the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Τα ΧαΛαραααά καφέ !!

Notices

@@@@@@@ Νέα Advertorial @@@@@@@

2 φορές και έναν καιρό!
Το ηλεκτρονικό κατάστημα με showroom στην Άνω Γλυφάδα
Επώνυμα μεταχειρισμένα (second hand) βρεφικά και παιδικά είδη

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 29-11-12, 18:47   #76921
yiosalonikia
Προσωρινά μή ενεργός λογαριασμός

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xenia:-) Εμφάνιση μηνυμάτων
kαλημερα ομορφες!!!!(που'σαι γιωτα??????)
Τζα!!!!
ηρθα και γω (αδιαβαστη ειμαι απο προχτες, εγινε κατι συνταρακτικο?)
Εγω δεν μπηκα καθολου χτες γιατι .... κολλησαμε και γω και ο Θ την ιωση των παιδιων, ταυτοχρονως χτες!! πηγαμε το παιδι χτες στο σχολειο με 1000 ζορια και κρατησαμε τον μικρο στο παρκο του 4 ωρες το πρωι μεχρι ναρθει η μεγαλη!!!! Πολυ χαλια μερα η χτεσινη. Ευτυχως οταν σχολασε η πεθερα μου ανελαβε και λιγο εφυγε η σκοτουρα των παιδιων. Επισης ευτυχως που ο μικρος κατι καταλαβε χτες απο τα πολλα αχ και βαχ που καναμε και δεν ειπε κουβεντα να βγει απτο παρκο!!! Το απογευμα δωσαμε την μικρη σε μαμα συμμαθητριας να την παει σε παρτυ που ειχαν και ευτυχως το παιδι καταφερε και πηγε, γιατι με μας ετσι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να πηγαινε. Σημερα καλυτερα αλλα οχι εντελως καλα το στομαχι.
Φιλουθκια σε ολες
Ο χρήστης yiosalonikia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-11-12, 21:05   #76922
ValiaK

Το avatar του χρήστη ValiaK

Προεπιλογή

Καλέ τι γραψατε; Ιδρωσα!
Ο μαραγκός τα έκανε μουτι!!! Θα μετακομίζουμε και θα μας λείπουν ένα σωρό έπιπλα!!! Κι είχα και συσπασεις το απόγευμα αλλα οριζοντιώθηκα και ισιωσα!
Το θετικό είναι ότι ο ταλι δυο μέρες τώρα με την πεθερα μου τα πανε μια χαρα!!!

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...
Ο χρήστης ValiaK δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-11-12, 22:02   #76923
xenia:-)

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο girandola Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας ομορφες!!!!
Μπηκα να σας πω ενα γεια, γιατι να σας διαβασω τωρα δεν προλαβαινω! Πρεπει να ετοιμαστω για δουλεια!
Γιατρο βρηκα, τον βλαμμενο που σας ελεγα! Θα ριξω καυγα αυριο γιατι θα μου σπασει τα ......!!!! Το ξερω αλλα επεσα στην αναγκη του!!!! Εκανα και τεστ ωορρηξιας και ακομα αρνητικο, οποτε πιστευω να προλαβω τα αυγα μου!!!!!

ασε τον λαλακα να κελαηδαει....εχεις τον σκοπο σου!!!!!!!!!!
καλη παρακολουθηση!

Να ρωτησω και κατι αλλο, αλλα ντρεπομαι!!!!!
Ειναι φυσιολογικο οταν γινεται η "πραξη" μετα απο λιγες ωρες να μυριζουν τα υγρα μου ασχημα? Να ξανακανω καλλιεργεια αμα ειναι, αλλα παντα ετσι μυριζει!!!! Λες να μη θελω τα αυτα του και να τα πολεμαω???????

λες?????χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!1
κι εμενα μυριζαν.απο το σπερμα ειναι...λογικο δεν ειναι?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ValiaK Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλέ τι γραψατε; Ιδρωσα!
Ο μαραγκός τα έκανε μουτι!!! Θα μετακομίζουμε και θα μας λείπουν ένα σωρό έπιπλα!!! Κι είχα και συσπασεις το απόγευμα αλλα οριζοντιώθηκα και ισιωσα!

προσεχε!!!και ολα τα υπολοιπα θα γινουν.........
την κερδισε την γιαγια ο ταλι!!!

γιωτουλα,περαστικα σας!!!!!!!αφορμη για χουζουρεμα κατω απο το παπλωμα με τον Θ

σημερα ειχε γενεθλια η ανηψουλα,εγινε και αυτη 1!κοψαμε τουρτουλα και γυρισαμε στα σπιτακια μας.
ολη μερα βρεχει,αλλα το μεσημερι εβγαλε εναν ηλιο,αλλο πραμα....τωρα παλι βρεχει....
Ο χρήστης xenia:-) δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-11-12, 22:46   #76924
dellla

Το avatar του χρήστη dellla

Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τα περαστικά, ναι τελικά από αυτό ήταν ο εμετός.Σήμερα ήμασταν όλη την ημέρα στο κρεβάτι, άντε και λίγο στον καναπέ.Δεν έκανα απολύτως τίποτε από δουλειές,μόνο επαιζα με την μπέμπα και διάβασα και ένα βιβλίο που ειχα αρχίσει εδώ και καιρό.

Παράθεση:
Γεια σας ομορφες!!!!
Μπηκα να σας πω ενα γεια, γιατι να σας διαβασω τωρα δεν προλαβαινω! Πρεπει να ετοιμαστω για δουλεια!
Γιατρο βρηκα, τον βλαμμενο που σας ελεγα! Θα ριξω καυγα αυριο γιατι θα μου σπασει τα ......!!!! Το ξερω αλλα επεσα στην αναγκη του!!!! Εκανα και τεστ ωορρηξιας και ακομα αρνητικο, οποτε πιστευω να προλαβω τα αυγα μου!!!!!

Θεσσαλονικιες, τι γινεται με τις συγκοινωνιες ξερετε? Ειδοποιησαν τους φοιτητες να βρουν τροπο να πηγαινουν στις σχολες τους απο την πρωτη Δεκεμβριου, γιατι θα σταματησουν οι συγκινωνιες!!! Αληθευει?

Ειναι φυσιολογικο οταν γινεται η "πραξη" μετα απο λιγες ωρες να μυριζουν τα υγρα μου ασχημα? Να ξανακανω καλλιεργεια αμα ειναι, αλλα παντα ετσι μυριζει!!!! Λες να μη θελω τα αυτα του και να τα πολεμαω???????
Και εγώ το είχα αυτό,να μυρίζουν δλδ.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο yiosalonikia Εμφάνιση μηνυμάτων
Τζα!!!!
Εγω δεν μπηκα καθολου χτες γιατι .... κολλησαμε και γω και ο Θ την ιωση των παιδιων, ταυτοχρονως χτες!! πηγαμε το παιδι χτες στο σχολειο με 1000 ζορια και κρατησαμε τον μικρο στο παρκο του 4 ωρες το πρωι μεχρι ναρθει η μεγαλη!!!! Πολυ χαλια μερα η χτεσινη. Ευτυχως οταν σχολασε η πεθερα μου ανελαβε και λιγο εφυγε η σκοτουρα των παιδιων. Επισης ευτυχως που ο μικρος κατι καταλαβε χτες απο τα πολλα αχ και βαχ που καναμε και δεν ειπε κουβεντα να βγει απτο παρκο!!! Το απογευμα δωσαμε την μικρη σε μαμα συμμαθητριας να την παει σε παρτυ που ειχαν και ευτυχως το παιδι καταφερε και πηγε, γιατι με μας ετσι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να πηγαινε. Σημερα καλυτερα αλλα οχι εντελως καλα το στομαχι.
Φιλουθκια σε ολες
Ωχ, και εσείς τα ίδια με εμάς είχατε!Ετυχώς που το πολύ ζόρι κρατάει μόνο μία μέρα.Περαστικά σας.

Παράθεση:
σημερα ειχε γενεθλια η ανηψουλα,εγινε και αυτη 1!κοψαμε τουρτουλα και γυρισαμε στα σπιτακια μας.
ολη μερα βρεχει,αλλα το μεσημερι εβγαλε εναν ηλιο,αλλο πραμα....τωρα παλι βρεχει....
Χρόνια της πολλά
Παλιά 29-11-12, 22:56   #76925
ValiaK

Προεπιλογή

Dellla και Γιωτα περαστικά σας! Ξενια να σας ζήσει η ανηψούλα!

Ο Β προσπαθεί να κοιμήσει τον ταλι στο καρότσι και το μωρό μου κλαίει παρόλο που νυσταζει... Τι θα το κάνω αυτό το παιδι;

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 29-11-12, 23:58   #76926
ValiaK

Προεπιλογή

Κι ακόμα να κοιμηθεί...

Παλιά 30-11-12, 00:29   #76927

Προεπιλογή

ακομη κλαιει?
Παλιά 30-11-12, 00:36   #76928
NIOBH

Το avatar του χρήστη NIOBH

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ayla Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλήθεια γιατί όλες μου λέτε ότι άλλαξα? Πώς άλλαξα ρε κορίτσια; ως προς τι; Εγώ χαμπάρι δεν έχω πάρει; Για πείτε; Τι είδατε που δεν είδα?
Συμπεθέρα κ συ ? Κ συ βλέπεις αλλαγή σε μένα;; ΗΜαρτον θεε μου. Γέννησα κ μεταλλάχθηκα ένα πράμα? Πείτε μου πριν τρελαθώ.....πώς γλύκανα; Τι λεω που δεν έλεγα? Πείτε μου καλε...
Καλά...δε μεταλλάχθηκες κιόλας....ηρέμησε, γιατί θα το πάρω πίσω.....
Δεν είναι ότι λές κάτι συγκεκριμένο....απλά, το ύφος της γραφής σου....εκπέμπει μια ηρεμία....μια χαλαρότητα....μια πληρότητα....ένα, σας έχω γραμμένους όσους θέλετε το κακό μου, δε με αγγίζετε....κάτι τέτοιο τέλος πάντων.......

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΑΝΝΑ4 Εμφάνιση μηνυμάτων
autoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadmin,κυριως για να παιρνουμε με την αδερφη μου τα προοιοντα,παντως αμα καποια θελει μου λεει !!!!
Σημερα εχει εναν αερα αλλο πραγμα.μου την ταραξε την λεμονια μου(για την οποια ειμαστε απιστευτα περηφανοι,φετος εχουμε τρελλη παραγωγη!!!!!!εχει επανω γυρω στα 50λεμονια κ ολα μεγαλα κ μυρωδατα!!!!!!) ασε δε που εχθες σκουπσα το μπαλκνι κ σημερα ειναι χαλια!ευτυχως που δεν το καθαρισα με νερο κ τετοια θα μουν τουρμπο τωρα χοχοχο!!!!
κατα τάλλα σε καμμια ωρα θα παω στο ΙΚΑ για εξετασεις αιματος(γενικες κ για σιδηρο,φερετιν) κ μετα στην ευρωδιαγνωση για γλυκοζιλιωμενη κ ειλικρινα βαριεμαι φριχτα..ασε που πειναω(εχω ηδη θηλασει 2φορες για πρωι) κ δεν κανει να φαω...κλαψ κλαψ....
το ευχαριστο ειναι πως σημερα εχουμε παιδιατρο!!!για να δουμε ποσο εγινε το στρουμφ αλλα κ για να μας βαλει τροφες,γιουπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αυτα τα ''ολιγα'' απο εμενα,σας φιλω παω να ξαναταισω..ξυπνησε το στρουμφ!!!!!
Τι είναι αυτό;

Κι εδώ είχε έναν αέρα άλλο πράγμα...και το μεσημέρι έπιασε και μια βρόχα γερή!!! Συγχαρητήρια για τη λεμονιά σας.....
Καλά αποτελέσματα απο τις εξετάσεις....καικαλό ραντεβού με το παιδίατρο....μπές να μας πείς τα νέα του στρούμφ........με το καλό και οι τροφές!!!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο F D P Εμφάνιση μηνυμάτων
Σοφακι,μια χαρα πατε με το γαλατακι ε?αντε - αντε να περασει το εικοσαημερο ετσι ηρεμα!!!!!

καλημερααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!ξυπνησα απο της 6.δεν εχω ιδεα γιατι....ακουσα τον Π. και σηκωθηκα....η πορτα μπηκε εχθες αλλα... στραβα!!!! φυσικα χιονιζει!!!!αλλα ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα και δεν ξερω γιατι...ισως επειδη εχω ρεπακι!!!σκεφτομαι να αρχισω γενικη την κουζινα...μετα να κανω το μπανιο...και μετα να εχω τα δυο δωματια για οταν τελειωσουν αυτοι...οποτε και θα στρωσω τα χαλια μας επιτελους!!!!
Μια χαρά Φράν μου....δε τολμάω να το πιστέψω......δε το λέω ούτε του παπά, που λένε!!! Ευχαριστούμε για την ευχή....μακάρι!!!

Καλά χριστιανή μου....εσύ όταν είσαι χαρούμενη κάνεις γενική;. Ήμαρτον παναγία μου!!!! Έχε χάρη που είσαι μακριά.........κι έχω ένα σωρό δουλειές για τα Χριστούγεννα!!!!
Έστρωσες τελικά;

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Elm1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σημερα ειμαι ψιλοχαλια. Ποναει η μεση μου, η πλατη μου, τα ποδια μου. Ενα ερείπιο ειμαι.
Δεν κοιμηθηκα και καθολου καλα. Εβλεπα οτι μου ηρθε αιμα και πανικοβληθηκα.
Βασικα νομιζω οτι εχω παρακουραστει αυτες τις μερες. Το νιωθω στο σωμα μου.
Ελπιδάκι....ξεκουράσου καλή μου, μην έχουμε άλλα!!!!

Παράθεση:
Γιωργια,συμφωνω απολυτα!!!!

και αυτο με τις διακοπες και το παιδι...ειναι πραγματικα πολυ στεναχωρο...ο αδεφος του Π. εχει δυο κοριτσακια...η μια ειναι 11 και η αλλη 9...τα οικονομικα τους δεν ειναι στην καλητερη κατασταση...αυτος ανεργος ουσιαστικα και αυτη στο δημοσιο αλλα με 700€..ευτυχως δεν εχουν ενοικια...οταν ηρθα τον Μαρτιο μου ειπαν-θα σταματησουμε τις μικρες απο τα Αγγλικα...λεω ΓΙΑΤΙ????-και δεν βγαινουμε οικονομικα,αλλα δεν τους αρεσουν κι ολας....εφριξα....οχι για το οικονομικο...το καταλαβαινω απολυτα...αλλα οχι να μου φαιρνεις και μπροστα αν τους αρεσει ή οχι!!!ουτε κι εμενα μου αρεζαν ποτε...ουτε το σχολειο,ουτε οι ξενες γλωσσες...ΕΠΡΕΠΕ ομως να μαθω...
τωρα θα μου πεις...αν πραγματικα ζοριζεσαι τοσο οικονομικα δεν μπορεις να κανεις και αλλιως....
Φράν μου.....θα συμφωνήσω με την Ελπίδα....μάλλον το λένε για να νοιώθουν καλύτερα .....επειδή δε τα καταφέρνουν να στείλουν το παιδί....ενώ θέλουν. Για να παρηγορηθούν αυτοί το λένε, περισσότερο....παρά για να δικαιολογηθούν σ'εσάς. Δε ξέρω.....νομίζω ότι μπορεί κι εγώ το ίδιο να έκανα. Είναι σκληρό να πρέπει να στερήσεις κάτι απο το παιδί σου....και ειδικά όταν πρόκειται για τη μόρφωσή του.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dellla Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα!Εμείς κολλήσαμε και οι δύο, μάνα και κόρη, μια ωραιότατη ίωση.Μοιράσαμε και τα συμπτώματα, εγώ ναυτία, ζαλάδα και εμετό και η μπέμπα διάρροια.Ευτύχως σήμερα είμαστε πολυ καλύτερα, γιατί εχθές και όλο το βράδυ ήταν πολύ δύσκολα.
Κυριακή χαίρομαι πολύ που είναι όλα καλά, και με το θηλασμό και με τις κόρες σου.
Φραν λίγη ταλαιπωρία είναι και μετά θα έχετε ένα ωραιότατο μπαλκόνι!
Περαστικούλια και στις δυό....

Παράθεση:
αλαβαινουμε τα πάντα...

τωρα το αλλο που λες για να βγαλω ακρη,δεν καταλαβα..το συστημα εδω ειναι ως εξης - Πρωτα Παθολογος,μετα παραπεμπτικο για τον αντιστοιχο γιατρο...ααααααααααααα και ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ δεν βρισκεις σε ακτινα 200χλμ απο μονος σου....δεν υπαρχει το ειδος...στην περιοχη εδω -σε ολη την λιμνη δλδ καμια 500 χιλ κατοικοι εχουν 7 γυναικολογους!!!!!
Πολύ εντύπωση μου κάνει.....ενώ είναι άψογοι σε ''όλα''...πώς γίνεται να μειονεκτούν τόσο πολύ σε ένα τόσο σοβαρό θέμα;
Δε μπορώ να το καταλάβω!!!!

Παράθεση:

Μπαινάκης - βγαινάκης με το γιατρό....κάνε εσύ τη δουλειά σου....κι άσε τον να λέει!!! Μην αγχώνεσαι...θα τα προλάβεις τα αβγά σου....όλα καλά θα πάνε....αρκεί να μην αγχώνεσαι.

Δε ξέρω για το θέμα της μυρωδιάς....αλλά αφού πάντα έτσι μυρίζουν....αν ήταν κάτι....δε θα είχε δείξει η καλλιέργεια που ήδη έχεις κάνει; Γιατί να πρέπει να κάνεις δεύτερη; Χαλάρωσε!!!!
Πώς και δεν έχεις κάνει εξέταση για να δείς αν τα θές τα αυτά του ή όχι; Πώς σου ξέφυγε;

Παράθεση:
Τζα!!!!
Φιλουθκια σε ολες
Αμάν.....πίκρα!!!! Περαστικά σας οικογενειακώς!!!
Τελικά θα ξανακάνετε πρόκληση;

Παράθεση:
Καλέ τι γραψατε; Ιδρωσα!
Πρόσεχε Βάλια μου....πρόσεχε με τις συσπάσεις. Πολύ κουράζεσαι κι ανησυχώ. Βέβαια καλύτερα να ανησυχώ εγώ...παρά εσύ........αλλά προσπάθησε να ξεκουράζεσαι....μη φέρνεις τον εαυτό σου στα όριά του. Βρές ένα τρόπο να χαλαρώνεις λίγο....να κοιμάσαι τουλάχιστον.Δε ξέρω πως να σε βοηθησω...είναι δύσκολος κι ο Τάλι στον ύπνο!!!!

Παράθεση:
Να τη χαίρεστε.....να τα εκατοστήσει......
Παλιά 30-11-12, 00:57   #76929
girandola

Το avatar του χρήστη girandola

Προεπιλογή

Ηρθα κι εγω, με τρελλη νυστα αλλα δεν γινεται αν δε σας διαβασω! Ειναι η ωρα που περιμενω ολη μερα για να χαλαρωσω!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο NIOBH Εμφάνιση μηνυμάτων
Πένυ δώσε βάση τι θα σου πώ: Τα αβγά μεγαλώνουν κατά μέσο όρο....στις περισσότερες γυναίκες....2 χιλιοστά τη μέρα.(ελπίζω να είσαι σ'αυτή τη κατηγορία) Και σπάνε...ή πρέπει να σπάσουν....όταν γίνουν 20-21 χιλιοστά. Άρα....εσένα θα σπάσουν περίπου το Σάββατο.Θα σου πρότεινα....Τετάρτη και Πέμπτη να μην έρθεις σε επαφή....να έρθεις Παρασκευή,Σάββατο και Κυριακή...και Σάββατο να πάς σε έναν οποιονδήποτε γιατρό....για έναν υπέρηχο...να δείς πόσα χιλιοστά είναι τα αβγά σου....και να κάνεις τη πρεγκνύλ....για να είσαι απόλυτα βέβαιη ότι θα σπάσουν....και να έχεις στοχευμένη προσπάθεια.Καλή επιτυχία....

Εληφθη, οβερρρρρ! Το πρωι ξημερωνομαι με τον υπερηχο στο απαυτο μου!!!!!

Εμένα με έπιασε πάλι ο αυχένας.
Ωχ πάλι? Εχει υγρασια μαλλον γιαυτο!
Μπραβο στο Χ μας που παει ενταξει με το γαλατακι!

Παράθεση:
εδψ συμφωνω...αλλα εχω γενικα,διαφορετικο σκεπτικο-δλδ κλεινω προς Μαρικα και Αννουλα...-φυσικα δεν εχω "ακομη" παιδι...αλλα δεν μπορω να καθομαι σπιτι και να μην εχω το δικο μου πορτοφολι...εχω κομπλεξ απο μικρη...δυστυχως!

Κι εγω το χω αυτο το κολλημα, οτι πρεπει να εχω το κουμαντο μου και να κανονιζομαι! Οπως επισης αυτο που λεει η Γιωργια, οτι δηλαδη, πρεπει να εχω μια δουλεια, και οτιδηποτε κι αν φερει η ζωη να ξερω οτι εχω τα δυο μου χερια! Τωρα με αυτη την κατασταση που ζουμε στην Ελλαδα, εννοειται οτι δεν εχω δουλεια, και εννοειται οτι προς ωρας μονο τα εξοδα του μαγαζιου βγαζω (που και παλι καλα να λεω), αλλα αισθανομαι φρικτα που δεν μπορω εγω να προσφερω στο σπιτι, παρολο που δουλευω αλλα δεν αποδιδει καρπους αυτο που κανω!

....την ημερα που ειπα στο αφεντικο να με ασφαλισει-νωριτερα-,μου ελεγε οτι ειχε ενα ρεπορταζ στην τηλ. και ρωτουσαν τους Ελληνες που πανε τα λεφτα που δινουν οι Γερμανοι...ο κοσμος απαντουσε οτι δεν εχει ιδεα και καποιοι οτι πανε στις Τραπεζες....επισης ελεγε πως τα παιδια δεν εχουν να φανε -οταν ειναι στο σχολειο-και τα μαζευουν απο την πεινα...γενικα ειχε φριξει....νομιζω παντως πως για αυτο με ασφαλισε!!!!

Εστω κι ετσι! Ας ειναι καλα ο ρεπορτερ!!!

Πενυ,ευχομαι να βγαλεις ακρη με γιατρο!!!ο αντρας δεν μπορει να στην κανει την ενεση...εχει και πικιλια απο συριγγες!!!!
Ο Σ πως θα μου κανει ενεση????? Αμα θες να βαλει τα κλαματα πρωτα και να παιδευομαστε ολο το βραδυ! Παντως για πλακα του το προτεινα, και κοντεψε να με φαει!!!!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο newbie G Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον έχουμε συγχρονιστεί. Κι ο Κ βγάζει τα πάνω δόντια και μας έχει τρελάνει στη γκρίνια από χθες. Μακάρι να τα βγάλει γρήγορα, γιατί τόση γκρίνια δεν την αντέχω, πονοκέφαλος μ' έπιασε. Εγώ παρ' όλ' αυτά σιρόπι δεν έχω πάρει ακόμα, αλλά σήμερα θα πάω να πάρω.

Ωχ , με το καλο να τα βγαλει γρηγορα να ησυχασετε!!!!!

Ούτε κι εμένα. Κι ας δουλεύω από 21 ετών. Αντιθέτως το ότι ξεκίνησα δουλειά τόσο νωρίς, με κούρασε και πιο νωρίς. Τυχερές όσες πρόλαβαν να βγουν με μειωμένη σύνταξη ως μητέρες ανήλικου παιδιού.

Αυτο το χω παθει κι εγω! Ξεκινησα δουλεια αμεσως μολις τελειωσα το λυκειο, και απο τοτε δεν εχω σταματησει καθολου! Και παντα σε δουλειες, με σπαστο ωραριο και καθημερινες! Οτι κουραστηκα, κουραστηκα! Δεν θα ηθελα ομως να σταματησω, αλλα αν γινοταν να μπορω να γυριζω σπιτι μου το μεσημερι και να μην πρεπει να ξανατρεχω το απογευμα!!! Αλλα με τη δουλεια που διαλεξα να κανω, ονειρα απατειλα!

Τα σημερινά παιδιά δεν έμαθαν στον σεβασμό γιατί δεν τους τον δίδαξε κανείς με την συμπεριφορά του. Δλδ πώς να μάθει το παιδί να σέβεται, αν άλλο του λες κι άλλο πράττεις εσύ ως ενήλικας; Γιατί καλό είναι να λέμε στα παιδιά τι πρέπει να κάνουν, αλλά να δίνουμε και το καλό παράδειγμα ως γονείς, να μη μένουμε στα λόγια. Τα παιδιά είναι η μικρογραφία των γονιών τους και κατ' επέκταση της κοινωνίας μας. Είναι ο καθρέφτης της δικής μας γενιάς, που μεγάλωσε κοιτώντας πώς θα βρει μια θεσούλα στο δημόσιο με μέσον, να βολευτούμε εμείς κι ασε τους άλλους να κουρεύονται. Εμ έτσι δεν διδάσκεται ο σεβασμός!!! Χώρια που τα περισσότερα παιδιά μεγάλωσαν με την πεποίθηση ότι είναι οι καλύτεροι και πρώτοι σε όλα. Κι έγιναν φελλοί!
Συμφωνω απολυτα σε ολα!!!!!! Δεν θα μπορουσαν να ειπωθουν καλυτερα!

Παράθεση:
Πενυ αν δεν τα καταφερεις με τους γιατρους κανε ομελιτιτσα Σαββατο και Κυριακη και βλεπουμε. Παντως λιγο ανευθυνος ο γιατρος που εφυγε ενω ειχατε καποιο προγραμμα. Επρεπε εστω να σε στειλει αλλου

Το ξερω Ελπιδα μου, λαλακας ο γιατρος, αλλα ο λιγοτερο λαλακας απο τους αλλους, γιαυτο και συνεχιζω με αυτον!!!

Σημερα ειμαι ψιλοχαλια. Ποναει η μεση μου, η πλατη μου, τα ποδια μου. Ενα ερείπιο ειμαι.
Δεν κοιμηθηκα και καθολου καλα. Εβλεπα οτι μου ηρθε αιμα και πανικοβληθηκα.
Βασικα νομιζω οτι εχω παρακουραστει αυτες τις μερες. Το νιωθω στο σωμα μου.
Εφιαλτες βλεπεις κι εσυ? Κι εμενα μια ενεση με κινηγαει καθε βραδυ!
Μηπως μετα τη δουλεια, βαρας διπλοβαρδια στο σπιτι? Κοιτα να ξεκουραζεσαι γιατι το φεγγαρακι σου δεν θελει κουρασμενη μανουλα!!!!

Παράθεση:
Ούτε κι εμένα με πειράζει που πλέον δεν μπορώ να κάνω πράγματα που έκανα προ μειώσεων μισθού (πχ ταξίδια και ψώνια), αλλά με πειράζει που δεν θα μπορώ να πηγαίνω διακοπές το παιδί μου το καλοκαίρι και που δεν θα μπορώ να το σπουδάσω στο μέλλον.
Ακριβως! Δεν με νοιαζουν τα λουσα, εχω μαθει με τα λιγοτερα! Θελω να φερω ενα παιδι στον κοσμο και να ξερω οτι μπορω να του προσφερω καποια εφοδια, και μια ζωη καλυτερη απο τη δικια μου! Θελω να ξερω οτι αν το παιδι μου ζητησει να σπουδασει, θα μπορω να το στειλω, χωρις να προβληματιστει! Βλεπω ομως φιλους μας που εχουν παιδια και σπουδαζουν και πραγματικα πεινανε! Δεν καταφερνουν να τα βγαλουν περα κι ας κανουν δυο δουλειες! Δεν τους μενουν καν τα λεφτα για τα εισητηρια να πανε να δουνε το παιδι τους, και ποναω απιστευτα! Ποσους εχω ακουσει φετος που τα κοβουν απο τα αγγλικα γιατι δεν εχουν αυτα τα 50-60 ευρω το μηνα! Και μη φανταζομαστε, ελα μωρε, διπλα ειναι το προβλημα, εγω βολευομαι ακομα, γιατι η γραμμη της εξαθλιωσης μας ειναι δεδομενη απο τους 300 μας!!!

Παράθεση:
Καλημέρα!Εμείς κολλήσαμε και οι δύο, μάνα και κόρη, μια ωραιότατη ίωση.Μοιράσαμε και τα συμπτώματα, εγώ ναυτία, ζαλάδα και εμετό και η μπέμπα διάρροια.Ευτύχως σήμερα είμαστε πολυ καλύτερα, γιατί εχθές και όλο το βράδυ ήταν πολύ δύσκολα.
Περαστικουλια!!!!

Γιωτουλα
περαστικα και σε σας!!!!

Παράθεση:
Η Κίττυ μας έλεγε παλιά ότι είχε παρόμοιο θέμα. Λογικά μια οσμή υπάρχει, τώρα αν είναι δυσάρεστη, ρώτα καλύτερα το γιατρό.
Τωρα που την ανεφερες, που ειναι? Εχει καιρο να μπει νομιζω!

Παράθεση:
λες?????χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!1
κι εμενα μυριζαν.απο το σπερμα ειναι...λογικο δεν ειναι?

Ουφ ανακουφιστηκα! Ελεγα οτι τους στεινω καρτερι και τα σκοτωνω κατευθειαν!

Κι εδω ετσι ηταν, αλλα οταν λεμε βροχη εννοουμε καρεκλες!
Χρονια πολλα στην ανιψουλα!

Παράθεση:
Και εγώ το είχα αυτό,να μυρίζουν δλδ.
Τουλαχιστον, δεν ειμαι η μονη αρα φυσιολογικο θα ειναι!!!!

Αννιω
καλα αποτελεσματα!!!!! Και καλο ραντεβου με τον παιδιατρο!
Κυριακη μου, κουραγιο! Θελει και η Ε το χρονο σου, τι να γινει! Απλα οσο λειπει, και προλαβαινεις, να πεφτεις για υπνο!!!
Βαλια παλι γκρινια το καμαρι σου? Τουλαχιστον τα πανε καλα με τη γρια! Εσυ να προσεχεις με τις συσπασεις, κοιτα να ξαπλωνεις και λιγο!

Καλη σας νυχτα!!!!!!
Ο χρήστης girandola δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-12, 01:01   #76930
girandola

Το avatar του χρήστη girandola

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μπαινάκης - βγαινάκης με το γιατρό....κάνε εσύ τη δουλειά σου....κι άσε τον να λέει!!! Μην αγχώνεσαι...θα τα προλάβεις τα αβγά σου....όλα καλά θα πάνε....αρκεί να μην αγχώνεσαι.

Ναι μωρε, κουφη θα το παιξω!!!!

Δε ξέρω για το θέμα της μυρωδιάς....αλλά αφού πάντα έτσι μυρίζουν....αν ήταν κάτι....δε θα είχε δείξει η καλλιέργεια που ήδη έχεις κάνει; Γιατί να πρέπει να κάνεις δεύτερη; Χαλάρωσε!!!!

Εχεις δικιο, αντε γιατι θα μου χαλασει και το απαυτο με τα τοσα που του βαζω καθε τρεις και λιγο μεσα!!!

Πώς και δεν έχεις κάνει εξέταση για να δείς αν τα θές τα αυτά του ή όχι; Πώς σου ξέφυγε;
Καλε δε μου ξεφυγε, ρωτησα να την κανω, αλλα δυστυχως δεν την κανουν εδω!!!!!
Ο χρήστης girandola δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-12, 08:08   #76931
ΑΝΝΑ4

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ4

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Προεπιλογή

Παράθεση:
Γεια σας ομορφες!!!!

Θεσσαλονικιες, τι γινεται με τις συγκοινωνιες ξερετε? Ειδοποιησαν τους φοιτητες να βρουν τροπο να πηγαινουν στις σχολες τους απο την πρωτη Δεκεμβριου, γιατι θα σταματησουν οι συγκινωνιες!!! Αληθευει?

ο Γ. μου ελεγε εχθες πως το εκαναν θεμα στις ειδησεις κ πως πως απειλουν πανε για κλεισιμο ολες οι συγκινωνιες κτελ,αστικο...παντως αν συμβει κατι τετοιο θα γινει πολεμος εδω...μα τι ζουμε θεε μου...
για το αλλο που ρωτας,κ εγω το παθαινα αλλα να σου πω δεν εδωσα ποτε σημασια βεβαια δεν ηταν εντονη η μυρωδια ουτε ΄΄ασχημη΄΄ απλα διαφορετικη με πριν..μαλλον δεν σε βοηθησα ε!!!ρωτα κ τον γιατρο σου,ομως ηρεμα βρε με τις εξετασεις.μια την φορα!!!!
καλημερουδια κοριτσια!σας εγραψα διπλα τα νεα του στρουμφ κ τα δικα μου,εν ολιγοις ολα καλα!!!!το βασικοτερο ολων ειναι πως ξεκιναμε τροφες γιουπι γιουπι γιουπι!!!!!!!!!!εχω ενθουσιαστει!θα το καναμε απο σημερα αλλα θα λειπει ο Γ. κ θελει να το δει κ αυτος οποτε το σαββατο!!!!!!!!!!οποτε καταλαβαινετε οι καμερες θα παρουν φωτια,ο μπαμπας μας ηδη ψαχνει το καλυτερο διαφραγμα χαχαχαχα!!!!!
αυτα απο εμενα,παω να κοιμηηθω λιγουλακι αφου χτυπησω ενα μελομακαρονο χοχοχοχο!!!
φιλακιαααααα!!!

Ο χρήστης ΑΝΝΑ4 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-12, 09:40   #76932
newbie G

Προεπιλογή

καλημέρα
Ο χρήστης newbie G δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 30-11-12, 10:05   #76933
Elm1

Το avatar του χρήστη Elm1

Προεπιλογή

Καλημεραααααααα

Παράθεση:
Τζα!!!!
Φιλουθκια σε ολες
Περαστικά σας!!!!!
Ειδες τα παιδακια σου σας καταλαβαινουν!!!

Παράθεση:
Καλέ τι γραψατε; Ιδρωσα!
Δεν πειραζει Βαλια μου. Ολα θα μπουν στη θεση τους σιγα σιγα.
Καλη μετακομιση!!!!
Ωχ ειδα οτι δυσκολευτηκε ο Ταλι να κοιμηθει. Ελπιζω να ειχατε καλη νυχτα!!!

Σημερα υποδερω απο το ισχυο μου. Με το ζορι το παταω!!!
Αλλα ειμαι χαρουμενη γιατι ειναι Παρασκευη και αυριο στολιζουμε στην ξαδερφη μου με ολα τα ανηψια
Ολη μερα με τα παιδακια μας!!!!!
Παλιά 30-11-12, 10:10   #76934
yiosalonikia

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστώ για τα περαστικά, ναι τελικά από αυτό ήταν ο εμετός.Σήμερα ήμασταν όλη την ημέρα στο κρεβάτι, άντε και λίγο στον καναπέ.Δεν έκανα απολύτως τίποτε από δουλειές,μόνο επαιζα με την μπέμπα και διάβασα και ένα βιβλίο που ειχα αρχίσει εδώ και καιρό.

Ωχ, και εσείς τα ίδια με εμάς είχατε!Ετυχώς που το πολύ ζόρι κρατάει μόνο μία μέρα.Περαστικά σας.
περαστικουλια, τα ιδια περασαμε! Λες να κολλησαμε διαδικτυακα η μια την αλλη?
Παράθεση:
Αμάν.....πίκρα!!!! Περαστικά σας οικογενειακώς!!!
Τελικά θα ξανακάνετε πρόκληση;
Ευχαριστω για τα "περαστικα" και σενα και ολα τα κοριτσια που ευχηθηκαν
Ναι θα ξανακανουμε πρόκληση σε καμια 10ρια μερες. Προς το παρον του ακουω το στομαχακι του οτι "χαλασε" και ξαναεχουμε παλλινδρομησεις οπως παλαια ακουω το χουρ στο φαγητο που ξαναανεβαινει και βλεπω την φατσα του που ξυνιζεται. και τα κακα του ειναι καπως μουσταρδι = δεν ειναι καλα το παιδι Επισης εχει μειωσει και τις μεριδες γαλατος, πινει μονο 100 τη φορα.
Παράθεση:
Ο Σ πως θα μου κανει ενεση????? Αμα θες να βαλει τα κλαματα πρωτα και να παιδευομαστε ολο το βραδυ! Παντως για πλακα του το προτεινα, και κοντεψε να με φαει!!!!!

Γιωτουλα περαστικα και σε σας!!!!
Πενυ μη γελας καθολου 8 μηνες εμενα ο Θ μου την εκανε που δε μπορει να βλεπει ενεση καν. Εχει λιποθυμισει παλιοτερα σε σινεμα οταν σε ξαφνικο πλανο αναπαντεχα καναν μια ενεση και το δειξαν κοντινο. Παρολα αυτα μου τις εκανε αυτος.

ευχαριστω
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΑΝΝΑ4 Εμφάνιση μηνυμάτων
ο Γ. μου ελεγε εχθες πως το εκαναν θεμα στις ειδησεις κ πως πως απειλουν πανε για κλεισιμο ολες οι συγκινωνιες κτελ,αστικο...παντως αν συμβει κατι τετοιο θα γινει πολεμος εδω...μα τι ζουμε θεε μου...
καλημερουδια κοριτσια!σας εγραψα διπλα τα νεα του στρουμφ κ τα δικα μου,εν ολιγοις ολα καλα!!!!το βασικοτερο ολων ειναι πως ξεκιναμε τροφες γιουπι γιουπι γιουπι!!!!!!!!!!εχω ενθουσιαστει!θα το καναμε απο σημερα αλλα θα λειπει ο Γ. κ θελει να το δει κ αυτος οποτε το σαββατο!!!!!!!!!!οποτε καταλαβαινετε οι καμερες θα παρουν φωτια,ο μπαμπας μας ηδη ψαχνει το καλυτερο διαφραγμα χαχαχαχα!!!!!
Πες τον Γ οτι το καλυτερο διαφραγμα ειναι αυτο που με αποτρεπει απο το τριτο παιδι!!!

ΑΝΝΑ Συγχαρητηρια για τα ωραια νεα του στρουμφ και καλη αρχη στις τροφες!!!

Για τα αστικα εμενα η δουλεια μου απο το σπιτι μου ειναι 11,5 χλμ μακρυα αλλα μεγαλες και πολλες ανηφοκατηφορες. Παρολα αυτα αν ειχα χρονο θα το εκανα με ποδηλατο. Αντε μαθαμε ολοι να πηγαινουμε με λεωφορειο... ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΕΣ!!! μωρε θα μας λειψουν τα αστικα και θα λεμε: αχ τι ωραια ηταν τοτε που στριχνωνομασταν και μας κλεβαν τις τσαντες και μας πιαναν το Κ..λο δηθεν κατα λαθος!!! Ωραιες εποχες

Επισης εχω ενα σπιτακι κοντα στα πανεπιστημια που το νοικιαζω, λουκουμι θαναι για τους φοιτητες: κοντα στα πανεπιστημια λεμε....

Σημερα ειμαι καλα
ΑΥριο εχω ραντεβου με την συμπεθερα να βγαλουμε εξω τα παιδια (οχι την Σταυρουλα, την Αλλη συμπεθερα) γιατι εγω ταχω ταξει και τα δυο μου παιδια. ΤΟ σκεπτικο μου ειναι οτι οταν θα παντρευτουν θαναι 35 ετων στην καλυτερη των περιπτωσεων, οποτε εγω δεν θα ζω ή αν θα ζω θαμαι σε ιδρυμα με αλτσχαϊμερ, οποτε ας με φωναζει καποιος απο τωρα συμπεθερα, να μου φυγει ο καυμος...

Βαλια τι παθατε κοπελα μου παλι? ποτε θα κοιμηθεις? οσονουπω γεννας...
Παλιά 30-11-12, 10:13   #76935
yiosalonikia

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημεραααααααα
Αλλα ειμαι χαρουμενη γιατι ειναι Παρασκευη και αυριο στολιζουμε στην ξαδερφη μου με ολα τα ανηψια
Ολη μερα με τα παιδακια μας!!!!!
απο στολισμα σε στολισμα πας! δεν ερχεσαι και απο δω? φετος ειμαι λιγο αγχωμενη για το που θα το στολισουμε το δεντρο χωρις να το πειραζει ο ζερζεβουλης.
Παλιά 30-11-12, 10:19   #76936
Elm1

Προεπιλογή

Παράθεση:
απο στολισμα σε στολισμα πας! δεν ερχεσαι και απο δω? φετος ειμαι λιγο αγχωμενη για το που θα το στολισουμε το δεντρο χωρις να το πειραζει ο ζερζεβουλης.
Ναι αλλα στα σπιτια μας δεν κανω τιποτα. Κανω μονο την κυρια και τους λεω τι να κανουν!!!

Αχ ο Α θα παιδευεται. Σιγα σιγα να δειτε τι θα κανετε!!!

Ωχ πρεπει να καπαρωσω κι εγω καμια νυφη!!!! Τι θα γινει? Μονος του θα μεινει ο γιος μου?!?!?
Παλιά 30-11-12, 11:56   #76937
ayla

Το avatar του χρήστη ayla

Περιοχή: Rethimno Crete
Προεπιλογή

Καλημέρα όμορφες.
Αν και κοιμήθηκα και ξεκουράστηκα δεν είμαι κ στα καλύτερα μου γιατί ρίξαμε χθες ένα τρικουβερρτο καυγά με τη μαμά μου. Βαριέμαι να το α ναλύσω τώρα εδώ και κυρίως δε θέλω να ξανασυγχυστώ ανακαλώντας τα χθεσινά σκηνικά. Αι στο καλό παει περασε έτσι θα λεω. Εχω το μπεμπάκι μου που σκάει κατι χαμόγελα και μου διώχνει όλη την ένταση. Εχω κ την Ελ που μου κάνει κατι σφιχτές αγκαλιές και με ανεβάζει. Τι άλλο θέλω;
Με ανησυχεί που έχω να μιλήσω με τον Α δυο μέρες τώρα. Τα τελευταία νέα του που είχα ήταν ότι πάνε για Νιγηρία (τι ωραία ε και ότι δεν είχαν ακομη κλείσει ναυλοσύμφωνο. Κρίση βλέπεις και εκεί. ..
Α, ξέχασα να σας πω ότι παζάρεψα με την ασφαλιστική (καθότι λήγει η ασφάλεια μου και είμαι στη γύρα για πιο φτηνή μεικτή ασφάλεια)...και ω του θαύματος με 100 ευρώπουλα φτιάχτηκαν τα πάντα και σήμερα με δόξα και τιμή παρέλαβα το αυτοκίνητο μου. Αντε γιατί είχα εγκλωβιστεί 3 μέρες χωρίς μεταφορικό μέσο ενιωθα σαν κατάδικος. Ειδες εξαρτήσεις που αποκτά κανείς; Πάντως πάει κ αυτό. ΤΕΛΟΣ.

Παράθεση:
Κυριακή χαίρομαι πολύ που είναι όλα καλά, και με το θηλασμό και με τις κόρες σου.
Φραν λίγη ταλαιπωρία είναι και μετά θα έχετε ένα ωραιότατο μπαλκόνι!
Περαστικά Αγγελική και στις δυο σας. Εγώ τρέμω τις ιώσεις αυτή την εποχή περισσότερο γιατί έχω ασαράντιστο μωράκι. Και η Ελ παει κανονικά στον παιδικό. Αλλά δεν έχω επιλογή..το να κάθεται σπίτι με μενα κ το μωρό ΟΛΗ μέρα θα ήταν τρέλα για όλους μας. Και αυτή δε θα άντεχε να παρακολουθεί μαραθώνιους θηλασμούς και απανωτά ξεχέσματα κ γω θα ήμουν κομμάτια καθώς θα έπρεπε διαρκώς να την απασχολώ δημιουργικά...Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα ένα πράμα.

Παράθεση:
Κυριακη μου...ξενυχτισμενο μου εσυ...και δεν προβλεπεται να κοιμηθεις ε???
αστα να πανε με το μπαλκονι...το διακομοδω ομως και πολυ γελαω....τωρα κατι κανει ο μπαρμπας αλλα χαμπαρι δεν εχω....
Οχι Φραν χθες κοιμήθηκα. Φαίνεται με λυπήθηκαν τα λουλούδια μου γιατί ήμουν να με κλαιν οι ρεγγες χθες ειδικά. Ξύπνησαν βέβαια κ τα δυο κατά τη διάρκεια της νύχτας αλλά δεν είχαμε ντράβαλα..Η μικρή θήλασε, έχεσε κ ρευτηκε (δυο μεταμεσονύκτια σοου) η μεγάλη ξύπνησε κατά τις 5μιση κ ήθελε να έρθει στο κρεβάτι μου κ ευτυχώς τη ώρα εκείνη η μικρη οτι είχε κοιμηθεί έτσι μπόρεσα κ πήγα εγώ στο δικό της κρεβάτι και την αγκάλιασα κ της είπα και ενα παραμυθάκι κ ξανακοιμήθηκε. Αχ το παιδάκι μου φοβάται ότι όλη μου την αγάπη θα την πάρει το μωρό γιατί με ρώτησε πολλές φορές "μ'αγαπάς μανουλα;"...αχ πώς θα την κάνω να μην έχει τέτοιες ανασφάλειες; Κανω ό,τι μπορώ αλλά μάλλον πρέπει να κανω περισσότερα.
Φραν τι έγινε ωρέ με το μπαλκόνι; Τελείωσε η φάση;
Παράθεση:
Τζα!!!!
Φιλουθκια σε ολες
Ωχ περαστικά ρε Γιώτα...τι στο καλό; Οταν αρρωσταινετε εσείς το πάτε ομαδικά το άθλημα ε; Ειναι ζόρι μεγάλο να μην είναι ΕΝΑΣ έστω καλά να βοηθήσει τους άλλους. Ελπίζω να μην έχετε άλλο τέτοιο σκηνικό φέτος και να περάσετε ένα χειμώνα ΑΠΥΡΕΤΟ και γεμάτο ωραία σκηνικά...όχι αυπνίες και αντιβηχηκα/αντιγριππικά...

Παράθεση:
Καλά...δε μεταλλάχθηκες κιόλας....ηρέμησε, γιατί θα το πάρω πίσω.....
Δεν είναι ότι λές κάτι συγκεκριμένο....απλά, το ύφος της γραφής σου....εκπέμπει μια ηρεμία....μια χαλαρότητα....μια πληρότητα....ένα, σας έχω γραμμένους όσους θέλετε το κακό μου, δε με αγγίζετε....κάτι τέτοιο τέλος πάντων.......
.
Συμπεθέρα πολύ μου άρεσε που ο Χρήστος σου δίνει προς το παρόν φιλακι στο μάγουλο στην καπετάνισσα μου για΄τι ξέρεις...έχουμε κ μπαμπά καπετάνιο και ολίγον τι παλιομοδίτη στα γκομενικά...οχι με το καλημέρα σας φιλιά στο στόμα! Άντε άντε...Καλά ο Α έχει πολλή πλάκα στο θέμα αυτό....πότε το παίζει προχώ, πότε ειναι εντελώς γκάου! Τις προάλλες έλεγε ότι θα πάρει στην Ελ μηχανή δική της μολις συμπληρώσει την κατάλληλη ηλικία και μπορεί να έχει δίπλωμα μηχανης (παπί υποθέτω)...για να μην ανεβαίνει στου ενός και του άλλου μαντράχαλου τη μηχανή λεει!!! ΗΜΑΡΤΟΝ τι κάθεται και σκέφτεται το άτομο από τώρα!!
Λοιπόν εχασα το "επεισόδιο" με τη σπιτονοικοκυρά σου...τι ακριβώς σου ζήτησε να κανεις ? Ακρα ησυχία αν κατάλαβα καλά; ΝΤΟΙΝ!? Να σου στείλω το σετ ντραμς της Ελεονόρας;; χιχιχιχιχι....Πες μας το έφερε ο Αγιος Βασίλης τι να κάνουμε??
Λοιπόν σας αφήνω να μαγειρέψω πριν ξυπνήσει το καπετανάκι μου κ αρχίσουμε πάλι τα γνωστά...(μουουουουουουουουουουου )
Φιλιά

Ο χρήστης ayla δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-12, 12:00   #76938
ayla

Προεπιλογή

Γμτ πρέπει να αλλάξω κ τικερ...γεννησα πια....αλλα που χρονος να ψάξω να βρω ένα καλο??
Εφυγααααααααα

ΥΓ: Βάλια κουράγιο...ξέχασα να σου ευχηθώ. Και για τον Ταλι αλλά πλέον κ για τους μαστόρους!!! ΦΕΥ!

Παλιά 30-11-12, 12:07   #76939

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστω για τα "περαστικα" και σενα και ολα τα κοριτσια που ευχηθηκαν
Ναι θα ξανακανουμε πρόκληση σε καμια 10ρια μερες. Προς το παρον του ακουω το στομαχακι του οτι "χαλασε" και ξαναεχουμε παλλινδρομησεις οπως παλαια ακουω το χουρ στο φαγητο που ξαναανεβαινει και βλεπω την φατσα του που ξυνιζεται. και τα κακα του ειναι καπως μουσταρδι = δεν ειναι καλα το παιδι Επισης εχει μειωσει και τις μεριδες γαλατος, πινει μονο 100 τη φορα.

τον πειραξε το αγελαδινο......

Πες τον Γ οτι το καλυτερο διαφραγμα ειναι αυτο που με αποτρεπει απο το τριτο παιδι!!!

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!

Σημερα ειμαι καλα
ΑΥριο εχω ραντεβου με την συμπεθερα να βγαλουμε εξω τα παιδια (οχι την Σταυρουλα, την Αλλη συμπεθερα) γιατι εγω ταχω ταξει και τα δυο μου παιδια. ΤΟ σκεπτικο μου ειναι οτι οταν θα παντρευτουν θαναι 35 ετων στην καλυτερη των περιπτωσεων, οποτε εγω δεν θα ζω ή αν θα ζω θαμαι σε ιδρυμα με αλτσχαϊμερ, οποτε ας με φωναζει καποιος απο τωρα συμπεθερα, να μου φυγει ο καυμος...

εχεις προνοησει!!!!

καλημερα!!!!!χρονια πολλα εαν εχετε καποιον να γιορταζει!
Παλιά 30-11-12, 12:21   #76940
mousoudi

Το avatar του χρήστη mousoudi

Προεπιλογή

Καλημέρα σας

Βάλια και Γεωργία, για τα δοντάκια ένα μόνο έχω να πω: υπομονή!!! Εύχομαι εσείς να είστε πιο τυχερές και να σκάσουν πιο γρήγορα τα δοντάκια, γιατί εμάς μας έχουν βγάλει κυριολεκτικά την ψυχή!!!

Βάλια, για τα έπιπλα δεν πειράζει βρε, τα βασικά να έχετε. Στραβές πάντα γίνονται. Να μην θυμηθώ πάλι τα δικά μου και συγχιστώ (όχι δεν θα το κάνω!!!). Τελικά πώς κοιμηθήκατε; Εμείς είχαμε ένα σερί κλάματος 1 ολόκληρη ώρα (από τις 12 μέχρι τη 1 περίπου) όπου όλα του έφταιγαν και τίποτα δεν τον ησύχαζε παρά για λίγο η αγκαλίτσα μου. Μετά όμως κοιμήθηκε σαν πουλάκι, αλλά τι τα θες; Εμένα τα νεύρα μου είχαν ήδη τσαταλιάσει και κοιμήθηκα μετά τις 3.

Πένυ, τα υγρά μετά την επαφή και αφού μείνουν κάποια ώρα στον κόλπο λογικό είναι να μυρίζουν κάπως. Μην βάζεις πάντα το κακό με το νου σου! Κάνε χαλαρά την παρακολούθησή σου, κάνε και την ενεσούλα χωρίς άγχος (γιατί να ξέρεις σαμποτάρεις τον εαυτό σου και την προσπάθειά σου με αυτό) και άσε τα πράγματα να πάρουν τον δρόμο τους.

Αγγελική και Γιώτα περαστικούλια σας και σε σας και στα μικράκια σας!

Αννούλα, διάβασα τα νέα του φούθκα!!! Τέλεια, τέλεια, τέλεια!!! Και ναι, θα σου λείψει η φάση του αποκλειστικού θηλασμού, αλλά όπως ήδη το καταλαβαίνεις, έχει και τα θετικά του, και είναι πολλά.
Μόνο επειδή έχεις πολύ γάλα και είναι κρίμα να πάει χαμένο, αν δεν βαριέσαι μέσα στη μέρα βγάζε από κανένα γεύμα και αποθήκευέ το. Έτσι ο Λαζαράκος θα πίνει δικό σου γάλα και αφού σου σταματήσει η παραγωγή. Ο βραδυνός μαραθώνιος δε θα σταματήσει ακόμη. Αν δεν μπουν και οι σούπες το ρυζάλευρο και το φρούτο δε θα το χορταίνουν τόσο το παιδί ώστε να μην πεινάει τη νύχτα. Γι΄αυτό το γάλα που θα βγάλεις μέσα στη μέρα προσπάθησε να του το δώσεις με το μπιμπερό πριν κοιμηθείτε και αφού έχει θηλάσει και βλέπεις ότι δεν έχει χορτάσει. Και γενικά άρχισε να χρησιμοποιείς το μπιμπερό να το μάθει (στο λέει μια παθούσα). Και καλή συνέχεια!!!

Μαρίκα, στην κυριολεξία τρελάθηκα με τις συνθέσεις σου με τα μικράκια!!! Και σόρυ που μπερδεύω τα καφέ, αλλά από χθες το φέις κάτι έχει πάθει και δεν αναρτεί τα σχόλιά μου! Βλέπω, ,αλλά δεν μπορώ να γράψω!!! Υπέροχα όλα τα μωράκια!!!

Κυριακή, σου απάντησαν τα κορίτσια στο θέμα της αλλαγής σου. Βγάζεις μια ηρεμία και μια χαλαρότητα (παρά την κούρασή σου) που δεν την είχες. Σαν να σου έχει φύγει το άγχος και τα νεύρα για όλα, σαν να έχεις φιλοσοφήσει στην κυριολεξία την ζωή σου και την ζωή γενικότερα και σαν να έχεις επικεντρωθεί με έναν υγιή και ουσιαστικό τρόπο στον μικρόκοσμό σου. Δεν ξέρω πώς αλλιώς να διατυπώσω αυτήν την αίσθηση. Ελπίζω να κατάλαβες...

Σοφία, πολύ χαίρομαι που τα πάτε καλά με τις τροφές!!!

Σταυρούλα, θεά η σοκολατένια!!!!

Και τώρα στα δικά μου: χθες πήγα στον ορθοπεδικό ο οποίος βρήκε το χεράκι μου πολύ καλύτερα και με απέτρεψε από το σενάριο της ένεσης. Όταν υπάρχει τέτοια βελτίωση, είπε, η και μικρότερη από τη δική μου, δε συστήνει κανενός είδους επάμβαση, αλλά προτιμά να αφήσει τη φύση να λειτουργήσει μόνη της προς το θετικότερο. Τώρα, αν υποτροπιάσει και πονάω όπως πριν, το ξαναβλέπουμε. Οπότε πάω χαλαρά με το χέρι και βλέπουμε. Θα τον ενημερώνω για την πορεία και κατά περίπτωση αποφασίζουμε.

Ο χρήστης mousoudi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-12, 12:40   #76941
ayla

Προεπιλογή

Γεια και πάλι
Το μικρό μου αγγελουδι αποφάσισε να ξεκουρασει σήμερα τη μαμά του. Πρόλαβα να βάλω το φαγητό στο φούρνο, να βρω τικεράκι και να ξαναμπω την παιδική!! Και ακόμα κοιμάται το καλό μου...Αληθεια πώς σας φαίνεται το τικεράκι;
Α ξέχασα να σχολιάσω πολλά μωρέ....
Καταρχάς η μπανοφίτσα της μαρίκας είναι μια γλύκα κι ας ταλαιπωρεί τη μανουλα γιατί είναι τρελή αγκαλίτσας!! Η σοκο της Ρουλας είναι τρέλα...χθες στην φωτο με την κορδέλα δεν χορταινα να τη βλέπω...Ντάξει ο Στρουμφουλης με τα γαλάζια του εκεινη την φανταστική σαλοπέτα είναι λουκούμι γαμπρός..ποια θα τον πρωτοπάρει; Εμείς έχουμε καπαρώσει τον Χρηστο της Νιόβης όπως ξέρετε.....Η Ελ μου έχει ήδη βρει "γαμπρό" απ΄τον παιδικό...άρα ξεχάστε την....Αφήστε που έχω κ προτάσεις απο το εξωτερικό..Η φωτο του Ρεβυθούλη που έβαλε η Μαρίκα ήταν τέλεια έτσι όπως την "πειραξε"..ε;
Χριστινα πώς είσαι σήμερα; Η μικρή μας πεταλούδα; Το μπιζουδάκι μας;

Ελπίδα τι άλλο θα στολίσεις αυτή τη βδομάδα; Να βγάζουμε ανακοινωθέν αν είναι με τη λιστα των σπιτιών/γραφείων κλπ που θα στολίσεις....Δευτέρα η Ελπίδα στολίζει στου Γκύζη όσοι πιστοί προσέλθετε.... Μαρή θα κάτσεις στο αβγό σου; Ο Γιωργάκης σε θέλει ξεκουραστη! (κοιτα ποια μιλάει ε; Καλά ντε μη βαράτε....ααα)...Α τελικά ήρθε ο φωστήρας το αφεντικό σου χθες; Στολισε τπτ ή άλλα λόγια να αγαπιόμαστε;;

Καλέ η Κίττυ πώς πάει με τις ετοιμασίες;;;
Η Ρίτα χάθηκε ε ; από οτι φαίνεται το στρίμωγμα στη δουλειά ητο μεγάλο!!

Κατι άλλες κοπελιές που είχαν μπει σε κάποια φάση επίσης χάθηκαν...η γειτόνισσα μου wanna be...εξαφανίστηκε...και της έστειλα κ πμ κ όλας ...τι να έγιναν άραγε???

Α, δε σας είπα. Την άλλη βδομάδα έρχεται ο μεγάλος νονός της Ελ και θα μας φέρει κ το κρεβατάκι που έφτιαξε (μαραγκός γαρ) για την καπετάνισσα. Ετσι από βδομάδα θα κοιμόμαστε στο κρεβατάκι μας ολε ολε ολε...Προς το παρόν θα το βολεψω στη δική μας κρεβατοκάμαρα και θα είναι πολύ στριμωχτά αλλά όταν έρθει κ ο Α θα φτιάξουμε το δωμάτιο της καταργώντας το γραφείο μου ( kids come first ha ha ha). Αντε να έχω να ασχολουμαι παλι....home decoration!!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mousoudi Εμφάνιση μηνυμάτων
Κυριακή, σου απάντησαν τα κορίτσια στο θέμα της αλλαγής σου. Βγάζεις μια ηρεμία και μια χαλαρότητα (παρά την κούρασή σου) που δεν την είχες. Σαν να σου έχει φύγει το άγχος και τα νεύρα για όλα, σαν να έχεις φιλοσοφήσει στην κυριολεξία την ζωή σου και την ζωή γενικότερα και σαν να έχεις επικεντρωθεί με έναν υγιή και ουσιαστικό τρόπο στον μικρόκοσμό σου. Δεν ξέρω πώς αλλιώς να διατυπώσω αυτήν την αίσθηση. Ελπίζω να κατάλαβες....
Αχ βρε Ηλέκτρα..εχεις ένα δίκιο. Ημουν πολύ τσιτωμένη όσο ήμουν έγκυος. Ειχα άγχος να πανε καλά...είχα ανασφάλεια ...φοβόμουν ότι δε θα είναι εδω ο Α κάτι που τελικά έγινε...φοβόμουν πως θα τα κουλαντρίσω όλα...πως θα φτιάξω τα πράγματα πως θα γεννήσω, τι θα γίνει με την Ελ...ολα μαζί...Τελικά από ότι φαίνεται τα κατάφερα...κ όλα πηγαν καλά. Ηρεμησα πολύ με το που γέννησα. Με το που είδα το μωράκι μου, που είναι γερό και υγιές, που δεν κατέπεσα, που γυρίσαμε πίσω στο σπιτάκι μας και είναι όλα καλά...που θηλάζω κανονικά....που έχω την υγεία μου. Δεν πειράζει για την καισαρική σημασία έχει που το παιδάκι μου είναι καλά. Και όλα τα γραφειοκρατικά που με άγχωναν κ αυτά τα έκανα σιγά σιγά...Τι και αν πήγα στο ληξιαρχείο στα χανιά 2 μερών λεχώνα με τη γάζα ...και τρελό πόνο; Πήγα και δήλωσα το παιδί...το κατάφερα...Ολα αυτά που έγιναν, αλλά και όλα αυτά που φοβόμουν και που ευτυχώς ΔΕΝ έγιναν...με ηρέμησαν. Εχετε δίκιο. Μετά από αυτό που πέρασα τους τελευταίους μήνες βγήκα πιο δυνατή και πιο φιλοσοφημένη. Και είμαι πολύ πολύ χαρουμενη που σε αυτή την πορεία είχα και έχω κ εσάς ολες διπλα μου. Ξέρετε πόσο κουράγιο επαιρνα από τα μηνύματά σας τις δύσκολες αυτές ώρες;;; Δε μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύ με βοηθήσατε...Ολες σας. Κ τώρα που τα σκέφτομαι βουρκώνω πάλι..Αλλά θα το λέω μια ζωή. Οι δικτυακές μου φίλες μου στάθηκαν καλύτερα κ από αδερφές!
Και η ζωή συνεχίζεται....

Παλιά 30-11-12, 12:57   #76942

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημέρα σας

Και τώρα στα δικά μου: χθες πήγα στον ορθοπεδικό ο οποίος βρήκε το χεράκι μου πολύ καλύτερα και με απέτρεψε από το σενάριο της ένεσης. Όταν υπάρχει τέτοια βελτίωση, είπε, η και μικρότερη από τη δική μου, δε συστήνει κανενός είδους επάμβαση, αλλά προτιμά να αφήσει τη φύση να λειτουργήσει μόνη της προς το θετικότερο. Τώρα, αν υποτροπιάσει και πονάω όπως πριν, το ξαναβλέπουμε. Οπότε πάω χαλαρά με το χέρι και βλέπουμε. Θα τον ενημερώνω για την πορεία και κατά περίπτωση αποφασίζουμε.

καλα νεα!!!!!!!!!!ετσι να συνεχισει........
...και γρηγορα να βγουν τα δοντακια....

Παράθεση:
Γεια και πάλι
Το μικρό μου αγγελουδι αποφάσισε να ξεκουρασει σήμερα τη μαμά του. Πρόλαβα να βάλω το φαγητό στο φούρνο, να βρω τικεράκι και να ξαναμπω την παιδική!! Και ακόμα κοιμάται το καλό μου...Αληθεια πώς σας φαίνεται το τικεράκι;

πολυ ομορφο ειναι,μεγεια!!!!!

Κατι άλλες κοπελιές που είχαν μπει σε κάποια φάση επίσης χάθηκαν...η γειτόνισσα μου wanna be...εξαφανίστηκε...και της έστειλα κ πμ κ όλας ...τι να έγιναν άραγε???

εγω νομιζα οτι γειτονισσα σου ηταν η della...κατι μπερδεψα μαλλον.....

Α, δε σας είπα. Την άλλη βδομάδα έρχεται ο μεγάλος νονός της Ελ και θα μας φέρει κ το κρεβατάκι που έφτιαξε (μαραγκός γαρ) για την καπετάνισσα. Ετσι από βδομάδα θα κοιμόμαστε στο κρεβατάκι μας ολε ολε ολε...Προς το παρόν θα το βολεψω στη δική μας κρεβατοκάμαρα και θα είναι πολύ στριμωχτά αλλά όταν έρθει κ ο Α θα φτιάξουμε το δωμάτιο της καταργώντας το γραφείο μου ( kids come first ha ha ha). Αντε να έχω να ασχολουμαι παλι....home decoration!!!

ωραια,μεγεια και καλους υπνους!!!!!!

Αχ βρε Ηλέκτρα..εχεις ένα δίκιο. Ημουν πολύ τσιτωμένη όσο ήμουν έγκυος. Ειχα άγχος να πανε καλά...είχα ανασφάλεια ...φοβόμουν ότι δε θα είναι εδω ο Α κάτι που τελικά έγινε...φοβόμουν πως θα τα κουλαντρίσω όλα...πως θα φτιάξω τα πράγματα πως θα γεννήσω, τι θα γίνει με την Ελ...ολα μαζί...Τελικά από ότι φαίνεται τα κατάφερα...κ όλα πηγαν καλά. Ηρεμησα πολύ με το που γέννησα. Με το που είδα το μωράκι μου, που είναι γερό και υγιές, που δεν κατέπεσα, που γυρίσαμε πίσω στο σπιτάκι μας και είναι όλα καλά...που θηλάζω κανονικά....που έχω την υγεία μου. Δεν πειράζει για την καισαρική σημασία έχει που το παιδάκι μου είναι καλά. Και όλα τα γραφειοκρατικά που με άγχωναν κ αυτά τα έκανα σιγά σιγά...Τι και αν πήγα στο ληξιαρχείο στα χανιά 2 μερών λεχώνα με τη γάζα ...και τρελό πόνο; Πήγα και δήλωσα το παιδί...το κατάφερα...Ολα αυτά που έγιναν, αλλά και όλα αυτά που φοβόμουν και που ευτυχώς ΔΕΝ έγιναν...με ηρέμησαν. Εχετε δίκιο. Μετά από αυτό που πέρασα τους τελευταίους μήνες βγήκα πιο δυνατή και πιο φιλοσοφημένη. Και είμαι πολύ πολύ χαρουμενη που σε αυτή την πορεία είχα και έχω κ εσάς ολες διπλα μου. Ξέρετε πόσο κουράγιο επαιρνα από τα μηνύματά σας τις δύσκολες αυτές ώρες;;; Δε μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύ με βοηθήσατε...Ολες σας. Κ τώρα που τα σκέφτομαι βουρκώνω πάλι..Αλλά θα το λέω μια ζωή. Οι δικτυακές μου φίλες μου στάθηκαν καλύτερα κ από αδερφές!
Και η ζωή συνεχίζεται....

η ζωη συνεχιζεται ευχαριστακαι ηρεμα!
παντα να καλοπερνας-ευχη καρδιας!
Παλιά 30-11-12, 13:14   #76943
Elm1

Προεπιλογή

Γυρισε η Κυριακη μας με τα υπερ - ποστ της
Αυτα ειναι να μπαινουμε σε ρυθμο!!!!!!!
Καλο κοριτσι η καπ. που μας αφηνει λιγο τη μαμα της να τη χαρουμε!!!!

Κοιτα οπου στολιζω δεν κανω και πολλα. Απλα τους κοιταω και με βαζουν να καθομαι και να τους δινω πραγματα!!!!
Μονο εδω χτες εκανα την χαζομαρα. Και εννοειται ετσι εμεινε. Δεν εχει στολιστει τιποτα ακομα.

Ηλεκτρα μου πολυ καλα τα μεα με το χερακι σου. Κι εγω που εχω το ιδιο θεμα μονο η ξεκουραση με σωζει. Ευτυχως εχει καιρο να με πιασει.

Ξενια να χαιρεστε την ανηψουλα!!! Να τα εκατοστησει!!!!!

Εχω ερωτηση παλι...

Εχετε παρει μεγαλη κούνια ή μικρή? Δηλαδή του 1,40 ή 1,20?
Τι θα μου προτεινατε?
Παλιά 30-11-12, 13:33   #76944
christy@

Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

Ξενια κι Αγγελικη και Γιωτα περαστικα σε ολους σας!
Βαλια υπομονη με Ταλι και ξενυχτια!
Κυριακη μας λειψανε τα ποστς σου!
Ελπιδα τι αλλο θα στολισεις πια;;;;;
Πενυ καλη επιτυχια!!!!!!
Ηλεκτρα μπραβο για τα νεα απο το χερακι....

Συγνωμη που γραφω επιγραμματικα Δεν προλαβαινω.Χτες πηρα τρομαρα....Τρεχαμε στο Παιδων...Επεσε κι εκανε καρουμπαλο ισαμε μισο αυγο φανταστειτε στο κουτελο......Πανικοβληθηκα,η μικρη να κλαιει γοερα,να κλαιω κι εγω....Πηγαμε της καναμε ακτινογραφια,τελικα εξωτερικο ηταν το τρυμα αλλα εγω ταραχτηκα τοσο που κοιμηθηκα λιγες ωρες κι αυτες ξυπνουσα να δω πως ειναι....Επρεπε να την ξυπναω καθε δυο ωρες....Τελος καλο ολα καλα......Πηγα να πεθανω σας λεω...Τωρα το κεφαλακι της αρχιζει και παιρνει κανονικη μορφη....

Ο χρήστης christy@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-12, 13:34   #76945
mousoudi

Προεπιλογή

Κυριακή, όλα μπήκαν σε σειρά κι όλα τα έφερες βόλτα. Αυτό να σκέφτεσαι αν σε ξαναπιάσουν οι ανασφάλειες. Έρχεται και η κούνια και η καπετάνισσα θα έχει το κρεβατάκι της . Όσο για την Ελ. μην στενοχωριέσαι, με τον καιρό θα συνειδητοποιήσει ότι την αγαπάς όσο πριν κι ακόμη περισσότερο, απλά τώρα αγαπάς και την αδερφούλα της!

Παράθεση:
καλα νεα!!!!!!!!!!ετσι να συνεχισει........
...και γρηγορα να βγουν τα δοντακια....
Ευχαριστώ και αμήν Ξένια μου!!!

Παράθεση:
Κοιτα οπου στολιζω δεν κανω και πολλα. Απλα τους κοιταω και με βαζουν να καθομαι και να τους δινω πραγματα!!!!

Και πολλά κάνεις! Κι αυτό κούραση είναι, πνευματική

Μονο εδω χτες εκανα την χαζομαρα. Και εννοειται ετσι εμεινε. Δεν εχει στολιστει τιποτα ακομα.

Και έτσι να παραμείνει, εκτός κι αν κουνήσει κανά δαχτυλάκι ο να μην πω ποιος

Ηλεκτρα μου πολυ καλα τα μεα με το χερακι σου. Κι εγω που εχω το ιδιο θεμα μονο η ξεκουραση με σωζει. Ευτυχως εχει καιρο να με πιασει.

Πώς να το ξεκουράσω αρκετά βρε Ελπίδα; Χθες ο γιατρός μου έλεγε να μην σηκώνω το παιδί, του λέω: αστειεύστε βέβαια γιατρέ! Η απάντηση: όχι, καθόλου, έτσι πρέπει. Ξέρω ότι δεν γίνεται, αλλά εγώ οφείλω να το πω.

Ξενια να χαιρεστε την ανηψουλα!!! Να τα εκατοστησει!!!!!

Αχ, καλέ, ξέχασα να ευχηθώ κι εγώ . Χιλιόχρονη η ανηψούλα Ξένια μου, να την χαίρεστε και να την καμαρώνετε!!!

Εχω ερωτηση παλι...

Εχετε παρει μεγαλη κούνια ή μικρή? Δηλαδή του 1,40 ή 1,20?
Τι θα μου προτεινατε?
Εγώ έχω του 1,40, αλλά να σου πω, αν υπάρχει προοπτική και για δεύτερο παιδί καλύτερα του 1,20, να γίνει η τράμπα μεταξύ τους. Το ρεβύθι τώρα κόβει βόλτες στην κυριολεξία μέσα στην κούνια του, άνετα χωράνε εκεί και τα μεγάλα μου ανήψια (εκτός από τον μεγαλύτερο βέβαια).

Παλιά 30-11-12, 13:35   #76946
Elm1

Προεπιλογή

Περαστικα Χριστινα μου.
Πω πω τρομαρα. Δικιο εχεις
Ευτυχως ειναι ολα καλα!!!!

Να μας την φιλησεις
Παλιά 30-11-12, 13:36   #76947
mousoudi

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο christy@ Εμφάνιση μηνυμάτων

Συγνωμη που γραφω επιγραμματικα Δεν προλαβαινω.Χτες πηρα τρομαρα....Τρεχαμε στο Παιδων...Επεσε κι εκανε καρουμπαλο ισαμε μισο αυγο φανταστειτε στο κουτελο......Πανικοβληθηκα,η μικρη να κλαιει γοερα,να κλαιω κι εγω....Πηγαμε της καναμε ακτινογραφια,τελικα εξωτερικο ηταν το τρυμα αλλα εγω ταραχτηκα τοσο που κοιμηθηκα λιγες ωρες κι αυτες ξυπνουσα να δω πως ειναι....Επρεπε να την ξυπναω καθε δυο ωρες....Τελος καλο ολα καλα......Πηγα να πεθανω σας λεω...Τωρα το κεφαλακι της αρχιζει και παιρνει κανονικη μορφη....

Αμάν λαχτάρα βρε Χριστινάκι!!! Πουλάκι μου, πόνεσε και τρόμαξε . Αφού όμως όλα καλά, κοίτα να ηρεμήσεις και να μας φιλήσεις την πεταλουδίτσα!

Παλιά 30-11-12, 13:37   #76948
Elm1

Προεπιλογή

Παράθεση:
Εγώ έχω του 1,40, αλλά να σου πω, αν υπάρχει προοπτική και για δεύτερο παιδί καλύτερα του 1,20, να γίνει η τράμπα μεταξύ τους. Το ρεβύθι τώρα κόβει βόλτες στην κυριολεξία μέσα στην κούνια του, άνετα χωράνε εκεί και τα μεγάλα μου ανήψια (εκτός από τον μεγαλύτερο βέβαια).
Λογικο ειναι αν μην μπορεις να το ξεκουρασεις οσο πρεπει με ενα παιδι. Απλα προσπαθησε οσο μπορεις να αποφευγεις αλλα πραγματα που σε κουραζουν!!!

Κι εγω σκεφτομουν να παρω την 1,20 γιατι εχουμε ηδη κρεβατι παιδκο μεσα στο δωματιο (της μικρης που δεν κοιμαται ποτε εκει). Οποτε οταν δεν θα χωραει πια θα εχουμε ετοιμο το κρεβατι.
Παλιά 30-11-12, 14:02   #76949

Προεπιλογή

Παράθεση:

λαχταρα που περασατε......
αφου ηταν μονο εξωτερικο,ενταξει θα περασει.....
μου ειχαν πει οτι εαν το παιδι κλαιει,ολα καλα.......αλλα εαν το παιδι κανει εμετο,λιποθυμησει ή το βλεπεις οτι ειναι ατονο και ακεφο.....το πας νοσοκομειο.....τελοσπαντων,αχρειαστη να ειναι η συμβουλη και περαστικουλια της....
επισης το καρουμπαλο,μπορεις να το προλαβεις με βιταμ,αμ!κανει θαυματα.....
η φιλη μου κυκλοφορουφε με μικρες συσκευασιες βουτυρου μεσα στην τσαντα της.......και μια φορα χρειαστηκαν για την Ν......στο δοξαπατρι εφαγε κουτουλια....
Παλιά 30-11-12, 14:03   #76950
mousoudi

Προεπιλογή

Παράθεση:
Λογικο ειναι αν μην μπορεις να το ξεκουρασεις οσο πρεπει με ενα παιδι. Απλα προσπαθησε οσο μπορεις να αποφευγεις αλλα πραγματα που σε κουραζουν!!!

Αυτό το κάνω εδώ και 6,5 μήνες, αλλά πιο συστηματικά τον τελευταίο μήνα. Θα δούμε πώς θα εξελιχθεί...

Κι εγω σκεφτομουν να παρω την 1,20 γιατι εχουμε ηδη κρεβατι παιδκο μεσα στο δωματιο (της μικρης που δεν κοιμαται ποτε εκει). Οποτε οταν δεν θα χωραει πια θα εχουμε ετοιμο το κρεβατι.
Ε, τότε μην το σκέφτεσαι καθόλου. 1,20 να πάρεις κι έχεις βολευτεί μια χαρά!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 30-11-12, 14:31   #76951
ayla

Προεπιλογή

Φάγαμε πάλι κάναμε τις γκριμάτσες μας και τώρα ξανά νάνι...άρα θα προλάβω κ να φάω...γιουπι!

Παράθεση:
η ζωη συνεχιζεται ευχαριστακαι ηρεμα!
παντα να καλοπερνας-ευχη καρδιας!
Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ ξένια μου. Α, και καλά να περάσετε στα γενέθλια της ανηψουλας και να την χαίρεστε!!!
Παράθεση:
Τα πάμε κ στο ΚΙΚ αχ περαστικά ήταν βρε Χριστινα άρα ξέχασέ το. Χθες όταν μου ειπε η Μαρίκα ότι πατε στο Παίδων πάγωσα λέμε..ώσπου να μάθω ότι όλα καλά είχα σκάσει!
Στο πρόγραμμα είναι και τα πεσίματα και τα καρουμπαλα. Παιδάκια είναι θα πέσουν και θα χτυπήσουν ....κ μείς το ίδιο κάναμε όταν είμασταν μικρά. Το ζήτημα είναι να χτυπανε "καλά" ...Να λες δόξα τω Θεώ που δεν ήταν τπτ. Και μη στενοχωριέσαι..ε; Περασε, πάει....έχεις κ το μπιζουδάκι να σκεφτείς μην το στενοχωρείς...

Καλά Ξένια αυτό με το βουτυρο και τα καρουμπαλα δεν το ήξερα!! Οντως πιάνει;

Ηλεκτρα ξέχασα να σου πω περαστικά με το χεράκι σου. Τώρα η συμβουλη του γιατρου ήταν όντως άτοπη αλλά μήπως και οι περισσοτερες συμβουλες των γιατρών έτσι δεν είναι; Σχεδόν ανέφικτες...Τεσπα ευχομαι τα καλυτερα.
Παω να φαω τώρα...φιλάκια..

Παλιά 30-11-12, 14:49   #76952
newbie G

Προεπιλογή

Παράθεση:
Α, ξέχασα να σας πω ότι παζάρεψα με την ασφαλιστική (καθότι λήγει η ασφάλεια μου και είμαι στη γύρα για πιο φτηνή μεικτή ασφάλεια)...και ω του θαύματος με 100 ευρώπουλα φτιάχτηκαν τα πάντα και σήμερα με δόξα και τιμή παρέλαβα το αυτοκίνητο μου. Αντε γιατί είχα εγκλωβιστεί 3 μέρες χωρίς μεταφορικό μέσο ενιωθα σαν κατάδικος. Ειδες εξαρτήσεις που αποκτά κανείς; Πάντως πάει κ αυτό. ΤΕΛΟΣ.
Κι ο άγιος ήθελε φοβέρα

Παράθεση:

Περαστικά της. Ευτυχώς δεν ήταν τίποτα. Λαχτάρα πάντως.

Σήμερα έκανα τη μεγαλύτερη βολτα με το καρότσι - νομίζω. Είμαι από τις 9μισυ το πρωί στη γύρα.
Παλιά 30-11-12, 14:59   #76953
Elm1

Προεπιλογή

Λατρευω βολτες με καροτσι!!!
Οταν ηταν μικρος ο αστερης καθε μερα πηγαιναμε καροτσαδα για το λιγοτερο 2 ωρες!!! Το αγαπημενο μου!!!!!!!

Του Κ του αρεσει?
Παλιά 30-11-12, 15:17   #76954
newbie G

Προεπιλογή

Παράθεση:
Λατρευω βολτες με καροτσι!!!
Οταν ηταν μικρος ο αστερης καθε μερα πηγαιναμε καροτσαδα για το λιγοτερο 2 ωρες!!! Το αγαπημενο μου!!!!!!!

Του Κ του αρεσει?
Υπάρχει μωρό που δεν του αρέσουν οι βόλτες; Εννοείται πως ο Κ τρελαίνεται!
Παλιά 30-11-12, 16:51   #76955
ayla

Προεπιλογή

Ρε κορίτσια έχει πάρει καμία από το ΙΚΑ επίδομα τοκετου κ λοχείας; Εμένα σήμερα μπήκαν χρήματα στο λογαριασμό μου κ κουφάθηκα..

Παλιά 30-11-12, 16:59   #76956
Elm1

Προεπιλογή

Παράθεση:
Υπάρχει μωρό που δεν του αρέσουν οι βόλτες; Εννοείται πως ο Κ τρελαίνεται!

Εμμ χαζα ειναι?

Παράθεση:
Ρε κορίτσια έχει πάρει καμία από το ΙΚΑ επίδομα τοκετου κ λοχείας; Εμένα σήμερα μπήκαν χρήματα στο λογαριασμό μου κ κουφάθηκα..
Κουφαθηκες για καλο ή για κακο?
Παλιά 30-11-12, 17:26   #76957

Προεπιλογή

Παράθεση:

μονο το ικα ειναι συνεπες.καλο αυτο!!!

αληθεια εχεις ικα?

πρεπει να πηρες επιδομα καισαρικης
Παλιά 30-11-12, 17:36   #76958
roula*

Το avatar του χρήστη roula*

Προεπιλογή

Τζα! Διαβάζω συνέχεια απο κινητο.αλλα κάνω 100 ώρες να γραψω.
Περαστικά στα κοριτσάκια και στα μπεμπακια που είναι άρρωστα.
Βάλια καλή ευκολία με την μετακόμιση.
Χριστίνα πως είναι η Δ? Κορίτσια όντως σαν μισό αυγό το καρουμπαλο της που είδα φώτο...πουλάκι μου

Ξύπνησε....μετά παλι
Παλιά 30-11-12, 17:38   #76959
roula*

Το avatar του χρήστη roula*

Προεπιλογή

KYRIAKH εγω πηρα τα επιδοματα ολα κανονικα.στην ωρα τους...
Παλιά 30-11-12, 18:28   #76960
newbie G

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλά ρε συ, πώς έχεις ΙΚΑ; Στο δημόσιο δεν είσαι;
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές