Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημερα σε ολες

Πωπω ποσα γραψαατε παλι.

Καταρχην εχωω να πω οτι μαζι σας συμμαζευτηκε το σπιτι μου τωρα με αυτα που βλεπω μαλλον θα γινω και καλλιτεχνης (:rolleyes:). Ειστε τοσο δημιουργικες και χρυσοχερες μπραβο βρε κοριτσια. Ειδικα με τις τουρτες εμεινα! Αποθηκευω ολα υατα τα ωραια σαιτ να αρχισω λιγο να ασχολουμαι γιατι ο καιρος περναει γρηγορα και η μπουμπου θα μεγαλωσει....:)

Βλεπω φθινοπωριασε σε σας...Εδω ακομα ζεστη...Πηγαμε παιδιατρο στις 11 και ειχα τη μικρη ξυπολητη ουτε παπουτσακια δεν τις εβαλα ...ζεστηηηηη....Και ανυπομονω για τα χριστουγεννα ρε γμτ...Μπαινω και διαβαζω το παλιο θεμα να μπαινω στο κλιμα χχαχα.

Επισης το στεγνωτηριο ειναι σωτηριο ειδικα αν εχεις νυχτερινο ρευμα δεν εχεις και θεμα με ΔΕΗ. Εμεις με το μωρο και τα πλυντηρια εχουμε σωθει. Μενω ισογειο και δεν μπορω να πλωνω εξω γιατι ερχονται ολες οι βρωμιες απο το δρομο. Να το παρετε Χριστιανα μου.

Αντιγονη τα καταφερνεις μια χαρα με το μωρο μπραβο σου.

Χρυσα μου βαζε κι εσυ καμια συνταγη ολο ωραια φαγητα κανεις.

Ειρηνη ελπιζω να εχεις καλα νεα απο το σχολειο.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μιας και το θέμα των ημερών είναι τα γενέθλια, να ρωτήσω κι εγώ κάτι?

Είναι τα πρώτα γενέθλια του πιτσιρίκου μου την άλλη Παρασκευή (19/10). Θα τα κάνουμε το Σάββατο. Τούρτα θα παραγγείλω έτοιμη. Δε θα έχω πολύ κόσμο. Θα είναι ο νονός του με την κοπέλα του, ένα φιλικό ζευγάρι (χωρίς παιδιά), ένα φιλικό ζευγάρι με μία κορούλα στην ίδια ηλικία με τον δικό μου (6 μέρες διαφορά έχουν) και ένας φίλος με τις δίδυμες κόρες του 2,5 χρονών. Το θέμα μου είναι τι να μαγειρέψω...

Σκεφτόμουν να φτιάξω τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, hot-dog-άκια, σπανακοπιτάκια και μία μπόμπα και να παραγγείλω καλαμάκια χοιρινά και κοτόπουλου. Πώς σας φαίνεται?

Μια χαρά.....ωραιότατα τα φαγητά σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ τις προηγούμενες χρονιές είχα χάσει την μπάλα με το χριστουγεννιάτικο θέμα....νομίζω προπερσυ ήταν τελευταία φορά που διάβαζα και είχα νιώσει τόσο ωραία!!!!

Οπότε Κορίτσια φέτος ανυπομονώ να νιώσω χριστουγεννιάτικα...το έχουμε όλοι τόσο ανάγκη μέ τόση μαυρίλα......Ειρήνη φέτος επιβάλλεται να μας βάλεις στο christmas spirit!!!

Εγώ στολίζω τέλος Νοεμβρίου πάντα σκ, για να είναι και οι κορούλες μου εδώ να με βοηθήσουν και ο μπαμπάς τραβάει βίντεο.....τέλος του δίνουμε το αστεράκι και το βάζει ψηλά στο δέντρο :P :p (πάντα συγκινούμαι κάθε χρόνο όταν το κάνουμε αυτό)

Νάσια πολύ ωραίες τούρτες!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα πέρασμα στο μπάνιο,εβαλα ενα πλυντήριο,καθάρισα το ντουλάπι με τα φαρμακα και επ'ευκαιρία τις πετσέτες στο από πάνω ραφι και την ντουλάπα εξωτερικά.Εβαλα ενα σύντομο πλυντήριο, συμπληρώνοντας με τα πρωινά ποτήρια μας, το χτεσινοβραδυνό,εφτιαξα πορτοκαλάδες και για τους δυο μας και πάω για μαγείρεμα.

Νασια ,υπέροχες οι τούρτες σου!

Ευα,θα ερθει και σε εσας η δροσούλα και μαλιστα από οσο είδα πρεπει να βρεξει κιόλας...

Θα σας βάλω το χθεσινό φαγητό με τις μελιτζάνες,καποια αλλη κοπέλα μου το ζήτησε(συγγνωμη που δεν θυμάμαι),αργότερα..


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σούπερ, ήρθα τακτοποιήσα τα πράγματα.....και τώρα περιμένω παιδιά!!!

το σπίτι το σκούπισα και το σφουγγάρισα ήδη άρα είμαστε καθαρά!

Τι ωραία που είναι να οδηγείς βρε παιδί μου!!!! (αφήστε με εμένα να το λέω κανα χρόνο ακόμα χαχαχχααχ)

Να σας πω επίσης και ένα κόλπο που κάνω με την σαλάτα λάχανο....επειδή εμείς είμαστε σαλατοφάγοι, με το που έρχεται το φθινόπωρο το γυρνάμε σε μαρούλι ή σε λάχανο.....ακούστε λοιπόν τι κάνω με το λάχανο για να μην παιδεύομαι....

Αγοράζω ένα μεσαίο άσπρο λάχανο, ένα μικρό κόκκινο και 4 μεγάλα καρότα.

Κόβω το άσπρο στην μέση και το τρίβω στο μαντολίνο (έτσι το λένε?) και το ρίχνω σε μια λεκάνη μεγάλη τριμμένο....μετά τρίβω το μισό κόκκινο λάχανο και το ρίχνω και αυτό μέσα στην λεκάνη...πάνω απο τα λάχανα τρίβω τα 4 καρότα.....σκεπάζω την λεκάνη με μεμβράνη και την βάζω στο ψυγείο....έτσι έχω έτοιμη σαλάτα για κάθε μέρα και δεν παιδεύομαι εκείνη την ώρα να την τρίψω.....αν δεν θέλετε λεκάνη το βάζετε και σε ένα μεγάλοοοο ταπερ αν έχετε και το κλείνετε με το καπάκι ....Η σαλάτα κομμένη στο ψυγείο αντέχει 5 μέρες και είναι σαν φρέσκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα σούπερ, ήρθα τακτοποιήσα τα πράγματα.....και τώρα περιμένω παιδιά!!!

το σπίτι το σκούπισα και το σφουγγάρισα ήδη άρα είμαστε καθαρά!

Τι ωραία που είναι να οδηγείς βρε παιδί μου!!!! (αφήστε με εμένα να το λέω κανα χρόνο ακόμα χαχαχχααχ)

Να σας πω επίσης και ένα κόλπο που κάνω με την σαλάτα λάχανο....επειδή εμείς είμαστε σαλατοφάγοι, με το που έρχεται το φθινόπωρο το γυρνάμε σε μαρούλι ή σε λάχανο.....ακούστε λοιπόν τι κάνω με το λάχανο για να μην παιδεύομαι....

Αγοράζω ένα μεσαίο άσπρο λάχανο, ένα μικρό κόκκινο και 4 μεγάλα καρότα.

Κόβω το άσπρο στην μέση και το τρίβω στο μαντολίνο (έτσι το λένε?) όλο και το ρίχνω σε μια λεκάνη μεγάλη τριμμένο....μετά τρίβω το μισό κόκκινο λάχανο και το ρίχνω και αυτό μέσα στην λεκάνη...πάνω απο τα λάχανα τρίβω τα 4 καρότα.....σκεπάζω την λεκάνη με μεμβράνη και την βάζω στο ψυγείο....έτσι έχω έτοιμη σαλάτα για κάθε μέρα και δεν παιδεύομαι εκείνη την ώρα να την τρίψω.....αν δεν θέλετε λεκάνη το βάζετε και σε ένα μεγάλοοοο ταπερ αν έχετε και το κλείνετε με το καπάκι ....Η σαλάτα κομμένη στο ψυγείο αντέχει 5 μέρες και είναι σαν φρέσκια!!!

Είναι πολύ βολικό ετσι αλλα όλα τα λαχανικά όταν κόβονται οξειδώνονται και χάνουν τις βιταμίνες τους:confused:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασια μου αυτο με τη σαλατα ειναι σωτηριο. Εγω εχω βολεευτει και με αυτες του Βασιλοπουλου και ανακατευω μαζι με τη δικια μου και την αγοραστη.

Ηλιαχτιδα τα φαγητα ειναι μια χαρα.

Τι ωραια ολες εχετε γιορτες και γενεθλια τωρα κοντα.

Εγω θα στολισω 3 Δεκεμβρη στα γενεθλια του αντρουλη. Αλλα ηδη πιο πριν ξεκιναω λιγο λιγο και απο κατι καθε μερα.

Βασια μου ευελπιστω χριστουγεννα να ειμαι Αθηνα να μας ενημερωσεις για οτι οργανωσετε.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

christmas-decor-new.jpg

κατι αντιστοιχω εχω κανει απλα αντι για μπαλες εβαλα ροδια ΕΙΡΗΝΗ ανοιξε το θεμα τ χριστουγεννιατικο

εσεις μιλατε για δουλειες και εγω για χριστουγεννα....

Ααααα!!!!!!ΤΕΛΕΙΟ!!!!

Πολύ ομορφη ιδέα:):):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Γραψατε πολλα και σημερα, δεν σας προλαβαινω! Καθημερινες τελικα δεν εχω καθολου χρονο..

Εμεις ειμαστε καλα σε γενικες γραμμες..

Σημερα εβαλα γιγαντες στο φουρνο με μπολικο κρεμμυδακι, σκορδακι, φρεσκια ντοματουλα και ενα κλωναρι σελερι... Μοσχομυριζει η γειτονια, πριν λιγο βγηκε η διπλανη και μου λεει "ΤΙ μαγειρευεις ρε κοπελα μου; Μας τρεχουν τα σαλια!" :D

Περιμενω να γυρισει το γλυκοφλεβαρακι απο το σχολειο..

-Μαγειρεψα

-Εβαλα ηλεκτρικη

-Σφουγγαρισα

-Εκανα το μπανιο με χλωρινη

-Αλλαξα σεντονια

Και τωρα πρεπει:

-Να μαζεψω ενα πλυντηριο

-Να απλωσω αλλο ενα

-Να αλλαξω τα ριχταρια μας

Δευτερες και Πεμπτες η μικρη μου λειπει +μια ωρα τα απογευματα σε μουσικοκινητικη - ζωγραφικη + θεατρικο παιχνιδι εναλλαξ οποτε βρισκω ευκαιρια τοτε και οσα δεν προλαβα να κανω τα πρωινα που λειπει τα κανω τοτε.. Π.χ. κανενα ξεσκονισμα με το μαλλακτικο μας - κανενα μικρο σιδερωμα - να φτιαξω κανενα ευκολο γλυκακι ή να βαλω πλυντηριο και να μαζεψω τα παιχνιδακια της.

Μπηκαμε σε σειρουλα παλι φιλεναδιτσες! :D

Επισης ειμαι ΠΟΛΥ χαρουμενη γιατι 20/10 εχει γενεθλια η μαμα μου και επειδη στο σπιτι της δεν μπορει να κανει κατι (εχει τη γιαγια μου κοντα της που εχει αλτσχαϊμερ και διαφορα αλλα προβληματα υγειας), κανονισαμε να το κανουμε στο δικο μου σπιτι!!! Θα καλεσει λιγους συναδελφους της και σκεφτομουν να εχουμε μπουφε με ευκολα πραγματακια μιας και θα ψησουμε στην αυλη μας (εχουμε υποστεγο οποτε ακομα κι αν μας τα χαλασει ο καιρος, δεν πτοουμαστε! :wink:).. Γενικα εγω που ψοφαω για μαζωξεις :mrgreen: ειναι η καλυτερη μου! :D

Αλλα νεα δεν εχω.. Την αλλη Παρασκευη αποφασισα να σουλουπωσω λιγακι τα νυχακια μου.. Των χεριων γιατι συνεχως χαλανε με τις δουλειες και των ποδιων γιατι τα περιποιηθηκα τελευταια φορα τον Ιουλιο :oops: και θελουν τριψιμο (σκαψιμο θελουν βασικα αλλα τελος παντων :lol:)

Αυτα προς το παρον κοριτσακια μου!

Καλη συνεχεια σε ολες!

Φιλακια! :D

Υ.Γ. ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ για το χριστουγεννιατικο θεμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω μολις γυρισα

σαν γραμματεας εχω να πω οτι ειμαι μαρτυρας για ολες τις τρελλες που ξεσηκωθηκαν με τα χριστουγεννα :tongue::tongue::tongue:

εχω μεινει πολυ πισω στον προγραμμα το σημερινο οποτε τρεχω. θα το εχω ομως ανοιχτο και θα πηγαινοερχομαι (κλασσικα...)


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ παλι

τα ντουλαπια μου ειναι τελεια, ξεσαβουρωσα κ προς το παρον πεταξα μονο μια τσαντα, τα υπολοιπα τα εβαλα σε ενα ντουλαπι που το ονομασα σαβουροντουλαπο, ολα τα αλλα τελεια! μα 27 ταπερακια απο συσκευασιες???????????????????????????ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εβαλα κ ενα πλυντηριο της μικρης

αδειασα το πλυντηριο πιατων

εβαλα πιατικα μεσα

μαγειρεψα κ για εμας κ για την μικρη

Τωρα πρεπει

να καθαρισω ψυγειο

να απλωσω

δεν νομιζω να προλαβω να κανω κατι αλλο σημερα, το απογευμα θα παμε να κανουμε κατι αλλαγες σε δωρα της μικρης απο την βαπτηση, κ αυριο το απογευμα επισης!

νασια οι τουρτες απλα τελειες!!!

βασια κ εγω ετσι το κανω, αλλα δεν κοβω πολυ, για 2-3 μερες, βαζω στο ταπερ χαρτι κουζινας κ τα σκεπαζω γυρω γυρω

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου γεια.

Λαλίστατες μου είστε και σας χαίρομαι:

1) Επέστρεψα από το σχολείο. Πάνω-κάτω τα ίδια μου είπε η δασκάλα του {:rolleyes:} αλλά το περίμενα... Ηταν καλύτερα ομως τα πράγματα από πέρσι.

Μου είπε πως είναι ένα παιδί με τρόπους, εκπλητικό λεξιλόγιο, που φαίνεται πως έχει πολλά ερεθίσματα από το σπίτι του και αυτό είναι υπέρ του, που όμως "χάνει" στο ότι το μυαλό του ξεφεύγει οπότε και δεν ακούει όσα λέγονται. Της είπα, για να την "ιντριγκάρω" λίγο μήπως και κάτι αλλάξει, πως στο tae know do μου είπαν πως από πέρσι έχει ωριμάσει πολύ και πως η καθηγήτρια των αγγλικών του μου είπε {πράγματι μου το είπε} πως είναι εξαιρετικός στο μάθημα και το μόνο της θέμα είναι πως κάποιες φορές μιλάει χωρίς να του έχει δώσει το λόγο αλλά πως αυτό είναι κατι που το έχουν τα περισσότερα παιδιά σε αυτή την ηλικία. Νομιζω πως κατάλαβε αυτό που ήθελα να της πω. Της είπα πως θα προσπαθήσει κι αλλο, θα του μιλήσω και πως ειμαι παντα στη διάθεση της! ;)

2) Κορούλες μου, δεν προλαβαίνω να ανοίξω το θέμα των χριστουγέννων τώρα... :? Και όταν λέω δεν προλαβαίνω, εννοώ πως δεν έχω τον χρόνο που χρειαζεται για να είμαι και εκεί 100%! Συγχωρέστε με και κάντε λίγο υπομονή μέχρι τέλος του μήνα, να ολοκληρώσω τις ετοιμασίες του πάρτυ και μετά... θα γίνει πανζουρλισμός! Θα το κατα-ευχαριστηθούμε ΟΛΕΣ!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις εστειλα απειλητικο μηνυμα στον αντρα μου πως θα πρεπει να ετοιμαστει να αρχισει να φοραει ρουχα που βρωμοκοπανε μουχλα κ αηδια γιατι δεν εχω που να απλωνω τα ρουχα.

και τι μου απαντησε?

-θελεις να παρουμε στεγνωτηριο??:shock::tongue::P;)

βρεεεε λεςςςς??????????

Να καταχωρηθεί στα πρακτικά του συμβουλίου πως με απόφαση της δ/νσεως απαγορεύονται δια ροπάλοι οι λέξεις:

ΤΖΑΚΙ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΚΑΛΕΣ (ειδικα σε χριστουγεννιατικη περιοδο που στολιζονται!!}

ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ

ΤΕΝΤΕΣ

Η δνση δεν έχει και ζηλευει με πάθος!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...