the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Διάφορα Ενημερωτικά Καφέ

Notices

@@@@@@@ Νέα Advertorial @@@@@@@

2 φορές και έναν καιρό!
Το ηλεκτρονικό κατάστημα με showroom στην Άνω Γλυφάδα
Επώνυμα μεταχειρισμένα (second hand) βρεφικά και παιδικά είδη

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 27-01-11, 17:54   #8721
fysalida

Το avatar του χρήστη fysalida

Προεπιλογή

οχι μωρε...ψαχνω καμια ανακοινωση γαι το θεμα...δεν βρισκω τιποτα παρα μονο μια ανακοινωση σε ενα μπλογκ που κατα τη γνωμη μου μπορει να ανησυχησει πολυ κοσμο μιας και αναφερει αυτο που αμς ειπε η κοπελα πριν, οτι δηλαδη η παρτίδα του εμβολίου Prevenar 13 κατά του πνευμονιόκοκκου με ημερομηνία 10/12 είναι προβληματική, καθώς εντοπίστηκε ξένο σώμα εντός του εμβολίου.
ουτε αριθμος παρτιδας ουτε τιποτα...
μαρα συνερχομαι...
εβελινακι συμφωνω με μαρα.

Ο χρήστης fysalida δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-11, 17:55   #8722
vanilitsa-bebis

Το avatar του χρήστη vanilitsa-bebis

Προεπιλογή

κοριτσια ......μετα το εμβολιο ....εχουμε υπνοοοοοοοοοοο, γκρινια χωρις λογο!!!πρηξιμο στο σημειο για μερες....πυρετουλη(φυσιολογικοτατο ειναι)και ατονια!!!!!!!!!!
δεν εχουμε ορεξη για μαμ και παιχνδι!!!!!!!!ολα ειναι φυσιολογικα!!!!!!!!!!
εγω πηρα τωρα τον γιατρο μου και μου ειπε κανενας λογος ανυσηχιας!!!αν ηταν το παραμικρο θα σταματουσαν την παρτιδα!!!δεν παιζουν με κατι τετοια!!!αυτος ειναι και καθηγητης στο Αγια Σοφια!!οποτε καταλαβαινετε πως θα το ειχε παρει γραμμη αμεσως!!!!!!!!!!
Παλιά 27-01-11, 17:56   #8723
evelinaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Mara-76 Εμφάνιση μηνυμάτων
παντως παιδια η εταιρεια το λεει κανονικα στο φυλλο οδηγιων στις παρενέργειες. παιζουν και σπασμοι, πυρετικοι και μη και διαφορες διαβαθμίσεις πυρετού
Ναι το διαβασα και εγω μολις το φυλλαδιο.Αναφερεται σε σπασμους.Το παιδακι που αναφερει η mary13 δεν επαθε μονο σπασμους ομως....
Ο χρήστης evelinaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-11, 17:56   #8724
Mara-76

Το avatar του χρήστη Mara-76

Προεπιλογή

αυτες οι φημες που διασπειρονται σε blogs ειναι τρομερά ενοχλητικές έως επικινδυνες για τα νευρα μας.. καπου καποιος κάποτε βρηκε ενα εμβολιο που ειχε μεσα ενα ξενο σώμα.. μην ειχε και κανα άλιεν ας πουμε?
οποιοσ εχει ή ειχε θεμα με το εμβολιο να βγει επώνυμα και να πει. με λένε μάρα και εκανα στο παιδι μου πρεβεναρ και μου απογειώθηκε! τα βγαινω σε ενα φορουμ και λεω το μακρυ μου και το κοντο μου και οταν με ρωτανε τι και ως κανω τον αλεκο δεν ειναι σωστα για τα νευρα καμιας μας

Ο χρήστης Mara-76 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-11, 17:58   #8725
Mara-76

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο evelinaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι το διαβασα και εγω μολις το φυλλαδιο.Αναφερεται σε σπασμους.Το παιδακι που αναφερει η mary13 δεν επαθε μονο σπασμους ομως....
ανεφερε και κατι σε πτώση αναπτυξης αν δεν κανω λά8ος? οτι το παιδακι ηταν σε κατασταση κοιταω ταβανι με απαθεια αν καταλαβα σωστά.. εβελινάκι.. εγω αν ΔΕΝ δώ γιατρο δημνοσια να λεει ειμαι ο δοχτορ ζιβαγκος και λεω οτι το εμβολιο αυτο ειναι επικινδυνο κραταω πισινη.. ποτε δεν ξερεις τι μπορει να εχει συμβει σε κα8ε παιδακι

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 27-01-11, 17:59   #8726
fysalida

Προεπιλογή

βανιλιτσα θενκς...με ηρεμεις πολυ...αφου ειναι και μεσα στο παιδων ο ανθρωπος θα ειχε αποψη αν ειχε μαθει κατι ε;

Παλιά 27-01-11, 17:59   #8727
Mara-76

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vanilitsa-bebis Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια ......μετα το εμβολιο ....εχουμε υπνοοοοοοοοοοο, γκρινια χωρις λογο!!!πρηξιμο στο σημειο για μερες....πυρετουλη(φυσιολογικοτατο ειναι)και ατονια!!!!!!!!!!
δεν εχουμε ορεξη για μαμ και παιχνδι!!!!!!!!ολα ειναι φυσιολογικα!!!!!!!!!!
εγω πηρα τωρα τον γιατρο μου και μου ειπε κανενας λογος ανυσηχιας!!!αν ηταν το παραμικρο θα σταματουσαν την παρτιδα!!!δεν παιζουν με κατι τετοια!!!αυτος ειναι και καθηγητης στο Αγια Σοφια!!οποτε καταλαβαινετε πως θα το ειχε παρει γραμμη αμεσως!!!!!!!!!!
και ο πρωην παιδιατρος της πουκι καθηγητης παιδιατρικής (ρε μπας και εχουμε τον ιδιο) μου ειχε πει τοτε οτι το συζητησε με συναδελφοθσ και τελικα ο υψηός πυρετός δεν ειναι τοσο σπανιος οσο πιστευαν

Παλιά 27-01-11, 18:00   #8728
Mara-76

Προεπιλογή

και αφου ειναι στο παιδων ο χριστιανος ΣΙΓΟΥΡΑ θα εχει ακουστει η υποθεση του μπεμπη με σπασμους απο εμβολιο..ΛΟΓΙΚΑ θα εχει βουιξει το νοσοκομειο

Παλιά 27-01-11, 18:02   #8729
evelinaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
ανεφερε και κατι σε πτώση αναπτυξης αν δεν κανω λά8ος? οτι το παιδακι ηταν σε κατασταση κοιταω ταβανι με απαθεια αν καταλαβα σωστά.. εβελινάκι.. εγω αν ΔΕΝ δώ γιατρο δημνοσια να λεει ειμαι ο δοχτορ ζιβαγκος και λεω οτι το εμβολιο αυτο ειναι επικινδυνο κραταω πισινη.. ποτε δεν ξερεις τι μπορει να εχει συμβει σε κα8ε παιδακι
Κοιτα ειμαι γραμμενη καιρο στο παρεντς αλλα ενας λογος που δεν συμμετεχω ειναι η μπουρδερολογια του καθενος που απλα λεει κατι και οταν ζητηθουν εξηγησεις κανουν τον κινεζο...
Επιτελους ας καταλαβουν μερικοι που γραφουν...σε φορουμ με νεες μαναδες και με πολλες ανυσυχιες...
Κοριτσια ευχαριστω για τον καθησυχασμο και συγνωμη για την παρεμβαση...
Παλιά 27-01-11, 18:03   #8730
Mara-76

Προεπιλογή

εβελινακι μην μασας παιδι μου..εχεις εμπιστοσυνη στον παιδιατρο σου? σου φιανεται ενημερωμένος? το ενστικτο σου λεει ναι? τοτε προχωρα και ακουσε οτι σου λεει.. το τι λεω εγω η μπηξα και η δειξα εχει μονο ενημερωτική σημασία και ίσως ενα εναυσμα για λιγη περισσότερη σκέψη, τίποτε άλλο. και εγω το "μισω" το πρεβεναρ.. επειδη κάνει πυρετό... αλλά πιο πολύ μισώ το ενδεχόμενο να πάθει πνευμονια το παιδακι μου και να τρεχουμε

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 27-01-11, 18:06   #8731
vanilitsa-bebis

Προεπιλογή

Παράθεση:
αυτες οι φημες που διασπειρονται σε blogs ειναι τρομερά ενοχλητικές έως επικινδυνες για τα νευρα μας.. καπου καποιος κάποτε βρηκε ενα εμβολιο που ειχε μεσα ενα ξενο σώμα.. μην ειχε και κανα άλιεν ας πουμε?
οποιοσ εχει ή ειχε θεμα με το εμβολιο να βγει επώνυμα και να πει. με λένε μάρα και εκανα στο παιδι μου πρεβεναρ και μου απογειώθηκε! τα βγαινω σε ενα φορουμ και λεω το μακρυ μου και το κοντο μου και οταν με ρωτανε τι και ως κανω τον αλεκο δεν ειναι σωστα για τα νευρα καμιας μας
βρε mara τι γελιο που εχεις γμτ!!!Ποτε θα γνωριστουμε βρε κοριτσι μου???δηλ εισαι απαιχτη!!!τα λες με εναν τροπο ασε σου λεω ασε!!!
ναι fysalidaki μου , ο γιατρος μου μπορει να μη βρισκεται ευκολα στα τηλ λογω πολλων ευθυνων αλλα ειναι μεσα σε ολα!!
ειναι σου λεω στο Αγια Σοφια και ειναι και στο Παιδων Μητερα στο νεογνολογικο!!!Στο Αγια Σοφια ειναι Παιδοπνευμονολογικο στη Α΄Πανεπιστημιακη Κλινικη!!
Δεν γινεται να μη γνωριζει κατι τετοιο ...και να φανταστεις τον πηρα αμεσως γιατι αυριο παμε για εμβολιο!!!
Παλιά 27-01-11, 18:07   #8732
evelinaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
εβελινακι μην μασας παιδι μου..εχεις εμπιστοσυνη στον παιδιατρο σου? σου φιανεται ενημερωμένος? το ενστικτο σου λεει ναι? τοτε προχωρα και ακουσε οτι σου λεει.. το τι λεω εγω η μπηξα και η δειξα εχει μονο ενημερωτική σημασία και ίσως ενα εναυσμα για λιγη περισσότερη σκέψη, τίποτε άλλο. και εγω το "μισω" το πρεβεναρ.. επειδη κάνει πυρετό... αλλά πιο πολύ μισώ το ενδεχόμενο να πάθει πνευμονια το παιδακι μου και να τρεχουμε
Εμπιστοσυνη δεν εχω ουτε του πωπου μου...Εμενα σε κανενα εμβολιο δεν εχει κανει πυρετο αλλα αλλο ενας πυρετος και αλλο πεφτει τ ανασκελα και ξερο το μωρο μου...
Παλιά 27-01-11, 18:07   #8733
fysalida

Προεπιλογή

εβελινα πολυ καλα τα λες...να σου ζησει το παιδακι σου.
μαρα για σενα δεν το συζητω...συμφωνω σε ολα μαζι σου...αλλα τι να κανω που ειμαι τοσο φοβιτσιαρα ..μα ποσο πια...τσιμπαω με τη μια και γινομαι και χαλια...

Παλιά 27-01-11, 18:08   #8734
fysalida

Προεπιλογή

βανιλιτσα δεν υπαρχει αμφιβολια οτι ο γιατρος σου με τη θεση που εχει θα γνωριζε τα παντα αν υπηρχε θεμα...
ουφ....
αναστεναγμος ανακουφισης ηταν αυτος...

Παλιά 27-01-11, 18:09   #8735
_mpoumpou_

Το avatar του χρήστη _mpoumpou_

Προεπιλογή

Καλησπέρα κουκλες...
Το μπουγκακι περασε ενα πολυ ανησυχο βραδυ...ξυπνησε χωρις υπερβολες καμια 40αρια φορες...
τωρα κοιμαται αφου πλανταξε στο κλαμα και δεν συνερχονταν με τιποτα!

Τι πραγμα κι αυτο με τα κωλοεμβολια...
Εμας για τον πνευμονιοκοκκο η παιδιατρος μας προτιμα το synflorix αντι του prevenar!
Παλιά 27-01-11, 18:09   #8736
vanilitsa-bebis

Προεπιλογή

παω μεσα ξυπνησε το μικρο ταλιμπανακι μου...θελει μοσχαρακι σουπα.............
τα λεμε μετα πιο cool
ΜΑΡΑ κανονισε φιλεναδα να βγουμε για φαγητο ....
Παλιά 27-01-11, 18:10   #8737
evelinaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fysalida Εμφάνιση μηνυμάτων
εβελινα πολυ καλα τα λες...να σου ζησει το παιδακι σου.
μαρα για σενα δεν το συζητω...συμφωνω σε ολα μαζι σου...αλλα τι να κανω που ειμαι τοσο φοβιτσιαρα ..μα ποσο πια...τσιμπαω με τη μια και γινομαι και χαλια...
Φυσαλιδα σε ευχαριστω πολυ..Να σου ζησουν και εσενα τα παιδακια σου..
Και εγω πολυ φοβιτσιαρα ειμαι αλλα οχι για εμενα αλλα για το παιδι μου...
Ευχομαι να μην υπαρξει κανενα κρουσμα και ολα να κυλησουν ηρεμα..
Να ειστε ολες καλα..
Παλιά 27-01-11, 18:10   #8738
Mara-76

Προεπιλογή

fysalida.. δνε παιζει να υπαρχιε πιο φοβητσιαρα απο μενα.. αμα δεις τα ποστσ μου κα8ε φορα που μιλαμε για εμβολια χεζομαι πανω μου.. αλλα απο την αλλη υπαρχουν και καποιες διαδικασίες. πχ η κοπελιτσα στις μανουλες μαιου που βρηκε ξενο σωμα στο εμβολιο. ο γιατρος της ενημερωσε τον ΕΟΦ? Ενημερωσε την εταιρεία? πιεσε για φαρμακοεπαγρύπνηση? και εγω ειμαι υπερ του "καντε τα ολα λαμπογυαλο αν παει κατι λά8ος" αλλα
1. ΟΝΤΩΣ να πηγαινει κάτι λά8ος
2. Εχω ενημερώσει, εχω πιεσει και δνε βλέπω να ιγνετε τίποτα τοτε ναι τα σπαω όλα.. αλλά πιο πριν απο αυτα να βγαινω απλά και να οδυρομαι.. ε πιο πολύ πανικοβαλω και τους άλλους.

επίσης το "εκανα εμβολιο και το παιδι μου εγινε μπλε με πράσινους κόκους" εμενα δεν μου λέει τίποτα. μιλάω με τον γιατρό μου, αποκλειουμε ΟΛΑ τα άλλα (πχ να πλυθηκε το παιδι με αριελ εξ ου και οι κόκοι :P) Και μετά ωρύομαι για το εμβόλιο..και μετά ΠΑΝΤΑ το κάνω θεμα.. ανοιχτα, δημοσια και επώνυμα..δλδ εγω μαλακας ειμαι που με εχουν καταχωρημένη στην Πfizer?

Παλιά 27-01-11, 18:11   #8739
Mara-76

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο evelinaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμπιστοσυνη δεν εχω ουτε του πωπου μου...Εμενα σε κανενα εμβολιο δεν εχει κανει πυρετο αλλα αλλο ενας πυρετος και αλλο πεφτει τ ανασκελα και ξερο το μωρο μου...

εβελινάκι το ειπα και πριν..ας κραταμε μια πισινή.. ευχομαι τα καλύτερα για το μωράκι αλλά αν ενα παιδι εμεινε σεκος απο εμβολιο σε ΔΗΜΟΣΙΟ νοσοκομειο θα ειχε βουιξει ο τόπος.. κάθε γιατρός καταρχην εχιε και εναν κολητό ιατρικό δημοσιογράφο... εγω αν δεν βγει η Μελίνα του ΣΚΑΙ και να κανει ρεπορτάζ για εμβολιο που αφηνει σεκος τα παιδια δεν ακουω τπτ

Παλιά 27-01-11, 18:12   #8740
Mara-76

Προεπιλογή

Παράθεση:
παω μεσα ξυπνησε το μικρο ταλιμπανακι μου...θελει μοσχαρακι σουπα.............
τα λεμε μετα πιο cool
ΜΑΡΑ κανονισε φιλεναδα να βγουμε για φαγητο ....

eimai sth dia8esh sas deytera eos pempth nyx8hmeron! :P

Παλιά 27-01-11, 18:14   #8741
Mara-76

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο _mpoumpou_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κουκλες...
Το μπουγκακι περασε ενα πολυ ανησυχο βραδυ...ξυπνησε χωρις υπερβολες καμια 40αρια φορες...
τωρα κοιμαται αφου πλανταξε στο κλαμα και δεν συνερχονταν με τιποτα!

Τι πραγμα κι αυτο με τα κωλοεμβολια...
Εμας για τον πνευμονιοκοκκο η παιδιατρος μας προτιμα το synflorix αντι του prevenar!
re mantamitsa εσυ... σαν πολύ δεν ενοχλείτε ο ηρακλάκος? η ζωή τι λέει περι του 8έματος?

Παλιά 27-01-11, 18:14   #8742
leta800

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Προεπιλογή

Ψυχραιμία girls.... Δεν σημαίνει ότι επειδή παρουσιάζεται κάτι σε ένα παιδάκι θα εμφανίζεται σε όλα τα παιδάκια;;;; Πρέπει να είμαστε ψύχραιμοι γιατί αλλιώς θα τρελαθούμε... Και εγω τώρα πρέπει να σταματήσω να ανησυχώ....

Ο χρήστης leta800 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-11, 18:14   #8743
marsolan

Το avatar του χρήστη marsolan

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fysalida Εμφάνιση μηνυμάτων
βανιλιτσα θενκς...με ηρεμεις πολυ...αφου ειναι και μεσα στο παιδων ο ανθρωπος θα ειχε αποψη αν ειχε μαθει κατι ε;
fysalidaki,εγω τηλεφωνησα σε εναν πολυ καλο φιλο μου που δουλευει στην sanofi ως υπευθυνος-που δεν παιζει να με κοροιδευε...αν ηξερε θα μου ελεγε...
ειπε λοιπον ουτε δεν ακουσε τιποτε στα πηγαδακια και γενικα στις επαφες με συναδελφους απο την pfizer και γενικα οτι αν μια παρτιδα υπαρχει υποψια οτι ειναι προβληματικη την αποσυρουν αφου πρωτα κινητοποιηθουν οι παιδιατροι....
Τωρα απο εκει και περα θελει προσοχη...στα παντα!!
Αλλα μην πανικοβαλλομαστε...
Παλιά 27-01-11, 18:15   #8744
mary13

Προεπιλογή

κοριτσια σορι κιολας αλλα νομιζω οτι δεχομαι κατα καποιο τροπο μια επιθεση
απλα ηθελα να σας ενημερωσω για ενα γεγονος που εμαθα απο δικο μου ανθρωπο δεν νομιζω οτι σας ελεγα αρλουμπες απλα ηθελα να σας επισημανω αυτο τον πραγμα να ειστε πιο πιο προσεχτικες και εγω εχω να το ξανακανω και φυσικα θα το κανω απλα θα εχω τις κεραιεσ μου ανοιχτες
το σιγουρο ειναι οτι δεν σας λεω μαλακιες οτι μου ει[πε ο ανθρωπος σας λεω και επειδη δεν ειμαι της νοοτροπιας ενταξει μωρε αφου δεν το επαθα εγω χεστηκα θεωρησα σωστο να σας ενημερωσω οπως θα ηθελα να ενημερωθω και εγω τεσ πα δεν ειχα καμια προθεση να σας ταραξω για καλο το εκανα ο καθενας κρινει οπως θελει καλυτερο για το παιδι του και οτι ακουω απλα το ψαχνω αυτα και σορι παλι τι να πω
Παλιά 27-01-11, 18:17   #8745
fysalida

Προεπιλογή

δεν μπορω να σου πω τιποτα μαρα...εισαι σε ολα σωστη...και εχεις και αυτο τον τροπο που τα γραφεις που ρε παιδι μου τον¨"ξεκολλας" τον αλλον απο τη βλακεια του...

Παλιά 27-01-11, 18:19   #8746
Mara-76

Προεπιλογή

μαιρουλα δεν σου επιτε8ηκε κανενας... το σχολιο μου δεν ειχε ως αποδέκτη εσένα αλλά μιλούσα γενικά για το πώς μπορει κάτι να επηρεάσει όλες μας. εννοειται οτι δεν εχω κανενα λόγο να σε μεφοσβητήσω ΑΛΛΑ επειδη όλες μανουλες είμαστε και παθαινουμε κοκομπλόκο με το παραμικρό αφηνω μια πισινη να υπάρχει ενα ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ το παιδάκι του φίλου σου να επαθε κάτι για λόγο ΑΣΧΕΤΟ με μεβόλιο. Επίσης το πρόβλημα μου ειναι με τους γιατρούς. Αφού οι γιατροι όπως λες υπογράφουν πως το παιδάκι επαθε κατι ΠΟΛΥ σοβαρο απο το εμβόλιο γιατι δεν βγαινουν ΔΗΜΟΣΙΩΣ να το αναφέρουν ώς γιατροι? παλι εμεις οι μαναδες θθα βγαζουμε τα φικδια απο την τρυπα?
αυτα και σορυ αν σε στεναχώρησα δεν ηταν αυτη η προθεση μου

Παλιά 27-01-11, 18:20   #8747
marsolan

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mary13 Εμφάνιση μηνυμάτων
απλα ηθελα να σας ενημερωσω για ενα γεγονος που εμαθα απο δικο μου ανθρωπο δεν νομιζω οτι σας ελεγα αρλουμπες απλα ηθελα να σας επισημανω αυτο τον πραγμα να ειστε πιο πιο προσεχτικες και εγω εχω να το ξανακανω και φυσικα θα το κανω απλα θα εχω τις κεραιεσ μου ανοιχτες
το σιγουρο ειναι οτι δεν σας λεω μαλακιες οτι μου ει[πε ο ανθρωπος σας λεω και επειδη δεν ειμαι της νοοτροπιας ενταξει μωρε αφου δεν το επαθα εγω χεστηκα θεωρησα σωστο να σας ενημερωσω οπως θα ηθελα να ενημερωθω και εγω τεσ πα δεν ειχα καμια προθεση να σας ταραξω για καλο το εκανα ο καθενας κρινει οπως θελει καλυτερο για το παιδι του και οτι ακουω απλα το ψαχνω αυτα και σορι παλι τι να πω
βρε mary ,κοριτσι μου,καλα εκανες και μας ενημερωσες....δεν ειπαμε τιποτε για σενα ουτε σου επιτεθηκαμε...ισα-ισα που το σκαλιζουμε απο ολες τις μεριες για να δουμε εμεις πως θα πραξουμε...
απλα καποιες φιλες ειναι λιγο πιο ευαισθητες στο θεμα και προσπαθουμε να φτασουμε σε συμπερασματα που να μην ειναι αρχη για εφιαλτες...
να εισαι καλα
Παλιά 27-01-11, 18:22   #8748
Mara-76

Προεπιλογή

βασικα με τους γιατρους ειναι το θεμα μου..γιατι η καθεμια μας εδώ μεσα οτι και να πει
1. δνε εχει καμια επιστημονική βάση άρα πιο πολύ πανικοβάλει γιατι δνε εχει ολα τα στοιχεια για να στηριξει μια αποψη
2. μπορει να εκληφθει απο την οποιαδήποτε εταιρεία ακόμη και ως συκοφαντική δυσφήμιση και να τρέχει και να μην φτάνει με τπτ αγωγές απο εδώ έως το μεσολόγι.
καθομαστε εμεις σαν τις παλαβωμένες και ψαχνόμαστε και οι δοχτορες κανουν τους κινεζους

ελπιζω να το ξεκαθαρισα

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 27-01-11, 18:24   #8749
marsolan

Προεπιλογή

Παράθεση:
βασικα με τους γιατρους ειναι το θεμα μου..γιατι η καθεμια μας εδώ μεσα οτι και να πει
1. δνε εχει καμια επιστημονική βάση άρα πιο πολύ πανικοβάλει γιατι δνε εχει ολα τα στοιχεια για να στηριξει μια αποψη
2. μπορει να εκληφθει απο την οποιαδήποτε εταιρεία ακόμη και ως συκοφαντική δυσφήμιση και να τρέχει και να μην φτάνει με τπτ αγωγές απο εδώ έως το μεσολόγι.
καθομαστε εμεις σαν τις παλαβωμένες και ψαχνόμαστε και οι δοχτορες κανουν τους κινεζους

ελπιζω να το ξεκαθαρισα
ελα μωρεεεεεε...σιγα την αποστασηας φτασει και λιγο παραπερα....μια χαρα συναντηση θα κανουμε...
Παλιά 27-01-11, 18:26   #8750
Mara-76

Προεπιλογή

ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! ΣΟΥ ΡΧΟΜΑΙ ΜΑΡΣΥ!!!!!

Παλιά 27-01-11, 18:27   #8751
mary13

Προεπιλογή

Παράθεση:
μαιρουλα δεν σου επιτε8ηκε κανενας... το σχολιο μου δεν ειχε ως αποδέκτη εσένα αλλά μιλούσα γενικά για το πώς μπορει κάτι να επηρεάσει όλες μας. εννοειται οτι δεν εχω κανενα λόγο να σε μεφοσβητήσω ΑΛΛΑ επειδη όλες μανουλες είμαστε και παθαινουμε κοκομπλόκο με το παραμικρό αφηνω μια πισινη να υπάρχει ενα ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ το παιδάκι του φίλου σου να επαθε κάτι για λόγο ΑΣΧΕΤΟ με μεβόλιο. Επίσης το πρόβλημα μου ειναι με τους γιατρούς. Αφού οι γιατροι όπως λες υπογράφουν πως το παιδάκι επαθε κατι ΠΟΛΥ σοβαρο απο το εμβόλιο γιατι δεν βγαινουν ΔΗΜΟΣΙΩΣ να το αναφέρουν ώς γιατροι? παλι εμεις οι μαναδες θθα βγαζουμε τα φικδια απο την τρυπα?
αυτα και σορυ αν σε στεναχώρησα δεν ηταν αυτη η προθεση μου
κοιτα επειδη καιο εεγω εχω πολλα ερωτηματα το βραδυ θα μιλησω με την μαμα του παιδιου να μου τα πει με ησυχια παντος αυτο που ξερω χιλια τα εκατο οτι το παιδι εδω και ενα μηνα το ξεσκονισαν και κΑΤαλιξανε οτι ειναι το εμβολιο ΤΩΡΑαν ειναι το εμβολιο καθεαυτου η η παρτιδα θα το επιβαιβεωσωω το βραδυ μρ ηρεμια γιατι ο ανθρωπος ψευδιζε απο τα νευρα του αυτα
Παλιά 27-01-11, 18:31   #8752
mary13

Προεπιλογή

και φυσικα δεν πρεπει να ταραζετε κανεις γιατι η ενημερωση ειναι το α και ω
Παλιά 27-01-11, 18:32   #8753
fysalida

Προεπιλογή

μαιρη και εγω δεν εχω κατι μαζι σου, προς θεου,ουτε σε αμφισβητω,εξαλλου εδειξα την ανησυχια μου εντονοτατα γιαυτο που μας ειπες...
απλα επειδη οπως βλεπεις οι περισσοτερες κοπελες εχουν κανει στα παιδια τους το εμβολιο που ληγει 10/12, αυτο που μας ειπες οτι ειχε κανει και το παιδακι του φιλου σου, και τα αλλα παιδακια δοξα τω θεω δεν επαθαν τιποτα, πρεπει να ειμαστε πιο σιγουροι και συγκεκριμενοι γιυτα που γραφουμε...
εσυ αγχωθηκες οταν το εμαθες και ηθελες να ενημερωσεις, καλα εκανες...απλα η καθεμια απο εμας σκεφτηκε καπως με αυτη την ημερομηνια..τελος παντων εγω δεν εχω δει ακομη τι αριθμο ειχε το εμβολιο που εκανα στο παιδι μου προχθες, θα το δω και βλεπουμε...
σκεφτομαστε θετικα, ολες μανουλες ειμαστε με τα αγχη μας τις αγωνιες μας....και ολες μα ολες φοβομαστε για τα παιδια μας και θελουμε παντα το καλυτερο..

φευγω κοριτσια , τα λεμε αυριο...

Παλιά 27-01-11, 18:32   #8754
Mara-76

Προεπιλογή

εννοειται οτι ολες μας στελνουμε τις ευχές μας για το παιδάκι.. και ελπίζω πολύ συντομα να ειναι μια χαρούλα και υγιέστατο. υπομονή στη μανούλα και κουράγιο

Παλιά 27-01-11, 18:52   #8755
leta800

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Προεπιλογή

mary σε χιλιοευχαριστουμε για την ενημερωση ετσι θα εκανα και εγω στη θεση σου δεν το συζητω κανεις δεν τα εχει βαλει μαζι σου....ελπιζουμε το μωρακι να ειναι καλα και περιμενουμε νεα του......

Ο χρήστης leta800 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-01-11, 19:52   #8756
vanilitsa-bebis

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mary13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιθεση δεν δεχεσαι γλυκο μου κοριτσι!απλα στο ακουσμα ενος τετοιου συμβαν ολες μας επειδη ανυσηχουμε ....ρωτησαμε τους γιατρους μας και ενημερωθηκαμε!!μεχρι στιγμης δεν εχει επιβεβαιωθει κατι τετοιο , οποτε ειμαστε λιγο επιφυλακτικες.
εδω ανυσηχουν στην Αφρικη που δεν εχουν τα παιδακια να κανουν τα στοιχειωδει εμβολια θα ανησυχουμε εμεις για τις 1 στις 1000 παρενεργειας...που στο κατω κατω ειναι εις γνωσει μας οι παρενεργειες.
μακαρι να πανε ολα καλα στο μικρουλη και συντομα να παει σπιτακι του...και απο οτι και να ειναι, απλα να ειναι περαστικα του.
Παλιά 27-01-11, 20:27   #8757
Dimitra83

Το avatar του χρήστη Dimitra83

Περιοχή: Germany Gütersloh
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marsolan Εμφάνιση μηνυμάτων
ελα μου ντε????ισως επειδη ηταν κομβικο σημειο για μενα....στα 23 τελειωσ

εγω ομως Δημητρα,επειδη λατρευω Ruhrgebiet κι επειδη εχω αναμνησεις οταν με το καλο ερθω Γερμανια...θα ερθω στο Dortmund και στο Dusseldorf οποτε θα με φας στην μαπαχαχα..να ειναι καλα τα S-bahn και τα U-bahn!!!
μακαρι να ερθεις !2 ωριτσες δρομος ειναι!!!
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fairy baby Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε παιδια μηπως τα συμπτωματα ξεκινουν με πυρετο ο οποιος συνεχιζεται? γινεται τωρα να υπαρχουν συμπτωματα ξαφνικα μετα απο ενα μηνα ? μην τρελαθουμε
σε καποια εμβολια μπορει να εμφανιστουν συμπτωματα μεχρι κ 20 μερες μετα

κοριτσια κοιταξα εγω τα βιβλιαρια των παιδιων.η ραφαελα εκανε στις αρχες τα πρωτα εμβολια το ινφαριξ κ μετα αρχισε πρεβεναρ ενω ο αλεξ απο την αρχη ξεκινησε πρεβεναρ.στις 2 του μηνος εχω παιδιατρο για κοντρολ στον αλεξ (εδω τα κανουν κοντρολ μια φορα το χρονο ψυχοκινιτικη αναπτυξη κλπ) κ θα τον ρωτησω κ εγω για το εμβολιο!α να δουμε!
Παλιά 27-01-11, 21:12   #8758
mary13

Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια μολις μιλησα με την κοπελα και μου ειπε ολα αυτα που σας προανεφερα πως ηταν σιγουρο απο το εμβολιο και πως εχουν στειλει δειγμα για το αν ειναι απο το εμβολιο αυτου καθε αυτου η απο ελλατωματικη παρτιδα και επειδη ηταν αλλη μια περιπτωση απο το ιδιο εμβολιο πολυ πιο ελαυρα βαιβαια και οι μαναδες ανακαλυψανε πως ηταν παρτιδα του 10/12 το ανεφεραν στους γιατρους και ετσι στειλαν δειγμα απλα το εψαξε πολυ η κοπελα και βρηκε πως αυτο το πραγμα το παθαινει ενα παιδι ατο ενα εκατομυριο και της φαινετε τοσο παραξενο οτι μπορει να ετυχε σε αυτο το ενα .................. αυτα οταν θα εχω νεα απο το δειγμα θα σας ενημερωσω
Παλιά 27-01-11, 21:13   #8759
mary13

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitra83 Εμφάνιση μηνυμάτων
μακαρι να ερθεις !2 ωριτσες δρομος ειναι!!!

σε καποια εμβολια μπορει να εμφανιστουν συμπτωματα μεχρι κ 20 μερες μετα

κοριτσια κοιταξα εγω τα βιβλιαρια των παιδιων.η ραφαελα εκανε στις αρχες τα πρωτα εμβολια το ινφαριξ κ μετα αρχισε πρεβεναρ ενω ο αλεξ απο την αρχη ξεκινησε πρεβεναρ.στις 2 του μηνος εχω παιδιατρο για κοντρολ στον αλεξ (εδω τα κανουν κοντρολ μια φορα το χρονο ψυχοκινιτικη αναπτυξη κλπ) κ θα τον ρωτησω κ εγω για το εμβολιο!α να δουμε!
για σου ρε δημητρα ολα καλα???????????????? να σου ζησει το μπεμπακι το εμαθα λιγο καθηστερημενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 27-01-11, 21:17   #8760
mary13

Προεπιλογή

Παράθεση:
Επιθεση δεν δεχεσαι γλυκο μου κοριτσι!απλα στο ακουσμα ενος τετοιου συμβαν ολες μας επειδη ανυσηχουμε ....ρωτησαμε τους γιατρους μας και ενημερωθηκαμε!!μεχρι στιγμης δεν εχει επιβεβαιωθει κατι τετοιο , οποτε ειμαστε λιγο επιφυλακτικες.
εδω ανυσηχουν στην Αφρικη που δεν εχουν τα παιδακια να κανουν τα στοιχειωδει εμβολια θα ανησυχουμε εμεις για τις 1 στις 1000 παρενεργειας...που στο κατω κατω ειναι εις γνωσει μας οι παρενεργειες.
μακαρι να πανε ολα καλα στο μικρουλη και συντομα να παει σπιτακι του...και απο οτι και να ειναι, απλα να ειναι περαστικα του.
συμφωνω κοριτσι μου και εγω ειμαι πολυ υπερ του εμβολιου ασο δεν φανταζεσαι τα εμβολια σωζουν ζωες δεν το συζητω αλλα πιστεψε με φρικαρα και φρικαρα πιο πολυ γιατι τους ξερω οχι επειδη απλα το ακουσα! τι να πω θα δειξει

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές