the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 09

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 25-02-10, 10:28   #15201
EYANTHIA

Το avatar του χρήστη EYANTHIA

Προεπιλογή

καλημερα!
πως μου ειστε σημερα? ψιλογκρινια κανει σημερα, ε?

μαριανθη, μη στεναχωριεσαι κ μη κλαις!!! επηρεαζεται η παραγωγη κ απο τη ψυχολογια, ισως να ειναι κ το καινουριο θηλαστρο που θελει να το μαθεις...να ξερεις οτι ολα γινονται για καποιο λογο! κ η μαμα μου λεει το εξης σοφο: για 2 πραγματα να μη στεναχωριεσαι, γι'αυτα που γινονται κ γι'αυτα που δε γινονται.

στις βαφτισεις θα προσπαθησω να ερθω σε ολες οσες ειναι εντος αθηνων. στην ελενη που ειναι κ κοντα μου σιγουρα!

ελενη1, καλη επιτυχια με τα εμβολια! ε, μη τα ξεχασεις ομως!

εμεις κοιμηθηκαμε πολυ καλα! απο τις 7 μεχρι τις 7!!! με διαλειμα στις 10 για γαλα.
Παλιά 25-02-10, 10:30   #15202
annoula79

Προεπιλογή

[QUOTE=aleca;189911]12/9εγω δε ρωταω...θα σας περιμενουμε....

Θα προσπαθήσω να είσαι σίγουρη!!!
Ο χρήστης annoula79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-10, 10:36   #15203
mary77
Banned

Περιοχή: θεσσαλονικη
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο markellaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Αχ διακοπές, καλοκαίρι, μπάνια, ....συνεχίζω με τα λιγότερο ευχαριστα, τοπικό πάχος, κυτταρίτιδα

Μαιρούλα για που ετοιμάζεστε φετος?
καλημερα!!!!
λεμε να παμε σε μια φιλεναδα μου στην ροδο!!!!!!!που ειναι μες την τρελη χαρα απο τοτε που το εμαθε

παω να ταισω μπεμπη και επιστρεφω.....
Ο χρήστης mary77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-10, 10:38   #15204
zouzou78

Περιοχή: νεα μακρη
Προεπιλογή

καλημερουδια τι κανετε?

Βρε μαριανθουλα μην καις κι εγω τα ιδια επαθα κ ποιο νωρις κ μη νιωθεις τυψεις!!! Ποσα παιδακια τρωνε ξενο κ δεν επαθαν τιποτα απο τη πρωτη στιγμη κιολλας...να κι εγω με ξενο μεγαλωσα γιατι η μανα ειχε πιεση και μια χαρα ημουνα που ηταν κ τοοοοσα χρονια πριν (αυτο για την κιμι να χει να λεει) οχι τωρα που τα γαλατα ειναι κ πιο εξελιγμενα αλλα να ξερεις οσο πιο πολυ στεναχωριεσαι τοσο λιγοτερο γαλα θα εχεις κι εγω επειδη εκλαιγα καθε μερα μια με τη μανα μου που ηταν (κ ειναι) χαλια μια με τον εαυτο μου αφου ουτε να φαω δε προλαβαινα...ΗΡΕΜΙΣΕ ολα καλα θα πανε...

Εγω ειδα το πιπινι εχθες ηχαν απεργια κ ετσι ηρθε κ σπιτι να δει κ τη μπουμπου αλλα την γλαστρα δεν την ποτισαμε (ηταν πτωμα επεσε για 1 ωρα υπνου κ τον λυπηθηκα και τον αφησα να κοιμηθει αλλα κ που του κ@@#3 τριφτικα με πηρε αγκαλιτσα κ κοιμηθηκε ο καημενος) η ταν κ η μπεμπα γκρινια...παιρνουμε κ την αντιβιωση..με το ζορι την πινει εντομεταξυ ειμαι να σκασω η γιατρος ειπε οτι πρεπει να κανουμε κ κυστεογραφημα για να δουμε αν προηλθε η ουρολοιμωξη απο παλινδρομιση των ουρων γιατι αν ειναι αυτο θα πρεπει να κανει θεραπεια μεχρι να φτιαξει το συστημα και αυτη η εξεταση γινεται με ξκαθετηρακι και θα φαει κ λιγο ραδιενεργεια....τι να κανω??? δε ξερω θα τρελαθω...

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zouzou78 : 25-02-10 στις 10:40
Ο χρήστης zouzou78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-10, 10:42   #15205
aleca
Απενεργοποιημένος member request

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΖΩΗ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ Εμφάνιση μηνυμάτων
η ταν κ η μπεμπα γκρινια...παιρνουμε κ την αντιβιωση..με το ζορι την πινει εντομεταξυ ειμαι να σκασω η γιατρος ειπε οτι πρεπει να κανουμε κ κυστεογραφημα για να δουμε αν προηλθε η ουρολοιμωξη απο παλινδρομιση των ουρων γιατι αν ειναι αυτο θα πρεπει να κανει θεραπεια μεχρι να φτιαξει το συστημα και αυτη η εξεταση γινεται με ξκαθετηρακι και θα φαει κ λιγο ραδιενεργεια....τι να κανω??? δε ξερω θα τρελαθω...
δεν ειναι τοσο σοβαρο όσο ακουγεται....πολλα παιδακια (συνηθως αγορια) ξερω που την εχουν κανει...Και μαλιστα την κανουν καθε χρονο. Αλλα πρωτα εκαναν εναν υπερηχο και μετα όλα τα αλλα.
Ο χρήστης aleca δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 25-02-10, 10:42   #15206
eleni1
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MARIANTHI611 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα...

Ειπα να περασω να πω τον πονο μου...εχω χαθει εδω και 3 μερες μιας και η παραγωγη μου εχει μειωθει απιστευτα πολυ και ειμαι ενα με το πατωμα...αντλουσα επι 40 λεπτα σε ενα στηθος που ειχε να αδειασει 3 ωρες και εβγαζα 25ml γαλα με νοσοκομειακο θηλαστρο...το μωρο εκει που κοιμοταν σερι αρχισε να ξυπνα 3 και 4 φορες την νυχτα για να συμπληρωσει γευματα...ειμαι ψυχολογικα ενα κουρελι αφου το μωρο δεν περναει φαση ταχειας αναπτυξης απλα δεν ξερω τι παιζει την παρτη μου.Καθε 1 μηνα δλδ θα γινεται αυτο?!?!?!Ειμαι ενα ορθιο ζομπι κλαιω σαν μικρο παιδι απο τους πονους σε ολο μου το σωμα και απο την ψυχικη κυριως εξαντληση...κλαιω επισης και απο τις τυψεις που ειμαι ενα βημα απο το frezylac και το φαρμακειο...ακομα και τωρα που τα γραφω κλαιω...ειναι ορμονικο...?!?!?!τι να πω τετοια μειωση σε αποκλειστικο θηλασμο? Γιατι?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Αχου!!!!! σε φάγαμε οι ρουφιάνες...
Μην τα παρατάς βαλε το μωρο βεντουζα στο στηθος και μην κανεις τπτ αλλο για 2-3 μέρες....
Αν σε παρηγορει σου λεω πως ουτε εγω εχω πετρωματα και το γαλα τρεχει πια μονο οταν θηλαζει το μωρο.
Θα επανέλθεις,σε δοκιμάζει ο Θεος......κρατα γερά ειμαστε μαζί σου!!!!
Ο χρήστης eleni1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-10, 10:52   #15207
annoula79

Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mary77 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα!!!!
λεμε να παμε σε μια φιλεναδα μου στην ροδο!!!!!!!που ειναι μες την τρελη χαρα απο τοτε που το εμαθε

παω να ταισω μπεμπη και επιστρεφω.....
:
Παλιά 25-02-10, 10:55   #15208
zouzou78

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aleca Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ειναι τοσο σοβαρο όσο ακουγεται....πολλα παιδακια (συνηθως αγορια) ξερω που την εχουν κανει...Και μαλιστα την κανουν καθε χρονο. Αλλα πρωτα εκαναν εναν υπερηχο και μετα όλα τα αλλα.
Αληθεια αλεκουκο να την κανουμε δηλαδη? μας ειπε κ η γιατρος μολις τελειωσει η αντιβιωση θα κανουμε τον υπερηχο και μετα της 25 μαρτιου θα πρεπει να κανουμε και την κυστεογραφια γιατι αν ειναι κατι απο θεμα ουροποιητικου θα παθενει συνεχεια ουρολοιμωξεις κ στο τελος θα πειραχτουν να νεφρα γι αυτο πρεπει να σιγουρευτουμε...Α τα εμβολια ειπα θα τα κανουμε κανονικα μονο που θα τα κανουμε αντι για αυριο την επομενη παρασκευη δηλαδη πεμπτη τελειωνει η αντιβιωση παρασκευη θα κανουμε τα εμβολια και τωρα λεει αν μπορουμε να τα κανουμε αλλα δε θελει να την φορτωσει...παντως η ζουζου σημερα ηταν καλητερα και ευτυχως εχει πολυ ορεξη για το φαγητο...αυτα!!

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 10:58   #15209
zouzou78

Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΕΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...θα μεγαλωσουν τα βλασταρια και θα μας ταλαιπωρουν πιο πολυ για σκεφτειται οταν θα αρχιζουν να γκομενιζουν κ θα γυρνανε στα κλαμπ κι εμεις θα ξαγρυπναμε να τα περιμενουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 11:00   #15210
aleca
Απενεργοποιημένος member request

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αληθεια αλεκουκο να την κανουμε δηλαδη? !!
Βρε Ζωη τι αλλο να κανεις??? Σε τοσο μικρη ηλικια συνηθως απο το ουροποιητικο ειναι και όχι απο μολυνση. Αλλα πολλα μικροπροβληματακια φτιαχνουν μονα τους μεχρι το χρονο. Και αφου η μικρουλα εφτασε 3 μηνων για να 'φανει΄' δε νομιζω να ειναι τιποτα σοβαρο. Τα σοβαρα φαινονται πιο γρηγορα...
Ο χρήστης aleca δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 25-02-10, 11:13   #15211
zouzou78

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aleca Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε Ζωη τι αλλο να κανεις??? Σε τοσο μικρη ηλικια συνηθως απο το ουροποιητικο ειναι και όχι απο μολυνση. Αλλα πολλα μικροπροβληματακια φτιαχνουν μονα τους μεχρι το χρονο. Και αφου η μικρουλα εφτασε 3 μηνων για να 'φανει΄' δε νομιζω να ειναι τιποτα σοβαρο. Τα σοβαρα φαινονται πιο γρηγορα...
Μακαρι..τι να πω ας ειναι περαστικο και δε με νοιαζει...ασ πονεσει λιγακι μια φορα παρα να παθει κατι πιο σοβαρο...ΟΥΦ!!

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 11:21   #15212
chicken
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MARIANTHI611 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα...

Ειπα να περασω να πω τον πονο μου...εχω χαθει εδω και 3 μερες μιας και η παραγωγη μου εχει μειωθει απιστευτα πολυ και ειμαι ενα με το πατωμα...αντλουσα επι 40 λεπτα σε ενα στηθος που ειχε να αδειασει 3 ωρες και εβγαζα 25ml γαλα με νοσοκομειακο θηλαστρο...το μωρο εκει που κοιμοταν σερι αρχισε να ξυπνα 3 και 4 φορες την νυχτα για να συμπληρωσει γευματα...ειμαι ψυχολογικα ενα κουρελι αφου το μωρο δεν περναει φαση ταχειας αναπτυξης απλα δεν ξερω τι παιζει την παρτη μου.Καθε 1 μηνα δλδ θα γινεται αυτο?!?!?!Ειμαι ενα ορθιο ζομπι κλαιω σαν μικρο παιδι απο τους πονους σε ολο μου το σωμα και απο την ψυχικη κυριως εξαντληση...κλαιω επισης και απο τις τυψεις που ειμαι ενα βημα απο το frezylac και το φαρμακειο...ακομα και τωρα που τα γραφω κλαιω...ειναι ορμονικο...?!?!?!τι να πω τετοια μειωση σε αποκλειστικο θηλασμο? Γιατι?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Μαριάνθη, η Αγλαϊα τί λέει; Κι εγώ πιστεύω ότι είναι φάση και θα περάσει!
Πάντως, νομίζω ότι τώρα και να δώσεις 2-3 φορές ξένο δε θα το συνηθίσει! Άσε που έχεις και την τράπεζα, δίνε από κει μέχρι να αυξηθεί πάλι! Εντω μεταξύ, σουπίτσες και νερά!!! Πάρε τα πάνω σου για να αυξηθεί και η παραγωγή!!!
Ο χρήστης chicken δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-10, 11:21   #15213
tzia

Το avatar του χρήστη tzia

Προεπιλογή

kimi μου καλή δύναμη στην αδερφούλα σου
Δαλιδά και Γογώ περαστικά στα μικρούλια σας
Μαριάνθη μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια και ειδικά με την Ελένη και μην ξεχνας ότι η ποσότητα που βγάζεις με το θήλαστρο δεν είναι ενδεικτική της παραγωγής σου. Εγώ έχω πολλά σκαμπανεβάσματα στην παραγωγή πάντως.
Να σας πω τώρα και τα δικά μας τα ωραία
Χθες πήγαμε νοσοκομείο....
Η μικρή έβγαζε πηχτό γιαούρτι για μια ώρα και μετά έκανε ρουκέτα γάλα
Ο παιδίατρος τρόμαξε και μου είπε να την πάω νοσοκομείο
Κάναμε υπέρηχο κοιλίας και στομάχου
Έδειξε μικρού βαθμού ΓΟΠ
Επίσης έχουμε διπλό πυελοκαλυκυλικό σύστημα που μάλλον δε σημαίνει τπτ, περιμένουμε να βγει και η καλλιέργεια ούρων για να σιγουρευτούμε ότι όλα καλά.
Επίσης έχει ωοθυλάκιο η σκατούλα, πράγμα που συνήθως συμβαίνει σε ορμονικά υποβοηθούμενες εγκυμοσύνες.Και αυτό μας είπαν δεν είναι τπτ.
Ντοκ Αλέκα ελπίζω να το τσεκάρεις έτσι?
Λοιπόν μας πήραν αίμα και ούρα...Πολύ κλάμα, πιάστηκε η ψυχούλα μου, με κλείδωσαν από έξω
Λοιπόν Ζωή άκου πως μας πήραν ούρα....Με ένεση στην κύστη...΄'αστα πλάνταξε το πουλάκι μου

Ο χρήστης tzia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-10, 11:21   #15214
mary77
Banned

Προεπιλογή

ελα βρε μαριανθη μου,μη στεναχωριεσαι,δοξα το θεο το παιδακι σου θηλασε αρκετο καιρο!!!!και οπως ειπα και η ζωιτσα τα γαλατα πλεων ειναι τελεια!!!!
Παλιά 25-02-10, 11:28   #15215
chicken
Banned

Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια!!
Αμάν βρε Τζία, κι εσείς Νοσοκομεία;; Τί έγινε;;
Κορίτσια, τα εμβόλια αν δεν γίνουν ακριβώς πάνω στο μήνα, είναι καλύτερα να γίνονται νωρίτερα ή αργότερα;
Ελένη1 τα ΜΑΜ τα χει και το jumbo; Εύχομαι να ναι ανώδυνο και το σημερινό σας τσίμπημα!
Ο χρήστης chicken δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-10, 11:35   #15216
gioulies
Banned

Προεπιλογή

Καλημέραααααααααα..
Τελικά δεν ξανανεβάσαμε πυρετούλη εχθές,μέχρι 37,7 πήγαμε, ok..
Σήμερα οπως λέει και η συμπεθέρα ειμαστε περδίκιαααα..

Κορίτσια αποφασίσαμε το όνομα της μικρής.. Αναστασία!!
Πώς σας φαίνεται?
Ο χρήστης gioulies δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-10, 11:37   #15217
gioulies
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tzia Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαριάνθη μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια και ειδικά με την Ελένη και μην ξεχνας ότι η ποσότητα που βγάζεις με το θήλαστρο δεν είναι ενδεικτική της παραγωγής σου. Εγώ έχω πολλά σκαμπανεβάσματα στην παραγωγή πάντως.
Έδειξε μικρού βαθμού ΓΟΠ
Επίσης έχουμε διπλό πυελοκαλυκυλικό σύστημα που μάλλον δε σημαίνει τπτ, περιμένουμε να βγει και η καλλιέργεια ούρων για να σιγουρευτούμε ότι όλα καλά.
Επίσης έχει ωοθυλάκιο η σκατούλα, πράγμα που συνήθως συμβαίνει σε ορμονικά υποβοηθούμενες εγκυμοσύνες.Και αυτό μας είπαν δεν είναι τπτ.
Λοιπόν μας πήραν αίμα και ούρα...Πολύ κλάμα, πιάστηκε η ψυχούλα μου, με κλείδωσαν από έξω
Λοιπόν Ζωή άκου πως μας πήραν ούρα....Με ένεση στην κύστη...΄'αστα πλάνταξε το πουλάκι μου

Όλα καλά να πάνε Ζηνοβία μου..
Δεν θα είναι τίποτα..!!!
Ο χρήστης gioulies δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-10, 11:41   #15218
mary77
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο gioulies Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέραααααααααα..

Πώς σας φαίνεται?
μ'αρεσει
Παλιά 25-02-10, 11:51   #15219
tzia

Προεπιλογή

Γογώ μου Αναστασία λένε τη μανούλα μου και μου αρέσει πάρα πολύ!

Παλιά 25-02-10, 12:16   #15220
annoula79

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mary77 Εμφάνιση μηνυμάτων
μ'αρεσει
κι εμένα!!!!
που είναι η λίστα με τις βαφτίσεις;
Παλιά 25-02-10, 12:25   #15221
zouzou78

Προεπιλογή

ΠΩ-ΠΩ βρε Τζια εμεις το γλτωσαμε και μη χειροτερα δηλαδη...πως αντεξες? αζ αυτο εννοουσε η μανα μου οταν ελεγε "Θα γινεις κ συ μανουλα και θα καταλαβεις" καθε φορα που την εβριζα οταν μου ελεγε "βαλε ζακετααα"....κι εμενα εμμετους εκανε πυρετο δεν ειχε...καλα αποτελεσματα μωρε σε ποιο νοσοκομειο πηγατε??? Εγω εκλεισα για υπερηχο την Τεταρτη το απογευμα στην παιδιατρικη του ΙΑΣΩ..τι ξερεται για αυτην καλη ειναι η να αρχισω να ψαχνω γιατρους στο παιδων???

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 12:29   #15222
zouzou78

Προεπιλογή

Γογουλα ωραιο το Αναστασια...πριγκιπικο και σημαδιακο!! μου αρεσει πολυ!! Εγω αν τη βγαλω Θεοδωρα και Ειρηνη θα τη φωναζω Ντορενα.....???? τι λετε??? αλλιως θα πεισω τους υπολοιπους να τη βγαλουμε Θεοδωρα μπας και προλαβει η καημενη η μανουλα μου να ακουσει το ονοματακι της αν και η ιδια δε θελει γιατι λεει ειναι γκαντεμικο επειδη ειχε μια αδερφη Θεοδωρα και εφυγε νωρις και μετα εβγαλαν τη μανα μου και τραβηξε κ τραβαει ολα αυτα με την υγεια της αλλα εγω τα θεωρω βλακειες ολα αυτα...Θεοδωρα μου αρεσει εξ αλλου η μπεμπα ειναι οντως δωρο θεου για μενα οπως και ο μπαμπας της (Θοδωρης) πλακα θα εχει..παντως..!!!

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 12:31   #15223
eleni1
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Έδειξε μικρού βαθμού ΓΟΠ
Περαστικα σας!!!!
Ελάφρας μορφης ΓΟΠ εχουν ολα τα μωρακια μεχρι να αρχισουν τις στερεες τροφές!!!!
Δεν ειναι τπτ μην στεναχωριεσε.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chicken Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κορίτσια!!
Αμάν βρε Τζία, κι εσείς Νοσοκομεία;; Τί έγινε;;
Κορίτσια, τα εμβόλια αν δεν γίνουν ακριβώς πάνω στο μήνα, είναι καλύτερα να γίνονται νωρίτερα ή αργότερα;
Ελένη1 τα ΜΑΜ τα χει και το jumbo; Εύχομαι να ναι ανώδυνο και το σημερινό σας τσίμπημα!
Τα ΜΑΜ τα ειχα παρει απο φαρμακειο δεν ξερω αν εχουν τα jumbo ,εχω να παω κατι χρόνια....
Μια βδομαδα πανω κατωδεν παιζει ρολο στα εμβολια,το ζητουμενο ειναι να γίνουν!!!!

Παράθεση:
Καλημέραααααααααα..

Πώς σας φαίνεται?
Τελειο το ονοματακι και της παει κιόλας !!!!!

Κύριος ο μπεμπης μου στην παιδίατρο!!!
Ενα κίχ εκανε οταν εφαγε την τσιμπιά και αυτο ήταν.
Τον βρηκε μια χαρα , ειναι 7600 ,65 ποντους και 41 κεφαλακι.
Δεν πηρε σχεδον καθολου αυτο τον μηνα αλλα δεν πειραζει θα τα παρει τον επωμενο.
Ο χρήστης eleni1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-10, 12:47   #15224
tzia

Προεπιλογή

Ζωή στην Ευρωκλινική Παίδων την πήγαμε γιατί είναι συμβεβλημένη με την ασφάλεια μας.
Για σοβαρά περιστατικά νομίζω καλύτερο είναι το Παίδων αλλά αν πας εκεί ως επείγον νομίζω περιμένεις νουμεράκι, ενώ στα ιδιωτικά τελειώνεις μπαμ μπαμ

Παλιά 25-02-10, 12:51   #15225
EYANTHIA

Προεπιλογή

Παράθεση:
αμαν βρε παιδι μου! κ εσεις? μας γλωσσοφαγανε...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chicken Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα μου λεει 2-3 μερες πριν ή μετα ...

Παράθεση:
Καλημέραααααααααα..

Πώς σας φαίνεται?
τελειο!!! μου αρεσει πολυ κ να μη το κοψετε να τη φωναζετε ολοκληρο το ονομα!

Παράθεση:
Γογουλα ωραιο το Αναστασια...πριγκιπικο και σημαδιακο!! μου αρεσει πολυ!! Εγω αν τη βγαλω Θεοδωρα και Ειρηνη θα τη φωναζω Ντορενα.....???? τι λετε??? αλλιως θα πεισω τους υπολοιπους να τη βγαλουμε Θεοδωρα μπας και προλαβει η καημενη η μανουλα μου να ακουσει το ονοματακι της αν και η ιδια δε θελει γιατι λεει ειναι γκαντεμικο επειδη ειχε μια αδερφη Θεοδωρα και εφυγε νωρις και μετα εβγαλαν τη μανα μου και τραβηξε κ τραβαει ολα αυτα με την υγεια της αλλα εγω τα θεωρω βλακειες ολα αυτα...Θεοδωρα μου αρεσει εξ αλλου η μπεμπα ειναι οντως δωρο θεου για μενα οπως και ο μπαμπας της (Θοδωρης) πλακα θα εχει..παντως..!!!
τελειο κ το θεοδωρα, που ειναι ωραιο κ ως δωρα! ή ντορα! ντορενα δε με αρεσει πολυ γιατι ειναι κριμα να χαλιουνται δυο τοσο ωραια ονοματα!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eleni1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κύριος ο μπεμπης μου στην παιδίατρο!!!
Ενα κίχ εκανε οταν εφαγε την τσιμπιά και αυτο ήταν.
Τον βρηκε μια χαρα , ειναι 7600 ,65 ποντους και 41 κεφαλακι.
Δεν πηρε σχεδον καθολου αυτο τον μηνα αλλα δεν πειραζει θα τα παρει τον επωμενο.
εμ, ειναι κοτζαμ αντρας! μπραβο κοριτσι!!!

εχει τοσο ωραια μερα σημερα...κ να ειμαστε κλεισμενοι στο γραφειο δε λεει...
Παλιά 25-02-10, 12:52   #15226
zouzou78

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ζωή στην Ευρωκλινική Παίδων την πήγαμε γιατί είναι συμβεβλημένη με την ασφάλεια μας.
Για σοβαρά περιστατικά νομίζω καλύτερο είναι το Παίδων αλλά αν πας εκεί ως επείγον νομίζω περιμένεις νουμεράκι, ενώ στα ιδιωτικά τελειώνεις μπαμ μπαμ
ναι το ξερω θα παω τωρα ΙΑΣΩ που με στελνει η παιδιατρος και αν (θεος να φυλλαει) ειναι κατι σοβαρο μου ειπε ενα παιδι εδω στη δουλεια οτι εχει εναν φιλο που ειναι παιδονεφρολογος στο παιδων...βλεπωντας και κανωντας!!!

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 12:57   #15227
zouzou78

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο EYANTHIA Εμφάνιση μηνυμάτων
αμαν βρε παιδι μου! κ εσεις? μας γλωσσοφαγανε...

ΕΛΑ ΝΤΕ ολοι απο κατι εχουμε περαστικα να ειναι παναγια μου να τελειωνουμε...

τελειο κ το θεοδωρα, που ειναι ωραιο κ ως δωρα! ή ντορα! ντορενα δε με αρεσει πολυ γιατι ειναι κριμα να χαλιουνται δυο τοσο ωραια ονοματα!

τη μαμα μου τη φωναζουν ΛΟΛΑ () κερκυρα παιδι μου τρελοι ολα τα αλλαζουν..ναι εχεις δικιο ενα θα τη βγαλω και θα τη φωναζω κανονικα...

εμ, ειναι κοτζαμ αντρας! μπραβο κοριτσι!!!

αντρακι σκετο το μαναρι μπραβο μωρε...

εχει τοσο ωραια μερα σημερα...κ να ειμαστε κλεισμενοι στο γραφειο δε λεει...
Εμενα με εχουν στειλει στο -1 να επανδρωσω ενα καινουριο τμημα και καλα υπευθηνη (τωρα με 6ωρο τι σκατα υπευθηνη ειμαι????) ευτυχως το παραθυρο στο δικο μου γραφειο ειναι πανω απο το χωμα και βλεπω γκαζον κ ηλιο...(η τα ραδικια αναποδα)!!

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 13:01   #15228
EYANTHIA

Προεπιλογή

Παράθεση:
Εμενα με εχουν στειλει στο -1 να επανδρωσω ενα καινουριο τμημα και καλα υπευθηνη (τωρα με 6ωρο τι σκατα υπευθηνη ειμαι????) ευτυχως το παραθυρο στο δικο μου γραφειο ειναι πανω απο το χωμα και βλεπω γκαζον κ ηλιο...(η τα ραδικια αναποδα)!!
Παλιά 25-02-10, 13:04   #15229
zouzou78

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο EYANTHIA Εμφάνιση μηνυμάτων
Γελας???? ΠΙΚΡΑ σου λεω στο παλιο το γραφειο ειχα και το ΟΑΚΑ θεα και το δρομο και ολα καλα τωρα εδω....ασε!! οσο σκεφτομαι οτι αν ημουν σπιτι θα επαιρνα τη μπουμπου και θα πηγαινα να πιω ενα φρεντοτσινο....οχι οχι μαλλον ενα ουζακι με μεζεδακι στην παραλια....ΑΑΑΑΧΧΧΧ!!! να πεθανω τωρα?? ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ???? Αληθεια που θα πατε φετος??? εγω λεω να αναιβω κερκυρα που εχουμε κ το σπιτι κι ελεγα να συναντησω και την ΙΡΙΔΑ αν ειναι εκει....

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 13:07   #15230
zouzou78

Προεπιλογή

Ρε γα##@ο εβαλε κ το ραδιο ΜΠΟΜΠ ΜΑΡΛΕΫ....Could you be looooooveeeee!!!! ΤΩΡΑ βρηκε????

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 13:12   #15231
zouzou78

Προεπιλογή

και καπακι doors εεεε τι να πω.....Κιμι τους ξερεις τους doors??? γιατι εσυ μεγαλωσες με παπαριζου αν θυμαμαι καλα που να τα θυμασε?????? (η αληθεια ειναι οτι οι doors ηταν στην εποχη των γονεων μας αλλα ενταξη..)

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 13:35   #15232
mary77
Banned

Προεπιλογή

μολις γυρισαμε και εμεις,εχει ηλιο και τα τα εβγαλα μια βολτα με το καροτσι εδω στο χωριο!!!!!!
ζωιτσα ουτε εμενα μου αρεσει το ντορενα,το θεοδωρα πολυ πιο ωραιο!!!
συμπεθερα βλεπω σκληρο καρυδι ο κουνιαδος!!!
Παλιά 25-02-10, 13:35   #15233
tzia

Προεπιλογή

Πάντως ρε Ζωή νομίζω δίκιο έχει η Αλέκα, κάντε ένα υπερηχάκι στα νεφρά για πιο σίγουρα.

Παλιά 25-02-10, 13:36   #15234
mary77
Banned

Προεπιλογή

κοτοπουλακι και εμας σαν την ευανθια θελει 3-4 μερες μετα.
Παλιά 25-02-10, 13:45   #15235
zouzou78

Προεπιλογή

Παράθεση:
Πάντως ρε Ζωή νομίζω δίκιο έχει η Αλέκα, κάντε ένα υπερηχάκι στα νεφρά για πιο σίγουρα.
Ναι μα το εγραψα κ πριν θα κανουμε την Τεταρτη στο Ιασω στην παιδιατρικη κλινικη..

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 13:53   #15236
annoula79

Προεπιλογή

Ζωή περαστικά στο μωράκι!!!
Tzia καλά αποτελέσματα!!!

Να ρωτήσω ξέρετε αν όλο τον Αύγουστο γίνονται βαφτίσεις;
Παλιά 25-02-10, 13:59   #15237
tzia

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ναι μα το εγραψα κ πριν θα κανουμε την Τεταρτη στο Ιασω στην παιδιατρικη κλινικη..
Καλά χαμένα τα έχω
Διαβάζω τώρα για το διπλό πυελοκαλυκικό σύστημα και έχω απορροφηθεί

Παλιά 25-02-10, 14:03   #15238
tzia

Προεπιλογή

Παράθεση:
Όλα καλά να πάνε Ζηνοβία μου..
Δεν θα είναι τίποτα..!!!
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eleni1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Περαστικα σας!!!!
Ελάφρας μορφης ΓΟΠ εχουν ολα τα μωρακια μεχρι να αρχισουν τις στερεες τροφές!!!!
Δεν ειναι τπτ μην στεναχωριεσε.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο annoula79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πολύ κοριτσια!

Παλιά 25-02-10, 14:13   #15239
zouzou78

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο annoula79 Εμφάνιση μηνυμάτων

Να ρωτήσω ξέρετε αν όλο τον Αύγουστο γίνονται βαφτίσεις;
ευχαριστω πολυ....νομιζω εξαρταται απο την ενορια...ρωτα καλητερα λογικα γινονται..

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Παλιά 25-02-10, 14:14   #15240
zouzou78

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλά χαμένα τα έχω
Διαβάζω τώρα για το διπλό πυελοκαλυκικό σύστημα και έχω απορροφηθεί

τι ειναι τουτο???? το διπλο πυελοκαλυκικο συστημα???

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές