Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιωτα μου πολυ ωραια ολα οσα ετοιμασες για τον αντρουλη σου!Μπραβο!

Την τουρτα αυτη την εχω παρει και γω,δεν μου πετυχε ομως,μολις εβγαλα το γυρω-γυρω ανοιξε:? αλλα ηταν πεντανοστιμη εγω του πηρα τσιζκεικ να του φτιαξω

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ ειπα στον αντρα μου οτι σας εγραψα για το θεμα με την αδεια και αυτα που μου γραψατε και χαρηκε κι αυτος!!!Μας φτιαξατε την διαθεση βρε κοριτσια!

Σας ευχαριστω πολυ ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, κοριτσάκια!

Ειρήνη μου, περαστικά σου. Κοίτα να αναρρώσεις γρήγορα και μη στεναχωριέσαι για την όμορφη μέρα, άνοιξη έρχεται να ευχαριστηθείς λιακάδες και όμορφες μέρες. Άλλωστε έχεις την καλύτερη φροντίδα ;)!

(εμένα γιατί το γουρουνάκι μου, όταν της λέω ότι δεν αισθάνομαι καλά, μου λέει "Δεν έχεις τίποτα, μαμά, σε βλέπω εγώ, μια χαρά είσαι, σήκω" :?)

Renata, καλά να περάσετε!

Γιωτούλι, όλα πολύ όμορφα! Να είστε γεροί, να τα γιορτάζετε μαζί μέχρι τα βαθειά γεράματα!

Σταυρούλα, περαστικά στο μικρούλι! Να περάσετε τέλεια το 3ημερο. Μια συνάδελφος έλεγε "Η ζωή αρχίζει μετά τις 4" (είναι η ώρα που σχολάμε) και, αν και δεν συμφωνώ 100% πάντως σίγουρα πιστεύω ότι η δουλειά μας δεν είναι η ζωή μας. Θύμισέ το κι αυτό στο σύζυγο, παρόλο που απ' ότι είδα δεν το χρειάζεται πια, το βρήκε το χαμόγελό του :D.

Εγώ συνέφερα το πρωί το σπιτάκι μου απ' τη χθεσινοβραδινή επέλαση (αν και για να είμαι ειλικρινής ήταν κύριοι :rolleyes:): σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μπάνιο, κουζίνα. Άλλαξα τα σεντόνια μας και μαγείρεψα σουτζουκάκια με ρύζι. Μετά βγήκαμε τη βόλτα μας στις κούνιες με καφέ στο χέρι, επιστρέψαμε, φάγαμε και μπάμπας και κόρη ξεκουράζονται. Εγώ έκανα το μποτέ μου και το μπανάκι μου και χαλαρώνω. Το απογευματάκι θα πάμε με τη μικρή σε παιδικό πάρτι.

Να περνάτε καλά!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Ειρήνη περαστικά σου, άντε να "βαρεθεί" η ίωση να φύγει που λέει κ ο γιόκας σου:tongue:

θέλω να κάνω δυο αγορές, προτείνετέ μου σας παρακαλώ μοντέλα. θέλω να πάρω ξυριστική μηχανή (χρησιμοποιείτε?βολεύει?μοντέλο?) και επίσης θέλω και νέα "δεύτερη" ηλεκτρική γιατί έχω μια στο κάθε επίπεδο να μην πηγαινοφέρνω, θέλω μια αρκετά δυνατή να σκουπίζει καλά...ξέρω ότι λειπετε οι περισσότερες, θα περιμένω βοήθεια όταν γυρίσετε:tongue::tongue::tongue:

καλό τριήμερο!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια καλησπερα!

τι χαλι κ αυτο με μενα να μην καθομαι ουτε δευτερολεπτο??? εχω κανει απειρα παλι σημερα, τελικα εκατσε κ για φαγητο ο πατερας μου, τηγανισα κ λουκανικα, εβγαλα τουρσι, φετα κ σαλατα κ φαγαμε. μετα ειχα να πλυνω απειρα στο χερι γιατι το πλυντηριο γεμισε.

