the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > ...χωρίς λόγια... (στις δύσκολες στιγμές)

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 08-01-14, 20:58   #1
kleopatra29

Προεπιλογή δεν υπερδιπλασαστηκε η χοριακή μου-

Θέλω βοήθεια.
Το 2012 είχα παλίνδρομη κύηση. Τώρα έμεινα έγκυος με πολύ ακανόνιστο κύκλο, οποτε δεν μπορεί να υπολογιστεί ακριβώς πότε έγινε η συλληψη. η γυναικολόγος που με είδε απεκλεισε εξωμήτριο και εικάζει ότι είμαστε στην 5η εβδομάδα
30/12 χοριακή 425
2/1 χοριακή 1305
8/1 χοριακή 2615 αύριο πρωί θα ξανακάνω υπέρηχο, αλλά τι σημαίνει που δεν υπερδιπλασιάστηκε; Στο μεταξύ το στήθος μου παραμένει πρησμένο, αλλά έχω πολύ μεγάλη ανησυχία
Ο χρήστης kleopatra29 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-01-14, 16:15   #2
zounitsa

Το avatar του χρήστη zounitsa

Προεπιλογή

χωρίς να θέλω να σου δώσω κ τις φοβερές ελπίδες, στην 2η εγκυμοσύνη μου ούτε εμένα διπλασιαζόταν η χοριακή. όμως ανέβαινε. τελικά μια χαρά εξελίχθηκε. εγώ μέχρι κ αίμα είχα. κ ο γιατρός μου μου είχε πει τότε οτι καλά ανέβαινε κ ας μην διπλασιαζόταν.... υπομονή κ όλα καλά θα πάνε!!!! κ η καλή ψυχολογία μετράει.....

Ο χρήστης zounitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-01-14, 16:24   #3
i want to be mama

Το avatar του χρήστη i want to be mama

Προεπιλογή

Καλησπερα!
Κι εμενα στις αρχες η χοριακη μου με 14 μερες καθυστερηση λογω πολυκυστικων ωοθηκων ηταν 4000..Μετα απο 4 μερες πηγε 8000 και μετα απο 2 μερες 12.600..Ουτε εμενα οπως βλεπεις απο τα νουμερα ειχε καλο διπλασιασμο αλλα τωρα κοιτα με..Ειμαι στον 5ο και σε 2 εβδομαδες θα παω για την β επιπεδου πρωτα ο Θεος!!!!

Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!
ΥΓειχα κι εγω μια παλινδρομη,απλα ενημερωτικα το λεω!)

Ο χρήστης i want to be mama δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-01-14, 17:09   #4
zounitsa

Προεπιλογή

περιμένουμε νέα σου.....

Παλιά 13-01-14, 16:38   #5
kleopatra29

Προεπιλογή

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την έννοια και τα νέα σας.
Επειδή είμαι νέα στο φόρουμ και χάνομαι λίγο, δεν μπορούσα να δω αν έχω απάντηση, ούτε μου είχε έρθει ειδοποίηση στο μέηλ. Ευτυχώς τα κατάφερα, μάλλον πρέπει να έχω το νου μου.
Λοιπόν τα νεότερά μου είναι τα εξής:
8/1 2615, την επομένη κάνω υπερηχο στο νοσοκομείο, δεν είναι εξωμήτρια (το ήξερα από την γυναικολόγο την άλλη που πήγαινα) και μου λέει ξανακάνε χοριακή
10/1 η χοριακή είναι 3041
13/1 σήμερα είναι 3804
παίρνω τηλ στο νοσοκομείο και μου λένε να πάω αύριο για απόξεση κι ότι έχω παλίνδρομη!!!
Πήγα όμως στη γυναικολόγο έξω κάναμε κολπικο υπέρηχο είδαμε έμβρυο και παλμό!
Στο μεταξύ στην προηγούμενη παλίνδρομη κύηση είχα μόνο σάκο, δεν είδα ποτέ έμβρυο!!
Τώρα η γυναικολόγος μου είπε να κάνω υπομονή μία εβδομάδα να ξαναδούμε τι γίνεται. αναγνωρίζει βεβαια ότι η εγκυμοσύνη είναι επαπειλούμενη αλλά επιμένει ότι, εφόσον αυξάνεται-όσο αυξάνεται- η χοριακή, η εγκυμοσύνη συνεχίζεται.
Είμαι πολύ χαρούμενη, δεν ξανακάνω χοριακή γιατί τρελαίνομαι στην αναμονή.
Απλά δεν ξέρω τι να κάνω. Πχ να κάθομαι και να μην κουνιέμαι; ρώτησα τη γυναικολόγο και μου είπε όχι εφόσον δεν είδα καν αίμα.
Α! επίσης ενώ είχα κάνει και προγεστερόνη και είχε βγει πολύ χαμηλή 8,71, η γυναικολόγος εντυπωσιάστηκε γιατί ήταν πολύ παχιά τα τοιχώματα μήτρας- δεν ξέρω αν το λέω σωστά.
Εσείς πώς τα βλέπετε όλ αυτα;
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 13-01-14, 16:59   #6
zounitsa

Προεπιλογή

μπράβο βρε Κλεπάτρα.... έτσι είναι, εφόσον αυξάνεται η χοριακή, η εγκυμοσύνη προχωράει.....!!!!!

δεν υπάρχει λόγος να μην κουνιέσαι, όπως είπε κ η γιατρός, αλλά με προσοχή όμως. επίσης αυτό με τα τοιχώματα είναι πολύ καλό!!!!! σίγουρα είναι δύσκολη η αρχή, αλλά όλα καλά θα πάνε.... εγώ σου λέω μέχρι κ αίμα είχα που τελικά δεν προερχόταν από την εγκυμοσύνη. οπότε μια χαρά...!!!!! καλή συνέχεια!!!!! να μα ςενημερώνεις...

Παλιά 13-01-14, 17:21   #7
kleopatra29

Smile

Τώρα που σε έμαθα λες να σε αφήσω;;
Ζουνίτσα μου θα πάω και σε έναν γιατρό που έχει πιο σύγχρονα μηχανήματα κι αν έχω νεότερα θα σου πω!
Εσύ σε τι στάδιο είσαι, μανούλα;
Παλιά 13-01-14, 18:38   #8
vasdeli

Το avatar του χρήστη vasdeli

Περιοχή: Όπου γης, πατρίς!
Προεπιλογή

Ερώτηση πρώτη: ΕΚΑΝΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ;
Παλιά 13-01-14, 19:14   #9
zounitsa

Προεπιλογή

σωστή ερώτηση..... επίσης σ'αυτές τις εβδομάδες μόνο κολπικά φαίνεται κάτι. αυτό που σου είπαν στο νοσοκομείο... άκυρο!!!!!!

ε.ιμαι μανούλα με 2 παιδάκια κ το 2ο είναι 4 μηνών. είναι αυτό με την επεισοδιακή αρχή κ είναι αγόρι. γι'αυτό ετοιμάσου μπας κ είναι αγοράκι...χαχαχααχα

εννοείται να μην μας αφησεις.....

Παλιά 13-01-14, 19:59   #10
vasdeli

Προεπιλογή

Το ρωτάω γιατί ουκ ολίγες φορές οι εγκυούλες δεν το γνωρίζουνε αυτό....το κάθε εργαστήριο έχει τα δικά του στις μετρήσεις....Στο καφέ που είμαι είχαμε μια κοπέλα που παραλίγο από την στενοχώρια της που δεν διπλασιαζότανε η χοριακή να χάσει το μωρό της!!!

Το πιθανότερο είναι να σου δώσει ο γιατρός προγεστερόνη για να ενισχύσει το μωράκι σου!!! Ρώτα τον!

Γιατί δεν κάνεις μια ερώτηση και εδώ;
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=131097
Παλιά 13-01-14, 20:35   #11
kleopatra29

Προεπιλογή Ακούσαμε μπεμπάκι ;)

Koritsakia mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Μόλις γύρισα από χάι τεκ γυναικολόγο! Ακούσαμε εμβρυάκι!!! με 120 πήγαινε!
είναι 4,8mm
Το θέμα που είπε ο γιατρός ότι δεν είναι σοβαρό, είναι ότι το εμβρυάκι είναι 6 εβδομάδων και μιας μέρας, ενώ ο σάκος μου 5,5. Δεν ξέρουμε γιατί, αλλά πιθανολογείται ότι γι αυτό ήταν σχετικά χαμηλή η χοριακή.
Τώρα μου είπε να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες για επανέλεγχο και ξανά σε 6 για αυχενική διαφάνεια.

Σε σχέση με εργαστήριο, ναι πήγαινα στο ίδιο και έσκαγα 20 ευρώ τη φορά. Τρεις γυναικολόγοι που έχω επισκεφτεί αμφισβητούν τα αποτελέσματα, ειδικά για προγεστερόνη που μου την είχαν βγάλει 8,71.

τι λέτε τι λέτε;;;;;
Εσεις όλα καλά;;;
Παλιά 13-01-14, 23:20   #12
Koalaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kleopatra29 Εμφάνιση μηνυμάτων

είναι 4,8mm
Το θέμα που είπε ο γιατρός ότι δεν είναι σοβαρό, είναι ότι το εμβρυάκι είναι 6 εβδομάδων και μιας μέρας, ενώ ο σάκος μου 5,5. Δεν ξέρουμε γιατί, αλλά πιθανολογείται ότι γι αυτό ήταν σχετικά χαμηλή η χοριακή.
Τώρα μου είπε να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες για επανέλεγχο και ξανά σε 6 για αυχενική διαφάνεια.

Σε σχέση με εργαστήριο, ναι πήγαινα στο ίδιο και έσκαγα 20 ευρώ τη φορά. Τρεις γυναικολόγοι που έχω επισκεφτεί αμφισβητούν τα αποτελέσματα, ειδικά για προγεστερόνη που μου την είχαν βγάλει 8,71.

τι λέτε τι λέτε;;;;;
Εσεις όλα καλά;;;
Εμεις απλα σου ευχομαστε ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...!!!

Ο χρήστης Koalaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-01-14, 00:40   #13
vasdeli

Προεπιλογή

Άντε μπράβο!

Ώρες ώρες απορώ με ορισμένους που ελαφρά τη καρδία σου λένε έχεις παλίνδρομη, έλα για απόξεση.....τι να πεις ρε παιδί μου....
Παλιά 14-01-14, 19:57   #14
kleopatra29

Προεπιλογή

Ax κορίτσια τι καλά!
Βέβαια ο γυναικολόγος μου είπε ότι ο κίνδυνος της παλίνδρομης είναι 1 στις 6 από την 6η έως 8η εβδομάδα, κι εχω διαβάσει αρκετές περιπτώσεις όπου ακούσαν καρδουλα και μετά είχαν παλίνδρομη... αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάποιο "κόλπο" για να ξεφύγεις.
Απλώς είμαι σε επαγρ΄πνηση λόγω της προηγούμενης παλίνδρομης.
Επίσης είναι καιρός να κοιτάξω τη διατροφή μου, γιατί μ αυτά και μ αυτά έτρωγα λίγο άτσαλα, κι επίσης να κόωψ εντελώς το κάπνισμα, το οποίο μετά τις χοριακές είχε αυξηθεί...
ΣΑς φιλώ!
Παλιά 15-01-14, 12:45   #15
zounitsa

Προεπιλογή

λοιπόν κοπελιά μου (μιλάω αυστηρά τώρα ) γρήγορα μαχαίρι για το τσιγάρο κ ναι να φτιάξεις πολύ τη διατροφή σου για να μην πάρεις πολλά κιλά. να τρως καλά κ πολλά γευματάκια..... α ε΄πισης τη στεναχώρια-άγχος βγάλτα έξω ή βάλτα βαθιά-βαθιά στο μπαούλο....

προχωράμε!!!!! μπράβο σου βρε κοριτσάκι!!!! είδες που στο είπαμε?? όλα καλά πάνε κ συνεχιζουν!!!!!

Παλιά 15-01-14, 17:02   #16
kleopatra29

Προεπιλογή

ζουνιτσα ευχαριστω για τις συμβουλες. Ηδη προσπαθώ για καπνισμα,
αν εχεις και καμια διατροφή με συχνα γευματα να παρω ιδέες, στειλε μου
Φιλιά
Παλιά 15-01-14, 22:53   #17
zounitsa

Προεπιλογή

μπα.... ότι να'ναι έτρωγα... χαχαχαχααααα απλά να αποφεύγεις τις σαλάτες και χόρτα απ'έξω (πρέπει να είναι πολύ καλά πλυμένα), τα ωμά αυγά (τούρτες, γλυκά που περιέχουν ωμά αυγά), να τρως πολλά φρούτα για να σε φουσκώνουν κ να μην πεινάς, προσοχή σε ψωμί, ζυμαρικά, γλυκα λόγω ζαχάρου. φυσικά τα κρέατα να είναι καλοψημένα. κ με αλκοολ κ τσιγάρο παν μέτρον άριστον!!!! όχι για το τσιγάρο, αυτό είπαμε μαχαίρι...!!!!!! χαχαχαχαα

εγώ πήρα 13 κιλά στην 1η εγκυμοσύνη (γέννησα στον 7ο όμως) κ 17 στην 2η που έφτασα μέχρι το τέλος. τώρα δεν έχω χάσει γρμ γιατί θηλάζω κ πρέπει να τρώω καλά. γι'αυτό να προσέχεις μην πάρεις πάρα πολά κιλά.

Παλιά 16-01-14, 14:36   #18
kleopatra29

Smile

μπράβο ζουνίτσα κι όχι μόνο τα πήγες καλά,
αλλά είσαι χαρούμενη και αισιόδοξη
ό,τι καλύτερο για το μπεμπάκι σου!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 20-01-14, 20:52   #19
mag-ki

Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια.έχω ενα πρόβλημα και θέλω βοήθεια.τελευταια περίοδο είχα τις 12-12.υποτίθεται οτι πρεπει να είμαι στην 6 εβδομαδα. Εκανα το Σάββατο 18-1 χ οριακή η οποία βγήκε 1961 και σήμερα μετα απο δυο μέρες που εκανα βγήκε 2981.δεν διπλασιάστηκε όπως έπρεπε.τι λέτε να είναι βρε κορίτσια.η γιατρός δεν μου είπε κάτι απλα ανησύχησε και μου είπε να πάω την παρασκευή.
Ο χρήστης mag-ki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-01-14, 01:32   #20
vasdeli

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mag-ki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κορίτσια.έχω ενα πρόβλημα και θέλω βοήθεια.τελευταια περίοδο είχα τις 12-12.υποτίθεται οτι πρεπει να είμαι στην 6 εβδομαδα. Εκανα το Σάββατο 18-1 χ οριακή η οποία βγήκε 1961 και σήμερα μετα απο δυο μέρες που εκανα βγήκε 2981.δεν διπλασιάστηκε όπως έπρεπε.τι λέτε να είναι βρε κορίτσια.η γιατρός δεν μου είπε κάτι απλα ανησύχησε και μου είπε να πάω την παρασκευή.
Την αιμοληψία την έκανες πάνω κάτω ίδια ώρα της μέρας; Ή μήπως την πρώτη το απόγευμα και την δεύτερη το πρωί; Την έκανες στο ίδιο εργαστήριο;
Παλιά 23-01-14, 11:44   #21
kleopatra29

Προεπιλογή όλα καλα

Ολα καλά Μagki!
Αν διαβάσεις την ιστορία μου απο πάνω θα καταλάβεις τι εννοώ.
Καταρχήν το σε ποια εβδομάδα κύησης είσαι θα το καταλάβει ο γιατρός με τον υπέρηχο.
Για να καταλάβεις εγώ τελευταία περίοδο είχα 6-11 και σήμερα είμαι μόλις στην 8η εβδομάδα κύησης κι αυτό γιατί η σύλληψη έγινε πολύ πιο μετά προφανώς,
Σε σχέση με τη χοριακή, αυτό που μου είπαν 2 γυναικολόγοι που ρώτησα είναι ότι ΟΣΟ αυξάνεται η χοριακή αυτό σημαίνει ότι η εγκυμοσύνη προχωρα.
Θα το δεις σιγά σιγά και στον υπέρηχο αν υπάρχει πρόβλημα.
Επίσης ρώτα τον γυναικολόγο σου αν πρέπει ναπάρεις κάποια χάπια εμένα μου συνέστησε utrogestan.
Εχε ηρεμία και λίγη υπομονή. Εγώ τα πέρασα αυτά, και σκέψου πέρσι είχα μια παλίνδρομη οποτε σε ησυχία δεν βρισκόμουν τις μέρες μέχρι τον υπέρηχο.
Οταν όμως ήρθε ένας φίλος μας βγήκαμε έξω κι εγώ ήμουν ξένοιαστη ηρέμησα.
Να μας ενημερώσεις!
Παλιά 23-01-14, 16:19   #22
zounitsa

Προεπιλογή

γεια σου βρε Κλεοπάτρα!!!!!!! είδες που δίνεις εσύ τώρα συμβουλές...???!!!!!! μπράβο βρε κορίτσι, περιμένουμε νέα..... επίσης την ακριβή εβδομάδα κύησης θα την μάθετε στην αυχενική. έτσια απλά για να ξέρετε το λέω....(εγώ η παλιά...χαχαχαχαχα)

Παλιά 23-01-14, 19:08   #23
mag-ki

Προεπιλογή

Κορίτσια καλησπέρα.την αιμοληψια την είχα κανει στο ίδιο εργαστήριο.εν τω μεταξύ επειδή είχα δει λιγα καφέ υγρά μου είπε να πάρω τα utrogestan όπως ακριβως ριπές kleopatra.πήγα τελικά σήμερα στο γιατρό.μου είπε οτι την προηγούμενη εβδομαδα ειχαμε δει μονο μια μαύρη κουκίδα και τώρα είδαμε και τον σάκο!σίγουρα προσπάθησε να με ξεαγχωσει, αλλά εγώ έβαλα τα κλάματα γιατί έκλεισαν την 6 εβδομαδα και καρδιά παλι δεν άκουσα με.δεν ξέρω φοβάμαι πολύ. Τώρα μου έδωσε παλι να κάνω χοριακες το Σάββατο και τη δεύτερα για να ξεαγχωθω λέει. Επίσης μου είπε να πάω την παρασκευή στις 31 μήπως ακούσουμε καρδιά.σας ευχαριστώ τόσο πολύ που μου κράταγε παρέα..είναι δυνατόν να μην άκουσα με ακόμη καρδιά όμως?υποτίθεται οτι έχω σταθερό κυκλο 28 ημερών και η ωορρηξία μου θα γινόταν στις 25-12.ποσο πιο μετα το Πιάσαμε το παιδι?η γιατρός μου λέει μάλλον το 2014 το Πιάσαμε.είναι δυνατόν 21 ημερα να το Πιάσαμε?
Παλιά 23-01-14, 23:15   #24
zounitsa

Προεπιλογή

κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι.... μπορεί να είσαι λιγότερο από 6 εβδομάδων. είναι μέχρι να πάρει κ μπρός... εγώ πήγα την πρώτη φορά είδαμε σάκο. πήγα μετά από 1 εβδομάδα (τελείως πεσμένη ψυχολογικά γιατί είχα κ λίγο αίμα) είδαμε οτι ο σάκος είχε μεγαλώσει. μετά ξαναπήγα κ τότε ακούσαμε καρδιά κ πάντα κολπικά οι εξετάσεις. εφοσον ανεβαίνει η χοριακή σημαίνει οτι προχωράει. υπομονή!!!! όλα καλά θα πάνε!!!!

Παλιά 25-01-14, 07:41   #25
mag-ki

Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πολύ ζουνιτσα.μακάρι να πάνε όλα καλά.σήμερα θα κάνω και τη μια χ οριακή και τη δεύτερα την αλλη να δουμε.θα σας κρατά ενημερες.
Παλιά 25-01-14, 19:51   #26
kleopatra29

Προεπιλογή

Mag-ki!!! Να ακούς τη ζουνίτσα!
Οπως μας είπε πολύ καιρό μετά μαθαίνουμε σε πια εβδομάδα είμαστε ακριβώς.
Προσπάθησε να ηρεμήσεις ή τελοσπάντων επιδίωξε να κάνεις πράγματα που σ αρέσουν, ταινίες που αγαπάς, μουσική που σ αρέσει.
Ζουνίτσα, εννοείται ότι θα "δωσω συμβουλή"..χαχαχαχα Η αλήθεια είναι ότι νιώθω τόσο ευγνωμοσύνη που ήσασταν εδώ σε δύσκολες σιγμές που θεωρώ χρέος μου να κανω το αντίστοιχο σε άλλες μανούλες
Παλιά 26-01-14, 00:42   #27
zounitsa

Προεπιλογή

κα καλά κάνεις κ το κάνεις...... όλες περάσαμε τις αγωνίες μας κ τα προβλήματά μας..... κορίτσια με ψηλά το κεφάλι όλα πάνε καλύτερα!!!!! καλό σας βράδυ!!!!!!

MAg-ki περιμένουμε νέα σου.... κ από εσένα κλεοπάτρα....

Παλιά 27-01-14, 19:46   #28
mag-ki

Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια.μόλις πήρα τα αποτελεσματα.το Σάββατο 8684 και σήμερα 11585.η γιατρός μου μου είπε οτι είναι πολύ καλά και οτι την παρασκευή η την δεύτερα θα πρεπει να ακούσουμε καρδιά.εσείς τι λέτε?γιατί δεν διπλασιάζεται?είναι αλήθεια αυτό που λένε οτι μετα τις 6000 μονάδες θέλει περιπου περισσότερο απο 4 ημερες να διπλασιαστεί?
Παλιά 28-01-14, 18:21   #29
kleopatra29

Προεπιλογή

Μαγκι μια χαρά τ αποτελέσματα της χοριακής!!!
Δεν ξέρω τι γίνεται μετά τις 6000, αλλά νομίζω ότι σε αρκετή αγωνία σε έχεις υποβάλλει!!!
Χαλάρωσε (τι λέω το ξέρω; και περίμενε τις επόμενες μέρες ν ακούσεις καρδούλα!!!
<3
Παλιά 28-01-14, 18:43   #30
zounitsa

Προεπιλογή

μπράβο μαγκυ.. προχωράει μια χαρά!!!!! μην τρελένεσαι με τα γιατί..... εφόσον ανεβαίνει, όλα καλά. λογικό είναι οτι κάποια στιγμή σταματάει να ανεβαίνει με τέτοιο ρυθμό κ όσο προχωράει η κυηση δεν ξανακάνεις χοριακή. δεν υπάρχει λόγος.
Κλεοπάτρα εσύ τι νέα????

Παλιά 28-01-14, 19:31   #31
mag-ki

Προεπιλογή

Κορίτσια σας ευχαριστώ παρα πολύ!!!με καθησυχαζετε παρα πολύ!μπράβο σας κορίτσια!!!
Παλιά 29-01-14, 19:51   #32
kleopatra29

Προεπιλογή

Δυστυχώς τα πράγματα δεν πήγαν καλά για μένα.
Πήγα για υπέρηχο, ενώ είχα κάνει την παρασκευή και ήταν όλα καλά

ενώ το μπεμπάκι είχε σχηματιστεί σταμάτησε η καρδιακή λειτουργία.
Είμαι απαρηγόρητη, είναι η δεύτερη παλίνδρομη κύηση.
Αύριο μάλλον θα γίνει η απόξεση και θα στείλουμε τα στοιχεία για αναζήτηση αιτιών

Κορίτσια ελπίζω και είμαι σίγουρη ότι σε εσάς θα είναι καλύτερα τα πράγματα
Σας φιλώ, καλή δύναμη
Παλιά 29-01-14, 23:16   #33
Koalaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Δυστυχώς τα πράγματα δεν πήγαν καλά για μένα.
Πήγα για υπέρηχο, ενώ είχα κάνει την παρασκευή και ήταν όλα καλά

ενώ το μπεμπάκι είχε σχηματιστεί σταμάτησε η καρδιακή λειτουργία.
Είμαι απαρηγόρητη, είναι η δεύτερη παλίνδρομη κύηση.
Αύριο μάλλον θα γίνει η απόξεση και θα στείλουμε τα στοιχεία για αναζήτηση αιτιών

Κορίτσια ελπίζω και είμαι σίγουρη ότι σε εσάς θα είναι καλύτερα τα πράγματα
Σας φιλώ, καλή δύναμη
Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου .
Μην τα παρατας ομως, καπου παρακατω σε περιμενει ΚΑΙ εσενα η ευτυχια...!!!

Παλιά 29-01-14, 23:36   #34
zounitsa

Προεπιλογή

κλεοπάτρα μου λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου!!!!!!! είναι πολύ δύσκολη φάση, βγάλτο από μέσα σου κ μετά σήκωσε το κεφάλι ψηλά κ προχώρα!!!!!! κάθε εμπόδιο για καλό...!!!!!

Παλιά 04-02-14, 12:33   #35
magda TS

Το avatar του χρήστη magda TS

Προεπιλογή

Παράθεση:

είναι 4,8mm

τι λέτε τι λέτε;;;;;
Εσεις όλα καλά;;;
Κλεοπάτρα ειχα δυο παλλιδρομες που το εμβρυακι ηταν μεγαλυτερο από τον σακο, στην δευτερη παλλιδρομη το εμβρυο 6+3 ενω ο σακος 5,5!!! Εκανα εξετασεις θρομβοφιλιας και βγηκα θετικη επαιρνα ασπιρινη και εκανα ηπαρινη στην επομενη εγκυμοσυνη και όλα πηγαν καλά!!!! ευχομαι τα καλύτερα απο εδω και πέρα
Ο χρήστης magda TS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-02-14, 22:26   #36
mag-ki

Προεπιλογή

Δυστυχώς και εμένα κορίτσια χάθηκε το μωρά κι μου.αύριο πάω για αποξεση...οτι καλυτερο σε εσάς.
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 07-02-14, 22:38   #37
Koalaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mag-ki Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχώς και εμένα κορίτσια χάθηκε το μωρά κι μου.αύριο πάω για αποξεση...οτι καλυτερο σε εσάς.
Λυπαμαι πολυ...κοριτσακι μου . Κουραγιο και ΠΡΟΧΩΡΑ...!!!

Παλιά 08-02-14, 01:36   #38
vasdeli

Προεπιλογή

Λυπάμαι πολύ και για τις δυο σας....
Σας καταλαβαίνω απόλυτα μιας και έχω περάσει απώλεια στην 18 σχεδόν εβδ κύησης και επιπλεόν και μια βιοχημική....

Να μην το αφήσετε έτσι στην τύχη....πριν ξαναμείνετε έγκυες να ελένξετε με εξετάσεις αν υφίσταται πρόβλημα με το ζάχαρο ή θρομβοφιλία....
Παλιά 08-02-14, 20:05   #39
mag-ki

Προεπιλογή

Εγω τα μαζευω τα κομματια μου σιγα σιγα.η γιατρος μου ειπε καμια εξεταση ακομη.αν παθω κ δευτερη τοτε
Παλιά 09-02-14, 13:24   #40
vasdeli

Προεπιλογή

Ελπίζω να μην το ξαναπεράσεις...
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές