the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Διάφορα Ενημερωτικά Καφέ

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 19-10-10, 10:35   #1481
ιγνατια

Το avatar του χρήστη ιγνατια

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο βιλλυ Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρα με νοιωθεις Ιγνατια μου....Απλα εμενα ειναι σε ολο το σωμα...Αχ,βαχ!!!!!!!!
ναι βιλλυ μου σε νιωθω και με το παραπανω μαλιστα....υπονομη θα κανουμε κοπελα μου τι αλλο...θα το παλευουμε !!! αλλο θεμα τωρα!!!εμενα με τρελενει η αναμονη μεχρι να ερθει η μερα της περιοδου μου(που ευχομαι να με ξεχασει για κανα 9μηνο)!!!ακομη εχω μερες μεχρι τις 27 _30 του μηνα!!!!
Ο χρήστης ιγνατια δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-10-10, 13:36   #1482
βιλλυ

Περιοχή: Μέσα στην καρδούλα τους!!
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Δομνίνα Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας..

Χάνομαι το ξέρω, αλλά λόγω του γνωστού προβλήματος είμαι όλη μέρα στο νοσοκομείο.. Τέλος πάντων.. σήμερα επιτέλους η μητέρα μου θα κάνει την επέμβαση που λέγαμε και ελπίζω όλα να πάνε καλά ούτως ώστε να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε κάποιας μορφής θεραπεία..

Είμαι καλά, σας σκέφτομαι καθημερινώς και τα μόνα νέα που έχω από το μέτωπο είναι πως την Παρασκευή θα πάει ο άνδρας μου να κάνει τις εξετάσεις που του είπε ο καινούργιος γιατρός και σε καμιά δεκαριά μέρες θα έχουμε τα αποτελέσματα.. Κάναμε και το καθήκον μας σήμερα (ξέρετε εσείς) ούτως ώστε να γίνουν την καλύτερη χρονική στιγμή και τώρα το μόνο που μένει είναι να ελπίζουμε..

Βίλλυ μου λυπάμαι αφάνταστα που ταλαιπωρείσαι έτσι αλλά είσαι γεννημένη μαχήτρια και νικήτρια.. Σε συγχαίρω..

Όλες τις υπόλοιπες σας φιλώ και να ξέρετε ότι μου λείπετε ήδη!
Δομνινα μου γλυκια ευχομαι οτι καλυτερο για την μανουλα σου.......Οτι και να γινει ας ειναι Θεε μου για το καλυτερο...

Περιμενουμε νεα σου οταν γυρισει ο συζυγος απο το γιατρο.....
Δε μπορει...Θα γυρισει ο ρημαδοτροχος!!!!!!!!!!
Ο χρήστης βιλλυ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-10-10, 13:40   #1483
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Liontarina sofia Εμφάνιση μηνυμάτων
DOMNINA χιλια περαστικα στη μητερα σου ...Να γινει και να ειναι παντα καλα για να σε καμαρωσει γρηγορα μανουλα !!

ΒΙΛΛΥ μου σ'ευχαριστω για την απαντηση ..
Εχθες εβρεχε ο αντρας μου τυλιγμενος στη κουβερτα και γω να ιδρωνω !Πολλες εξαψεις ...Σιγα τραβαμε τοσα ας ειναι αυτη ολη η ταλαιπωρια
Σημερα εισαι καλυτερα?Δεν εχει τοσο υγρασια
Ναι Σοφια μου, σημερα ειμαι λιγο καλυτερα, σε ευχαριστω που ρωτας!!!
Αχ, αυτες τις εξαψεις τις θυμαμαι!!!!!!!!!!!! Τι μπελας Παναγια μου...Επειδη ομως μου εκανε πολυ λεπτο το ενδομητριο με τα χαπια, τα πηρα μονο ενα μηνα...Μετα εκανα ενεσεις...Αυτες δε μου δημιουργησαν παρενεργειες περα απο ενα φουσκωμα.....

Ποτε πας για υπερηχο?
Παλιά 19-10-10, 13:42   #1484
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ιγνατια Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι βιλλυ μου σε νιωθω και με το παραπανω μαλιστα....υπονομη θα κανουμε κοπελα μου τι αλλο...θα το παλευουμε !!! αλλο θεμα τωρα!!!εμενα με τρελενει η αναμονη μεχρι να ερθει η μερα της περιοδου μου(που ευχομαι να με ξεχασει για κανα 9μηνο)!!!ακομη εχω μερες μεχρι τις 27 _30 του μηνα!!!!
Οπως το λες Ιγνατια μου...Υπομονη!!!

Μακαρι οπως λες να σε ξεχασει η περιοδος για 9 μηνες!!!
Εχεις μερες ακομα....
Τι να κανουμε ρε γμτ να περνανε αυτες οι ρημαδομερες μεχρι την επομενη περιοδο??
Παλιά 19-10-10, 13:48   #1485
ΝΤΟΛΗ

Προεπιλογή

Δομνίνα μου σου στέλνω την αγάπη μου και πολλή θετική ενέργεια...Να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα και στις δύο περιπτώσεις. Περιμένω νέα σου.
Ο χρήστης ΝΤΟΛΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 19-10-10, 14:09   #1486
βιλλυ

Προεπιλογή

Εγω κοριτσια ειμαι στην 9η μερα του κυκλου...Τις προηγουμενες φορες ειχα ενα σχεδον θετικο τεστ ωορρηξιας αυτη τη μερα, σημερα ομως ουτε ιχνος γραμμης...Για να δουμε...Ισως με ολη αυτη την ταλαιπωρια και τους πονους απο την υγρασια κανω αργοτερα ωορρηξια αυτο το μηνα ή ισως και καθολου...Παντως αντιφλεγμονωδες δε πηρα η δυστυχη, με ντεπον την εβγαλα παρολο που ο συζυγος κοντεψε να μου τα δωσει με το ζορι...Μα ετυχε και αυτο μεσα στις μερες που ειναι γονιμες για μενα...Αν ηταν μετα την ωορρηξια δε θα δημιουργουσε προβλημα 1 ή 2 voltaren αλλα βρε κοριτσια δεν ηθελα να τα χαλασω ολα λιγες μερες πριν την ωορρηξια....
Αυριο 8 και 15 εχω ραντευου με τον Κοφινακο...
Αυτα!!!!
Παλιά 19-10-10, 21:21   #1487
ιγνατια

Προεπιλογή

Παράθεση:
Εγω κοριτσια ειμαι στην 9η μερα του κυκλου...Τις προηγουμενες φορες ειχα ενα σχεδον θετικο τεστ ωορρηξιας αυτη τη μερα, σημερα ομως ουτε ιχνος γραμμης...Για να δουμε...Ισως με ολη αυτη την ταλαιπωρια και τους πονους απο την υγρασια κανω αργοτερα ωορρηξια αυτο το μηνα ή ισως και καθολου...Παντως αντιφλεγμονωδες δε πηρα η δυστυχη, με ντεπον την εβγαλα παρολο που ο συζυγος κοντεψε να μου τα δωσει με το ζορι...Μα ετυχε και αυτο μεσα στις μερες που ειναι γονιμες για μενα...Αν ηταν μετα την ωορρηξια δε θα δημιουργουσε προβλημα 1 ή 2 voltaren αλλα βρε κοριτσια δεν ηθελα να τα χαλασω ολα λιγες μερες πριν την ωορρηξια....
Αυριο 8 και 15 εχω ραντευου με τον Κοφινακο...
Αυτα!!!!
βιλλυ μου να σε ρωτησω κατι?? εγω δεν εχω κανει ποτε μου τεστ ωορρηξιας,πιο μου προτινεις να αγορασω ,για να ειμαι και εγω πιο σηγουρη πανω στο θεμα αυτο,,,μεχρι τωρα προσπαθω να μαντευω πανω κατω με τις ημερομηνιες του κυκλου μου...ευχαριστω.
Παλιά 19-10-10, 23:23   #1488
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
βιλλυ μου να σε ρωτησω κατι?? εγω δεν εχω κανει ποτε μου τεστ ωορρηξιας,πιο μου προτινεις να αγορασω ,για να ειμαι και εγω πιο σηγουρη πανω στο θεμα αυτο,,,μεχρι τωρα προσπαθω να μαντευω πανω κατω με τις ημερομηνιες του κυκλου μου...ευχαριστω.
Γεια σου Ιγνατια μου..
Εγω αγοραζω απο ενα σαιτ στο ιντερνετ καποια πολυ φτηνα....
Αυτα του φαρμακειου ειναι πανακριβα...Εχουν μονο 7 μεσα και κοστιζουν γυρω στα 50 ευρω...Αυτα που παιρνω εγω κοστιζουν γυρω στα 20 ευρω τα 75 τεστ....
Εγω ειμαι ευχαριστημενη γιατι οσες φορες μου εχουν βγει θετικα, εχει ακολουθησει αυξηση της θερμοκρασιας μου και ωορηξια 12 με 48 μερες μετα οπως γραφουν...Το καλο με τα τεστ ωορηξιας ειναι οτι σε προειδοποιουν οτι αυτη επερχεται ενω η θερμοκρασια σου επιβεβαιωνει οτι αυτη συνεβει με σχετικα καλα ποσοστα...Δηλ αν σου βγει θετικο το τεστ ωορηξιας ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα κανεις ωορηξια και αν μετα σου αυξηθει η θερμοκρασια ειναι σχεδον σιγουρο οτι η ωορηξια εγινε...Ο συνδιασμος των δυο λοιπον ειναι καλο σημαδι οτι "επιασες" τις γονιμες...
Αν μπεις στο Parents forum και πας στην αρχη, πανω-πανω στα υπομνηματα θα δεις οτι υπαρχουν πολλα πραγματα σχετικα με τα τεστ ωορηξιας και διευθυνσεις απο οπου μπορεις να παραγγειλεις...
Και φυσικα αν χρειαστεις οτιδηποτε να ρωτησεις εδω ειμαι να σε βοηθησω οσο μπορω....
Φιλακια πολλα-πολλα
Παλιά 19-10-10, 23:39   #1489
new mamy

Προεπιλογή

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΗΓΕΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΔΕΙΝΕΙ ΣΠΕΡΜΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΨΗΞΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ Η ΣΥΖΗΓΟΣ ΤΟΥ.
Ο χρήστης new mamy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-10-10, 23:40   #1490
ιγνατια

Προεπιλογή

βιλλυ μου σε ευχαριστω πολυ!!!θα το κοιταξω το θεμα και τα λεμε ξανα.καλο σου βραδυ.
Παλιά 20-10-10, 09:54   #1491
ΝΤΟΛΗ

Προεπιλογή

14 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ????????????
Παλιά 20-10-10, 10:41   #1492
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΝΤΟΛΗ Εμφάνιση μηνυμάτων
14 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ????????????

ΟΧΙ!!!!!!!!

EINAI MIA XΑΡΑ!!!!!!!!
ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ!!!!
[/B]
Παλιά 20-10-10, 10:58   #1493
ΝΤΟΛΗ

Προεπιλογή

Ευχαριστώ Βιλλάκι μου...
Περιμένω τα νέα σου από τον γιατρό.
Παλιά 20-10-10, 11:38   #1494
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστώ Βιλλάκι μου...
Περιμένω τα νέα σου από τον γιατρό.
Ναι Ντολη μου....
8 και 15 εχω ραντευου οποτε μαλλον θα αργησω να ξεμπερδεψω....
Μια φορα εχω παει, δε ξερω γενικα αν εχει πολυ κοσμο και αν αργει τα ραντευου...
Ελπιζω οχι ομως γιατι ο μικρος γραφει αυριο μαθηματικα και Γερμανικα και να δω ποτε θα τον διαβασω που θα ερθει 2 και 15 απο το σχολειο και εγω παω 3 για δουλεια και τελειωνω 7 και μιση....Ισα που θα προλαβω να ετοιμαστω για το γιατρο...Και αν αργησω εκει, αντε να πιασεις τα μαθηματικα στης 10 το βραδυ....
Τι τραβαω η γυναικα!!!!!!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 20-10-10, 12:06   #1495
Δομνίνα

Το avatar του χρήστη Δομνίνα

Προεπιλογή

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας...

Βλέπω ότι όλες μας με τον έναν τρόπο ή με τον άλλον τα βγάζουμε πέρα και είμαστε καλά..

Η βρογχοσκόπηση τελικά δεν έγινε χθες.. Αφενός κάναμε μια επέμβαση στον λάρυγγα για να καθαρίσουμε τους όγκους από εκεί για να μπορέσει να περάσει το βρογχοσκόπιο και αφετέρου η μητέρα μου παρουσίασε ένα ισχαιμικό επεισόδιο που τρομοκράτησε τους γιατρούς και αρνήθηκαν να προχωρήσουν στην βρογχοσκόπηση αν δεν ρυθμίσουμε την καρδιά της..

Ελπίζουμε στα φλέγματα που έβγαλε με το οξυγόνο να βρούμε δείγματα του όγκου για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε θεραπεία χωρίς να χρειαστεί να υποβληθεί σε βρογχοσκόπηση..

Πάμε βήμα βήμα και ελπίζουμε για το καλύτερο..

Βίλλυ μου γλυκιά εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα και σε σένα..

Ντόλη μου πάντα ευτυχισμένοι και ερωτευμένοι όπως τον πρώτο χρόνο! Να ζήσετε!
Παλιά 20-10-10, 12:06   #1496
yola

Προεπιλογή

Παράθεση:
14 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ????????????
Άντε και στους αργυρούς!!!
Να ζήσετε και σας εύχομαι σύντομα να διπλασιαστείτε (δηλαδή να γίνετε 4!!!)
Ο χρήστης yola δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-10-10, 12:09   #1497
yola

Προεπιλογή

Παράθεση:

Βλέπω ότι όλες μας με τον έναν τρόπο ή με τον άλλον τα βγάζουμε πέρα και είμαστε καλά..

Η βρογχοσκόπηση τελικά δεν έγινε χθες.. Αφενός κάναμε μια επέμβαση στον λάρυγγα για να καθαρίσουμε τους όγκους από εκεί για να μπορέσει να περάσει το βρογχοσκόπιο και αφετέρου η μητέρα μου παρουσίασε ένα ισχαιμικό επεισόδιο που τρομοκράτησε τους γιατρούς και αρνήθηκαν να προχωρήσουν στην βρογχοσκόπηση αν δεν ρυθμίσουμε την καρδιά της..

Ελπίζουμε στα φλέγματα που έβγαλε με το οξυγόνο να βρούμε δείγματα του όγκου για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε θεραπεία χωρίς να χρειαστεί να υποβληθεί σε βρογχοσκόπηση..

Τί τραβάει η γυναίκα Θεέ μου. Η Παναγιά να την προστατέψει από άλλες ταλαιπωρίες. Μακάρι να μάθετε και να προχωρήσετε γρήγορα.
Η σκέψη μου μαζί της και στα ανήψια σου...
Παλιά 20-10-10, 12:12   #1498
yola

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ναι Ντολη μου....
8 και 15 εχω ραντευου οποτε μαλλον θα αργησω να ξεμπερδεψω....
Μια φορα εχω παει, δε ξερω γενικα αν εχει πολυ κοσμο και αν αργει τα ραντευου...
Ελπιζω οχι ομως γιατι ο μικρος γραφει αυριο μαθηματικα και Γερμανικα και να δω ποτε θα τον διαβασω που θα ερθει 2 και 15 απο το σχολειο και εγω παω 3 για δουλεια και τελειωνω 7 και μιση....Ισα που θα προλαβω να ετοιμαστω για το γιατρο...Και αν αργησω εκει, αντε να πιασεις τα μαθηματικα στης 10 το βραδυ....
Τι τραβαω η γυναικα!!!!!!
Όλες τραβιόμαστε όλη μέρα (και φαντάσου εμένα δεν έχει και τα μαθήματα ακόμη...δεν ξέρω τί με περιμένει). Όλα όμως μα όλα είναι τίποτα μπρος στο να είμαστε γεροί εμείς και οι αγαπημένοι μας άνθρωποι.
Παλιά 20-10-10, 12:14   #1499
yola

Προεπιλογή

Παράθεση:
Γεια σου Ιγνατια μου..
Εγω αγοραζω απο ενα σαιτ στο ιντερνετ καποια πολυ φτηνα....
Αυτα του φαρμακειου ειναι πανακριβα...Εχουν μονο 7 μεσα και κοστιζουν γυρω στα 50 ευρω...Αυτα που παιρνω εγω κοστιζουν γυρω στα 20 ευρω τα 75 τεστ....
Εγω ειμαι ευχαριστημενη γιατι οσες φορες μου εχουν βγει θετικα, εχει ακολουθησει αυξηση της θερμοκρασιας μου και ωορηξια 12 με 48 μερες μετα οπως γραφουν...Το καλο με τα τεστ ωορηξιας ειναι οτι σε προειδοποιουν οτι αυτη επερχεται ενω η θερμοκρασια σου επιβεβαιωνει οτι αυτη συνεβει με σχετικα καλα ποσοστα...Δηλ αν σου βγει θετικο το τεστ ωορηξιας ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα κανεις ωορηξια και αν μετα σου αυξηθει η θερμοκρασια ειναι σχεδον σιγουρο οτι η ωορηξια εγινε...Ο συνδιασμος των δυο λοιπον ειναι καλο σημαδι οτι "επιασες" τις γονιμες...
Αν μπεις στο Parents forum και πας στην αρχη, πανω-πανω στα υπομνηματα θα δεις οτι υπαρχουν πολλα πραγματα σχετικα με τα τεστ ωορηξιας και διευθυνσεις απο οπου μπορεις να παραγγειλεις...
Και φυσικα αν χρειαστεις οτιδηποτε να ρωτησεις εδω ειμαι να σε βοηθησω οσο μπορω....
Φιλακια πολλα-πολλα
Βιλλάκι,

στείλε Pm ποιά παραγγέλνεις εσύ.

Ευχαριστώ
Παλιά 20-10-10, 12:27   #1500
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο yola Εμφάνιση μηνυμάτων
Βιλλάκι,

στείλε Pm ποιά παραγγέλνεις εσύ.

Ευχαριστώ
Το πηρες το πμ????
Παλιά 20-10-10, 12:37   #1501
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:

Οπως το ειπες γλυκιά μου...
Βημα βημα και ελπιζουμε για το καλυτερο...
Εισαι στη σκεψη μου κοριτσακι μου, ολη την ωρα....
Φιλακια
Παλιά 20-10-10, 12:40   #1502
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο new mamy Εμφάνιση μηνυμάτων
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΗΓΕΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΔΕΙΝΕΙ ΣΠΕΡΜΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΨΗΞΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ Η ΣΥΖΗΓΟΣ ΤΟΥ.
Μαμμυ μου δεν καταλαβα τι εννοεις ακριβως.....
Εσυ θελεις να πας μαζι του και δε θελει ο συζυγος?
Ή δε σε αφηνουν απο το κεντρο να πας μαζι?
Μπορεις να μας το εξηγησεις λιγο?
Φιλακια
Παλιά 20-10-10, 14:05   #1503
miracle@

Το avatar του χρήστη miracle@

Περιοχή: crete
Προεπιλογή

Καλησπερα κουκλιτσες!!!!
ΝΤΟΛΗ μου να ζησετε να ευτηχησετε να χερεστε το παιδακι σας και με το καλο συντομα να ολοκληρωσετε την ευτηχια σας με ενα ακομα μωρακι.
Δομνινα μου περαστικα στην μανουλα σου σε νιωθο απολυτα περασα κι'εγω μια δυσκολη κατασταση με την μαμα μου και δοξα το θεο ολα πηγανε καλα το ιδιο ευχομαι και για την μαμα σου η παναγιτσα να ειναι διπλα της.
βιλλακι να πανε ολα καλα σημερα στον γιατρο σου θα μπω το βραδυ να μαθω νεα σου.
φιλακια και σε ολα τα αλλα κοριτσακια....εγω δεν εχω να σας πω κανενα νεο μετραω της μερες σαν φυλακισμενος μεχρι να φτασει το τελος Νοεμβριου.

Ο χρήστης miracle@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-10-10, 15:34   #1504
ιγνατια

Προεπιλογή

βιλλυ μου στειλε πρ μηνυμα για το ποια ειναι να τα παρω και εγω
Παλιά 20-10-10, 22:10   #1505
βιλλυ

Προεπιλογή

Λοιπον φιλεναδες...
Μολις γυρισα απο Κοφινακο...
Σας τα λεω οσο πιο περιληπτικα για να μη σας ζαλισω....
Επειδη σημερα ειμαι ηδη στην 10η μερα αφηνουμε αυτον τον κυκλο ως εχει...
Απο τον επομενο κυκλο και για 6 κυκλους σερπαφαρ 3η με 7η μερα....
Απο τις ορμονολογικες μου εξετασεις εκρινε πως κανω καλη ωορηξια. Ηταν πολυ ευχαριστημενος απο την FSH και την οιστραδιολη.... Μου ειπε πως το λεπτο ενδομητριο που ειχα την μια φορα που πηρα σερπαφαρ οφειλοταν μαλλον στους προηγουμενους ανωορηκτικους κυκλους γιατι το σερπαφαρ σε αντιθεση με την κλομιφαινη συνηθως δεν λεπταινει το ενδομητριο...

Δεν ειναι υποχρεωτικη η παρακολουθηση του κυκλου γιατι δεν θελει αυτους τους 6 μηνες να κανω πρεγκνυλ...Ομως αν εγω νοιωθω καλυτερα και δεν με πειραζει το πηγαινε-ελα μπορω να πηγαινω την 12 για να βλεπουμε τι γινεται...Του ειπα οτι το προτιμω αυτο...

Θελει επαφες απο 11η μεχρι 15η καθημερινα...Εδω, τα χαλαμε του λεω και γελαει!!!!
Λεω μεσα μου "καηκαμε"...
Καθε μερα μου λεει ειναι το τελειο..Ομως αν παρακολουθεις την ωορρηξια σου με τεστ και ερχεσαι την12η εδω θα εχουμε μια καλυτερη ιδεα του τι γινεται και θα περιορισει τις απαραιτητες επαφες!!!

Αν μεσα σε αυτους τους 6 μηνες δεν καταφερουμε κατι συνεχιζουμε με σερπαφαρ σε μειωμενη δοση και ταυτοχρονα με αυτο μειωμενη δοση απο ενεσιμα και πρεγκνυλ....

Αν δεν πετυχει και αυτο παμε με ενεσιμα και σπερματεγχυση....

Εκει τον σταματαω και του λεω, κοιτα την ημ/νια γενησης μου γιατρε!!! 1970 γραφει στο βιβλιαριο...
Και μου λεει το εξης..
Το θεμα της ηλικιας για μενα εχει ως εξης...Απο τη στιγμη που σημερα μια γυναικα μπορει να κανει ανετα εξωσωματικη χωρις προβλημα μεχρι και τα 45 της που ειναι και η τελευταια λυση της ιατρικης ως σημερα το οτι εγω ειμαι 40 χρονων για αυτον σημαινει μονο ενα πραγμα....Οτι εχει μπροστα του 5 χρονια να με βοηθησει να μεινω εγκυος πριν φτασουμε στο τελικο σταδιο της εξωσωματικης....

Οσο για την αρθριτιδα μου ειπε οτι αν δω τα σκουρα μπορω να κανω τις ανοσοκατασταλτικες μου ενεσεις μεχρι να επιβεβαιωσουμε συλληψη..Μετα βλεπουμε....
Αυτο που δε θελει ειναι τα αντιφλεγμονωδη...
Εγω εχω σταματησει τις ενεσεις εδω και 2 μηνες και παω σχετικα καλα αλλα μου αρεσει που εχω την επιλογη να κανω κατι σε περιπτωση που αρχισουν οι χοντροι πόνοι!!!
Τι λετε κοριτσια?
Παλιά 20-10-10, 22:23   #1506
miracle@

Προεπιλογή

βιλλακι μου ολα μια χαρα και πολυ ωραια σου τα ειπε ο γιατρος σιγουρα αυτος ξερει παραπανω πραγματα απο εμας και θα σε βαλει σε μια σειρα....
Ομως γιαι μενα γιατι να πρεπει να κανεις 6 μηνες serpafar εσυ στο κατω κατω κανεις ωορρηξια δεν εισαι σαν εμενα που δεν κανω καθολου.....για μενα και σου λεω απλα την γνωμη μου κανε 2-3 κυκλους serpafar και αν δεν εχεις αποτελεσμα προχωρα στην σπερματεγχυση.

Παλιά 20-10-10, 23:07   #1507
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο antzi35 Εμφάνιση μηνυμάτων
βιλλακι μου ολα μια χαρα και πολυ ωραια σου τα ειπε ο γιατρος σιγουρα αυτος ξερει παραπανω πραγματα απο εμας και θα σε βαλει σε μια σειρα....
Ομως γιαι μενα γιατι να πρεπει να κανεις 6 μηνες serpafar εσυ στο κατω κατω κανεις ωορρηξια δεν εισαι σαν εμενα που δεν κανω καθολου.....για μενα και σου λεω απλα την γνωμη μου κανε 2-3 κυκλους serpafar και αν δεν εχεις αποτελεσμα προχωρα στην σπερματεγχυση.
Γεια σου Αντζυ μου
Αυτο που λες το σκεφτηκα και εγω..Ειπα ομως να μην αρχισω τις αντιρρησεις απο την αρχη (τους ξερεις τωρα τους γιατρους) μιας και μου φερθηκε πολυ καλα ο ανθρωπος..
Οποτε λεω, να δωσω οσο ειπες, 3 μηνες με το σερπαφαρ, και μετα αν δε τα εχω καταφερει να του πω να το επισπευσουμε....
Να σου πω την αληθεια μου αρεσε που δεν αρχισε να με σπρωχνει στην σπερματεγχυση σε αντιθεση με τον αλλο γιατρο που ηταν η πρωτη του σκεψη!!!
Το θεμα με μενα ειναι οτι μπορει να προσπαθω 8 χρονια αλλα ωορρηξια δεν εκανα ολο αυτον τον καιρο οποτε στην ουσια εκανα μια τρυπα στο νερο...
Ουτε που ξερω τωρα που αρχισα να κανω ωορρηξια τι θα συνεβαινε αλλά οπως καταλαβαινεις λογω ηλικιας δεν εχω την πολυτελεια να το ανακαλυψω...
Με αυτο το σκεπτικο μου εδωσε τους 6 μηνες, σαν να ξεκιναω τωρα τις προσπαθεις μου..
Ομως και εγω δε νομιζω να αντεξω 6 μηνες ετσι..Αν περασουν οι 3 και δεν, θα του πω να παμε στα ενεσιμα αλλους 2 μηνες και μετα σπερματεγχυση!!!!
Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι κοριτσακι?
Παλιά 20-10-10, 23:47   #1508
miracle@

Προεπιλογή

Σου ευχομαι μεσα σ'αυτες της προσπαθειες να ερθει με το καλο εγκυμοσυνη και να μη χριαστει να κανεις τηποτα απο τα υπολοιπα.
Εγω αυτο το μηνα και τον αλλο ειμαι στο τηποτα μου ειπε να αφεισουμε αυτους τους 2 μηνες να ηρεμησει ο οργανισμος απο τα χαπια και τελος Νοεμβριου να παω να μου γραψει της ενεσεις για να παμε για σπερματεγχυση....Βλεπεις εγω εξαντλησα ολους τους μηνες με τα serpafar χωρις αποτελεσμα βεβαια....αλλα και στην σπερματεγχυση οταν θα παω δεν θα κανω πολλες βιλλακι μου το πολυ 2 και αν δεν εχω αποτελσμα παω εξωσωματικη μετα.

Παλιά 21-10-10, 02:56   #1509
Meletina

Το avatar του χρήστη Meletina

Προεπιλογή

Kορίτσια καλησπέρα!!! Αποφάσισα αν θέλετε και σεις να μπω στην παρέα σας γιατί έτυχε να διαβάσω αυτό το θέμα και μάλιστα τόσες ώρες διαβάζω τα προηγούμενα μηνυματάκια σας με πολύ ενδιαφέρον...έχετε γίνει μια πολύ όμορφη παρέα που η κάθε μια σας καταλαβαίνει την άλλη....και διάβασα πως έχετε συναντηθεία και κάποιες μεταξύ σας. Είναι πολύ όμορφο αυτό!! Λίγα λόγια για μένα .......είμαι 36 χρονων και επιθυμώ πάρα πολύ να κάνω παιδιά ...αλλά πρώτα πρέπει να ξεκινήσω από το πρώτο. Έμεινα μια φορά έγκυος αλλά δυστηχώς ήταν εξωμήτριο.....με μεθοτρεξάτη αντιμετωπίστηκε και έτσι γλίτωσα το χειρουργείο. Μου είπαν να αφήσω ένα εξάμηνο και μετά να κάνω μια σαλπιγγογραφία. Την έκανα και ήταν καλή....δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Επειδή κάποιες κοπέλες ρωτούνα γιαυτή την εξέταση αυτό που προσωπικά έχω να πω είναι πως δεν πόνεσα. Από εκεί και πέρα ξαναρχίσαμε προσπάθειες με τον άντρα μου ..... το 2ο μήνα πήγε η χοριακή ως 12 αλλά αδιαθέτησα μετά κανονικά. Γενικά μετά τη σαλπιγγογραφία οι μήνες που ήρθαμε σε επαφή στις γόνιμες μέρες είναι περίπου 5 αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ξέρω δεν ειναι και πολλοί αλλά μετά την ηλικία των 35 αν περάσει το 6μηνο χωρίς αποτέλεσμα καλό είναι να αρχίζεις να διερευνάς το θέμα. Εγώ είμαι και άνθρωπος που ότι μπορώ να κάνω νωρίτερα το κάνω για να μη χάνω άδικα χρονο. Αυτό το μήνα πχ παρακολούθησα υπερηχογραφικά την ωορρηξία και είδα πως έγινε. ..έχω πολύ σταθερό κύκλο και μου είναι εύκολο να γνωρίζω τις γόνιμες μέρες μου...κάποιες φορές έχω χρησιμοποιήσει και τεστακια ωορρηξίας. Έχω αρκετές γνώσεις πάνω στη μαιευτική γυναικολογία γιαυτό παράλληλα με τις προσπάθειες ελέγχω και αν λειτουργούν όλα καλά σε μένα....ίσως αγχώνομαι και αρκετά. Ο άντρας μου είχε κάνει πριν αρχίσουμε να προσπαθούμε εξέταση σπέρματος γιατί εκείνος το ήθελε και ήταν άριστο. Προς το παρόν αναμένουμε και διερευνούμε. Αυτά για μένα....για την ώρα...πραγματικά όμως σας εύχομαι σε όλες ό,τι επιθυμείτε να συμβεί γρήγορα...σας καταλαβαίνω γιατί και γω έχω πολύ έντονη την επιθυμία να γίνω μητέρα....κοιμάμαι και ξυπνάω μ αυτό και ξέρω πως σίγουρα με καταλαβαίνεται. Εδώ θα είμαι και θα τα λέμε και ότι γνωρίζω και ξέρω να σας πω πολύ ευχαρίστως, και γενικότερα να ανταλλάζουμε εμπειρίες.
Ο χρήστης Meletina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-10-10, 09:45   #1510
Liontarina sofia

Προεπιλογή

Καλημερα κορίτσια
Βιλλυ και γω συμφωνω με την Αντζυ 6 μηνες είναι πολυ και για τη ψυχολογια αλλα και για τον οργανισμο σε σχεση με τις ορμονες που παιρνουμε
Και γω εχω αποφασισει 3 μηνες και μετα το επομενο σταδιο

Εγω σημερα επιτελους τελειωσα τα clomiphene και παω να με δει.Βγηκαν και οι ορμονολογικες μου δεν τις εχω δει ακομα αλλα ο γιατρος μου που τις ειδε ειπε οτι ειναι super

Domnina μου περασα και γω τρελη αγωνια με τη μαμα μου πριν 5 χρονια παρομοια με της μαμας σου και σε νοιωθω
Ευχομαι και παλι περαστικα γρηγορα
Ο χρήστης Liontarina sofia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-10-10, 09:55   #1511
miracle@

Προεπιλογή

Kαλημερα κοριτσια!!!!
Μeletina καλως ηρθες στην παρεουλα μας και σου ευχομαι ολοψυχα συντομα να εισαι η νεα μας εγκυουλα.

Παλιά 21-10-10, 09:58   #1512
ιγνατια

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Meletina Εμφάνιση μηνυμάτων
Kορίτσια καλησπέρα!!! Αποφάσισα αν θέλετε και σεις να μπω στην παρέα σας γιατί έτυχε να διαβάσω αυτό το θέμα και μάλιστα τόσες ώρες διαβάζω τα προηγούμενα μηνυματάκια σας με πολύ ενδιαφέρον...έχετε γίνει μια πολύ όμορφη παρέα που η κάθε μια σας καταλαβαίνει την άλλη....και διάβασα πως έχετε συναντηθεία και κάποιες μεταξύ σας. Είναι πολύ όμορφο αυτό!! Λίγα λόγια για μένα .......είμαι 36 χρονων και επιθυμώ πάρα πολύ να κάνω παιδιά ...αλλά πρώτα πρέπει να ξεκινήσω από το πρώτο. Έμεινα μια φορά έγκυος αλλά δυστηχώς ήταν εξωμήτριο.....με μεθοτρεξάτη αντιμετωπίστηκε και έτσι γλίτωσα το χειρουργείο. Μου είπαν να αφήσω ένα εξάμηνο και μετά να κάνω μια σαλπιγγογραφία. Την έκανα και ήταν καλή....δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Επειδή κάποιες κοπέλες ρωτούνα γιαυτή την εξέταση αυτό που προσωπικά έχω να πω είναι πως δεν πόνεσα. Από εκεί και πέρα ξαναρχίσαμε προσπάθειες με τον άντρα μου ..... το 2ο μήνα πήγε η χοριακή ως 12 αλλά αδιαθέτησα μετά κανονικά. Γενικά μετά τη σαλπιγγογραφία οι μήνες που ήρθαμε σε επαφή στις γόνιμες μέρες είναι περίπου 5 αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ξέρω δεν ειναι και πολλοί αλλά μετά την ηλικία των 35 αν περάσει το 6μηνο χωρίς αποτέλεσμα καλό είναι να αρχίζεις να διερευνάς το θέμα. Εγώ είμαι και άνθρωπος που ότι μπορώ να κάνω νωρίτερα το κάνω για να μη χάνω άδικα χρονο. Αυτό το μήνα πχ παρακολούθησα υπερηχογραφικά την ωορρηξία και είδα πως έγινε. ..έχω πολύ σταθερό κύκλο και μου είναι εύκολο να γνωρίζω τις γόνιμες μέρες μου...κάποιες φορές έχω χρησιμοποιήσει και τεστακια ωορρηξίας. Έχω αρκετές γνώσεις πάνω στη μαιευτική γυναικολογία γιαυτό παράλληλα με τις προσπάθειες ελέγχω και αν λειτουργούν όλα καλά σε μένα....ίσως αγχώνομαι και αρκετά. Ο άντρας μου είχε κάνει πριν αρχίσουμε να προσπαθούμε εξέταση σπέρματος γιατί εκείνος το ήθελε και ήταν άριστο. Προς το παρόν αναμένουμε και διερευνούμε. Αυτά για μένα....για την ώρα...πραγματικά όμως σας εύχομαι σε όλες ό,τι επιθυμείτε να συμβεί γρήγορα...σας καταλαβαίνω γιατί και γω έχω πολύ έντονη την επιθυμία να γίνω μητέρα....κοιμάμαι και ξυπνάω μ αυτό και ξέρω πως σίγουρα με καταλαβαίνεται. Εδώ θα είμαι και θα τα λέμε και ότι γνωρίζω και ξέρω να σας πω πολύ ευχαρίστως, και γενικότερα να ανταλλάζουμε εμπειρίες.
καλος ηρθες στην παρεα μας!!!με λενε ιγνατια και ειμαι στα 38,εγω δεν εχω κανει τιποτα περρισοτερο απο ενα απλο προγενετικο ελενχο και αυτο πριν 2 χρονια περιπου,βλεπεις εχω μονο 3 χρονια παντρεμενη,τους τελευταιους 5 μηνες αρχισε να με απασχολει το θεμα της εγκυμοσυνης μου,,,σκεπτομαι να δωσω αλλους 5 μηνες στο να προσπαθω να μαντευω την ωορρηξια μου και ισως γινει το ΘΑΥΜΑ!!!! διαφορετικα θα παω για σαλπιγγογραφια και βλεπουμε μετα,,ισως να πρεπει να αρχιζω και εγω φαρμακευτικη αγωγη,,θα δουμε τι θα γινει.ευτυχως εχω ενα πολυ καλο αντρα και δεν με ανχονει καθολου με το θεμα,,στα ματακια του ομως βλεπω την επυθιμια οταν κοιτα τα πιτσιρικια των γνωστων μας και απο αυτο και μονο θα βρω την δυναμη να το παλευω οσο μπορω...εσενα σου ευχομαι να μεινεις γρηγορα εγκυος και σε ολα τα κοριτσια που εχουν την ιδια αγωνια.χαρηκα που θα τα λεμε !!!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 21-10-10, 10:10   #1513
ΝΤΟΛΗ

Προεπιλογή

Κοριτσάκια καλημέρα...
Βιλλάκι μου, τα νέα σου είναι εξαιρετικά..Νομίζω ότι θα το πετύχεις αργά ή γρήγορα το νινάκι..Πριν σου πω ότι συμφωνώ κι εγώ με τις προλαλήσαντες για το τρίμηνο με τα σερπαφάρ, θέλω να σε ρωτήσω πόσους μήνες έχεις πάρει σερπαφάρ ως τώρα; Αυτοί οι μήνες δεν υπολογίζονται αθροιστικά; Γιατί κι εμένα ο γιατρός μου, παρόλο που έχω πάρει ήδη 6 μήνες, μου είπε μετά από το δίμηνο αποχής να πάρω για άλλους δύο. Θα μου πεις γιατροί είναι, κάτι ξέρουν παραπάνω....
Antzi μου, κοριτσάκι μου οι ενέσεις είναι αποτελεσματικότερες και μπορεί να μην χρειαστεί καν να κάνεις εξωσωματική...Σου εύχομαι καλή επιτυχία στις νέες σου προσπάθειες.
Meletina καλώς ήρθες κι εσύ στην παρέα μας...Εδώ μέσα μοιραζόμαστε τις αγωνίες, τις χαρές αλλά και τις λύπες μας. Η συμπαράσταση είναι αμοιβαία, ειλικρινής και αβίαστη κι εγώ προσωπικά νιώθω πολύ τυχερή που έχω στη ζωή μου αυτά τα κορίτσια...Καλή επιτυχία και στις δικές σου προσπάθειες...
Φαντάζεστε σε λίγο καιρό τι θα γίνεται όταν βγαίνουμε;
Δομνινάκι μου, πως είναι η μαμά σου; Θα αργήσουν να κάνουν την ανάλυση;
Παλιά 21-10-10, 10:42   #1514
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Κοριτσάκια καλημέρα...
Βιλλάκι μου, τα νέα σου είναι εξαιρετικά..Νομίζω ότι θα το πετύχεις αργά ή γρήγορα το νινάκι..Πριν σου πω ότι συμφωνώ κι εγώ με τις προλαλήσαντες για το τρίμηνο με τα σερπαφάρ, θέλω να σε ρωτήσω πόσους μήνες έχεις πάρει σερπαφάρ ως τώρα; Αυτοί οι μήνες δεν υπολογίζονται αθροιστικά; Γιατί κι εμένα ο γιατρός μου, παρόλο που έχω πάρει ήδη 6 μήνες, μου είπε μετά από το δίμηνο αποχής να πάρω για άλλους δύο. Θα μου πεις γιατροί είναι, κάτι ξέρουν παραπάνω....
Antzi μου, κοριτσάκι μου οι ενέσεις είναι αποτελεσματικότερες και μπορεί να μην χρειαστεί καν να κάνεις εξωσωματική...Σου εύχομαι καλή επιτυχία στις νέες σου προσπάθειες.
Meletina καλώς ήρθες κι εσύ στην παρέα μας...Εδώ μέσα μοιραζόμαστε τις αγωνίες, τις χαρές αλλά και τις λύπες μας. Η συμπαράσταση είναι αμοιβαία, ειλικρινής και αβίαστη κι εγώ προσωπικά νιώθω πολύ τυχερή που έχω στη ζωή μου αυτά τα κορίτσια...Καλή επιτυχία και στις δικές σου προσπάθειες...
Ντολακι μου καλημερα...
Μια φορα μονο εχω παρει σερπαφαρ τον προηγουμενο Μαιο....
Παλιά 21-10-10, 10:44   #1515
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
καλος ηρθες στην παρεα μας!!!με λενε ιγνατια και ειμαι στα 38,εγω δεν εχω κανει τιποτα περρισοτερο απο ενα απλο προγενετικο ελενχο και αυτο πριν 2 χρονια περιπου,βλεπεις εχω μονο 3 χρονια παντρεμενη,τους τελευταιους 5 μηνες αρχισε να με απασχολει το θεμα της εγκυμοσυνης μου,,,σκεπτομαι να δωσω αλλους 5 μηνες στο να προσπαθω να μαντευω την ωορρηξια μου και ισως γινει το ΘΑΥΜΑ!!!! διαφορετικα θα παω για σαλπιγγογραφια και βλεπουμε μετα,,ισως να πρεπει να αρχιζω και εγω φαρμακευτικη αγωγη,,θα δουμε τι θα γινει.ευτυχως εχω ενα πολυ καλο αντρα και δεν με ανχονει καθολου με το θεμα,,στα ματακια του ομως βλεπω την επυθιμια οταν κοιτα τα πιτσιρικια των γνωστων μας και απο αυτο και μονο θα βρω την δυναμη να το παλευω οσο μπορω...εσενα σου ευχομαι να μεινεις γρηγορα εγκυος και σε ολα τα κοριτσια που εχουν την ιδια αγωνια.χαρηκα που θα τα λεμε !!!
Καλημερα Ιγνατια μου!!!!
Το πηρες το πμ?
Παλιά 21-10-10, 10:47   #1516
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Liontarina sofia Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα κορίτσια
Βιλλυ και γω συμφωνω με την Αντζυ 6 μηνες είναι πολυ και για τη ψυχολογια αλλα και για τον οργανισμο σε σχεση με τις ορμονες που παιρνουμε
Και γω εχω αποφασισει 3 μηνες και μετα το επομενο σταδιο

Εγω σημερα επιτελους τελειωσα τα clomiphene και παω να με δει.Βγηκαν και οι ορμονολογικες μου δεν τις εχω δει ακομα αλλα ο γιατρος μου που τις ειδε ειπε οτι ειναι super

Domnina μου περασα και γω τρελη αγωνια με τη μαμα μου πριν 5 χρονια παρομοια με της μαμας σου και σε νοιωθω
Ευχομαι και παλι περαστικα γρηγορα
Καλημερα Σοφουλα μου!!!
Ναι, οπως ειπα για 3 μηνες θα το προσπαθησω ετσι...Απλα δεν ηθελα να του επιβαλω απο την αρχη την αποψη μου..Σκεφτηκα πως μετα τους 3 μηνες να του πω οτι κουραστηκα και θελω να το επισπευσουμε...Ο γιατρος ειναι πολυ συζητησιμος και δε νομιζω οτι θα φερει αντιρρηση...
Μολις γυρισεις απο τον γιατρο γραψε μας πως πηγε. ενταξει?
Φιλακια
Παλιά 21-10-10, 11:32   #1517
yola

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημερα Σοφουλα μου!!!
Ναι, οπως ειπα για 3 μηνες θα το προσπαθησω ετσι...Απλα δεν ηθελα να του επιβαλω απο την αρχη την αποψη μου..Σκεφτηκα πως μετα τους 3 μηνες να του πω οτι κουραστηκα και θελω να το επισπευσουμε...Ο γιατρος ειναι πολυ συζητησιμος και δε νομιζω οτι θα φερει αντιρρηση...
Βίλλυ μου,

σκέφτομαι κι εγώ να κλείσω ραντεβού μαζί του αρχές Νοεμβρίου γιατί έχω κάνει ήδη φέτος 4 φορές serpafar και μπορώ ίσως άλλες 2-3 αφού το είπε και ο γιατρός της Ντόλης.
Μου αρέσει που δεν σου μίλησε κατευθείαν για σπερματέγχυση. Να σε ρωτήσω: είχε μεγάλη αναμονή και υπάρχει εύκολο πάρκινγκ; Eπίσης από το ποτάμι που θα κατέβω σε ποιό ύψος στρίβω δεξιά για το ιατρείο; Kαι κάτι τελευταίο μήπως κατάλαβες πόσα παίρνει στην επίσκεψη;

Kαλή σου επιτυχία πάντως!
Παλιά 21-10-10, 11:49   #1518
miracle@

Προεπιλογή

Παράθεση:
Κοριτσάκια καλημέρα...

NΤΟΛΗ μου οι πρωτες μου προσπαθειες με χαπια ητανε περυσι το καλοκαιρι που επερνα clomiphain εκανα 3 κυκλους με τον προιγουμενο γιατρο που ειχα.... φετος το καλοκαιρι που αλλαξα γιατρο με ρωτησε αν εχω παρει χαπια και του ειπα οτι εκανα 3 κυκλους περυσι με τα clomiphain και μου ειπε οκ θα κανουμε και αλλους 3 κυκλους μαζι με τα serpafar το ιδιο ειναι μου ειπε σαν χαπια αλλα μεχρι εκει δεν μπορουμε να κανουμε παραπανω.....απλα θελω να σου πω οτι παρολο που οι κυκλοι μου 3+3 ητανε με διαφορα ενος χρονου σχεδον δεν μου εδωσε να κανω παραπανω.....και καπου το ειχα διαβασει οτι τα συγκεκριμενα χαπια τα δεινουν για 6-7 κυκλους το πολυ οχι παραπανω.

Παλιά 21-10-10, 12:22   #1519
Δομνίνα

Το avatar του χρήστη Δομνίνα

Προεπιλογή

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας..

Βιλλάκο μου χαίρομαι τόσο πολύ για σένα.. Όλα αυτά που σου είπε ο γιατρός με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνη και δε νομίζω ότι είναι κάτι το οποίο είναι εξαιρετικά δύσκολο να ακολουθήσετε.. Εκεί που συμφωνώ απόλυτα και το επισημαίνω είναι το γεγονός ότι για 8 χρόνια δεν έκανες ωορρηξία οπότε και που προσπαθούσες δεν ήταν δυνατό να δεις αποτέλεσμα..

Τέλος πάντων, γυρνάμε σελίδα τώρα και ξεκινάμε από την αρχή.. Είμαι πολύ σίγουρη ότι είσαι πολύ κοντά στο ποθητό αποτέλεσμα..

Ντόλη μου, τελικά καταφέραμε να βρούμε τον τύπο του καρκίνου από τα πτύελα και έτσι τελικά δεν κάναμε βρογχοσκόπηση αλλά σήμερα η μητέρα μου παρουσίασε και πάλι ένα οξύ επεισόδιο πόνου και έτσι προς το παρόν δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη το πρώτο σχήμα θεραπείας.. Όπως βλέπεις κάθε μέρα μας παρουσιάζεται κάτι καινούργιο και έτσι πάμε βήμα βήμα.. βλέποντας και κάνοντας..

Αύριο ο άνδρας μου θα πάει να κάνει το νέο γύρο εξετάσεων και σε καμιά δεκαριά μέρες που θα έχουμε τα αποτελέσματα θα κλείσουμε ραντεβού για να δούμε τι θεραπεία θα ακολουθήσουμε τελικά..

Μελετίνα καλώς ήλθες στην παρέα μας... Με το καλό να ρθει το μπεμπέ γρήγορα και σε σένα..

Η Παρασκευή που χάθηκε; ο γιος της μάλλον απορροφάει όλο της το χρόνο.. Αν τυχόν μας διαβάσεις κοριτσάρα φιλάκια στην κοιλίτσα!
Παλιά 21-10-10, 12:34   #1520
βιλλυ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο yola Εμφάνιση μηνυμάτων
Βίλλυ μου,

σκέφτομαι κι εγώ να κλείσω ραντεβού μαζί του αρχές Νοεμβρίου γιατί έχω κάνει ήδη φέτος 4 φορές serpafar και μπορώ ίσως άλλες 2-3 αφού το είπε και ο γιατρός της Ντόλης.
Μου αρέσει που δεν σου μίλησε κατευθείαν για σπερματέγχυση. Να σε ρωτήσω: είχε μεγάλη αναμονή και υπάρχει εύκολο πάρκινγκ; Eπίσης από το ποτάμι που θα κατέβω σε ποιό ύψος στρίβω δεξιά για το ιατρείο; Kαι κάτι τελευταίο μήπως κατάλαβες πόσα παίρνει στην επίσκεψη;

Kαλή σου επιτυχία πάντως!
Υολα μου γεια σου....
Λοιπον. αναμονη τις 2 φορες που πηγα δεν ειχε σχεδον καθολου, δε ξερω αν ετυχε....
Απο το ποταμι θα βγεις δεξια στην Καβαλας, την Λ. Αθηνων δηλ. που φευγεις για Κορινθο...Θα κρατησεις δεξια και μετα απο λιγα μετρα θα βρεις μπροστα σου ενα φαναρι..Αυτη ειναι η Θηβων.Θα κανεις δεξια στο φαναρι και στο επομενο φαναρι παλι δεξια ειναι η οδος που βρισκεται το Ιατρειο...Σχεδον αμεσως στο αριστερο σου χερι θα το δεις...Ο δρομος ειναι διπλης με διαζωμα οποτε αν δεν βρεις να παρκαρεις κατεβαινοντας προχωρας και κανεις αναστροφη και σιγουρα θα βρεις να αφησεις το αυτοκινητο γιατι εκει ειναι το γηπεδο του Ατρομητρου και υπαρχει χωρος γυρω-γυρω...Για το κοστος της επισκεψης μπορεις να τον ρωτησεις και απο το τηδ δεν ειναι κακο νομιζω...Την ημερα που θα ειναι να πας, αν χρειαστεις κατι, παρε με τηλεφωνο να σου πω οτι χρειαζεσαι...
Φιλακια
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές