the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Θα γίνουμε Γονείς 2014

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 10-03-14, 16:04   #1641
thokos

Προεπιλογή

χαλόου γουάπας!!!!!!!!!!
τι κάνετε ρε μπαλονίτσες; φουσκώνουμε;;;;τρώμε και κλωτσιδάκια; και όταν δεν τρώμε αγχωνόμαστε;;;τα νινάκια μας είναι καλά απλά αυτονομούνται φυσικά και κάνουν τα δικά τους όποτε εκείνα θέλουν και όπου θέλουν....πάνω κάτω αριστερά δεξιά!!!!δεν θα έιναι κάθε μέρα το ίδιο κινητικά...........αυτό μου το είχαν πει από την αρχή και δεν με πολυαγχώνει να σας πω..............όχι τίποτε άλλο αλλά έχουμε κ τη Ράνια που μοιράζει σφαλιάρες στον ελεύθερο χρόνο της.............. κι εγώ είμαι πολύ ευαισθητούλα τώρα τελευταία και δεν της πηγαίνω καμμιά κόντρα!!!!

Πυτζαμούλα....μην αγχώνεσαι γλυκειά μου!κάθε μωράκι έχει το δικό του σωματότυπο και τα δικά του κιλάκια....όπως και κάθε κορμάκι της μανούλας....το ίδιο είναι σε μια τόσο δα μικρή κοιλίτσα και το ίδιο σε μια πιο μεγάλη; μια χαρούλα είναι το ζουζουνάκι σου!!!

εγώ χθες έφαγα τις πρώτες κλωτσίτσες ψηλά ψηλά κάτω από το στήθος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μάλιστα τη μια την έφαγε και η μανούλα μου και τρελάθηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!άρα ανέβηκε η μήτρα μου ε;;;;;;;;;;;;;;;;άρα μου τον τράβηξε τον αγαπημένο μου πλακ;;;;είπαμε θα σας πρήξω με αυτό το θεμα μέχρι να πάω στον γιατρό.....ελάτε κάντε λίγη υπομονή....τη Δευτέρα θα πάω...................
Παλιά 10-03-14, 16:14   #1642
moody

Το avatar του χρήστη moody

Περιοχή: Καλλιθέα
Προεπιλογή

καλώς τη συμπεθέρα!!!!!!!!!!! Ανέβηκε ο μπέμπης??? Ρε δε σε πιάνει δύσπνοια όταν τον νιώθεις ψηλά? Εγώ ανασαίνω σαν αρκούδα!!!!!! Ε δε θ ανέβηκε μωρέ..... του φούστη πια ...... θα τον ανεβάσουμε εμείς είπαμε δεν είναι στο χέρι του.....

Ο χρήστης moody δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-03-14, 16:27   #1643
thokos

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο moody Εμφάνιση μηνυμάτων
καλώς τη συμπεθέρα!!!!!!!!!!! Ανέβηκε ο μπέμπης??? Ρε δε σε πιάνει δύσπνοια όταν τον νιώθεις ψηλά? Εγώ ανασαίνω σαν αρκούδα!!!!!! Ε δε θ ανέβηκε μωρέ..... του φούστη πια ...... θα τον ανεβάσουμε εμείς είπαμε δεν είναι στο χέρι του.....
χιχιχι εγω πάντως του μιλάω κ αυτουνού....κ εχουμε αναπτύξει μια καλη σχέση πιστεύω....χαχαχαχα τεσπα!!!!δεν με έπιασε χθες....τώρα αν συνεχίζει καθε μέρα εκει ψηλα δεν ξέρω....λογικό μου ακούγεται....σήμερα το πρωί ηταν λίγο πιο χαμηλα....κάνει βόλτες εκεί μεσα γενικα.....
Πως μου είσαι μαναριτσα;έχεις άγχος για σήμερα;δεν πιστεύω!!!!συμπεθερακι έρχονται τα ζουζουνια μας κ το Πάσχα που θα αρχίσουμε να αγοράζουμε κ θα το καταλάβουμε για τα καλα!!!!
Παλιά 10-03-14, 16:37   #1644
moody

Προεπιλογή

Λίγο άγχος το χω.... δεν έχω δει και το διαβητολόγο και νομίζω θα πρέπει να αυξήσουμε λίγο δόσεις..... Θέλω να ρωτήσω και κάτι πράγματα..... ε εντάξει είμαι πιο κουλ γιατί τη νιώθω τη μικρή...Αν και τρώω και φρίκες του τύπου: "Καλά τόσο που κουνιέται καλό είναι? Μήπως δεν κάνει????" Σχιζοφρένεια!!!!!!! Ναι θέλω να φύγει ο Μάρτης δεν τον αγαπώ αυτό το μήνα.... Να ρθει το Πάσχα να "αναστηθούμε" και ν αρχίσουμε!!!!!!!!!!

Παλιά 10-03-14, 22:47   #1645
myheart

Προεπιλογή

συνεγκουούλες μου γεια σας! δεν διάβασα ακόμη τα νέα σας καθώς είχαμε περιπέτειες...
τα νέα μας..σάββατο βράδυ λοιπόν πέφτουμε για υπνο κ να μην μπορώ να βολευτώ κ να ησυχάσω...κι αρχισαν κατι πονάκια κ σφίξιμο περίεργο...αυτό έγινε 3 φορές...σηκώνομαι το πρωί πάω βεσε κ με πιάνει πάλι πόνος..περιμένω λίγο μπας κ περάσει τπτ...πήραμε τον ντοκ,με στέλνει κλινική για καρδιοτοκογράφο,βλέπουμε συσπάσεις οπότε μου βάζουν ορό με γιουτοπάρ κ ένα άλλο φάρμακο για ν'ανέβει η πίεση που είχε πέσει στα πατώματα...ακούσαμε κ τα μωρά κι ήταν οκ...αλλα με κράτησαν προληπτικά φυσικα συνέχεια με το φάρμακο κ ανα 2ωρο ακουγαμε τα μωρα..εφαγα κ τις ενεσούλες μου κ 1 για τα πνευμόνια τους...το πρωί ήρθε ο ντοκ μου κ με είδε,κάναμε καρδιοτοκογράφο πάλι κιι αφου ήταν οκ μ'αφησαν να ερθω σπιτακι μας!ευχομαι καμια να μην το περασει κοριτσια μου! οσο να ναι φοβασαι για προωρο τοκετο κ προσωπικα σκυλοβαρεθηκα,άσε που κοιμηθηκα συνολο 3 ωρες! τωρα απλα μου ειπε να βρω τα χαπια για να τα παιρνω κ να κατσω 2-3 μερες ξαπλα κ θα ειμαστε σ'επαφη...
υ.γ το χερι μου έχει γινει τουμπανο απ'τον ορο!!

φιλια σε ολες!!!
Παλιά 10-03-14, 23:02   #1646
thokos

Προεπιλογή

Έλα ρε καρδούλα..... μου θύμισες τη δική μου παραμονή στη νοσοκομειο..μην στεναχωριέσαι μωρέ....συμβαίνει κ αυτο.....κ με δυο θηριακια λογικο.....θα το ξεπεράσεις γρήγορα..θα δεις...κουραστηκες κιόλας με το δωμάτιο....ξεκούραση τώρα ναι;;;;

Μουντάκι μου διάβασα δίπλα τα νέα....μπράβο μωρο μου....τέλειο το μαναράκι μας....μην σκέφτεσαι απο τώρα τον τοκετο....έχουμε ακομη καιρο....

Εγω...πάλι αίμα σήμερα .... είχα 10 μέρες να δω...κ είχα πιστέψει οτι ανέβηκε....μάταια....απογοητεύτηκα....κουραστηκα με το αίμα....λέτε να μην ανεβει κ να τη βγάλω ολη την εγκυμοσυνη ξάπλα;μα η κοιλια μου μεγάλωσε, ο μπεμπης άρχισε να κλωτσαει πολυ ψηλά.....δεν θα έπρεπε να εχει ανεβει τώρα;;;;ειλικρινά είμαι πολυ λυπημενη....πριν δω το αίμα ο μπεμπης με κλωτσούσε αριστερά πολυ κ πονούσε λίγο....λέτε να τον κούνησε ο μπεμπης;γινεται αυτο ή λέω βλακείες;;;πφφφφφφ αυτα
Παλιά 10-03-14, 23:58   #1647
Mpempoulaki

Περιοχή: Περιστερι
Προεπιλογή

My heart και thokos,περαστικά βρε κοριτσάκια μου!!!!υπομονη και ξεκούραση!!!ολα καλα θα πανε!να περάσει ο καιρός μπας και ηρεμήσουμε λιγο κοριτσάκια μου!

Ο χρήστης Mpempoulaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-03-14, 08:39   #1648
Rania2810

Περιοχή: ΧΑΙΔΑΡΙ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο thokos Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλα ρε καρδούλα..... μου θύμισες τη δική μου παραμονή στη νοσοκομειο..μην στεναχωριέσαι μωρέ....συμβαίνει κ αυτο.....κ με δυο θηριακια λογικο.....θα το ξεπεράσεις γρήγορα..θα δεις...κουραστηκες κιόλας με το δωμάτιο....ξεκούραση τώρα ναι;;;;

Μουντάκι μου διάβασα δίπλα τα νέα....μπράβο μωρο μου....τέλειο το μαναράκι μας....μην σκέφτεσαι απο τώρα τον τοκετο....έχουμε ακομη καιρο....

Εγω...πάλι αίμα σήμερα .... είχα 10 μέρες να δω...κ είχα πιστέψει οτι ανέβηκε....μάταια....απογοητεύτηκα....κουραστηκα με το αίμα....λέτε να μην ανεβει κ να τη βγάλω ολη την εγκυμοσυνη ξάπλα;μα η κοιλια μου μεγάλωσε, ο μπεμπης άρχισε να κλωτσαει πολυ ψηλά.....δεν θα έπρεπε να εχει ανεβει τώρα;;;;ειλικρινά είμαι πολυ λυπημενη....πριν δω το αίμα ο μπεμπης με κλωτσούσε αριστερά πολυ κ πονούσε λίγο....λέτε να τον κούνησε ο μπεμπης;γινεται αυτο ή λέω βλακείες;;;πφφφφφφ αυτα
Kαλημέρα Θωκάκι μου! Απο την μια καταλαβαίνω ποσο άγχος είναι να βλέπεις αίμα, από την άλλη καλυτερα που βλεπεις παρά να είχες και να μην έβλεπες. Κι εγώ όπως σου έχω πει εχω προσθιο τραχηλικό πλακούντα αλλά αίμα δεν έχω δει. Εχθές άκουσα μια περίπτωση με κοπέλα που είχε το ίδιο και μόνο στο ντοπλερ ανακάλυψε οτι αιμοραγία είχε μέσα στην κοιλιά, και με έχει πιάσει ένα άγχος!!!!!!!! Γεννησε βέβαια στην 34 βδομάδα έναν κουκλο με πολύ μαλλί αλλά δεν σου κρύβω ότι αγχώθηκα!

Λοιπόν, χρειαζόμαστε μια καλή ψυχοθεραπεία! Θα μετονομάσουμε το φορουμ σε κλαμπ ψυχοθεραπείες μαμάδων ιουνίου 2014! Οχι τιποτα άλλο....δεν έχω όρεξη και για χαστουκάκια σήμερα!
Παλιά 11-03-14, 08:40   #1649
Rania2810

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο myheart Εμφάνιση μηνυμάτων
συνεγκουούλες μου γεια σας! δεν διάβασα ακόμη τα νέα σας καθώς είχαμε περιπέτειες...
τα νέα μας..σάββατο βράδυ λοιπόν πέφτουμε για υπνο κ να μην μπορώ να βολευτώ κ να ησυχάσω...κι αρχισαν κατι πονάκια κ σφίξιμο περίεργο...αυτό έγινε 3 φορές...σηκώνομαι το πρωί πάω βεσε κ με πιάνει πάλι πόνος..περιμένω λίγο μπας κ περάσει τπτ...πήραμε τον ντοκ,με στέλνει κλινική για καρδιοτοκογράφο,βλέπουμε συσπάσεις οπότε μου βάζουν ορό με γιουτοπάρ κ ένα άλλο φάρμακο για ν'ανέβει η πίεση που είχε πέσει στα πατώματα...ακούσαμε κ τα μωρά κι ήταν οκ...αλλα με κράτησαν προληπτικά φυσικα συνέχεια με το φάρμακο κ ανα 2ωρο ακουγαμε τα μωρα..εφαγα κ τις ενεσούλες μου κ 1 για τα πνευμόνια τους...το πρωί ήρθε ο ντοκ μου κ με είδε,κάναμε καρδιοτοκογράφο πάλι κιι αφου ήταν οκ μ'αφησαν να ερθω σπιτακι μας!ευχομαι καμια να μην το περασει κοριτσια μου! οσο να ναι φοβασαι για προωρο τοκετο κ προσωπικα σκυλοβαρεθηκα,άσε που κοιμηθηκα συνολο 3 ωρες! τωρα απλα μου ειπε να βρω τα χαπια για να τα παιρνω κ να κατσω 2-3 μερες ξαπλα κ θα ειμαστε σ'επαφη...
υ.γ το χερι μου έχει γινει τουμπανο απ'τον ορο!!

φιλια σε ολες!!!
Ευχομαι πολλά περαστικά και να μην χρειαστεί να το ξαναπεράσεις μέσα από την καρδιά μου! Ξάπλα, ηρεμία και ξεκούραση! βαζε καμια κωμωδία ν αβλέπεις να ξεχνιέσαι!
Παλιά 11-03-14, 08:41   #1650
Rania2810

Προεπιλογή

P.S. Την καλημέρα μου σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 11-03-14, 09:38   #1651
Dorita_87

Το avatar του χρήστη Dorita_87

Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλες! Myheart και thokos περαστικουλια! Μάλλον ειναι αναδρομος ο Ερμης, δεν εξηγείται διαφορετικά... Όλες με όρεξη για γκρίνια είμαστε σήμερα ε; Ήθελα να πω κι εγώ τον πονο μου που με αυτά που άκουσα μάλλον ειναι ένα τίποτα... Χτες το απόγευμα περπάτησα λιγο στα μαγαζιά (το πολυ 15 λεπτά περπάτημα και άλλο τόσο μέσα σε ένα μαγαζι) και εκτός του ότι άρχισε να με πονάει η μέση που το θεώρησα φυσικλογικο με έπιασε κι ένας συνεχόμενους πόνος χαμηλά δεξιά μέχρι και που ξάπλωσα αργά τη νύχτα έντομεταξυ ένιωθα και κάτι μικρό συσπασεις (που τις έχω έτσι κι αλλιώς καθημερινά αλλα χωρίς πόνο) και τρόμαξα λιγο... Σήμερα δεν πονάω ούτε έχω συσπασεις προς το παρόν. Τον μπεμπουλινο τον νιώθω κανονικά... Λέτε να ειναι επειδή κουταστηκα; Μα να κουράζομαι τόσο γρήγορα; Και να φανταστείτε ότι την Παρασκευή που έχω ντοκ ήθελα να τον ρωτήσω αν μπορώ να πηγαίνω περπάτημα με μια φίλη μου που μπαίνει στον 8ο... Με τι μούτρα;
Παλιά 11-03-14, 09:54   #1652
Rania2810

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dorita_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλες! Myheart και thokos περαστικουλια! Μάλλον ειναι αναδρομος ο Ερμης, δεν εξηγείται διαφορετικά... Όλες με όρεξη για γκρίνια είμαστε σήμερα ε; Ήθελα να πω κι εγώ τον πονο μου που με αυτά που άκουσα μάλλον ειναι ένα τίποτα... Χτες το απόγευμα περπάτησα λιγο στα μαγαζιά (το πολυ 15 λεπτά περπάτημα και άλλο τόσο μέσα σε ένα μαγαζι) και εκτός του ότι άρχισε να με πονάει η μέση που το θεώρησα φυσικλογικο με έπιασε κι ένας συνεχόμενους πόνος χαμηλά δεξιά μέχρι και που ξάπλωσα αργά τη νύχτα έντομεταξυ ένιωθα και κάτι μικρό συσπασεις (που τις έχω έτσι κι αλλιώς καθημερινά αλλα χωρίς πόνο) και τρόμαξα λιγο... Σήμερα δεν πονάω ούτε έχω συσπασεις προς το παρόν. Τον μπεμπουλινο τον νιώθω κανονικά... Λέτε να ειναι επειδή κουταστηκα; Μα να κουράζομαι τόσο γρήγορα; Και να φανταστείτε ότι την Παρασκευή που έχω ντοκ ήθελα να τον ρωτήσω αν μπορώ να πηγαίνω περπάτημα με μια φίλη μου που μπαίνει στον 8ο... Με τι μούτρα;
Koiτα τώρα σύμπτωση. Εχθές ξεκίνησα περπάτημα σε μια γνωστή που έχει διαδρομο. Μιλησα με τον γιατρό και μου είπε, θα κάνεις χαλαρο περπάτημα οσο αντέχεις χωρίς να πιέζεσαι....και στο τέλος μου είπε 'κοιτα μην έρθεις με πρόωρο τοκετό πριν την 32 βδομαδα". Εντάξει του λεω. Λοιπόν, πηγα, έκανα 3χλμ περπάτημα (δεν ειναι πολυ γυρω στα 40 λεπτα αργο περπάτημα) με διαλλειματα κάθε 10 λεπτα για να μην ανεβάζω θερμοκρασία. Δώστου μια κουβέντα που είπε αυτή για την κορη της για την εσωτερική αιμοραγία, δωστου κατι ψιλοπονάκια που εχω κι εγώ κάτω δεξιά σήμερα μου έχει μπει η ιδέα και παω καθε δεκα λεπτα τουαλετα να δω αν έχω αιμοραγία! Τελικά φτάνω στο συμπερασμα ότι το άγχος δεν ειναι φυσιολογικό, οτι μαλλον ειναι πονοι απο αυτους που μεγαλώνει η μήτρα και καλό ειναι να μην το σκεφτομαι γιατί θα τρελαθω! Είναι και το κρύο ρε κοριτσια αυτες τις μέρες. καπου ο οργανισμος σφίγγεται με το κρύο! Εγώ πάντως θα πάω και αυριο να κάνω διαδρομο να δω πως παει. Το σιγουρο ειναι οτι το βράδυ κοιμηθηκα μετα απο πολλές μερες πολύ καλα, εκτος απο 2 φορές που σηκωθηκα για κατουρημα και χωρις πονους στην μεση. (για αυτο ηθελα να πηγαίνω κιολας). Απο εδώ και περα θα φανει. Το σιγουρο ειναι οτι κάνω το περπάτημα της χελωνας!
Παλιά 11-03-14, 10:04   #1653
Dorita_87

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Rania2810 Εμφάνιση μηνυμάτων
Koiτα τώρα σύμπτωση. Εχθές ξεκίνησα περπάτημα σε μια γνωστή που έχει διαδρομο. Μιλησα με τον γιατρό και μου είπε, θα κάνεις χαλαρο περπάτημα οσο αντέχεις χωρίς να πιέζεσαι....και στο τέλος μου είπε 'κοιτα μην έρθεις με πρόωρο τοκετό πριν την 32 βδομαδα". Εντάξει του λεω. Λοιπόν, πηγα, έκανα 3χλμ περπάτημα (δεν ειναι πολυ γυρω στα 40 λεπτα αργο περπάτημα) με διαλλειματα κάθε 10 λεπτα για να μην ανεβάζω θερμοκρασία. Δώστου μια κουβέντα που είπε αυτή για την κορη της για την εσωτερική αιμοραγία, δωστου κατι ψιλοπονάκια που εχω κι εγώ κάτω δεξιά σήμερα μου έχει μπει η ιδέα και παω καθε δεκα λεπτα τουαλετα να δω αν έχω αιμοραγία! Τελικά φτάνω στο συμπερασμα ότι το άγχος δεν ειναι φυσιολογικό, οτι μαλλον ειναι πονοι απο αυτους που μεγαλώνει η μήτρα και καλό ειναι να μην το σκεφτομαι γιατί θα τρελαθω! Είναι και το κρύο ρε κοριτσια αυτες τις μέρες. καπου ο οργανισμος σφίγγεται με το κρύο! Εγώ πάντως θα πάω και αυριο να κάνω διαδρομο να δω πως παει. Το σιγουρο ειναι οτι το βράδυ κοιμηθηκα μετα απο πολλές μερες πολύ καλα, εκτος απο 2 φορές που σηκωθηκα για κατουρημα και χωρις πονους στην μεση. (για αυτο ηθελα να πηγαίνω κιολας). Απο εδώ και περα θα φανει. Το σιγουρο ειναι οτι κάνω το περπάτημα της χελωνας!
Αχ ακριβώς τα ίδια... Τι να πω; Ήταν τυχαίο; Δεν μπορεί... απλά λέω μήπως έπαθε ένα ψιλοσοκ ο οργανισμός επειδή είχα καιρό να κάνω βόλτα... και το καθισιό δεν κάνει και τόσο καλό, νομίζω οτι αν συνεχίσω να κάθομαι δεν θα μου βγει σε καλό, εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τη μέση μου και τώρα με πιάνουν κάτι πόνοι που νομίζω οτι είναι περισσότερο λόγω υπερβολικά καθιστικής ζωής και όχι τόσο λόγω εγκυμοσύνης... Εγώ θα τον ρωτήσω την Παρασκευή γιατί δεν πάει άλλο να κάθομαι και χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα εξ αρχής, βαριέμαι...
Παλιά 11-03-14, 10:16   #1654
Rania2810

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αχ ακριβώς τα ίδια... Τι να πω; Ήταν τυχαίο; Δεν μπορεί... απλά λέω μήπως έπαθε ένα ψιλοσοκ ο οργανισμός επειδή είχα καιρό να κάνω βόλτα... και το καθισιό δεν κάνει και τόσο καλό, νομίζω οτι αν συνεχίσω να κάθομαι δεν θα μου βγει σε καλό, εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τη μέση μου και τώρα με πιάνουν κάτι πόνοι που νομίζω οτι είναι περισσότερο λόγω υπερβολικά καθιστικής ζωής και όχι τόσο λόγω εγκυμοσύνης... Εγώ θα τον ρωτήσω την Παρασκευή γιατί δεν πάει άλλο να κάθομαι και χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα εξ αρχής, βαριέμαι...
Eγω φαντάσου οποτε εχει καλο καιρο και ζεστούλα τα σκ βγάζω και την σκυλα βολτα σε ενα δασακι που έχουμε δίπλα μας καικάνω περπάτημα 1,5 ωρα χωρίς σταμάτημα και μαλιστα στο χωμα με πετρες και δεν ειχα ποτε κατι εκτος απο κουραση.Τωρα ξαφνικά με μισή ωρίτσα και εχω πονους? Για αυτό θεωρώ οτι ειναι περισσοτερο θέμα άγχους και κρυου! Ο μπεμπης πάντως εχει δώσει το παρών σήμερα κανονικα! Απλως προσεχε να έχεις παντα κάποιον μαζι, γιατι μια μέρα (πηγαινα λαική βολτα χωρις να κουβαλάω πράγματα) με επιασε μια ζαλάδα!!!! χεστηκα πάνω μου -συγνωμη για την έκφραση (ακουνε και μωρα παιδια). Ευτυχώς ειχα παρέα μαζί!
Παλιά 11-03-14, 11:06   #1655
zottepyjama

Προεπιλογή

Θωκάκι και καρδούλα, περαστικά κοριτσάκια.
ολα καλά θα πάνε, να μην ανησυχείτε. υπομονη με τις ξάπλες, ο καιρος πλησιαζει
Παλιά 11-03-14, 11:44   #1656
moody

Προεπιλογή

καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!!

My heart μου εύχομαι ολόψυχα πολλά περαστικά....Κοίτα να ηρεμήσεις τώρα και να μην κουράζεσαι... σημασία έχει ότι τα νινάκια είναι καλά και ότι το παρακολουθείτε συστηματικά! Όλα θα πάνε καλά!!!!

Thokaki μου.... κοριτσάκι μου αίμα ή καφέ??? έλα μη μου απογοητεύεσαι ο γιατρούλης σου δεν είπε ότι είναι φυσιολογικό? Μη σε πιάνει η απογοήτευση γλυκεία μου είπαμε έχουμε ζωηρά μωρά και μας κάνουν ότι θέλουν!!!!! Μη στενοχωριέσαι..... Τη Δευτέρα έχεις ντοκ??? Θα δεις που θα σου πει ότι ανέβηκε ο πλακούντας σου και ότι απλά έχει μείνει παλιό αιματάκι που φεύγει...... Να δεις!!!!!

Εμείς δόξα το Θεό είμαστε καλά! Γίναμε 690 γραμμάρια και είμαστε πολύ υπερκινητικά μωρά!!!!! Πήρα μόλις μισό κιλό (φίουυυυυυυυυυυυυ......) και κανονίσαμε επόμενο ραντεβού για αρχές Απρίλη.... Μου πε ο ντοκ ότι μετά την 28η εβδομάδα θα μας βλέπει κάθε 15....

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 11-03-14, 12:20   #1657
ioanna-dimitris

Το avatar του χρήστη ioanna-dimitris

Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσακια μου!!! θωκακι και καρδουλα περαστικα κοριτσακια μου και μην ανησυχητε δεν ειναι τιποτα απλα πρεπει να ξεκουραζεστε λιγο περισοτερο απο το κανονικο.εμεις μια χαρα ειμαστε περιτο να πω οτι τα βραδια δεν μπορω να κοιμηθω ολο στριφογυρναω στον υπνο μου..δεν βολευομαι με τιποτα.ανυπομονο να περασει ο καιρος να γεννησουμε!! και να μπουμε σε αλλα βασανα με γκρινιες,κλαματα,ξενυχτια και ξεσκατισμα απο τα μωρακια μας!!! χααχχαχα
Παλιά 11-03-14, 14:08   #1658
mommyart

Περιοχή: Athens
Προεπιλογή

Kαλημέρα όμορφες μανουλες!!
Τι περνάμε ρε μώτη και συνέχεια έχουμε ανησυχίες????? Μας έχουνε ματιάσει να πω?????? άιντε τώρα!!! Να διώξουμε το κακό κορίτσια ενωθείτεεεεεεεεε

Πιτζαμουλίτσα κι εώ δεν τον νοιώθω έντονα. Ενώ είναι πολύ ζωηρός νοιώθω συνέχεια ην ύπαρκη του μέσα μου δεν ξέρω τι κάνει σβουρίζει??? Πάντως στο γιατρό που πήγαμε για επιπέδου κλώτσαγε φουλ αλλά δεν τον ένοιωθα και πάλι ούτε έβλεπα απέξω ποδαράκι ή ίχνος από κλωτσιά. Προφανώς έχει μπολικο χώρο ακόμη. όταν στενέψουν τα περιθώρια δε θα αποφύγουμε τα στενά μαρκαρίσματα εε Να μην ανησυχείς...κάθε μωράκι κάθε εγκυμοσύνη κάθε μανούλα κάθε κοιλίτσα όλα διαφορετικά ναι?? Αρκεί να δίνει το παρόν!
Μουντούλι να φύγει ο Μάρτης θέλω κι εγώ όσο τίποτα άλλο!!! Γενικά ανυπομονώ και δεν αντέχω την κατάσταση μου. Είμαι κι εγώ αρκετά αγχωμένη κουρασμένη και πολλά .......
Εννοείται ότι όλες μας θα φέρουμε τα νινάκια μας στον κόσμο γερά και δυνατά!!! Εκεί πρέπει να οπλιστούμε με περισσότερη δύναμη να τα μεγαλώσουμε!!!! Πες τα Ρανιούλι θα βρωμάμε μωρουδίλα από πάνω μέχρι κάτω!!!! χιχιχιχιχιχιχιχχιχι

Θωκουλάκι κι εμένα μου έχετε λείψει!! Μακαρι να μπορούσα να μαι πιο ενεργή...ευχαριστώ που με νοιώθεις νομίζω βέβαια ότι οι δυνάμεις μου έχουν κάνει και με τα ορμονικά μου κι όχι τόσο με τον μικρούλι μου που μόνο βάρος δεν είναι. Βέβαια ακόμα τον αλλάζω και φοράμε πάνα και είναι το χειρότερο μου. Κι αν γίνει και 2 και 3 φορές την ημέρα είμαι λες και έσκαβα δυο χρόνια μετά...δε ξέρω όλα μου φταίνε. Θα ηθελα να ξυπνώ το πρωί και να είχα ένα έτοιμο φαγάκι και το σπιτι καθαρό. Δυστυχώς με το που ξυνάω ξεκινάει η κούραση. Σερί μέχρι το βράδυ. Μαγειρέματα πλυσίματα σίδερο σκούπισμα.....και όσο μπορώ πάντα οπότε είμαι ένα αχούρι η ίδια. Αυτό με κάνει και νοιώθω χειρότερα...και πριν δεν προλάβαινα τα πάντα αλλά είχα αντοχές τώρα δε μορώ να περπατήσω...λαχανιάζω με το παραμικρό...και οι δουλειές τρεχουν....λαι μέσα σε όλα και τα άχη μου αν όλα βαινουν καλά....
Φάρμακα με ειδοποιήσεις στο κιν χτυπούν.... δεν περνάνε οι ημέρες....νοιώθω κάθε λεπτό....μια βοήθεια να χα μια βοήθεια...κι όχι λόω του μικρού αλλά επειδή είναι η κατάστασή μου τέτοια....
τα πα λίγο και ξεθυμανα αλλά εχω πολλά πολλά μαζεμένα...ένα ηφαίστειο κινούμενο είμαι και δε μου αρέσει.
Σας έπρηξα I know.....
Πήρες τον γιατρό για το αιματάκι?? Τι σου είπε σε είδε κιόλας??? όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη!! Τον γιατρο μας εγώ δεν τον έχω δει ακόμη είχα πάει στον Ελευθ. για β επιπέδου τον Φεβρουάριο και στις 26 έχω ραντεβού μαζί του. Ανυπομονώ να νοιώσω μια σιγουριά από κει γιατί δε σου κρύβω ότι νοιώθω στον αέρα και χωρίς ιδιαίτερη προσοχή και παρακολούθηση. Παρακαλώ για να κάνω εξετάσεις αιματολογικές και πάλι ...άσε μη συνεχίσω....
Πότε θα κάνεις καμπύλη?? δεν μου έχουν πει τίποτα ακόμη.
Χτες πήρα αποτελέσματα από ths και από 2.35 που ήμουν σε ένα μήνα πήγα 4.57. Ο ενδοκρινολόγος μου άυξησε τη δόση θα πάρω από αύριο λογικά. Να είναι ανησυχητικό που εκτοξέυτηκε σε ένα μήνα ενώ το ελέχαμε??? Τη βοήθεια σας πλς

Καρδουλίτσα μου περαστικάκια να ξεκουράζεσαι πιο πολύ τώρα που έχουμε
φτάσει στα μισά +++ και ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση πρέπει να προσέχουμε λίγο περισσότερο εεεεε???? Έχεις και δυο ζουζουνάκια το έρο σου είναι μεγαλύτερο και πιο κουραστικό!! Υπομόνη και ξεκούραση όσο μπορείς!!! Μάκια στις τρυπούλες που σου έκαναν ποτέ ναμη ξανασυμβεί μέχρι να υποδεχτείς τα νινάκια!!!!
Παλιά 11-03-14, 15:43   #1659
Dorita_87

Προεπιλογή

Παράθεση:
Eγω φαντάσου οποτε εχει καλο καιρο και ζεστούλα τα σκ βγάζω και την σκυλα βολτα σε ενα δασακι που έχουμε δίπλα μας καικάνω περπάτημα 1,5 ωρα χωρίς σταμάτημα και μαλιστα στο χωμα με πετρες και δεν ειχα ποτε κατι εκτος απο κουραση.Τωρα ξαφνικά με μισή ωρίτσα και εχω πονους? Για αυτό θεωρώ οτι ειναι περισσοτερο θέμα άγχους και κρυου! Ο μπεμπης πάντως εχει δώσει το παρών σήμερα κανονικα! Απλως προσεχε να έχεις παντα κάποιον μαζι, γιατι μια μέρα (πηγαινα λαική βολτα χωρις να κουβαλάω πράγματα) με επιασε μια ζαλάδα!!!! χεστηκα πάνω μου -συγνωμη για την έκφραση (ακουνε και μωρα παιδια). Ευτυχώς ειχα παρέα μαζί!
Ναι πάντα με παρέα... Εγώ αυτό που λες με τη ζάλη το είχα το α' τρίμηνο με τάση λιποθυμίας και μούδιασμα παντού... αλλά τώρα που παίρνω και διπλό σίδηρο έχω δυναμώσει κάπως... αλλά για το συστηματικό περπάτημα που θέλω να κάνω θα τον ρωτήσω...
Παλιά 11-03-14, 16:02   #1660
Rania2810

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ναι πάντα με παρέα... Εγώ αυτό που λες με τη ζάλη το είχα το α' τρίμηνο με τάση λιποθυμίας και μούδιασμα παντού... αλλά τώρα που παίρνω και διπλό σίδηρο έχω δυναμώσει κάπως... αλλά για το συστηματικό περπάτημα που θέλω να κάνω θα τον ρωτήσω...
Eγώ να φανταστείς παιρνω τριπλο σίδηρο παρολο που έχω αιματοκριτη 35. Ισως μου πεφτει η πιεση,ισως εχω ζαλαδες και λογω υπογλυκαιμιας
Παλιά 11-03-14, 16:35   #1661
Dorita_87

Προεπιλογή

Παράθεση:
Eγώ να φανταστείς παιρνω τριπλο σίδηρο παρολο που έχω αιματοκριτη 35. Ισως μου πεφτει η πιεση,ισως εχω ζαλαδες και λογω υπογλυκαιμιας
Ουάου! Εγώ με 30 αιματοκρίτη πόσα θα έπρεπε να παίρνω; Ναι η πίεση είναι άτιμο πράγμα... υπογλυκαιμία τι εννοείς; είναι χαμηλό το ζάχαρό σου;
Παλιά 11-03-14, 20:53   #1662
medoussaki

Το avatar του χρήστη medoussaki

Περιοχή: Thessaloniki
Προεπιλογή

Παράθεση:
Εχεις καθόλου ιστορικό πίεσης ή τίποτα άλλο? Αλλίως τον θεωρώ απαράδεκτο. Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει και καμία γύρω μου να μην έχει πάρει 20 κιλά στην εγκυμοσύνη τους! Μην αγχώνεσαι. Αρκετά άγχη κουβαλάμε ήδη!
Καλησπέρα και συγγνώμη για την καθυστέρηση να απαντήσω...Όχι δεν έχω ιστορικό πίεσης ή κάτι άλλο. Απλά δεν είμαι αδύνατη και πιθανώς φοβάται ότι θα ξεφύγω πολύ...τι να πω
Παλιά 11-03-14, 21:59   #1663
alovesa

Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσακια.
Καρδουλα κ θωκακι στεναχωρεθηκα με τις περιπετειες σας. Να προσεχετε και να μη στεναχωριεστε κι ολα θα πανε καλα
Σημερα ειχα εξοδο... για αντι-χα, μια βολτα στα ικεα κ μετα στο λητω... ειχε προσφορες σε ρουχα εγκυμοσυνης κ πηρα ενα τζιν κ ενα κολαν εγκυμοσυνης... ριξαμε κ μια ματια για κρεβατακι κ καροτσι....αχ.... λιωσιμο <3
Moody ειδα οτι εγραψες νεα καπου διπλα... που ειναι αυτο διπλα; θελω να τα διαβασω : p
Κοριτσακια αμα ζοριζεστε με το περπατημα, χαλαρωστε. Δεν ειναι για ρισκο...θα μας τρεχουμ τα μπεμπακια μας κ θα ξαναβρουμε τη φορμα μας... ειμαστε σε κρισιμη καμπη, ας περασει ο καιρος με το καλο κ θα περπαταμε προς το τελος λογικα...
Δε θυμαμαι τπτ αλλο τωρα.
Ααααα!!! Το ικεα ειχε κ σημερα μια μια κουνια με 50.ευρω (50% προσφορα)..για το κοριτσι που θελει δευτερο-δε θυμαμαι ποια, συγνωμη.
Σας φιλω :*
Ο χρήστης alovesa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-14, 08:12   #1664
Rania2810

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ουάου! Εγώ με 30 αιματοκρίτη πόσα θα έπρεπε να παίρνω; Ναι η πίεση είναι άτιμο πράγμα... υπογλυκαιμία τι εννοείς; είναι χαμηλό το ζάχαρό σου;
Στην τελευταία μέτρηση είχα 68 (70-110ηταν το φυσιολογικό όριο).Τρωω γλυκο καθε μερα! Περυσι σε κάποια μέτρηση μου είχαν βρει 49! Και η διατροφολόγος απο τοτε μου ειχε πει να τρωω μια κουταλια μελι μετα απο καθε γευμα! Θα κανω και την καμπυλη σαχαρου την δευτερα να δω πως παω!
Παλιά 12-03-14, 08:14   #1665
Rania2810

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alovesa Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κοριτσακια.
Καρδουλα κ θωκακι στεναχωρεθηκα με τις περιπετειες σας. Να προσεχετε και να μη στεναχωριεστε κι ολα θα πανε καλα
Σημερα ειχα εξοδο... για αντι-χα, μια βολτα στα ικεα κ μετα στο λητω... ειχε προσφορες σε ρουχα εγκυμοσυνης κ πηρα ενα τζιν κ ενα κολαν εγκυμοσυνης... ριξαμε κ μια ματια για κρεβατακι κ καροτσι....αχ.... λιωσιμο <3
Moody ειδα οτι εγραψες νεα καπου διπλα... που ειναι αυτο διπλα; θελω να τα διαβασω : p
Κοριτσακια αμα ζοριζεστε με το περπατημα, χαλαρωστε. Δεν ειναι για ρισκο...θα μας τρεχουμ τα μπεμπακια μας κ θα ξαναβρουμε τη φορμα μας... ειμαστε σε κρισιμη καμπη, ας περασει ο καιρος με το καλο κ θα περπαταμε προς το τελος λογικα...
Δε θυμαμαι τπτ αλλο τωρα.
Ααααα!!! Το ικεα ειχε κ σημερα μια μια κουνια με 50.ευρω (50% προσφορα)..για το κοριτσι που θελει δευτερο-δε θυμαμαι ποια, συγνωμη.
Σας φιλω :*
Ερώτηση, επειδή κι εγώ σκέφτομαι να ψωνίσω ή απο ικεα ή απο jumbo, θεωρείτε οτι ποιοτικώς είναι καλά τα πράγματα ή να το αποφύγω?
Παλιά 12-03-14, 08:21   #1666
anastasaki_melisaki

Το avatar του χρήστη anastasaki_melisaki

Περιοχή: thessaloniki
Προεπιλογή

Καλημέρα κοριτσακια μου. Καρδούλα και θωκακι εύχομαι να ήταν η τελευταία περιπέτεια κορίτσια μου!! Κατανοώ απόλυτα το άγχος σας!!!
Τα νέα τα δικά μας, έκανα την καμπύλη και βγήκε Οκ . Προχθές είχα και ραντεβού με γυναικολογο. Εκεί αγχωθηκα... Το μωρο ειναι παρααααα πολύ χαμηλα ενώ θα έπρεπε να ειναι πιο ψηλά! Το νιώθω κιόλας συνέχεια χαμηλα να κουνιέται. Μου είπε ξαπλα κ να μην κάνω τιποτα! Με έχει πιάσει φοβία μη μου σπάσουν πρόωρα τα νερα τόσο χαμηλα που ειναι! Και το βάρος μας 1300!!!

Ο χρήστης anastasaki_melisaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-14, 08:36   #1667
thokos

Προεπιλογή

καλημέρα μπαλονίτσες μου!!!εχει λίγο ήλιο ή ιδέα μου ειναι;;;τι μου κάνετε σήμερα;σας ευχαριστω πολυ για τις ευχούλες σας..με συγκινήσατε...ειλικρινά θέλω τόσο πολυ να ζήσω άφοβα την εγκυμοσυνη μου κ να την χαρώ....μα οσο επανέρχεται το θέμα τόσο απογοητευομαι....το περίμενα τόσο καιρο αυτο το μωράκι.....τεσπα σημασία εχει να ειναι καλα το μωρούλι μας κ όλα τα νινακια...κ δεν σας πρηζω άλλο....

Μουντάκι μου αίμα κόκκινο είχα....αλλα λίγο...δεν ξέρω ρε φίλη....ήλπιζα κι εγω οτι είχε ανεβει.....προφανώς ε χουμε ακομη.....

Μανούλα αρτίστα μου.....μου είσαι λίγο ταλαιπωράκι μωρε....αλλα κυρίως ψυχολογικά ε;;;;;να πεις στο αντράκι σου να σου κάνει πολλές αγκαλιτσες όποτε νοιωθεις έτσι....κ εμείς είμαστε εδω να μοιραστούμε τα όσα μας προβληματίζουν....ναι;; τον γιατρο μας θα τον δω τη Δευτέρα....μιλήσαμε κ μου είπε τα γνωστά...οτι το ξέρουμε κ δεν μας ανησυχεί οσο ειναι λίγο κ σταματά....καμπύλη θα κλείσουμε τη Δευτέρα....για τον θυροειδη σου φιλενάδα δεν ξέρω πράμα....αλλα θα μιλήσεις με τον ντοκ κ θα σε κατευθύνει.....

Ρανια μου....εχε υπόψιν οτι στα τζαμπο πέφτει η μια καταγγελία μετα την άλλη για τα υλικά τους....τελευταία ηταν προχθές για κάτι μπιμπερο.....πολλη προσοχη τι παίρνετε απο τα συγκεκριμένα καταστήματα...

Την καλημέρα μου σε ολες σας!!!!!
Παλιά 12-03-14, 10:11   #1668
Rania2810

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anastasaki_melisaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κοριτσακια μου. Καρδούλα και θωκακι εύχομαι να ήταν η τελευταία περιπέτεια κορίτσια μου!! Κατανοώ απόλυτα το άγχος σας!!!
Τα νέα τα δικά μας, έκανα την καμπύλη και βγήκε Οκ . Προχθές είχα και ραντεβού με γυναικολογο. Εκεί αγχωθηκα... Το μωρο ειναι παρααααα πολύ χαμηλα ενώ θα έπρεπε να ειναι πιο ψηλά! Το νιώθω κιόλας συνέχεια χαμηλα να κουνιέται. Μου είπε ξαπλα κ να μην κάνω τιποτα! Με έχει πιάσει φοβία μη μου σπάσουν πρόωρα τα νερα τόσο χαμηλα που ειναι! Και το βάρος μας 1300!!!
A to ζουζουνάκι! Μπράβο βρε!

Βασικά κι εγώ χαμηλά τον αισθάνομαι τον δικό μου αλλά νομιζα οτι ειναι φυσιολογικό. Εχω ραντεβου σε 2 βδομαδες, για να δουμε!
Παλιά 12-03-14, 10:13   #1669
Rania2810

Προεπιλογή

Παράθεση:
καλημέρα μπαλονίτσες μου!!!εχει λίγο ήλιο ή ιδέα μου ειναι;;;τι μου κάνετε σήμερα;σας ευχαριστω πολυ για τις ευχούλες σας..με συγκινήσατε...ειλικρινά θέλω τόσο πολυ να ζήσω άφοβα την εγκυμοσυνη μου κ να την χαρώ....μα οσο επανέρχεται το θέμα τόσο απογοητευομαι....το περίμενα τόσο καιρο αυτο το μωράκι.....τεσπα σημασία εχει να ειναι καλα το μωρούλι μας κ όλα τα νινακια...κ δεν σας πρηζω άλλο....

Μουντάκι μου αίμα κόκκινο είχα....αλλα λίγο...δεν ξέρω ρε φίλη....ήλπιζα κι εγω οτι είχε ανεβει.....προφανώς ε χουμε ακομη.....

Μανούλα αρτίστα μου.....μου είσαι λίγο ταλαιπωράκι μωρε....αλλα κυρίως ψυχολογικά ε;;;;;να πεις στο αντράκι σου να σου κάνει πολλές αγκαλιτσες όποτε νοιωθεις έτσι....κ εμείς είμαστε εδω να μοιραστούμε τα όσα μας προβληματίζουν....ναι;; τον γιατρο μας θα τον δω τη Δευτέρα....μιλήσαμε κ μου είπε τα γνωστά...οτι το ξέρουμε κ δεν μας ανησυχεί οσο ειναι λίγο κ σταματά....καμπύλη θα κλείσουμε τη Δευτέρα....για τον θυροειδη σου φιλενάδα δεν ξέρω πράμα....αλλα θα μιλήσεις με τον ντοκ κ θα σε κατευθύνει.....

Ρανια μου....εχε υπόψιν οτι στα τζαμπο πέφτει η μια καταγγελία μετα την άλλη για τα υλικά τους....τελευταία ηταν προχθές για κάτι μπιμπερο.....πολλη προσοχη τι παίρνετε απο τα συγκεκριμένα καταστήματα...

Την καλημέρα μου σε ολες σας!!!!!
Καλά που το είπες. Ο αντρας μου εχει φαγωθει για τα Jumbo. Εγώ είμαι εναντίον. Για να το ψαξω!
Παλιά 12-03-14, 10:23   #1670
Mpempoulaki

Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια!!!εχετε μιλήσει καθόλου με τους γιατρούς σας για την αμοιβή τους;εμενα μου είπε 1500 σε δημόσιο νοσοκομείο!!!!ειμαι πολυ σκασμένη!!!ειναι δυνατόν;;;;

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 12-03-14, 10:39   #1671
Rania2810

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Mpempoulaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κορίτσια!!!εχετε μιλήσει καθόλου με τους γιατρούς σας για την αμοιβή τους;εμενα μου είπε 1500 σε δημόσιο νοσοκομείο!!!!ειμαι πολυ σκασμένη!!!ειναι δυνατόν;;;;
Eμενα τα ιδια σε ιδιωτικο (στην τιμή συμπεριλαμβάνει ολες τις επισκεψεις και την γεννα) και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!
Παλιά 12-03-14, 10:42   #1672
Mpempoulaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Eμενα τα ιδια σε ιδιωτικο (στην τιμή συμπεριλαμβάνει ολες τις επισκεψεις και την γεννα) και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!
Τι να πω ρε γ........!!!!!!στο δρόμο τα βρίσκουμε τα λεφτά;

Παλιά 12-03-14, 11:29   #1673
anastasaki_melisaki

Το avatar του χρήστη anastasaki_melisaki

Περιοχή: thessaloniki
Προεπιλογή

Εμένα 1000 πριν δυο χρόνια. Τώρα δεν νομίζω παραπάνω...

Ο χρήστης anastasaki_melisaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-14, 11:33   #1674
alovesa

Προεπιλογή

Καλημέρα φουσκοτούλες μου
πώς είστε σήμερα?

εγω επελεξα να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο (εδω τουλαχιστον) ΚΑΙ για το οικονομικο ζητημα. Δεν εχω συζητησει με το γιατρο για αμοιβη αλλα εχω ακουσει οτι δεν δεχεται χρηματα. Άλλωστε στο νοσοκομειο δεν επιτρεπεται να ερθει αλλος γιατρος εκτος απο αυτον που εφημερευει. Συνεπως ή θα γεννησεις με προκληση με το γιατρο σου ή με τον γιατρο της εφημεριας, αν προτιμας να περιμένεις να έρθει η ώρα. Αρα δεν εχουν κ λογο να ζητησουν φακελακι, εφοσον δουλευουν μεσα στο ωραριο τους.
Εγω ακομη δε συζητησα για ειδος τοκετου, κτλ, αλλα αν περνάει απο το χερι μου νομιζω ότι θα προτιμησω να περιμενω να έρθει η ωρα κ ας γεννησω με αλλο γιατρο.

για ποιοτητα ΙΚΕΑ κ jumpo. δεν ξερω, νομιζω οτι εξαρταται απο τα προϊοντα για τα οποια μιλαμε.πχ μπιμπερο κ τα σχετικα θα προτιμησω να ψωνισω απο φαρμακεια η καταστηματα βρεφικων ειδων, απο γνωστες κ εγγυημενες εταιρειες.
για ρουχαλακια επισης εχω μαι επιφυλαξη για τα τζαμπο, δεν ξερω... κ μονο η μυρωδια με αποθαρρυνει.... φοβαμαι μηπως σε βρεφακι κανει αλλεργιες κτλ... απο την αλλη, γνωστες μου μου λενε οτι ειναι καλα κ ολες αυτα παιρνουν κ δεν εχουν προβλημα τα μωρα κ επισης, δυο φανελακια ζιπουνακια που τα πηρα για καλυτερα απο μαγαζι, λενε οτι κατασκευαστηκαν στην Συρια... εχω τσεκαρει ομως κ μια ελληνικη βιοτεχνια οπου εχει καλες τιμουλες κ ισως καταληξω εκει.
για κρεβατακια κοιταζω γενικως οταν εχω την ευκαιρια...προσανατολιζομαι να παρω μαι κουνια να κανει τη δουλεια της... οχι πολλα πολλα δλδ.. οποτε κοιταζω παντου... τωρα, χθες που κοιταξα κ ικεα κ λητω, ειδα οτι υπαρχουν προιοντα στις ιδιες τιμες περιπου (το ακριβοτερο του ικεα= το φτηνοτερο του λητω) αλλα νομιζω οτι εχει διαφορα στην ποιοτητα... πιο σταθερο κ πιο περιποιημενο του λητω..
σε λευκα ειδη θα ψωνιζα νομιζω χωρις ενδοιασμο απο ικεα (παπλωματακι, παλωματοθηκη, κτλ). απ το jumpo παλι θα ψωνιζα με ενδοιασμους. ισως φταιει η γενικοτερη μυρωδια που επικρατει εκει, μια διαχυτη πλαστικουρα που δε σε προδιαθετει και για το καλυτερο....
εν ολιγοις... ερευνα αγορας κ βλεπουμε
σας φιλω :*
Ο χρήστης alovesa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 12-03-14, 11:49   #1675
moody

Προεπιλογή

καλημέρα γλυκές μου μανούλες!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε?????????? Ναι έχει ήλιο γιουπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τον αγαπώ πολύ τον ήλιο!!!! Και όταν βγαίνει είμαι αισιόδοξη.... Για μας σήμερα η μέρα κρύβει άσχημη επέτειο αλλά δε θα σας μαυρίσω την καρδούλα.... Η μπέμπα κλωτσάει συνεχώς και από το πρωί, χθες βράδυ δε που έβλεπα ρουχαλάκια στο νετ δε σταμάτησε!!!! Μάλλον μου έλεγε τη γνώμη της αλλά δεν κατάλαβα και πολλά.....

Thokaki μου...έχεις δίκιο να στενοχωριέσαι και γω έτσι θα μουν...είναι όμως μέσα στο πρόγραμμα ακι αναμενόμενο και αυτό είναι από τα καλά της ιστορίας... Ο ντοκ σου είναι ενήμερος, το περιμένει, το ξέρει άρα αφού είναι αυτός ήρεμος να σαι και συ... Αν ήταν κάτι μη προβλέψιμο θα σ είχε χώσει στο νοσοκομείο για παρακολούθηση δε νομίζω να έπαιρνε τέτοιο ρίσκο... Μη φοβάσαι κοριτσάκι.... Ο πρίγκιπας μεγαλώνει και θα δώσει το παρόν σε 3,5 μηνάκια!!!!!

Alovesaki πώς είσαι? Σηκώθηκες πια φαντάζομαι έ???

Κορίτσια μου εμένα ο ντοκ μου είπε αμοιβή 1200 ευρώ είτε φυσιολογικά πάμε είτε με καισαρική. Το νοσοκομείο θα βγεί γύρω στα 1500 έξτρα επισκληρίδιο αν γίνει. Εγώ υπολογίζω όλα μαζί ένα 3000 να μαστε μέσα! Νομίζω είναι λογικό το πλαίσιο.

Όσο για τα Ικεα και τα τζάμπο... Στα ΙΚΕΑ έχει τύχει να αγοράσω έπιπλο (280 ευρώ βέβαια) και να είναι τόσο ποιοτικό και όμορφο που πραγματικά εντυπωσιάστηκα.... Δεν ξέρω απλά τι γίνεται με τα χρώματά τους για την περίπτωση που αρχίσει το νινί και δαγκώνει τα κάγκελα από την κούνια. Εγώ διάλεξα και δεν αλλάζω από εταιρεία με βρεφικά έπιπλα. Το εργοστάσιό τους είναι στο Ιλιον, έχω δει να διαθέτουν τα προϊόντα τους και σε άλλα μαγαζιά... Επίσης αποφασίσαμε να πάρουμε κούνια που να γίνεται μετά κρεβατάκι ώστε να μπορέσουμε να αποσβέσουμε μακροπρόθεσμα περισσότερα χρήματα. Γενικά θέλω κάτι καλό σε έπιπλο γιατί φαντάζομαι ότι από ένα σημείο και μετά που θα μεγαλώσει και θα χοροπηδά στην κούνια αν δεν είναι οκ ποιοτικά θα υπάρχει κίνδυνος!

Από τα τζάμπο σε καμία περίπτωση δεν θα ψώνιζα είδη για τη διατροφή της και υγιεινής, δηλ μπιμπερό, πιπίλες κλπ αλλά ούτε και φορμάκια.... Μόνο σκέφτομαι από κει λίγα παιχνίδια και τα σελτεδάκια αγκαλιάς που δεν θα το φοράει η μικρή. Το πολύ πολύ και καμιά σαλιάρα. Πάντως όλοι μου λένε να μην ψωνίσω στην αρχή πολλά ρούχα και τέτοια γιατί θα έρθουν και δώρα!!! Ευτυχώς θα ναι και καλοκαίρι και θα μπορούμε να πλένουμε και να στεγνώνουν οπότε και στη χειρότερη που όλα είναι λερωμένα θα έχουμε περιθώριο!!!!

Παλιά 12-03-14, 12:12   #1676
thokos

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anastasaki_melisaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε Αναστασάκι μου....ποιος μας ματιασε;;;;δεν μασάμε όμως εμείς κ θα τα ξεπεράσουμε όλα!!!!ηρεμια φίλη μου....είμαστε πολλές στην ίδια φάση....καθεμιά για το λόγο της....κ θα παίρνουμε κουράγιο η μια απο την άλλη!!!να μην μου στεναχωριέσαι οσο μπορείς...όλα θα πάνε καλα!!!

Παράθεση:
Ναι ε;;;;πω πω.....πφφφφ του είπες οτι σου φαίνονται πολλα κ δεν βγαινετε;;ειναι πολλα η αληθεια ειναι....

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alovesa Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα φουσκοτούλες μου
πώς είστε σήμερα?

εγω επελεξα να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο (εδω τουλαχιστον) ΚΑΙ για το οικονομικο ζητημα. Δεν εχω συζητησει με το γιατρο για αμοιβη αλλα εχω ακουσει οτι δεν δεχεται χρηματα. Άλλωστε στο νοσοκομειο δεν επιτρεπεται να ερθει αλλος γιατρος εκτος απο αυτον που εφημερευει. Συνεπως ή θα γεννησεις με προκληση με το γιατρο σου ή με τον γιατρο της εφημεριας, αν προτιμας να περιμένεις να έρθει η ώρα. Αρα δεν εχουν κ λογο να ζητησουν φακελακι, εφοσον δουλευουν μεσα στο ωραριο τους.
Εγω ακομη δε συζητησα για ειδος τοκετου, κτλ, αλλα αν περνάει απο το χερι μου νομιζω ότι θα προτιμησω να περιμενω να έρθει η ωρα κ ας γεννησω με αλλο γιατρο.

για ποιοτητα ΙΚΕΑ κ jumpo. δεν ξερω, νομιζω οτι εξαρταται απο τα προϊοντα για τα οποια μιλαμε.πχ μπιμπερο κ τα σχετικα θα προτιμησω να ψωνισω απο φαρμακεια η καταστηματα βρεφικων ειδων, απο γνωστες κ εγγυημενες εταιρειες.
για ρουχαλακια επισης εχω μαι επιφυλαξη για τα τζαμπο, δεν ξερω... κ μονο η μυρωδια με αποθαρρυνει.... φοβαμαι μηπως σε βρεφακι κανει αλλεργιες κτλ... απο την αλλη, γνωστες μου μου λενε οτι ειναι καλα κ ολες αυτα παιρνουν κ δεν εχουν προβλημα τα μωρα κ επισης, δυο φανελακια ζιπουνακια που τα πηρα για καλυτερα απο μαγαζι, λενε οτι κατασκευαστηκαν στην Συρια... εχω τσεκαρει ομως κ μια ελληνικη βιοτεχνια οπου εχει καλες τιμουλες κ ισως καταληξω εκει.
για κρεβατακια κοιταζω γενικως οταν εχω την ευκαιρια...προσανατολιζομαι να παρω μαι κουνια να κανει τη δουλεια της... οχι πολλα πολλα δλδ.. οποτε κοιταζω παντου... τωρα, χθες που κοιταξα κ ικεα κ λητω, ειδα οτι υπαρχουν προιοντα στις ιδιες τιμες περιπου (το ακριβοτερο του ικεα= το φτηνοτερο του λητω) αλλα νομιζω οτι εχει διαφορα στην ποιοτητα... πιο σταθερο κ πιο περιποιημενο του λητω..
σε λευκα ειδη θα ψωνιζα νομιζω χωρις ενδοιασμο απο ικεα (παπλωματακι, παλωματοθηκη, κτλ). απ το jumpo παλι θα ψωνιζα με ενδοιασμους. ισως φταιει η γενικοτερη μυρωδια που επικρατει εκει, μια διαχυτη πλαστικουρα που δε σε προδιαθετει και για το καλυτερο....
εν ολιγοις... ερευνα αγορας κ βλεπουμε
σας φιλω :*
Συμφωνω απόλυτα!!!!

Παράθεση:
καλημέρα γλυκές μου μανούλες!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε?????????? Ναι έχει ήλιο γιουπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τον αγαπώ πολύ τον ήλιο!!!! Και όταν βγαίνει είμαι αισιόδοξη.... Για μας σήμερα η μέρα κρύβει άσχημη επέτειο αλλά δε θα σας μαυρίσω την καρδούλα.... Η μπέμπα κλωτσάει συνεχώς και από το πρωί, χθες βράδυ δε που έβλεπα ρουχαλάκια στο νετ δε σταμάτησε!!!! Μάλλον μου έλεγε τη γνώμη της αλλά δεν κατάλαβα και πολλά.....

Thokaki μου...έχεις δίκιο να στενοχωριέσαι και γω έτσι θα μουν...είναι όμως μέσα στο πρόγραμμα ακι αναμενόμενο και αυτό είναι από τα καλά της ιστορίας... Ο ντοκ σου είναι ενήμερος, το περιμένει, το ξέρει άρα αφού είναι αυτός ήρεμος να σαι και συ... Αν ήταν κάτι μη προβλέψιμο θα σ είχε χώσει στο νοσοκομείο για παρακολούθηση δε νομίζω να έπαιρνε τέτοιο ρίσκο... Μη φοβάσαι κοριτσάκι.... Ο πρίγκιπας μεγαλώνει και θα δώσει το παρόν σε 3,5 μηνάκια!!!!!

Alovesaki πώς είσαι? Σηκώθηκες πια φαντάζομαι έ???

Κορίτσια μου εμένα ο ντοκ μου είπε αμοιβή 1200 ευρώ είτε φυσιολογικά πάμε είτε με καισαρική. Το νοσοκομείο θα βγεί γύρω στα 1500 έξτρα επισκληρίδιο αν γίνει. Εγώ υπολογίζω όλα μαζί ένα 3000 να μαστε μέσα! Νομίζω είναι λογικό το πλαίσιο.

Όσο για τα Ικεα και τα τζάμπο... Στα ΙΚΕΑ έχει τύχει να αγοράσω έπιπλο (280 ευρώ βέβαια) και να είναι τόσο ποιοτικό και όμορφο που πραγματικά εντυπωσιάστηκα.... Δεν ξέρω απλά τι γίνεται με τα χρώματά τους για την περίπτωση που αρχίσει το νινί και δαγκώνει τα κάγκελα από την κούνια. Εγώ διάλεξα και δεν αλλάζω από εταιρεία με βρεφικά έπιπλα. Το εργοστάσιό τους είναι στο Ιλιον, έχω δει να διαθέτουν τα προϊόντα τους και σε άλλα μαγαζιά... Επίσης αποφασίσαμε να πάρουμε κούνια που να γίνεται μετά κρεβατάκι ώστε να μπορέσουμε να αποσβέσουμε μακροπρόθεσμα περισσότερα χρήματα. Γενικά θέλω κάτι καλό σε έπιπλο γιατί φαντάζομαι ότι από ένα σημείο και μετά που θα μεγαλώσει και θα χοροπηδά στην κούνια αν δεν είναι οκ ποιοτικά θα υπάρχει κίνδυνος!

Από τα τζάμπο σε καμία περίπτωση δεν θα ψώνιζα είδη για τη διατροφή της και υγιεινής, δηλ μπιμπερό, πιπίλες κλπ αλλά ούτε και φορμάκια.... Μόνο σκέφτομαι από κει λίγα παιχνίδια και τα σελτεδάκια αγκαλιάς που δεν θα το φοράει η μικρή. Το πολύ πολύ και καμιά σαλιάρα. Πάντως όλοι μου λένε να μην ψωνίσω στην αρχή πολλά ρούχα και τέτοια γιατί θα έρθουν και δώρα!!! Ευτυχώς θα ναι και καλοκαίρι και θα μπορούμε να πλένουμε και να στεγνώνουν οπότε και στη χειρότερη που όλα είναι λερωμένα θα έχουμε περιθώριο!!!!
φιλεναδούλα μου το ωραία που είσαι τόσο ροζ σήμερα!!!!!ουτε ενα λεπτό μην χαλάσεις αυτή τη διάθεση!!!!στην "επέτειο" αναφέρομαι για την οποια εχουμε μιλήσει πολυ στο παρελθόν κ ξέρεις οτι το νινακι εκείνο ειναι το αγγελακι σας....κ δεν λέμε τίποτε άλλο!!!!
Έχω πολλη εμπιστοσύνη στον γιατρο μου....αλλα....ακομη κι αν ξέρεις οτι θα το δεις....ειναι τόσο δύσκολο....ειδικα σε εμας που εχει συνδεθεί αυτο το χρώμα με απωλειες......τεσπα.....αδημονω να έρθει η Δευτέρα!!!!
Κι εγω πήγα σε αυτο στο Ίλιον....δεν ξέρω αν θα διαλεξουμε απο εκεί τελικα αλλα είχε πολυ ωραία πραγματάκια!!!!
Στην αρχη κ εμείς λέγαμε για κούνια κρεβάτι......αλλα...μετα απο μια έρευνα που κάναμε καταλήξαμε πως το κρεβατάκι ειναι στενό για ενα παιδάκι....κ θα χρειαστεί πολυ σύντομα να πάρεις άλλο κρεβάτι ειδικα αν το νινι αναπτύσσεται γρήγορα.....κοιτά λίγο το πάχος του στρωματος κ θα καταλάβεις τι εννοω....έτσι θα πάρουμε σκέτη κούνια κ το κρεβατάκι στην ωρα του.....
Παλιά 12-03-14, 12:18   #1677
Mpempoulaki

Προεπιλογή

Του το είπα και μου είπε αν ειναι ετσι μη μου δώσεις τιποτα!!!!με ειρωνικό ύφος....

Παλιά 12-03-14, 12:19   #1678
moody

Προεπιλογή

Παράθεση:
φιλεναδούλα μου το ωραία που είσαι τόσο ροζ σήμερα!!!!!ουτε ενα λεπτό μην χαλάσεις αυτή τη διάθεση!!!!στην "επέτειο" αναφέρομαι για την οποια εχουμε μιλήσει πολυ στο παρελθόν κ ξέρεις οτι το νινακι εκείνο ειναι το αγγελακι σας....κ δεν λέμε τίποτε άλλο!!!!
Έχω πολλη εμπιστοσύνη στον γιατρο μου....αλλα....ακομη κι αν ξέρεις οτι θα το δεις....ειναι τόσο δύσκολο....ειδικα σε εμας που εχει συνδεθεί αυτο το χρώμα με απωλειες......τεσπα.....αδημονω να έρθει η Δευτέρα!!!!
Κι εγω πήγα σε αυτο στο Ίλιον....δεν ξέρω αν θα διαλεξουμε απο εκεί τελικα αλλα είχε πολυ ωραία πραγματάκια!!!!
Στην αρχη κ εμείς λέγαμε για κούνια κρεβάτι......αλλα...μετα απο μια έρευνα που κάναμε καταλήξαμε πως το κρεβατάκι ειναι στενό για ενα παιδάκι....κ θα χρειαστεί πολυ σύντομα να πάρεις άλλο κρεβάτι ειδικα αν το νινι αναπτύσσεται γρήγορα.....κοιτά λίγο το πάχος του στρωματος κ θα καταλάβεις τι εννοω....έτσι θα πάρουμε σκέτη κούνια κ το κρεβατάκι στην ωρα του.....
Έχει ήλιοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Για αυτό είμαι ροζ..... Ναι το ξέρω είναι ο μικρός μου άγγελος που προσέχει την αδελφή του αλλά ρε φίλη το πιστεύεις ότι το σκέφτομαι πολύ περισσότερο τώρα...? Τι να πω.... Ο Θεός ξέρει....

Αν λέμε το ίδιο... (casa.....).........ε???? Με προβλημάτισες τώρα.....Εγώ έλεγα να πάρουμε αυτό που λέει ως 7 ετών... Βέβαια και γω ως 7 να του φτάνει χλωμό το κόβω αλλά θέλω να ελπίζω ότι θα το ξαναχρησιμοποιήσουμε ως κούνια ε?????????????????????? Και θα πάρουμε στη μεγάλη (ουάου....) άλλο κρεβατάκι.... (Ναι οκ είμαι τρελή.....)

Παλιά 12-03-14, 12:20   #1679
moody

Προεπιλογή

Παράθεση:
Του το είπα και μου είπε αν ειναι ετσι μη μου δώσεις τιποτα!!!!με ειρωνικό ύφος....
Κάνεις πλάκα έτσι??????????????????? Καλά δε ντρέπονται λίγο ρε φούστη μου????????

Παλιά 12-03-14, 12:24   #1680
Mpempoulaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Κάνεις πλάκα έτσι??????????????????? Καλά δε ντρέπονται λίγο ρε φούστη μου????????
Αστα να πανε!!!!μου φαίνεται οτι οταν θα έρθει η ωρα να γεννήσω θα δώσω κατι στη μαία και στον γιατρό τιποτα!αφου πληρώνεται ετσι και αλλιώς απο το νοσοκομείο!

Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές