Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

ηλεκτρονικο τσιγαρο


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια....

να σας πω λοιπον τον προβληματισμο μου.....

πριν την εγκυμοσυνη καπνιζα αρκετα( αυτοκινητο σπιτι κτλ) μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος το εκοψα αυτοματως....γεννησα θηλασα τον γιο μου και μετα το κοψιμο του θηλασμου το αρχισα αυτοματως...μην με ρωτατε γιατι απλα με τραβουσε....

τωρα λοιπον θελω να το ξανακοψω.....και σκεφτομαι το ηλεκτρονικο τσιγαρο....τι γνωμη εχετε??το εχει δοκιμασει καμια???δεν μπορω να το κοψω...μου φαινεται δυσκολο...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Λέτα μου,

καλησπέρα!!! Τυχαία πέτυχα το ποστ σου!!!

Λοιπόν, για το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχω ακούσει ότι είναι καρκινογόνο. Η γυναίκα που μου κρατούσε το παιδί το αγόρασε, της το είπανε και το πέταξε. Επίσης, κι άλλους συναδέλφους κυρίως που το είχανε αγοράσει... δεν τους ξαναείδα μετά από λίγο καιρό!!!

Θα προτείνω και σε σένα το σάιτ που είχα προτείνει και στην Έλλη και στον καθένα που μου λέει ότι θέλει να κόψει το κάπνισμα:

www.skeftomai.gr

Δίνει δωρεάν το πρώτο μέρος του βιβλίου για την διακοπή του καπνίσματος. Είναι φο-βε-ρο!!! Ρίξε μια ματιά!!!

κάτι τέτοιο έψαχνα και βρήκα το φόρουμ πάρεντς...

Καλή επιτυχία!!!

(Καλά, αν δεν ήτανε τζάμπα θα με κατηγορούσανε για ποσοστό τόσες φορές που το έχω διαφημίσει!!!:lol::lol::lol:)


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα leta.καταρχάς να σου ζήσει το παιδάκι σου,να είναι πάντα γερο και καλότυχο.και τώρα στο θέμα μας:εγώ κάπνιζα 16 χρονια,και κάπνιζα ένα πακέτο την ημερα,και επειδή είμαι στη προσπάθεια για παιδάκι όλο έλεγα να το κόψω και όλο δεν μπορούσα.όσο άκουγα τους γύρο μου να μου λένε ότι δεν θα τα καταφέρεις,ότι χρειάζομαι βοήθεια και να πάω στο τάδε γιατρό η στο τάδε κέντρο,τόσο εγώ πείσμονα...άρχισα το ψάξιμο και έπεσα πάνω στο ηλεκτρονικό τσιγάρο,το πήρα βασικά να ελαττώσω το κάπνισμα,αλλα εδώ και 3 μήνες δεν ακούμπησα κανονικό τσιγάρο.όσο για το αν είναι η δεν είναι καρκινογονο μπες εδώ και θα κατάλαβες(e-kapnisma.gr)εγώ πάντως προτιμώ κάτι που "ίσος" να είναι καρκινογόνο από κάτι που σίγουρα είναι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα leta.καταρχάς να σου ζήσει το παιδάκι σου,να είναι πάντα γερο και καλότυχο.και τώρα στο θέμα μας:εγώ κάπνιζα 16 χρονια,και κάπνιζα ένα πακέτο την ημερα,και επειδή είμαι στη προσπάθεια για παιδάκι όλο έλεγα να το κόψω και όλο δεν μπορούσα.όσο άκουγα τους γύρο μου να μου λένε ότι δεν θα τα καταφέρεις,ότι χρειάζομαι βοήθεια και να πάω στο τάδε γιατρό η στο τάδε κέντρο,τόσο εγώ πείσμονα...άρχισα το ψάξιμο και έπεσα πάνω στο ηλεκτρονικό τσιγάρο,το πήρα βασικά να ελαττώσω το κάπνισμα,αλλα εδώ και 3 μήνες δεν ακούμπησα κανονικό τσιγάρο.όσο για το αν είναι η δεν είναι καρκινογονο μπες εδώ και θα κατάλαβες(e-kapnisma.gr)εγώ πάντως προτιμώ κάτι που "ίσος" να είναι καρκινογόνο από κάτι που σίγουρα είναι.
a και κάτι ακόμη και τα συμπεράσματα δικά σου.λόγο της πεθεράς μου τον τελευταιο καιρό τον περνάω καθημερινά στο θεαγένειο νοσοκομείο,e πιστεψεμε έχω δει γιατρούς να "ατμιζουνε" κανονικά στους διαδρόμους του νοσοκομείου.επειδή εγώ προσωπικά πριν το αγοράσω έριξα πολύ μελέτη και εχασα πολλές ώρες στον υπολογιστή ψάχνοντας μου ανάβουν τα λαμπάκια όταν άκου να λένε με τόση eυκόλια και χωρίς καμια βάσιμη πληροφορία,ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΟ.επίσημη ανακοίνωση της ΕΟΦ λείε ότι εκτος από την νικοτίνη(που ακόμη και αυτή την βάζεις άμα θες)δεν έχουνε βρει tpt το επικίνδυνο.μεγάλες καπνοβιομηχανες όπως είναι η μάλμπορο που ξοδεύουνε τρισεκατομμύρια το χρόνο για διαφορες μελέτες,θα το είχανε εξαφανίσει αν έβρισκαν κάτι κακό γιατί δεν θέλουν να χάσουν κομμάτι από την πίτα.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου ανάβουν τα λαμπάκια όταν άκου να λένε με τόση eυκόλια και χωρίς καμια βάσιμη πληροφορία,ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΟ.

Η γυναίκα που λέω έλαβε την πληροφορία από συγγενικό της πρόσωπο, γιατρό. Δεν ήτανε απλά ότι "κάπου το άκουσε" κι αυτή. Το έψαξε στον ιατρικό κύκλο και το επιβεβαίωσε.

Επίσης, ως πρώην καπνίστρια εδώ και 3,5 χρόνια (κάπνιζα πάνω από ένα πακέτο την ημέρα για πάνω από 10 χρόνια) επέτρεψέ μου να αμφισβητώ εάν ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ περίπτωση θα μπορούσε να με βοηθήσει το εν λόγω σκεύασμα να το κόψω. Μπορεί να μην καπνίζεις, μπορεί να μην απαγορεύεται στους εσωτερικούς χώρους, αλλά δεν προσφέρει καμία απεξάρτηση από την κίνηση και τη συνήθεια. Πάλι μιλάω ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ που για καιρό δεν ήξερα τι να κάνω με τα χέρια μου και ήθελα τσιγάρο...

Καλή συνέχεια για όποιον θέλει να το κόψει ή να το περιορίσει με οποιονδήποτε τρόπο επιλέξει και του ταιριάζει!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Λέτα θα σου πω την δική μου εμπειρία και όχι ότι έχω ακούσει.

Κάπνιζα 2 πακέτα "βαριά" τσιγάρα την ημέρα, ξεκίνησα το ηλεκτρονικό πριν 6 μήνες όχι για να το κόψω αλλά ως εναλλακτικό τρόπο "καπνίσματος" στο γραφείο, από τότε δεν έχω βάλει κανονικό τσιγάρο στο στόμα μου ατμίζω μόνο και μάλιστα με φθίνουσα πορεία σε σημείο που το υγρό για το ηλεκτρονικό τσιγάρο μου κρατά από 4 μέρες στην αρχή ένα μήνα τώρα. Το έψαξα πολύ ρώτησα και γιατρούς όλοι χάρηκαν με την πορεία αυτή και επικροτούν την βοήθεια που μου έδωσε.

Χαίρομαι πολύ τους ανθρώπους που κατάφεραν να το κόψουν χωρίς ένα τέτοιο ενδιάμεσο στάδιο και μακάρι να μπορούσα κι εγώ, όμως δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Όσο για το καρκινογενές του θέματος μπορείς να δεις και στην ιστοσελίδα που σου έδωσε η Νας και τις αναλύσεις του Δημόκριτου που αναφέρονται.

Μην φοβάσαι και ψάξτο ότι μας οδηγεί στην απομάκρυνση μας απο το αποδεδειγμένα καρκινογόνο τσιγάρο και την οριστική απελευθέρωση μας απο αυτό είναι σίγουρα καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...