the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Go Back   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 09

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Reply

Thread Tools
Old 30-12-2009, 19:16:45   #3441
Aspa..
Banned

μαρλεν εχεις γενεθλια αυριο η λεει βλακειες το facebook?
Ο χρήστης Aspa.. δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 19:25:33   #3442
eleni1
Banned

Αμαν ρε κορίτσια ...ωραίο θέμα πιάσατε και με καψώσατε την γυναίκα.....
Και αυτός ο αντρας μου ...αμάν....αν δεν εχουμε κανει απο 1 ωρα μπανιο ο καθένας δεν.....
Και βαλε 1 ωρα αυτος και 1 ωρα εγω = 2 και να εχουν κοιμηθει και τα παιδια πρώτα....και να θέλει και αλλη μια ωρα τρελίτσες ......ε ....μέχρι να γίνει το νταραβέρι..... ξημέρωσε.... και ακόμα περιμενω.
Ο χρήστης eleni1 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 19:28:14   #3443
eleni1
Banned

Quote:
Originally Posted by marlen View Post
επίσης εγώ ξεστράτησα γιατί μου κρύβεται ο καλός μου γιατί δε θέλει 4ο!!! μάλλον θέλει αλλά ο καημένος οικονομικά τα χει παίξει λίγο!!!

αλλά τώρα που θα μου στείλει η ελένη1 το μερίδιό μου από το τζοκερ, μπορει να τον κάνω να αναθεωρήσει!!!

Επειδη μονο εσυ με ''σεβάστηκες'' θα σου το στειλω 2πλο.
Old 30-12-2009, 19:32:30   #3444
Aspa..
Banned

Quote:
Originally Posted by eleni1 View Post
Και αυτός ο αντρας μου ...αμάν....αν δεν εχουμε κανει απο 1 ωρα μπανιο ο καθένας δεν.....
Και βαλε 1 ωρα αυτος και 1 ωρα εγω = 2 και να εχουν κοιμηθει και τα παιδια πρώτα....και να θέλει και αλλη μια ωρα τρελίτσες ......ε ....μέχρι να γίνει το νταραβέρι..... ξημέρωσε.... και ακόμα περιμενω.
xaxaxaxaτι τραβας κ εσυ παιδι μου!!!αστο να παει αν ειναι να ξεπετσιαστεις απο το τριψιμ ο μια ωωωωρα ...ασε εμεις εχουμε και το αλλο μουγκριζει λιγο το παιδι εκεινη την ωρα και μου λεει το παιδι..αστο ρε μανουλα μου του λεω το παιδι λεει κ αυτο τα δικα του....
Old 30-12-2009, 19:39:25   #3445
eleni1
Banned

Quote:
Originally Posted by Aspa.. View Post
xaxaxaxaτι τραβας κ εσυ παιδι μου!!!αστο να παει αν ειναι να ξεπετσιαστεις απο το τριψιμ ο μια ωωωωρα ...ασε εμεις εχουμε και το αλλο μουγκριζει λιγο το παιδι εκεινη την ωρα και μου λεει το παιδι..αστο ρε μανουλα μου του λεω το παιδι λεει κ αυτο τα δικα του....
XA,XA,XA.......

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Old 30-12-2009, 19:54:35   #3446
Aspa..
Banned

η γωγουλα που ειναι???????????????
Old 30-12-2009, 19:59:46   #3447
mary77
Banned

Quote:
χαχαχαχαχαχαχαχα ετσι για να μην στεναχωρεισται ουτε εμεις καναμε "ανασταση"
και ουτε το βλεπω για κοντα......
Ο χρήστης mary77 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 20:01:42   #3448
mary77
Banned

αλεκα μια απο τα ιδια,ειναι παρα πολυ τσαουσα!!!!!!
α η μπεμπα γυρναει μονη της μπρουμητα συνεχεια,σημερα το πρωι την παρακολουθουσα που ηταν μπρουμητα και γυρνουσε το κεφαλι της δεξια-αριστερα.
Old 30-12-2009, 21:26:33   #3449
gioulies
Banned

Quote:
η γωγουλα που ειναι???????????????
ΠΑΡΟΥΣΑΑΑΑΑ!!!!!
Εδώ είμαι και εγώ Ασπούλα μου...!!!! Σήμερα κάναμε τη δεύτερη βόλτα της μπεμπούλας και απο το πρωί ήρθαμε τώρα.. Είχαμε πάει στους νονούς της μπέμπας που μας είχαν τραπεζι και μετα πήγαμε και στην εκκλησία και σαράντισε η κοντέσα μας!!! Κανονικα αύριο σαραντίζουμε αλλά πήγαμε απο σήμερα.. Κατα τ΄άλλα ξεκίνησαν και σε μας τα πονάκια πρίν λίγες μέρες και εκλαιγε το μωρό μου έκλαιγε και η μανούλα του.. ΄Δυο μέρες είμαστε όμως εντελώς καλά.. Τρώμε, κοιμόμαστε και καθόμαστε στο ριλάξ όσο είμαστε ξύπνιες.. Το προγραμμα το έχουμε φτιάξει απο 20 ημερών, κοιμόμαστε 7-8 ώρες σερί το βράδυ, ξυπνάμε, τρώμεκαι ξανακοιμομαστε, είμαστε παιδιά υπναρούδικα μάλλον και αυτό βοηθάει τη μαμα πολύ να ξεκουράζεται.. Δόξα το Θεό..
Γαλατάκι πίνουμε μέσο όρο 120 γρ. περίπου 7 φορές την ημέρα.. Το βράσυ χάνουμε γεύματα και ετσι την ημέρα τρώμε ανα 2 - 2,5 ώρες.. Όλα καλά..
Ααααα η μανούλα με τον μπαμπά έκαναν Πάσχα ( ) μετά απο 3 μήνες...!!! Επιτέλουςςςςςςςςςς!!!!!!!! Δεν πόναγα καθόλου αλλά μετά πρήστηκε λιγάκι η τομή.. Ίσως να είναι και τυχαίο όμως.. Τώρα με την υγρασία με πονάει λιγάκι βρε κορίτσια εσωτερικά.. Και εσάς?

Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω πάω τώρα που η κοντέσα κοιμάταιι..
Διάβασα ΄το γιορτάζει ο Νίκος της Αλέκας, να τον χαίρεσαι αγάπη μου..
Χρόνια πολλά και στην μαρλέν την κουκουρούκου για αύριο.. ΑΝ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ και δεν ειναι κουκουρούκου και η ημερομηνεια γέννησης ..
Περαστικά και στο Χριστιανάκι ρε Λενιώ..
Τρέχω να σας διαβάσωωωωω... Εχω πολύ μελέτη..
Ο χρήστης gioulies δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 21:28:38   #3450
gioulies
Banned

Να βάλω και εγώ την μπέμπα να κοιμάται μπρούμυτα βρε κορίτσια?
Προχθές που πονούσε,την έβαλα το απογευμα και ησύχασε πολύ.. Να την βάζω και όλο το βράδυ?
Εσεις χαμομηλάκι τους δίνετε?
Old 30-12-2009, 21:31:01   #3451
mary77
Banned

Quote:
Originally Posted by gioulies View Post
Προχθές που πονούσε,την έβαλα το απογευμα και ησύχασε πολύ.. Να την βάζω και όλο το βράδυ?
γωγουλα εγω δινω χαμομηλι για κακακια,για κολικους θα παρεις μαραθο κανει δουλεια.
Old 30-12-2009, 21:33:23   #3452
gioulies
Banned

Quote:
Originally Posted by mary77 View Post
γωγουλα εγω δινω χαμομηλι για κακακια,για κολικους θα παρεις μαραθο κανει δουλεια.

Χαμομηλάκι δίνεις μαράκι ή κιντερτε?
Μάραθο θα πάρω απο το super market?
Kακάκια και εμείς κάνουμε μονο μια φορά την ημέρα πια.. Και ζοριζόμαστε πολύ..
Old 30-12-2009, 21:54:52   #3453
mary77
Banned

Quote:
Χαμομηλάκι δίνεις μαράκι ή κιντερτε?
Μάραθο θα πάρω απο το super market?
Kακάκια και εμείς κάνουμε μονο μια φορά την ημέρα πια.. Και ζοριζόμαστε πολύ..
και τα δυο ειναι της μιλουπα και τα εχει και το καρφουρ πολυ πιο φθηνα απο το φαρμακειο.
χαμομηλι γραφει νομιζω το κιντερτε ειναι αλλη μαρκα.
ναι χαμομηλι μου ειπε η παιδιατρος για την δυσκοιλιοτητα απο 50ml 2 φορες την μερα.εγω και μια που δινω κανει δουλεια.

ξεχασα θα τα βρεις εκει που ειναι οι κρεμες και τα γαλατα
Old 30-12-2009, 22:04:57   #3454
gioulies
Banned

Quote:
Originally Posted by mary77 View Post
και τα δυο ειναι της μιλουπα και τα εχει και το καρφουρ πολυ πιο φθηνα απο το φαρμακειο.
χαμομηλι γραφει νομιζω το κιντερτε ειναι αλλη μαρκα.
ναι χαμομηλι μου ειπε η παιδιατρος για την δυσκοιλιοτητα απο 50ml 2 φορες την μερα.εγω και μια που δινω κανει δουλεια.

ξεχασα θα τα βρεις εκει που ειναι οι κρεμες και τα γαλατα

Eυχαριστώ μαράκι.. Θα πάω να της πάρω μάραθο απο το φαρμακείο αν ειναι..
Old 30-12-2009, 22:21:53   #3455
ΕΥΗ Γ

ΕΥΗ Γ's Avatar

γεια σας φιλεναδες!!!

αλεκα να χαιρεσαι το αγορι σου!!!να γερασετε σε ενα μαξιλαρι!!!

ομορφακια μου τι να πω?οι αποψεις διιστανται,αλλα ισως ειναι καλυτερα αν τις βγαλετε να ηρεμησει το κοριτσι...

μαρλεν το διομισαωρο που λες δεν παιζει σε ολους..να σου πω για παραδειγμα τι κανει ο μικρος?ξεκινω λεμε να τον ταιζω στις 10 το πρωι,μαζι με αλλαγμα και ρεψιμο κανουμε καμια ωριτσα παρα κατι γιατι ειναι κ αργος..κοιματι κατα τις 11.30 και στις 12.30 ξυπναει και θελει φαι ενω εχει χτυπησει 120 με 150μλ!!!!με νυχια και με δοντια τον κραταω μεχρι τις 1.30 για να παει στο τρισιμισαωρο!!!!!οποτε εχω μια ωρα ελευθερη που μπορει αυτην την ωρα να πρεπει να ασχοληθω με τη μπεμπα!!!οποτε βραστα χαραλαμπε!!!

εμας τα δικα μας ρε παιδια ακομη δεν εχουν σταματησει το βραδυνο!!!
τρωνε σιγουρα μια φορα το βραδυ!!ειδικα ο μπεμπης ισως φαει και 2 δεν ξερω τι να τον κανω!!ειναι σχεδον διπλασιος απο την μπεμπα!!

μαριανθη που βλεπω φωτο σας?απο ολες τις αλλες βλεπω και εδω και στο facebook..

τελικα ειμαστε και πολυ κουκλια τα του νοεμβριου!!!!

μαρια πως πει το συγκαμα της μικρης?εκανε δουλεια το μελανι?
Ο χρήστης ΕΥΗ Γ δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 22:23:23   #3456
Aspa..
Banned

εμεις να δεις κολικους..και τωρα σπαραζει....το κιντερτε με διαφορα βοτανα δεν κανει τιποτα θα παρω για κολικους κιντερτε μονο μαραθο
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Old 30-12-2009, 22:28:37   #3457
ΕΥΗ Γ

ΕΥΗ Γ's Avatar

να σα ςπω επισης οτι ειμαι ενα ρακος!!!που να ειχα και τον στρατο ολη την μερα!!!ναναι καλα η πεθερουλα μου που τον κρατα οταν ο λουκας ειναι στη δουλεια..τελικα αυτο που επαθα μαλλον ηταν πυελονεφριτιδα...τελειωσα την αντιβιωση αλλα εχει κανα 2 μερες που ποναω παλι στην κοιλια ρε γαμωτο...εκανα σημερα υπερηχο ανω κοιλιας για να δουμε ολα τα οργανα και ειναι μια χαρα ευτυχως..αλλα αυτος ο πονος τι να ειναι?η στομαχι λεει η εντερο..απο βδομαδα θα κανω παλι εξετασεις να δουμε τι παιζει...τελικα το αγχος και η κουραση φερνουν πολλα..αφηστε που πρεπει να κανω μια διατροφη τυπου οχι λιπαρα οχι χοιρινο οχι σοκολατα,πολλα φρουτα και λαχανικα και ζυμαρικα!!:
Old 30-12-2009, 22:29:28   #3458
ΕΥΗ Γ

ΕΥΗ Γ's Avatar

Quote:
εμεις να δεις κολικους..και τωρα σπαραζει....το κιντερτε με διαφορα βοτανα δεν κανει τιποτα θα παρω για κολικους κιντερτε μονο μαραθο
ασπα μου για τους κολικους ειναι ο μαραθος καλος της μιλουπα..
Old 30-12-2009, 22:33:04   #3459
Aspa..
Banned

Quote:
Originally Posted by ΕΥΗ Γ View Post
ασπα μου για τους κολικους ειναι ο μαραθος καλος της μιλουπα..
αχ λιτσα μου το διαβασα στο σουπερ οτι ειναι για κολικους το βαζω στο καλαθι κ τσουπ ο αντρας μου..τι ειναι αυτο λεει ??λεω για τους κολικους αστο μου λεει αν δε μας πει η παιδιατρος δεν παιρνουμε τιποτα..βρε του λεω ειναι ιδιο με αυτο που εχουμε σπιτι με τα πολλα βοτανα αλλα εχει μονο μαραθο..οχι αστο λεει καλο ειναι κ αυτο που εχουμε..τι να πω??αν εχεις αντρες μαζιιιιιιιιι!....
Old 30-12-2009, 22:37:40   #3460
gioulies
Banned

κοριτσια δεν ήξερα οτι το κιντερτε είναι μάρκα..
Πάντως κάπου ακουσα για το carmino που λένε οτι βοηθάει στους κολικούς και το ειπα στην παιδίατρο και φώναζε..
Τίποτα λέει, μονο χαμομηλάκι ή κιντερτε και μόνο σε εντονους κολικούς..
Αλλιώς μαλάξεις στη κοιλίτσα και υπομονή.. Είναι λέει κατι εντελώς φυσιολογικό και ετσι θα περάσουν χωρίς φάρμακα.. Μέχρι ιλεό (δε ξερω και πώς γράφεται) μπορει να πάθουν τα παιδάκια απο σταγόνες και φάρμακα..

Μου είπε να αλλάξω και γάλα αν συνεχιστούν να πάρω λεει το nan sensitive.. Το παίρνει καμια σας?
Δεν το άλλαξα ακόμη, ακόμη Almiron πίνουμε..
Old 30-12-2009, 22:40:17   #3461
MARIANTHI611

Κοριτσαρες μου χαιρομαι που ολα για ολες βαινουν καλως...

Ομορφακι μου πολυ το σκεφτομαι το παιδακι σου...τι στεναχωρια και αυτη να μπαινοβγαινετε συνεχεια με πυρετο στο νοσοκομειο...μακαρι να βρεθει μια λυση πολυ συντομα και να ηρεμησετε...Καλα μαρηηηηη εισαι τελειως τρελη????Πας για το τεταρτο???Αυτος ο Παυλιτος σταματημο δεν εχει???Απο που σβηνει???Δεν εχει off??? :ΡΡΡΡ

Αλεκακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και αυτος την οικογενεια σας Και του χρονου, να ειστε καλα!!!

Μαρλεν μου Χρονια Πολλα και σε σενα προκαταβολικα και με μεγαλες επιτυχιες...σε σινεμα και ζωη :ΡΡΡ

Ρε Θεανω θα το σκασεις το μωρο απο το γαλα!!!!Ποσα ml πινει την μερα????Κοιτα μην σου κανει πρασινα κακα...εχε τον νου σου...καλα αυτο με το βυζι στο κρεβατι πως το καταφερνεις?Δεν θελει να ρευτει μετα το γευμα η μικρουλα??Εμενα αν δεν ρευτει αναγουλιαζει και στριφογυρναει σαν τον σβιγγο...

Συγνωμη που παιζω με τον πονο σας αλλα ο δικος μου το εχει παρακανει...μεχρι που ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα..κοιμαται απο τις 19:30 ξυπναει τρωει ξανακοιμαται ξανατρωει ολη νυχτα και τελικα ξυπναμε τελειωτικα κατα τις 09:00...μου το εκανε και χτες αυτο...λετε να ειναι υπνηλια απο το εμβολιο???Μα τι στο καλο εχει το γαλα μου???Ηρεμιστικο και υπνωτικο μαζι???Τι να πω...???Και το μεσημερι κοιμοταν απο τις 15:00 μεχρι τις 17:45...βεβαια ηταν ξυπνιος απο τις 09:00...τι να πω...

Ο χρήστης MARIANTHI611 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 22:45:02   #3462
gioulies
Banned

Quote:
Originally Posted by MARIANTHI611 View Post

Ομορφακι μου πολυ το σκεφτομαι το παιδακι σου...τι στεναχωρια και αυτη να μπαινοβγαινετε συνεχεια με πυρετο στο νοσοκομειο...μακαρι να βρεθει μια λυση πολυ συντομα και να ηρεμησετε...Καλα μαρηηηηη εισαι τελειως τρελη????Πας για το τεταρτο???Αυτος ο Παυλιτος σταματημο δεν εχει???Απο που σβηνει???Δεν εχει off??? :ΡΡΡΡ

Αλεκακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και αυτος την οικογενεια σας Και του χρονου, να ειστε καλα!!!

Μαρλεν μου Χρονια Πολλα και σε σενα προκαταβολικα και με μεγαλες επιτυχιες...σε σινεμα και ζωη :ΡΡΡ

Ρε Θεανω θα το σκασεις το μωρο απο το γαλα!!!!Ποσα ml πινει την μερα????Κοιτα μην σου κανει πρασινα κακα...εχε τον νου σου...καλα αυτο με το βυζι στο κρεβατι πως το καταφερνεις?Δεν θελει να ρευτει μετα το γευμα η μικρουλα??Εμενα αν δεν ρευτει αναγουλιαζει και στριφογυρναει σαν τον σβιγγο...

Συγνωμη που παιζω με τον πονο σας αλλα ο δικος μου το εχει παρακανει...μεχρι που ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα..κοιμαται απο τις 19:30 ξυπναει τρωει ξανακοιμαται ξανατρωει ολη νυχτα και τελικα ξυπναμε τελειωτικα κατα τις 09:00...μου το εκανε και χτες αυτο...λετε να ειναι υπνηλια απο το εμβολιο???Μα τι στο καλο εχει το γαλα μου???Ηρεμιστικο και υπνωτικο μαζι???Τι να πω...???Και το μεσημερι κοιμοταν απο τις 15:00 μεχρι τις 17:45...βεβαια ηταν ξυπνιος απο τις 09:00...τι να πω...

Και μένα κοιμαται πάρα πολύ μαριάνθη.. Σε βαθμό που έλεγα και εγώ του Στάθη μήπως το παρακάνει...Η γιατρός μου είπε όμως να μη τη ξυπνάω για φαγητό..
Εχθές κοιμήθηκε απο τις 2 έως τις 8, ξύπνησαμε,φάγαμε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 11,20.. Εννοείται οτι έκατσε ξύπνια 1,5 ώρα και ξανακοιμήθηκε, ε? Μήπως δε πρεπει τοσο πολύ?
Old 30-12-2009, 22:48:09   #3463
Aspa..
Banned

μαριανθη τελεια περνας με το ωραριο του μικρου!!!!
ναι γωγουλι κιντερτε ειναι της milupa..εγω του εδωσα ναν sensitive και μου εκανε χειροτερη δυσκοιλιοτητα...δεν ξερω αν θα βοηθουσε στους κολικους αν και το γραφει..
Old 30-12-2009, 22:50:27   #3464
eleni1
Banned

Hello!!!
Κοριτσια να ξερετε οτι οταν αλλαζει ενα μωρο γαλα μπορει να του προκαλεσει χειροτερα απο αυτα που ηδη εχει....
Old 30-12-2009, 22:51:50   #3465
gioulies
Banned

Quote:
Hello!!!
Κοριτσια να ξερετε οτι οταν αλλαζει ενα μωρο γαλα μπορει να του προκαλεσει χειροτερα απο αυτα που ηδη εχει....

Γεια σου Ελενάκι.. Εννοείς δυσκοιλιότητα?
Old 30-12-2009, 22:58:50   #3466
eleni1
Banned

Ναι και κολικους
Old 30-12-2009, 23:00:15   #3467
eleni1
Banned

Εμένα απο την ημερα που αλλαξαν χρωμα τα κακα του ηρεμισε.Μαλλον τακτοποιηθηκαν τα εντερικα του....
Old 30-12-2009, 23:04:33   #3468
Aspa..
Banned

Quote:
Εμένα απο την ημερα που αλλαξαν χρωμα τα κακα του ηρεμισε.Μαλλον τακτοποιηθηκαν τα εντερικα του....
δηλαδη τι χρωμα ηταν και τι εγιναν??ακου τι ρωταω η ερμη αλλα φαντασου ποσο βασανιζομαι...
Old 30-12-2009, 23:16:07   #3469
ΕΥΗ Γ

ΕΥΗ Γ's Avatar

κοριτσια ναν σενσιτιβ επινε ο στρατος απο 2 μηνων μεχρι 9 γιατι ειχε βγαλει κατι σπυρακια στο προσωπο και στο κεφαλακι του..κολικους δεν ειχε..ξεκινησαμε με frisolac μετα HA 1 της humana και μειναμε στο nan sensitive..το οποιο ειναι υποαλλεργικο και συνηθως το δινουν στα μωρακια που εχουν προβλημα με το αγελαδινο γαλα...τελικα ο στρτ=ατος δεν ειχε κανενα προβλημα απο 9 μηνων πινει κανονικο...και με το ναν ειχε δυσκοιλιοτητα και τα κακακια του ηταν πρασινα μην τρομαξετε αν δειτε κατι τετοιο!!και εκανε μια φορα στις 2 μερες!!!

αποψη μου?συμφωνω με ελενη,να μην αλλαζουμε τα γαλατα των μωρων τοσο ευκολα...σιγα σιγα ο οργανισμος τα συνηθιζει ολα εκτος κι αν υπαρχει μεγαλο προβλημα...
Old 30-12-2009, 23:17:12   #3470
ΕΥΗ Γ

ΕΥΗ Γ's Avatar

Quote:
δηλαδη τι χρωμα ηταν και τι εγιναν??ακου τι ρωταω η ερμη αλλα φαντασου ποσο βασανιζομαι...
εμας απο κιτρινο που ειναι το φυσιολογικο ειχαν γινει πρασινα οπως προανεφερα.
Old 30-12-2009, 23:19:47   #3471
Aspa..
Banned

εμενα με το frisolac to comfort που πινει ειναι κιτρινα οπως κ στην αρχη..
Old 30-12-2009, 23:22:08   #3472
MARIANTHI611

Εφαγε και ξαναεπεσε τεζα...τωρα υπολογιζω οτι θα ξυπνησει κατα τις 3 για φαι...αλλα τον αλλαζω τρωει και ξαναξεραινεται στο δευτερολεπτο...ελπιζω απλα να ειναι υπναρας ...εντωμεταξυ οταν θελει να κοιμηθει, τον φασκιωνω, του βαζω και την πιπιλα και ενω παω λιγο να τον κουνησω για να τον νανουρισω δεν θελει, γκρινιαζει...τον αφηνω στην κουνια του και εκεινος ρουφαει την πιπιλα και κοιμαται μονος του...αν δεν του φυγει η πιπιλα ολα καλα...αν του φυγει...την κατσαμε :Ρ

Old 30-12-2009, 23:24:25   #3473
Aspa..
Banned

Quote:
Εφαγε και ξαναεπεσε τεζα...τωρα υπολογιζω οτι θα ξυπνησει κατα τις 3 για φαι...αλλα τον αλλαζω τρωει και ξαναξεραινεται στο δευτερολεπτο...ελπιζω απλα να ειναι υπναρας ...εντωμεταξυ οταν θελει να κοιμηθει, τον φασκιωνω, του βαζω και την πιπιλα και ενω παω λιγο να τον κουνησω για να τον νανουρισω δεν θελει, γκρινιαζει...τον αφηνω στην κουνια του και εκεινος ρουφαει την πιπιλα και κοιμαται μονος του...αν δεν του φυγει η πιπιλα ολα καλα...αν του φυγει...την κατσαμε :Ρ
και θα ξαναπω....τυχερη μαριανθη....μου εχουν πεσει τα χερια απο το κουνημα στην αγκαλια..
Old 30-12-2009, 23:26:07   #3474
ΕΥΗ Γ

ΕΥΗ Γ's Avatar

Quote:
τυχερουλα!!!φτου να μη σας ματιασω!!!

λοιπον εγω θα σας αφησω μπας και προλαβω να κλεισω λιγο τα ματακια μου!!!!

ΜΑΡΛΕΝ προκαταβολικα γιατι αυριο ισως να μην μπορεσω να μπω χρονια σου πολλα!!!να τα χιλιασεις και νασαι παντα γερη να καμαρωνεις τα παιδακια σου!

καλη σας νυχτα!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Old 30-12-2009, 23:37:00   #3475
MARIANTHI611

Καληνυχτα Μαιρουλα μου...

Πραγματικα δεν πιστευω στην τυχη μου...αφου λεω δεν μπορει...κατι στραβο θα μου βγει και θα τρεχω και δεν θα φτανω...Σηκωνομαι το πρωι, τον ταιζω, ερχεται η μαμα μου τον παιρνει, παω γυμναστηριο, γυρναω τον ταιζω, παω σουπερμαρκετ λαικη χασαπη μου τον παει με το καροτσι σπιτι γυρναω τον ξαναταιζω και μετα φευγει και καθομαστε παρεα...το μεσημερακι κοιμομαστε και το απογευμα καθομαστε ομορφα και καλα...τρωμε κανουμε μπανακι καθομαστε στο ριλαξ και οταν γκρινιαξουμε εχει ερθει ωρα για νανι...μετα απο κει το γνωστο...υπνος-φαι-ξανα υπνος-ξανα φαι και παει λεγοντας..

Μου φαινεται οτι στο δευτερο θα την πατησω...κοριτσακια μου σας καληνυχτω και εγω και σας φιλω σταυρωτα!!!

Last edited by MARIANTHI611; 30-12-2009 at 23:40:25.
Old 30-12-2009, 23:55:14   #3476
aleca
Απενεργοποιημένος member request

Quote:
ΑΛΕΚΑ τα θερμα μου συγχαρητιρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ξερεις για τι!!!!
και η αλεκα ειναι ενταξει!!
Quote:
Originally Posted by omorfakia View Post
γεια σου αλεκα... ετοιμασου για το παρτυ γενεθλιων!! (για 2 ατομα)!!
μετα από 12 χρονια σχεδον μαζι, χαρα που θα έκανε αν ημασταν μονο οι δυο μας..δεν θα τον κραταγαμε σου λεω.

Quote:
.... να σου στειλω τον διό μου?? Τωρα με την κριση ψαχνω εξτρα εισοδημα. Είμαι και χοντρη και το ψιλοαποφευγω.... καταλαβαινεις...
Quote:
γεια σου Γωγουλινι. Λοιπόν εγω απο σημερα, μονο μπρουμυτα. Επ΄σιης ξεκινησα και του διω κιντερτε καθε μερα. κανα δυο φορες το έχω βαλει και στο γαλα του μεσα.
Quote:
Originally Posted by ΕΥΗ Γ View Post
να σα ςπω επισης οτι ειμαι ενα ρακος!!!που να ειχα και τον στρατο ολη την μερα!!!ναναι καλα η πεθερουλα μου που τον κρατα οταν ο λουκας ειναι στη δουλεια..τελικα αυτο που επαθα μαλλον ηταν πυελονεφριτιδα...τελειωσα την αντιβιωση αλλα εχει κανα 2 μερες που ποναω παλι στην κοιλια ρε γαμωτο...εκανα σημερα υπερηχο ανω κοιλιας για να δουμε ολα τα οργανα και ειναι μια χαρα ευτυχως..αλλα αυτος ο πονος τι να ειναι?η στομαχι λεει η εντερο..απο βδομαδα θα κανω παλι εξετασεις να δουμε τι παιζει...τελικα το αγχος και η κουραση φερνουν πολλα..αφηστε που πρεπει να κανω μια διατροφη τυπου οχι λιπαρα οχι χοιρινο οχι σοκολατα,πολλα φρουτα και λαχανικα και ζυμαρικα!!:
αχ ευακη μου περαστικα... πωπω φανταζομαι ταλαιπωρια. Ο πόνος ειναι στρες ευακι μου...ρηλαξ.
Quote:
κοριτσια δεν ήξερα οτι το κιντερτε είναι μάρκα..
Πάντως κάπου ακουσα για το carmino που λένε οτι βοηθάει στους κολικούς και το ειπα στην παιδίατρο και φώναζε..
Τίποτα λέει, μονο χαμομηλάκι ή κιντερτε και μόνο σε εντονους κολικούς..
Αλλιώς μαλάξεις στη κοιλίτσα και υπομονή.. Είναι λέει κατι εντελώς φυσιολογικό και ετσι θα περάσουν χωρίς φάρμακα.. Μέχρι ιλεό (δε ξερω και πώς γράφεται) μπορει να πάθουν τα παιδάκια απο σταγόνες και φάρμακα..

Μου είπε να αλλάξω και γάλα αν συνεχιστούν να πάρω λεει το nan sensitive.. Το παίρνει καμια σας?
Δεν το άλλαξα ακόμη, ακόμη Almiron πίνουμε..
και εγω αλμιρον του δινω και ο γιατρος μου ειπε να μην το αλλαξω. ΄Πάντως σημερα, από τα ξημερωματα, ήτραν λες και εχω άλλο παιδι, πολυ ηρεμο. Φτου φτου.. για να δουμε στη συνεχεια...

Quote:

ευχαριστω μαριανθουλα μου για τις ευχες και όλα τα κοριτσακια... Μην ανησυχεις βρε. τα μωρακια αν δεν πεινανε και δεν πονανε... κοιμουνται. Απλα εισαι τυχερουλα, φτου φτου. ετσι ηταν και ο Αγγελος.
Quote:
Καληνυχτα Μαιρουλα μου...

Πραγματικα δεν πιστευω στην τυχη μου...αφου λεω δεν μπορει...κατι στραβο θα μου βγει και θα τρεχω και δεν θα φτανω...Σηκωνομαι το πρωι, τον ταιζω, ερχεται η μαμα μου τον παιρνει, παω γυμναστηριο, γυρναω τον ταιζω, παω σουπερμαρκετ λαικη χασαπη μου τον παει με το καροτσι σπιτι γυρναω τον ξαναταιζω και μετα φευγει και καθομαστε παρεα...το μεσημερακι κοιμομαστε και το απογευμα καθομαστε ομορφα και καλα...τρωμε κανουμε μπανακι καθομαστε στο ριλαξ και οταν γκρινιαξουμε εχει ερθει ωρα για νανι...μετα απο κει το γνωστο...υπνος-φαι-ξανα υπνος-ξανα φαι και παει λεγοντας..

Μου φαινεται οτι στο δευτερο θα την πατησω...κοριτσακια μου σας καληνυχτω και εγω και σας φιλω σταυρωτα!!!
μμμ... αυτο λεει η εμεπιρια μου!
Αν και για να ειμαι ειλικρινης και νπαλι ησυχουλης ειναι...
Ουφ δεν ξερω τι να κανουμε αυριο... δεν θελω να την περασω μιζερα. Εν τωμεταξυ τα ζευγαρια που θα ερχοντουσαν, έχουν αρρωστησει. Η ελευθερη αδερφη μου θα τη βγαλει σε μπουζουκια και η μικρη θα τη βγαλει με τον άντρα της φυσικα με τον οποιο δεν θελω να κανω εγω ρεβεγιον...
Μου φαινεται, θα ντυθουμε, θα φτιαχτουμε και θα παρουμε τους δρομους ... και μετα παλι σπίτι..
Μόλις εφυγαν και κατι φιλοι που ηρθαν να ευχηθουν στο Νικο μου...
Πάω να μαζεψω, φιλακια
Ο χρήστης aleca δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 23:56:32   #3477
mary77
Banned

λιτσα το μελανι εκανε θαυμα οπως ειπες σε 2 μερες εφυγε!!!!
α!για το γαλα που ειπες εγω θα το επερνα,εψαξα πολυ μηπως βρω και το δικο μας απο εξω αλλα τιποτα......οι κοπελες που γραψαν τα σαιτ περνουν αυτες απο εκει,μην ξεχνας ειμαστε και ελλαδα ολα τα εχουμε πανακριβα!!!!!
εμενα η παιδιατρος του αλλαξε γαλα οταν ειδα και αποειδα με τους κολικους και δεν σταματουσαν με τιποτα και πινει το aptamil extra care σταματησαν!!!!
Old 30-12-2009, 23:59:30   #3478
mary77
Banned

αλεκα και εμεις αυριο...πικρα......μ'αρεσει που ηθελα να αφησω τα μωρα στην μαμα μου μετα την αλλαγη του χρονου και να παμε σε κατι φιλους για καναδυο ωρες,να ξεφυγουμε......
Old 31-12-2009, 00:16:46   #3479
aleca
Απενεργοποιημένος member request

....στο φορουμ θα τη βγαλουμε ε?? χιχι
Ο χρήστης aleca δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 31-12-2009, 00:21:16   #3480
mary77
Banned

Quote:
Originally Posted by aleca View Post
....στο φορουμ θα τη βγαλουμε ε?? χιχι
ναι ρε συ....
α ξεχασα να ρωτησω,ο αφαλος του μπεμπη ειναι προς τα εξω γιατι?σκληρος δεν ειναι,αμα τον παταω μπαινει μεσα δηλαδη αλαλξαναβγαινει
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules