Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Να καταχωρηθεί στα πρακτικά του συμβουλίου πως με απόφαση της δ/νσεως απαγορεύονται δια ροπάλοι οι λέξεις:

ΤΖΑΚΙ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΚΑΛΕΣ (ειδικα σε χριστουγεννιατικη περιοδο που στολιζονται!!}

ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ

ΤΕΝΤΕΣ

Η δνση δεν έχει και ζηλευει με πάθος!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Εχω το δεύτερο και το τέταρτο

Και σύζυγο που επιμένει εδώ και χρόνια να μου πάρει το τρίτο:tongue:

Πόσο κινδυνεύω;:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορούλες μου γεια.

Λαλίστατες μου είστε και σας χαίρομαι:

1) Επέστρεψα από το σχολείο. Πάνω-κάτω τα ίδια μου είπε η δασκάλα του {:rolleyes:} αλλά το περίμενα... Ηταν καλύτερα ομως τα πράγματα από πέρσι.

Μου είπε πως είναι ένα παιδί με τρόπους, εκπλητικό λεξιλόγιο, που φαίνεται πως έχει πολλά ερεθίσματα από το σπίτι του και αυτό είναι υπέρ του, που όμως "χάνει" στο ότι το μυαλό του ξεφεύγει οπότε και δεν ακούει όσα λέγονται. Της είπα, για να την "ιντριγκάρω" λίγο μήπως και κάτι αλλάξει, πως στο tae know do μου είπαν πως από πέρσι έχει ωριμάσει πολύ και πως η καθηγήτρια των αγγλικών του μου είπε {πράγματι μου το είπε} πως είναι εξαιρετικός στο μάθημα και το μόνο της θέμα είναι πως κάποιες φορές μιλάει χωρίς να του έχει δώσει το λόγο αλλά πως αυτό είναι κατι που το έχουν τα περισσότερα παιδιά σε αυτή την ηλικία. Νομιζω πως κατάλαβε αυτό που ήθελα να της πω. Της είπα πως θα προσπαθήσει κι αλλο, θα του μιλήσω και πως ειμαι παντα στη διάθεση της! ;)

Και δεν χαίρεσαι;

Ολα θα γίνουν...

Αγάλι,αγάλι...

2) Κορούλες μου, δεν προλαβαίνω να ανοίξω το θέμα των χριστουγέννων τώρα... :? Και όταν λέω δεν προλαβαίνω, εννοώ πως δεν έχω τον χρόνο που χρειαζεται για να είμαι και εκεί 100%! Συγχωρέστε με και κάντε λίγο υπομονή μέχρι τέλος του μήνα, να ολοκληρώσω τις ετοιμασίες του πάρτυ και μετά... θα γίνει πανζουρλισμός! Θα το κατα-ευχαριστηθούμε ΟΛΕΣ!!! ;)

Ανυπομονούμε:P:p

Link to comment
Share on other sites

Εχω το δεύτερο και το τέταρτο

Και σύζυγο που επιμένει εδώ και χρόνια να μου πάρει το τρίτο:tongue:

Πόσο κινδυνεύω;:tongue:

xaxaxaxaxaxa εγω εχω το 1ο κ το 4ο, θα ηθελα πολυ κ το 3ο αλλα σκεφτομαι το ρευμα, θα δειξει στην πορεια!!!

ειδες ειρηνη το φιογκακι κανει την προσπαθεια του!!! κ βασικα αυτα που ειπε η δασκαλα ειναι αυτα που επιβραβευουν εσας κ την διαπαιδαγωγιση που του εχετε κανει!!!:P

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaxa εγω εχω το 1ο κ το 4ο, θα ηθελα πολυ κ το 3ο αλλα σκεφτομαι το ρευμα, θα δειξει στην πορεια!!!

:tongue::tongue::tongue::tongue:

Για όσες δεν έχετε πού να απλώσετε και μένετε Αθήνα,είναι βασικότατο το 3ο.

Αλλά για μένα είναι περιττό,μιας και απλώνω σε ενα διαμέρισμα-γιαπί,οπότε βρέξει-χιονίσει δεν με νοιάζει πότε θα πλύνω-απλώσω

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη το σαλόνι σου είναι ανοιχτόχρωμο η σκούρο,που συνδυαζεται με τα ριχτάρια.Τα δικά μου επιπλα είναι σκούρα καρυδί και δυσκολευομαι να βαλω σκούρο καφε.

Σκουρόχρωμα θα έλεγα αν και λόγω οικονομικών δεν συνδυάζονται όλα μεταξυ τους γιατι τα πηραμε σε διαφορετικες περιοδους... :tongue:

Εγώ νομίζω πως θα ταίριαζε υπέροχα το σκούρο καρυδί {κάπως έτσι είναι και το κεντρικό μου τραπεζάκι αλλά και τα άλλα του σαλονιού}. Με σκούρο καφέ:

ΚΟΥΡΤΙΝΑ

ΡΑΝΕΡ

ΡΙΧΤΑΡΙΑ

το σαλονι μου αυτη τη στιγμη εχει μια πολυ χουχουλιαρικη και φθινοπωρινη οψη.. Κάπου θα βαλω και μερικά κουκουναρια που εχω και θα είναι ομορφα ολα... :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιας και το θέμα των ημερών είναι τα γενέθλια, να ρωτήσω κι εγώ κάτι?

Είναι τα πρώτα γενέθλια του πιτσιρίκου μου την άλλη Παρασκευή (19/10). Θα τα κάνουμε το Σάββατο. Τούρτα θα παραγγείλω έτοιμη. Δε θα έχω πολύ κόσμο. Θα είναι ο νονός του με την κοπέλα του, ένα φιλικό ζευγάρι (χωρίς παιδιά), ένα φιλικό ζευγάρι με μία κορούλα στην ίδια ηλικία με τον δικό μου (6 μέρες διαφορά έχουν) και ένας φίλος με τις δίδυμες κόρες του 2,5 χρονών. Το θέμα μου είναι τι να μαγειρέψω...

Σκεφτόμουν να φτιάξω τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, hot-dog-άκια, σπανακοπιτάκια και μία μπόμπα και να παραγγείλω καλαμάκια χοιρινά και κοτόπουλου. Πώς σας φαίνεται?

Θα σκάσετε! Σούπερ καλά μου ακούγονται!

Υ.Γ. Δώσε τη δυνατότητα στον εαυτό σου να ξεκουραστεί αφού βλέπεις πως δεν τραβάει.. χθες κουραστηκες πολυ. Ξεκουρασου και παίξε με το αγγελακι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

α! και τα μωβ ποτηρια......ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ! :D το μωβ ειναι το αγαπημενο μου χρωμα! τα εχω δει κι εγω στα τζαμπο εδω και πολυ καιρο και τα λιμπιζομαι.. αλλα δισταζω να τα παρω γιατι τα σπαω πανευκολα τα κουζινικα μου οποτε παντα διαλεγω τα πιο λιτα και φθηνα που μπορω να βρω!

Και γω σπάω πολυ ευκολα κουζινικα... :|

Γι αυτό και τα καθημερινά μου είναι από το jumbo, 0,99 λεπτά το ένα ποτηράκι...:D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερες..μπαινω συχνα πυκνα στο θεμα σας και πραγματικα ειναι υπεροχα αυτα που λετε και κανετε στα θεμα οργανωσης σπιτιου.χριστιανα το στεγνωτηριο θα σου λυσει τα χερια.εχω σωθει εδω και 2 χρονια με δυο μωρα και 5-6 πλυντηρια την εβδομαδα χαιρομαι να πλενω ρουχα.επισης τα ρουχα βγαινουν λιγοτερο τσαλακωμενα.εχω το πιο φτηνο της αγορας ενα caddy καπου 300 ευρω το πηρα.τσιμπαει λιγο το ρευμα αλλα χαλαλι(καπου 20-30 ευρω εξτρα το διμηνο)μετα βλεπω οτι πληρωνουμε ποσα λεφτα στα χαρατσια και νευριαζω γρρρ

Καλώς ήρθες καλό μου γαλατάκι!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

kaλησπέρα παιδιά!!

Έλειψα καιρό γιατί ο πατέρας μου είναι στο νοσοκομείο. Ευτυχώς είναι καλύτερα και μάλλον θα βγει αύριο- λευχαιμία έχει, σε αντιμετωπίσιμη (ως τώρα) μορφή.

Εύα συλληπητήρια για τον παπού, να εχετε πάντα την πολύτιμη ανάμνησή του μαζί σας.

Αθάνατη Ελληνίδα μάνα!!! ;);)

Αυτό ξαναπές στο Ειρήνη μου, εγώ ζουσα μακριά της 26 χρόνια και τώρα που ήρθαμε στο πατρικό μου και μένουμε από κάτω απολαμβάνω τα ταπεράκια που ανεβοκατεβαίνουν:-)

Από τν άλλη κι εκείνη χάρη σε μένα έφαγε για πρώτη φορά καλαμαράκια κοκκινιστά και μανιτάρια! Επόμενος στόχος το χταπόδι με κοφτο μακαρονάκι. Το πιστεύετε, δεν έχει δοκιμάσει ποτέ!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


christmas-decor-new.jpg

κατι αντιστοιχω εχω κανει απλα αντι για μπαλες εβαλα ροδια ΕΙΡΗΝΗ ανοιξε το θεμα τ χριστουγεννιατικο

εσεις μιλατε για δουλειες και εγω για χριστουγεννα....

Αυτό ήταν χτύπημα ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΝΗ!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ παλι

τα ντουλαπια μου ειναι τελεια, ξεσαβουρωσα κ προς το παρον πεταξα μονο μια τσαντα, τα υπολοιπα τα εβαλα σε ενα ντουλαπι που το ονομασα σαβουροντουλαπο, ολα τα αλλα τελεια! μα 27 ταπερακια απο συσκευασιες???????????????????????????ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εβαλα κ ενα πλυντηριο της μικρης

αδειασα το πλυντηριο πιατων

εβαλα πιατικα μεσα

μαγειρεψα κ για εμας κ για την μικρη

Τωρα πρεπει

να καθαρισω ψυγειο

να απλωσω

Πόσα ταπεράκια........????? :shock::shock::shock: Αχ δεν νιώθω καλά... ζαλίζομαιιιιιιιι!!!!

Υ.Γ. Ξεκουράσου, έκανες πολλά!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονούμε:P:p

Πραγματικά χαίρομαι για όσα μου είπε ΠΟΛΥ! Το να ακούς πως έχεις καλό παιδί είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή....

Εδώ, παίρνω την ευκαιρία, να σας ευχαριστήσω ΟΛΕΣ, για το ενδιαφέρον σας, για τα προσωπικά σας μηνύματα αλλά και που ρωτάτε και ενδιαφέρεστε.

Εχουμε γίνει σουπερ τέλεια παρέα και σας νιώθω δικά μου άτομα. Που καταλαβαινόμαστε και νοιαζόμαστε η μία την άλλη.... Ευχαριστώ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

kaλησπέρα παιδιά!!

Έλειψα καιρό γιατί ο πατέρας μου είναι στο νοσοκομείο. Ευτυχώς είναι καλύτερα και μάλλον θα βγει αύριο- λευχαιμία έχει, σε αντιμετωπίσιμη (ως τώρα) μορφή.

Ε ρε γμτ... :? κι άλλα άσχημα νέα... :cry:

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ του βρε κορίτσι μου...!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...