Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα.

Evi περαστικά στην μικρούλα. Υπόθετο δοκίμασες? χορηγείτε πιο εύκολα στα ατίθασα ζουζούνια αν το αλοίψεις και με λίγο λαδάκι ή baby oil και ρίχνει τον πυρετό στο πι και φι. Ειδικά για τον ύπνο είναι οτι πρέπει, μπορεί να μην το πάρει καν χαμπάρι...Αν και η δικιά μου έχει συμβιβαστεί πλέον να το πίνει μέσα σε λίγο χυμό.

Καλημέρα viki και ευχαριστώ! Βλέπω τα κοριτσάκια μας είναι συνομίληκα. Τώρα που το λες, έχουμε κάτι υπόθετα, που δεν είχαμε χρειαστεί ποτέ. Ούτε που το είχα σκεφτεί! Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω ή αν θα ξυπνήσει και θα σηκωθεί...το σύμπαν, αλλά αν τα ξαναβρούμε μπαστούνια θα το δοκιμάσω.

Ειρήνη σε πήρε βαριά, έ; Ελπίζω να μη χρειαστεί αντιβίωση στο τέλος. Μη δίνεις σημασία στην ακαταστασία, φέρσου μόνο με στοργή στον εαυτό σου σήμερα!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρηνιώ, περαστικά σου, μωρέ!

Σας διαβάζω, κορίτσια αλλά τα γεγονότα των τελευταίων ημερών με έχουν ρίξει πολύ και δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα :-(. Μόνο την Κυριακή το βράδυ, εκεί στο κέντρο της Αθήνας ένιωθα καλύτερα. Σε μερικά σημεία της πόλης είχες πραγματικά την αίσθηση της εξέγερσης. Η καθημερινότητα, αυτόν τον καιρό, με φρικάρει. Μου μοιάζει με φάρμακο υπνωτικό. Τεσπα, δεν ήθελα να σας μαυρίσω. Να 'στε καλά, παρεάκι! Θα επιστρέψω, με καλύτερη, ελπίζω, διάθεση :rolleyes:.

Πες τα... γιατι καμια φορά νιώθω τοσο μόνη μ αυτες τις σκεψεις...:(:(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, Ειρήνη μου ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα και γρήγορα περαστικά! Δεν έχω χειρότερο από το να πονάει ο λαιμός και να μην μπορείς να καταπιείς, καλύτερα 39 πυρετό, παρά αυτό..

Ψάχνεις το συγκεκριμένο με τα ροδάκια, ή γενικά ράφια αποθήκευσης (ντέξιον);

elenatz, ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! Ψάχνω όμως τα συγκεκριμένα ράφια γιατί τα είδα και είναι πολύ ελαφριά αλλά στιβαρή κατασκευή..Αν δεν τα βρω θα ρωτήσω κι εκεί που λες...:)

Σε ποια περιοχή μένεις?

Μένω Καισαριανή, αλλά μπορώ να πάω και στο θεό για να τα βρω χαχα.. ;)

Σας διαβάζω, κορίτσια αλλά τα γεγονότα των τελευταίων ημερών με έχουν ρίξει πολύ και δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα :-(. Μόνο την Κυριακή το βράδυ, εκεί στο κέντρο της Αθήνας ένιωθα καλύτερα. Σε μερικά σημεία της πόλης είχες πραγματικά την αίσθηση της εξέγερσης. Η καθημερινότητα, αυτόν τον καιρό, με φρικάρει. Μου μοιάζει με φάρμακο υπνωτικό. Τεσπα, δεν ήθελα να σας μαυρίσω. Να 'στε καλά, παρεάκι! Θα επιστρέψω, με καλύτερη, ελπίζω, διάθεση :rolleyes:.

Αχ kiki τα είπες όλα...


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι γεγονός έχω ένα τακτοποιημένο πατάρι και επιτέλους το κουρτινόξυλο στο σαλόνι( μετακόμισα πέρσι το Μάιο)! Για τα υπόλοιπα οψόμεθα!!!!

Περαστικά βρε Ειρήνη......

Μπράβο miriki μου.

Δεν εχει σημασια που προχωρας τις δουλειες σου με αργους ρυθμους.

Σημασία έχει πως τις προχωράς.

Μπράβο και καλά κουράγια.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσακια μου.

Σας ευχαριστω ΠΟΛΥ, μέσα από την καρδιά μου, που ξοδέψατε λίγο από τον χρόνο σας για να μου ευχηθείτε... :P. Εχουμε γινει μια παρεα πια, που ο ενας ενδιαφερεται για τον αλλον! :wink:

Είμαι κάπως καλύτερα. Οχι για να βγω εξω απο το σπιτι (σε καμια περιπτωση... :( ) αλλά τουλάχιστον για να σηκωνομαι για λιγο μεσα στο σπιτι.

Το κρυωμα ή οτι ειναι αυτο που με βασανιζει, άρχισε να "σπάει" γιατί βήχω και φτύνω (σαν νταλικιέρης...:tongue: ) και έχω τρελή καταρροή, που αυτό πάντα είναι το σημάδι πως άρχισε η αποσυμφόρηση.

Το σπίτι μου (για να σας κάνω να αισθανθείτε άνετα άμα το σπίτι σας είναι μπάχαλο και δεν έχετε όρεξη για δουλειές), με ένα απλό σκανάρισμα του ματιού μου βλέπω:

1) Η σιδερώστρα ανοιγμένη στο πίσω μέρος του σαλονιού και επάνω μία γιγάντια στοίβα ασιδέρωτα... :rolleyes:

2) Πάνω στο πάσο χαρτιά υγείας που έφερε ο αντρας μου χθες και... "ξεχασε" να τα βαλει στη θεση τους... :mad:

3) Στο 1 χαλί πεταμένα στρατιωτάκια και κουβαδάκια του φιόγκου....

4) Στο τραπεζάκι του σαλονιού ζωγραφικές και μαρκαδόροι του ιδίου υπόπτου....

5) Στο δωμάτιο του (την άκρη, που βλέπω από δω) όλο το κομμάτι που βλέπω γεμάτο (αλλά γεμάτο όμως...) παιχνίδια του, που από τις τόσες μέρες που έχει κλειστεί εδώ μέσα το παιδάκι έχει σαλτάρει και τα χει βγάλει όλα έξω....

....:(:( ουφ... εγώ πότε θα γίνω καλά? :tongue:

ειρηνακι μου ευχομαι πολυ πολυ γρηγορα να γινεις καλα και μην αγχωνεσε λεγεμου εμενα τι θες να φας και εγω θα στα ντελιφερισω προσωπικος που λεει και ο φιλιππιδης ακου τωρα αυτο που περιεγραψες το ζουσα πριν γνωρισω εσας και με οργανωσετε τωρα το διαβασα αυτο που εγραψες και μου βγηκαν τα ματια εξω σκεφτομενη την εικονα:shock::shock:


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά Ειρήνη! Επειδή υποφέρω συχνά από λαιμό κατάλαβα πως οι καραμέλες κάνουν κακό παρά καλό, μόνο κάτι παστίλιες Trachisan με βοηθάνε.

Κουράγιο και ελπίζω σήμερα να είσαι ήδη καλύτερα μετο "σωστό κοκτέιλ" που λέει και η love4four!:)

Αυτές μου έδωσε, πράγματι κάνουν δουλειά. Αλλά πριν λίγο άρχισα να έχω και... κρυάδες και 37,5 πυρετό.... :(:(:mad: Τίποτα άλλο?

Εγώ πήρα 1 μήνα εκπαιδευτική άδεια από τη δουλειά μου και χτες, πρώτη μέρα της άδειας, με παίρνουν τηλέφωνο από τον παιδικό σταθμό ότι αρρώστησε η Δήμητρα στη μέση της γιορτούλας που είχαν για Τσικνοπέμπτη και πήγα και τη μάζεψα:(:(:(...και να φανταστείτε ότι φέτος, β΄χρονιά παιδικό, αρρωσταίνει μία στο τρίμηνο. Πολύς και ψηλός πυρετός, πολλή γκρίνια και τεράστιο πείσμα:mad:. Από τις 3 ως τις 5 παλεύαμε για αυτό το σιροπάκι να πέσει το 39 και τελικά δεν το ήπιε με τίποτα!!! Έπεσε στο 38,3 το πρωί χωρίς ντεπόν κι εμείς βέβαια άυπνοι.:-(

Εμ... ο Μέρφυ.. και οι νόμοι του... δεν θα τον βρω κάποτε..?:mad: ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ!
Εδώ τώρα ο μεγάλος πόνος: να δούμε πότε θα αναδιοργανώσω τη βιβλιοθήκη μου στην κρεβατοκάμαρα!!! :rolleyes:Εκεί έχω ένα γραφειάκι και μια βιβλιοθηκούλα με 8 ράφια με βιβλία, ντοσιέ με φωτοτυπίες και δεμένες σημειώσεις σε δυό σειρές (είναι βαθιά τα ράφια) καθώς και 2 κουτιά με κάπως πιο χύμα πράγματα. Επειδή δεν γίνεται όλο μαζί, θα πάρει σίγουρα 2-3 μέρες και δεν θα έχουμε πού να κοιμηθούμε, άσε που η Δήμητρα θα ζωγραφιζει πριγκήπισες :)στις σημειώσεις που θα βρίσκει, θα το κάνω τμηματικά.

Αν έχω κουράγιο λέω να αρχίσω σήμερα αλλά δεν ξέρω από πού! Από τα βιβλία; τα ντοσιέ; Τα ατάκτως εριμμένα (φωτογραφίες και χαρτιά) στα κουτιά; Πριν 2 μήνες πέταξα μια μεγάλη σακούλα από εκεί μέσα αλλά υποψιάζομαι πως πρέπει να δοθούν πιο ριζικές λύσεις τακτοποίησης και πετάματος. Για να καταλάβετε, κάποιες φορές είναι τόσο δύσκολο να βρω ένα άρθρο, που ενώ ξέρω ότι το έχω, προτιμώ να πηγαίνω στη βιβλιοθήκη να το βρω!:tongue:

Εγώ θα ξεκινούσα από τα βιβλία. Θα τα έβγαζα όλα έξω, θα τα ξεσκόνιζα και θα τα τοποθετούσα κατά πως με βολεύει.

Αυτό θα μου έδινε στο μάτι την ψευδαίσθηση πως υπάρχει μία πρώτη απόπειρα τακτοποίησης και θα έβλεπα θετικότερα να συνεχίσω.

Μετά θα την "έπεφτα" στα κουτιά και με την ησυχία μου θα τακτοποιούσα τα πάντα από κει μέσα. Θα άφηνα μόνο οτι πρέπει να είναι εκεί και κανένα άσχετο πράγμα.

Τότε και μόνο τότε θα πήγαινα στα ντοσιέ επειδή εκεί θα είναι και η περισσότερη δουλειά. Αν πάρεις απόφαση πως αυτό το κομμάτι θα σου πάρει καιρό τότε και μόνο τότε θα κάνεις σωστή δουλειά. Θα τα οργάνωνα με τρόπο ώστε να ξέρω τι υπάρχει που. Τι είδους σημειώσεις και τι είδους φωτοτυπίες. Αλλιώς σκέψου πως δεν υπάρχει λόγος να τις κρατάς! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!! :P:p:p

Σας διαβάζω καθημερινά αλλά δεν ήμουν και πολύ καλά τελευταία:-(

Περαστικά σε όλες σας και σε όλα τα ζουζουνάκια που ταλαιπωρούνται με αυτές τις ιώσεις και τα λοιπά που κυκλοφορούν.

Ειρηνάκι μου, περαστικά και σε σένα. Δεν θέλω να μου στεναχωριέσαι για το σπιτάκι σου. Είμαι σίγουρη ότι στο μυαλό σου τα έχεις οργανώσει τόσο καλά που δεν θα σου πάρει πολύ ώρα για να φέρεις την κατάσταση στην συνηθισμένη της μορφή ;)

Μακάρι να είμασταν πιο κοντά και όλη η παρεούλα θα είμασταν εκεί για να σε νταντέψουμε τώρα που είσαι αρρωστούλα :P

Μέσα σε αυτή την εβδομάδα δεν έκανα ΚΑΜΙΑ δουλειά. Είχα τόοοσο κακή διάθεση που δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.

Σήμερα που αρχίζω να "ανεβαίνω" θα κάνω τα εξής:

1. θα βάλω πλυντήριο τα μαύρα για να βάλω αύριο τα άσπρα

2. θα καθαρίσω τα μπάνια

3. θα σκουπίσω και θα σφουγγαρίσω

4. θα μαζέψω το δωμάτιο με τα παιχνίδια, διότι γίνεται ένα μπάχαλο. Ελπίζω αυτό να το κάνει ο αντρούλης μου αφού είναι η αγαπημένη του δουλειά.

5. Να μαζέψω το δωμάτιο μου, που κι αυτό για κάποιο λόγο έχει γίνει μπάχαλο.

Έχω κι άλλες δουλειές, αλλά αν σήμερα γίνουν αυτές είμαι πολύ ευχαριστημένη;)


eNortjKzUjI0NTCwMFeyBlwwFXMC0g,,05.png

eNortjKzUjI0NTCwMFOyBlwwFXAC0Q,,49.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξεκινούσα από τα βιβλία. Θα τα έβγαζα όλα έξω, θα τα ξεσκόνιζα και θα τα τοποθετούσα κατά πως με βολεύει.

Αυτό θα μου έδινε στο μάτι την ψευδαίσθηση πως υπάρχει μία πρώτη απόπειρα τακτοποίησης και θα έβλεπα θετικότερα να συνεχίσω.

Μετά θα την "έπεφτα" στα κουτιά και με την ησυχία μου θα τακτοποιούσα τα πάντα από κει μέσα. Θα άφηνα μόνο οτι πρέπει να είναι εκεί και κανένα άσχετο πράγμα.

Τότε και μόνο τότε θα πήγαινα στα ντοσιέ επειδή εκεί θα είναι και η περισσότερη δουλειά. Αν πάρεις απόφαση πως αυτό το κομμάτι θα σου πάρει καιρό τότε και μόνο τότε θα κάνεις σωστή δουλειά. Θα τα οργάνωνα με τρόπο ώστε να ξέρω τι υπάρχει που. Τι είδους σημειώσεις και τι είδους φωτοτυπίες. Αλλιώς σκέψου πως δεν υπάρχει λόγος να τις κρατάς! ;)

Ευχαριστώ, μου δίνεις πολύτιμες ιδέες!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη σε πήρε βαριά, έ; Ελπίζω να μη χρειαστεί αντιβίωση στο τέλος. Μη δίνεις σημασία στην ακαταστασία, φέρσου μόνο με στοργή στον εαυτό σου σήμερα!

Το ξερω βρε κοριτσακι μου αλλα ξερεις... οταν εισαι αρρωστος και βλεπεις και τα παντα γυρω σου ανω κατω... σου δημιουργειται τετοιος εκνευρισμος που δεν μπορεις ουτε να αρρωστησεις ηρεμα... :tongue::(.

Ειμαστε κανονικο τσαντιρι αλλα συμβιβαζομαι... δεν μπορω να κανω τιποτα. Εχω και κρυαδες εδω και λιγη ωρα... :(

Αλλα σαν μανουλα, ουτε ν' αρρωστησω δεν μπορω. Πρεπει να ετοιμασω και κατι για τον μικρο μου.. εστω λιγα μακαρονακια...:(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη σε πήρε βαριά, έ; Ελπίζω να μη χρειαστεί αντιβίωση στο τέλος. Μη δίνεις σημασία στην ακαταστασία, φέρσου μόνο με στοργή στον εαυτό σου σήμερα!

Αφού τα ξερεις βρε κοριτσακι... αμα εχεις παιδι και δεν εχεις βοηθεια... δυστυχως δεν εχεις ουτε αυτη την βασικη ανάγκη. Το να απομονωθείς μεχρι να νιωσεις καλα... :(:(

Μολις σηκωθηκα και εκανα ενα τοστ στον μικρο μου γιατι πεινουσε. Εγω στο μεταξυ, δεν εχω φαει τιποτα... :(

Μια μανουλα για την μανουλα παρακαλω??? :(:(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα!

περαστικα Ειρηνη και αγυριστα!!

χαθηκα αυτες τις μερες γιατι εχω τρεχαματα με τα της βαφτισης.. ουφφ..

εχω και ενα θεμα με την κουμπαρα που με προβληματιζει αρκετα.. :(

δεν εκανα και πολλα σημερα γιατι αυτος ο καιρος με ριχνει,παω ομως τωρα να ξεκινησω για να μην γινει αχουρι εδω μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Μια μανουλα για την μανουλα παρακαλω??? :(:(

αχχ βρε Ειρηνη..στεναχωριεμαι για εσενα αληθεια!

και σε καταλαβαινω γιατι και εγω οταν ειμαι αρρωστη δεν εχω βοηθεια..και αναγκαζομαι να μην μιλαω καν στη μικρη για να μην την κολλησω..

θα περασει που θα παει.υπομονη λιγες μερες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, Ειρήνη μου ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα και γρήγορα περαστικά! Δεν έχω χειρότερο από το να πονάει ο λαιμός και να μην μπορείς να καταπιείς, καλύτερα 39 πυρετό, παρά αυτό..

Σε νιώθω.... πολυ όμως! :(

Μένω Καισαριανή, αλλά μπορώ να πάω και στο θεό για να τα βρω χαχα.. ;)

Στην καισαριανή βρηκα αυτόν με ράφια. Για κάνε μία βόλτα και πες του τι θέλεις (καλύτερα με την φωτογραφία στο χέρι, εγώ έτσι κάνω πάντα).

ΧΑΜΝΤΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣΡάφια

Λεωφόρος Εθνικής Αντιστάσεως 23 Καισαριανή, Τ.Κ. 16121

Δήμος Καισαριανής, Νομός Αττικής

Τηλ.: 2107481476

Ανεξάρτητα όμως, μην το παρατήσεις. Μπες σε διάφορα site εταιρειών με dexion και στείλε τους την φωτογραφία, ρωτώντας αν το παράγουν και πόσο κάνει.

Τώρα με το ιντερνετ όλα είναι στα πόδια μας..! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...