the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 10

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 12-04-10, 13:10   #1281
Sylia

Προεπιλογή

εδω ειμαι παλι....χαρηκα πολυ που μπηκα στην παρεα σας...
ellain η λυση στο προβλημα σου ειναι πολλα φρουτα...αλλα πολλα...οχι 1-2 τη μερα...υπολογιζε 5 με 6 καθε μερα και συνεχεια....
το ειχα κι εγω το προβλημα στο 1ο παιδι και μολις ξεκινησα "φρουτοθεραπεια" εστρωσα...
Ο χρήστης Sylia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-04-10, 14:04   #1282
ellain

Το avatar του χρήστη ellain

Προεπιλογή

5-6 φρουτα????
κοριτσια κι εγω επειδη δεν θελω να καταφυγω σε φαρμακα, τρωω φρουτα και δημητριακα ολικης αλεσης και βρωμη και αποφευγω τα αμυλουχα(μακαρονια, πατατες, λευκο ψωμι). Αλλα προς το παρον δεν εχω δει χαϊρι. Ομολογω πως 5 φρουτα την ημερα ειναι πανω απο τις δυνατοτητες μου, αλλα θα προσπαθησω...
Ευχαριστω παντως για τις συμβουλες.....

Ο χρήστης ellain δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-04-10, 15:08   #1283
despina100

Προεπιλογή

πωπω ελειψα για λιγο και πιασατε σκατοκουβεντα
και εγω ειχα τεραστιο προβλημα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και η μονη λυση που βρεθηκε ηταν να κοψω παντελως το σιδηρο....ευτυχως δεν ειχα προβλημα αιματοκριτη..δεν το συνιστω εννοειται αλλα ρωτηστε το γιατρο σας γιατι δεν ειναι παντα απαραιτητος..
τωρα δεν εχω προβλημα αλλα ομολογω (μη βριζετε) πως τα φαρμακα τα παιρνω οποτε το θυμηθω (δηλαδη σχεδον ποτε...)
παντως το ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα θα το εχετε οσες θηλασετε αποκλειστικα...μιλαμε για κολαση...ειδικα τις πρωτες μερες μετα τον τοκετο τα ειχα δει ολα...ειχα και τα απομειναρια του φυσιολογικου τοκετου (βλεπε αιμμορροιδες...που δοξα το θεο εφυγαν..ειχα φρικαρει τελειως με αυτο!!!)...
για 6 μηνες τα ειχα δει ολα...αφου αμα τα καταφερνα μονο γενικο ανακοινωθεν δεν εβγαζα
ειρηνη και ελενη σας εστειλα και εγω πμ για το φατσοβιβλιο..
νενακι δεν σου μιλαω για καμια εβδομαδα μεχρι να μου περασει...ακου δεν εχει κανει ποτε διαιτα!!! ΕΛΕΟΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!ΜΕ ΣΥΓΧΙΣΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ!!!
Ο χρήστης despina100 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-04-10, 15:26   #1284
Stone

Το avatar του χρήστη Stone

Προεπιλογή

Κοριτσια μην το παρακανετε και με τα φρουτα..
Νομιζω 3 φρουτα τη μερα ειναι καλά..Εγω τα προτιμω για δεκατιανό και το απόγευμα σε χυμό
Επίσης να πίνετε πολλά υγρα-νερακι, το πιο αθώο- και τροφες ολικης αλέσεως, λαχανικα και δημητριακά

Δεσποινα ειχες μεγαλο πρόβλημα εσυ ε;;
Εγω ευτυχως δεν αντιμετωπισα ιδιαιτερο πρόβλημα, ισως λίγο στην αρχη με το σιδηρο μέχρι να τον συνηθίσει ο οργανισμός και αν και θηλασα τον μικρο μου 14 μηνες ουτε τοτε παρατηρησα κατι τετοιο..
Παλιά 12-04-10, 15:35   #1285
despina100

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Stone Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια μην το παρακανετε και με τα φρουτα..
Νομιζω 3 φρουτα τη μερα ειναι καλά..Εγω τα προτιμω για δεκατιανό και το απόγευμα σε χυμό
Επίσης να πίνετε πολλά υγρα-νερακι, το πιο αθώο- και τροφες ολικης αλέσεως, λαχανικα και δημητριακά

Δεσποινα ειχες μεγαλο πρόβλημα εσυ ε;;
Εγω ευτυχως δεν αντιμετωπισα ιδιαιτερο πρόβλημα, ισως λίγο στην αρχη με το σιδηρο μέχρι να τον συνηθίσει ο οργανισμός και αν και θηλασα τον μικρο μου 14 μηνες ουτε τοτε παρατηρησα κατι τετοιο..
Αστα...ενα δραμα...
θηλασες 14 μηνες βρε θηριο???μπραβο σου!!! εγω θηλασα 7 μηνες...μετα δεν αντεξα αλλο..αν και η μελινα ηταν απιστευτα βολικο μωρο..θηλαζε απο 15 ημερων καθε 3 ωρες και κοιμοταν ολη νυχτα αλλα δεν ξερω ρε γαμωτο,,κουραστηκα..δεν μπορουσα να βγαλω γαλα με θηλαστρο και δεν την αφησα ποτε ουτε για μιση ωρα και ενοιωθα σαν φυλακισμενη..ετσι ξεκινησα να της δινω ξενο...ειχα φριξει και με τα κιλα της εγκυμοσυνης γιατι δεν εχανα με τιποτα οσο θηλαζα και δεν αντεχα αλλο να με βλεπω σαν το βαρελι...μολις σταματησα το θηλασμο αρχισα να χανω παλι...
ελπιζω στον μπομπο να τα καταφερω μεχρι το χρονο...θελω να γυρισω και γρηγορα στη δουλεια, δεν μπορω αλλο στο σπιτι εχω φριξει...
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 12-04-10, 15:35   #1286
Clelia

Το avatar του χρήστη Clelia

Προεπιλογή

ellain τώρα μόλις παρατήρησα το tickerάκι σου που το έχεις κάνει αγορίστικο
(ό,τι θυμάμαι χαίρομαι).
Όταν η Sylia γράφει 5 φρούτα την ημέρα, εννοεί 5 μερίδες. Πχ. μία μερίδα φρούτου είναι 1 μικρό πορτοκάλι (μικρό, όχι κάτι τέρατα που κάθομαι και τρώω), 1 μανταρινάκι, 1 φλιτζάνι τσαγιού καρπούζι/πεπόνι, 10-12 ρόγες σταφύλι (πώς φαίνεται ότι έχω κάνει δίαιτες,εεεε??), 5-6 φράουλες (θέλω φράουλεεεεεες) κλπ.
Δλδ 5 φρούτα δεν ισούνται με 5 καρπούζια σκασμένες λυσσάρες πεινασμένες

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!
Ο χρήστης Clelia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-04-10, 15:36   #1287
Clelia

Προεπιλογή

Δέσποινα θα φας ξύλο που δεν παίρνεις τα χάπια σου!!!!!!!

Παλιά 12-04-10, 15:38   #1288
despina100

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Clelia Εμφάνιση μηνυμάτων
Δέσποινα θα φας ξύλο που δεν παίρνεις τα χάπια σου!!!!!!!

με εσενα που εμπλεξα θα αρχισω να παιρνω αλλου ειδους χαπια..χαχαχαχαχαχα
Παλιά 12-04-10, 15:46   #1289
Stone

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο despina100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αστα...ενα δραμα...
θηλασες 14 μηνες βρε θηριο???μπραβο σου!!! εγω θηλασα 7 μηνες...μετα δεν αντεξα αλλο..αν και η μελινα ηταν απιστευτα βολικο μωρο..θηλαζε απο 15 ημερων καθε 3 ωρες και κοιμοταν ολη νυχτα αλλα δεν ξερω ρε γαμωτο,,κουραστηκα..δεν μπορουσα να βγαλω γαλα με θηλαστρο και δεν την αφησα ποτε ουτε για μιση ωρα και ενοιωθα σαν φυλακισμενη..ετσι ξεκινησα να της δινω ξενο...ειχα φριξει και με τα κιλα της εγκυμοσυνης γιατι δεν εχανα με τιποτα οσο θηλαζα και δεν αντεχα αλλο να με βλεπω σαν το βαρελι...μολις σταματησα το θηλασμο αρχισα να χανω παλι...
ελπιζω στον μπομπο να τα καταφερω μεχρι το χρονο...θελω να γυρισω και γρηγορα στη δουλεια, δεν μπορω αλλο στο σπιτι εχω φριξει...
Κι ο δικος μου ηταν πολύ συνεργασιμος εξ αρχης αν και μεχρι τελευταια σηκωνοταν καθε τρίωρο ακομη και το βραδυ..Δλδ πηγαίναμε 12-3-6-9-12
Εγω ταλαιπωρηθηκα πολύ με πόνο και πληγες στις θηλές που ξεπεραστηκε ομως στους 2 μηνες
Επίσης, πάνω απο 3 ωρο δεν κοιμηθηκα η κακομοιρα!!Θηλαστρο μονο στα πολύ επειγοντα και γυρω στα 10 γευματα συνολικα..Δεν το αντεχα και εγω με τπτ..Με το σταγονομετρο εβγαινε
Εμενα πιο πολύ με κουρασε το ξενυχτι Δεσποινα και να σου πω την αλήθεια μονος του το εκοψε μια μερα..Αρχισε να κλαίει σπαρακτικα και να με δαγκώνει..Δεν ηπιε δυο γευματα και του εδωσα σκονη και αυτο ηταν..Ουτε να το ξαναδει το μεμε μου (που το λέει τωρα χαχα)
Παλιά 12-04-10, 15:50   #1290
μαμαλευτερακι

Προεπιλογή

Καλος ήρθες κούκλα καλή εγκυμοσύνη

Εγώ παντός το βιολογικό μου ρολογακια είναι ρολόι και δυο φόρες την ημέρα και ας μην φάω ούτε ένα φρούτο.
πίνω καθημερινά όμως σπιρουλίνα αντί του σιδήρου και κάθε βράδυ ένα ποτήρι κεφιρ
Ο χρήστης μαμαλευτερακι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-04-10, 15:56   #1291
μαμαλευτερακι

Προεπιλογή

Όσο για το θηλασμό σε όσες θήλασαν δεν μπορώ να δώσω συμβουλές
σε όσες δεν το έκαναν θα είμαι εδώ να βοηθήσω

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ
εγώ στόνε μου είχα πληγωμένες θηλές είχα πάθει καντινιαση άστα να παν σχεδόν 3 μήνες παιδευόμουν αλά τελικά με την κατάλληλες συμβουλές την μαίας μου ΠΟΠΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ ΠΟΛΥ όλα πήγαν περίφημα και είμαστε δω που είμαστε τώρα

Προσωπικά πιστεύω ότι στο κομμάτι θηλασμός παίζει ρολό
ποιος θα σε συμβουλέψει και τι θα σου πει
ήμουν πολύ τυχερή είχα τον κατάλληλο άνθρωπο την κατάλληλη

υπάρχει τρελή παραπληροφόρηση για το θέμα και ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ
Παλιά 12-04-10, 15:59   #1292
Stone

Προεπιλογή

Οντως ήσουν πολύ τυχερη μαμαλευτερακη γιατι εμενα ολοι μου ελεγαν να μην ταλαιπωρουμαι αλλο και να σταματησω
Μονο απο το φορουμ αυτο ενημερωθηκα!Να ειναι καλά ολα τα κοριτσια που μου εδωσαν πληροφορίες και συμβουλες, ειχα απελπιστει.....Μιλαμε για πολύ πόνο!
Παλιά 12-04-10, 16:00   #1293
nenaki

Το avatar του χρήστη nenaki

Προεπιλογή

να μαι παλι!!

σημερα κουραστηκα απο την ορθοστασια κ ενιωθα ρε κοριτσια ενα πρηξιμο κατω λες και ανοιγε να βγει το μωρο.χαχαχα το πιανα μετα μη φυγει!!!!

εκανα σημερα ψωμακι (μιαμ μιαμ) και τυροψωμο (ξανα μιαμ μιαμ).εκανα και το φαγητακι μας κριθαρακι με κοκκινιστο κ ειμαστε τζετ.με επιασε κατι σημερα.ηθελα να κανω κ κεικ σοκολατα.ισως το απογευμα αν δε βαρεθω!!οτι θελετε φυσικα τσιμπατε!!

Ο χρήστης nenaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-04-10, 16:04   #1294
nenaki

Προεπιλογή

κ εγω θηλασα αλλα για 3 μηνες μονο,δε το αντεξα αλλο,ειχα σιχαθει τον εαυτο μου.τωρα θελω να το παλεψω για περισσοτερο.στην αρχη κ εμενα πονουσαν πολυ οι θηλες αλλα μολις μπηκαμε σε εναν ρυθμο με την μικρη,σταματησε ο πονος.απο το φορουμ μπορω να πω οτι βοηθηθηκα σε καποια πραγματα αλλα σε καποια αλλα σακατευτηκα με τον καθενα να λεει τα δικα του.τεσπα.

Παλιά 12-04-10, 16:32   #1295
μαμαλευτερακι

Προεπιλογή

Παράθεση:
Οντως ήσουν πολύ τυχερη μαμαλευτερακη γιατι εμενα ολοι μου ελεγαν να μην ταλαιπωρουμαι αλλο και να σταματησω
Μονο απο το φορουμ αυτο ενημερωθηκα!Να ειναι καλά ολα τα κοριτσια που μου εδωσαν πληροφορίες και συμβουλες, ειχα απελπιστει.....Μιλαμε για πολύ πόνο!

Εμένα πάλι μου έλεγε η ποπη ΜΟΝΟ ΤΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ? ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ και ούτε κατάλαβα πως τα κατάφερα.

Και εγώ αντιμετώπισα πολλά και φυσικά πολύ παρότρυνση για να το κόψω μονο η μαία μου ήταν μαζί μου και η αδέρφη μου όλοι α άλλη εναντίον μου τον άντρα μου κατάφερα να τον φέρω με το μέρος μου μετά τον χρόνο

Τώρα καμαρώνει και δεν λέει θηλάζει η γυναίκα μου αλλά ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μαμαλευτερακι : 12-04-10 στις 16:35
Παλιά 12-04-10, 16:34   #1296
μαμαλευτερακι

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nenaki Εμφάνιση μηνυμάτων
κ εγω θηλασα αλλα για 3 μηνες μονο,δε το αντεξα αλλο,ειχα σιχαθει τον εαυτο μου.τωρα θελω να το παλεψω για περισσοτερο.στην αρχη κ εμενα πονουσαν πολυ οι θηλες αλλα μολις μπηκαμε σε εναν ρυθμο με την μικρη,σταματησε ο πονος.απο το φορουμ μπορω να πω οτι βοηθηθηκα σε καποια πραγματα αλλα σε καποια αλλα σακατευτηκα με τον καθενα να λεει τα δικα του.τεσπα.
Αυτό είναι......
δεν ακούμε τα πάντα.........
ακούμε ...........
και φυσικά δεν εφαρμόζουμε τα πάντα στο παιδί μας .....

κάθε θηλαστικό ζευγάρι είναι μοναδικό οποτε τα πάντα είναι μοναδικά ..

εδώ θα είμαστε να σε βοηθήσουμε να θηλάσεις ανώδυνα και χωρίς πόνο ..
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 12-04-10, 16:36   #1297
Stone

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο μαμαλευτερακι Εμφάνιση μηνυμάτων

Και εγω μονο τον αντρα μου ειχα και τη μαμα μου που καμαρωναν και με παρότρυναν!!

Γνωστοι και αλλοι συγγενεις ελεγαν τα δικα τους αλλά ουτε καν με ενοιαζε!
Παλιά 12-04-10, 16:39   #1298
μαμαλευτερακι

Προεπιλογή

Παράθεση:
Και εγω μονο τον αντρα μου ειχα και τη μαμα μου που καμαρωναν και με παρότρυναν!!

Γνωστοι και αλλοι συγγενεις ελεγαν τα δικα τους αλλά ουτε καν με ενοιαζε!

Εστί θα κανείς και τώρα δεν θα σε νοιάζει και θα δεις δεν θα πονάς όλα θα πάνε υπέροχα …….
Με το καλό να δούμε τα σποράκια μας μεθαύριο και με το καλό να τα γεννήσουμε και να τα θηλάσουμε μαραθώνια

αχ πόσο μου έλειψαν αυτές οι ατελείωτες ώρες θηλασμού τώρα σε 5 λεπτά τελειώνει ο δικός μου
Παλιά 12-04-10, 16:51   #1299
ellain

Το avatar του χρήστη ellain

Προεπιλογή

Clelia τι προσοχη στην λεπτομερεια ειναι αυτη!Προσεξες το τικερακι μου!!Το εκανα αγοριστικο, για να συνηθιζω στην ιδεα!

Δεσποινα συνελθε κοριτσι μου! Ενταξει δεν λεω μας γραφουν και οι γιατροι τιποτα παραπανω γιατι φαρμακοβιομηχανιες ειναι αυτες, να μην βγαλουν με την βοηθεια των γιατρων? Αλλα καμια πολυβιταμινη, λιγο ασβεστιο να τα παιρνεις!!!! Αντε!!!

Οσο για τον θηλασμο, τι να πω...??? Θα δουμε!!!Θελουμε αλλα θα μπορεσουμε?

Νενακι duracell σου φορανε???? Τιποτα αλλο δεν μαγειρεψες? Κατσε λιγο κοριτσι μου να ξεκουραστεις!! Αλλα και απο την αλλη, φτου να μην σε ματιασουμε!

Ο χρήστης ellain δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-04-10, 16:55   #1300
nenaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ellain Εμφάνιση μηνυμάτων
Νενακι duracell σου φορανε???? Τιποτα αλλο δεν μαγειρεψες? Κατσε λιγο κοριτσι μου να ξεκουραστεις!! Αλλα και απο την αλλη, φτου να μην σε ματιασουμε!

χαχαχα ναι ναι σημερα φορτιστηκα!γενικοτερα ειμαι αφορτιστη!!χαχα.του χρονου παλι!!

Παλιά 12-04-10, 16:56   #1301
Ελένη

Το avatar του χρήστη Ελένη

Προεπιλογή

Εγώ το Δημήτρη τον θήλασα περίπου 9 μήνες και ενώ ήδη ήμουν έγκυος στο δεύτερο ένα διάστημα. Αποθήλασε σταδιακά και φυσιολογικά. Σαν μωρό ήταν από τα δύσκολα, με αρκετή γκρίνια και πολλές αγκαλιές. Έτρωγε συνεχώς τους πρώτους μήνες κάθε 2 ώρες πρωί βράδυ και δε κοιμότανε και εύκολα. Είχα φρίξει!!! Ευτυχώς όμως μετά τους 4 μήνες άρχισε να κοιμάται κάποιες ώρες συνεχόμενες το βράδυ και να τρώει στο 3ωρο.
Τη μικρή τη θήλασα 13-14 μήνες και σταμάτησα κυρίως για ένα χειρουργείο που έπρεπε να κάνω. Και αυτή σταδιακά. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Η μικρή σαν μωρό (όχι τώρα!) ήταν πιο ήσυχο και βολικό παιδάκι αλλά κοιμήθηκαμε ολόκληρη τη νύχτα αφού πίναμε και ένα μήνα από το μπιμπερό,δηλ περίπου 14 -15 μηνών! Μέχρι τότε ξυπνούσε το βράδυ για το γάλα της και όχι μόνο μια φορά αλλά μπορεί και δυο και τρεις! Ευτυχώς κοιμότανε εύκολα όμως.
Πρόβλημα δυσκοιλιότητας ούτε εγώ αντιμετώπισα και τα κιλά τα έχασα εύκολα σχετικά όσο θήλαζα. Με το που σταμάτησα το θηλασμό έβαλα μερικά.
Για τα φρούτα θα συμφωνήσω και εγώ με μέτρο γιατί περιέχουν ζάχαρη και υπάρχει πάντα ο κίνδυνος του διαβήτη της κύησης.

Δημήτρης 25/01/07
Εβελίνα 12/04/08
Ο χρήστης Ελένη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-04-10, 17:24   #1302
Stone

Προεπιλογή

Ελένη μπραβο!!Με δυο παιδακια και καταφερες τη μικρη τοσο καιρό..
Κι εγω με τα κιλα ξεχασα να το σχολιασω
Εβαλα 21 κιλα και τα εχασα μεσα σε τρεις μηνες απο τον τοκετό και μετα τους 14 μηνες που αποθηλασαμε πήρα 2.
Τωρα πάλι ξεκινησα με 64 κιλα (όσα και στην προηγουμενη δλδ) και ελπίζω να βαλω λιγοτερα..Δεν μου φαίνονταν βεβαια (έχω υψος 1.80 μ) αλλά οσα λιγοτερα κιλα βαζουμε τοσα λιγοτερα εχουμε να χασουμε..
Παλιά 12-04-10, 18:04   #1303
IRINI83

Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια!!!!

ελενακι πολυχρονο το ζουζουνι σου!!!!!!να το χαιρεσαι!!!!!!!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nenaki Εμφάνιση μηνυμάτων
καλε μη βαρατε για τα κιλα!!!!!!τι να κανω ????ειμαι κουκλαρα!!!χαχαχαχχα κοριτσια περαν της πλακας τωρα παντα ηθελα να βαλω 2-3 κιλα αλλα δε μπορεσα ποτε και πολλες φορες στεναχωριομουν πολυ,που με εβλεπα ετσι αδυνατη.προσπαθησα να κρατησω κανενα κιλο με την εγκυμοσυνη αλλα ουτε παλι τα καταφερα.ειναι στο σκαρι το ξερω αλλα μη νομιζετε οτι και εμενα μαρεσει ετσι.απο την αλλη δε μπορω να φανταστω πως ειναι να σαι σε διαιτα και δε θα το μπορουσα καθολου αυτο το πραγμα.τεσπα.η καθεμια εχει τον σωματοτυπο της.
χτυπα κιαλλο θα το αντεξω
μην φοβασαι θα το ξεπερασω...
χτυπα κιαλλο...

νενακι κορη μου με τα νευρα μασ παιζεισ?????????????
για μενα τουλαχιστον οτι λεσ παραπανω μονο σεναριο επιστημονικησ φαντασιασ μπορει να ειναι!!!!

Παράθεση:
Κι ο δικος μου ηταν πολύ συνεργασιμος εξ αρχης αν και μεχρι τελευταια σηκωνοταν καθε τρίωρο ακομη και το βραδυ..Δλδ πηγαίναμε 12-3-6-9-12
Εγω ταλαιπωρηθηκα πολύ με πόνο και πληγες στις θηλές που ξεπεραστηκε ομως στους 2 μηνες
Επίσης, πάνω απο 3 ωρο δεν κοιμηθηκα η κακομοιρα!!Θηλαστρο μονο στα πολύ επειγοντα και γυρω στα 10 γευματα συνολικα..Δεν το αντεχα και εγω με τπτ..Με το σταγονομετρο εβγαινε
Εμενα πιο πολύ με κουρασε το ξενυχτι Δεσποινα και να σου πω την αλήθεια μονος του το εκοψε μια μερα..Αρχισε να κλαίει σπαρακτικα και να με δαγκώνει..Δεν ηπιε δυο γευματα και του εδωσα σκονη και αυτο ηταν..Ουτε να το ξαναδει το μεμε μου (που το λέει τωρα χαχα)
πολυ καλο ωραριο σου ειχε!!!εμενα η αγγελικουλα μου περα το οτι ειχαμε μαραθωνιουσ θηλασμουσ και μονο..οι οποιοι δεν διαρκουσαν για 1-2 μερεσ οπωσ διαβαζα στο φορουμ αλλα συνεχεια ετσι ημασταν, μετα επαθα καντιντιαση!!!!φριχτοι πονοι!!θηλαζα και για να μην στριγλω χτυπουσα τα ποδια μου για να ξεσπασω τον πονο..
το αποκορυφωμα δε ηταν οταν στον ενα μηνα πανω ,ηλθε ο γιατροσ να την ζυγισει κ ειχε παρει μονο 200 γραμμαρια!!!τρελαθηκα απο την στεναχωρια.απο οτι μου ειπαν κ διαβασα καποιεσ φορεσ οταν ειναι πολυ μικρο το μωρο σαν την δικια μου(2550)δεν εχουν πολυ δυναμη να τραβηξουν ικανοποιητικα!!γι αυτο και οι μαραθωνιοι θηλασμοι..
εν τελει οταν ξεπερασαμε τα προβληματα μασ ,περασε και η καντιντιαση και ειχε αρχισει να γινεται πραγματικα ωραιοσ ο θηλασμοσ..σταματησε να το θελει!!!!!!!!!!!με τιποτα!!να την βαζω πανω μου και να στρεφει το κεφαλι τησ!!!!

Παράθεση:
Όσο για το θηλασμό σε όσες θήλασαν δεν μπορώ να δώσω συμβουλές
σε όσες δεν το έκαναν θα είμαι εδώ να βοηθήσω

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ
εγώ στόνε μου είχα πληγωμένες θηλές είχα πάθει καντινιαση άστα να παν σχεδόν 3 μήνες παιδευόμουν αλά τελικά με την κατάλληλες συμβουλές την μαίας μου ΠΟΠΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ ΠΟΛΥ όλα πήγαν περίφημα και είμαστε δω που είμαστε τώρα

Προσωπικά πιστεύω ότι στο κομμάτι θηλασμός παίζει ρολό
ποιος θα σε συμβουλέψει και τι θα σου πει
ήμουν πολύ τυχερή είχα τον κατάλληλο άνθρωπο την κατάλληλη

υπάρχει τρελή παραπληροφόρηση για το θέμα και ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ
αυτο ειναι πανω απο ολα!!να εχεισ βοηθεια και υποστηριξη!!εμενα μονο ο αντρασ μου με πιστευε και βοηθεια μονο απο το φορουμ...ολοι με αμφισβητουσαν κτλ..

Παράθεση:
Εμένα πάλι μου έλεγε η ποπη ΜΟΝΟ ΤΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ? ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ και ούτε κατάλαβα πως τα κατάφερα.

αχ αυτο ελεγα στον εαυτο μου..αλλη μια μερα κουραγιο και την αλλη μερα παλι τα ιδια..
ειναι πολυ σημαντικο που ειχεσ αυτην την κοπελα!!

Και εγώ αντιμετώπισα πολλά και φυσικά πολύ παρότρυνση για να το κόψω μονο η μαία μου ήταν μαζί μου και η αδέρφη μου όλοι α άλλη εναντίον μου τον άντρα μου κατάφερα να τον φέρω με το μέρος μου μετά τον χρόνο

μπραβο σασ ομωσ!!!τοσουσ μηνεσ!!χιλια μπραβο!!!

ευχομαι σε αυτο το μωρακι κι εγω να τα καταφερω για οσο διαστημα μπορεσω!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη IRINI83 : 12-04-10 στις 18:07
Ο χρήστης IRINI83 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-04-10, 18:08   #1304
Stone

Προεπιλογή

Κοριτσια η προσπάθεια μετραει..Εστω και μια μερα να πάρει μητρικο γαλα το μωρακι μας θα λέμε οτι το προσπαθησαμε..
Υπαρχουν κατα τα αλλα πολλοί παραγοντες που δεν διευκολυνουν αυτο το εργο και η λοχεια ειναι μια περιοδος πολύ ευαίσθητη για τη γυναικα, αν νοιωθει οτι δεν μπορει και φτανει στα ορια της καλά ειναι να κινηθει οπως αισθανεται και νοιωθει καλά..
Όλα τα μωρακια μεγαλώνουν με αγαπη και λαχταρα ειτε με μητρικό ειτε με οποιαδηποτε αλλο γαλα!!
Παλιά 12-04-10, 18:47   #1305
Γιωτιτσα

Περιοχή: Παγκράτι
Προεπιλογή

Κορίτσια καλησπέρα εχω μερικές μέρες να μπώ και έχασα λίγο την μπάλα με τόσα νέα. Καταρχήν μαμαλευτερακι και sylia καλωσηρθατε στο October power και με το καλό τα μωράκια σας.
Ηroukaki η μαμα σου πολύ power πολὐ μου άρεσε και χαιρομαι που καταλαβε και το μωλό σου και άλλαξε συμπεριφορα.
Ελένη να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, να το χαίρεσαι.
Ellain μπράβο σου με το καλό το αγοράκι σου.
Νενακι άστους να λένε για τα κιλά και εγώ που συνεχίζω τους εμετούς δυστυχώς, πήγα στο γιατρο και ήμουν μισό κιλό κάτω, κολυμπάω σε όλα μου τα παντελόνια αν και η κοιλίτσα έχει αρχίσει να φαίνεται ήδη.
Εμεις πήγαμε την Πέμπτη στο γιατρό και ήταν όλα πολύ καλά, ανοιγόκλεινε τα χεράκια της και γυρνουσε το κεφάλι και κοιτουσε τον υπέρηχο, το ίδιο έκανε και στην αυχενική( ωχ ψωνάρα θα βγεί το παιδί μου).
Παλιά 12-04-10, 18:54   #1306
Ελένη

Το avatar του χρήστη Ελένη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Κοριτσια η προσπάθεια μετραει..Εστω και μια μερα να πάρει μητρικο γαλα το μωρακι μας θα λέμε οτι το προσπαθησαμε..
Υπαρχουν κατα τα αλλα πολλοί παραγοντες που δεν διευκολυνουν αυτο το εργο και η λοχεια ειναι μια περιοδος πολύ ευαίσθητη για τη γυναικα, αν νοιωθει οτι δεν μπορει και φτανει στα ορια της καλά ειναι να κινηθει οπως αισθανεται και νοιωθει καλά..
Όλα τα μωρακια μεγαλώνουν με αγαπη και λαχταρα ειτε με μητρικό ειτε με οποιαδηποτε αλλο γαλα!!
συμφωνό απολύτως!

Κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές! (μόλις τσάκισα την τούρτα)

Δημήτρης 25/01/07
Εβελίνα 12/04/08
Ο χρήστης Ελένη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-04-10, 19:37   #1307
hroukaki

Προεπιλογή

Τσα!!!!!!

Να μαι και γω!!!!!!Ακόμα στο γραφείο.....Και πεινάω!!!!!
Παλιά 12-04-10, 20:46   #1308
maraki32

Προεπιλογή

και εγώ θήλασα το γιο μου για 3,5 μήνες με απίστευτο ζόρι και να πω την αμαρτία μου δεν ήταν το καλύτερο μου ο μικρός ήταν πολύ δύσκολος στο θηλασμό δεν ήθελε με τίποτα το στήθος μου και ίσως να φταίει που από την τρίτη μέρα που γεννήθηκε επιτοπλείστον έτρωγε με μπουκάλι μια και για μια βδομάδα τον είχαμε στην εντατική και αναγκαστικά δεν ήμουνα όλες τις ώρες του θηλασμού εκεί συν το ότι το να βγάζω το γάλα με το θήλαστρο ανά 3 ώρες ήταν βάσανο.
Ο χρήστης maraki32 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-04-10, 21:28   #1309
despina100

Προεπιλογή

Παράθεση:
συμφωνω απολυτα! και ενω και εμενα το φορουμ με βοηθησε αρκετα μεσα απο οσα διαβαζα για το θηλασμο (καθως κανενας απο το οικογενειακο μου περιβαλλον δεν μπορουσε να βοηθησει ισα ισα το αντιθετο), παρολα αυτα θα ελεγα οτι συναντησα αρκετο ρατσισμο επι του θεματος στην ενοτητα θηλασμος...εμπαινα στην αρχη που ειχα και εγω προβλημα στον απογευματινο θηλασμο και οταν με επιανε απελπισια και ελεγα δεν μπορω να συνεχισω με κραζανε λες και θα ερχοταν η συντελεια του κόσμου..και τελικα εφαγα χοντρο κραξιμο οταν ρωτησα για τον αποθηλασμο στους 7 μηνες..αντι να μου δωσουν συμβουλες για το πως θα αποθηλασω μου ελεγαν οτι δεν ειναι σωστο για το μωρο να το αποθηλασω τοτε (λες και 7 μηνες ηταν μικρο διαστημα) και δεν μου ειπε ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ πως να το κανω..τελικα ξεκινησα μονη μου σταδιακο αποθηλασμο οπως μου ερχοτανε και ευτυχως σε 1 μηνα τα καταφερα χωρις να ζοριστουμε ουτε εγω αλλα ουτε η μελινα (η οποια ολως περιεργως δεν αναζητησε ποτε ξανα το βυζο το παλιοκοριτσο!!! αφου στενοχωρηθηκα κιολας που δεν της ελειπε!!..
τεσπα...περασμενα ξεχασμενα...τωρα ξεκιναμε δυναμικα και ως ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΠΛΕΟΝχαχαχαχα θα δινουμε συμβουλες στα πρωτακια μας!!
και εννοειται πως ναι μεν ο θηλασμος ειναι οτι καλυτερο για το παιδι, αλλα καθε γυναικα εχει διαφορετικες αντοχες και διαφορετικη ψυχολογια..και καθε μανα ξερει τι ειναι καλυτερο για το δικο της παιδι και δεν χρειαζεται βλακωδη σχολια τυπου "δεν εισαι καλη μανα αν δεν θηλασεις"...απαπαπα...τα θυμηθηκα παλι και συγχιστηκα...
Παλιά 12-04-10, 21:36   #1310
βασω79

Προεπιλογή

εγω θα ηθελα να καταφερω να θηλασω το μπεμπε μου οταν με το καλο ερθει...το θεωρω ιδιαιτερα σημαντικο και για τους δυο μας!
Παλιά 12-04-10, 23:42   #1311
nenaki

Προεπιλογή

ηρθα να πω μια καληνυχτα....θα σχολιασω αυριο!

καλο βραδυ κοριτσακια μου!!

Παλιά 13-04-10, 00:04   #1312
μαμαλευτερακι

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο despina100 Εμφάνιση μηνυμάτων
βλακωδη σχολια τυπου "δεν εισαι καλη μανα αν δεν θηλασεις"...απαπαπα...τα θυμηθηκα παλι και συγχιστηκα...

Πλακά κάνεις τώρα δεν πάμε καλά δηλ εγώ είμαι ανώτερη από όλες επειδή θηλάζω ?
Όχι δεν νιώθω ανώτερη έξαλλου η κάθε μια έχει διαφορετικές αντοχές και διαφορετικά πιστεύω . αν κάποια θέληση να την βοηθήσω από την εμπειρία μου θα το κάνω με το ζόρι δεν μπορώ να πίσω κανέναν να θηλάσει ..

Εγώ εκείνο που δεν δέχομαι ως θηλάζουσα μητέρα είναι να με κοροϊδεύουν αγελάδα και όλα τα υπόλοιπα που έχω ακούσει κατά καιρό μέσα στο φόρουμ και έξω από αυτό
τον χλευασμό
το να με λένε ψυχολογικά ανώμαλη που θηλάζω ακόμη…………..

Πιστέψαμε αν εσύ δεχτικές ρατσισμό από κάποιες θηλάζουσες
Άλο τόσο δεχτήκαν και εκείνες που τους κοιτάζουν σαν κανίβαλους
είναι πολύ άσχημο να σε βλέπουν σαν ουφο
για αυτο και μπορώ να δικαιολογήσω
ίσως την επί προσωπικού επίθεση που δεχτικές από της θηλάζουσες
Παλιά 13-04-10, 09:00   #1313
maraki32

Προεπιλογή

καλημέρα τι ωραία μέρα έχει σήμερα
Ο χρήστης maraki32 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-04-10, 09:29   #1314
Sylia

Προεπιλογή

Καλημερα σε ολες τις μανουλες!!
Ο χρήστης Sylia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 13-04-10, 10:08   #1315
chris 81

Το avatar του χρήστη chris 81

Προεπιλογή

Καλημερα και απο εμενα κοριτσακια μου!!!
Ωραια θεματακια πιασατε μου αρεσουν!!
Για τον θηλασμο εχω να πω οτι μακαρι να μπορουν ολες οι μανουλες να θηλαζουν ομως εγω εχω πολυ αγχος οτι δεν θα τα καταφερωοι ρογες μου ειναι πολυ μικρες και δεν θα μεγαλωσουν συμφωνα με την μαμα μου που της μοιαζω λεει και επισης επειδη το στηθος μου ειναι πολυ σκληρο το μωρο μου ειπανε οτι δεν θα μπορει να πιανει και το γυρω γυρω μπας και τα καταφερει και επισης μου ειπε η μανα μου οτι μακαρι να μην της μοιαζω γιατι αυτη δεν ειχε καθολου καλο γαλα και σε ποιοτητα και σε ποσοτητα.με ολα αυτα που μου εχουν πει με εχουν απογοητευσει πολυ, ελπιζω να μην γινουν ετσι τα πραγματα
και να φτασω και στο αλλο θεμα της τουαλετας!!!
εγω εχω φοβερο προβλημα κυριως στην αρχη !!!!!!!δεν μπορειτε να φανταστειτε τι εχω τραβηξει, τι πονο τι προσπαθεια τι αγχος!!!!!!εγω εκτος απο τον σιδηρο επερνα και εξτρα προγεστερονη που και αυτη προκαλει προβλημα απο οτι μου ειπε ο γιατρουλης.Επερνα και υποθετα γλικερινης αλλα επειδη εφτασα σε σημειο να περνω πολλα ο γιατρος μου ειπε να σταματησω.Αφηστε το τι διατροφη επεφτε και τιποτα δεν το συζηταω γιατι μην ξεχνατε οτι εγω ημουνα και ξαπλα συνεχεια.που να λειτουργησει το ερμο το εντερο οεο????τωρα εχω καταφερει να πηγαινω καθε 2 με 3 μερες αλλα και παλι δυσκολευομαι απλα οχι τοσο πολυ οσο στην αρχη.
Πω πω καλε ποσα εγραψα???
σας επρηξα πρωινιατικα αλλα δεν φταιω εγω εσεις φταιτε που πιανεται ωραια θεματα
Παλιά 13-04-10, 10:10   #1316
μαμαλευτερακι

Προεπιλογή

Καλημέρα κούκλες εγκύουλες πως είμαστε σήμερα ?
Παλιά 13-04-10, 10:13   #1317
liana.

Το avatar του χρήστη liana.

Προεπιλογή

Καλημερούδια και από μενα σε όλες τις μανουλες κ τα μωράκια!!!
Ο χρήστης liana. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-04-10, 10:16   #1318
μαμαλευτερακι

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chris 81 Εμφάνιση μηνυμάτων
ομως εγω εχω πολυ αγχος οτι δεν θα τα καταφερωοι ρογες μου ειναι πολυ μικρες και δεν θα μεγαλωσουν συμφωνα με την μαμα μου που της μοιαζω λεει και επισης επειδη το στηθος μου ειναι πολυ σκληρο το μωρο μου ειπανε οτι δεν θα μπορει να πιανει και το γυρω γυρω μπας και τα καταφερει και επισης μου ειπε η μανα μου οτι μακαρι να μην της μοιαζω γιατι αυτη δεν ειχε καθολου καλο γαλα και σε ποιοτητα και σε ποσοτητα.με ολα αυτα που μου εχουν πει με εχουν απογοητευσει πολυ, ελπιζω να μην γινουν ετσι τα πραγματα

Αχ καλή σου μέρα αυτά τα περί μικρού στήθους και τα περί μη ποιοτικού γάλατος να μην τα ξανά ακούσω ούτε αν τα προφέρεις δεν υπάρχουν αγαπούλα μου παραπληροφόρηση υπάρχει..

ξέρω γυναίκες με πλακά στήθος να θηλάζουν χρόνια τα παιδια τους δεν παίζει ρόλο το μέγεθος λοιπών
κα να σε ρωτήσω κάτι έκανε εξετάσεις στο γάλα της η μητέρα σου και ξέρει ότι δεν ήταν ποιοτικό το γάλα της ? πως το συμπέρανε αυτό ?

Μην απογοητεύεσαι καθόλου μπορείς να αποδείξεις ότι μπορείς και φυσικά ένα πολύ μικρό ποσοστό γυναικών δεν μπορούν αν θηλάσουν λόγο τεχνικών προβλημάτων
η περισσότερες μπορούν και έχουν αρκετό γάλα να θρύψουν τα μωράκια τους

πολύ απλά θα σου πω καρδούλα μου όπως θα καταφέρει ο οργανισμός σου να μεγαλώσει αυτήν την κουκλίτσα σε άνθρωπο εστί θα φροντίσει η φύση να έχεις και επαρκή γάλα για μετά. Όλα υπέροχα θα πάνε θα δεις καλό μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μαμαλευτερακι : 13-04-10 στις 10:20
Παλιά 13-04-10, 10:21   #1319
Clelia

Προεπιλογή

Καλημέρα γκαστρούλες!!!
Έκανα χθες τις καθιερωμένες μηνιαίες εξετάσεις μου, ο αιματοκρίτης συνεχίζει την ελεύθερη πτώση του (έπεσε στο 30 από το 34), η φερριτίνη είναι χαμηλή μεν, μέσα στα όρια δε, ο σίδηρος μια χαρά. Αυτά!!
Θέλω πολύ να θηλάσω αποκλειστικά για 2? Για 3? Άντε για 4 μήνες μάξιμουμ. Εξαρτάται από το τι άδεια θα πάρω από την δουλειά μου. Δλδ αν γυρίσω στους 3 μήνες, θα θηλάσω 2 εννοείται. Δεν θέλω παραπάνω από 4 μήνες επειδή αφενός θέλω να ηρεμήσω και να μπορώ να πίνω (χικ) να τρώω σαχλαμαρίδια κλπ χωρίς τύψεις ότι θα περνάω αυτές τις ουσίες στο ροζ μωρό μου. Αφετέρου δεν θέλω παραπάνω ρε παιδί μουουου... Ώχου με το σκατουλίνι μου να κρέμεται από το μαστάρι 10 τέρμινα, δεν θέλω, μετά θα πάω για ανόρθωση στήθους.
Αυτό που λέει η μαμά Δέσποινα το έχω παρατηρήσει και εγώ σε κάποιες κοπέλες στο φόρουμ: ΑΑΑΑΑΑΑ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΕΣ 15 ΜΗΝΕΣ???? ΦΤΟΥ ΣΟΥ!!! Εδώ μια κοπέλα ρωτούσε πώς να αποθηλάσει (που και αυτή δεν θήλασε λίγο διάστημα) και μια πανεξυπνοπούλου της απάντησε πως αν έχει κουραστεί να πάρει κοπέλα να τις κάνει τις δουλειές του σπιτιού ώστε να συνεχίσει να θηλάζει . Αυτό ρώτησε μαρή??? Άλλος για Χίο τράβηξε, άλλος για Μυτιλήνη, λα-λα-λα-λα.
Και εγώ μπορεί τελικά να μην μπορέσω να θηλάσω παρ' όλο που το θέλω πολύ. Άλλο στην θεωρία και άλλο στην πράξη. Μπορεί να κάνω μαστίτιδα, μπορεί να με δαγκάνει το δρακουλάκι μου, δεν ξέρω, ίδωμεν...
Πάνω από όλα ψυχραιμία (και έναν καλό πλαστικό by the way να τον έχουμε υπόψη... )

Παλιά 13-04-10, 10:32   #1320
chris 81

Το avatar του χρήστη chris 81

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αχ καλή σου μέρα αυτά τα περί μικρού στήθους και τα περί μη ποιοτικού γάλατος να μην τα ξανά ακούσω ούτε αν τα προφέρεις δεν υπάρχουν αγαπούλα μου παραπληροφόρηση υπάρχει..

ξέρω γυναίκες με πλακά στήθος να θηλάζουν χρόνια τα παιδια τους δεν παίζει ρόλο το μέγεθος λοιπών
κα να σε ρωτήσω κάτι έκανε εξετάσεις στο γάλα της η μητέρα σου και ξέρει ότι δεν ήταν ποιοτικό το γάλα της ? πως το συμπέρανε αυτό ?

Μην απογοητεύεσαι καθόλου μπορείς να αποδείξεις ότι μπορείς και φυσικά ένα πολύ μικρό ποσοστό γυναικών δεν μπορούν αν θηλάσουν λόγο τεχνικών προβλημάτων
η περισσότερες μπορούν και έχουν αρκετό γάλα να θρύψουν τα μωράκια τους

πολύ απλά θα σου πω καρδούλα μου όπως θα καταφέρει ο οργανισμός σου να μεγαλώσει αυτήν την κουκλίτσα σε άνθρωπο εστί θα φροντίσει η φύση να έχεις και επαρκή γάλα για μετά. Όλα υπέροχα θα πάνε θα δεις καλό μου
Μακαρι να εχεις δικιο γιατι θα ηθελα πολυ, συν Θεο ,να θηλασω το μωρακι μου
και δεν εχω μικρο στηθος κανονικο ηταν και τωρα παει προς μεγαλο απλα εχω μικροσκοπικη θηλη
Τελοσπαντων ας ειναι γερα τα μωρακια μας και θα κανουμε τα παντα εμεις

Κλελια μου και εσυ νωρις νωρις στην δουλεια βλεπω!!!και εγω εαν ανανεωθει η συμβαση μου θα πρεπει να γυρισω στους 2 το πολυ πολυ 3 μηνες πισω.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές