Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

παντως για να μην ειμαστε κ παραλογοι στην βαπτηση καλεσα καποιους ανθρωπους κ ξεροντας οτι εχουν οικονομικο προβλημα τους ειπα οτι η προσκληση ειναι ανευ δωρου. 5 οικογενειες ηταν, οι 2 ηρθαν χωρις δωρο (κ αλλοι 2 δεν ηρθαν καθολου), αλλα δεν με ενοιαξε καθολου γιατι προτιμουσα να ερθουν για το παιδι παρα να μην ερθουν λογω δωρου.

μπραβο σου,πολυ καλα εκανες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπραβο σου,πολυ καλα εκανες!

μα οταν λειπουν τα βασικα απο μια οικογενεια, το δωρο θα κοιταξω?

πολυ στεναχωριεμαι με τετοιες καταστασεις. μια ξαδελφη μου με 2 μικρα παιδια, τους κοψαν το ρευμα.....:(

Link to comment
Share on other sites

Παει και αυτη η μερα..

Σιδερωσα και τα τακτοποιησα.

Συμμαζεψα ολο το σπιτι, καθαρισα παγκους, εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο.

Σκουπισα εκτος απο τα υπνοδωματια, σφουγγαρισα, και καθαρισα και τα σκαλια της εισοδου.

Ξεσκονισα το σαλονι και καθαρισα κ τακτοποιησα το ψυγειο που πολυ το χρειαζοταν!

Φτανει για σημερα!;)

Παω να παιξω με τη μικρουλα μου και θα τα πουμε αυριο κορες!

μακια πολλα σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

χριστιανα μπορει η κουμπαρα σου να θελει οντως να φτιαξει τις σχεσεις σας ή απλα να το κανει καιλογω του γαμου της.εγω ειμαι της αποψης να της βαλεις οσα χρηματα μπορεις και να σε κανουν εσενα να αισθανθεις καλα οτι εισαι ενταξει απεναντι της.

εγω δεχτηκα αστρονομικα ποσα ως δωρο γαμου μιας και η μιση καταγωγη μου κραταει απο κρητη και εγω ομως εχω κανει αναλογα βεβαια ολα αυτα last yaer;)

εγω παντως ενα δωρο που θυμαμαι στο γαμο μου ηταν ενα σετ πυτζαμες γυναικειες:tongue:

και στη βαφτιση του μικρου μια κουκλα:shock: ναι ναι μια κουκλα τι πειραζει που βαφτιζαμε το γιο μας λεπτομερειες:lol::lol::lol:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Xριστιάνα, καταρχήν πιστεύω πως έστω και εκ των υστέρων θα πρέπει να κάνεις μια συζήτηση μαζί της -για όλα αυτά που σε έχουν ενοχλήσει και για τις απορίες σου- τώρα που τα πράγματα έχουν στρώσει.

Τώρα, σχετικά με το δώρο του γάμου δώσε όσο μπορείς να δώσεις.

Συμφωνώ απολύτως με την Yotou, σημασία έχει να έχουμε δίπλα μας ανθρώπους και να μοιραζόμαστε μαζί τους τις χαρές μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια θα το ξαναγραψω και ας με πειτε γραφικη κοιτατε και στο εξωτερικο για τετοια ειδη στην Ειρηνη της ειχα βρει κατι αμφθηνα για τον γαμο για μπαταριες κουζινας

Ηλιαχτιδα δες εδω http://www.ebay.co.uk/itm/Modern-Stylish-Pull-Out-Spray-Kitchen-Sink-Mixer-Tap-/260921379040?pt=UK_HomeGarden_Kitchen_SinksTaps_GL&hash=item3cc02048e0 ειναι σπιραλ και παμφθηνο ψαχομε γενικα και ελλαδα και εξωτερικο παντως οτι και να βαλεις εκτος αο αυτο που σου εβαλα θα σε ενοχλει φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Επισης καποια κοπελα ειχε ζητησει τεχνοτροπια με τον τοιχο λοιπον π δικος μας ειναι 4*3 χρειαστηκα ενα κιλο το βασικο χρωμα που το εκανα πρασινο ανοιχτο πρασινο-κιτρινο και εκανα γραμμες με πρασινο βαθυ ο τροπος ...Βαζει χαρτοταινια για τις γραμμες οπως τις θες εσυ και βαφεις τον τοιχο 2 χερια με τον τροπο που ειπα πιο πριν χαρτοταινιες για κασες και διακοπτες και σοβατοπια αφου στεγνωσει βγαζεις τις χαρτοταινιες και θα δεις να σχηματιζονται οι λευκες γραμμες αν θες να τις βαψεις αλλο χρωμα δεξια και αριστερα απο καθε λευκη βαζεις παλι χαρτοταινια και με το πινελο τις βαφεις το δευτερο χρωμα παλι 2 χερια αφου στεγνωσει βγαζεις την χαρτοταινια και πας στο επομενο και να ο τοιχος...

Προσοχη αφου τελειωσετε το βαψιμο της ημερας πολυ καλο πλυσιμο στα συνεργα που χρησιμοποιησετε μεχρι να βγαλει παντελλως καθαρο νερο και εξω στο μπαλκονι και τα αφηνετε να στεγνωσουν κρεμοντας τα και απο κατω εναν κουβα ααα και αμεσως σφουγγαρισμα στο μπαλκονι που τα καθαρισατε για να τα χρησιμοποιησετε και στο μελλον και αν περισσεψει μπογια ελαχιστο νερακι απο πανω κλεινετε το καπακι και μπορειτε στο μελλον να βαψετε και αλλον τοιχο

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα σου το λέω εγγυημένα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΔΩΣΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΛΙΑ!!!!!!!!!!

εκτός και αν σου έφτιαξε 3000 μπομπονιέρες,λοιπόν χονδρική το τόπι εγώ το παίρνω 20 ευρώ,το πολύ να χάλασε 2 τόπια για 800 μπομπονιέρες,να χάλασε 3?????????? δεν πάει πιο πάνω. Τα 300 ? πόθεν?

άσε που είναι μεγάλη κουτοπονηριά να μην σου τα δείξει νωρίτερα,για κανένα λόγο δεν δικαιολογείται!Το οτι φέρεται καλά τώρα δεν μου λέει τίποτα,ο γάμος και η βάφτιση είναι μοναδικές στιγμές για εναν άνθρωπο και δεν επιτρέπεται να δημιουργήσεις θέμα.

Εγώ δεν θα έδινα χρήματα καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Χριστιαννα ενα τοπι τουλι δεν νομιζω να εχει πανω απο 50 ευρω και το τοπι βγαζει καμια 300αρια μπουμπουνιερες το λιγοτερο

20 ευρώ αυτό που παίρνω εγώ που είναι καλό ποιοτικά υπάρχει και με 13 ευρώ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον, οπως σας ειπα το θεμα εχει να κανει με την κουμπαρα μου.

Ειναι διακοσμητρια και καποτε αναλαμβανει και διακοσμησεις γαμων, μπομπονιερες και τετοια..

Ερχεται λοιπον και ο δικος μου γαμος και μου προτεινει να μου φτιαξει αυτη τις μπομπονιερες μου [θα την πληρωνα φυσικα].

Οκ,, μου φερνει καταλογους, φωτο, υλικα, τις διαλεγουμε και περιμενω.

Ενα μηνα πριν το γαμο ξεκινησε να τις φτιαχνει.

Εγω της ελεγα να μου φερει μια γιατι ηθελα να τη δω.

Ολο μου ελεγε ναι,ναι και ολο το απευφευγε.

Εξ αρχης συμφωνησαμε να της δωσω τα μισα λεφτα μπροστα και τα υπολοιπα μετα το γαμο και με επαιρνε τηλ να της δωσω και τα υπολοιπα πριν καν τις τελειωσει!

Ολο της ελεγα να μου φερει μια και ολο προφασιζοταν διαφορα οτι πχ ξεχασε, αυριο κλπ.

Και φτανουμε στις δυο μερες πριν το γαμο.

Εκνευρισμενη εγω πηγα απροοπτα στο μαγαζι της και της ζητησα να μου δειξει τις μπομπο μου.

Και μου τις δειχνει. ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ εγω. Δεν ηταν καμια σχεση με αυτο που διαλεξα! Αλλο πουγκι, αλλο χρωμα , αλλο υλικο... και ηταν απαισιες κοριτσια.

Ντραπηκα να της πω πως δεν μου αρεσαν γιατι αλλωστε 2 μερες πριν το γαμο δεν προλαβαινε να τις αλλαξει.

Περνω μια στο σπιτι την βλεπει ο αντρας μου επαθε σοκ.

Την βλεπει η μανα μου μου ελεγε τι αθλιο πραμα ειναι αυτο, την ειδαν και κατι αλλες συγγενεις χαλια μου λεγαν.

ΧΑΛΙΑ και εγω...Η μανα μου την πηρε τηλ και της ειπε να της αλλαξει καπως.

Με παιρνει και εμενα η κουμπαρα κ με ρωτησε αν θελω να τους βαλει τουλι να βγαινει καπως μεσα απο το πουγκι για να γινουν πιο εντυπωσιακες. της ειπα οχι. μια μερα πριν το γαμο οτι δεν θα προλαβαινε και πως ηδη της ειχα πληρωσει ακριβα και δεν ειχα αλλα χρηματα για τα τουλια.

Ακολουθησαν πολλα σκηνικα με απειλες εκ μερους της να μην ερθει στο γαμο.:shock:

Να μην τα πολυλογω, ηρθε και τις εφτιαξε εν τελει, εβαλε κατι τουλια και ηταν οκ.

Και ερχομαστε στο θεμα μας.Εδω στην Κυπρο υπαρχει ο ατυπος νομος πως οσα λεφτα μου δωσεις στο γαμο σου θα σου δωσω και εγω. Δωρα δεν παιρνει κανεις. Αν μου βαλεις 100 θα στα βαλω και εγω. Αν μου βαλεις 500 θα κοψω το λαιμο μου να στα επιστρεψω..

Μια μερα μετα που λετε μετα το γαμο ανοιγουμε τους φακελους με τα χρηματα.

Η καρτα της κουμπαρας πουθενα.

Και αναρωτιομασταν.Μα καλα τιποτα?Μηπως δεν ειχε λεφτα και θα τα βαλει πιο μετα?Τουλαχιστον ενα να ζησετε δεν θα επρεπε να γραψει?

Τιποτα. και ετσι υποθεσαμε πως τα τουλια ηταν το δωρο της.

Και τωρα παντρευεται αυτη.

Τι να κανω κοριτσια?δεν εχω ιδεα ποσα αξιζαν τα τουλια?

Σκεφτομαι..αν της βαλω 300 θα ειναι λιγα?αν της βαλω 600 θα ειναι πολλα?

δεν εχω ιδεα πραγματικα!

τι θα κανατε στη θεση μου?

Σορυ για το μεγαλο ποστ

Και σας ευχαριστω που το διαβασατε.

300 ευρώ δεν είναι καθόλου λίγα....ίσα ίσα που μου φαίνονται και πολλά!!!

Δηλαδή δώρα στους γάμους δεν πάνε???? Πρέπει υποχρεωτικά λεφτά????

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα παντρευεται αυτη.

Τι να κανω κοριτσια?δεν εχω ιδεα ποσα αξιζαν τα τουλια?

Σκεφτομαι..αν της βαλω 300 θα ειναι λιγα?αν της βαλω 600 θα ειναι πολλα?

δεν εχω ιδεα πραγματικα!

τι θα κανατε στη θεση μου?

Χριστιανάκι μου, σου γράφω τις σκέψεις μου για το θέμα που σε απασχολεί.

Δεν ξέρω αν διάβασες νωρίτερα, σχετικό μου ποστ περί φιλίας. Λίγα πράγματα έγραψα αλλά ίσως να κατάλαβες πως στο θέμα "φιλία" και στα "δικά μου άτομα" είμαι αυστηρή. Αυστηρή στον τρόπο που φέρομαι αλλά και στον τρόπο που μου φέρονται. Και αυτό όχι γιατί είμαι δεσποτική ή το έχω χόμπυ να φέρομαι άσχημα στον κόσμο {ίσα-ίσα} αλλά γιατί πιστεύω πως τα δικά μας άτομα δεν πρέπει να τα πληγώνουμε και πρέπει να τους φερόμαστε όσο καλύτερα γίνεται ακριβώς επειδή τα έχουμε επιλέξει στη ζωή μας. Το ίδιο περιμένω και από εκείνα.

Αρα, θεωρώ τη συμπεριφορά της κοπέλας, τουλάχιστον απρεπή. Από την αρχή δεν φέρθηκε καλά....

Και σου ζητούσε τα χρήματα επίμονα {άκομψο} και δεν σου έδειχνε την ΔΙΚΗ ΣΟΥ μπομπονιέρα {άσχημο} και τελικά σου παρουσίασε κάτι άσχετο με αυτό που είχες παραγγείλει σε μία σημαντική στιγμή στη ζωή σου {απαράδεκτο} αλλά και σε απειλούσε να μην έρθει στο γάμο σου!!! {ανεπίτρεπτο!} :|:neutral:

Για τους παραπάνω λόγους και επειδή δεν είχε την ευγένεια να σου πει αν αντιμετώπιζε κάποιο θέμα {όπως θα έκανα εγώ στη θέση της, θα σου έλεγα "Κορίτσι μου, αυτή τη στιγμή δεν έχω χρήματα για το δώρο που θα ήθελα να σου κάνω αλλά να ξέρεις πως με την πρώτη ευκαιρία, θα το κάνω"!, οπότε εσύ και δεν θα είχες κανένα θέμα, γιατί το να μην έχει ο άλλος χρήματα εκείνη τη στιγμή είναι ανθρώπινο και κατανοητό αλλά και εκεινη θα είχε φερθεί σωστά, εγώ θα της έκανα ακριβώς το ίδιο δώρο. Ακριβώς όμως. Άντε να έβαζα μία ευχετήρια κάρτα. Μέχρι εκεί.

Όταν θα κάνει και εκείνη παιδί {με το καλό} τότε θα μπορέσεις να "ανταποδώσεις" τα δώρα που κάνει εκείνη στο δικό σου το τελευταίο διάστημα {περίεργο αυτό που αναφέρεις}...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα μου, εγώ δε θα σου πω τι θα δώσεις, αλλά κι εμένα τα 300? μου φαίνονται πολλά. Πάντως, εγώ που έφτιαξα τις μπομπονιέρες και για το γάμο μου, αλλά και για τη βάφτιση του μικρού μόνη μου και πήρα τα τούλια έτοιμα κομμένα, μου κόστισε 9 λεπτά το κάθε κομμάτι (λιανική τιμή και έτοιμο κομμένο, όχι τόπι, όπως, προφανώς, το πήρε η κουμπάρα σου). Πόσες μπομπονιέρες σου είχε φτιάξει?

Εγώ στη θέση σου, ειλικρινά, δεν ξέρω τι θα έδινα...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,

Εχουμε συζητήσει πολλές φορές το πόσο σημαντικό είναι η καλή διαχείριση των αποθηκευτικών μας χώρων. Είμαι υπέρμαχος, το ξέρετε! :tongue:

Έτσι λοιπόν {ακολουθώντας αυτό πιστά}, έχω την ευχέρεια να έχω ένα συρταράκι ειδικά για τα.. "πανάκια" μου.

Το συρταράκι αυτό είναι στα μάτια μου "χωρισμένο" στα 2.

Στο κομμάτι με τα ξεσκονόπανα και στο κομμάτι με τα "καθαρά" πανάκια για όλες τις δουλειές.

Εκεί λοιπόν έχω πανάκια, τα οποία κόβω εγώ, σε μεγέθη ανάλογα τις ανάγκες μου από διάφορα παλιά μου ρούχα, σεντόνια, πετσέτες κτλ.

Αν σας πω το πόσο με βοηθούν στην καθημερινότητα... δεν θα το πιστέψετε! Κάνω τα πάντα με αυτά τα πανάκια...:P

Σας φιλώ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...