Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Γεια σας και από μένα :-)

Μάλλον θα είμαι και εγώ στην παρέα σας. Λέω μάλλον γιατί σήμερα θα προσπαθήσουμε να ακούσουμε καρδούλα. Μακάρι να πάνε όλα καλά.

Τα ξαναλέμε από Δευτέρα!

Καλως ορισες Θαλεια στην παρεα μας !!!!!!!!994458so4ceb6k9e.gif

Εννοειται οτι θα παραμεινεις...ολα καλα θα πανε!!!!!! Περιμενουμε με ανυπομονησια να μας πεις την Δευτερα τα νεακια σου που θα ειναι πολυ ευχαριστα!!!!Φιλια πολλα και πολυ καλο σ/κ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μου να σας πω τα δικα μου νεα τωρα....πηγαμε χθες στον γιατρο για να ακουσουμε καρδιακη λειτουργια αλλα ακουσαμε ενα αχνο χτυποκαρδι γιατι πιθανολογει ο γιατρος οτι μπορει να ειναι 1-2 μερες καθυστερημενη η συλληψη και να μην ειμαι μπαμ 7 εβδομαδων που αρχιζει να ακουγετα η καρδια! Την ειδαμε ομως να παλεται και πολυ συγκινηθηκαμε!!!!!! Θα παμε παλι σε 2 εβδομαδες που θα εχω μπει στον τριτο μηνα να με δει και να κανονισουμε για το ποτε θα γινει η αυχενικη διαφανεια! Οσο μεγαλωνουμε μεγαλωνει και η χαρα και ανυπομονω να το δω σχηματισμενο μωρακι πρωτα ο Θεος και να τρελαθω τελειως!!!!!

Σας φιλω γλυκα και θα τα πουμε συντομα....να εχετε ενα πολυ ομορφο σαββατοκυριακο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήνες που διανύεται ανάλογα με εβδομάδα που είστε:

1η - 4η εβδ= 1ος μηνας

5η - 8η εβδ= 2ος >>

9η - 12η εβδ=3ος >>

13η -16η εβδ=4ος >>

17η - 20η εβδ=5ος >>

21η - 24η εβδ=6ος >>

25η - 28η εβδ=7ος >>

29η - 32η εβδ=8ος >>

33η - 36η εβδ=9ος >>

Προσπ ναι είδες σας έδωσα όλες!!!;););)

συμφωνω για ΟΛΑ τα παραπανω και σε ευχαριστουμε για την παρεθεση..

εμπειρικα η αυχενικη γινεται τελος 11ης -13η εβδομαδα, προτιμαται αρχες 12ης διοτι αν κατι δεν πηγαινει καλα οριακα και πρεπει να διακοπει η κυηση να αποφευγεται η τεχνητη διακοπη που ειναι και οχι τοσο ευχαριστη εμπειρια, και παντα σε συγχρονισμο με την pap A..

η εξεταση της αυχενικης για οσες δεν γνωριζουν ειναι μια συναρτηση μετρησεων βασει ενος τυπικού υπερηχογραφήματος που τα στοιχεια του (μηκος συνολικο εμβρυου, υπαρξη ρινικου οστου κλπ) δινονται κατα την αιματολογικη εξεταση της Pap A η οποια μετραει πρωτεινες του εμβρυου μεσα στο αιμα της μητερας και σε συγκριση ολων αυτων δίνουν ενα ποσοστο επικινδυνοτητας για υπαρξη συνδρομου Down αναλογα με την ηλικια της εγκυμονουσας αλλα με μεγαλες αποκλισεις πχ 1/750 (μια στις επτακοσιες πενηντα περιπτωσεις) για την δικη μου ηλικια κλπ.

Η ληψη χοριακης λαχνης με παρακεντηση ειναι κατα 99% ακριβής στις διαγνωσεις αλλα συστήνεται μετά το 35ο έτος των γυναικών ή αν υπάρχει κάποιο ιστορικό.

Πάντως η αυχενική έχει σωσει (και εμένα επίσης) ποσοστιαία πολλές γυναίκες από δυσάρεστες εξελίξεις αν και πάλι δεν είναι ακριβείας εξετάσεις.

Αυτα προς ενημέρωση όποιας ενδιαφέρεται, υπάρχουν και τοπικ σχετικά στο parents.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου να σας πω τα δικα μου νεα τωρα....πηγαμε χθες στον γιατρο για να ακουσουμε καρδιακη λειτουργια αλλα ακουσαμε ενα αχνο χτυποκαρδι γιατι πιθανολογει ο γιατρος οτι μπορει να ειναι 1-2 μερες καθυστερημενη η συλληψη και να μην ειμαι μπαμ 7 εβδομαδων που αρχιζει να ακουγετα η καρδια! Την ειδαμε ομως να παλεται και πολυ συγκινηθηκαμε!!!!!! Θα παμε παλι σε 2 εβδομαδες που θα εχω μπει στον τριτο μηνα να με δει και να κανονισουμε για το ποτε θα γινει η αυχενικη διαφανεια! Οσο μεγαλωνουμε μεγαλωνει και η χαρα και ανυπομονω να το δω σχηματισμενο μωρακι πρωτα ο Θεος και να τρελαθω τελειως!!!!!

Σας φιλω γλυκα και θα τα πουμε συντομα....να εχετε ενα πολυ ομορφο σαββατοκυριακο!!!!!

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.. με το καλο να πανε ολα κατ ευχην

εμεις μαλλον συλλαβαμε την πρωτη εβδομαδα μετα την περιοδο και για αυτο σχετικα με την ημερα αρχης περιοδου το εμβρυο ειναι λιγο μεγαλυτερο σε διαστασεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα prosperous!!

Πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά εχθές!!! Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και όλα να είναι καλά σε κάθε εξέταση! Καταλαβαίνω πως όσο δύσκολο κι αν είναι να μην θυμόμαστε το παρελθόν, ωστόσο πρέπει να μην το σκεφτόμαστε αλλά να λέμε στον εαυτό μας πως αυτή την φορά όλα θα πάνε καλά! Να είμαστε όλες οι μανούλες δυνατές για τα μωράκια μας!

σε ευχαριστω γλυκια μου για τα καλα σου και ενθαρρυντικα σου λογια και ετσι ειναι θεωρητικα τα πραγματα οπως πρεπει να ειναι για ψυχολογικους λογους, ομως οταν σου συμβαινουν ξεκαρφωτα πραγματα κατα σειρα και ταλαιπωρησε με διαδικασιες, απωλειες, φαρμακα, προσπαθειες και αλλα διαφορα ψυχολογικου και κοινωνικου περιεχομενου δεν μπορεις ευκολα να τα αποβαλλεις και παντα υπαρχει η αγωνια σε καθε νεα προσπαθεια,

ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ καθε νεα εγκυμοσυνη ειναι μια νεα αρχη και ελπιζουμε στα καλυτερα, και εγω μια φορα το καταφερα με πεισμα και υπομονη, γιατι οχι και δευτερη..

και παλι ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε???εγω κρεβατωθηκα απο χτες επαθα μια μικρη αποκοληση και ειμαι με χαπια...δεν ειναι κατι το ανησυχιτικο αλλα ο γιατρος φοβαται και μου ειπε να προσεχω πολυ γιατι ειναι μικρη η βδομαδα ακομα.....ελπιζω να ειστε ολες καλα φιλια.....


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

ωχ κεκτημενη ταχυτητα..χιχιχι....δεν πειραζει ας συστηθω και εδω...ειμαι η αγγελικη ειμαι 31 ετων και εχω μια κορουλα την ιωαννα ειμαι μανουλα δεκεμβριου 2009 και με το καλο περιμενω διδυμακια στις 31/10


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου Αγγελικη! Καλως ηρθες στο καφε και να χαιρεσαι τη κορουλα ΚΑΙ με το καλο..ΟΛΑ να πανε καλα στη διδυμη σου κυηση..

ΚΑΙ βεβαια να προσεχεις οπως σου συστηνει ο γιατρος αφου εισαι και πιο σπεσιαλ περιπτωση..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.. Με λένε Ντίνα και είμαι 31 χρ , δεν έχω άλλα παιδάκια.. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ.. Αν όλα πάνε καλά, θα γίνω κι εγώ μαμά στις 28/11.. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!!!


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.. Με λένε Ντίνα και είμαι 31 χρ , δεν έχω άλλα παιδάκια.. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ.. Αν όλα πάνε καλά, θα γίνω κι εγώ μαμά στις 28/11.. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!!!

Καλως όρισες Dina.. με το καλο λοιπον να ναι η εγκυμοσυνη σου ευκολη και τελειομηνη και προπαντων ενα ομορφο ταξιδι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Εμείς δεν ακούσαμε καρδούλα τελικά :-(

Είναι λέει πολύ μικρό και θα πάμε ξανά σε 2 εβδομάδες... Άλλες 2 εβδομάδες αγωνία δηλαδή... Ας είναί όλα καλά και ας περιμένουμε λίγο ακόμα.

Καλή δύναμη σε όλες τις μανούλες, τις ήδη και τις προσεχώς :-)

Καλή εβδομάδα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εμείς δεν ακούσαμε καρδούλα τελικά :-(

Είναι λέει πολύ μικρό και θα πάμε ξανά σε 2 εβδομάδες... Άλλες 2 εβδομάδες αγωνία δηλαδή... Ας είναί όλα καλά και ας περιμένουμε λίγο ακόμα.

Καλή δύναμη σε όλες τις μανούλες, τις ήδη και τις προσεχώς :-)

Καλή εβδομάδα!!

Ποσο εισαι? μπορει η συλληψη να εχει γινει πιο μετα λογω κυκλου,

μην αποθαρρυνεσαι γλυκια μου..ολα γινονται και οφειλουν να αναμενουν οι γιατροι γιατι συμβαινουν διαφορες εκπληξεις..

φανταζομαι οτι υπαρχει αγωνια αλλα αναγκαστικα πρεπει να κανεις υπομονη και θελω να πιστευω πως ολα θα ειναι οπως πρεπει.

καλημερα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου,σημερα ειμαι καλυτερα δενε χω και πολυ αιμα,ειναι πιο πολυ ροζ...βεβαια παιρνω χαπακια και ειμαι ταβλα μονο για τουαλετα σηκωνομαι...ευτυχως εχω μια κυρια που ειναι με την μικρη τα πρωινα οταν δουλευα και την κρατησα και τωρα και με βοηθαει(κανει και δουλειες ευτυχως)και τα απογευματα ερχετε η μαμα μου...εσεις τι κανετΕ???kthaleia ποτε ειχες τερ?


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου,σημερα ειμαι καλυτερα δενε χω και πολυ αιμα,ειναι πιο πολυ ροζ...βεβαια παιρνω χαπακια και ειμαι ταβλα μονο για τουαλετα σηκωνομαι...ευτυχως εχω μια κυρια που ειναι με την μικρη τα πρωινα οταν δουλευα και την κρατησα και τωρα και με βοηθαει(κανει και δουλειες ευτυχως)και τα απογευματα ερχετε η μαμα μου...εσεις τι κανετΕ???kthaleia ποτε ειχες τερ?

κουραγιο Αγγελικη και αν εισαι φρονιμο κοριτσι και κανεις οτι σου λεει ο ντοκτορ ΟΛΑ θα πανε καλα..

παλι καλα που εχεις βοηθεια αν και εγω που επισης εχω δεν με αφηνει η μικρη ρουπι..

Link to comment
Share on other sites

prosperous σε ποια βδομαδα εισαι?ναιτα πανε καλα ευτυχως οι δυο τους γιατι εγω δουλευω και φευγω 7το πρωι και γυριζω 5-6το απογευμα,οποτε ειναι πολλες οι ωρες που μενουν μαζι.....Απο την μια ειναι καλο γιατι τωρα δεν εχω προβλημα που δεν κανει να σηκωνω βαροε,αλλα απο την αλλη νιωθω τυψεις :(


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...