ταισα-επλυνα κ αλλαξα την μικρη, κ τωρα την πηγα στην πεθερα μου, να ηρεμισω κ εγω λιγο... ο αντρουλης σουπερ μαρκετ, δεν ειχα κουραγια να τον ακουλουθησω. αναβω τα κερακια μου κ χαλαρωνω...

σταυρουλα στην συγκεκριμενη τουρτα δεν βαζω μια ταινια διαφανη που εχει μεσα απο το χαρτονι κ παντα την φτιαχνω απο την προηγουμενη για να σφιξει καλα. 3 φορες την εχω φτιαξει εχει γινει σουπερ!!!!

μυρτουλα ξυριστηκη μηχανη εχω, αλλα δεν την πολυχρησιμοποιω, οποτε δεν ειμαι ο καταλληλος ανθρωπος για να σου πω. για την σκουπα εγω εχω την siemens 2400w αυτη που δεν περνει μονο σακουλα αλλα χρησιμοποιητε κ ο καδος, ο οποιος πλενεται, οταν ο καδος ειναι αδειος ρουφαει πιο καλα, οταν αρχιζει κ γεμιζει ρουφαει λιγοτερο. επισης δεν μου τραβαει καλα τις τριχες απο τα χαλια, αλλα αυτο δεν ειναι κριτηριο καθως θυμαμαι στο πατρικο μου ειχα το ιδιο θεμα κ η μαμα μου εχει την κομπρα της delongi που ρουφαει παρα πολυ δυνατα.

ειρηνη πως εισαι?

δεν θυμαμαι τιποτα αλλο, παω να φτιαξω νυχια!

Link to comment
Share on other sites

Κορουλες μου καλησπερα.

Εγω δυστυχώς, τα ίδια, καμία καλυτέρευση..:? Νιώθω ακόμα λες και έχει περάσει φορτηγό από πάνω μου, ο λαιμός μου καίει, το κεφάλι μου και οι πλάτες μου, πονούν. Πυρετό, καθόλου...:? . Ούτε στο μπάνιο δεν έχω το κουράγιο να μπω... το πιστεύετε..? :oops:

Ακυρώσαμε όλα τα σχέδια που είχαμε, αύριο θα πηγαίναμε στον μπαμπά μου για bbq, το μικρό μου το περιμενε πως και τι... Δευτερα πρωί στην κολλητή μου για καφέ, να παίξουν τα μικρά και μετά στο πεθερικό για φαγητό... δυστυχώς το φιογκάκι έχει φρίξει από την κλεισούρα, αν και το καημένο δεν λέει τίποτα.

Μόλις πηρα την πεθερά μου, της είπα πως είμαι άρρωστη και αύριο θα στείλω εκεί τον άντρα μου και τον μικρό να φάνε και κυρίως να βγει λιγάκι έξω το παιδί.. να κάνει κανα περίπατο με τον άντρα μου. Θα μου φτιάξει και κοτόσουπα για μένα, είπε.. ευτυχώς γιατί δεν ξέρω τα κουράγια μου.

Σας φιλώ και ελπίζω να έχετε ένα όμορφο βράδυ.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μου το φιογκακι σου ειναι πολυ πολυ γλυκο κ τρυφερο πλασμα!!! τωρα που λειπει ο πατερας του ειναι ο "αντρας του σπιτιου"!!!

σας ειπα ??? 68 κιλα πηγα στα κανονικα μου δηλαδη, θελω ενα ακομα να χασω για καβατζα!!!

καλο υπολοιπο!!!

Μπράβο για τα μαλλάκια. Και γω έχω πάρει βαφές αλλά να δούμε πότε θα τα βάψω... στο μεταξύ Δευτέρα απόγευμα έχω 2 ραντεβού.... :? να δούμε πως θα είμαι.

Οντως, είναι πολύ Γιωτάκι μου. Πολύ τρυφερό παιδί και ώρες και στιγμές μας λέει κουβέντες που μένουμε με το στόμα ανοιχτό. Ολα τα παιδάκια φαντάζομαι... γι αυτό σας τα γράφω.

Εύγε για τα κιλά σου! Ευγε! Είσαι η 2μετρη κορμάρα μας!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα κοριτσακια.

Ειρηνακι περαστηκα σου. Ειμαι σιγουρη με τοση φροντιδα απο το φιογκακι θα γινεις γρηγορα καλα :)

Γιωτακι υπεροχα ολα που ετοιμασες μπραβο! Αντε ξεκουρασου και λιγο τωρα φτανουν οι δουλειες τριημερο ειναι.

Εμεις σημερα μια που επιτελους επεσε ο αερας και ειχαμε λιακαδα πηγαμε μεγαλη βολτα με τη μικρη και τη μαμα μου. Πολυ το ευχαριστηθηκα εκανα και ψιλοδουλιτσαες στο κεντρο που ηθελα. ΚΑι τωρα πειναωωωω . ευτυχως μαγειρευει φασουλορυζο η μαμα μου που ειχαμε απο χτες φασολαδα.

Το σπιτι θελει δουλιτσα αλλα αυριο να ειναι και καθαρο για τη Δευτερα. Δεν θα γιορτασω απισημα αλλα ολο και καποιος θα ερθει.

Καλο τριημερο σε ολες και καλα να ερασετε οσες πατε εκδρομουλες.

Ευχαριστώ Ευάκι μου.

Αύριο σου εύχομαι κουράγιο με τις δουλίτσες.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα...αν ηταν ετσι ουτε το πρωτο δεν θα εκανα....Οταν εμεινα εγκυος ηταν μια πολυ κακη περιοδος στο γραφειο. Επι 4 μηνες καθε μερα πηγαιναμε με τον αντρα μου και κοιταζομασταν. Ευτυχως ειχαμε αλλο ενα καλο φιλο ανεργο και πηγαιναμε κατα τις 12 καφεδακι στη λιακαδα (ΜΑης μεχρι Σεπτεμβρη), αλλιως θα παθαιναμε καταθλιψη ολοι.... Μετα εφτιαξαν τα πραγματα και στο τελος δουλευα σαν την τρελη μεχρι την παραμονη που γεννησα....

Οποτε για το δευτερο δεν με φοβιζει τιποτα περα απο θεματα υγειας...

Με το καλό Ευούλα μου.

Να σου πω την αλήθεια και γω, σε ενδεχόμενη 2η εγκυμοσύνη θα φοβόμουν περισσότερο από την 1η γιατί τώρα "ξέρω".. στην 1η έχεις αυτή τη γλυκιά αίσθηση του πρωτόγνωρου και τα βλέπεις όλα λίγο πιο "ρομαντικά", ας πούμε. Τώρα θα φοβόμουν περισσότερο να πάνε όλα καλά.

Δυστυχώς, εμείς τώρα, σ αυτή τη φάση δηλαδή, δεν θα είχαμε ούτε τα χρήματα για τον τοκετό οποτε... :oops:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, και εδώ έχει ήλιο αλλά ο αέρας δεν λέει να σταματήσει. Εγώ εκτός από τα καθημερινά σήμερα καθάρισα και πλυντήριο και στεγνωτήριο καλά και τα τράβηξα να σγουγγαρίσω από πίσω. Εκτύπωσα την λίστα με τις δουλειές της γενικής και είπα να κάνω από κάτι κάθε μέρα, θέλω να δω πότε θα τελειώσω. Τώρα πρέπει να πάμε στο σούπερ και ελπίζω και για μια βόλτα αν φυσικά καταφέρουμε να κάνουμε το μωρό να φάει κάτι πρώτα. Καλά να περνάτε.

Και γω θα ήθελα στεγνωτήριο, σε ζηλεύω κοριτσάκι μου!

Ελπίζω να κάνατε καμιά βολτίτσα! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!Τι κανετε???

Λοιπον εμεις ειμαστε μια χαρα! ειπαμε οτι σημερα δεν θα κανουμε καμια δουλεια και θα αφιερωσουμε οοολη την ημερα στον Κωνσταντινο!Απο το πρωι παιζουμε,ζωγραφισαμε στον πινακα,τρεξαμε,χορεψαμε και το χαρηκαμε πολυ!:D

Ο μικρος ειναι πολυ καλυτερα!Εχει πολυ καλη διαθεση αλλα κανει διαρροιες:?

Πολύ σας ζηλεύω. Ελπίζω να περάσατε υπέροχη μερα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, κοριτσάκια!

Ειρήνη μου, περαστικά σου. Κοίτα να αναρρώσεις γρήγορα και μη στεναχωριέσαι για την όμορφη μέρα, άνοιξη έρχεται να ευχαριστηθείς λιακάδες και όμορφες μέρες. Άλλωστε έχεις την καλύτερη φροντίδα ;)!

(εμένα γιατί το γουρουνάκι μου, όταν της λέω ότι δεν αισθάνομαι καλά, μου λέει "Δεν έχεις τίποτα, μαμά, σε βλέπω εγώ, μια χαρά είσαι, σήκω" :?)

Renata, καλά να περάσετε!

Γιωτούλι, όλα πολύ όμορφα! Να είστε γεροί, να τα γιορτάζετε μαζί μέχρι τα βαθειά γεράματα!

Σταυρούλα, περαστικά στο μικρούλι! Να περάσετε τέλεια το 3ημερο. Μια συνάδελφος έλεγε "Η ζωή αρχίζει μετά τις 4" (είναι η ώρα που σχολάμε) και, αν και δεν συμφωνώ 100% πάντως σίγουρα πιστεύω ότι η δουλειά μας δεν είναι η ζωή μας. Θύμισέ το κι αυτό στο σύζυγο, παρόλο που απ' ότι είδα δεν το χρειάζεται πια, το βρήκε το χαμόγελό του :D.

Εγώ συνέφερα το πρωί το σπιτάκι μου απ' τη χθεσινοβραδινή επέλαση (αν και για να είμαι ειλικρινής ήταν κύριοι :rolleyes:): σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μπάνιο, κουζίνα. Άλλαξα τα σεντόνια μας και μαγείρεψα σουτζουκάκια με ρύζι. Μετά βγήκαμε τη βόλτα μας στις κούνιες με καφέ στο χέρι, επιστρέψαμε, φάγαμε και μπάμπας και κόρη ξεκουράζονται. Εγώ έκανα το μποτέ μου και το μπανάκι μου και χαλαρώνω. Το απογευματάκι θα πάμε με τη μικρή σε παιδικό πάρτι.

Να περνάτε καλά!

Ωραίο φαγάκι έκανες μικρή μου... :P Καλή ξεκούραση και ευχαριστώ πολυ.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αγαπημενες μου φιλεναδες καλησπερα

εχτες βγηκα λιγα αποτομα και δε ξαναμπηκα γιατι ειχα το μπαμπα μου εδω και με βοηθησε λιγο να παω για κατι ψωνια που ηθελα και να καθετε με τα παιδια στο αμαξι για να μην καθυστερω εφυγε το βραδυ και δε προλαβα να ξαναμπω εκανα απιστευτες δουλειες εχτες και το σπιτακι μου ειναι σουπερ καθαρο και μαζεμενο σημερ ελειπα παλι ολοι μερα ειχα και τελειο ηλιο και πολυ το χαρηκαμε πριν λιγο μαζευτηκα θα παραγγειλουμε σουβλακια να φαμε

γιωτακι τελειο το δειπνο αληθεια το ρυζακι με τι ειναι??

ευχαριστω πολυ ολες για τα κιλακια μου

ειρηνη μου κατι ηθελα να σχολιασω με σενα και δεν θυμαμαι τι μα καλα αλτσχαιμερ επαθα??

δε θυμαμαι τιποτα δυστυχως

σας καληνυχτω και θα τα πουμε αυριο


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...