the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Διάφορα Ενημερωτικά Καφέ

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 15-04-11, 16:18   #961
tzini.

Το avatar του χρήστη tzini.

Προεπιλογή

aμαν βρε σολαρις, αυτα τα χερια σου! γιατι παιδακι μου?! για να κατρακυλησεις παλι?! κ να λεει κ να κοκορευεται?!
κ επειδη εχεις ταλεντο στο γραφειν φανταζομαι τι θα του εστειλες.
ωραια. το επομενο μνμ θα το στειλεις μετα το καλοκαιρι!!!!!!!

καλε που ειστε ολες οι αλλες κοπιλιες?
πασχαριτσα... οβερ οβερ! τι γινετε με τα σχολεια?
αυλα, ετοιμαζεσαι γαι τον αποχωρισμο?
παρος... που μενεις εντελει?(βριλησσια?)
φωτεινουλα, τι λεει το πολεμικο?! (πωπω, θυμηθηκα μια φορα που καναν λαθος στην δηλωση, αντι για εμπορικο βαλανε πολεμικο ναυτικο κ εγινε το ελα να δεις με τον αντρα μου.-ευτυχως πριν παντρευτουμε!-)

κ κατι τελευταιο. ειναι καμια απ την ανδρο?
Ο χρήστης tzini. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-04-11, 16:28   #962
paros99

Το avatar του χρήστη paros99

Περιοχή: Πεντέλη
Προεπιλογή

Hellooooo girls!!!!!!

Tzini Πεντελη μένω!!! Αντε Ελάτε καμία προς τα βόρεια να κανουμε παρεουυυυλα!!!! Απο ανδρο όχι, Πάρο όμως εγωωω!!

Χαθηκα αλλα τρέχω βρε κορίτσια!!
Σε 2 βδομάδες πάω στον αντρουλη μου και έβγαλα χαλια, έκανα γενική και επειδή την άλλη βδομάδα είναι μεγαλοβδομαδα, δεν θέλω να τα έχω για τελευταία στιγμή!

Ο χρήστης paros99 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-04-11, 18:01   #963
Solaris

Περιοχή: Λουτράκι
Προεπιλογή

εξελίξεις στο ματς στεριά - θάλασσα.
μου έστειλε μόλις ένα μνμ που μου λέει οτι με άφησε επειδή θεωρεί τουλάχιστον αρρωστημένο να μπαίνω στα σαιτς και να τον ψάχνω.κι οτι είναι μόνος του και θα παραμείνει κι οτι δε χρειαζεται και δεν εχει ανάγκη κανεναν. (!).κι οτι δε μου εχει πει ποτε ψέματα κι ουτε θα το κάνει ποτε.(?).και κάτι άλλες παπαριές.και του τα πα κι εγω μετα χυμα και ησύχασα.και δεν είπε και κουβέντα.
Ο χρήστης Solaris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-04-11, 19:22   #964
Solaris

Προεπιλογή

...του είπα σε παρακαλώ ας το αφήσουμε εδώ γιατί από τη στεναχώρια θα πάθω τίποτα και μου έστειλε ένα εσεμεσ "σε παρακαλώ προσπάθησε να ηρεμήσεις" χα χα χα χα.μεγάλε, είπα κι εγώ ενάμισο μήνα τώρα έμαθα να ζω χωρίς εσένα....

)) ηρέμησα τώρα.Τα είπα και ξέσπασα.τι άλλο κάνετε; Μαριάν;;πως πάει;;;;
Παλιά 15-04-11, 23:22   #965
tzini.

Προεπιλογή

μαϊστα! μολις εκαψα την πιτσα! πτου πτου φτουυυυυυυ!

παρος... προχτες το βραδυ ημαν πεντελη, στην κουμπαρα μαριαννα.
κ χτες το βραδυ ηταν η κομπαρα εδω! αρχικα φορτωσα μια κουνια,(μενει ακριβως πανω απο το ρεμα, σε ενα στενο που μονο με οπισθεν βγαινεις!), πηγα με το τζιπ για ευννοητους λογους κ παρκαρα απο κατω κ οχι απο πανω στον κεντρικο. κ κοψομεσιαστηκα να κουβαλαω. κ χτες μεσημερι με πηρε τφ η μαριαννου, με χιλια συγνωμη, κ μου ζητησε πισω την κουνια. εχει εναν αληταρα αντρα (ακομα δυστυχως), κ την ειχε ταξει λεει αλλου. κ επειδη ουκ ολιγες φορες την εχω δει νταουλι απ το ξυλο, εδωσα τοπο στην οργη (για αλλη μια φορα) κ δεν ξεχεστηκα με τον μαλακα της, γιατι εχω κ παιδια. κ κανει κ χρηση κοκας ο μαλακοπιτουρας. κ επιτελους την πεισαμε αρκετοι κ πηγε σε δικηγορο κ ξεκιναει τα της πολυποθητης διαδικασιας διαζυγιου. χτες εφυγε ο μαλακας κ πηγε στο αγρινιο (απο εκει ειναι η μανα του, ο πατερας του πυργιωτης) να ηρεμησει λεει. κ μετα θα του πει η μαριαννα για το διαζυγιο. κ δεν θελει να παω μαρτυρας εγω, μηπως κ γινει κανενα χοντρο σκηνικο! α! ετσι πληροφοριακα, εχει κ κουμπουρια στο πατρικο του στα μελλισια το ζωο.

κ σημερα εκλεισα κ κουνια παιδια! σας το ειπα?!

μην σοκαρεστε ειναι πραγματικοτητα. ο τυπος ηταν της θαλασσας παλιοτερα, κατωτερο πληρωμα για να κοψει τα ναρκωτικα. οταν ξεμπαρκαρε (μετα απο 3 χρονια σερι) γνωρισε την μαριαννα. απ την αρχη κατι μου βρωμαγε στο μαλακα. εκανε διαφορα σκηνικα, κ οταν καναν την κορη τσινισε που η μαριαννα δεν μπορουσε (εκ των πραγματων) να δεχετε κοσμο στο σπιτι. κ ξαναεπεσε στα σκληρα για αυτο μωρε το καμαρι μου!
κ φυσικα η μανουλα του κ ο πατερας του ειδαν την μαριαννα κ την εγκυμοσυνη, σαν διεξοδο στο προβλημα του γιου! αμ δε!
αυτος αγαπητες μου δεν θελει ενα γερο μπερντακι ξυλο, να του σακατευτουν δια παντως χερια κ ποδια, γιατι η μαριαννα θα τον τρεφει κ παλι το χαραμοφαη, θελει μια κ εξω!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 15-04-11, 23:25   #966
tzini.

Προεπιλογή

βρε σολαρις, τι εκαμες κ λεει οτι τον εψαχνες στα σιτες? για την τρεχουσα θεση λεει ο πυροβολημενος?! η τπτ αλλο, γιατι ντεν καταλαβα κατι αλλο εγω!
Παλιά 16-04-11, 14:29   #967
Solaris

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tzini01 Εμφάνιση μηνυμάτων
βρε σολαρις, τι εκαμες κ λεει οτι τον εψαχνες στα σιτες? για την τρεχουσα θεση λεει ο πυροβολημενος?! η τπτ αλλο, γιατι ντεν καταλαβα κατι αλλο εγω!
γιατί μ΄άφησε;επειδή μπήκα σε ενα σιτε να χαζέψω φωτός μπας και τον πιάσω αγκαζέ με καμία.και άλλα αντ΄άλλων είδα και άλλα αντ΄άλλων κατήλαβα και άλλα αντ΄άλλων τον έβρισα και του είπα και γεια και τέτοια και φώναζε οτι δεν μου εχει πει ψέματα και τέτοια και την άλλη μέρα η βουρλισμένη τα ξαναείδα λέω μπας και λάθος κάνω που συγχίστηκα και δεν έβλεπα καλά, και, ω, ναι, μια χαρά την είχα κάνει τη μ@λ@κί@ μου τη μεγάλη, και μου λέει αυτός, με ελέγχεις κι εμενα δε με ελέγχει κανείς κι ούτε πρόκειται ποτέ και λέω, σολάρις τέκνον, αυτός έφυγε ήδη και απλώς δε στο χει πει ακόμα.Και το οντι μετά από δυο μερόνυχτα, τρία, μου στέλνει το πασαπόρτι δε συνεχίζουμε μπορεί και να κάνω και λάθος να είσαι καλά.
και κλάμα η σολάρις και να μη μπορεί να σολάρει.γιατί με το που την έβαλε στη μασχάλη την καυτή πατάτα τις συγνώμες και τα με συγχωρείς με το κιλό του τα έστελνε.και να του εξηγεί και να του ξαναεξηγεί αλλά τπτ ο στριμένος το είχε αποφασίσει. τέλος πάντων.μόνος του θέλει να είναι γιατί είναι πολυ μεγάλος μάγκας και περνάει και μόνος του καλά και δεν "εχει ανάγκη κανέναν αυτός".
αμα σου λέει ο άντρας δεν έχω κανεναν ανάγκη.
αυτά.
χτες ξύπνησα στις 2 και έκτοτε δε ματακοιμήθηκα.κουτουλάω στους τοίχους σήμερα.ούτε καφές δε με συνεφέρνει (διπλόνε τον ήπια).
εσείς κοριτσάκιαμ; όλα καλά;;;
Παλιά 16-04-11, 19:47   #968
Merjana

Περιοχή: παλαιό φάληρο
Angry

αχ βρε κούκλα στενοχωρήθηκα πολύ με αυτά που έγραψες όμως φιλενάδα δεν εξεπλάγην έχω να σου πω..αει παράτα τον λοιπόν και προχώρα παρακάτω!

κάθομαι και διαβάζω συνταγές μαγειρικής γιατί ο καλός μου έκανε δηλώσεις ότι δευτέρα βράδυ θέλει πρωτοχρονιάτικο (νηστίσιμο) γιορτινό τραπέζι..για να γιορτάσουμε την πρώτη μας μέρα για το 2011 μαζί, αφού για πρώτη φορά στο έτος θα τον δω μεθαύριο..και κατασυγκινήθηκα και έχω ανασκουμπωθεί και ψάχνω συνταγές με νηστίσιμα!

ευτυχώς δεν ζήτησε και χριστουγεννιάτικο δέντρο κοριτσούδια και την γλιτώσαμε! Οπότε όπως καταλαβαινετε σε μια βδομάδα και πρωτοχρονιά και πάσχα 2 σε 1 θα κάνουμε!

Τζίνι ελπίζω η συνονόματή μου και κουμπάρα σου να έχει σύντομα καλά ξεμπερδέματα και την ελευθερία της! Ειλικρινά δεν το χωράει ο νους μου πως ένας άντρας σηκώνει χέρι σε μια γυναίκα!!!
Ο χρήστης Merjana δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-04-11, 23:43   #969
pashalitsa

Περιοχή: ΡΑΦΗΝΑ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Merjana Εμφάνιση μηνυμάτων
αχ βρε κούκλα στενοχωρήθηκα πολύ με αυτά που έγραψες όμως φιλενάδα δεν εξεπλάγην έχω να σου πω..αει παράτα τον λοιπόν και προχώρα παρακάτω!

κάθομαι και διαβάζω συνταγές μαγειρικής γιατί ο καλός μου έκανε δηλώσεις ότι δευτέρα βράδυ θέλει πρωτοχρονιάτικο (νηστίσιμο) γιορτινό τραπέζι..για να γιορτάσουμε την πρώτη μας μέρα για το 2011 μαζί, αφού για πρώτη φορά στο έτος θα τον δω μεθαύριο..και κατασυγκινήθηκα και έχω ανασκουμπωθεί και ψάχνω συνταγές με νηστίσιμα!

ευτυχώς δεν ζήτησε και χριστουγεννιάτικο δέντρο κοριτσούδια και την γλιτώσαμε! Οπότε όπως καταλαβαινετε σε μια βδομάδα και πρωτοχρονιά και πάσχα 2 σε 1 θα κάνουμε!

Τζίνι ελπίζω η συνονόματή μου και κουμπάρα σου να έχει σύντομα καλά ξεμπερδέματα και την ελευθερία της! Ειλικρινά δεν το χωράει ο νους μου πως ένας άντρας σηκώνει χέρι σε μια γυναίκα!!!
Σε πληροφορώ ότι έχω κρατήσει το χριστουγενιάτικο δέντρο ως τις
12 Φλεβάρη...

Λοιπόν πως το βλέπεις, θα φτιάξεις νηστίσιμο γουρουνόπουλο;;;
Κάντε το σαν τους καλόγερους, βαφτίστε το αγκινάρες και φάτε το!!!
Ο χρήστης pashalitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-04-11, 23:53   #970
pashalitsa

Προεπιλογή

Λοιπόν δεν είναι το όνομά μου Πασχαλίτσα και δε γιορτάζω το Πάσχα! Απλά η πασχαλίτσα είναι το αγαπημένο μου ζουζουνάκι!!!

Με τα σχολεία τώρα, είμαι ανάμεσα σε δυο σχολεία, το ένα είναι η Ελληνογερμανική Αγωγή και το άλλο η Εκπαιδευτική Αναγέννηση. Εντελώς διαφορετικά σχολεία, με πολύ δυνατό πρόγραμμα στα Ελληνικά και τα δυο, η ελληνογερμανική προσφέρει δυνατά δυο ξένες γλώσσες αλλά είναι πιο ακριβή, ενώ η Αναγέννηση προσφέρει μία γλώσσα δυνατά (τα αγγλικά από προνήπιο 5 ώρες τη βδομάδα)- η δεύτερη σε ήπιους ρυθμούς- και πολλά έξτρα (αθλητικά, καλλιτεχνικά κλπ) μέσα στο υποχρεωτικό πρόγραμμα χωρίς έξτρα επιβάρυνση και έρχεται κάπως φτηνότερα... Ίδωμεν, θα πάρουμε απόφαση μέσα στις επόμενες μέρες αλλά έχω εκνευριστεί με την ελληνογερμανική γιατί τη μία μου λένε δε θα κάνουν προνήπιο, την άλλη ότι έγινε τμήμα και έκλεισε, τέλος πάντων, δε μου αρέσει να παρακαλάω κιόλας... Οι άνθρωποι είναι πολύ οργανωμένοι αλλά το όλον μοιάζει με απέραντο εκπαιδευτικό εργοστάσιο...
Παλιά 17-04-11, 09:11   #971
Merjana

Προεπιλογή

καλημερα σε όλες ζουζούνες! Πασχαλίτσα έχω πεθάνει στα γέλια! Μου έφτιαξες την μέρα! Σε ευχαριστώ για την κατανόηση! Έφτιαξα χτες βράδυ μπακλαβά χωρίς τύψεις και σήμερα θα αποφασίσω τι βαφτίσια θα ετοιμάσω για αύριο! Σκεφτόμουν ότι αφού αποκλείεται να νηστεύσουμε Μ. Δευτέρα και δεν εννοώ μόνο το φαί..να μην έχω ενδοιασμούς γιατί εγώ νηστεύω η γυναίκα τόσους μήνες που είναι μακριά, εδώ θα κολλήσουμε! Δίκιο δεν έχω?...και δεν είμαι καμιά θεοφοβούμενη απλά Μ. Εβδομάδα πάντα νήστευα..αύριο θα σας πω τι βαφτίσια έκανα!

Πασχαλίτσα ελπίζω σύντομα να πάρετε την τελική απόφαση για το σχολείο και να είστε απόλυτα ικανοποιημένοι με αυτό!

Καλέ που ειστε και οι υπόλοιπες?
Παλιά 18-04-11, 11:06   #972
ayla

Το avatar του χρήστη ayla

Περιοχή: Rethimno Crete
Προεπιλογή

Καλημέρα και καλή εβδομάδα (που για μένα θα είναι όντως μεγάλη και αντε μην πω τι άλλο θα είναι).
Σήμερα το πρωί τελικά έφυγε ο καλός μου. Δε θα ήθελα ούτε και εσείς θα θέλατε να σας περιγράψω τα δακρύβρεχτα σκηνικά που εκτυλίχθηκαν...Εγώ να τον χαιρετάω ξανά και ξανά και αυτός το ίδιο ..μετά να αγκαλιάζουμε μαζί τη μικρή μας μέχρι που και οι δυο το πήραμε απόφαση ότι έφτασε το πλήρωμα του χρόνου (κοινώς οι @@κίες κομμένες...).
Ετσι λοιπόν από σήμερα είμαι μόνη σα λεμόνι...αλλά όχι βρε δεν είμαι κ τόσο μόνη έχω την μικρή μου που του μοιάζει κ όλας (ειδικά στην ξεροκεφαλιά) και γνωρίζω ότι δεν πρόκειται να πλήξω καθόλου. Για την καθημερινή στενοχώρια αυτό είναι κάτι που εκ πείρας πλέον μπορώ να πω ότι συνηθίζεται. Ε, θα συνηθίσω και πάλι σιγά σιγά. Απλά ξέρετε, -γιατί όλες λίγο πολύ το έχετε βιώσει- ότι οι γιορτές άμα λείπει ο άντρας σας, δεν είναι το ίδιο και για εμάς και για τα παιδιά..
Τι να κάνω; ΥΠΟΜΟΝΗ όπως μου λένε όλοι και λέω κ γω στον εαυτό μου.
Κατα τα άλλα σήμερα είναι πολύ συννεφιασμένη μέρα..(πάει ασορτί με την διαθεσή μου προφανώς)...ενώ ακόμα δεν έχω παραλάβει το γαμοαυτοκίνητο διότι δεν έχουν προσωπικό στο μηχανολογικό της πόλης μας και εδώ και 10 μέρες περιμένω πινακίδες. Καλό ε;
Λοιπόν solaris χέστον τον τύπο αυτόν ρε συ έχει πολλαπλά κόμπλεξ (το λέω κομψά) και δεν αξίζει πραγματικά.
Pashalitsa στα είπα σε πμ για τα σχολεία
Paros τυχερούλα..θα πας στον άντρα σου ε; Α, με τα παιδιά πώς θα τα βολέψεις αυτή τη φορά;
Tzini τι καλέ πράγματα είναι αυτά με την κουμπάρα σου;; Μια εισαγγελική παρέμβαση θα τον στρώσει τον μάγκα μου φαίνεται. Ισως η κουμπάρα να χρειάζεται περισσότερο τη βοήθεια σου τώρα ε;
Αχ...η καλύτερη της παρέας είναι η Merjana για αυτή τη βδομάδα. Κοπελιά, εσύ κυριολεκτικά ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!
Λοιπόν να περάσεις καλά και κοίτα να απολαύσεις κάθε στιγμή με τον καλό σου! (τελικά ντύθηκες στα κοκκινα;; )

Ο χρήστης ayla δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 18-04-11, 12:36   #973
Solaris

Προεπιλογή

Ayla λυπήθηκα δεν ξέρεις πόσο...υπομονή.. (αυτή τη λέξη μου την έλεγε ο στριμμένος.
Αναρωτιέμαι μήπως ο στριμμένος είναι gay.Δεν εξηγείται αλλιώς να λέει είμαι και θα παραμείνω μόνος δεν έχω ανάγκη κανέναν.(δεν είπε καμία, είπε κανέναν).Μήπως.

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!
υγεία και πάλι υγεία!!!
Παλιά 18-04-11, 13:18   #974
ayla

Προεπιλογή

Solaris, Θα μου κάνεις μια χάρη;
Δες το σαν κομβικό σημείο το φετινό Πάσχα: σταμάτα από δω και στο εξής να τον σκέφτεσαι. Σοβαρά στο λέω. Δώσε προθεσμία στον εαυτό σου μέχρι το βράδυ της Ανάστασης. Από την ώρα εκείνη και μετά μην επιτρέψεις στον εαυτό σου να μαζοχιστεί ξανά με τον να τον σκέφτεσαι! Και η μεγάλη εβδομάδα εδώ που τα λέμε ως προθεσμία στον άκρατο μαζοχισμό μεγάλο διάστημα είναι αλλά ας είναι...Δεν πα να ναι και gay και bi και ότι να ναι; Τι σε νοιάζει εσένα;;;
Λοιπόν σκέψου το σοβαρά: Θα μου την κάνεις αυτή την χάρη;;;

Παλιά 18-04-11, 16:29   #975
tzini.

Προεπιλογή

allo και χα κοπελιες μου.

αυλα... κουραγιο. θα περασει παλι ο καιρος!
μαριαννα για πες κανενα νεο!
σολαρις κουλ νταουν!
νιχνιχνιχνοχνοχνοχ... κρονια πολλα πασκαλιιιιτσα!
μαρη γειτωνισσα τσι κομπαρας μου που εισαι?

σε πρωτη φαση την πηγα σε μια ξαδερφη μου, που ειναι υπευθυνη σε ζαρα, εκανε cv-αιτηση, κ σιγουρα θα την καλεσουν απ την inditex για ραντεβου.
για part time αρχικα (διμηνη συμβαση+ αλλη μια) k βλεπουμε. ο μαλεας γυρισε χτες κ σημερα θα του το πει μαλλον. δεν θελει να ειναι μπροστα το παιδι, για ευνοητους λογους παλι!
Παλιά 18-04-11, 17:24   #976
Merjana

Προεπιλογή

Κούκλες φεύγω από το γραφείο και πάω να ετοιμαστώ!

Στόλισα το σπίτι γιορτινά (πασχαλίτσα δεν έβαλα χριστουγεννιάτικο δέντρο), μαγείρεψα από χτες, και πάω κομμωτήριο..δεν ξέρω γιατί αλλά επειδή την Πρωτοχρονιά το συνηθίζω είπα να πάω και σήμερα!

Ο γλυκός μου είναι στο Πέραμα και γύρω στις 8μιση θα είναι σπίτι!!!

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες σας και επανέρχομαι με ανάλυση!

Σας φιλώωωωωωωωωωωωωωωω
Παλιά 18-04-11, 19:11   #977
Solaris

Προεπιλογή

Αμα δεν τα ξαναπούμε μέχρι την Κυριακή, Καλή Ανάσταση να έχουμε! Υγεία και κουράγιο)

Ντίνα.
Παλιά 19-04-11, 09:35   #978
tzini.

Προεπιλογή

καλημερουδια κοπελιες!
αντε κ εσυ τυχερουλα μαριαννου, μια χαρα εισαι τωρα!

πιαδια ριξτε καμια ιδεα εδω
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=87743

γιατι αν κανω μπαμ, θα εκραγω σαν το βεζουβιο!!!!
κ το τσουναμι που θα ακολουθησει θα ειναι σχεδον το ιδιο σε καταστοφικοτητα με αυτο της ιαπωνιας!
Παλιά 20-04-11, 09:06   #979
ayla

Προεπιλογή

Καλημέρα...
Η δική μου Μ.Εβδομάδα συνεχίζεται...ο καλός μου ακόμα να φτάσει στο βαπόρι...ταξιδεύει από χτες το πρωί...και τώρα βρίσκεται σε ένα ξενοδοχείο της Ινδίας και περιμένει τον πράκτορα ...Με πήρε τηλέφωνο όταν ήταν στο αεροδρόμιο του abu dabi (στα Εμιράτα) όπου μου έλεγε ότι είχε λιώσει από τη ζέστη. Εκεί είχε και μεγάλη αναμονή και όπως είναι φυσικό του είχαν παίξει τα νεύρα.
Εμείς φέτος δηλαδή θα κάνουμε ωραίο πάσχα. Δεν έχω διάθεση για τπτ και γενικά όλα μου φαίνονται μουντά και θλιμμένα. Κάθομαι και κοιτάω τα πράγματα του και νομίζω ότι θα φανεί στο σπίτι από λεπτό σε λεπτό.
Κορίτσια πείτε κάτι αισιόδοξο γιατί θα σκάσω!

Παλιά 20-04-11, 14:06   #980
Solaris

Προεπιλογή

η ευτυχία βρίσκεται μέσα μας.Οταν την έχουμε ανάγκη περισσότερο, απλά την ανακαλούμε στη μνήμη μας και όλα είναι πιο γλυκά.Πάρτον ένα τηλέφωνο αν μπορείς έτσι στα ξαφνικά...και πες του κάτι τρυφερό...τώρα είναι οι μέρες...θα νιώσεις τόσο πιο καλά...
Παλιά 20-04-11, 14:51   #981
paros99

Προεπιλογή

Ax βρε ayla.. Λίγο πολύ όλες στην ίδια φάση είμαστε!!! Πέρσι εμένα έφυγε Μ.Τετάρτη και φέτος το Σάββατο πριν την Κ. Δευτέρα.. Όλο πριν απο κάτι φεύγουν..
Σκέψου οτι αυτός είναι μακριά και απο τις 2 σας ενώ εσύ έχεις παρηγοριά την μπουμπού σου!!!
Αλήθεια, τι ταξίδια κάνει το πλοίο που θα πάει, γιατί ο δικός μου κάνει Ινδία-Fujairah(Αραβικά εμιράτα) χάλια ταξίδια ρε γμτ.. Ενώ πριν Αμερική-Καναδά-Ευρώπη...
Ο δικός μου έστειλε mail στην εταιρία για να πάω και περιμένουμε να δούμε τι θα απαντήσουν, το καλό που τους θέλω βέβαια γιατί θα κατέβω Πειραιά και θα γίνει μακελειό!!!! χαχαχαχα!!!!
Τα μικρά λογικά θα τα κρατήσει η μαμά μου, βασικά ήταν τον μικρό να τον πάρει η πεθερούλα στην Πάρο, αλλά δεν την είδα πολύ θερμή και της είπα δεν πειράζει τα κρατάει και η μαμά μου!!!
Εντωμεταξύ η μικρή πάει παιδικό και λείπει τα πρωινά, μίλησα και με την κυρία που έχει τον παιδικό, αν έχει πρόβλημα να πηγαίνει και τον μικρό αν υπάρχει ανάγκη και μου είπε οτι δεν έχει κανένα πρόβλημα οπότε κουτσά στραβά θα τα βγάλουμε πέρα και χωρίς την βοήθεια της πεθερούλας!!!! χαχαχαχαχα!!!!!
Τζίνη η κουμπάρα σου μένει στην Νέα Πεντέλη??? Κοντά στο ρέμα???? Ε δίπλα μένουμε!!! Δεν περνάς για κανένα καφεδάκι????
Πασχαλίτσααααααααα Τι κάνεις????? Αποφάσισες καλέ για σχολείο?? Θα μας έρθεις Βόρεια???? Πάντως δεν ξέρω αν έχεις πάει στο http://www.stcatherines.gr/ είναι αγγλόφωνο σχολείο και πάει και η Μενεγάκη τα παιδιά της εκεί!!! Το έχεις ακουστά???
Στην Λυκόβρυση είναι!!!
Μαριάννα ήρθε ο καλός σου????????????????
Solaris!!!!!!!!! Ξεκόλλα καλέέέέέέέέέέέέέέέέέέέέέέ!!!!!!!!!!

Παλιά 21-04-11, 06:25   #982
pashalitsa

Προεπιλογή

Κορίτσια ζητώ συγνώμη που εξαφανίστηκα αλλά είχαμε δυσάρεστα... Πέθανε ξαφνικά ο πεθερός μου... Τί να πω, λάθος ανθρώπους παίρνει ο χάρος... Η καλή μου η πεθερούλα, έθαψε δυο άντρες σε λιγότερο από ένα χρόνο... Τον πατριό πρώτα και μετά το πατέρα του άντρα μου... Και είχε και το θράσσος να έρθει στην κηδεία να δώσει σόου ότι νοιάστηκε τάχα για τον πατέρα που στέρησε 17 χρόνια από το γιο της και που αν δεν ήμουν εγώ, δεν θα τον είχε δει και ζήσει καθόλου ο άντρας μου... Ευτυχώς έχει τώρα εκτός από τις παιδικές και αναμνήσεις των 6 τελευταίων ετών... Πέρσυ κάναμε Πάσχα όλοι μαζί και μου είπε ο πεθερός μου "αφού έκανα Πάσχα με το γιο μου δε με νοιάζει να πεθάνω αύριο!!!" Και να που δεν πρόλαβε να κάνει επόμενο... Τί να πω, αφού δεν όρμηξα να την κάνω νταούλι στο ξύλο την πεθερά, πάλι καλά... Πάντως αδικείται η γυναίκα! Δε βρίσκεται μια Επίδαυρος, κάτι, να ξεδιπλώσει το ταλέντο της...

Αyla κουράγιο!!! Κάθε φευγιό είναι ένας ξεριζωμός, το ξέρω... Πόσο ψυχοφθόρο είναι να επαναλαμβάνεται αυτή η διαδικασία κάθε τόσο... Και ξέρω πόσο δύσκολες είναι οι πρώτες μέρες μέχρι το σπίτι να βρει ξανά το ρυθμό όπου είσαι πάλι και άντρας και γυναίκα εκεί μέσα... Ποιος σου κρατάει την κόρη σου τώρα που δουλεύεις; Ήρθε η μαμά σου;

Merjana καλώς τον δέχτηκες και ελπίζω τα... καλαμαράκια να ήταν νοστιμα!!!
Όσο για τη "νηστεία" σε είδος έχω αμαρτήσει πολλές φορές Μ. Εβδομάδα... Οι άντρες μας είναι στην κατηγορία των "οδοιπόρων" και έχουν ελαφρυντικά... (εγώ τώρα δεν ξέρω σε τί κατηγορία είμαι αλλά θεωρώ ότι το να δίνεις αγάπη σε όποια μορφή δεν είναι κακό, όποτε και αν το κάνεις). Είδατε, έφτιαξα Θεολογικό ελαφρυντικό μόνη μου!!!

Solaris, έχεις κολλήσει άσχημα με τον τύπο και αν δεν βρεις κάτι άλλο, δεν θα ξεκολλήσεις, σε έχω ψυχογραφήσει... Τί έγινε με εκείνες τις δουλειές που έλεγες;;; Έκατσε κάτι τελικά οριστικά;;;

Paros με όλα αυτά δεν αποφασίσαμε τίποτα... Φύγαμε Κυριακή μεσημέρι για ένα τριήμερο στο Δασικό χωριό στη Β. Εύβοια, να καθαρίσουμε το μυαλό μας και να χαρεί και το παιδί και γυρίσαμε τρέχοντας τη Δευτέρα που μας ειδοποίησαν... Άσε τί ταλαιπωρία και τρέξιμο έχω ρίξει από τότε... Και ακόμα δεν έχουμε τελειώσει με χαρτιά, ΙΚΑ κλπ...
Παλιά 21-04-11, 08:47   #983
tzini.

Προεπιλογή

καλημερα κ απο μενα σε ολες τις κοπελιες!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο pashalitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια ζητώ συγνώμη που εξαφανίστηκα αλλά είχαμε δυσάρεστα... Πέθανε ξαφνικά ο πεθερός μου... Τί να πω, λάθος ανθρώπους παίρνει ο χάρος... Η καλή μου η πεθερούλα, έθαψε δυο άντρες σε λιγότερο από ένα χρόνο... Τον πατριό πρώτα και μετά το πατέρα του άντρα μου... Και είχε και το θράσσος να έρθει στην κηδεία να δώσει σόου ότι νοιάστηκε τάχα για τον πατέρα που στέρησε 17 χρόνια από το γιο της και που αν δεν ήμουν εγώ, δεν θα τον είχε δει και ζήσει καθόλου ο άντρας μου... Ευτυχώς έχει τώρα εκτός από τις παιδικές και αναμνήσεις των 6 τελευταίων ετών... Πέρσυ κάναμε Πάσχα όλοι μαζί και μου είπε ο πεθερός μου "αφού έκανα Πάσχα με το γιο μου δε με νοιάζει να πεθάνω αύριο!!!" Και να που δεν πρόλαβε να κάνει επόμενο... Τί να πω, αφού δεν όρμηξα να την κάνω νταούλι στο ξύλο την πεθερά, πάλι καλά... Πάντως αδικείται η γυναίκα! Δε βρίσκεται μια Επίδαυρος, κάτι, να ξεδιπλώσει το ταλέντο της...
με βαζεις σε πιο σοβαρες σκεψεις να επικοινωνησω (κρυφα) με τον πεθερο μου, που δεν εχουν επαφες με τον αντρα μου κ εγω προσωπικα δεν τον εχω δει ποτε απο κοντα!(ουτε κ απο μακρια δηλ. παρα μονο σε φωτο).
κ φυσικα ο λογος ειναι η πεθερα μου. αν βρειτε θεση στν επιδαυρο κρατα κ μια για εμας. ψυχικο θα κανεις.

παρος μενει κατω απο την αγ. συλα κ ακριβως πανω-διπλα απο το ρεμα.
δεν θυμαμαι να σου πω κ ακριβως το δρομακι. απ την πελυρα της συλα με σκαλακια κατεβαινεις! (σαν καλντεριμι τσιμεντενιο ειναι)
Παλιά 21-04-11, 09:24   #984
paros99

Προεπιλογή

Παράθεση:
καλημερα κ απο μενα σε ολες τις κοπελιες!

με βαζεις σε πιο σοβαρες σκεψεις να επικοινωνησω (κρυφα) με τον πεθερο μου, που δεν εχουν επαφες με τον αντρα μου κ εγω προσωπικα δεν τον εχω δει ποτε απο κοντα!(ουτε κ απο μακρια δηλ. παρα μονο σε φωτο).
κ φυσικα ο λογος ειναι η πεθερα μου. αν βρειτε θεση στν επιδαυρο κρατα κ μια για εμας. ψυχικο θα κανεις.

παρος μενει κατω απο την αγ. συλα κ ακριβως πανω-διπλα απο το ρεμα.
δεν θυμαμαι να σου πω κ ακριβως το δρομακι. απ την πελυρα της συλα με σκαλακια κατεβαινεις! (σαν καλντεριμι τσιμεντενιο ειναι)

Καλημέρρρραααα!!!!
Μόλις γυρίσαμε απο την Εκκλησία, πήγαμε και κοινωνίσαμε!!
Χαχαχαχαχ!!!! Τζίνιιιιιι σοβαρά μιλάς??? Αντεεεεεε έλα για καφέέέέέέέ!!!!!!

Πασχαλίτσα μου ζωή σε σας.. Πωπω ο άντρας σου τυχερός ήταν μέσα στην ατυχία του.. Ξέρετε πως το φοβάμαι αυτό??? Δλδ να πάθουν κάτι οι γονείς του και να είναι αυτός στην θάλασσα... Και εντάξει η πεθερά είναι μικρή σχετικά 65 αλλά ο πεθερός είναι 75.. Ο άντρας σου πως είναι τώρα????

Παλιά 21-04-11, 09:28   #985
tzini.

Προεπιλογή

πασχαλιτσα κ εγω ηθελα να σε ρωτησω πως ειναι ο αντρας σου?
νιωθει τυψεις? ενιωσε τυψεις? το ξαπερασε? γαιτι αν γινει κατι τετοιο σε εμας, ο αντρας μου θα παθει σιγουρα μιας μορφης καταθλιψη.

για τον καφε να εισαι στανδ βαυ αγαπητη παρος. εχετε κ παιδικη χαρα μου εχει πει η μαριαννου μου. επαιζε με την κορη του νικοπολιδη η μικρη της.
Παλιά 21-04-11, 09:48   #986
Solaris

Προεπιλογή

Zωή σ΄εσάς! και της αδερφής μου ετέλεψε ο καημένος ο πεθερός πρόσφατα.Τα πέρασε κι αυτή.Τον πατέρα μου δεν τον βλέπω και τόσο καλά...
Παλιά 21-04-11, 11:16   #987
pashalitsa

Προεπιλογή

Ο άντρας μου δεν έχει λόγο να έχει τύψεις. Είχαν παρεξηγηθεί τελευταία, τώρα μαθαίνω ότι πάλι η πεθερά μου έβαλε την ουρά της. Μάθαινε ότι τραπέζωνα τον πεθερό μου και ότι χαιρόταν το εγγόνι του κλπ. και σκύλιαζε. Τον προσέγγισε και άρχισε να λέει διάφορα για μένα. Ό,τι και να σκέφτηκε δεν πειράζει. Εκεί που πήγε θα καταλάβει. Έδωσα πολύ μεγάλο αγώνα για να έχει μια σχέση με τον άντρα μου και πέτυχα να κάνω Πάσχα πέρσυ με έναν άνθρωπο που ο άντρας μου δεν ήθελε ούτε να πει το όνομά του. Αν εκείνοι με κατηγορούν και αν εκείνος με πήρε στη γιορτή μου και μου είπε πικρές κουβέντες, δεν πειράζει, το κατάλαβα το γιατί, έχει πέσει πάλι πολύ δηλητήριο... Και όταν ο άλλος ήταν αμόρφωτος και πως να το πω ευγενικά "όπου φυσάει ο άνεμος πάω" δεν πειράζει. Ο Θεός να το συγχωρέσει, εγώ τον έχω συγχωρέσει. Εγώ και αύριο το πρωί να φύγω, έχω τη συνείδησή μου καθαρή ότι μόνο καλό έχω κάνει στη ζωή μου. "Τόση καλοσύνη καταντάει βλακεία" λέει η μάνα μου , "είσαι μαζοχίστρια", λέει ο άντρας μου (σχετικά με το πόσο τον έχω ωθήσει να έχει σχέση με τους δικούς του), "είναι ηλίθια και την εκμεταλλεύονται" λέει ο πατέρας μου για εμένα! Δεν πειράζει, Αυτός που σταυρώνεται σήμερα έχει άλλη άποψη και αυτό μου φτάνει... Μια φορά Τον παρακάλεσα γονατιστή να βγει το παιδί μου καλά και μου το έκανε, παρόλο που υπήρχαν 10 λόγοι να μη γίνει έτσι... Αυτό μου φτάνει για να συνεχίζω να είμαι αυτή που είμαι...
Παλιά 21-04-11, 11:47   #988
Merjana

Προεπιλογή

Ζωή σε σας Πασχαλίτσα είναι πραγματικά οδυνηρό όλο αυτό και χαίρομαι που πήρες την πρωτοβουλία να φέρεις τον άνδρα σου κοντά με τον πατέρα του.

Εμείς περάσαμε πολύ όμορφα και χαίρομαι που επιτέλους είναι κοντά μου..βέβαια μου είπε ότι μάλλον θα ξαναφύγει μέσα Μαίου για περίπου ενάμιση μήνα και μετά θα επιστρέψει για να κάνουμε μαζί διακοπές

Χτες βράδυ ξεστόλισα τις καμπανούλες και τις πευκοβελόνες και στόλισα το σπίτι με κοτούλες, λαγουδάκια και πασχαλινά αυγουλάκια

Με βοήθησε να φτιάξουμε τσουρέκια και απόψε θα βάψουμε τα αυγουλάκια μας..καθότι λατρεύει την μαγειρική και θέλει να ανακατεύεται μέσα στην κουζίνα..την Κυριακή ανήμερα Πάσχα θα γνωρίσει τους δικούς μου για πρώτη φορά μετά από ενάμιση χρόνο σχέσης..είμαι πολύ συγκινημένη και χαίρομαι που επέστρεψε κοντά μου, όταν έρχεται νιώθω πιο δυνατή και ασφαλής..
Παλιά 21-04-11, 15:09   #989
Solaris

Προεπιλογή

Μαριάν,

Aχ εύχομαι να πάνε ΟΛΑ ΚΑΛΑ!πολύ ωραία είναι όλα αυτά!
Λοιπόν τη σελίδα στο Φ/Β μου πρότειναν να την βγάλω βιβλίο (με αυτά που γράφω μέσα).
Καλά είμαι, είπα όχι στον τύπο που ήθελε τα πάντα δωρεάν.Και goodbye Katakolo.Δεν πειράζει.
Ανησυχώ για το γαμπρό μου που λόγω βάρους και χοληστερίνης στα 310 του είπε ο γιατρός κάνε Πάσχα φέτος, γιατί λυπάμαι αλλά του χρόνου δε θα είσαι εδώ για να κάνεις, και απορώ που δεν εχεις πάθει τπτ ακόμα.
Και χέστηκε ο γαμπρός από το φόβο του.Κι εμείς από παραδίπλα, ο γαμπρός ετών 49.Παιδάκια μικρά.
Αυτά.Λόγω αφραγκίας είναι το πρώτο πάσχα που δεν πήρα σε κανέναν δώρο εκτός από μια φίλη που δεν τη βλέπω συχνά και χαλάλι της.Πως κατήντησα έτσι;
Και έφαγα και σουβλάκια χτες βράδυ.Αν δεν τα΄τρωγα, θα΄σκαγα.
Λοιπόν οι πεθερές όλου του κόσμου το ονοματάκι τους θένε.Τίποτα και κανένας δεν τους νοιάζει πέραν αυτού.Οταν φέρονται απαίσια, ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ.εχω και φίλες και η αδερφή μου ΑΣΧΕΤΑ ονόματα έβγαλαν γιατί το θεώρησαν λιγότερο άξιο καυγά.Να κάνει φασαρία στις εκκλησιές η πεθερά σας το υπογράφω εγώ και με τα δυο χέρια ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΠΟΤΕ.γιατί θα γίνει ρόμπα.ΞΕΚΟΥΜΠΩΤΗ.(συγγνώμη!).Εκβιάζει, λοιπόν, με ο,τι μπορεί, εκεί που την παίρνει.Μη της κάνετε τέτοια χατήρια.Κανείς δεν τα αξίζει.Μη μάθετε να ζείτε με εκβιασμούς.Το πολύ πολύ να μη σας ξαναμιλήσει για κάποια χρόνια, αλλά εντέλει θα το ξεπεράσει.Ολα ξεπερνιούνται.
Καλά μου κορίτσια σας εύχομαι Καλή Ανάσταση, με ΥΓΕΙΑ και αντοχές.Και ο,τι άλλο επιθυμείτε.Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που με ακούσατε και μου είπατε και μερικά πολύ σωστά πράγματα, το εκτιμώ.

Ντίνα.
Παλιά 22-04-11, 00:43   #990
tzini.

Προεπιλογή

basika ειμαι κ πολυ σκατα ψυχολογικα αυτη τη στιγμη, αλλα που θα παει θα ανκαμψω.

η επιτυχια εχει το τιμημα της!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 22-04-11, 00:51   #991
tzini.

Προεπιλογή

σχεδον ολο το φορουμ εχει διαβασει τα ρεζιλικια μας
(1150 εμφανισεις στο θεμα μου κ 50 απαντησεις δια του παροντος.)
εκανα μακακια που το εβαλα? αλλα επρεπε να δω τι θα πουν κ αλλοι (ξενοι) πανω στο θεμα μας, γιατι ολοι οι γνωστοι μας, μας λενε οτι εχουμε ανεχτει κ παρα πολλα. κ ειδικοτερα εγω, ασε που κατι φιλοι με φωναζουν ιωβ!

οι μονοι που μου λενε να μην μιλαω κ να κανω πισω μονιμως ειναι οι γονεις μου!
Παλιά 22-04-11, 01:06   #992
tzini.

Προεπιλογή

γκουντεναχτεν!
κ καλη μερεν!
Παλιά 22-04-11, 10:16   #993
Solaris

Προεπιλογή

Kάποιο δίκιο έχουν που τα λένε.Στο ξαναλέω: το απόλυτο ΤΡΟΠΑΙΟ για τους παππούδες είναι το ΟΝΟΜΑ τους.Με κάθε μέσο, θεμιτό, ή αθέμιτο, θα προσπαθήσουν να το κατακτήσουν.εμενα η μάνα μου έδωσε σχεδόν όλη της την περιουσία στην αδερφή μου την πρώτη επειδή θα της έβγαζε το όνομα της.Και πρόσεξε πρώτα το βάφτησαν και ΜΕΤΑ τα έδωσε.Εδώ και τα δικά μου θέλει σ΄αυτήν να τ΄αφήσω, ως άκληρη.Τι μου λες.
Κοιτάχτε το καλύτερο για εσάς, αλλά σε εκβιασμούς μην υποκύπτετε-ως αρχή στη ζωή σας. Εγώ δε θα έκανα τέτοιο χατήρι σε έναν άνθρωπο που δε με στήριξε.Μια κολλητή μου έκανε το ίδιο, και η πεθερά ούτε καν ήρθε στο μαιευτήριο να δει το παιδί όταν γεννήθηκε, ούτε και το εχει δει ποτέ, και η κοπέλα ένα μάλαμα.Γιατί; γιατί τους πέταξε και μέχρι απ΄το σπίτι η πεθερά και χίλια άλλα δυο.Και τους πέταξε με κλητήρα.Να σου έρχεται ο κλητήρας στα καλά καθούμενα και να σου λέει φύγε γιατί σε διώχνει η πεθερά σου.Να σου κρατάει το ταχυδρομείο την αλληλογραφία καιτους λογαριασμούς, και όταν παραπονέθηκε στον ταχυδρόμο της λέει : μα μας είπε η πεθερά σου πόσο στρίγγλα είσαι, και καλά κάνουμε και τα δίνουμε σ΄αυτή τα γράμματα κι όχι σ΄εσένα.
Ακαδημαϊκά στα γράφω Tzini για να δεις η πεθερά ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ!!!!!!!

και άπειρες τέτοιες ιστορίες θα υπάρχουν.δεν το συζητάμε.Μη της δώσετε όμως το τρόπαιο.Και μην αισθάνεσαι άσχημα επειδή το μοιράζεσαι.Πως αλλιώς θα πάρεις πέντε γνώμες αντικειμενικές; οι γερμανοί λένε το εξής: μοιρασμένη χαρά ίσον διπλή χαρά και μοιρασμένη θλίψη ίσον μισή θλίψη.

γκουντ μόρνινγκ εβριμπόντι.
Παλιά 22-04-11, 12:25   #994
pashalitsa

Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμείς προσπαθούμε κάπως να βρούμε το ρυθμό μας... Ευτυχώς ο άντρας μου δε φαίνεται να το έχει πάρει πολύ βαριά...
Τζίνι κορίτσι μου εγώ έχοντας ζήσει περίεργες παρόμοιες καταστάσεις έθεσα βέτο στον άντρα μου (άσε που το έβαλε αυτός πρώτος). Όποιος προκαλεί πρόβλημα στο σπίτι μας δεν ξαναμπαίνει μέσα! Απλά πράγματα!
Παλιά 22-04-11, 14:09   #995
tzini.

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο pashalitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κορίτσια!!! Εμείς προσπαθούμε κάπως να βρούμε το ρυθμό μας... Ευτυχώς ο άντρας μου δε φαίνεται να το έχει πάρει πολύ βαριά...
Τζίνι κορίτσι μου εγώ έχοντας ζήσει περίεργες παρόμοιες καταστάσεις έθεσα βέτο στον άντρα μου (άσε που το έβαλε αυτός πρώτος). Όποιος προκαλεί πρόβλημα στο σπίτι μας δεν ξαναμπαίνει μέσα! Απλά πράγματα!
πολυ σωστη σε βρισκω! για να δουμε τι θα γινει κ με τη δικη μας ιστορια!
εκανα την κινηση κ πηρα τφ στην ανδρο. ειχα ξαναπαρει κ στο παρελθον, αλλα δεν πετυχαινα κανεναν. διακρινα συγκινηση κ χαρα απ την γυναικα του πεθερου μου, κ μας περιμενει με ανοιχτες αγκαλες. δεν το ειπε στον πεθερο, γιατι θα του ερθει αποτομο (εχει καποιες αριθμιες) κ ηταν σε αθλια ψυχολογικη κατασταση για το θεμα του προσκλητηριου.

εκανε μεγαλη μακακια τοτε ο αντρας μου, του το ελεγα αλλα δεν με ακουγε!
Παλιά 22-04-11, 14:53   #996
pashalitsa

Προεπιλογή

Παράθεση:
πολυ σωστη σε βρισκω! για να δουμε τι θα γινει κ με τη δικη μας ιστορια!
εκανα την κινηση κ πηρα τφ στην ανδρο. ειχα ξαναπαρει κ στο παρελθον, αλλα δεν πετυχαινα κανεναν. διακρινα συγκινηση κ χαρα απ την γυναικα του πεθερου μου, κ μας περιμενει με ανοιχτες αγκαλες. δεν το ειπε στον πεθερο, γιατι θα του ερθει αποτομο (εχει καποιες αριθμιες) κ ηταν σε αθλια ψυχολογικη κατασταση για το θεμα του προσκλητηριου.

εκανε μεγαλη μακακια τοτε ο αντρας μου, του το ελεγα αλλα δεν με ακουγε!
Πολύ καλά έκανες!
Παλιά 23-04-11, 16:16   #997
Merjana

Προεπιλογή

Κούκλες εύχομαι σε εσάς και τις οικογένειές σας Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα!
Πολλές ευχές και για αυτούς που είναι μακριά αυτές τις μέρες! Σύντομα κοντά σας!
Παλιά 23-04-11, 18:32   #998
pashalitsa

Προεπιλογή

Καλή Ανάσταση! Καλό Πάσχα! Πολλές ευχές σε όσους ταξιδεύουν σε όλο τον κόσμο για ήρεμες θάλασσες! Καλή επάνοδο στα σπίτια τους να έχουν οι ναυτικοί μας!
Παλιά 23-04-11, 18:52   #999
Solaris

Προεπιλογή

Koριτσάκια, Καλή Ανάσταση με Υγεία!Κουράγια!!! the best is yet to come!!!
Παλιά 24-04-11, 02:32   #1000
tzini.

Προεπιλογή

Χριστος ανεεεεστη!

καλα ταξιδια στους αντρες μας!
εφαγα κ εσκασα! παω να σκασω στον υπνο τωρα!
(κ ειχα πααρα πολυ καιρο να πιω (χοντρο)κοκα κολα!)
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές