Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΓΑΜΟΣ & ΒΑΦΤΙΣΗ!!!


FwTeiNi

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα...

Λοιπον εχω ενα αγχος...

Πρεπει να ξεκινησω απο τωρα να ψαχνω για οτι χρειαζεται για τον γαμο μου και την βαφτιση της μικρης μου που θα γινουν μαζι ....

Σκεφτομαστε {βασικα αυτο το σκεφτομαι μονο εγω :P να γινουν την ημερα των 1ων γεννεθλιων της μικρης μου 10/9/2011}, αλλα για καποιο λογο ο συζυγουλης μου δεν θελει να γινει Σεπτεμβριος ο γαμος,αλλα η τελη Αυγουστου η αρχες Οκτωμβριου.

Το θεμα ειναι οτι τωρα με την παλιοκριση κι εγω να μην πηγαινω στην δουλεια και να περνω μισο μισθο σχεδον δεν ειμαστε για πολλα πολλα... που σημαινει οτι θελω να κανω εναν ομορφο γαμο και μια ομορφη βαφτιση , οχι σε κτημα {οσο κι αν μου αρεσει} το θεωρω πεταμενα λεφτα να τα δινω σε καποιον πλουσιο.Σκεφτομουν κατι σε catering εξω απο την εκκλησια , αλλα μετα ειδα εναν γαμο που πηγαμε και μπηκαμε με ηλιο και βγηκαμε με βροχη που τους πηγαν ολα στραφι :-(:-(

Μετα σκεφτηκα να παω απεναντι απο το σπιτι μου εχω μια παιδικι χαρα να παω στον Δημο και να ζητησω να κανω το τραπεζωμα εκει :P να το κλεισω με τεντες καταλληλες ... αλλα και παλι σιγα μην μ αφησουν :P:p:p

βοηθηστε με κοριτσια γιατι εγω με το αγχος εχω κανει γαμο :-(.

Με το παραμικρο αγχωνομαι και πρεπει να ξεκινησω να ψαχνομαι απο τωρα για να μπορεσω να κανω και κατι με τα οικονομικα μας....8-):cool:

Περιμενω τις αποψεις σας- τις γνωμες σας και φυσικα τις προτασεις σας...

Να σημειωσω μηπως σας χρειαστει :tongue::tongue:μενω αθηνα στο μοσχατο


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα...

Λοιπον εχω ενα αγχος...

Πρεπει να ξεκινησω απο τωρα να ψαχνω για οτι χρειαζεται για τον γαμο μου και την βαφτιση της μικρης μου που θα γινουν μαζι ....

Σκεφτομαστε {βασικα αυτο το σκεφτομαι μονο εγω :P να γινουν την ημερα των 1ων γεννεθλιων της μικρης μου 10/9/2011}, αλλα για καποιο λογο ο συζυγουλης μου δεν θελει να γινει Σεπτεμβριος ο γαμος,αλλα η τελη Αυγουστου η αρχες Οκτωμβριου.

Το θεμα ειναι οτι τωρα με την παλιοκριση κι εγω να μην πηγαινω στην δουλεια και να περνω μισο μισθο σχεδον δεν ειμαστε για πολλα πολλα... που σημαινει οτι θελω να κανω εναν ομορφο γαμο και μια ομορφη βαφτιση , οχι σε κτημα {οσο κι αν μου αρεσει} το θεωρω πεταμενα λεφτα να τα δινω σε καποιον πλουσιο.Σκεφτομουν κατι σε catering εξω απο την εκκλησια , αλλα μετα ειδα εναν γαμο που πηγαμε και μπηκαμε με ηλιο και βγηκαμε με βροχη που τους πηγαν ολα στραφι :-(:-(

Μετα σκεφτηκα να παω απεναντι απο το σπιτι μου εχω μια παιδικι χαρα να παω στον Δημο και να ζητησω να κανω το τραπεζωμα εκει :P να το κλεισω με τεντες καταλληλες ... αλλα και παλι σιγα μην μ αφησουν :P:p:p

βοηθηστε με κοριτσια γιατι εγω με το αγχος εχω κανει γαμο :-(.

Με το παραμικρο αγχωνομαι και πρεπει να ξεκινησω να ψαχνομαι απο τωρα για να μπορεσω να κανω και κατι με τα οικονομικα μας....8-):cool:

Περιμενω τις αποψεις σας- τις γνωμες σας και φυσικα τις προτασεις σας...

Να σημειωσω μηπως σας χρειαστει :tongue::tongue:μενω αθηνα στο μοσχατο

καταρχάς να χαίρεσε το παιδάκι σου και με το καλό ο γαμός - βάπτιση!

έκανα και εγώ τον σεπτέμβριο το γάμο μου με την βάπτιση της μικρής και αρκετά οικονομικά!!! κ

αταρχάς τα έκανα κυριακή πρωί κάτι που αμέσως σου ρίχνει την τιμή για την δεξίωση!!! είχα κλείσει σε μια αίθουσα γιατί φοβήθηκα για τον καιρό (βασικά την ζέστη!!) η οποία ήταν πολύ οικονομική γιατί είχε ειδική προσφορά αν ένας απο τους δυο είναι παιδί πολύτεκνης οικογένειας!!!(αν θες λεπτομέρειες να στείλω πμ!)

σε συνέχεια το νυφικό μου το έκλεισα από το κολωνάκι και επειδή ήταν περσινό σχέδιο ήταν πολύ οικονομικό σαν να αγόραζα τουαλέτα!!!

μπομπό είχα μια γαμού-βάπτισης μαζί και παιδικές και για γλυκό είχα παγωτατζή ο οποίος ειλικρινά έκλεψε την παράσταση! ακόμα είχα και κλόουν στη δεξίωση για τα παιδάκια!!!

βέβαια πρέπει να ομολογήσω ότι το καλύτερο ήταν η είσοδος στην δεξίωση! μπήκαμε μόνοι μας με τον άντρα μου (η μικρή κοιμόταν και την είχε πάρει η μαμά μου) και κατευθείαν χορέψαμε και κόψαμε την τούρτα (βλέπεις ο κόσμος πείναγε και έπρεπε να γίνουν αυτά σχετικά γρήγορα) αλλά στον χορό είχε ξυπνήσει η μικρή και χορέψαμε και οι τρεις μας!!! εκεί ήταν που σηκώθηκαν όλοι όθριοι και σχεδόν όλοι έκλαιγαν!!!!βλέπεις είχαμε αγκαλιά την κόρη μας και ο άντρας μου κράταγε και την άλλη του κόρη στην κοιλίτσα της μαμάς!!!!γενικώς χώρεσε στην αγκαλιά του όλες του τις γυναίκες!!!

γενικώς πάντως ήταν ένας αξιοπρεπέστατος γάμος που άφησε εντύπωση και αρκετά οικονομικός!!!

αν θες λεπτομέρειες ευχαρίστως να σου δώσω!!!

  • Μου αρέσει 1

jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς να χαίρεσε το παιδάκι σου και με το καλό ο γαμός - βάπτιση!

έκανα και εγώ τον σεπτέμβριο το γάμο μου με την βάπτιση της μικρής και αρκετά οικονομικά!!! κ

αταρχάς τα έκανα κυριακή πρωί κάτι που αμέσως σου ρίχνει την τιμή για την δεξίωση!!! είχα κλείσει σε μια αίθουσα γιατί φοβήθηκα για τον καιρό (βασικά την ζέστη!!) η οποία ήταν πολύ οικονομική γιατί είχε ειδική προσφορά αν ένας απο τους δυο είναι παιδί πολύτεκνης οικογένειας!!!(αν θες λεπτομέρειες να στείλω πμ!)

σε συνέχεια το νυφικό μου το έκλεισα από το κολωνάκι και επειδή ήταν περσινό σχέδιο ήταν πολύ οικονομικό σαν να αγόραζα τουαλέτα!!!

μπομπό είχα μια γαμού-βάπτισης μαζί και παιδικές και για γλυκό είχα παγωτατζή ο οποίος ειλικρινά έκλεψε την παράσταση! ακόμα είχα και κλόουν στη δεξίωση για τα παιδάκια!!!

βέβαια πρέπει να ομολογήσω ότι το καλύτερο ήταν η είσοδος στην δεξίωση! μπήκαμε μόνοι μας με τον άντρα μου (η μικρή κοιμόταν και την είχε πάρει η μαμά μου) και κατευθείαν χορέψαμε και κόψαμε την τούρτα (βλέπεις ο κόσμος πείναγε και έπρεπε να γίνουν αυτά σχετικά γρήγορα) αλλά στον χορό είχε ξυπνήσει η μικρή και χορέψαμε και οι τρεις μας!!! εκεί ήταν που σηκώθηκαν όλοι όθριοι και σχεδόν όλοι έκλαιγαν!!!!βλέπεις είχαμε αγκαλιά την κόρη μας και ο άντρας μου κράταγε και την άλλη του κόρη στην κοιλίτσα της μαμάς!!!!γενικώς χώρεσε στην αγκαλιά του όλες του τις γυναίκες!!!

γενικώς πάντως ήταν ένας αξιοπρεπέστατος γάμος που άφησε εντύπωση και αρκετά οικονομικός!!!

αν θες λεπτομέρειες ευχαρίστως να σου δώσω!!!

ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ,ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΤΟΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟ!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εκανα και εγω γαμο και βαφτιση την ιδια μερα στις 20/09/2009. Μας βγηκε αρκετα οικονομικο χωρις ομως να φαινεται φτωχο. Ξεκιναω ;) :

Προσκλητηρια εφτιαξα μονη μου. Πηγα και αγορασα χοντρο χαρτι σε μεγεθος Α4, εβαλα στην πανω αρισετρη γωνια εναν γαμπρο με μια νυφη και στην κατω δεξια γωνια ενα νινι ενω αναμεσα ειχα γραψει το κειμενο της γαμο - βαπτισης. Πηρα κορδελα απο το Σωφρονα και τυλιξα το χαρτι σαν παπυρο και πανω στην κορδελα κολλησα με σιλικονη ενα κοχυλακι.

Μπομπονιερες ηθελα επισης να φτιαξω μονη μου αλλα εκεινη την περιοδο ειχα τη μικρη στα ντουζενια της και ο αντρας μου ειχε χτυπησει σε τροχαιο, οποτε εμεινα απλα να θελω.. Εκανα μια ερευνα αγορας στο ιντερνετ και βρηκα μια βιοτεχνια κοντα στη γειτονια μου με πολυ χαμηλες τιμες. Εκανα 200 παιδικες (ενα παιδικο αριθμηταρι με πορτοκαλι τουλι και smarties μεσα), 200 μαρτυρικα τα οποια τα ειχα καρφιτσωσει πανω στη μπομπονιερα γιατι δεν ειχα ατομο να τα μοιρασει και 200 του γαμου, εντελως απλες με ασπρο τουλι και σατεν κορδελα. Ολα μαζι μου κοστισαν 400 ευρω και μου εκαναν δωρο τα καλαθια που μπηκαν μεσα οι μπομπονιερες.

Στολισμος τωρα. Επειδη δεν ηθελα να υποβαθμισω ουτε το ενα μυστηριο αλλα ουτε και το αλλο, επελεξα να στολισω τα σκαλια της εκκλησιας με γαζα, κερια και λουλουδια (κλασσικος στολισμος για νυφη δηλαδη) αλλα στολισα την κολυμπηθρα και επειτα το χωρο που μοιραζαμε τις μπομπονιερες με μπαλονια με το ονομα της μικρης. Καλου κακου κανε μια ερωτηση στον παπα της ενοριας γιατι πολλοι δεν επιτρεπουν το στολισμο ενω αλλοι τον επιτρεπουν μεν αλλα οχι στην κολυμπηθρα. Ευτυχως εμεις δεν ειχαμε θεμα. Επισης στολισα το αυτοκινητο με ενα "δακρυ" στο μπροστα καπο. Η κοπελα εφτιαξε 12 ανθοστηλες για τα σκαλια, το "δακρυ" για το αυτοκινητο, το στολισμο της κολυμπηθρας με τριανταφυλλα, τον εξωτερικο χωρο με μπαλονια, την ανθοδεσμη και μια επιπλεον ανθοδεσμη για το πεταγμα και για ολα αυτα μας πηρε 1000 ευρω. Κι εκεινη τη βρηκα στο ιντερνετ αλλα παρολο που προσπαθησα να την ξαναβρω για μια ξαδερφη μου που προκειται να κανει βαφτιση, δεν μπορω.. Ισως εχει αλλαξει στοιχεια. Θυμαμαι μονο πως τη λεγανε Μελινα και ειχε μαγαζι στο Περιστερι.

Νυφικο: Πετυχαινω ενα μαγαζι που ηταν ετοιμο να κλεισει (τωρα πια εχει κλεισει, αναφερομαι στο γνωστο μαγαζι που ηταν επι της λεωφορου Βουλιαγμενης κοντα στα goody's της Δαφνης.. Δεν ξερω, κανει να αναφερω ονομα?). Και λογω της καταστασης του :mrgreen: μου εραψε νυφικο οπως το ζητησα, επανω μου και πληρωσα την αγορα 500 ευρω. Μαζι με την αγορα του νυφικου, μου εκανε δωρο το φορεμα για το παρανυφακι μου και τα καλαθακια για να μοιρασει το παρανυφακι το ρυζι. Τα παππουτσια μου ηταν Tsakiris Mallas αλλα επειδη ηταν περσινο σχεδιο, τα εδιναν 55 ευρω.

Γαμπριατικο: Ο αντρας μου πηγε σε βιοτεχνια με κοστουμια και του αγορασε η μαμα μου το κοστουμι με μολις 150 ευρω (και οχι φτηνιαρικο, το υφασμα πολυ καλο και μαλιστα μας εχει βγαλει ασπροπροσωπους και σε αλλες δυο "επισημες" εκδηλωσεις). Παππουτσια πηρε και εκεινος παλαιοτερο σχεδιο και εκαναν γυρω στα 50 ευρω και αυτα.

Τη μικρη την εντυσα με ενα φορεματακι απο μαγαζι κοντα στο σπιτι μου το οποιο ομως λογο εκπτωσεων εκανε 20 ευρω απο 40 και παπουτσακια της φορεσα κατι ασπρα πεδιλακια απο τα jumbo γιατι δεν περπατουσε ακομα. Αναφερομαι φυσικα στα ρουχα που φορουσε το παιδι μεχρι να βαφτιστει, ετσι?

Κομμωτρια και η κοπελα αισθητικος που με εβαψε, περιποιηθηκαν μαζι με εμενα (δηλαδη εβαψαν και χτενισαν) τη μαμα μου, την αδερφη μου, την κουμπαρα μου και το παρανυφακι αλλα επειδη ηταν γνωστη - γνωστου και παει λεγοντας μας πηρε 300 ευρω για ολες τις υπηρεσιες και ολα τα ατομα που προανεφερα.

Φωτογραφο εκλεισα εναν πολυ καλο φιλο μιας θειας μου και ηρθε απο Θεσσαλονικη - Αθηνα. Μας πηρε 700 ευρω για τη φωτογραφηση και τη βιντεοσκοπηση και μολις βγηκαν τα dvd και οι φωτογραφιες, ζητησε επιπλεον 150 ευρω για 8 dvd και 1 με ολα οσα τραβηξε (αμονταριστο) και για το αλμπουμ του γαμου (με 100 φωτογραφιες), της βαφτισης (με 60 φωτογραφιες) και των κουμπαρων (με 40 φωτογραφιες) αλλα 200 ευρω. Επισης μας εστειλε με mail το demo για να μπορεσουμε να εκτυπωσουμε οποιες φωτογραφιες θελουμε για τους συγγενεις.

Τελος, γλεντι δεν καναμε, γιατι θεωρησα πως θα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια για το παιδι, αλλα εκανα catering στον προαυλιο χωρο της εκκλησιας. Μου βγηκε 800 ευρω λιγοτερο απο οσα μου ζητουσαν τα μαγαζια εξω αλλα αυτο ειναι ρισκο καθως υπαρχει ο παραγοντας καιρος που μπορει να στα σκ@τωσει ανα πασα ωρα και στιγμη.

Αυτα θυμαμαι... Τωρα αν θελεις κατι πιο συγκεκριμενο, θα χαρω να σου απαντησω! :D

Η ωρα η καλη! :D:D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια εκανα και εγω γαμο -βαφτιση τον οκτωβρη στα γενεθλια της κορης μου ! τα προσκλητηρια τα εφτιαξα εγω σε στυλ τετραδιου με τον μπαμπα την μαμα και το μωρο !και τα λογια τα ελεγε η μικρη εγω εκανα δυο μπομπο μια για την βαφτιση και μια για τον γαμο και γλυκακι το παραδοσιακο σε εμας μελεκουνι και μελακι και εν γλυκακι ακομα αλλα αυτο εξαρτατε και απο ποιο μερος ειστε.η κορη μου ηταν το παρανυφακι μας της εβαλα ενα φορεμα βαφτιστικο σαν παρνυφικο που εμοιαζε με το νυφικο μου στην εκκλησια εβαλα μπαλονια στα χρωματα μας μετα επειδη δεν ειχαμε πολλους καλεσμενους διαλεξαμε οσους πραγματικα θελάμε και για να γλιτωσω και την ταλαιπωρια αφου ημουν εγκυος και ειχαμε μωρα το καναμε στο σπιτι με μπουφε και τα σχετικα και μπορω να πω οτι περασαμε ολοι παρα πολοι καλα κανενας δεν δυσαρεστηθηκε και ειμασταν πολοι χαλαρα ! ;)


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

διαλεξαμε οσους πραγματικα θελάμε και για να γλιτωσω και την ταλαιπωρια αφου ημουν εγκυος και ειχαμε μωρα το καναμε στο σπιτι με μπουφε και τα σχετικα και μπορω να πω οτι περασαμε ολοι παρα πολοι καλα κανενας δεν δυσαρεστηθηκε και ειμασταν πολοι χαλαρα ! ;)

Αυτο ηθελα να κανω κι εγω αλλα ο αναθεματισμενος ο χωρος δεν με αφησε.. :(

Μπραβο σας ρε κοριτσακι! Κι εγω πιστευω πως ετσι περνας καλυτερα! ;)


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
καταρχάς να χαίρεσε το παιδάκι σου και με το καλό ο γαμός - βάπτιση!

έκανα και εγώ τον σεπτέμβριο το γάμο μου με την βάπτιση της μικρής και αρκετά οικονομικά!!! κ

αταρχάς τα έκανα κυριακή πρωί κάτι που αμέσως σου ρίχνει την τιμή για την δεξίωση!!! είχα κλείσει σε μια αίθουσα γιατί φοβήθηκα για τον καιρό (βασικά την ζέστη!!) η οποία ήταν πολύ οικονομική γιατί είχε ειδική προσφορά αν ένας απο τους δυο είναι παιδί πολύτεκνης οικογένειας!!!(αν θες λεπτομέρειες να στείλω πμ!)

σε συνέχεια το νυφικό μου το έκλεισα από το κολωνάκι και επειδή ήταν περσινό σχέδιο ήταν πολύ οικονομικό σαν να αγόραζα τουαλέτα!!!

μπομπό είχα μια γαμού-βάπτισης μαζί και παιδικές και για γλυκό είχα παγωτατζή ο οποίος ειλικρινά έκλεψε την παράσταση! ακόμα είχα και κλόουν στη δεξίωση για τα παιδάκια!!!

βέβαια πρέπει να ομολογήσω ότι το καλύτερο ήταν η είσοδος στην δεξίωση! μπήκαμε μόνοι μας με τον άντρα μου (η μικρή κοιμόταν και την είχε πάρει η μαμά μου) και κατευθείαν χορέψαμε και κόψαμε την τούρτα (βλέπεις ο κόσμος πείναγε και έπρεπε να γίνουν αυτά σχετικά γρήγορα) αλλά στον χορό είχε ξυπνήσει η μικρή και χορέψαμε και οι τρεις μας!!! εκεί ήταν που σηκώθηκαν όλοι όθριοι και σχεδόν όλοι έκλαιγαν!!!!βλέπεις είχαμε αγκαλιά την κόρη μας και ο άντρας μου κράταγε και την άλλη του κόρη στην κοιλίτσα της μαμάς!!!!γενικώς χώρεσε στην αγκαλιά του όλες του τις γυναίκες!!!

γενικώς πάντως ήταν ένας αξιοπρεπέστατος γάμος που άφησε εντύπωση και αρκετά οικονομικός!!!

αν θες λεπτομέρειες ευχαρίστως να σου δώσω!!!

Πραγματικά η περιγραφή της ομορφότερης ημέρας σου είναι υπέροχη!!!!!

ζηλεύωωω !! αντε και στα δικά μας....!!!~

Link to comment
Share on other sites

:mad:κοριτσια καλησπερα...

εκανα τον γαμο μου και την βαφτιση της μικρης μου τελικα στις 10/09/2011 ακριβως την ημερα που γεννηθηκε :wink:

μας πηγαν ολα υπεροχα..ειχαμε και τις αναποδιες μας αλλα κερδισαμε χρηματα απο λαθη τους απο μερικους, οπως πχ απο το νυφικο.. που την εβδομαδα του γαμου οταν το παρελαβα δευτερα ανοιξα το ειδα και ηταν σκισμενο και λερωμενο φυσικα δεν το αφησα ετσι ... του το πηγα και το ξαναεφτιαξε... μ'αποτελεσμα στην εξοφληση μειον 200 ευρουλακια ....

στο κεντρο δε....απο λαθος τους {το ειδαμε μετα απο μια εβδομαδα οταν καναμε το ξεκαθαρισμα λογαριασμων και τι δωσαμε και που} ειδαμε οτι χασανε απο λαθος τους 1000 ευρω...και φυσικα απο την απομακρυνση του ταμειου ουδεν λαθος αναγνωριζεται βεβαιως βεβαιως...

Αυτο που εκανε εντυπωση και εμεινε σ ολους ηταν η εισοδο μας στο κεντρο... δεν μπηκαμε ολοι μαζι οπως λεγαμε σ ολους οτι θα μπαιναμε μαμα μπαμπας και κορη μαζι :tongue::tongue:

Μπηκε ο μπαμπας με την κορη του ... και εκει που ηταν ορθιοι ολοι τους και χειροκροταγανε ψαχνανε να βρουν την νυφη... ελα ομως που η νυφη δεν ηρθε :tongue:...και ξαφνικα εκει που χορευαν μπαμπας και κορη... ξαφνικα απο καπου ακουγεται.... : "γιωργοοο...που εισαι???? Αγγελικη μου??? καλε που πηγατε??? Γιωργο πηρες το παιδι μου κι εφυγες ακομα δεν παντρευτηκαμε???" οι αλλοι εννοειται πως με ψαχνανε... εγω ημουν εξω απο την πορτα της εισοδου χιχιχι και ξαφνικα ναοιγει η πορτα πεφτει ο προβολεας επανω μου και σιγοτραγουδαω το τραγουδι μας με του αντρα μου και τους πλησιαζω και χορεψαμε για λιγο και οι 3 μας και μετα δωσαμε την μικρη στον νονο της και χορευανε οι δυο τους λιγο πιο εκει και συνεχισαμε με τον αντρα μου το χορο μας και ....αφου τελειωσαμε και ολοι ειχαν μεινει ακομα ορθιοι ... πεφτανε απο ψηλα ροδοπεταλα σ ολο το κεντρο... κι ετσι κοψαμε την τουρτα και μετα ξεκινησε το γλεντι :wink::wink:

Μπορει να κουραστηκα γιατι τα εκανα ολα μονη μου λογω δουλειας του αντρα μου... αλλα βγηκαν ολα τελεια.. παρολο που ειχαμε κι ενα σκηνικο στην εκκλησια με τον παπα :mad::mad::mad: ....αυτο θα σας το πω αλλη στιγμη.... οποτε θελετε φυσικα εσεις.. να μαθετε τα χαλια της εκκλησιας οσο αφορα το χρηματικο τους μερος...


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα,

θα κανω και εγω γαμο και βαφτιση μαζι υπαρχει καποια κοπελα απο θεσσαλονικη που να γνωριζει καποιο μαγαζι με νυφικα που να κλεινει?καποιο μαγαζι για τη δεξιωση και γενικα μαγαζια που θα χρειαστω για τη γαμοβαφτιση οικονομικα εννοειται.θα χαρω πολυ να παρω απαντηση σας!!!!!φιλιααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 6 months later...

Κορίτσια γειά σας θα μοιραστώ και εγώ την ιστορία μου μαζί σας καθώς και εμείς θα κάνουμε γάμο και βάφτιση μαζί! Επειδή έχω το τάμα μου στην παναγία της Τήνου γιατί μία από τις πολλές φορές που πηγαίναμε και είπα στην παναγίτσα μετά από πολλά που πέρασα με σχέσεις γνωρίζετε πως ο κόσμος έχει αλλάξει πλέον και εγώ ήθελα οικογένεια αγαπημένη-ευτυχισμένη, το έκανα σαν τάμα στην παναγίτσα να βρώ ένα καλό παιδί να κάνουμε οικογένεια! Το βράδυ στο ξενοδοχείο με ονειρεύτηκα να ανεβαίνω την εκκλησία νύφη! Μετά απο ένα μήνα επιστρέφοντας βρήκα τον άντρα της ζωής μου είμαστε μαζί τρία χρόνια και αρραβωνιαστήκαμε την 1-1-2012 στον άγιο Ραφαήλ στη Μυτηλήνη! Εκεί επειδή πέρυσι δυστυχώς είχα μια αποτυχημένη εγκυμοσυνη, έκανα και δεύτερο τάμα να έρθει ένα παιδάκι και είναι σε σένα ταγμένο άγιε! Ραφαήλ ή Ραφαηλία! Και στην παναγία τη γλυκοφυλλούσα που είναι στην Πέτρα Μυτηλήνης! Τον Μάρτιο μαθαίνω πως είμαι έγκυος και τώρα είμαι στον τρίτο για τέταρτο μήνα! Σε μία συζήτηση άσχετη που είχαμε μου λέει ο αρραβωνιαστικός μου πριν δύο χρόνια και εγω δεν του είχα αναφέρει τίποτα περί γάμου στην τήνο, επειδή μου λέει με τα σόγια μου δεν τα πάω καλά και θα μαλώσουν στο γάμο κτλ δεν πάμε με φίλους και όσους μας αγαπούν κάπου μακριά για γάμο στην τήνο πχ! Έμεινα εκείνη την ώρα παγωτό για το πως μπορεί να σου τα φέρει η ζωή!!!! θα μας έρθει τώρα το παιδάκι και επειδή περιμένουμε μια επιδότηση για την επιχείρηση μας τον οκτώβριο και θα θέλαμε καλοκαίρι σίγουρα να γίνει ο γάμος μας αποφασίσαμε να κάνουμε ένα πρόχειρο πολιτικό έτσι για τα τυπικά της γέννησης κτλ, και του χρόνου το καλοκαίρι, δεν φαντάζεστε πως περιμένω να πάμε στο νησί!!! Αέρας, θάλασσα, μετά σε μια ψαροταβέ΄ρνα με λίγους και καλούς!!! Σας ευχαριστώ που με ακούσατε!!!:D:p:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κορίτσια,

διάβασα πολύ προσεκτικά τις ιστορίες σας. Πιστεύω ότι το σημαντικότερο όλων είναι να κάνουμε το γάμο μας όπως εμείς θέλουμε με τον άνθρωπό μας χωρίς να δίνουμε βάση στους άλλους.

Όποιος μας αγαπάει πραγματικά θα είναι κοντά μας και δεν θα μας παρεξηγήσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Σημαντικό ρόλο όμως παίζει ο φωτογράφος γάμου ή βάφτισης που θα επιλέξουμε, γιατί αποθανατίζει σημαντικές στιγμές της ζωής μας και θα πρέπει να έχει εμπειρία. Η φωτογράφηση τέτοιων γεγονότων δεν είναι εύκολη υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλημέρα και απο μένα

Λοιπόν παρακάτω παραθέτω μια λίστα για οικονομικο γάμο και βάφτιση ..

το έψαξα πάρα πολύ και κατάληξα σε αυτά εδώ .. για την βάφτιση (7/10 βαφτίζω) έκανα γλυκα -στολισμο-μπομπονιέρες μόνη μου

http://www.gamosorganosi.gr/cgi-bin/sstyle3.cgi?kod_sel=69

http://www.mpomponieradiko.gr/products

http://www.sugardesignscy.com/tools.html

http://www.craftbox.gr/zaxarota.html?p=3

http://www.yummy-yummysugarshop.gr

http://www.123-mpomponieres.gr/c.Glyfitzouria-gia-Vaptisi.106173.html

http://www.maryland.gr/index.php?page=shop.browse&category_id=53&option=com_virtuemart&Itemid=1

http://www.topprosfores.gr/offers/vaptistika

http://www.vaptisi.gr/packet.html

http://www.kottari.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=113&Itemid=95

http://www.facebook.com/pages/Photoland/156327394388201

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το γάμο διάλεξα να ενισχύσω Το Χαμόγελο του παιδιού αγοράζοντας από εκεί μπομπονιέρες, ωραιότατες, σε νορμαλ τιμή και ας πούμε ότι βοήθησα έμμεσα έστω και λίγο κάποια παιδάκια.

Όταν με το καλό γεννήσω και φτάσει η ώρα της βάφτισης, ε λίγο ebay, λίγο να φτιάξω γλυκά με τα χεράκια μου και μπομπονιέρες λογικά όπως και στο γάμο θα τα καταφέρουμε εν μέσω κρίσης:rolleyes:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...