Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Ποτε βγαινει αυτο και που το ψαχνω;

Καλα την απογοήτευση μου την εχω φαει...δεν παιζει αλλα προχωρώ μεχρι το τελος και οτι ειναι να γινει και για μας , θα γινει...τι να πω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

TasNat αν δεν κανω λαθος πρεπει να μενεις νοτια προαστεια,μπορείς να γραψεις για ποιον σταθμο αναφερεσαι για να μην πηγαινω αδικα?Αν δεν θες δημοσια στειλε μου πμ

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγαινει αυτο και που το ψαχνω;

Καλα την απογοήτευση μου την εχω φαει...δεν παιζει αλλα προχωρώ μεχρι το τελος και οτι ειναι να γινει και για μας , θα γινει...τι να πω

Θα το αναρτησουν στο eetaa.gr σαν προσωρινα αποτελεσματα. συγχρονως το αρχειο θα αναφερει ποιες εχουν προβλημα με τα δικαιολογητικα.

κοιτα αφου οι αιτησεις ειναι μεχρι τις 23/7 θα υπολογιζεις οτι θα βγει αρχες αυγουστου το αργοτερο το προσωρινο αρχειο.

με την ψυχη στο στομα φετος ρε παιδι μου....

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ...ωχ!!!!!!!!!!!ουτε στις πανελλαδικες ετσι...

παντως το πιο χαμηλο σε μορια που ειδα ηταν καπου στα 29...φαντασου!!!!!!!!

115 μορια....μα καλα πως βγαινουν τοσα πολλα...!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ...ωχ!!!!!!!!!!!ουτε στις πανελλαδικες ετσι...

παντως το πιο χαμηλο σε μορια που ειδα ηταν καπου στα 29...φαντασου!!!!!!!!

115 μορια....μα καλα πως βγαινουν τοσα πολλα...!!!!!!!!!!

think positive :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

TasNat αν δεν κανω λαθος πρεπει να μενεις νοτια προαστεια,μπορείς να γραψεις για ποιον σταθμο αναφερεσαι για να μην πηγαινω αδικα?Αν δεν θες δημοσια στειλε μου πμ

Ευχαριστω

Σας εστειλα π.μ! :)


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! είμαι καινούρια στο forum και θα ήθελα την βοηθειά σας, Εγω πέρσυ είμουν ασφαλισμένη στο ΤΕΒΕ ως ελέυθερη επαγγελματίας. Απο τον Οκτώμβρη του '11 έκλεισα τα χαρτία μου και προσλήφθηκα σε εταιρεία ως μισθωτή. Στην πρόσκληση του εεταα στα δικαιολογιτικά θέλει αν είσαι μισθωτή τα ένσημα του β' 'η τουλάχιστον του α΄τριμήνου του '11. Εγώ τι θα προσκομίσω στην περιπτωσή μου??:confused::confused:

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων


V3K5p3.pngZHI9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! είμαι καινούρια στο forum και θα ήθελα την βοηθειά σας, Εγω πέρσυ είμουν ασφαλισμένη στο ΤΕΒΕ ως ελέυθερη επαγγελματίας. Απο τον Οκτώμβρη του '11 έκλεισα τα χαρτία μου και προσλήφθηκα σε εταιρεία ως μισθωτή. Στην πρόσκληση του εεταα στα δικαιολογιτικά θέλει αν είσαι μισθωτή τα ένσημα του β' 'η τουλάχιστον του α΄τριμήνου του '11. Εγώ τι θα προσκομίσω στην περιπτωσή μου??:confused::confused:

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εφόσον σήμερα είσαι μισθωτή θα κάνεις αίτηση σαν μισθωτή:

2.4.1 Δικαιολογητικά απασχόλησης

 Εάν η ενδιαφερόμενη είναι μισθωτή, απαιτείται:

 Βεβαίωση εργοδότη, από την οποία να προκύπτει η συνέχιση της απασχόλησης, καθώς και το είδος απασχόλησης (πλήρης ή μερική απασχόληση, αορίστου ή ορισμένου χρόνου) στη θέση εξαρτημένης εργασίας που η ενδιαφερόμενη κατέχει, μέχρι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής Αιτήσεων συμμετοχής της παρούσας Πρόσκλησης, και

 αντίγραφο μηχανογραφημένων ενσήμων του δευτέρου ή τουλάχιστον του πρώτου τριμήνου του 2011 ή σχετική βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα ή αντίγραφο της αναγγελίας πρόσληψής της ή αντίγραφο σύμβασης με τον εργοδότη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλό είναι να προσέχετε αυστηρά τι σας λέει ο καθένας ακόμη κ εδώ μέσα για να μη τραβατε τα μαλλιά σας...κ τρεχετε τελευταία στιγμή μετά τους προσωρινούς πίνακες δυνητικά ωφελουμενων γυναικών να φτιάχνεται τα χαρτιά σας.

Ο μαγικός τρόπος για να μην βασιζεσται σε ξένους από ένα φόρουμ είναι να διαβάσετε 5-10 φορές την προκήρυξη ήρεμα κ προσεκτικά. Όλα βρίσκονται εκεί μέσα. :wink:

Μην εμπιστευστε ξένους για κάτι τόσο σημαντικό! :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Λοιπον δεν μπορω να μην το γραψω, σημερα με τον αντρα μου παθαμε σοκ ακουγοντας τα εξης απο ενα παιδικο σταθμο που ειναι στις δομες.Λοιπον παμε εκει να το δουμε για να εχουμε μια ιδεα και για να διαλεξουμε παιδικους σταθμους που θελουμε να βαλουμε στις επιλογες μας.Η διευθυντρια μας ειπε οτι ο γιος του υπευθυνου του ΕΣΠΑ ειναι στο σταθμο της και οτι δεν εχουν βγει ακομα οι αιτησεις για να διαλεγει (εκεινη)ποια παιδια θα δεχτει.????????Απο ποτε διαλεγουν οι παιδικοι σταθμοι?????Και δευτερον οτι θα εχει τοσες αιτησεις γιατι ειναι το καλυτερο σχολειο τις Ελλαδας...οκ ας το νομιζει και ετσι αλλα ξερετε ποσο μας ζητησε για το σχολικο?Καθηστε ολες καλα: 1650 ευρω το χρονο για ενα παιδακι δηλαδη για 11 μηνες ειναι 150 το παιδακι το μηνα για το σχολικο...?????ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ.....

Είναι απλά τα πράγματα . Δεν δηλώνεις τον συγκεκριμένο σταθμό , αποτρέπεις όσους γονείς γνωρίζεις από το να πάνε στον συγκεκριμένο σταθμό , και στέλνεις και ένα pm σε όσους από εδώ ενδιαφέρονται να δηλώσουν τον σταθμό , να μην το κάνουν . Να μείνει η κυρία διευθύντρια για μια χρονιά με λιγότερα παιδάκια , να δει τι ωραία που θα είναι . :)

Δηλαδή αν χρεώνει 150? το σχολικό , πόσο χρεώνει αν πας το παιδί σου εκτός ΕΣΠΑ ; 500 ? ;;;;;;; Εδώ πάντως στο Ηράκλειο , σταθμός από τους high-class , που πέρισυ σνόμπαρε το ΕΣΠΑ , και δεν είχε διαθέσει ούτε μια θέση , φέτος είδα στους προσωρινούς πίνακες και δίνει 40 :) Προφανώς η μειωμένη προσέλευση πέρισυ την έβαλε σε σκέψεις , δεν πειράζει καλά να πάθει :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

παντως κοριτσια να προσεχουμε τι λεμε

ειδα γνωστη μου πριν μιση ωρα και της ειπα για το πραγραμμα.

της τα ειχαν μεταφερει ετσι τα πραγματα ωστε την αποθαρρυναν απο το να παρει μερος. της ειπαν πρωτα απο ολα οτι κανεις αιτηση μεχρι τις 15/7 και οτι θελουν 100 ευρω για το σχολικο οπου κι αν μενεις. και μου λεει η κοπελα αν ειναι να δωσω 100 ευρω δεν θελω. που μενει κοντα στο σχολειο που της ειπαν.

ειναι τραγικοι μερικοι πραγματικα....

Μα βρε κορίτσια ειλικρινά ΑΠΟΡΩ ... τί πάει να πει "της είχαν μεταφέρει τα πράγματα ... μπλα μπλα μπλα" {ως γνωστόν υπάρχουν και κακόβουλοι και βλάκες :rolleyes:} αναρωτιέμαι : υπάρχει γυναίκα/μάνα/εργαζόμενη την σήμερον ημέρα που να εμπιστεύεται ότι της είπε κάποιος/α ??????????? ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ να διαβάσεις την Προκύρυξη :shock::shock::shock::shock::shock:

Χριμαρία,

Δεν πάει για εσένα το σχόλιο, εννοείται. Το βλέπω όμως να επαναλαμβάνεται ανά τις σελίδες το χαλασμένο τηλέφωνο και... μου την δίνει , έλεος !

Κορίτσια καλημέρα..

Εμένα μόλις με πήραν από τον δημοτικό παιδικό σταθμό που πάμε ήδη, και μου είπαν να κάνω αίτηση μέσω ΕΣΠΑ. Τους ενημέρωσα ότι δεν μπορώ να κάνω (λόγω εισοδηματικού κριτηριου) και μου είπαν να κάνω ούτως ή άλλως γιατί μπορεί να μπω....:shock::shock::shock:

Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο? Μπορώ να κάνω την αίτηση μιας και λέει ότι δεκτές θα γίνονται μόνο μέχρι 40000?

ελπιζω να ειναι και η μικρη τυχερη γιατι η μεγαλη ηδη δυο χρονιες την εβγαλε μεσω εσπα στους παιδικους,,:tongue: απλα νοιωθω οτι θα γινει σφαγη φετος σφαγη γιατι το μαθανε πολλοι :oops::oops::oops:

Έχουν αρχίσει και μου δημιουργούνται απορίες/ενδοιασμοί σχετικά με την αξιοπιστία του προγραμματος...

TasNat,

Θα μπορούσες να μου στείλεις πμ με τον σταθμό αν υπάγεται στον Δήμο όπου μένουμε ?????

όσο για το τί θα γίνει φέτος, ο καθένας με την τύχη του (και καλή μας τύχη) !!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...