the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 09

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Trilogy: Σύστημα μεταφοράς για μωρά απο 0-36 μηνών με πόρτ μπεμπέ, καρότσι, καθισματάκι αυτοκινήτου.
@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 27-01-10, 08:49   #9081
omorfakia
Banned

Περιοχή: Βύρωνας
Προεπιλογή

μικρη μου ρουφιανιτσα...αναμενε....

σε φτιαχνω!
ξερω οτι μπηκες πρωι πρωι απο την περιεργεια σου κ μονο!!!!!!
γιαυτο δεν θα σε αφησω παραπονεμενη...
Ο χρήστης omorfakia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-10, 08:52   #9082
kimi

Προεπιλογή

μπα ξυπνησαμε??τι φορας σημερα??τα ξωβυζα της μανας?αχαιρευτη...
Ο χρήστης kimi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-10, 08:56   #9083
omorfakia
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MARIANTHI611 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην φευγεις!!!!Πρεπει να σου απαντησω...

Καλα μαρη δεν ντρεπεσαι να πατας το ευαισθητο σημειο μου που ειναι και μειον μου???Προσεχε μαρη γιατι αν εμεις τα νιατα αρχισουμε παλι το σπορ μετα το ποπ δεν θα εχει στοπ...

Οσο για τις διακοπες ξερεις τι ωραια λουτρα εχει ο Λαγκαδας???Εχει και μια πισινα ολυμπιακων διαστασεων Αλλα πανω απο ολα εχει την πρασινη θαλασσα...ξερεις ποια ειναι αυτη???ΚΑΠΝΑ...θα σου εξηγησω το ονειρο καποια αλλη φορα...για να δεις μεχρι που εφτασα για τον Παυλιτο...και αγροτισσα η θηλαζουσα...
σου ευχομαι να με φτασεις κ να με ξεπερασεις λουλουδακι μου στον αριθμο παιδιων! κ αμα δεν κλωτσας το βυζι σου, να μη με λενε Ομορφακια!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eleni1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το στρωματακι του το εχω με κλιση αρκετα μεγαλη θα ελεγα.Τον παιδιατρο δεν τον ρωταω καθολου,ετσι<και αλλιως δεν μπορει να κοιμηθει ανασκελα το παιδακι ,τι να το κανω να το εχω αγκαλια να κοιματε?

Ο Γιαννης εχει πυρετο....χωρις αλλο συμπτωμα...
Πηγα να τον βαλω να κανει τσισα για να κοιμηθει και τον ενοιωσα λιγο ζεστο ,του βαζω θερμομετρο 38,5 ....του εδωσα ντεπον και τωρα πινει ακομα γαλα .......ωχ.....
ελενη περιμενουμε... καμμια ιωση?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kimi Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσακια μου.Ομορφακια μου για σενα κ τις αλλες γιαγιαδες λεω,κ εσυ Αλεκα...τωρα κοιμαστε κ η τυχη σας (εγω) δουλευω,τι ικα κ κολοκυθιαα,εδω σας εχω
Μη με ευχαριστειτε κ εσεις στη θεση μου το ιδιο θα κανατε,εσυ μωρη Ομορφομανα μια φορα κανεις φικιφικι,δεκα μερες κοιμασαι..εσυ Αλεκα κοιμασαι χωρις φυκι φυκι,που να ερχισεις τον σπορρ.Αλλα για διακοπες μη νοιαστειτε σας εφτιαξα

Το ΔΣ των ΚΑΠΗ Χαλανδρίου ομόφωνα ενέκρινε το πρόγραμμα των εκδηλώσεων για τους μήνες Μαϊου Ιουνίου. Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως ακολούθως:

12 Μαϊου ημερήσια εκδρομή για ομάδα χειροτεχνίας στο Κιάτο- Στυμφαλία.
15 Μαϊου συμμετοχή σε εκδήλωση του Δήμου Ν.Ιωνίας.
15 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το ΚΑΠΗ Τούφας
16 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το Κεντρικό ΚΑΠΗ
17 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το ΚΑΠΗ Κάτω Χαλανδρίου
30 Μαϊου συμμετοχή της χορωδίας σε εκδήλωση ΚΑΠΗ Χολαργού.
3 Ιουνίου συμμετοχή της χορωδίας σε εκδήωση ΚΑΠΗ Βριλησσίων
4-11 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή Κεντρικού ΚΑΠΗ στη Καλαμάτα
11-18 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή ΚΑΠΗ Κάτω Χαλανδρίου στη Καλαμάτα
18-25 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή ΚΑΠΗ Τούφας στη Καλαμάτα
Τέλος Ιουνίου μουσικά απογεύματα με την χορωδία στα τρία ΚΑΠΗ.

και που να βγει το προγραμμα ΙΟΥΛΙΟΣ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ερε γλεντιααα
καλα χαζη εισαι? θες να μας γραψει η Εσπρεσο??? ΟΡΓΙΑ ΣΤΑ ΚΑΠΗ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ!!!!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mary77 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω την εικονα της ομορφακια μπροστα μου.
πρωι πρωι στο γραφειο ανοιγει για να δει τι εχουμε γραψει,πινει και τον καφε και φτανει σε αυτο το ποστ..στην αρχη νειριαζει μετα γελαει και μετα σκεφτεται πως να σε καρφωσει.....και οχι τιποτα αλλο ειναι και στο γραφειο και εχει και δουλεια,αλλα θα αφησει κατι για αργοτερα,δεν θα σε χαρισει....αυτα δεν περνανε στην ομορφομανα
το'χεις!!! αλλα δεν θυμωνω. οποτε βλεπω την τινκερ, χαμογελαω αρχικα, κ μετα κραταω τη σμιλεμενη κοιλια μου!!!

Παράθεση:
πολυ καλη,,αλλα στοιχημα,οι αλλες οι κακογουστες θα σε κραξουν πρωι πρωι.εγω ξερεις τι εκανα ??πηρα μια μπλουζα για μωρο για του χρονου 75 ευρουλια..εντωμεταξυ ελεγα στον Θανο.παρε το παιδι κ βγητε εξω να πληρωσω..το πα 10 φορες,με εγραψε κ περιμενε να δω ο να μη τον χαρακτηρισω ποσα θα δωσω..ου να μου χαθει..πιπινι τον πηρα,γερολαδας μου καταντησε..
αμα σ'αφηνε εστω κ ενα 5λεπτο μονη θα μενατε σε κανενα αντισκοινο στα Λιοσα!

να σε πω marlen για τον ογα μιας και δουλεύω stage στο Δήμο μας σε ανταποκριτή του Ογα και τα ξέρω. Λεπόν παίρνεις πρώτα ενα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ΤΥΠΟΥ ΟΓΑ από το δήμο που ΑΝΗΚΕΙΣ.Αν ανήκετε σε διαφορετικό Δήμο εσύ και ο άντρας σου και από τους δύο Δήμους για να μην τρέχεις. Αλλά πρόσεξε ΤΥΠΟΥ ΟΓΑ όχι απλό πιστοποιητικό. Μετά πας στο Δήμο κατοικίας σου με το πιστοποιητικό και τις δυο ταυτότητες την δικιά σου και του άντρα σου βρίσκεις τον ανταποκριτή του ΟΓΑ και εκεί κάνεις απογραφικό δελτίο βασικά κάπως αλλιώς το λένε αλλά έχω να παω στη δουλειά 3 μηνες (ξεκινάω πάλι τη Δευτέρα γμτ μου ) και δεν θυμάμαι πως το λέγαμε. Έχε μαζί σου καλού κακού και κάποιο λογαριασμό ΔΕΗ ΟΤΕ για να μην σου ζητήσουν να αποδείξεις και την κατοικία σου.Αφού τα καταθέσεις μετά από κανένα 4μηνο παίρνεις εφάπαξ 2000 ευρώπουλα για το τρίτο τέκνο και περίπου 540 ευρώπουλα τη διμηνία για τα τρια τέκνα μέχρι να συμπληρώσουν τα 23 χρόνια του. Τα 540 τα παίρνεις την πρώτη φορά αναδρομικά δηλ. την πρώτη φορά παιρνεις περίπου 3000 και μετά καθε δύο μηνες 540. Αυτό είναι ανεξαρτήτου επαγγέλματος και εισοδήματος!!! Εγώ τα έκανα τα χαρτιά μου και μάλλον θα πληρωθώ όπου να ναι θα σας ενημερώσω. Κάρτα πολιτισμού δεν έβγαλα ακόμη και αυριο παω για εισιτήρια!!!!

Αχ ο Ζήκος τέλειος αλλλλλλλλλλλλά ο Λαγκαδάς μας από τότε ξακουστός!!![/QUOTE]

εγω τα εκανα τα χαρτια στον Ογα. περιμενω τωρα να εισπραξω.

Παράθεση:
Τον βρηκα τον μητσοτακουλα του φορουμ,δε θα παω ονομα,ειμαι κυρια,ξτπνησα μπεμπα 02.20 και κοιμηθηκαμε 03.30 αφου ξυπνησαμε πολυκατοικια απο κλαμα...Μπραβο κ μετα λενε εμενα γκαντεμοσκυλο.
Ομορφακια δε μιλας ακομα???
Παιρνεις τηλεφωνα για συμμετοχη στις εκδρομες??χαλαλι σου,χαιρομαι που σας βοηθησα..
παιρνω...αλλα ειναι κουφα τα παππουδια κ δεν το σηκωνουν!!!
Παλιά 27-01-10, 08:59   #9084
omorfakia
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
μπα ξυπνησαμε??τι φορας σημερα??τα ξωβυζα της μανας?αχαιρευτη...
never ξωβυζα!!!! φρικαρα τωρα....
Παλιά 27-01-10, 09:04   #9085
aggeliki76

Περιοχή: CHOLARGOS
Προεπιλογή

Κοριτσάκια, καλημέρα! Δε σας πρόλαβα χθες, είχα τα ψυχολογικά μου... Η μικρή μου πάλι πάτησε 20λεπτο κλάμμα πριν κοιμηθεί, αλλά ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΜΑ! Δε φαίνεται να πονάει και δεν ξέρω τι να κάνω, με πιάνει η ψυχή μου...

Ο χρήστης aggeliki76 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 27-01-10, 09:09   #9086
omorfakia
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aggeliki76 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσάκια, καλημέρα! Δε σας πρόλαβα χθες, είχα τα ψυχολογικά μου... Η μικρή μου πάλι πάτησε 20λεπτο κλάμμα πριν κοιμηθεί, αλλά ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΜΑ! Δε φαίνεται να πονάει και δεν ξέρω τι να κάνω, με πιάνει η ψυχή μου...
τη κρατας μπρουμυτα??? το χερι να ζεσταινει τη κοιλιτσα της? συνηθως λιωνουν ετσι...
Παλιά 27-01-10, 09:16   #9087
aggeliki76

Προεπιλογή

Δε θέλει μπρούμυτα με τίποτα... Στον ώμο την έβαλα και σταμάτησε. Αλλά από πόνο, ούτε διπλώνεται, ούτε τεντώνεται, απλά κλαίει τόσο πολύ που πνίγεται. Και μόνο όταν είναι να κοιμηθεί για βράδυ. 15 δεύτερα πριν, γέλαγε, έπαιζε, σα να πατάς ένα κουμπί...

Παλιά 27-01-10, 09:23   #9088
markellaki
Banned

Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Προεπιλογή

Καλημερα,

σας αρεσει αυτό το προσκλητηριο? Ειναι του Mastora.

Ο χρήστης markellaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-10, 09:24   #9089
eleni1
Banned

Προεπιλογή

Δεν σας διαβαζω γιατι δεν προλαβαινω......το βραδυ περασε καλα,το πρωι παλι ειχε 38,3 του εδωσα παλι ντεπον και θα δουμε,κεφι παντος εχει......
Θα μπαινω να σας λεω !!!!!
Ο χρήστης eleni1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-10, 09:26   #9090
markellaki
Banned

Προεπιλογή

Καλά σήμερα είμαι φρεσκαδούρα. Η μικρή κοιμήθηκε 11 έως 6. Super ε? Το κόλπο είναι μάλλον ότι θέλει πλέον να κοιμάται στην κούνια της και όχι στην καλαθούνα. Ετσι είχε κόψει και ο Μαρκελλος το βραδυνό ξύπνημα. Δεν λέω μεγαλα λόγια, πάντως θα το προσπαθησουμε ακόμα μέχρι να το καθιερώσουμε. Μακάρι.

Α προχθες κατεβηκα στη δουλειά μου, στη Λεκκα, και χαζεψα λίγο τις βιτρινες με τα προσκλητηρια και τις μπομπονιέρες, ετσι να να πάρω καμία ιδέα.
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 27-01-10, 09:27   #9091
markellaki
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Δεν σας διαβαζω γιατι δεν προλαβαινω......το βραδυ περασε καλα,το πρωι παλι ειχε 38,3 του εδωσα παλι ντεπον και θα δουμε,κεφι παντος εχει......
Ελενίτσα περαστικά γρηγορα. Τωρα το διαβαζω. Ο Γιαννακης φανταζομαι όχι το μωρό
Παλιά 27-01-10, 09:27   #9092
MARIANTHI611

Περιοχή: Peristeri
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τον βρηκα τον μητσοτακουλα του φορουμ,δε θα παω ονομα,ειμαι κυρια,ξτπνησα μπεμπα 02.20 και κοιμηθηκαμε 03.30 αφου ξυπνησαμε πολυκατοικια απο κλαμα...Μπραβο κ μετα λενε εμενα γκαντεμοσκυλο.
Ομορφακια δε μιλας ακομα???
Παιρνεις τηλεφωνα για συμμετοχη στις εκδρομες??χαλαλι σου,χαιρομαι που σας βοηθησα..
μηπως χτυπαει για μενα η καμπανα??

[QUOTE=omorfakia;133122]σου ευχομαι να με φτασεις κ να με ξεπερασεις λουλουδακι μου στον αριθμο παιδιων! κ αμα δεν κλωτσας το βυζι σου, να μη με λενε Ομορφακια!

Εισαι ο ορισμος της παραπληροφορησης...το στηθος δεν πεφτει με τον θηλασμο αλλα απο την αποτομη αλλαγη που γινεται οταν εχει φουσκωσει κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης και η γυναικα δεν θηλασει αφου μειωνεται πολυ αποτομα μεσα σε λιγες μερες...

[QUOTE]

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aggeliki76 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να εισαι ψυχραιμη, να την φασκιωσεις ελαφρια σε μια κουβερτουλα να την κρατας σφιχτα στην αγκαλια σου και να χορευεις μεσα στο σπιτι λεγοντας σταθερα ΟΟΟΟΟΟΟ....αλλα να εισαι ανετη και οχι τρομοκρατημενη...η μικρη σε διαβαζει και απο τον δικο σου πανικο πανικοβαλεται και εκεινη...

Ο χρήστης MARIANTHI611 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-10, 09:29   #9093
aggeliki76

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο markellaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα,

Ποοοοολύ ωραίο...

Παλιά 27-01-10, 09:30   #9094
aggeliki76

Προεπιλογή

Παράθεση:
Περαστικά καλή μου!

Παλιά 27-01-10, 09:31   #9095
kimi

Προεπιλογή

Ομορφακια συγνωμη αν σε πειραξε αυτο που ειπα..Μαρκελλακι, πολυ ωραια προσκληση,κ εγω με πεταλουδες λεω να κανω τη βαφτιση..εχω δει κ αλλαες ωραιες..Ελενη περαστικα στο Γιαννακη σου,
Αγγελικη ακριβως τα ιδια κ χειροτερα,κ εμεις χθες τη νυχτα..μηπως πειναγε???εμενα ηπιε 70γρ. και κοιμηθηκε,αλλα με τα χιλια ζορια..
Παλιά 27-01-10, 09:32   #9096
kimi

Προεπιλογή

Μαριανθη εμενα το ενα ειναι πεσμενο,το αλλο μια χαρα..τι θα κανω??αυτο που βυζαινα πηρα την κατηφορα,το αλλο εφτιαξε,λογικα θα ερθει κ το αλλο στα ισια του,λογικα παντα..
Παλιά 27-01-10, 09:34   #9097
kimi

Προεπιλογή

Οχι Μαριανθη δεν εισαι εσυ ο μητσοτακουλας.αλλη μου ευχηθηκε να ξυπνησει το αγγελουδι μου..παντως εγω πρεπει να μαι η χειροτερη γκαντεμω,ever,ειμαι γεννημενη κ Παρασκευη 13,οποτε ασε δεν πιανομαι...
Παλιά 27-01-10, 09:36   #9098
MARIANTHI611

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μαριανθη εμενα το ενα ειναι πεσμενο,το αλλο μια χαρα..τι θα κανω??αυτο που βυζαινα πηρα την κατηφορα,το αλλο εφτιαξε,λογικα θα ερθει κ το αλλο στα ισια του,λογικα παντα..
μην ανυσηχεις θα επανελθει στανταρ...αλλιως σου πληρωνω την ανορθωση...

Παλιά 27-01-10, 09:39   #9099
MARIANTHI611

Προεπιλογή

Ελενακι αφου εχει τα κεφια του ολα οκ!!!

Μαρκελακι πολυ ωραιο το πρσκλητηριο!!!

Παλιά 27-01-10, 09:53   #9100
kimi

Προεπιλογή

παω ξυπνησε μπεμπουλα,κ φωναζει Χρηστος να παω να τη σηκωσω.
Παλιά 27-01-10, 10:00   #9101
aleca
Απενεργοποιημένος member request

Προεπιλογή

[QUOTE=kimi;133116]Τον βρηκα τον μητσοτακουλα του φορουμ,δε θα παω ονομα,ειμαι κυρια,ξτπνησα μπεμπα 02.20 και κοιμηθηκαμε 03.30 αφου ξυπνησαμε πολυκατοικια απο κλαμα...Μπραβο κ μετα λενε εμενα γκαντεμοσκυλο.QUOTE] ξυπνησε ε?? Μμμ κριιιιμααααα

Παράθεση:
Καλημερα,

ειναι πολυ ωραιο...

Παράθεση:
περαστικουλια μωρε.

Παράθεση:
Οχι Μαριανθη δεν εισαι εσυ ο μητσοτακουλας.αλλη μου ευχηθηκε να ξυπνησει το αγγελουδι μου..παντως εγω πρεπει να μαι η χειροτερη γκαντεμω,ever,ειμαι γεννημενη κ Παρασκευη 13,οποτε ασε δεν πιανομαι...
δεν ειμαι γκαντεμω μαρη....εχω υπερφυσικες ικανοτητες, ό,τι ευχομαι πιανει...

Σιγα μη στεναχωρηθηκε η ομορφακια για το ξωβυζο...κατι αλλο θα εγινε...Το πολυ πολυ να στεναχωρεθηκε που δενε χει βυζι να δειξει
Ο χρήστης aleca δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-10, 10:13   #9102
MARIANTHI611

Προεπιλογή

[QUOTE=aleca;133270]
Παράθεση:
Τον βρηκα τον μητσοτακουλα του φορουμ,δε θα παω ονομα,ειμαι κυρια,ξτπνησα μπεμπα 02.20 και κοιμηθηκαμε 03.30 αφου ξυπνησαμε πολυκατοικια απο κλαμα...Μπραβο κ μετα λενε εμενα γκαντεμοσκυλο.QUOTE] ξυπνησε ε?? Μμμ κριιιιμααααα

ειναι πολυ ωραιο...

περαστικουλια μωρε.

δεν ειμαι γκαντεμω μαρη....εχω υπερφυσικες ικανοτητες, ό,τι ευχομαι πιανει...

Σιγα μη στεναχωρηθηκε η ομορφακια για το ξωβυζο...κατι αλλο θα εγινε...Το πολυ πολυ να στεναχωρεθηκε που δενε χει βυζι να δειξει
χαχχχχαχα συμφωνω με Αλεκα...αποκλειεται να παρεξηγηθεκε για το ξωβυζο...αφου ξερεις τι τρελογρια ειναι και τι κανει τις νυχτες...

Παλιά 27-01-10, 10:14   #9103
EYANTHIA

Το avatar του χρήστη EYANTHIA

Προεπιλογή

καλημερα!!!
τι κανετε?
εμεις κοιμηθηηηηηκαμεεεεεεεε!!!!!!
ελενιτσα περαστικα! να μας ενημερωνεις.
μαρκελλακι ωραιο το προσκλητηριο.
μαιρουλα ωραιες οι πιπιλες. αυτη τη χρυση δεν την ειχε αυτη η ξανθια η πλουσια στο γιο της οταν το βαφτιζε? πως τη λενε μωρε...μαριλενα κατι...
λιγο κιτσ μου κανουν ολα αυτα...
αγγελικη μην αγχωνεσαι, εχει δικιο η μαριανθη, μας καταλαβαινουν τα μικρα...μηπως κλαιει επειδη νυσταζει? εμενα ετσι μουκανει τελευταια μου γκρινιαζει κ οτι κ να του κανω δεν ηρεμει τι παιχνιδια τι αγκαλιες, κ μολις του βαλω τη πιπιλα κ τον κουνησω κοιμαται. κ οτι σου ειπαν κ οι κοπελιες καντο μηπως ποναει κιολας.

καλα βυζοσυζητηση αρχισατε? ακους εκει ...να το κλωτσας...ξωβυζα..ντροπη σας!!!

μαρλεν πισι ειναι αυτο που ειδες πανω στο τραπεζι!!!!!! εγκατεστημενο μονιμα εκει!!!!
Παλιά 27-01-10, 10:19   #9104
mitsaki1
Banned

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΕΕΕΕΕΣ!!!!
ρε κοριτσια εσεις γραφετε κ περνατε περισσοτερο χρονο εδω στο φορουμ τωρα παρα σαν γκαστρουλες!!:P
ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ??ΕΛΕΝΗ1 περαστικα στο αντρακι σου μωρε!!!
εμεις εχτες το καναμε το εμβολιο κ αποδειξαμε οτι ειμστε γεναια αντρακια!!!λιγο μουγκρισε κ μετα μας γελαγε!!!ο παιδιατρος μου ειπε οτι σιγα σιγα θα κοψει κ αυτη την μια φορα που μπορει να ξυπναει το βραδυ για να φαει κ επισης μου ειπε να μην περιμενω κανενα συμπτωμα απο το εμβολιο κ πραγματικα μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα το αγορακι μου!!!
θελω να διαβασω αυτα που γραφετε αλλα πρεπει να κλεισω 8ωρο για να καλυψω την υλη:P
MEFΗ με ρωτησες εχτες αν εχω τετοιους συγγενεις κ εγω...ολοι εχουμε απο ενα τρελο στο σοι εμεις θα αποτελουσαμε εξαιρεση???:P
Ο χρήστης mitsaki1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-10, 10:22   #9105
mitsaki1
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mary77 Εμφάνιση μηνυμάτων
α οκ,δε με ειπες τα μπιμπερο τι θηλη εχουν?
Mαιρουλα εμενα πινει κ απο σιλικονη κ απο καουτσουκ του τα εχω μισα μισα
Παλιά 27-01-10, 10:26   #9106
aleca

Προεπιλογή

Γεια σου μητσακι...μπραβο στο μωρακι σου. Της γωγουλας εκανε πυρετο τελικα αραγε???
Οντως περναμε πολυ ωρα....είναι αυτη η βρωμοπαρεα που μας παρασυρει...
Παλιά 27-01-10, 10:32   #9107
mitsaki1
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eleni26 Εμφάνιση μηνυμάτων
σε όλα τα βιβλία που εχω διαβάσει πλέον ανάσκελα λενε να βαζουμε τα παιδια λόγο του συνδρόμου πιο παλια όμως ελεγαν μπρούμυτα τι να πω δεν ξερω ο παιδίατρος μας ειπε να τον βάζουμε προύμυτα στο νοσοκομείο στην θερμοκοιτίδα ανάσκελα ηταν, τώρα βγάλτε ακρη. Τώρα όμως πρεπει να είναι προύμυτα γιατι χρειάζεται να γυμναστούν τα χερακια του και ο λαιμός του διοτι αν το βαλεις ετσι κανει σαν να σηκωθεί και γυμνάζετε. Ελα όμως που εμενα εχει συνηθίσει ανασκελα και όταν τον γυρναω δεν καθετε και κλαίει τι να τον κανω τωρα? Ακομα και κοιμισμένο τον γυρισα αλλά το κατάλαβε και εβαλε τα κλαματα. Δεν θελει αλλα πρεπει τι να κανω??
Επίσης ολο μου ξυπναει κοιμάται κλαιει 3 λεπτα υπνο παλι και ούτω καθεξής κολικούς εχει? Νομιζα ότι τελειώνουν τωρα οι κολικοι
Ξερετε που μπορω να βρω στολη για τον μπεμπη?
λοιπον Ελενακι συμφωνα παντα με τις οδηγιες του παιδιατρου μου το μωρο πρεπει να κοιμαται οπως εκεινο βολευεται!!οσον αφορα για το μπρουμυτα κ να δυναμωσουν οι μυες του οταν ξυπναει κ τον βλεπεις οτι εχει ορεξη για παιδχνιδια μια παρα πολυ καλη ασκηση ειναι να τον βαζεις μπρουμυτα να στεκεται στους αγκωνες του κ να προσπαθει να γυρισει μονος του ανασκελα!!!εχει πολυ πλακα οταν το κανουμε στον δικο μας γιατι τον νευριαζει η σταση αυτη κ γυρναει στο αψε σβησε!!
Παλιά 27-01-10, 10:35   #9108
mitsaki1
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aleca Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου μητσακι...μπραβο στο μωρακι σου. Της γωγουλας εκανε πυρετο τελικα αραγε???
Οντως περναμε πολυ ωρα....είναι αυτη η βρωμοπαρεα που μας παρασυρει...
γεια σου ΑΛΕΚΑΡΑ!!! δεν ξερω ρε γαμωτο δεν εμαθα τι εγινε με την συμπεθερα!αχ κ γω θελω να καθομαι μωρε να μιλαμε αλλα σας ειπα καθομαι με το μωρο οταν ειναι ξυπνιος κ με τον Αντρικο μου η κοιμαμαι το μεσημερακι καμια ωριτσα...εντωμεταξυ εχω εδω κ 10 μερες περιπου κ την μαμα μου που ερχεται κ καθεται μεχρι το μεσημερι κ πιανουμε την παρλα με βοηθαει με τις δουλειες κ την εχω καταβρει!!!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 27-01-10, 10:39   #9109
markellaki
Banned

Προεπιλογή

Κι εμάς η μπέμπα ανάσκελα βολέυεται, Τη βαζω στο πλάι αλλά γυρίζει μόνη της. Πιπιλες σιλικόνης χρησιμοποιώ. Καουτσουκ δεν έβαλα καθόλου ούτε στο Μαρκελλο.

Α κορίτσια χθες περασα από τα Prenatal και έςχουν κάτι ωράιες στολές-φορμακια για μικρα μωρά (μελισσακι, μανιταρι, σκυλάκι κ.α) με 24 ευρώ.

Αν έχετε να πάτε κάπου αποκριάτικα, είναι ωράιες.

Για όσες μανούλες με μεγαλύτερα παιδακια ενδιαφερονται, το Θεατρο Χωρα στην Κυψελη, 'εχει ωραίες παραστασεις.
Παλιά 27-01-10, 10:45   #9110
mitsaki1
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Κι εμάς η μπέμπα ανάσκελα βολέυεται, Τη βαζω στο πλάι αλλά γυρίζει μόνη της. Πιπιλες σιλικόνης χρησιμοποιώ. Καουτσουκ δεν έβαλα καθόλου ούτε στο Μαρκελλο.

Α κορίτσια χθες περασα από τα Prenatal και έςχουν κάτι ωράιες στολές-φορμακια για μικρα μωρά (μελισσακι, μανιταρι, σκυλάκι κ.α) με 24 ευρώ.

Αν έχετε να πάτε κάπου αποκριάτικα, είναι ωράιες.

Για όσες μανούλες με μεγαλύτερα παιδακια ενδιαφερονται, το Θεατρο Χωρα στην Κυψελη, 'εχει ωραίες παραστασεις.
καλημερα κοριτσαρα μου !!!αααα ωραιες στολεεες!!!!τα mothercare εχουν βαλει αραγε?

λοιπον την καλημερα μου σε ολες παω να φτιαξω καφε στη μαμα μου που ερχεται!!!αααα ξεχασα οσες αρχησατε δουλεια καλη αρχη!!!!φιλακια!!!
Παλιά 27-01-10, 10:46   #9111
aleca

Προεπιλογή

βρε Μητσακι μου δε χρειαζεται να στεναχωριεσαι και να λες γιατι δε μπαινεις συχνα. Ο καθενας μπαινει όποτε θελει και όποτε μπορει.
Και εγω η αργοσχολη που εχω δυο παιδακια, και αντρουλη και δουλιτσα και (δεν ξερω αν τα'μαθες) γοργονιτσα, κανω αμαν να τα τελειωσω όλα για να μπω...εχω εθιστει χαχα... αλλα μου αρεσει!
Παλιά 27-01-10, 10:55   #9112
mitsaki1
Banned

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aleca Εμφάνιση μηνυμάτων
βρε Μητσακι μου δε χρειαζεται να στεναχωριεσαι και να λες γιατι δε μπαινεις συχνα. Ο καθενας μπαινει όποτε θελει και όποτε μπορει.
Και εγω η αργοσχολη που εχω δυο παιδακια, και αντρουλη και δουλιτσα και (δεν ξερω αν τα'μαθες) γοργονιτσα, κανω αμαν να τα τελειωσω όλα για να μπω...εχω εθιστει χαχα... αλλα μου αρεσει!
τα μαθα τα μαθα!!κ πολυ σε ζηλευω!!!!κ μεις εχουμε κολυμβητυηριο εδω κ μαλιστα διπλα στο σπιτι μου αλλα ειναι ανοιχτο ρε γαμωτο κ γι αυτο δεν παω!

λοιπον στην Μενεγακη θα μιλησουν για το φασκιωμα το μωρων οποια θελει να το παρακολουθησει!!!εχω απορια να δψ τι θα πουν γιατι στο μεαιευτηριο μας ειχαν πει οι παιδιατροι αλλα κ η μαια μας οτι δεν καλο να φασκιωνεις το μωεο γιατι κ δεν βολευεται αλλα κ αν πχ παει να σκασει η γυρισει δεν θα μπορει να κουνηθει!!εφυγααααααα
Παλιά 27-01-10, 10:56   #9113
jtse

Περιοχή: Ζωγράφου
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!

Διάβασα όσο μπορούσα αυτά που γράψατε. Βουρ στα ΚΑΠΗ Χαλανδρίου. Μαρκελλάκι ωραίο το προσκλητήριο. Μαριάνθη μου τα μπεμπάκια μας έχουν μηνογενέθλια σήμερα. Πότε πέρασαν τρεις μηνες ούτε που το κατάλαβα.

Εγώ μπρούμητα δεν την βάζω. Κανα δύο φορές που προσπάθησα τσαντίζεται και δεν θέλει. Την βάζω στο πλαι και γυρνάει μόνη της ανάσκελα. Τι να πω. Στην Ζέτα απαγορευόταν το ανάσκελα, τώρα απαγορεύεται το μπρούμητα, στο τέλος θα μας πούνε να τα κρεμάμε.
Παλιά 27-01-10, 11:01   #9114
aleca

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο jtse Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην Ζέτα απαγορευόταν το ανάσκελα, τώρα απαγορεύεται το μπρούμητα, στο τέλος θα μας πούνε να τα κρεμάμε.
Παλιά 27-01-10, 11:11   #9115
irida85

Το avatar του χρήστη irida85

Περιοχή: Κέρκυρα
Προεπιλογή

καλημεραααααααα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marlen Εμφάνιση μηνυμάτων
αν θες να το παλέψεις ξεσκίσου στα υγρά κ θα δεις μεγάλη διαφορά!!! σούπες, χυμούς, γάλα, νερό, μπύρα (μην τρελαίνεσαι έχει κ χωρίς αλκοολ)!!!!!
λες βρε μαρλεν???

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MARIANTHI611 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ιριδακι αν θες να αρχισεις διαδικασια αποθηλασμου δινεις συμπληρωμα, εκει οδηγει ειτε το θελουμε ειτε οχι. Αν θελεις να συνεχισεις αποκλειστικα βαζεις μπουμπου στο στηθος και ρουφαει μετα μανιας για ωρες...μετα απο 4-5 μερες η παραγωγη επανερχεται...it's up to you...
σιγουρα κοπελα μου? δε θα κουραστει-τσαντιστει κλπ αν την εχω να ρουφαει χωρις να βγαζει τπτ? και αν για 3-4 μερες δε τρωει καλα φοβαμαι μη χασει βαρος....

τι να κανωωωωωωωωωωω? εχτες που ρουφαγε και δεν ειχα αλλο γαλα στεναχωρηθηκα πολυ... ειναι και ευκολια.... ουτε να κουβαλας μπουκαλια γαλατα κλπ....

α κι εγω στο πλαι τη κοιμηζω, τη ψιλοσφηνωνω κι ολας αλλα τελικα ολο ανασκελα τη βρισκω....!

Ο χρήστης irida85 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-10, 11:26   #9116
EYANTHIA

Προεπιλογή

βαλτε μενεγακη...
εμενα με πηραν τα ζουμια...μονο που ακουγα το μωρακι να κλαιει...
ρε τι μεταλλαξη ειναι αυτη που επαθα? εγω η σκυλα, η αναισθητη...εχω γινει κυριουλα που ολο κλαιει κ γεματη ανασφαλιες!!!!!!
Παλιά 27-01-10, 11:27   #9117
EYANTHIA

Προεπιλογή

α, κ εγω στο πλαι τον βαζω κ ολο ανασκελα τον βρισκω...ασε που τωρα 2 μερες στη κουνια ολο παει κ κολλαει τη μουτσουνα του στη παντα στο πλαι. κ φυσικα τον βρισκω κ ξεσκεπο...
Παλιά 27-01-10, 11:27   #9118
kimi

Προεπιλογή

κοριτσια κ εγω επινα μπυρα,κανονικη και κατεβαζα παραααα πολυ γαλα.τελευται φορα κ που ηπια ,τιποτα...τωρα εχω να θηλασω 2 μερες κ δε με ενοχλει καθολου το μασταρι..

Η Μαριλενα πως την λενε δεν ειναι πλουσια,εψαχνα να δω που τα βρισκει κ τελικα εμαθα αλλα δε γραφω δημοσια..μη παω μεσα,εχω κ παιδια κ τον γερολαδα μου..
Παλιά 27-01-10, 11:33   #9119
manoulita

Περιοχή: αργυρουπολη
Προεπιλογή

καλημερα κοριτσαρες!
γραφω πρωτα μερικα νεα απο χτες που είχαμε παιδιατρο και μετα ότι προλαβω διαβαζω γιατι πάλι εχασα επεισοδια!
χτες λοιπον στις 5:00 το απογευμα καναμε ττην 1η δοση μας απο εκεινο το σουπερντουπερ εμβολιο που πιανει τα 3 πρωτα κουτια στο βιβλιαριο υγειας-ειδατε τι επιστημονικα τα γραφω;-.
ως τωρα δεν καναμε πυρετο ευτυχως και θελω να πιστευω ότι θα τη σκαπουλαρει ο παιχτης μου απυρετος. μαλιστα ειχαμε ενα ωραιο βραδυ μιας κι ο μπεμπης κοιμηθηκε απο τις 10:15 ως της 6:20 που ξυπνησε για φαγακι και ξανακοιμηθηκε ως της 8:00. σημερα το πρωι ηταν λιγο κοκκινο και του εβαλα μια κομπρεσουλα αλουμινονερο.
Ερωτηση:το αλουμινονερο χρειαζεται ψυγειο; γιατι εγω το εχω κανονικα στο ντουλαπι.
εκλαψε λιγουλακι μετα το εμβολιο αλλα κατα τα άλλα ηταν κυριος στον παιδιατρο.
τωρα στις 25/2 μας εγραψε το εμβολιο του πνευμονιοκοκου, εσεις το κανετε αυτο;;;
και στις 26/3 τη 2η δοση του σουπερντουπερ.
πολλα δε πεφτουν στα νινακια μας. και βασικα και σε μας καθε μηνα θα σηκωσει δε θα σηκωσει πυρετο!
μα τι γκρινιαρα ειμαι θεε μου ουτε εγω να το κανα το εμβολιο χτες τετοια γκρινια!
Ο χρήστης manoulita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-10, 11:37   #9120
Aspa..
Banned

Περιοχή: πατρα
Προεπιλογή

καλημερα!σας λεω τον πονο μου εν ταχυ και αν προλαβω σας διαβαζω!πηγα χθες τ απογευμα για ψωνια στη νεα ιωνια οσες ειστε αθηνα ξερετε!και δεν προλαβα να ψωνισω!μου εκλεψαν το πορτοφολι και ειμαι να σκασω απο χθες!200 ευρω ειχα και πανε!!1
Ο χρήστης Aspa.. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές