the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Όλος ο κόσμος, μια γειτονιά! > Cafe Μακεδονία > Ν. Ημαθίας

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 06-01-12, 19:39   #201
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο glam Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσακια καλημερα
εχω πολυ καιρο να γραψω
να μας ζησουν τα μπεμπακια μας και με το καλο οσες περιμενουν ακομη
εχω καιρο να παρακολουθησω και δεν θυμαμαι τι γινεται
λοιπον αφου με το καλο γεννησαμε καιρος να τα λεμε σιγα σιγα και για τις βαπτισεις μας

επειδη δεν ειμαι απο βεροια θα ηθελα να με βοηθησετε με βαπτιστικα
εκκλησιες τραπεζι γενικα που να ψαξω και που να ρωτησω
θα εκτιμουσα την βοηθεια σας

φιλακια
Καλησπερα! Απο οτι βλεπω οι Βεροιωτισσες δυσκολευονται να επικοινωνουν συχνα, με βρεφη ειναι δυσκολα τα πραγματα!

Ειμαι απο Βεροια αλλα τα παιδακια μου μεγαλωσαν αρκετα, οποτε μπορω να σε πω γενικα τι παιζει, αν χρειαστει. Βεβαια, το καλυτερο ειναι να σε απαντησουν οι κοπελλες που εχουν επισκεπτει προσφατα καποια καταστηματα, εχουν δει και εχουν συνενοηθει.

Ωστοσο αν θελησεις, ρωτα με ή περιμενε...Οπως θελεις!
Ο χρήστης Ποντιομαμά δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-01-12, 19:47   #202
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Και να σας συστηθω: ειμαι απο Βεροια, εχω 4 παιδακια απο 5-9,5 χρονων και το πατρικο μου ειναι στο Ρολοϊ επισης! Μενω ομως κοντα στον Προμηθεα με την οικογενεια μου.

Θα χαρω να τα λεμε εδω!
Και να σας ζησουν τα παιδακια σας! Να τα χαιρεστε με υγεια! Καλο κουραγιο!
Παλιά 12-01-12, 23:53   #203
glam

Προεπιλογή

θελω να μου συστησετε αν μπορειτε ενα καλο φωτογραφο αλλα να μην ειναι και φαρμακειο.επισης που θα ητα ωραια να κανουμε το τραπεζι επισης ενοειται καλο φαγητο και οικονομικες τιμες.δυσκολα ζηταω ε αλλα τετοιες εποχες ολα τα κοιταμε!
και γενικα αν εχετε κατι αλλο να με συμβουλεψετε πχ που α κοιταξω για μπομπονιερες και στολισμο.
επισης βαπτισε καμια σας στη δοβρα,καλιπετρα η στον προδρομο?αν οχι εχετε παει εκει σε βαπτιση.ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 3 για να αποφασισω

ποντιομαμα αν θελεις φυσικα και απατησε μου οτι νομιζεις πως μπορει να μου φανει χρησιμο
ευχαριστω
Ο χρήστης glam δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-12, 00:32   #204
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Θα μαθω και απο αλλους, προς το παρον, απο φωτογραφο σε συστηνω τον Ασικιδη στον οποιο πηγαμε και εμεις και ειναι απεναντι απο τη Μητροπολη. Διακριτικος και τοτε ειχε καλες τιμες.

Για φαγητο, προς Νοσοκομειο νομιζω Ρεμβη λεγεται και διαθετει και μουσικη, στο Λοζιτσι στη διασταυρωση του Σελιου, στην Μπαρμπουτα, στο ποταμι η ομωνυμη ταβερνα...αυτα μου πρωτοερχονται στο νου και δεν πιστευω οτι ειναι απο τα ακριβα.

Για βαπτιστικα, στολισμο και αλλα, στο Αναστάσιο επι κεντρικης,φυσικα το Βυζαντινο επι Βενιζελου απεναντι απο την κλινικη σχεδον, οι Ευχες επι Βενιζελου αλλα πιο κατω...επι Κεντρικης λιγο πιο πανω απο Χοχλιουρο που εχει τα περιφημα ρεβανι-μονο αυτος τα εχει, ετσι να μην ξεχνιομαστε, τα αλλα ειναι μαιμου και τυπου Βεροιωτικου Χοχλιορου,εχει ακομη ενα καταστημα αλλα δεν μπορω να θυμηθω το ονομα, ειναι παντως λιγο πριν τη διασταυρωση Μεγ. Αλεξανδρου.

Τελος, για την Εκκλησια. Η Παναγια Δοβρα ειναι πιο κοντα, νομιζω, αλλα ελαφρως. Μικρη σχετικα Εκκλησια (οχι πολυ), εχω παει σε πολλες βαπτισεις, μια χαρα ειναι. Αλλα και ο Τιμιος Προδρομμος ειναι καλα για βαπτισεις και εκει εχω παει αν και σε λιγωτερες. Λιγο μεγαλυτερη η Εκκλησια τωρα με το νεο Ναρθηκα,ειναι διπλα στο ποταμι με πολυ ωραια θεα, γιατι ειναι λιγο προς τα πανω.

Καλλιπετρα σε βαπτιση δεν εχω παει, νομιζω ομως οτι τα τελευταια χρονια λειτουργει και ισως γι' αυτο δεν προλαβα.

Τι να σου πω, θα ρωτησω και γι' αυτο, εγω βαπτισα μεσα στην πολη και δεν ξερω απο προσωπικη εμπειρια τι γινεται στα μοναστηρια μας απο βαπτισεις. Θα ρωτησω, καποιον αλλον μολις τον δω, πες μου ομως, τι το ιδιαιτερο θελεις να εχει η Εκκλησια που θα διαλεξεις;

Θα ερθεις να δεις τα μερη που σκεφτεσαι; Για παραδειγμα στην Μπαρμπουτα ή στο Λοζιτσι, διαφορετικα ειναι μεσα και χειμωνα και αλλο το φυσικο περιβαλλον εξω.
Παλιά 19-01-12, 15:14   #205
glam

Προεπιλογή

ευχαριστω κοπελα μου!
δεν ξερω κανενα απο αυτα οποτε θα αρχισω να πηγαινω σιγα σιγα
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 20-01-12, 15:04   #206
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Ξεχασα να πω για τις Φλαμουριες, που ειναι αμεσως πιο εξω απο Βεροια στο δρομο προς Σελι, γιατι εκει πανε πολλοι απο βαπτιση. Ρομαντικα για το ζεγαρι ειναι στην Μπαρμπουτα ''Το Κοκκινο Σπιτι'',το μοναδικο ξενοδοχειο στην Μπαρμπουτα. Καλες τιμες, οχι πανακριβες. Ακριβως απο επανω, στην πλατεια Ωρολογιου, ειναι το ξενοδοχειο ''Βεροη.''

Επισης σου στελνω και μια διευθυνση με ξενοδοχεια για να πρσανατολιστεις παραπανω.
Ο, τι θελεις, ρωτα.

http://www.greekhotel.gr/gr/north_gr...ria_hotels.asp
Παλιά 26-01-12, 22:51   #207
babybow

Προεπιλογή

Παράθεση:
κοριτσακια καλημερα
εχω πολυ καιρο να γραψω
να μας ζησουν τα μπεμπακια μας και με το καλο οσες περιμενουν ακομη
εχω καιρο να παρακολουθησω και δεν θυμαμαι τι γινεται
λοιπον αφου με το καλο γεννησαμε καιρος να τα λεμε σιγα σιγα και για τις βαπτισεις μας

επειδη δεν ειμαι απο βεροια θα ηθελα να με βοηθησετε με βαπτιστικα
εκκλησιες τραπεζι γενικα που να ψαξω και που να ρωτησω
θα εκτιμουσα την βοηθεια σας

φιλακια

λοιπον για μαγαζι...εξαρτατε τα ατομα.αν μιλαμε για οικογενιακο τραπεζι ειναι μαγαζια οπωσ η κογχη αναλαμβανουν σε πολυ οικονομικεσ τιμεσ.ειναι μεσα στη βεροια.μετα ενα αλλο πολυ ωραιο αλλα σχετικα μεγαλο ειναι ενα κτημα λεγετε αλεξανδροσ(κτημα αλεξανδροσ,στο facebook) ειναι 5 λεπτα απο τη βεροια κατω στον περιφεριακο πολυ ωραιο με 12 η 14 ευρο μεριδα αναλογωσ τι θεσ.ειναι το hotel beroia που και εκει παει 12 με 14 ευρο η μεριδα.για μαγαζι με βαπτιστηκα ειναι το βυζαντινο εχει τισ πιο οικονομικεσ τιμεσ εχει και site vizantinoeshop.gr .episeis elhsies exei polles.αν θελησεισ καποιο τηλεφωνο πεσ μου.
Ο χρήστης babybow δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-12, 15:18   #208
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Α, μπραβο! Εδω φαινεται η ψαγμενη! Εγω απο εξω τα ξερω, απο μεσα και προσφατα τι παιζει, οχι.

Να μαζεψουμε τις προτασεις μας γι' αυτο το θεμα και οποια μανουλα ενδιαφερθει, να μπορει να ανατρεξει σε αυτες. Επισης και ο Φερωνας δεν παιζει αλλο; Εχει και μικρο παιδοτοπο εξω. στο γρασιδι. Λειτουργει, αραγε ακομη;
Παλιά 28-01-12, 00:46   #209
babybow

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ποντιομαμά Εμφάνιση μηνυμάτων
Α, μπραβο! Εδω φαινεται η ψαγμενη! Εγω απο εξω τα ξερω, απο μεσα και προσφατα τι παιζει, οχι.

Να μαζεψουμε τις προτασεις μας γι' αυτο το θεμα και οποια μανουλα ενδιαφερθει, να μπορει να ανατρεξει σε αυτες. Επισης και ο Φερωνας δεν παιζει αλλο; Εχει και μικρο παιδοτοπο εξω. στο γρασιδι. Λειτουργει, αραγε ακομη;

ΨΑΧΝΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΓΑΜΟ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ....ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΟΙΤΑΩ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΒΡΙΣΚΩ...ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΕΡΩΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ?
Ο χρήστης babybow δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-01-12, 00:28   #210
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Φυσικα και εγω οταν βαπτιζα, εψαχνα για να κλεισω αλλα πλεον ισχυουν αλλα δεδομενα! Εσεις που ενδιαφερεστε, τα εχετε προσφατα και ξερετε τι παιζει σημερα.

Ο Φερωνας ειναι μετα τις Φλαμουριές, απο Βεροια, ανεβαινοντας προς τα πανω και πριν τη μεγαλη στροφη, (αλλα νομιζω οτι υπαρχει δρομος και αμεσως μετα) ενα δρομακι στο αριστερο το χερι σε οδηγει εκει. Αν συνεχιζε καποιος, θα εβγαινε πισω απο τη βιλλα Βικελα και την περιοχη Παπακια. Βρηκα σχετικα αυτα:

http://el-gr.facebook.com/pages/%CE%...r/187225476987...

και

http://www.imathia1.gr/feronas/contact.htm
Παλιά 03-03-12, 18:06   #211
glam

Προεπιλογή

που ειστε μανουλες?
σημερα βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι
ετοιμαζεστε για την βαπτιση η οχι ακομη?
εγω το μονο που εκανα ειναι πως καταληξαμε πως την βαπτιση θα την κανουμε τον Ιουνιο στην Παναγία Καλλίπετρα σε στενο οικογενειακο κυκλο
απο βδομαδα θα κλεισω και φωτογραφο και πρεπει να παω να ρωτησω σε κεντρο
και να ριξω σιγα σιγα και καμια ματια σε μπομπονιερα αν και εχω καιρο ακομη
εσεις κλεισατε τιποτα?
Παλιά 10-03-12, 10:45   #212
glam

Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!
Τι εγινε τα μπεμπακια δεν σας αφηνουν καθόλου ελευθερο χρόνο?
Παλιά 10-03-12, 14:41   #213
evakim17

Προεπιλογή

kalimera koritsia mou!!
kalws sas vrika. na xaireste ta paidakia sas!!!!
eimai egyos kai psaxnw apantiseis giati eimai poly zorismeni.
exw idi 2 paidia, ena agoraki 5 ki ena koritsaki 2,5 etwn pou ta genisa sto nosokomeio. talaiporithika omws para poly stin teleutaia mou gena apo tin oli katastasi sto nosokomeio kai apofasisa na apeuthinthw stin kliniki tis Verias parolo pou ta oikonamika mas dn einai stin kalyteri fasi. ekei me enimerwsan oti epeidi eimai 3tokos exw anavathmisi thesis kai mporw na kratisw monoklino dwmatio me times diklinou. mou arese poly i diea, alla fovamai mipws einai kapoio kolpo kai otn paw mou poune oti den exei elefthero dwmatio kai telika me valoune se diklino. parakalw an kserei kamia ti paizei akrivws me tin anavathmisi kai eixa analogi empiria as mou pei.
perimenw apantii sas...
Ο χρήστης evakim17 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-12, 18:16   #214
glam

Προεπιλογή

κοριτσια αφορα οσες ετοιμαζεστε να βαπτισετε τα μπεμπακια σας

μας εδωσε ο παπας το χαρτι απο την μητροπολη Βεροιας το οποιο λεει τι εχει απαγορευτει στις βαπτισεις
δεν τα θυμαμαι ολα αλλα τα πιο βασικα

καταρχην ο νονος πρεπει να ειναι ενας και παω απο 15ετων

απαγορευεται καθε ειδος στολισμος μεσα εξω απο την εκκλησια 9κολυμοηθρα τραπεζακια με γυαλες με ζαχαρωτα τουλια κλπ)

η λαμπαδα να ειναι λευκη και να μην εχει αρκουδια κλουουν κλπ

επισης τα ρουχα του παιδιου να ειναι λευκα τα οποια συμβολιζουν την αγνοτητα

δεν ξερω αν τα γνωριζατε αλλα εγω οχι
επαθα ενα μικρο σοκ αλλα συνηλθα γιατι ετσι και αλλιως δεν ηθελα πολλα πολλα στο μοναστηρι αλλα οχι και ετσι

υγ στην αρχη νομιζα οτι τα πραγματα ηταν τοσο αυστηρα στο μοναστηρι αλλα αυτη ηη εγκυκλιος δυστυχως αφορα ολες τις εκκλησιας της μητροπολης οποτε και σε αλλη να πηγαινα ειναι το ιδιο γιατι ρωτησε και μια φιλη μου που βαπτιζει μεσα στην βεροια

οποτε πριν κανονισετε οτιδηποτε καλο θα ηταν να μιλησετε πρωτα με τον παππα της εκκλησιας σας
Παλιά 18-03-12, 20:04   #215
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Κοριτσια μου, φανταζομαι οτι θα στεναχωριεστε...αλλα η βαπτιση ειναι μυστηριο και οχι εκδηλωση. Κανονικα ετσι ηταν παντα.

Αλλα οι επιθυμιες του κοσμου αλλα και η αρνηση του να δεχτει την Ιερη μας Παραδοση και να προβαλλει το κοσμικο φρονημα, εκφυλισαν το ιερο μυστηριο της βαπτισης.

Τωρα αυτη η κοινη γραμμη αποκαθιστα το μυστηριο. Δειχνει υπευθυνοτητα απο το Μητροπολιτη και θα επρεπε να αγκαλιασουμε αυτην την αποκατασταση της βαπτισης.
Να ξερουμε γιατι βαπτιζουμε τα μωρακια μας και ευκαιριες για στολισμους θα εχουμε ουκ ολιγες απο εδω και περα. Απλα και πνευματικα ετσι ειναι το σωστο και μακαρι και ο γαμος να αποκατασταθει με τον ιδιο τροπο. Το καθε τι στην Εκκλσια μας εχει λογο και υποσταση, ποσο μαλλον τα 7 μυστηρια της Εκκλησιας μας και δεν ειναι τιποτε τυχαιο αλλα ολοκληρη θεολογια υπαρχει απο πισω. Απλα εμεις δεν γνωριζουμε και εχουμε μαθει αλλιως, γι' αυτο και αντιδραμε...

Εγω ειχα νουνα 14χρονη για τη βαπτιση και τλφ στο Μοναστηρι του Τιμιου Προδρομου και ξερω οτι ο λογος που ο π. Γρηγοριος αν και μας ηξερε καλα, μας ειχε αρνηθει, ηταν σωστος. Γιατι ο νουνος ειναι πνευματικος γονιος και οφειλει να καθοδηγησει σωστα πνευματικως το παιδι. Πρεπει να ειναι διπλα στο παιδι και σωστα καταρτισμενος στα πνευματικα θεματα γιατι θα δωσει λογο στο Θεο οπως ο γονεας.

Τελικα στη δικη μου περιπτωση βεβαια, αφου τοτε δεν ειχε βγει και καμια εγκυκλιος σχετικη, σε εκκλησια της πολης τη δεχτηκαν τη νουνα και χωρις καμια αντιρρηση αλλα αν με εφερναν θα τους κατανοουσα και θα το δεχομουνα. Η οποια νουνα ηταν ανιψια μου και αν και μικρη ηταν ευαισθητοποιημενη σε πνευματικα θεματα, με συχνο εκκλησιασμο και πνευματικο, οποτε ετσι τη δεχτηκα και εγω.
Παλιά 22-03-12, 14:08   #216
Maria-Elena

Περιοχή: veroia
Προεπιλογή

Καλα κανανε αφου η βαφτιση ειχε καταντησει επιδειξη. Πολλες φορες ειχε τοσες υπερβολες που καταντουσε καραγκιοζιλικι.
Λιγο με τα ασπρα ρουχα διαφωνω.. καλα το καλοκαιρι αλλα το χειμωνα αντε να βρεις ασπρο παλτουδακι για αγορι...
Ακομα και με αυτους τους περιορισμους μπορεις να κανεις μια πολυ κομψη βαφτιση που θα ειναι και αξιοπρεπεστατη.
Παλιά 22-03-12, 16:10   #217
glam

Προεπιλογή

και εγω με τα ρουχα διαφωνω πιο πολυ
σε ενα κοριτσακι παιρνεις ενα λευκο φορεματακι το αγορακι τωρα ολα λευκα ειναι καπως εμενα ειναι και κατασπρος τεσπα
συμφωνησαμε με τον παπα να εχει και λιγο γαλαζιο η μπεζ δεν χαλασε και ο κοσμος
ο στολισμος δεν θα μου αρεσε και εμενα στο μοναστηρι και ειχα δει και εγω απο βιντεο τι γινοταν πιο παλια και δεν μου αρεσε

αλλα απο την αλλη δεν θεωρω ασεβεια ουτε υπερβολη λιγα λουλουδακια στην κολυμπηθρα και ενα ωραιο τραπεζομαντηλο εκει που θα βαλουμε τις μπουμπουνιερες να μην ειναι χυμα.επισης η λαμπαδα ναε χει ενα φιογκο εστω.

στα περισσοτερα και εγω συμφωνισα αλλα καποια τα ειδα αυστηρα.ουτε η υπερβολη ειναι καλο αλλα οχι να γυρισουμε και 1000χρονια πισω
Παλιά 23-03-12, 15:35   #218
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Μαλλον φοβουνται τις πολλες υποχωρησεις.
Το ασπρο παντως δηλωνει την καθαροτητα της ψυχης φανταζομαι και γι' αυτο το χρωμα δεν ειναι τυχαιο.
Μπουφανακι ασπρο για τα αγορακια, ισως...
Οι πολιτικοι μας, μας γυρισαν 2000 χρονια πισω, ασε, αυτα νομιζω ειναι λεπτομεριες!
Παλιά 23-03-12, 15:40   #219
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Επισης λεπτομεριες που μας βοηθανε να επαναπροσανατολιστουμε γιατι καπου χασαμε το δρομο μας και την ουσια μας. Γνωμη μου...
Παλιά 06-06-12, 14:21   #220
ελλη 2

Προεπιλογή

καλησπερα σε ολες.....

Πω πω , εχω παρα πολυ καιρο να μπω....
λοιπον εμεις μεγαλωσαμε ειμαστε 10 μηνων και 6 ημερων,δηλαδη γεννησα στις 31 ιουλιου,ειναι πολυ καλα και μας τρελαινει...ειναι 9,5 κιλα,κανεα δοντακι,τωρα σκαει κατι και κουμαται ολη νυχτα...τον βαφτισαμε το πασχα και το ονομα αυτου νικος....αυτα απο μενα.
Ο χρήστης ελλη 2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-12, 14:24   #221
ελλη 2

Προεπιλογή

Παράθεση:
που ειστε μανουλες?
σημερα βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι
ετοιμαζεστε για την βαπτιση η οχι ακομη?
εγω το μονο που εκανα ειναι πως καταληξαμε πως την βαπτιση θα την κανουμε τον Ιουνιο στην Παναγία Καλλίπετρα σε στενο οικογενειακο κυκλο
απο βδομαδα θα κλεισω και φωτογραφο και πρεπει να παω να ρωτησω σε κεντρο
και να ριξω σιγα σιγα και καμια ματια σε μπομπονιερα αν και εχω καιρο ακομη
εσεις κλεισατε τιποτα?

εκει ειναι πολυ ωραια glam , εχω παει απειρες φορες και η μαμα μου συνεχεια, αν πηγαινετε συχνα θα την ξερετε κιολας...
Ο χρήστης ελλη 2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-07-12, 23:26   #222
glam

Προεπιλογή

κοριτσια μου τι κανετε?
χαθηκαμε ολες.
εμεις τελειωσαμε με την βαπτιση και ηταν ολα τελεια
το ονομα αυτου Ιωαννης
με το καλο και οι δικες σας βαπτισεις οσες δεν εχουν γινει και να χαιρεστε τα ονοματακια σε οσες εγιναν
φιλακια
Παλιά 28-07-12, 18:50   #223
Sapi

Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια!!! Κι εγώ καινούργια στην παρέα! Μανούλα πρώτα ο Θεός για πρώτη φορά τον Φεβρουάριο του 2013!!! Για πείτε τις εμπειρίες σας;;! Που γεννήσατε, με ποιον γιατρό και πόσ1ο σας βγήκε;; Είσασταν ευχαριστημένες;;
Αντε να μαθαίνουμε οι καινούργιες!!!
Ο χρήστης Sapi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-08-12, 18:08   #224
Ninaki_2609

Προεπιλογή

Γεια σας!!! Εγώ είμαι από Λάρισα και παντρεύτικα Βέροια είμαι εδώ με τον άντρα μου γιατί εδώ ήταν οι δουλειά του. Είχα τον γιατρό μου στην Λάρισα που με παρακολουθούσε χρόνια αλλά λίγο που το σκέφτηκα και το συζητήσαμε δεν είναι εύκολο να γεννήσω Λάρισα όμως εδώ δεν ξέρω κανέναν και όλοι μου λένε και κάτι διαφορετικό θα ήθελα να γεννήσω σε νοσοκομείο αλλά μου λένε ότι δεν γίνεται γιατί δεν λειτουργεί το μαιευτικό. Εσείς τι ξέρετε; Καμιά συμβουλή;
Ο χρήστης Ninaki_2609 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-08-12, 23:19   #225
glam

Προεπιλογή

γεια σου και καλωσηρθες στη Βέροια.για το νοσοκομειο δεν ξερω να σου πω την αληθεια αλλα εγω προσωπικα δεν εχω καλη εμπειρια γενικως.μια κυστη ειχα και με πηγα με πονους και δεν την ειδανε και μου εκαναν ενα σωρο εξετασεις τεσπα.επειδη και εγω δεν ειμαι απο Βεροια το πρωτο μου παιδι το γεννησα εδω στην κλινικη.ο γυναικολογος μου ειναι ο Σιδηροπουλος Κωνσταντινος και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.και στον δευτερο μου γιο αυτον ειχα γυναικολογο μεχρι τον 8 αλλα λογω των καταστασεων τελικα πηγα στην πολη μου να γεννησω στο νοσοκομειο.
Παλιά 11-08-12, 20:01   #226
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ninaki_2609 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας!!! Εγώ είμαι από Λάρισα και παντρεύτικα Βέροια είμαι εδώ με τον άντρα μου γιατί εδώ ήταν οι δουλειά του. Είχα τον γιατρό μου στην Λάρισα που με παρακολουθούσε χρόνια αλλά λίγο που το σκέφτηκα και το συζητήσαμε δεν είναι εύκολο να γεννήσω Λάρισα όμως εδώ δεν ξέρω κανέναν και όλοι μου λένε και κάτι διαφορετικό θα ήθελα να γεννήσω σε νοσοκομείο αλλά μου λένε ότι δεν γίνεται γιατί δεν λειτουργεί το μαιευτικό. Εσείς τι ξέρετε; Καμιά συμβουλή;
Σωστα σε λενε, τουλαχιστον μεσα Μαιου ισχυε αυτο. Στη Ναουσσα πρεπει να λειτουργει. Και νομιζω πως ειναι και καλο, εχω ακουσει καλα λογια.

Κανονισε ομως νωριτερα να δεις τι θα κανεις.

Περσι μια φιλη μου εδω απο Βεροια, με ραντεβου για καισαρικη στο νοσοκομειο, πηγε την προγραμματισμενη ημερα εκει και της ανακοινωσαν τη στιγμη εκεινη, οτι δεν μπορουν να τη χειρουργησουν. Την εστειλαν στη Ναουσσα οπου δεν τη δεχτηκαν γιατι ηταν δυσκολη περιπτωση- 4η καισαρικη- και την εστειλαν Θεσσαλονικη οπου και εκει δεν τη δεχτηκαν χωρις παραπεπτικο. Τελικα γεννησε Θεσσαλονικη μετα απο καποιες ημερες.

Ταλαιπωρια που ομως αν ηξερε θα ειχε αποφυγει...
Ομως γιατι δεν τηλεφωνας να σιγουρευτεις; Παρε ενα τηλεφωνο, δεν ξερω αν το εχει και καμια να σου το στειλει.

Εγω παντως πηγα στην κλινικη στον κ.Αντωνιαδη,τον οποιο ειχα και γιατρο και ημουν πολυ ευχαριστημενη. Καλα λογια ακουω και εγω για τον κ.Σιδηροπουλο. Και νομιζω πως χειρουργει στην κλινικη Αντωνιαδη, οπως και πολλοι αλλοι.

Καλη διαμονη, να πανε ολα καλα και για οτι θελεις, εδω ειμαστε.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές