the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 11

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 27-02-13, 16:29   #5761
dimista

Περιοχή: Athens
Προεπιλογή

Τζαμίν σε ξέχασα εντελώς.Καλά κάνετε και αγοράζετε από κει κρέατα αφού έχει δίπλα ψαράδικο.Και ο δικός μας παιδίατρος είναι κατά των φαρμάκων.Και της αντιβίωσης.
Καλό μεσημέρι.
Παλιά 27-02-13, 16:43   #5762
della

Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσακια.Πηγαμε παιδιατρο σημερα.Δεν εχει τιποτα εμφανες,ουτε αμυγδαλιτιδα,ουτε ωτιτιδα,ουτε ακροαστικα.Οποτε η ειναι ιωση η τα δοντια του.Μας εχουν μεινει οι 4τελευταιοι γομφιοι και δε λενε να βγουν με τιποτα.Τουλαχιστον ησυχασα απο το θεμα της λοιμωξης.Τωρα το μεσημερι μου εκανε παλι 39,2.Υπομονη μονο λοιπον!
Dimista,βρηκα τον αντρα σου μεσω των κοινων φιλων στο fb και του εστειλα αιτημα.Να ξερεις οτι ειμαι εγω ε!
Mammy,εγω για τα μαλλια δεν ξερω να σε βοηθησω.Ο δικος μου εκτος απο τελειως ισια μαλλια ειναι και κοντοκουρεμενος.
Παλιά 27-02-13, 16:49   #5763
della

Προεπιλογή

Νινα-Νανα,πολυ καλο να βγαζει τα φλεματα εστω και με εμετο.Τουλαχιστον δεν θα κανει βρογχοπνευμονια.
Lila's mom,μεχρι ποτε εχεις μειωμενο;αυτ την αναισθησια που εθιξες,την βλεπεις πια παντου!
Τζαμιν,πως σου φαινονται τα κρεατα που παιρνεις απο δω;καμια σχεση με τα δικα σας ε;εχω μια φιλη απο Μακρακωμη και φερνει απο εκει παντα και γεμιζει τον καταψυκτη της.Απο δω λεει ολα της φαινονται αχυρο.
Παλιά 27-02-13, 23:38   #5764
Nina-Nana

Προεπιλογή

Τι θερμόμετρο χρησιμοποιείτε για τα παιδιά;
Αυτά τα ψηφιακά ο,τι να ναι ειναι! Αλλα λέει το ενα αλλα λέει το άλλο! Δεν ξέρω πόσο πυρετό, αλλα έχει! Της έδωσα 1 κουταλακι ντεπόν και κοιμάται η κακομοιρα αλλα το ροχαλητο απο την μυξα δεν παίζεται!
Della λες καλύτερα ε; Δεν το σκέφτηκα ετσι κι αγχωνομουν... Ο άντρας μου αυτήν την περίοδο έχει μεταλοιμωδη βρογχοσπασμα! Πάλι καλα, νομίζαμε οτι ηταν φυματίωση με τόσο βηχα!!!
Περαστικά στο αγοράκι σου και πάλι!

Dimista καλη επιτυχία με την αίτηση!

Σήμερα πήγα στο ΙΚΕΑ με τα πεθερικά μου. Πήρα κάτι συμπραγκαλα για την κουζίνα αλλα κυρίως πήγα για βιβλιοθήκη για το παιδικό δωμάτιο. Ήθελα για να βάζω τα βιβλία της και τα παιχνίδια. Βέβαια δεν χωρούσε στο αμάξι και θα τη στείλουν σπίτι! Οι κλέφτες, πιο ακριβή ειναι η μεταφορά απο το έπιπλο (που λέει ο λόγος). Της πήρε η πεθερά μου το ξυλινο κρεβατακι για την κούκλα της, χαχα!

Καληνύχτα κορίτσια μου!!!!!!
Παλιά 28-02-13, 09:55   #5765
Tzamin

Το avatar του χρήστη Tzamin

Προεπιλογή

Γειά σας κι από εμένα...
Νινα νανα περαστικά σας. Εγώ χρησιμοποιώ ψηφιακό και υπολογίζω πάντα 3 δέκατα πάνω από αυτό που δείχνει (έχω διαπιστώσει ότι τόση είναι η διαφορά από του υδραργύρου. Πρέπει να τα βάλεις προσεκτικά και να είναι όλη η μεταλλική άκρη κάτω από την μασχαλίτσα. Αν είναι έστω και ελάχιστα προς ή πίσω, δεν μετράει σωστά.
Βάλε ορό φούλ. Όσο περισσότερο μπορείς. Εγώ της βάζω με σύριγγα των 10 ml, τουλάχιστον 4-5 σε κάθε ρουθούνι, με πίεση. Η μύξα που βγαίνει είναι απίστευτη. Μετά όμως είναι πολύ καλά. Σε 10 λεπτά αναπνέει από την μύτη. Η γιατρός μου μου είπε ότι είναι πολύ σημαντικό να βγαίνει η μύξα, γιατί είναι επικίνδυνη για ωτίτιδα και βρογχοπνευμονία. Έχει μάθει βέβαια από πολύ μικρή και φυσάει και την μύτη της, οπότε μας έχει γλιτώσει από αρκετή ταλαιπωρία.
Κι εγώ θέλω να της πάρω βιβλιοθήκη γιατί έχουμε μαζέψει πάρα πολλά βιβλία. Προς το παρόν τα έχω στα ροζ αποθηκευτικά κουτιά του ΙΚΕΑ. Έχουμε 3 κουτιά γεμάτα βιβλία της Έλενας. Σκέφτομαι όμως μήπως προς τον Μάιο διώξω και την κούνια, και κάνω μια συνολική αλλαγή στο δωμάτιό της.
Della περαστικά και σε εσάς. Η Έλενα έχει ακόμη μπόλικα δοντάκια να βγάλει. έχει προς το παρόν 11.
Παλιά 28-02-13, 14:47   #5766
tzitzina

Προεπιλογή

Κοριτσάκια μου, τι είναι πια αυτό με τον πυρετό όλα τα παιδάκια? Η Ειρήνη έχει ακόμη από τη Δευτέρα, ελπίζω να αρχίσει σιγά σιγά να περνάει. Είμαι και εγώ κομμάτια γιατί δουλεύω βράδυ για να την κρατάω το πρωί, άυπνη και έτοιμη να πεσω κάτω. Τώρα κοιμάται αλλά εγώ είχα να μαγειρέψω. Θερμόμετρο χρησιμοποιώ υδράργυρου, γιατί όντως τα ψηφιακά δεν είναι αξιόπιστα και αντιπυρετικό της δίνω πάνω από 37,8 το μισό της βάρος, βάσει της παιδίατρου.
Επιπλέον είμαι χωρίς αμάξι. Χάλασε η μίζα και να δω τι άλλο θα έχει βγει και πόσο θα πάει. Αμάν πια, δεν μπορούν τα παλιοάμαξα να κρατάνε καμιά κατοσταριά χρόνια, χιχιχιχι!
Nina-Nana με γεια τη βιβλιοθήκη. Είναι ογκώδης? Σκέφτομαι και εγώ για την Ειρήνη, αλλά ίσως κατασταλάξω σε ράφια, να μην πιάνουν χώρο στο πάτωμα. Για τα φλέματα σίγουρα είναι καλύτερο που τα βγάζει. Η μικρή ναι μεν κάνει ορό, αλλά όταν βήχει αυτό που βγάζει το καταπίνει πάλι, όσο και να της εξηγώ ότι πρέπει να το φτύνει. Σήμερα που καταλάθος το έφτυσε, βγήκε ολόκληρο κομμάτι. Εν τω μεταξύ μου είπε η παιδίατρος για κάτι μασώμενα δισκία που είναι για το βήχα, τύπου αντιαλλεργικά και θα την πάρω το απογευμα να μου εξηγήσει ακριβώς.
Παλιά 28-02-13, 14:50   #5767
tzitzina

Προεπιλογή

Kitty συλληπητήρια για τον ξάδελφό σου. Κρίμα για τα αγγελούδια του και για τη γυναίκα του που θα τα αντιμετωπίσει όλα μονη της....
Γι'αυτό κορίτσια, δεν πρέπει να αγχωνόμαστε. Φρικάρουμε με το παραμικρό και αυτό δεν κάνει καλό. Άσε που τις περισσότερες φορές στενοχωριόμαστε με χαζοπράγματα. Την υγεία μας να έχουμε πάνω απ'όλα και όλα τ'άλλα έρχονται....
Παλιά 28-02-13, 14:58   #5768
tzitzina

Προεπιλογή

Dimista, καλά αποτελέσματα για την αίτησή σου..
Βιβή έχεις καλή εγκυμοσύνη έτσι? Έχει φουσκώσει καθόλου η κοιλίτσα σου?

Δε σας είπα...Κάθε Τρίτη παρακολουθώ στον παιδικό της Ειρήνης ένα σεμινάριο. Είναι μέσω ΕΣΠΑ και έχει διάφορες θεματικές ενότητες. Είμαστε ένα γκρουπ γύρω στα 15-20 άτομα, με μία ψυχολόγο και κρατάει περίπου 1,5 ώρα. Δεν ξέρω βέβαια αν θα μπορώ κάθε φορά να το παρακολουθώ, αλλά δεν είναι άσχημο...Ονομάζεται "Σχολές Γονεων". Βέβαια στη θεωρία, καλά τα λέμε, στην πράξη δεν ξέρω τι γίνεται.....
....Γιατί ήδη νομίζω ότι μεγαλώνω ένα μικρό Χίτλερ στο σπίτι μου. Μας έχει σούζα κορίτσια!! Ότι πει η Ειρήνη. Πρέπει να αρχίζω να παίρνω λίγο το πάνω χέρι (αν δεν είναι πολύ αργά), γιατί δε μας βλέπω καλά...
Προχθές φώναζε για κάτι και δεν της έδινα σημασία. Είχε έρθει μπροστά μου, ούρλιαζε στο πρόσωπό μου και έκανα ότι βλέπω τηλεόραση για να δω τι θα κάνει. Και η σκατούλα ξέρετε τι έκανε? Σηκώθηκε, πήρε το τηλεκοντρόλ, έκλεισε την τηλεόραση και ήρθε μπροστά μου και με κοίταγε μες τα μάτια!!!!! Τι να την κάνω που έβαλα τα γέλια...
Παλιά 28-02-13, 21:32   #5769
Nina-Nana

Προεπιλογή

Παρόλο πάντως που ειναι αρρωστούλα, ειναι πολύ ευδιαθετη...
Περάσαμε άσχημο βραδυ, ξύπνησε 3 με πυρετό κι έμεινε ξύπνια μέχρι τις 5. Ζήτησε μόνη της σιρόπι!
Η μυξα ειναι ατέλειωτη.. Βάζω ορό αλλα ο ορός έχει ουσιαστικό αποτέλεσμα στο μπουκωμα. Η δικια μου έχει ροή, όλη μέρα βρύση η μύτη!
Όταν ξαπλώνει ειναι προβλημα γιατι αρχίζει ο βήχας απο τη μυξα. Πάντως την ματιαξα, εκεί που χτες 3 φορές έβγαλε φλεματα, σήμερα τα έφτανε στο στόμα και τα ξανακαταπινε παρόλο που της έλεγα να τα φτυσει. Της έχει μείνει η φοβία απο τον εμετο μάλλον.

Tzitzina περαστικά και σε εσάς!
Τη βιβλιοθήκη την έφεραν σήμερα αλλα δεν την έχουμε στήσει ακόμη, ο αντρας μου έρχεται αργά σήμερα απο Ζυριχη. Ελπίζω αύριο να την φτιάξουμε οπως και την κούνια για την κούκλα! Ογκώδης ιδιαίτερα δε θα έλεγα. Ειναι ραφιερα και βγαίνει σε διάφορα μεγέθη. Εγω πήρα το μεγαλύτερο για να χωράει ολα τα παιχνίδια της που ειναι μέσα σε παιχνιδοκουτο. Ειναι αβολο το παιχνιδοκουτο. Πήρα και ψαθινα καλάθια σαν συρτάρια για 2 ράφια για να μπουν τα μικρα αντικείμενα και οι μπογιές της.
Αυτο για την ΥΓΕΙΑ που λες ειναι όλη η ουσια. Σκάμε με μικροπράγματα.
Πολυ ενδιαφέρουσα η σχολή γονέων!
Αντε καλέ Χιτλερ, σιγά! Εδώ να δεις που το "δεν θέλω" έχει γίνει η δεύτερη φύση της!!!

Καληνύχτα κορίτσια μου!!!!!
Παλιά 28-02-13, 23:31   #5770
della

Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσακια.Ανεβοκατεβαινει και σ'εμας αυτος ο παλιοπυρετος:να φυγετε κυριε,να πατε αλλου!Χθες βραδυ κι εμεις απι τις 03.00-04.30 ξυπνιοι!Θερμομετρο,αντιπυρετικο,ιδρωμα,αλλαγη ρουχων κτλ.Ουφ,ελπιζω να μην τραβηξει κι αλλο αυτο το βιολι.
Κοριτσια,σημερα εμαθα για ενα σιροπι που λεγεται colostrum και ειναι λεει πρωτογαλα αγελαδας που το μπορουν να το πιουν ολες οι ηλικιες καθ παρεχει αντισωματα και καλη θωρακιση του οργανισμου.Νina-Nana,τα φωτα σου!Εσυ τα ξερεις κατι τετοια.Ειναι αληθεια αυτος ο εκθειασμος αυτου του σκευασματος;η Ελενη που πλεον ξεπερασε την αλλεργια στην πρωτ.γαλακτος θα της το εδινες;υπαρχει κατι που μπορουμε να εμπιστευτουμε;ξερει καποια αλλη κοπελα κατι;η Elzu και η Julie(παρεπιπτοντως εξαφανιστηκαν)που ειναι εξωτερικο,ξερουν κατι εκει;
Παλιά 28-02-13, 23:37   #5771
della

Προεπιλογή

Οσο ζω μαθαινω τελικα ε;
Τζαμιν,περιμενω πλεον να αλλαξεις τικερακι!!!Ανοιξη αυριο!
Τζιτζινα,περαστικα και σ'εσας!Θεα η Ειρηνη!!!Θελεις δε θελεις θα την ακουσεις.Πεθανα!!!!!!
Κοριτσια,και ο δικος μου ολο οχι και οχι.Κανει τα παντα για να εχει την αμεριστη προσοχη μας.Ετσι και με δει να μιλαω στο τηλ.τα θελει ολα.Νερο,αγκαλια,μαμ οτιδηποτε αρκει να ασχιληθω μαζι του εκεινη τη στιγμη.Μεγαλος γαιδαρος!
Παλιά 28-02-13, 23:39   #5772
della

Προεπιλογή

Κοριτσια,σας καληνυχτω.Η μαλλον σας χλιμιντω γιατι με τοσα κεφτεδακια που εχω φαει απο το γνωστο καταστημα,θα χλιμιντριζω πλεον.Φιλακια!!!
Παλιά 28-02-13, 23:40   #5773
della

Smile

Και μετα σου λενε. :ιπποφαες!Φαε καφτεδακια!Το ιδιο ειναι!
Παλιά 01-03-13, 09:56   #5774
Tzamin

Προεπιλογή

Καλημέρα κι από εμένα.....
Η δικιά μου είναι η Μερκελ. Όταν μιλάμε με τον άντρα μου και δεν της δίνουμε σημασία μπαίνει ανάμεσά μας και φωνάζει δυνατά μαμάααα μπαμπάααα σουτ, και βάζει και το δαχτυλάκι στο στόμα (όπως κάνουμε σουτ), και μας κοιτάζει άγρια. Προσπαθούμε να μην γελάμε με αυτές τις αντιδράσεις και να της λέμε ότι δεν είναι σωστό, αλλά μερικές φορές είναι τόσο αστείο, που είναι αδύνατον να κρατηθείς.
Νινα νανα και η Έλενα αυτό το δεν θέλω το έχει ψωμοτύρι. Πολλές φορές παραμιλάει στον ύπνο της και λέει: όχι, δεν θέλω..... μηηη.... όχι μαμά .... όχι μπαμπά... Ελπίζω να της περάσει γρήγορα της Ελενίτσας. Μας λείψατε... Πάμε στις κούνιες με την ελπίδα να σας δούμε
Άντε και θα σας έρθουμε και επίσκεψη και στο σπίτι καμιά μέρα (άμα μας θέλετε ). Εννοείτε ότι εσείς έχετε ανοιχτή πρόσκληση. Όποτε θέλετε έρχεστε.
Εννοείται ότι όλα τα κορίτσια έχετε ανοιχτή πρόσκληση για επίσκεψη στο σπίτι μου, απλά το λέω συγκεκριμένα στην Νινα νανα λόγω γειτνίασης.
Della έχεις δίκιο για το τικεράκι, το έχω στο πρόγραμμα. Περαστικά και σε εσάς.
Εμείς ευτυχώς μετά από αρκετές μέρες κοιμηθήκαμε σερί σήμερα.
Μάρτη βάλατε??????
Παλιά 01-03-13, 10:09   #5775
Tzamin

Προεπιλογή

Νταντααααααν.....
Ήρθε η άνοιξη και στο τικεράκι μου........................
Καλό μήναααααααα!!!!!!!!
Παλιά 01-03-13, 10:10   #5776
Tzamin

Προεπιλογή

Έχετε αρχίσει να σκέφτεστε καθόλου τα γενέθλια και πώς θα τα κάνετε?
Παλιά 01-03-13, 23:45   #5777
dimista

Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια και καλό μήνα!Ευχαριστώ για την καλή επιτυχία αν και δεν νομίζω,γιατί,σίγουρα θα προτιμήσουν άτομα που έχουν περισσότερη ανάγκη από μένα.Τέλος Μάρτη με αρχές Απρίλη θα ξέρω.Θα δούμε.Τέλοςπάντων!Το πρωί ήρθε 1α φίλη μου,σπίτι μου και είχα παρέα.Ο Κωνσταντίνος της έφερε όλα τα παιχνίδια του και τα βιβλία του στο σαλόνι και της τα έδειχνε.Ευτυχώς μετά τα γύρισε στο δωμάτιό του.
Ντέλλα σας έπεσε ο πυρετός ή έχετε ακόμα?Περαστικά και στους 3 σας!Σε γνώρισα ότι είσαι εσύ!Από ποιο μαγαζί έφαγες τα κεφτεδάκια?
Νίνα Νάνα είναι καλύτερα η Ελένη?Έχει ταλαιπωρηθεί αρκετά η κακομοίρα.Ευτυχώς που είναι ευδιάθετη.Καλορίζικη η βιβλιοθήκη.Και μεις ψηφιακό θερμόμετρο έχουμε.
Τζαμίν με γεια το ωραίο και ανοιξιάτικο τικεράκι.Για Μάρτη θα πω στην μητέρα μου να φτιάξει στον Κωνσταντίνο.Το ξέχασα εντελώς.Πλάκα θα έχει η Έλενα όταν θα σας κάνει σουτ.Εσύ έφτιαξες Μάρτη,στην Έλενα?Τα γενέθλιά της πώς τα έχεις σκεφτείς?
Τζιτζίνα περαστικά στην Ειρήνη!Είναι καλύτερα?Ενδιαφέρον ακούγεται το σεμινάριο που παρακολουθείς!Έτσι είναι όλα τα παιδάκια σε αυτήν την ηλικία .Είναι η ηλικία της αντίδρασης.Και ο δικός μου αντιδράει με το παραμικρό.
Καλό βράδυ και καλό ΣΚ σε όλες και στα παιδάκια σας!
Παλιά 05-03-13, 08:53   #5778
della

Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια.Ελπιζω ολες οι μανουλες και τα παιδακια του καφε μας να ειναι καλα.
Σημερα εφημερευω οποτε ειμαι εδω προς το παρον.Θα παω κομμωτηριο για κουρεμα σε μια ωριτσα και τωρα απολαμβανω το καφεδακι μου.
Ο μικρος ειναι καλα μετα την κωλοιωση της περασμενης εβδομαδας.Χθες επεστρεψε κανονικα στο σχολειο του.Ο αντρας ψιλοαρρωστησε τωρα αλλα ελπιζω να μην τον ριξει κατω.
Χθες πηγαμε στο avenue μια βολτα.Αν και ειχαμε να παμε πολυ καιρο(κανα τριμηνο) ο μιρος θυμοταν που βρισκονται ολα.
Θα ντυσετε καρναβαλακια τα μικρα σας;εμεις εχουμε παρει στολη πειρατη αλλα δεν ξερω αν θα ντυθει.Την Τσικνοπεμπτη θα ψησουν στην αυλη του σχολειου και μας ειπαν να τα στειλουμε ντυμενα.Θα δοκιμασω κι αν δεν θελει δεν πειραζει.Περσι παλι δεν ηθελε.Ουτε στη γιορτη του σχολειου που τον εντυσαν ηθελε.Θα δουμε.
Καλα να περασετε κοριτσακια μου.Φιλακια!
Παλιά 05-03-13, 09:52   #5779
Tzamin

Προεπιλογή

Καλημέρα κι από εμένα.....
Πού είσαστε κοριτσάκια μου? Μα πού χαθήκατε όλες?
Εμείς είμαστε μια χαρά. Το πρόγραμμα του γυμναστηρίου μέχρι στιγμής το έχω διατηρήσει αρκετά καλά και είμαι πολύ χαρούμενη.
Το Σάββατο πήγαμε σε παιδικό πάρτυ μασκέ και η Έλενα ντύθηκε μέλισσα μπαλαρίνα. Μαύρο κορμάκι και κολάν, κίτρινη τούτου, κιτρινόμαυρα φτερά, κεραίες, κίτρινα γυαλιά και της έβαλα πάνω από τα φρύδια χρυσόσκονη και στα μάγουλα μαργαρίτες. Ήταν πολύ χαριτωμένη (κουκουβά). Δεν την έβγαλα φωτογραφία . Μάλλον και στο σχολείο της Έλενας θα ντυθούν την Πέμπτη. Την στολή της την διάλεξε η ίδια. Εγώ ήθελα να την ντύσω ελεφαντάκι (που της ταίριαζε και καλύτερα), αλλά είχε πάρει την μέλισσα αγκαλιά και δεν την άφηνε. Μου έλεγε "ατό μαμά, ατό μαμά".
Δήμητρα Μάρτη βάλαμε κι εγώ και η Έλενα. Για τα γενέθλια σκέφτομαι να της κάνω θεματικό πάρτυ στο πάρκο με τις κούνιες (αν έχει καλό καιρό). Δεν έχω καταλήξει σε θέμα αλλά έχω κάποια υπ' όψιν.
Καλημέρααααα
Παλιά 05-03-13, 11:46   #5780
Nina-Nana

Προεπιλογή

Καλημέρα κι απο εμένα!

Εξαφανίστηκα λίγο γιατί αφενός αρρωστησα κι εγώ με συναχι, λαιμό, πυρετό, αφετέρου φιλοξενούσα τον αδερφό μου και την νύφη μου.
Περάσαμε πολυ όμορφα αλλα λόγω της ίωσης κουραστηκα πολύ.
Η μικρη ακόμα μπουκωμα!
Το Σάββατο κατεβήκαμε κέντρο το πρωί βόλτα και μετα φαγαμε στο Hard Rock Cafe. Την Κυριακή πήγαμε στο ΜεΝου στα Βριλήσσια (Tzamin το ξέρεις μάλλον) και μετα golden hall.
Η βιβλιοθήκη ειναι πολυ ωραία στο δωμάτιό της και τώρα ειναι ολα συμμαζεμενα!

Della είχα πάρει κι εγω παλιότερα colostrum για εμένα. Προσωπικά θαυματουργικά αποτελεσματα δεν είδα. Νομίζω γίνεται πολυ φασαρία για το τίποτα. Κανένα θηλαστικό του κόσμου τούτου δεν περιμένει το γάλα αλλού θηλαστικού για να ζήσει ούτε το πρωτογαλα του. Μετα τον αποθηλασμό δεν θα της δίνω τυπικά γάλα πρωί και βραδυ εκτός αν το ζητάει ως μερίδα γαλακτοκομικών. Τρώει τυρί, γιαούρτι, τοστ, κόρν φλεικς με γάλα κτλ. Ειναι περιττή η υπερκατανάλωση γαλακτοκομικών και μειώνει την αφομοίωση του σιδήρου.
Της έχω πάρει στολή Μίννυ αλλα αν θα θελήσει να ντυθεί ειναι άλλο θέμα.

Tzamin οπωσδήποτε θα το κανονισουμε να ανταλλαξουμε επισκέψεις!!!! Αντε να φύγει κι αυτή η @@@@ιωση απο πάνω μας
Τα γενέθλια αν είμαι Αθήνα κι εγω στο πάρκο θα τα έκανα.

Σήμερα θα πάω κομμωτήριο. Ελπίζω να μην έχω προβλημα με την μικρη. Προς το παρόν ειναι ενθουσιασμένη που θα την παει ο μπαμπάς της jumbo να πάρουν αυτοκινητακια! Ελπίζω να έρθουν τα πεθερικά μου για ενισχύσεις.

Ψάχνω προορισμό για Μαρτιο. Μαδρίτη θέλαμε αλλα οι "πόρτες" κλείνουν. Εχουμε δωρεάν εισιτήρια απο Aegean αλλα δε δίνουν λέει γιατί έχουν μείνει λίγες θέσεις.
Καμία ιδέα;;;;;

Φιλάκια!
Παλιά 05-03-13, 13:34   #5781
Βιβή!

Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια!
Νομίζω ότι η ίωση δε λέει να φύγει από το καφέ μας! Η Μένια από το Σάββατο το βράδυ έχει ένα απίστευτο μπούκωμα και λίγα δέκατα. Το περισσότερο που έχει φτάσει είναι 37,8. Την έχουμε βγάλει με λίγο Depon (λιγότερο από τα μισά της κιλά - αυτό η παιδίατρος μου έχει πει να το κάνω μόνο από 38 και πάνω), υγραντήρα και πολλούς ορούς, αλλά και πολύ ξενύχτι!
Τέλος της εβδομάδας θα κάνω την εξέταση. Το μπεμπέ το "άκουσα" πριν από μια εβδομάδα περίπου. Λένε ότι αν το καταλάβεις νωρίς είναι αγόρι...
σύντομα θα ξέρουμε!
Εγώ τη μικρή μου την έντυσα καραμέλα στο πάρτυ γενεθλίων του ανηψιού μου! Ήταν πολύ όμορφη (Tzamin...και εγώ κουκουβα!!!). Σκέφτομαι αν δεν έχουμε κάποια άλλη αφορμή και βοηθήσει και ο καιρός, μήπως τη ντύσω και την πάμε στο κέντρο για βόλτα κάποια Κυριακή.
Για το πάρτυ ακόμη δεν έχω σκεφτεί κάτι. Το μόνο που πέρασε από το μυαλό μου είναι αν είμαι σε θέση να κάνω κάτι μεγάλο, να σας στείλω ανοιχτή πρόσκληση!!!!!!!Έτσι και αλλιώς είμαστε και οι τελευταίοι στη σειρά (στις 25). Θέλω να δω τι αντοχές θα έχω μέχρι τότε, γιατί έχω αρχίσει να βαραίνω λίγο. Κοιλίτσα...???όχι μόνο φαίνεται αναγκάστηκα να ψωνίσω δυο μπλούζες για να φοράω με τα κολάν μου γιατί δεν έχω σχεδόν τίποτα! Όταν αδυνάτησα πέταξα όλα μου τα φαρδιά ρούχα και ψώνισα καινούρια... Ευτυχώς είχα κρατήσει αυτά που φορούσα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και κάτι γίνεται.

Ο χρήστης Βιβή! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-03-13, 15:36   #5782
dimista

Προεπιλογή

Γεια σας και από μένα!
Εμείς ΣΚ το περάσαμε πάλι τα 2 μας με τον Κωνσταντίνο γιατί ο άντρας μου είχε σεμινάριο και Σάββατο και Κυριακή.Το Σάββατο παιδική χαρά πήγαμε και Κυριακή στους γονείς μου.Η μητέρα μου έφτιαξε Μάρτη για τον Κωνσταντίνο αλλά δεν κάθησε για να του τον βάλει.
Ντέλλα χαίρομαι που ο Κωνσταντίνος έγινε καλά.Περαστικά στον άντρα σου!Ωραία θα περάσετε την Τσικνοπέμπτη.Δεν του έχουμε πάρει στολή ακόμη.
Σου άρεσε ο άντρας μου,στα νιάτα του,είδα το like που έβαλες.Δεν τον ήξερα πως ήταν τότε.
Τζαμίν πράγματι θα ήταν χαριτωμένη η Έλενα ντυμένη μελισσούλα.Γιατί καλέ ελεφαντάκι?Έλα τώρα!Σίγουρα θα της κάνεις ωραία γενέθλια με τις ωραίες ιδέες που έχεις πάντα!
Νίνα Νάνα περαστικά σας!Χαίρομαι που περάσατε ωραία με τον αδελφό σου.Έχει παιδάκια?Έπαιξε η μικρή?Να μας πεις πως έκανες τα μαλλιά σου.
Βιβή περαστικά στην Μένια.Ευτυχώς δεν έχει πολύ πυρετό.Άντε πλησιάζει η μέρα που θα κάνεις την εξέταση.Της Μένιας της άρεσε η στολή?Έκατσε να την ντύσεις?
Καλό μεσημέρι σε όλες και στα παιδάκια σας!
Παλιά 05-03-13, 16:14   #5783
tzitzina

Προεπιλογή

Kαι ναι, επιτέλους συνήλθαμε....Προς το παρόν τουλάχιστον. Ελπίζω και τα υπόλοιπα αρρωστάκια (μικρά -μεγάλα) να γίνετε γρήγορα καλά.
Μάρτη τους έβαλαν χθες στο σχολείο, αλλά το απόγευμα δεν το ήθελε και το έβγαζε. Το Σάββατο έχει γενέθλια το βαφτηστήρι του καλού μου, και θα το κάνει μασκέ. Και στις 15, έχουμε πάρτι στον παιδικο. Πήγαμε μαζί για να της πάρω στολή, της δοκίμασα ένα διαβολάκι, μια μάγισσα και τη μίννυ και φυσικά δεν έβγαζε την τελευταία. Έχει και καπελάκια φατσούλα και της άρεσε πολύ. Nina-Nana...αντιγραφή. Θα μου άρεσε πολύ και χαβανέζα, με μαύρο κολάν-μπλούζα, φουστίτσα ψάθινη και λουλούδια, αλλά δυστυχώς, ότι περισεύει το τραβάει, οπότε η φούστα και τα λουλούδια θα εξαφανιζόντουσαν.....Λέω μήπως ντυθώ και εγώ κάτι, έτσι για το χαβαλέ..,Θα δω, ανάλογα τις ορέξεις μας...
Για γενέθλια δεν ξέρω ακόμη...Ωραία η ιδέα για ανοιχτά αν βολέψει και ο καιρός. Tzamin είμαι σίγουρη ότι θα μας καταπλήξεις πάλι με τις ιδέες σου. Πως και δεν ασχολήθηκες με τη διαφήμιση?? Θα σου πήγαινε πολύ!!
Α, Τzamin και Nina-Nana, σας είδα στον ύπνο μου με τις μικρές. Κάπου λέει πηγαίναμε, αλλά δε θυμάμαι που...
Μammy Χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου.
Παλιά 05-03-13, 16:15   #5784
tzitzina

Προεπιλογή

Della το πρωινό καφεδάκι με ησυχία είναι πραγματικά απόλαυση...
Παλιά 05-03-13, 16:36   #5785
Nina-Nana

Προεπιλογή

Tzitzina κι εγώ θα ντυθώ εννοείται!!! Πιο πολύ με νοιάζει να ντυθώ εγω παρά η μικρή

Dimista δεν τα έφερε τα παιδιά λόγω εξόδων. 3 έχει.

Βιβή περαστικά!
Η κοιλίτσα φαινεται επειδη ειναι η δεύτερη εγκυμοσύνη. Εγω στην πρώτη άρχισα να έχω στον 5ο μήνα ενώ φαντάζομαι σε δεύτερη απο τον 3ο θα έχω.
Παλιά 05-03-13, 16:38   #5786
Nina-Nana

Προεπιλογή

Βρε κορίτσια καμία ιδέα για προορισμό;
Μάρτιο στην Πράγα πόσο κρύο θα έχει άραγε; Έχει παει καμία;
(Εγώ τον χαβά μου....)
Παλιά 05-03-13, 21:09   #5787
tzitzina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Nina-Nana Εμφάνιση μηνυμάτων
(Εγώ τον χαβά μου....)
Δεν έχω πάει, αλλά θέλω πολύ. Λένε ότι οποιαδήποτε εποχή είναι μαγευτικά. Τώρα για κρύο δεν ξέρω..
Σκέφτεστε υποθέτω κάπου κοντά και για τη μικρή έτσι? Ευρώπη ή όχι απαραίτητα?
Παλιά 05-03-13, 22:33   #5788
Βιβή!

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Nina-Nana Εμφάνιση μηνυμάτων
(Εγώ τον χαβά μου....)
Κορίτσι εγώ Πράγα είχα πάει μέσα Φλεβάρη και είχε -7 και απίστευτο κρύο! Για την ακρίβεια δεν κρύωνες, πονούσες από το κρύο. Τώρα για Μάρτιο λογικά δε θα είναι και πολύ καλύτερα. Ψαξτο λίγο πριν κλείσεις για εκεί. Πάντως αν το αποφασίσετε έχω να προτείνω εξαιρετικό ξενοδοχείο! Πες μου αν σε ενδιαφέρει.

Παλιά 05-03-13, 22:53   #5789
Nina-Nana

Προεπιλογή

Ναι ξέρω, ο άντρας μου είχε παει Μάη κι είχε κρύο ακόμη. Δεν ειναι πρώτη επιλογή. Μαδρίτη θελουμε πρωτίστως!

Tzitzina θελουμε πτήση της Aegean λόγω εξαργυρωσης μιλίων άρα Ευρώπη κυρίως.

Θα ξανακοιταξω για Μαδρίτη γιατι νομίζω ειναι η καλύτερη επιλογή. Αλλιώς Λισσαβωνα.
Παλιά 05-03-13, 23:00   #5790
Lila's mom

Το avatar του χρήστη Lila's mom

Περιοχή: Νότια προάστεια
Προεπιλογή

Καλησπέρα και απο μένα και καλο μήνα έστω και αργοπορημένα!!!
Εύχομαι να σταματήσουν πλέον οι ιωσεις που ταλαιπωρούν μικρούς και μεγάλους, εγω πήγα κομμωτήριο την Παρασκευή για ανταύγειες και μουσκευτηκε η πλάτη μου απο τον λουτηρα, ε περιττό να σας πω ότι αμέσως με έπιασε ο λαιμός μου, ευτυχώς έκανα τα γιατροσοφια μου και συνηλθα!
Η Λιλα ντύθηκε νεραιδουλα, βρήκα μια πολυ χαριτωμένη στολή, της έβαλα και λιγο λιπ γκλος και καμαρωνε, βέβαια δεν πήγαμε κάπου ιδιαίτερα, στην μητέρα όπου ήταν οι θειες μου, θα την ξανά ντυσω μεσα στο Σ/Κ!!
Για το πάρτυ εμάς πέφτουν τα γεννεθλια Δευτέρα του Πάσχα, οπότε θα τα κάνω το επόμενο Σάββατο, ήδη παρήγγειλα για τις κοπέλες κολιέ με κρύσταλλο σε διάφορα χρώματα, ελπίζω να ειναι ωραία, για τα παιδάκια ανάλογα ποσά θα ειναι θα σκεφτώ τι θα τους πάρω, σαν θέμα μου αρέσει το cup cake, έχει φέρει ο hondos μια καταπληκτική σειρά με είδη πάρτυ, ακριβά βέβαια αλλα ειναι πολυ ιδιαίτερα, πέρσι είχα σαν θέμα λουλούδια και πεταλούδες και δωράκια στις κοπέλες είχα δώσει δερμάτινα βραχιολια με charm hello kitty, λέω κοπέλες όσες κάλεσα στην ηλικία μου (κουμπαρα, ξαδελφες, φίλες) όπου εδωσα δωράκι και σε αυτές, όχι μόνο στα παιδιά!
Με γεια τα κουρεματα σε Della και Νινα-Νανα!!
Κορίτσια να κανονισουμε συνάντηση, το Σάββατο είχαμε παει για καφέ και φαγητό στο metro mall και ήταν πολυ ήρεμα σχεδόν δεν είχε κόσμο!
Αυτα πάω για ύπνο γιατι δεν αντέχω!!!!!
Καλο βράδυ σε όλες σας!!!!
Παλιά 06-03-13, 09:37   #5791
Tzamin

Προεπιλογή

Καλημέρααααα
Νινα νανα ελπίζω να είσαι καλύτερα.... πώς πήγε το κομμωτήριο? Για το γάλα που αναφέρεις ούτε κι εγώ της δίνω οπωσδήποτε πρωί και βράδυ. Μόνο αν μου ζητήσει της δίνω. Ή αν δεν έχει φάει βραδινό. Θα πρότεινα Μόναχο για εκδρομή. Πολύ αγαπημένος προορισμός. Βέβαια δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτή την περίοδο να ξοδέψεις τα χρήματά σου στην Γερμανία, ενώ μπορείς να ενισχύσεις μια χώρα που αιμορραγεί πχ. Ιταλία, Ισπανία.
Βιβή περαστικά και στην Μένια. Και η φίλη μου που είναι στην 16η εβδομάδα (στο δεύτερο) έχει την κοιλιά που είχε στον 6ο μήνα. Την Παρασκευή θα κάνεις την αμνιο? Τα αποτελέσματα τα παίρνει άμεσα ή σε λίγες μέρες? Όλα τέλεια θα είναι .
Δήμητρα ευτυχώς που έχεις και την μαμά σου κοντά και έχεις παρέα όταν λείπει ο άντρας σου. Τα μοναχικά Σαββατοκύριακα δεν παίζονται....
Τζιτζίνα κι εγώ ήθελα μια στολή πιο εναλλακτική αλλά εκείνη, ούτε συζήτηση! Λες να βγει το όνειρο?
Lila's mom τί γιατροσόφια έκανες? Να μας πεις να τα έχουμε υπ 'οψιν. Μια σκέψη που έχω κάνει κι εγώ για το πάρτι είναι πεταλούδες και λουλούδια μια που θα είμαστε και στο πάρκο ή ίσως ουράνιο τόξο. Ούτως ή άλλως μεγαλώνοντας σίγουρα θα αρχίσει να ζητάει Μίνυ, Hello kitty, Τίνκερμπελ, οπότε δεν θέλω να βάλω κάποιο καρτούν σαν θέμα.
Παλιά 06-03-13, 14:02   #5792
Βιβή!

Προεπιλογή

Καλημέρα και από εμένα...τι καλημέρα δηλαδή, τέτοια ώρα καλησπέρα πρέπει να λέμε!
Θα συμφωνήσω με την Tzamin για τον προορισμό. Από Ιταλία θα προτείνω Τοσκάνη ή Λίμνη Κόμο και από Ισπανία Βαρκελώνη.
Tzamin, την Παρασκευή το πρωί θα μπω για την εξέταση και θα πρέπει να μείνω 2 ημέρες στο κρεβάτι. Μετά άλλες 3 ημέρες σπίτι και μετά πίσω στη δουλειά. Σύνολο 15 ημέρες μου είπε να προσέχω πολύ και να αποφεύγω να σηκώσω τη μικρή αγκαλιά. Τα πρώτα αποτελέσματα θα βγουν σε 2-3 ημέρες και τα οριστικά περίπου σε 10. Ο γιατρός μου όμως είπε ότι πολύ σπάνια αλλάζει το αρχικό αποτέλεσμα.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά...έχω αγωνία γιατί μέχρι τώρα δεν έχουμε τσεκάρει το μωρό, πέρα από τους υπερήχους!
Στο μεταξύ την Κυριακή είχαμε βάφτιση και δυστυχώς δε θα πάμε...και ετοιμάζω και το βιβλίο των ευχών και δε θα είμαι εκεί για να το καμαρώσω και να ακούσω τα σχόλια του κόσμου...
Ας πάνε τουλάχιστον καλά τα πράγματα να αποζημιωθώ.

Παλιά 06-03-13, 14:52   #5793
Nina-Nana

Προεπιλογή

Καλα αυτο για την Γερμανία εννοείται! Ετσι κι αλλιώς σαν στάση ζωής ψωνιζω ελληνικα προϊόντα απο ελληνικα καταστήματα, προτιμώ μικροεπιχειρηματιες (οσο γίνεται φυσικα), απο διακοπές κάνουμε συχνά ταξίδια στην Ελλάδα και γενικώς την ντόπια οικονομία την έχουμε παραστηριξει θα έλεγα...

Τοσκανη και Βαρκελώνη έχουμε παει.

Βιβή ολα καλα θα πανε!!!!

Lila's mom ωραία στολή η νεραιδα!

Τα μαλλιά μου ειναι χάλια και δεν το έχω ξαναπεί αυτο για τα μαλλιά μου ποτε Εννοείται μόλις είδα το χρώμα δεν την άφησα να με αγγίξει για κουρεμα. Θα κλείσω ραντεβού στο Cool Cuts που εξειδικεύονται σε αυτο που θέλω κι απορώ με τη βλακεία μου που δεν έκλεισα εκεί εξαρχής.
Παλιά 06-03-13, 15:41   #5794
dimista

Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια!
Σήμερα πήγαμε κομμωτήριο και κουρέψαμε τον Κωνσταντίνο και έκλαιγε λες και τον πήγαμε παιδίατρο.Η αλήθεια είναι ότι ούτε και γω ήθελα να τον πάμε γιατί μου άρεσε το μαλλί του,αλλά είχε μακρύνει και έμοιαζε με κοριτσάκι.
Όταν είδε τον εαυτό του στον καθρέφτη,έψαχνε τις μπούκλες του ο κακομοίρης.Και γω στενοχωρήθηκα αλλά τι να κάνουμε,θα μακρύνουν πάλι.
Τζιτζίνα πώς περάσατε στο μασκέ πάρτυ?Εσύ ντύθηκες τελικά?Ήταν ωραία η Ειρήνη ,Μίννυ?
Νίνα Νάνα εκτός από Μαδρίτη που το έχετε ως πρώτη επιλογή ,θα σκεφτόσασταν να πηγαίνατε στην Νίκαια της Γαλλίας,που είναι τουριστικό μέρος?Τι χρώμα στα έκανε τα μαλλιά σου και είναι χάλια?Και γω έχω απογοητευτεί 2 φορές από κομμώτρια.Ελπίζω τουλάχιστον να μην σου πήρε πολλά.
Lila's mom με γεια το μαλλί.
Ωραία θα ήταν η Λίλα ντυμένη νεραιδούλα.Μου αρέσουν οι κοριτσίστικες στολές!Ωραία σχέδια έχεις κάνει για τα γενέθλιά της!
Τζαμίν σε καταλαβαίνω.Εσύ δεν μένεις μόνη σου μόνο ΣΚ .Ο άντρας σου κάνει και ταξίδια.Πολλές φορές σε σκέφτομαι!
Βιβή σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.Που σίγουρα θα πάνε!
Καλό μεσημέρι σε όλες!
Παλιά 06-03-13, 16:01   #5795
Nina-Nana

Προεπιλογή

Πράγματι τα Σ/Κ που έχει δουλεια ο άντρας μου ή ταξίδι ειναι φρίκη.

Με γεια τα μαλλια του Κωνσταντίνου!!!

Νικαια έχω παει.

Αυτή τη στιγμή στο κεφάλι μου έχω 3-4 χρώματα που κανένα απο αυτά δεν ήθελα!
Παλιά 06-03-13, 21:29   #5796
della

Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι ψιλοχαλια.Το ιδιο και ο αντρας μου.Ο συζυξ εχει πυρετο,κρυαδες και πονους στα κοκκαλα κι εγω μπουκωμα βαρβατο οπου ξεκινουσα ιγμοριτιδα.Ξεκινησα αντιβιωση σημερα.Δεν εχω γευση απο χθες.Και καλα χθες και σημερα.Αν δεν εχω αυριο,πως θα τσικνισω!!!
Παλιά 06-03-13, 21:33   #5797
della

Προεπιλογή

Βιβη,καλη επιτυχια στην εξεταση.Η Παναγια να ειναι μαζι σου.
Dimista,χθες κουρεψαμε κι εμεις τον Κωνσταντινο.Πρεπεινα ηταν το εκτο κουρεμα που εκανε.Παρ'ολα αυτα,εκλαιγε σε ολη τη διαρκεια.
Τζιτζινα,ευτυχως που αναρρωσατε,μακαρι να ηταν το τελευταιο!
Παλιά 06-03-13, 21:39   #5798
della

Προεπιλογή

Νινα-Νανα,ευχαριστω για το colostrum.Το 'ξερα οτι εισαι εγκυκλοπαιδεια.
Εμενα στις φωτο που ειδα στο fb αυτες οι μπλε ανταυγειες πολυ μου αρεσαν.Τις υποστηριζεις τελεια.Γιατι δεν σου αρεσαν;Σου πανε.Και η κοντη φραντζουλα σου μου αρεσε.Εισαι κοριτσακι ακομα,σου πανε.
Για ταξιδια,δεν εχω να εκφερω αποψη.Πριν χρονια μονο Ιταλια πηγα.Αν θα πηγαινα ομως καπου με τον μικρο θα ηθελα Ρωμη η Παρισι.
Τζαμιν,πολυ ωραια ιδεα το παρτυ στο παρκο.
Lila's mom,περαστικα και σε εσενα.Αυτο με τον λουτηρα το εχω παθει κι εγω.Φρικη!
Παλιά 06-03-13, 21:40   #5799
della

Προεπιλογή

Καληνυχτα και ονειρα γλυκα κοριτσια.
Καλα να περασετε αυριο ο,τι κι αν κανετε!
Παλιά 06-03-13, 22:34   #5800
Lila's mom

Το avatar του χρήστη Lila's mom

Περιοχή: Νότια προάστεια
Προεπιλογή

Kαλησπέρα σας κορίτσια, σήμερα έφυγα απο το γραφείο στις 7, είχα όλο ραντεβού, έκανα και δουλειά στο pc και τα είδα όλα, ευτυχώς αύριο δεν δουλεύω!!!
Νίνα-Νανά, λυπάμαι που δεν σε ικανοποίησε το αποτέλεσμα, το σημαντικό είναι που δεν κουρεύτηκες σε αυτούς, τουλάχιστον το χρώμα διορθώνεται πιο εύκολα απο ένα αποτυχημένο κούρεμα!!!
Για τη Πράγα που ρωτάς, πήγε πρόσφατα η κουμπάρα και πέρασε πολύ ωραία, απο φωτο που είδα ειχε ωραία τοπία, επίσης ωραία είναι και η Βουδαπέστη, πάντως όπου και να πάτε θα δείτε κάτι διαφορετικό!
della, με γειά το κούρεμα σας, εύχομαι περαστικά σε όλους σας και γρήγορα καλά!!!!
Βιβή, εύχομαι όλα καλά με την αμνιο, να μην φοβασαι, και επισης εκμεταλεύσου αυτές τις ημέρες για να ξεκουραστείς!!!
Τζαμίν, το γιατροσόφι που κάνω είναι επάλειψη στο λαιμό με vicks, μετά σκεπάζω την περιοχή με μία πετσέτα, κοιμάμαι και το πρωί είμαι πολύ πολύ καλύτερα, να μην σου πω οτι όσες φορές κρύωσα έτσι σώθηκα!!
Πολύ ωραία η ιδέα σου για πάρτυ στο πάρκο, ευχομαι να υλοποιηθεί όπως έχεις σκεφτεί!
dimista, οι στολές για τα κοριτσάκια είναι πιο χαριτωμένες γιατί έχουν πολλά φρου φρού, αλλά και για αγοράκια έχει πολύ ωραίες!
τζιτζινα, ωραία η στολή, καλά να περάσετε!!!
Αύριο που θα πάτε? εγώ βλέπω να παραγγέλνουμε απο έξω, βεβαι το απογευμα εαν δεν βρεχει πολύ λέω να πάω στο metro mall για να αλλάξω κάτι, μέτα ίσως πάμε στην μητέρα μου!!
Εύχομαι καλό βράδυ!!!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές