σοκαρισμένη!!!! Εγώ δε μόλις την είδα....δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη! Τα έχασα εντελώς και προσπαθούσα να καταλάβω οτι αυτό το μικρό μωράκι μπροστά μου μόλις βγηκε απο την κοιλιτσα μου και ηταν ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!! Τι να σας πω... η τρέλα η ίδια.... Λιάκι ετοιμάσου! Αυτό που θα ζήσεις δεν μπορείς να το φανταστείς ουτε στο ελάχιστο!!! Τώρα την έχω διπλα μου στην καλαθουνα και κοιμαται...

Για να πάρω όμως τα πράγματα από την αρχή, μπήκαμε στο ΡΕΑ στις 8 όπως το είχαμε σχεδιασμένο, καναμε την εισαγωγη κανονικα και πριν καν αυτο τελειωσει ηρθε ενας νεαρος νοσηλευτης, με παρελαβε και με οδηγησε στο -1 όροφο για την προετοιμασία...Εγώ ένιωθα αρκετά καλά και το βραδυ είχα κοιμηθεί επίσης καλά ευτυχώς! Με πηγε στις κοπελες και με προετοιμασαν με καρδιογραφημα, καρδιοτοκογραφημα, κλεισμα, τοποθετηση πεταλουδας, αιμοληψία. Έπειτα με έβαλε σε καροτσάκι και με πήγε καθιστή στην αίθουσα οδυνων για να με βάλει παλι στον καρδιοτοκογράφο και μου εβαλε ορό ενυδάτωσης κανενα μισαωρο μεχρι να ερθει και ο γιατρός μου. Είχε ερθει και ο αντρας μου εκει για να μου κανει παρεα. Τέλος με πήγε με κρεβάτι στο χειρουργείο όπου και μου έκαναν την επισκληρίδιο, μου εβαλαν οξυγόνο, καποια αλλα φαρμακα και ηρθε στη φαση εκεινη και ο γιατρος μου! Η επισκληρίδιος δεν πονεσε ιδιαιτερα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν καταλαβα και τιποτα..Καταρχήν κρατησε μερικα λεπτα και ενιωθα σα να με διαπερναει ρευμα σε καποια φαση. Όταν τελέιωσε αυτό με ξαπλωσαν και κανανε τα τελευταια. Ηρθε ο γιατρός μου, είπε ξεκινάμε Ελενλιτσα και εκεί ήταν που μου κοπηκαν τα ποδια! Εντομεταξύ η αιθουσα του χειρουργείου ήταν αρκετά κρύα μόλις μπήκα κααι μου είπαν οτι ετσι πρεπει να είναι και σκεφτομουνα πώς θα την παλέψω...θα παγώσω! Ειδικά στο δεξί χέρι ερχοταν κρυος αερας εντονα! Α, δε σας είπα οτο τα χερια μου τα είχαν τεντωμενα σα σταυρωμενη! Αυτο λιγο με φρικαρε! Μετά όμως απο την επισκηριδιο δεν καταλαβαινα καθολου το κρυο! Εχει αυτη την ιδιοτητα. Νιωθεις πραγματα, αλλα δεν καταβαίνεις αν είναι ζεστο ή κρυο αυτο που σε ακουμπάει! Έτσι λοιπόν, μόλις ειπε ο γιατρος αρχιζουμε και αρχισε να απλωνει με μια μπατανοβουρτσα μπεταντιν στην κοιλια και ψηλα στα ποδια, τα ειδα όλα! Αρχισα πραγματικα να αγχωνομαι, αλλα μη μπορωντας να κανω κατι και θελοντας να αποφυγω ολικη ναρκωση εκανα τουμπεκι! Όταν λοιπόν με έκοψε δεν καταλαβα απολυτως τιποτα και αρχισα να καταβαινω τι γινεται και σε ποιο σταδιο βρισκομαστε όταν ειχε ηδη βρει μωρο και αρχισαν 2 ατομα να το τραβανε προς τα εξω λιγο λιγο... Ηταν τοσο δυσαρεστο αυναισθημα που θα το θυμαμαι καιρο. Μπορει να μην πονουσα, αλλα δυσφορουσα απο το πολυ τραβηγμα!!! Τοσο τραβηγμα που ενιωθα οτι μου βγαζουν ότι υπαρχει μεσα στην κοιλια απο κατω απο το στηθος μεχρι τερμα κατω στην τομη! Και τραβουσαν και τραβουσαν και αγκωμαχουσε ο γιατρος να τη βγαλει απο την μικρη τομη που ειχε κανει και ελεγε τωρα βρε βγαινει σε λιγο και ελεγαν οι νοσοκομες οτι ειναι μεγαλουτσικη καθως εβλεπαν το μωρο μου να βγαινει λιγο λιγο. Ενα ενα χερι κλπ! Αμεσως μετα ενιωσα ενα ξαλαφρωμα και ακολουθησε αυτο σας περιεγραψα στην αρχη που την κρατουσε και ηταν η καημενη γουρλωμενη και σοκαρισμενη! Εκλαψε τοτε, την εβαλαν διπλα και την ετοιμασαν για να την παρουσιασουν στον μπαμπα της και στους παππουδες! Την ακουγα καπου διπλα μου να κλαιει και ειχα τρελαθει στη σκεψη οτι ειναι το μωρο μου! Εγω παρεμεινα οπως ημουν για μιση ωρα ακομη σιγουρα, με ραβανε αρκετη ωρα , μετα με πηγαν στην αιθουσα ανανηψης για 1 ωρα και τελος με οδηγησαν σε ενα τρικλινο δωματιο του 4ου οροφου το οποιο δυστυχως με εμενα γεμισε.... Χαμος κοσμος, μωρα και φασαρία! Ηρθαν αμεσως και οι δικοι μου και περιμεναμε και το μωρακι το οπίο ηρθε 2 ώρες μετα.
Η αναρωση μου ηταν τελεια, δεν ζοριστηκα καθολου και σηκωθηκα την ιδια ωρα το βραδακι! Δειλα δειλα, αλλα καλα! Ειχα μαζι μου το μωρο, ειχα βοηθεια ποτε απο τη μαμα, ποτε απο την πεθερα και ποτε απο τον αντρα μου. Εμεινα μεσα 3 βραδια.
Η μπεμπουλα μας ειναι πολυ γλυκια και περνει συνεχως αστειες και γλυκες φατσουλες! Μας ερχεται να τη φαμε!!!! Ειναι υγιης, γεννηθηκε 3350 και 50 εκ. Ξεκινησα θηλασμο αποκλειστικο και συνεχισω ακαθεκτη! Ειναι λιγο κλαψιαρουλα γιατι απο οτι εχω καταλαβει ειναι φοβιτσιαρουλα και ταραζεται πολυ ευκολα! Συνηθως ηρεμει στην αγκαλια μου και παντα με το στηθος. Θηλαζει καλα, επιασε γρηγορα θηλή και όταν θηλάζει με τα ματακια ανοιχτα ειναι τοσο γλυκα, μου φαινεται απροστατευτη και ευαλωτη που κλαιω όταν την κοιταζω... Θελω να κανω τα παντα προκειμενου να ειναι καλα ηρεμη και χαρουμενη.
Χθες πριν βγουμε εκανα λιγο ικτερο και τη βαλαμε στη φωτοθεραπεια χθες ολο το βραδυ οχι επειδη επιβαλλοταν αλλα επειδη θα φευγαμε σημερα και θελαμε να ειμαστε καλλυμενοι. Το θεμα ομως ειναι οτι η φωτοθεραπεια σε συνδυασμο με τον ικτερο τα ζαβλακωνει και κοιμουνται ασταματητα και κανουν αργες κινησεις. Τρομαζουμε σημερα να την ξυπνησουμε για να φαει λιγακι! Και πρεπει να τρωει και να ενεργειται για περασει ο ικτερος! Ειπαν οτι θα συνελθει γρηγορα και περιμενω να το δω.... Εκλεισα και ραντεβου με την παιδιατρό μας για την Τριτη το μεσημερι. Θα ερθει σπιτι μας.

Αυτα από μενα για την ωρα και σας στελνω φωτο συντομααα!!!

Κατερινακι!!! χαχαχα Γεννησες πριν απο εμενα! Δεν το πιστευω!! Πολυ βιασυνη ο μικρος!!! Να τον χαιρεσαι!!! Να είναι γερος!!!! Γλύκας είναι!!
Λιακι και Σοφακι περιμενουμε νεα σας!!!!!
Ελενα και παλι να σου ζησει κοριτσι μου! Εκανες καλο κουραγιο! Περασμενα ειναι και ολα τελεια πλεον!!!!

Φιλακια πολλα!
Παλιά 06-05-12, 22:08   #519
sosad

Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!καλως ορίσατε στο σπίτι σας με την κορούλα σας αγκαλιά!!!!!!!!!Τι όμορφη περιγραφή είναι αυτή!!!Με συγκίνησες πάρα πολύ!!!Εύχομαι να ζήσετε υπέροχες ευτυχισμένες στιγμές με την καινούρια σας οικογένεια, Μόνο χαμόγελα και χαρές να έχετε!
Μπράβο βρε κοριτσάκι μου που πήγαν όλα καλά, και πολύ χάρηκα που τα κατάφερες και με το θηλασμό, αχ, τι όμορφες εικόνες μου έρχονται στο μυαλό!!!!Να μας βάλεις και φωτογραφία της μπουμπούς σου , είμαι σίγουρη πως είναι μια κούκλα!!!
Σε φιλώ γλυκιά μανούλα!!!
Παλιά 07-05-12, 12:38   #520
Petalouda82

Προεπιλογή

Κοριτσάκια μου, σας στελνω λιγες φωτο της μικρης!

http://my.imageshack.us/v_images.php
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές