the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Όλος ο κόσμος, μια γειτονιά! > Θεσσαλονίκη

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 17-05-10, 13:18   #361
mamina

Το avatar του χρήστη mamina

Περιοχή: PILEA, THESSALONIKI
Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kwtina Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί δεν γράφεις ελληνικά κ στραβώνομαι να σε διαβάσω; Όσο για το γυμναστήριο είναι η κουβέντα που έκανα με τον άντρα μου σήμερα. Σαν να άρχισα να ψήνομαι. Για πες λεπτομέρειες κ το συζητάμε, γιατί όχι;
Σε ποιο π'αρκο πάτε, μπας κ συναντηθούμε
Φιλάκια
Καλημέρα κωτινα,

Θα γράψω σε οποια γλώσα θελήσεις αρκεί να με διαβάσεις , Εχω η/υ εκ Αμερικής και να βάλω Ελληνικά είναι ολοκληρη διαδρομή ΒΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΘΕΛΗΣΟΥΝ ΟΙ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !

Τα άλλα κορίτσια τι κάνουν, λυπάμε για τις κουκουβάγιες, δεν μπορώ να τις καταλάβω γιατί η Λιλα απο 40 ημερών κοιμώταν σερί 8 ώρες και τώρα μερικές φορές την ξυπνάω εγώ για νερό η τσίσα κατά τις 12 και μετά ξανακοιμάται δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τον ύπνο, το μόνο πρόβλημα που τελικά το λύσαμε φέτος ήταν ότι κοιμόταν στο κρεβάτι μας και μετά εγώ την πήγαινα στο δικό της κρεβάτι.

Αγγελικούλα πως πας , δυσκολα με διαβασμα + μωρά ? Κατερίνα εσύ ??

Κοτίνα πάμε μερικές φορές στο πάρκο στην εκκλησία και μερικές φορές στην αστυνομία, αστα να πάνε για να πάμε στο πάρκο θέλουμε αυτοκίνητο !! Εσείς σε ποιο πάτε ?

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια ΓΚΟΛΝΤ, ΝΤΙΝΑΓΚΕΝ, ΣΕΦΙ, ΟΛΙΝΑ, ΜΑΕΛΕΝΗ , ΜΑΕΣΤΡΙΑ 77 ..
Παλιά 17-05-10, 14:04   #362
kathrin

Προεπιλογή

Μια γρήγορη καλησπέρα και από μένα, γιατί με περιμένει ΠΟΛΥ διάβασμα και το κακό είναι ότι δεν μπορώ να συγκρατήσω τίποτα, με φαίνεται θα πατώσω σε αυτές τις εξετάσεις. Το σαβ/κο κάναμε διάλειμμα και πήγαμε στην Ξάνθη και πολύ ωραία περάσαμε, η μικρούλα ήταν κυρία, σαν να μην είχαμε παιδί μαζί μας. Αλλά από χθες, τα κεφάλια μέσα. Αντε να τελειώσω με το διάβασμα, με έχει κουράσει πολύ και μόνο που το σκέφτομαι.
Παλιά 17-05-10, 14:08   #363
kwtina

Το avatar του χρήστη kwtina

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Προεπιλογή

mamina, πού χάθηκες βρε ψυχή!!!
Κ εμείς στο πάρκο της αστυνομίας πηγαίνουμε, αν και όχι πολύ συχνα, γιατί έχει στην οικοδομή μας πολλά παιδάκια κ το απόγευμα γίνεται Ο χαμός στο πάρκινγκ.
Περάσαμε ένα όμορφο σ/κ κ περιμένω πως κ πως το τριήμερο που έρχεται. Θα φύγω στη μαμα μου. Με έχει πρήξει η μικρή "θελω τη γιαγιά μου".

Α! κ τα βράδια πλέον κοιμόμαστε κανονικότατα!!!!
φιλάκια
Ο χρήστης kwtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-05-10, 14:41   #364
maestria77

Το avatar του χρήστη maestria77

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Προεπιλογή

Παράθεση:
mamina, πού χάθηκες βρε ψυχή!!!
Κ εμείς στο πάρκο της αστυνομίας πηγαίνουμε, αν και όχι πολύ συχνα, γιατί έχει στην οικοδομή μας πολλά παιδάκια κ το απόγευμα γίνεται Ο χαμός στο πάρκινγκ.
Περάσαμε ένα όμορφο σ/κ κ περιμένω πως κ πως το τριήμερο που έρχεται. Θα φύγω στη μαμα μου. Με έχει πρήξει η μικρή "θελω τη γιαγιά μου".

Α! κ τα βράδια πλέον κοιμόμαστε κανονικότατα!!!!
φιλάκια
Άντε, ΜΠΡΑΒΟ! Να ξεκουραστείς λίγο.
Για ποια περιοχή μιλάτε; Ποια πάρκα;;

Εγώ πηγαίνω στο μεγάλο πάρκο πίσω από το γήπεδο του ΑΡΗ. Ωραίο και μεγάλο. Το κακό ότι έχει πολλά σπασμένα γυαλιά σε ορισμένα σημεία (τα πίνουν οι οπαδοί εκεί) και μεγάλα σκυλιά, που τα φοβάμαι ΕΓΩ, όχι ο μικρός .

Αχ, νυστάζω αφόρητα τέτοια ώρα κορίτσια.

Ο χρήστης maestria77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-05-10, 17:59   #365
kwtina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maestria77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Άντε, ΜΠΡΑΒΟ! Να ξεκουραστείς λίγο.
Για ποια περιοχή μιλάτε; Ποια πάρκα;;

Εγώ πηγαίνω στο μεγάλο πάρκο πίσω από το γήπεδο του ΑΡΗ. Ωραίο και μεγάλο. Το κακό ότι έχει πολλά σπασμένα γυαλιά σε ορισμένα σημεία (τα πίνουν οι οπαδοί εκεί) και μεγάλα σκυλιά, που τα φοβάμαι ΕΓΩ, όχι ο μικρός .

Αχ, νυστάζω αφόρητα τέτοια ώρα κορίτσια.

Γεια σου maestria!! Μιλάμε για το πάρκο στην Πυλαία, βασικά παιδική χαρά είναι. Διαβασα για τον παιδικό σταθμό ότι δεν έχει άλλες θέσεις. Κρίμα θα είμασταν κ συμμαθητές!!!

Όσο για την μικρή κατάφερα να τη βάλω κ μεσημέρι για ύπνο!!! Έκλεισα κ γω τα ματάκια μου για κανένα μισάωρο κ μετά με πήρε ο καλός μου τηλ κ φυσικά δεν ξανακοιμήθηκα. Πού να το φανταστεί ο καημένος!
Φιλάκια
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 17-05-10, 21:55   #366
maestria77

Προεπιλογή

Παράθεση:
Γεια σου maestria!! Μιλάμε για το πάρκο στην Πυλαία, βασικά παιδική χαρά είναι. Διαβασα για τον παιδικό σταθμό ότι δεν έχει άλλες θέσεις. Κρίμα θα είμασταν κ συμμαθητές!!!

Όσο για την μικρή κατάφερα να τη βάλω κ μεσημέρι για ύπνο!!! Έκλεισα κ γω τα ματάκια μου για κανένα μισάωρο κ μετά με πήρε ο καλός μου τηλ κ φυσικά δεν ξανακοιμήθηκα. Πού να το φανταστεί ο καημένος!
Φιλάκια
Για ποιον;

Παλιά 18-05-10, 08:22   #367
kwtina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Για ποιον;
Για την καραμελίτσα, στο αντίστοιχο θέμα στο parents. Αν κάνω λάθος συγνώμε κ ξέχασε το.
Καλημέρα
Παλιά 18-05-10, 12:41   #368
maestria77

Προεπιλογή

Παράθεση:
Για την καραμελίτσα, στο αντίστοιχο θέμα στο parents. Αν κάνω λάθος συγνώμε κ ξέχασε το.
Καλημέρα
Οχι, όχι, δεν έκανες λάθος, απλά δεν κατάλαβα .
Ναι, δεν έχει θέσεις! Μόνο αν μπω μέσω του ΟΕΕ. Αλλά δεν λέει να βγει η πρόσκληση φέτος .
Εκεί πάτε κι εσείς; Πως είναι; Σ' αρέσει; Γιατί δεν πήγα να τον δω από κοντά.
Να τον δηλώσω λες στο επιδοτούμενο;

Παλιά 18-05-10, 22:14   #369
kwtina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Οχι, όχι, δεν έκανες λάθος, απλά δεν κατάλαβα .
Ναι, δεν έχει θέσεις! Μόνο αν μπω μέσω του ΟΕΕ. Αλλά δεν λέει να βγει η πρόσκληση φέτος .
Εκεί πάτε κι εσείς; Πως είναι; Σ' αρέσει; Γιατί δεν πήγα να τον δω από κοντά.
Να τον δηλώσω λες στο επιδοτούμενο;
Στέλνω τη μικρή δευτερη χρονιά κ την έγραψα να συνεχίσει κ του χρόνου. Δεν έχω κάνει ελέγχους-εφόδους σε ανύποπτο χρόνο που ακούω απο άλλες κοπέλες, ούτε θεωρώ τις σκάλες μείον, άλλωστε έχουμε κ εμείς στο σπίτι μας σκάλες. Με ενδιαφέρει που όταν παίρνω το παιδί μου είναι χαρούμενο κ μου λέει "πέρασα καλά μαμα". Φέτος που μιλάει, μας έχει τσακίσει στα τραγουδάκι κ ποιηματάκια. Πρόσφατα άρχισε να ξεχωρίζει το αριστερό από το δεξί. Της αρέσει εκεί κ αυτό μου αρκεί, στο στάδιο που είμαστε.

Αυτά, φιλάκια
Παλιά 18-05-10, 22:47   #370
maestria77

Προεπιλογή

Παράθεση:
Στέλνω τη μικρή δευτερη χρονιά κ την έγραψα να συνεχίσει κ του χρόνου. Δεν έχω κάνει ελέγχους-εφόδους σε ανύποπτο χρόνο που ακούω απο άλλες κοπέλες, ούτε θεωρώ τις σκάλες μείον, άλλωστε έχουμε κ εμείς στο σπίτι μας σκάλες. Με ενδιαφέρει που όταν παίρνω το παιδί μου είναι χαρούμενο κ μου λέει "πέρασα καλά μαμα". Φέτος που μιλάει, μας έχει τσακίσει στα τραγουδάκι κ ποιηματάκια. Πρόσφατα άρχισε να ξεχωρίζει το αριστερό από το δεξί. Της αρέσει εκεί κ αυτό μου αρκεί, στο στάδιο που είμαστε.

Αυτά, φιλάκια
Άντε, ωραία, θα το δηλώσω, ΑΝ ποτέ βγει η πρόσκληση!
Έκανα και σε δημοτικούς, τον έγραψα και σ' έναν άλλο ιδιωτικό, μη μείνω χωρίς θέση!
Αν μπει με τον ΟΕΕ, τότε θα είμαστε μαμάδες "συμμαθητών"!

Αχ, μεγάλωσα!! Θα κάνω παρέα με μαμάδες !

Παλιά 18-05-10, 22:50   #371
kwtina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Άντε, ωραία, θα το δηλώσω, ΑΝ ποτέ βγει η πρόσκληση!
Έκανα και σε δημοτικούς, τον έγραψα και σ' έναν άλλο ιδιωτικό, μη μείνω χωρίς θέση!
Αν μπει με τον ΟΕΕ, τότε θα είμαστε μαμάδες "συμμαθητών"!

Αχ, μεγάλωσα!! Θα κάνω παρέα με μαμάδες !
Τι να πω κ γω που από Σεπτέμβρη αλλάζουμε τμήμα κ πάμε στο παιδικό, από το βρεφονηπιακο

Κ ναι λοιπόν θα κάνουμε παρέα με μαμάδες κ θα καλούμε κ συμμαθητές στα πάρτυ μας!!!
Παλιά 18-05-10, 23:22   #372
maestria77

Προεπιλογή

Παράθεση:
Τι να πω κ γω που από Σεπτέμβρη αλλάζουμε τμήμα κ πάμε στο παιδικό, από το βρεφονηπιακο

Κ ναι λοιπόν θα κάνουμε παρέα με μαμάδες κ θα καλούμε κ συμμαθητές στα πάρτυ μας!!!
A, πα πα πα!
Καλέ, πως θα κάνουμε και πάρτυ;
Και τώρα θα πρέπει να τα κάνουμε στο σπίτι, που λεφτά για παιδότοπους;
Άσε, εδώ έκανα τα 1α γενέθλια, με κοντινούς φίλους και οικογένεια μόνο και ΨΟΦΗΣΑ στην κούραση. Που τα είχα όλα παραγγελία, δεν ετοίμασα τπτ .

Αχ, δύσκολη η μαμαδική!

Παλιά 19-05-10, 18:19   #373
mamina

Smile

Καλησπέρα κορίτσια,

Και εγώ περιμένω πότε θα ανακοινωθεί το προγραμμα για τους παιδικούς σταθμούς να κάνουμε αίτηση.
Γενεθλια εμείς τα τελευταία 2 χρόνια κάνουμε στην Αρετσού στο αναψυκτίριο , στις 24 Αυγούστου . Εκεί παίζουν όλα τα παιδιά με σαγιονάρες, κουβαδάκια και περνάνε μια χαρά, και συγκριτικά με το παιδότοπο είναι πολύ πιο φθηνά . Την πρώτη χρονιά τα κάναμε τα γενεθλια στο σπίτι αλλά όταν το παρτι τελείωσε έπαθα νευρικό κλονισμό απο την ακαταστασία.

Μαελενη πως είναι το δόντι σου ?

Σήμερα είχα οδοντίατρο, μου αφαίρεσε ένα φρονημίτη μετά απο χίλιες προσπάθειες και είμαι πρισμένη ως το μάτι.

Καλό βράδυ σε όλεςςςς
Παλιά 19-05-10, 21:54   #374
maeleni

Προεπιλογή

Καλησπέρα σας κορίτσια.
Maminaki μου περαστικά σου κούκλα. Εγώ είμαι πάρα πολύ καλά, ούτε κατάλαβα ότι το αφαίρεσα!!!! Πάμε για άλλα τώρα χαχαχα. Μόνο ασπιρίνη δεν κάνει να πάρεις σαν παυσίπονο να ξέρεις, α και όχι γαλακτοκομικά, κάπνισμα, αλκοόλ για 24 ώρες.
Περαστικά και πάλι.
Τι κάνετε υπόλοιπα κορίτσια? Εμείς περάσαμε άσχημη ίωση με 40 πυρετό, αλλά τώρα είμαστε πολύ καλύτερα ευτυχώς.
Δώρα τελικά τα τηλέφωνα δεν τα ανταλλάξαμε.
Φιλιά σε όλες.
Παλιά 19-05-10, 22:15   #375
mamina

Smile

Καλησπέρα Ελενίτσα,

Μου έκοψες την χαρά μου τώρα, εκεί που σκεφτόμουν να καπνίζω ένα πούρο Χαβάνας συνοδευόμενο με ενα ουισκακι, χα χα χα χα

Η Αγγελικούλα πως είναι , μίλησες καθόλου ?

Καλό βράδυ σε όλεςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Εκτός απο την Δώρα, θα φύγει και καμια άλλη μανούλα για 3 μερο ??
Παλιά 19-05-10, 22:20   #376
maeleni

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mamina Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα Ελενίτσα,

Μου έκοψες την χαρά μου τώρα, εκεί που σκεφτόμουν να καπνίζω ένα πούρο Χαβάνας συνοδευόμενο με ενα ουισκακι, χα χα χα χα

Η Αγγελικούλα πως είναι , μίλησες καθόλου ?

Καλό βράδυ σε όλεςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Εκτός απο την Δώρα, θα φύγει και καμια άλλη μανούλα για 3 μερο ??
Αμάν η κακούργα τι έκανα!!! Σου έκοψα την φόρα????? Αύριο μωρέ το πούρο και το ουισκάκι Κάνε λίγη υπομονή!!!
Η Αγγελικούλα τρέχει και δεν προλαβαίνει η μικρούλα μας κοπέλα.
Θα φύγετε 3ήμερο βλέπω, κάποιες όχι όλες? Καλά να περάσετε κοριτσάκια!
Σας φιλώ μου ζητάει μωμί(=ψωμί)!!!
Παλιά 19-05-10, 23:01   #377
kwtina

Προεπιλογή

Ελένη, πού ησουν τόσες μέρες; Ελπίζω να είναι καλά ο μικρούλης σου!!
Ναι, εμείς θα λείπουμε για το τριήμερο, λέμε να το εκμεταλλευτούμε, αν τα καταφέρουμε. Κατι βηχάκια έχει αυτές τις μέρες, θα δούμε. Ξεκινήσαμε κ προσπάθεια να κόψει την πάνα. Δευτερη μέρα κορίτσια κ ο κάδος των απλύτων γεμάτος. Όσο για να καθήσει στην τουαλέτα ή στο γιογιο, όταν κ όποτε θέλει. Τι να κάνω, υπομονη.

mamina περαστικούλια!! Α κ το πούρα αβάνας παρεϊτσα κ γω θέλω. Θα σε πάρω τηλ από βδομάδα να παίξουν τα μικρούλια μας.

Φιλάκια
Παλιά 19-05-10, 23:32   #378
maeleni

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ελένη, πού ησουν τόσες μέρες; Ελπίζω να είναι καλά ο μικρούλης σου!!
Ναι, εμείς θα λείπουμε για το τριήμερο, λέμε να το εκμεταλλευτούμε, αν τα καταφέρουμε. Κατι βηχάκια έχει αυτές τις μέρες, θα δούμε. Ξεκινήσαμε κ προσπάθεια να κόψει την πάνα. Δευτερη μέρα κορίτσια κ ο κάδος των απλύτων γεμάτος. Όσο για να καθήσει στην τουαλέτα ή στο γιογιο, όταν κ όποτε θέλει. Τι να κάνω, υπομονη.

mamina περαστικούλια!! Α κ το πούρα αβάνας παρεϊτσα κ γω θέλω. Θα σε πάρω τηλ από βδομάδα να παίξουν τα μικρούλια μας.

Φιλάκια
Τώρα είμαστε καλά, αλλά μέχρι το Σάββατο, από την Τρίτη ψηνόμασταν στον πυρετό Δωρίτσα μου.Κι εγώ όπως είπε και η Ιωάννα είχα πάρε-δώσε με τον οδοντίατρο! Μου έδωσε τον φρονιμήτη στο χέρι ε στο σακουλάκι ήθελα να πω!
Με την πάνα θέλει αρκετή προσπάθεια. Στο καφέ μας αρκετές μανούλες τα κατάφεραν, αλλά έκαναν πολύ προετοιμασία πριν μέχρι να καταλάβουν τα παιδάκια ότι το γιογιό είναι γι' αυτό το πράγμα. Και σκέψου δεν έχουν κλείσει τα 2 τα πιο πολλά! Εμείς αργούμε ακόμα. Προς το καλοκαίρι λέω να το επιχειρήσω.
Καλή σας επιτυχία!
Παλιά 20-05-10, 00:35   #379
mamina

Smile

Να'μαι παλι,
πονάει το στώμα μου και δεν με βλέπω να κοιμάμαι , την Λιλα την έστειλα στη μαμά μου γιατί αυριο οι δασκάλες απεργούν, ήθελα και λίγο να ξεκουραστώ .....θα πάρω ένα παυσίπονο τώρα γιατί δεν αντέχω άλλο.

Δώρα, εγώ την μικρή την έπαιρνα μαζί μου όταν πήγαινα τουαλέτα και της έδειχνα την διαδικασία, στην αρχή με έβλεπε περίεργα, μετά την έδειχνα πως να κάνει και αυτή το ίδιο στο γιογιο. Πέρναμε μαζί και το σκυλάκι να κάνει τσίσα και τον βάζαμε στη λεκάνι έκανα εγώ ηχητικά να φανεί ότι το σκυλάκι κατουράει , πολύ γέλιο.....πιστευω ομως ότι μεσα απο παιχνίδι μάθαινουν πιο εύκολα την διαδικασία. Τότε καμια εβδομάδα κατουρούσε παντού (ευτυχώς το σαλονι μας είναι δερμάτινο) ήταν καλοκαίρι λίγο πριν κλείσει τα 2, και δεν δυσκολευτηκα ιδιαίτερα.

Ελενιτσα πουλάμε τους φρονιμήτες μας ? Ως άνεργη να βγάλω και κάτι χιχιχιχιχιχιχι

Ονειρα γλυκούλια σε όλεςςςςςς
Παλιά 20-05-10, 17:59   #380
Gold

Το avatar του χρήστη Gold

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Προεπιλογή

Kαλησπερα σ ολα τα κοριτσια του κεντρου κι ανατολικης Θεσσαλονικης!
Αληθεια καμια αλλη μανουλα εκτος απο μενα μενει κεντρο?

Περαστικουλια στα δοντακια σας κοριτσια!ελπιζω τωρα να ειστε καλυτερα,ο πονοδοντος κι η εξαγωγη ειναι αλλο πραγμα..
προχθες εφυγε το σφραγισμα απο της αδερφης μου το δοντι,εδω στο σπιτι μας και χθες η θηκη του ανηρ μου,ωχ!λεω σειρα μου ειναι

Σημερα ειχαμε εδω στη γειτονια τις πορειες,αλλα δοξα τον Θεο εξελιχθηκαν ειρηνικα.
νομιζω και αργοτερα εχει αλλη μια.
Απο παρκα η περιοχη του κεντρου κοριτσια ειναι πολυ φτωχη,δυστυχως ο Δημος δεν μεριμνησε για τα παιδακια του κεντρου καθολου..
ομως εχω κατα νου να προτεινω καποια σημεια που επισημαινα για παιδ.χαρες να γινουν ,αν αυτο ειναι εφικτο φυσικα.

Τωρα πινω το απογευματινο μου καφεδακι,ειναι εδω καμια γειτονισσα να με κανει παρεα?

Ο χρήστης Gold δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-05-10, 18:08   #381
kwtina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Gold Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλησπερα σ ολα τα κοριτσια του κεντρου κι ανατολικης Θεσσαλονικης!
Αληθεια καμια αλλη μανουλα εκτος απο μενα μενει κεντρο?

Περαστικουλια στα δοντακια σας κοριτσια!ελπιζω τωρα να ειστε καλυτερα,ο πονοδοντος κι η εξαγωγη ειναι αλλο πραγμα..
προχθες εφυγε το σφραγισμα απο της αδερφης μου το δοντι,εδω στο σπιτι μας και χθες η θηκη του ανηρ μου,ωχ!λεω σειρα μου ειναι

Σημερα ειχαμε εδω στη γειτονια τις πορειες,αλλα δοξα τον Θεο εξελιχθηκαν ειρηνικα.
νομιζω και αργοτερα εχει αλλη μια.
Απο παρκα η περιοχη του κεντρου κοριτσια ειναι πολυ φτωχη,δυστυχως ο Δημος δεν μεριμνησε για τα παιδακια του κεντρου καθολου..
ομως εχω κατα νου να προτεινω καποια σημεια που επισημαινα για παιδ.χαρες να γινουν ,αν αυτο ειναι εφικτο φυσικα.

Τωρα πινω το απογευματινο μου καφεδακι,ειναι εδω καμια γειτονισσα να με κανει παρεα?
Εγώ βέβαια γειτόνισσα δεν είμαι, αλλά παρέα θα σε κάνω. Αμα κερνάς κ καφέ, κολλητές θα γίνουμε
Παλιά 20-05-10, 18:10   #382
Gold

Προεπιλογή

Γεια σου kwtina!
ε τι δεν θα κερασω καφεδακι?voila!

Παλιά 20-05-10, 18:16   #383
Gold

Προεπιλογή

Ειστε σε προσπαθεια για να κοψετε την πανα απ οτι διαβασα ε?
πως τα πηγαινετε?

Παλιά 20-05-10, 18:20   #384
kwtina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Gold Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειστε σε προσπαθεια για να κοψετε την πανα απ οτι διαβασα ε?
πως τα πηγαινετε?
Ωραίος καφές!!!
Αχ!! Δύο μέρες που την είχα χωρίς παμπερς, πλένει το πληντύριο τα ρούχα της τώρα, καταλάβατε.
Τη διαδικασία την ξέρει, απλά δε θέλει. Αλλά θα θελήσει, πού θα πάει, στην αρχή είμαστε ακόμα.
(Τώρα ήρθε στην αγκαλιά μου κ παραπονιέται, οπότε, θα πιούμε αλλη φιρά καφέ)

φιλάκια
Παλιά 20-05-10, 18:42   #385
Gold

Προεπιλογή

οκ,καλη προσπαθεια!
φιλακια τα λεμε
καλο απογευμα κουκλες

ετοιμαζει το καμαρι μου τωρα τα συνεργα ζωγραφικης!παμε να δημιουργησουμε!

Παλιά 20-05-10, 22:04   #386
maestria77

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mamina Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κορίτσια,

Και εγώ περιμένω πότε θα ανακοινωθεί το προγραμμα για τους παιδικούς σταθμούς να κάνουμε αίτηση.
Γενεθλια εμείς τα τελευταία 2 χρόνια κάνουμε στην Αρετσού στο αναψυκτίριο , στις 24 Αυγούστου . Εκεί παίζουν όλα τα παιδιά με σαγιονάρες, κουβαδάκια και περνάνε μια χαρά, και συγκριτικά με το παιδότοπο είναι πολύ πιο φθηνά . Την πρώτη χρονιά τα κάναμε τα γενεθλια στο σπίτι αλλά όταν το παρτι τελείωσε έπαθα νευρικό κλονισμό απο την ακαταστασία.

Μαελενη πως είναι το δόντι σου ?

Σήμερα είχα οδοντίατρο, μου αφαίρεσε ένα φρονημίτη μετά απο χίλιες προσπάθειες και είμαι πρισμένη ως το μάτι.

Καλό βράδυ σε όλεςςςς
Εμένα ο δικός μου έχει γιορτή 7/1 (Γιάννης) και γενέθλια 17/1, οπότε η Αρετσού μάλλον αποκλείεται !

Καλησπέρα κοριτσάκια της γειτονιάς μου .

Παλιά 21-05-10, 01:24   #387
mamina

Smile

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα,

Gold τα αυτοκολητα σου ειναι ΄τρέλα , τα βλέπει η Λιλα και μου λέει ότι τα θέλει για να τα κολλήσει στο κρεβάτι της.

Μαεστρία Γενάρη γέννησες εεε ? Μπρρρρρρρρρρρ,........... όλα καλά με τον μικρό , κάτι με το πόδι του, που θα τον εξετάζατε ? Φιλάκια δώσε στον συνονοματο μου.

Σήμερα ευχόμαστε :

- Στη Μαελένη Χρόνια Πολλά για την εορτή της, ότι επιθυμεί στην αγκαλιά της να το βρεί και να χαιρεται την οικογένεια της

-Στην Κοτινα λέμε Χρόνια Πολλά για την μικρή Κωνσταντίνα , να μεγαλώσει γερή και όμορφη σαν τα κρύα τα νερά !

Καλό ξημερωμα σε όλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
Παλιά 21-05-10, 08:51   #388
maeleni

Προεπιλογή

Maminaki μου σ' ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές σου.
Πολλές ευχές κι από μας στην μικρή kwtina!!!!! Δωρίτσα μου να τη χαίρεσαι!

Και κάτι για να γλυκαθούμε μέρα που είναι

Παλιά 21-05-10, 09:22   #389
kwtina

Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια!
Ελενίτσα μου

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

ό,τι ποθείς, να δεις τον μικρουλι σου να μεγαλώνει κ να είναι ακόμα πιο χαμογελαστός!!!1

Ευχαριστώ όλες σας για τις ευχές σας!!
φιλακια
Παλιά 21-05-10, 10:08   #390
SEFI1911

Περιοχή: THESSALONIKI
Προεπιλογή

Καλημερούδια και Χ Ρ Ο Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α σε όλες τις μανούλες και τα παιδάκια που γιορτάζουν.Να είστε γεροί και ευτυχισμένοι!!!
Φιλάκια πολλά
Ο χρήστης SEFI1911 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-10, 11:52   #391
maestria77

Προεπιλογή

Καλημέρα κι εδώ!!!
Εμένα γιορτάζει το στεφάνι μου σήμερα, η μανούλα μου και δυο ανηψιές μου !!!

σε όλες τις Ελένες, Κωνσταντίνες και Κωστήδες!!!

Τα λέω μαζεμένα, γιατί δεν σας ξέρω και καλά και δεν ξέρω πως λένε την καθεμία και τα πιτσιφρίκια σας !!!
Γερές, δυνατές και να χαιρόμαστε τις οικογένειες!!!!!!!!!!!

Παλιά 21-05-10, 13:26   #392
mamina

Smile

Maestria , να χαιρεσε το ΣΤΕΦΑΝΗ ( χι χι μου άρεσε αυτό) σου και όλους τους αγαπημένους, ότι καλύτερο σας ευχομαι !

Κορίτσια τι καιρός είναι αυτός, μας λέρωσε πατζούρια, μπαλκόνια ποποοοοοοοοοοοο...
Παλιά 21-05-10, 19:06   #393
Gold

Smile

• Maeleni χρονια πολλα σου ευχομαι με υγεια και δημιουργια!!
  • kwtina να χαιρεσαι την Κωνσταντινα σου,να ειναι γερη και καλοφωτισμενη!!
  • Μaestria77 πολυχρονος να ναι ο αντρουλης σου!
Ευτυχια και χαρα να γεμιζει τις καρδιες ολων!εορταζοντων και μη.

mamina αυτο χαρισμενο στη Λιλα!

Παλιά 21-05-10, 19:37   #394
maeleni

Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια για τις ευχές σας.

maestria μου να χαίρεσαι τον καλό σου!
Παλιά 22-05-10, 10:40   #395
mamina

Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια,

Παλι βροχή ? Που θα απλώσουμε τη μπουγάδα οεο?????????????

Πολλές ευχές .............πριγκίπισες, λουλούδια μ'αρεσουν.............

Είμαστε μια ΩΡΑΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ , συμφωνείτε ??????????????
Παλιά 22-05-10, 20:48   #396
maestria77

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maeleni Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ κοριτσάκια για τις ευχές σας.

maestria μου να χαίρεσαι τον καλό σου!
Κοριτσάκι μου χρόνια πολλά!!!

Παιδιά πήγαμε βόλτα στο Cosmos σήμερα, περάσαμε τέλεια, γυρίσαμε, ξαπλώσαμε και ΜΕΤΑ άρχισε να ρίχνει καρέκλες!

Κ*λοφαρδία!

Αύριο βόλτα στο χωριουδάκι μου, για ψήσιμο, ΑΝ το επιτρέψει ο καιρός, και να τρέξει ο μικρός λίγο, να 'ναι κουρασμένος (όπως σήμερα, χιχιχι) και να την πέσει νωρίς-νωρίς για ύπνο .

Καλό τριήμερο σε όλους.

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 22-05-10, 20:53   #397
maeleni

Προεπιλογή

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Καλά να περάσετε αύριο με τα ψησίματα και τα τρεξίματα του μπόμπιρα εννοώ χιχιχι!!!
Ελπίζω να έχει καλό καιρό επιτέλους!
Παλιά 22-05-10, 20:56   #398
maestria77

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maeleni Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ' ευχαριστώ πολύ.

Καλά να περάσετε αύριο με τα ψησίματα και τα τρεξίματα του μπόμπιρα εννοώ χιχιχι!!!
Ελπίζω να έχει καλό καιρό επιτέλους!
Ευχαριστώ ρε συ, αν και δεν το βλέπω.
Ήταν νωρίς το συγκεκριμένο τριήμερο φέτος και πάντα δεν έχει στρώσει, τέτοια εποχή, ο καιρός ακόμα.
Εσείς δεν κάνετε τπτ;

Παλιά 22-05-10, 21:13   #399
maeleni

Προεπιλογή

Μπα τίποτα.
Υποχρεώσεις, ήταν κι άρρωστος ο μικρός την προηγούμενη βδομάδα.....οπότε τίποτα.
Παλιά 23-05-10, 10:42   #400
kwtina

Προεπιλογή

Κορίτσια καλημερα!!! Είμαι στο χωριό, στης μαμάς μου. Κ ναι έχω hi tech πατέρα οπότε μπορώ κ σας μιλάω!!

Πήγαμε χθες Αλεξ/πόλη να ψωνισουμε για τη μικρή κ σηκλωσαμε όλα τα μαγαζιά! Η πλάκα είναι οτι έδωσα ελάχιστα χρήματα κ πήρα καταπληκτικά πράγματα. Τελείωσε, από δω θα έρχομαι να ψωνίζω. Ο καιρός ήταν υπέροχος, μέχρι το μεσημέρι. Ευτυχώς καταφερα να ψωνίσω.

Πήγαμε κ για καφε δίπλα στη θαλάσσα, ήταν καταπληκτικά, με τη βροχή.

Να περάσετε όλες πολύ όμορφα σήμερα κ αύριο. Θα τ πούμε από την πατρίδα

Φιλακια
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές