the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Διάφορα Ενημερωτικά Καφέ

Notices

@@@@@@@ Νέα Advertorial @@@@@@@

2 φορές και έναν καιρό!
Το ηλεκτρονικό κατάστημα με showroom στην Άνω Γλυφάδα
Επώνυμα μεταχειρισμένα (second hand) βρεφικά και παιδικά είδη

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 25-05-13, 15:59   #1
marousso

Smile ΤΑΞΙΔΙ ΙΤΑΛΙΑ-ΡΩΜΗ !!!!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ! ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ! ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ - ΡΩΜΗ. ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ? ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ Η ΒΕΝΕΤΙΑ ΚΑΙ Η ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΣΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΡΗ?ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ. ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ? ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΚΡΟΥΠ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΠΧ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ - ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΑΝ! ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΑΝ. Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ! Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΦΘΗΝΗ? ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΕΜΑΣ ΠΧ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΝΕΡΟ 5 ΕΥΡΩ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Ο χρήστης marousso δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-05-13, 18:43   #2
Dim75

Περιοχή: Athens
Προεπιλογή

ΠΧ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΝΕΡΟ 5 ΕΥΡΩ. (παραπληροφόρηση_αυτό ισχύει στο Παρίσι) .
Μείνε στο σταθμό των τραίνων για να έχεις χρόνο να δείς την Ρώμη (πχ Gioberti Hotel που έμεινα εγώ) .Η πρόσβαση είναι πανεύκολη από το αεροδρόμιο Fumicino της Ρώμης ως εκεί με το τραίνο(45 Min)με σχεδόν ωριαία δρομολόγια. Εκεί με το που φτάνεις είσαι φάτσα-κάρτα με το ξενοδοχείο.Έχει σταθμό μετρό-αφετηρία λεωφορείων και πάς όπου θές. Σαν περιοχή στυλ τίποτα ιδιαίτερο αλλά στο έλα και φεύγα είσαι άκρως ξεκούραστη και αυτό μετράει. Fontana εάν θές σε 30min περπάτημα είσαι εκεί. Όλα τα αξιοθέατα σε 15min ...
Βενετία_Φλωρεντία απλά ξέχνα τα ,δεν προλαβαίνεις να τα ευχαριστηθείς!!!
Ο χρήστης Dim75 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-05-13, 15:56   #3
marousso

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dim75 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΧ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΝΕΡΟ 5 ΕΥΡΩ. (παραπληροφόρηση_αυτό ισχύει στο Παρίσι) .
Μείνε στο σταθμό των τραίνων για να έχεις χρόνο να δείς την Ρώμη (πχ Gioberti Hotel που έμεινα εγώ) .Η πρόσβαση είναι πανεύκολη από το αεροδρόμιο Fumicino της Ρώμης ως εκεί με το τραίνο(45 Min)με σχεδόν ωριαία δρομολόγια. Εκεί με το που φτάνεις είσαι φάτσα-κάρτα με το ξενοδοχείο.Έχει σταθμό μετρό-αφετηρία λεωφορείων και πάς όπου θές. Σαν περιοχή στυλ τίποτα ιδιαίτερο αλλά στο έλα και φεύγα είσαι άκρως ξεκούραστη και αυτό μετράει. Fontana εάν θές σε 30min περπάτημα είσαι εκεί. Όλα τα αξιοθέατα σε 15min ...
Βενετία_Φλωρεντία απλά ξέχνα τα ,δεν προλαβαίνεις να τα ευχαριστηθείς!!!
Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου . Εμείς τελικά κλείσαμε σε ένα ξενοδοχείο κοντά στο αεροδρόμιο μας είπαν οτι είναι 10 λεπτά μέχρι την στάση. απλά έχω το άγχος και θέλω να δούμε όσο γίνεται πιο πολλά. Μου είπαν οτι είναι πολύ ωραία το Τιβόλι (θέλω να πάω σίγουρα, είδα φωτο και ξετρελάθηκα)και η Νάπολη αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβουμε να πάμε.
Παλιά 03-06-13, 10:45   #4
Dim75

Περιοχή: Athens
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marousso Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου . Εμείς τελικά κλείσαμε σε ένα ξενοδοχείο κοντά στο αεροδρόμιο μας είπαν οτι είναι 10 λεπτά μέχρι την στάση. απλά έχω το άγχος και θέλω να δούμε όσο γίνεται πιο πολλά. Μου είπαν οτι είναι πολύ ωραία το Τιβόλι (θέλω να πάω σίγουρα, είδα φωτο και ξετρελάθηκα)και η Νάπολη αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβουμε να πάμε.
Ακύρωσε το ξενοδοχείο !!!Επειγόντος !!! Στα ταξίδια σου θα επιλέγεις πάντα να είσαι δίπλα σε μετρό_ηλεκτρικό ή αφετηρία λεωφορείων η στάση για να μην χάνεις ώρα και άνα πάσα ώρα και στιγμή να μπορείς να γυρίσεις να ξεκουραστείς και να ξαναβγείς !!! Fontana di trevi-Colosseum-Vaticano με τον Ναό του Αγίου Πέτρου και με απίστευτη πιθανότατα αναμονή-Villa Borghese-Ισπανικά σκαλιά(Barberini stop) για μια βόλτα Via Venetto και να μπείς μέσα στο Burberry(Θα με θυμηθείς). Για Tivoli χαλαρά μισή μέρα θα φάς ...
Παγωτό με τρούφα στο Τre Scallini-Piazza N--------e 28.
Νάπολι εκτός λόγω απόστασης !!!
Ο χρήστης Dim75 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-06-13, 17:23   #5
marousso

Αλήθεια? Μου είπαν οτι είναι σχετικά κοντά στην στάση του λεωφορείου οπότε γι αυτό κ το κλείσαμε και ήταν σε πολύ καλή τιμή! Τώρα και να θέλαμε όμως είναι αργά. Θέλω να πιστεύω οτι όλα θα πάνε καλά, χωρίς πολύ ταλαιπωρία!
Σ ευχαριστώ για άλλη μια φορά για τις πληροφορίες σου!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές