Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Πολυξένη μου!!!τελος καλο ολα καλα!!!το προλάβετε το δεσατε και τωρα απο κ και πέρα αρνταν εσυ!!!

Ζαχαρουλα μου πολυ συγκινητική η περιγραφή σου!!! ❤

Αχ μη λέτε τετοια για το λίκνο!εμας ακόμη να έρθει το σκασμενο!!

Ρενιτα ξερω πως αν κανεις αντιπυκτικες πρέπει να περάσουν 24 ώρες απο την τελευταία για να κανεις φτ ή επισκληριδιο αλλιώς κανεις κτ με ολική!(μου τα χει πει φίλη που την παρακολουθεί αιματολογος αυτή εχει θρομβοφιλια)

Μαγδα μου Μονη ε;μην αγχωνεσαι απλα μεχρι να ρθει κάποιος κανε μονο τις απαραίτητες μετακινήσεις!!!

Εγω ιδανικά θέλω φτ χωρίς επισκληριδιο!!ναρκωση θα κάνω μονο αν πάμε με κτ για τον χψ λόγο της τελευταίας στιγμής!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πολυξένη τι ηταν αυτο που περάσατε! ; Πωπω και ο γιατρός στο ειπε ετσι οπως έπρεπε για να το καταλάβεις αυτή τη φορα καλα.

Τιποτα δεν ειναι τόσο σημαντικό όσο το μπεμπε. Ξε κου ρα ση!

Ετσι ολα θα πανε σίγουρα καλα...

Λια τέλεια μου φαινεται ετσι οπως το σκέφτεσαι! Ναρκωση μόνο για καισαρκη!

Μαγδού είμαστε εμείς εδω! Κοίτα κατι στο Ίντερνετ για το μπεμπε και θα περάσει η ωρα!

Πωπω ζαχαρουλα φτάνει η ωρα! Και εγω δεν κατάλαβα πως έφτασα τις 28 εβδομάδες! Περνάει ο καιρός!

Χριστίνα οπως είπες θα πρότεινα να μη πάρεις πιπιλα τουλάχιστον για τρεις μηνες, αλλα πιστεύω πως οι θηλες σλικονης ειναι λιγο πιο ευκαμπτες. Με καουτσουκ πιστεύω ειναι λιγο σκληρές..

Elenaki και εγω μια απο τα ίδια! Με όσες κοπέλες συζητώ μου λένε κανε επισκληριδιο , αλλα ολες εχουν κάνει χωρις να το ψάξουν καθόλου. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τις λίγες που δεν εχουν κάνει, μου λένε πως άντεξαν άνετα, σηκώθηκαν πολυ πιο γρήγορα απο το κρεβάτι και ολα τέλεια με το μπεμπε αγκαλιά!

Ρενιτα ευχαριστω για την πληροφόρηση! Αλήθεια στην σαλπιγγογραφια ειναι δυνατόν να μη φανούν ολα καθαρά;

Εχει πλάκα που στους αρχικόυς υπερηχους φαινόταν ενα μωράκι μεσα σε μια καρδούλα, η οποία καρδούλα φυσικά ηταν το πανω μέρος της δικερης μήτρας!

Το λικνο ελπίζω λια να έρθει σύντομα, αν και φοβάμαι πως θα έρθει σε δυο εβδομάδες, αρχές Νοέμβρη δηλαδή, οπως με είχαν ενημερώσει. Αλλα και τότε καλα δεν ειναι;;

Σημερα σας εχω και ευχάριστο νέο! Ενιωσα για πρωτη φορα τις κλωτσιες ψηλά, στο στομάχι! Χαχα γύρισε η μπεμπουλα μου! !! Αν και εχει πολυ χώρο ακομα και θα γυρίσει μάλλον πολλες φορές ακομα!

Επισης έχασα ενα κιλό ακομα , καθότι με παραπανίσσια κιλα προ εγκυμοσυνης, και ειμαι πολυ χαρούμενη! Συνολικά εχω χάσει 6 κιλα! Πάντως θα ειμαι λιγότερα κιλα τη μερα της γεννας σε σχέση με πριν την εγκυμοσυνη!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

λεω να παρω κρεμες fissan, εσεις τι εχετε αποφασισει?

Και εγω με fissan λέω να ξεκινήσω :wink:

Αλλα , μη γελάσετε μου αρέσουν αυτα τα ροζ-γαλάζια μπουκαλάκια!

Γενικά πιστεύω πως κρεμες που εχουν τόσα χρονια στο εμπόριο και ειναι γνωστές, ειναι αξιόπιστες. Ετσι οποία και αν διαλεξουμε δεν θα εχουν πρόβλημα τα μπεμπάκια!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαγδα εγω πήρα ήδη φισσαν!τα χω βάλει στο καλαθακι!!σταθερη αξία και φοβερή μυρωδιά!ημουν ανάμεσα σ αυτά και στα κικο!αλλα με νίκησε η συνήθεια!!

Μαρία μείον έξι είπες;;;αυτά ειναι!!μα πως τα καταφέρνετε βρε παιδι μου!!!

Δε με νοιάζει ποτε θα ρθει αρκεί να ξερω!στειλαμε σημερα μαιλ στην εταιρία να δούμε τι θα μας πουν!

Εγω πήρα δυο πιπιλες σιλικονης,οχι οτι θα τις βάλω πριν εδραιωθεί ο θηλασμος αλλα είπα αστες να υπάρχουν Σπιτι!

Πως καταλαβαίνεις που κλωτσαει και που ρίχνει μπουνιες;;απο το μέγεθος της δύναμης;;εμένα ακόμη στο πλάι ειναι νομίζω!!το κεφάλι σίγουρα κολλημένο στα πλευρά μου ακόμη!γενικα ειναι μαζεμένος στη μισή κοιλια μου!η άλλη μισή τσάμπα παει!!χαχα


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαγδα εγω πήρα ήδη φισσαν!τα χω βάλει στο καλαθακι!!σταθερη αξία και φοβερή μυρωδιά!ημουν ανάμεσα σ αυτά και στα κικο!αλλα με νίκησε η συνήθεια!!

Μαρία μείον έξι είπες;;;αυτά ειναι!!μα πως τα καταφέρνετε βρε παιδι μου!!!

Δε με νοιάζει ποτε θα ρθει αρκεί να ξερω!στειλαμε σημερα μαιλ στην εταιρία να δούμε τι θα μας πουν!

Εγω πήρα δυο πιπιλες σιλικονης,οχι οτι θα τις βάλω πριν εδραιωθεί ο θηλασμος αλλα είπα αστες να υπάρχουν Σπιτι!

Πως καταλαβαίνεις που κλωτσαει και που ρίχνει μπουνιες;;απο το μέγεθος της δύναμης;;εμένα ακόμη στο πλάι ειναι νομίζω!!το κεφάλι σίγουρα κολλημένο στα πλευρά μου ακόμη!γενικα ειναι μαζεμένος στη μισή κοιλια μου!η άλλη μισή τσάμπα παει!!χαχα

Αχ και εγω ετσι τις ονειρεύομαι τις κρεμούλες και τα σαμπουανάκια, να τα εχω μαζεμένα σε ωραία καλαθακια!

Τα κατάφερα για ενα λόγο λια, πήρα τα κιλα στην προσπάθειά μας για να μείνω έγκυος. Καθε φορα που αδιαθετουσα εκλαιγα και στεναχωριομουν και να οι σοκολάτες για δυο εβδομάδες μεχρι να συνέλθω.. Ετσι τα κιλα μαζεύονταν δυο-δυο!

Τωρα που τα καταφέραμε, βρήκα τον παλιό καλο μου εαυτό! Τρώω σωστά καθημερινά, μια φορα την εβδομαδα οτι θελω, περπατάς καθημερινά!

Η χαρα μου ειναι απερίγραπτη που ειμαι έγκυος!

Καταλαβαίνω πως ειναι τα ποδαράκια απο την ένταση! Μεχρι χθες ένιωθα πάντα χαμηλα τα χτυπηματάκια. Σημερα πρωτη φορα κοντά στο στομάχι, ψηλά!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ και εγω ετσι τις ονειρεύομαι τις κρεμούλες και τα σαμπουανάκια, να τα εχω μαζεμένα σε ωραία καλαθακια!

Τα κατάφερα για ενα λόγο λια, πήρα τα κιλα στην προσπάθειά μας για να μείνω έγκυος. Καθε φορα που αδιαθετουσα εκλαιγα και στεναχωριομουν και να οι σοκολάτες για δυο εβδομάδες μεχρι να συνέλθω.. Ετσι τα κιλα μαζεύονταν δυο-δυο!

Τωρα που τα καταφέραμε, βρήκα τον παλιό καλο μου εαυτό! Τρώω σωστά καθημερινά, μια φορα την εβδομαδα οτι θελω, περπατάς καθημερινά!

Η χαρα μου ειναι απερίγραπτη που ειμαι έγκυος!

Καταλαβαίνω πως ειναι τα ποδαράκια απο την ένταση! Μεχρι χθες ένιωθα πάντα χαμηλα τα χτυπηματάκια. Σημερα πρωτη φορα κοντά στο στομάχι, ψηλά!

Αχ κ γω κάπως ετσι πήρα τα παραπάνω κιλά,στις έξωσωματικες κ στην καθε επέμβαση που εμφανιζόταν!!περασμενα ξεχασμένα ομως!θα πάρω όσα ειναι να πάρω κ τωρα κ μετα που θα βγω απ τον παγο(ήμουν τρία χρόνια σχεδόν απο φόβο και απο γυναικολογικα θέματα) θα γίνω παλι φιτ!!αμεεεε!!

Τέλεια τοτε!!αν κ ειναι πιθανό να κάνει πολλές τούμπες ακόμη!!ειδικα αν ειναι ταρζανακι!! ;)


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περασμένα ξεχασμένα! Θα γίνουμε πιο φιτ απο ποτε!

Ολα αυτα που περάσαμε με έκαναν πιο δυνατή και να εκτιμώ την εγκυμοσυνη μου όσο δε γινεται!

Σίγουρα θα κάνει πολλες τούμπες ακομα! Εχει πολυ χώρο να κολυμπάει!

Παραγγειλα και τα ρούχα για το μαιευτήριο, μια νυχτικιά κοντή, μια ρόμπα φλις μαλακιά και ζέστη και δυο σετ μπλουζάκια-παντελόνι ειδικα για θηλασμο και εγκυμοσυνη! Ολα απο το νεο κατάλογο της λα ρεντουτ.

Τωρα μου λείπουν μόνο σουτιέν θηλασμου, για τα οποία θα πάω απο κοντά να τα πάρω, να ειμαι σίγουρη για το μέγεθος!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ αφρόλουτρο πήρα το 0-12 της proderm με τον δοσομετρητή (βολεύει για να μην πέφτει πολύ και μετά δεν ξεβγάζεται εύκολα)... είναι πολύ ωραίο... το ίδιο και μωρομάντηλα. Κρέμες έχω σκοπό να πάρω fissan...

Για το πλυντήριο Ariel για μωρά, δεν το βρίσκεις εύκολα.... αλλά μου είπε η αδελφή μου ότι είναι το καλυτερο με διαφορά και τα έχει δοκιμάσει όλα. Εγώ για να το βρω πήγα AB, Μαρινόπουλο και άλλο ένα super market... και δεν το είχαν πουθενά...

μόνο σε ένα μεγάλο Carrefur είχαν 3 τελευταία και τα πήρα.

Πιπίλα πήρα για να υπάρχει...και ας μην χρειαστεί!!!

Ούτως ή αλλιώς δικαιούμαι μόνο 63 ημερολογιακές μέρες άδεια από την δουλειά!!! οπότε τον αποκλειστικό θηλασμό βλέπω να τον κόβω αναγκαστηκά σύντομα...

θα κοιτάξω βέβαια μήπως πάρω καμιά άδεια ... έστω χωρίς αποδοχές... αλλά θα δούμε!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ και εγω ετσι τις ονειρεύομαι τις κρεμούλες και τα σαμπουανάκια, να τα εχω μαζεμένα σε ωραία καλαθακια!

Τα κατάφερα για ενα λόγο λια, πήρα τα κιλα στην προσπάθειά μας για να μείνω έγκυος. Καθε φορα που αδιαθετουσα εκλαιγα και στεναχωριομουν και να οι σοκολάτες για δυο εβδομάδες μεχρι να συνέλθω.. Ετσι τα κιλα μαζεύονταν δυο-δυο!

Τωρα που τα καταφέραμε, βρήκα τον παλιό καλο μου εαυτό! Τρώω σωστά καθημερινά, μια φορα την εβδομαδα οτι θελω, περπατάς καθημερινά!

Η χαρα μου ειναι απερίγραπτη που ειμαι έγκυος!

Καταλαβαίνω πως ειναι τα ποδαράκια απο την ένταση! Μεχρι χθες ένιωθα πάντα χαμηλα τα χτυπηματάκια. Σημερα πρωτη φορα κοντά στο στομάχι, ψηλά!

εγω νιωθω τα ποδαρακια του ψηλα εδω και ενα μηνα ολο γυριζει αλλα καταληγει παντα με το κεφαλακι κατω αριστερα διπλα στην ουροδοχο κυστη μου και τα ποδαρακια πανω δεξια!!

Περασμένα ξεχασμένα! Θα γίνουμε πιο φιτ απο ποτε!

Ολα αυτα που περάσαμε με έκαναν πιο δυνατή και να εκτιμώ την εγκυμοσυνη μου όσο δε γινεται!

Σίγουρα θα κάνει πολλες τούμπες ακομα! Εχει πολυ χώρο να κολυμπάει!

Παραγγειλα και τα ρούχα για το μαιευτήριο, μια νυχτικιά κοντή, μια ρόμπα φλις μαλακιά και ζέστη και δυο σετ μπλουζάκια-παντελόνι ειδικα για θηλασμο και εγκυμοσυνη! Ολα απο το νεο κατάλογο της λα ρεντουτ.

Τωρα μου λείπουν μόνο σουτιέν θηλασμου, για τα οποία θα πάω απο κοντά να τα πάρω, να ειμαι σίγουρη για το μέγεθος!

ααα!! με γεια!! ωραια ειναι?? δεν εχω ασχοληθει καθολου με la redoute ειναι οικονομικα? τα λυπαμαι αυτα τα λεφτα γιατι εγω χειμωνα καλοκαιρι δεν μπορω να φοραω ρουχα οταν κοιμαμαι... λογω νοσοκομειου θα παρω...

εγώ αφρόλουτρο πήρα το 0-12 της proderm με τον δοσομετρητή (βολεύει για να μην πέφτει πολύ και μετά δεν ξεβγάζεται εύκολα)... είναι πολύ ωραίο... το ίδιο και μωρομάντηλα. Κρέμες έχω σκοπό να πάρω fissan...

Για το πλυντήριο Ariel για μωρά, δεν το βρίσκεις εύκολα.... αλλά μου είπε η αδελφή μου ότι είναι το καλυτερο με διαφορά και τα έχει δοκιμάσει όλα. Εγώ για να το βρω πήγα AB, Μαρινόπουλο και άλλο ένα super market... και δεν το είχαν πουθενά...

μόνο σε ένα μεγάλο Carrefur είχαν 3 τελευταία και τα πήρα.

Πιπίλα πήρα για να υπάρχει...και ας μην χρειαστεί!!!

Ούτως ή αλλιώς δικαιούμαι μόνο 63 ημερολογιακές μέρες άδεια από την δουλειά!!! οπότε τον αποκλειστικό θηλασμό βλέπω να τον κόβω αναγκαστηκά σύντομα...

θα κοιτάξω βέβαια μήπως πάρω καμιά άδεια ... έστω χωρίς αποδοχές... αλλά θα δούμε!!!

υπαρχει ariel για μωρα? πω πω!! που ζω??? εχω δει της Nuk μονο αλλα νομιζω θα καταληξω στο αρκαδι... κλασσικη αξια...

εχεις διαβασει το βιβλιο της πατσουρου?? αν θελεις να θηλασεις ματακια μπορεις να τα καταφερεις!! λιγη προσπαθεια θελει!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


maria*,

σε 2 εβδομάδες που θα έρθει το λίκνο σας θα είναι αρχές Οκτώβρη ;)

Κι εγώ είχα φτάσει +5800 αλλά έχασα 600 γραμμάρια και απόρησα σήμερα το πρωί! Μα πώς τα 'χασα;;;

Για τα βρεφικά καλλυντικά,

σίγουρα fissan για το κωλί και το πλύσιμο απ' τα κακάκια. Για αφρόλουτρα κλπ ίσως πειραματιστώ και με κανένα frezyderm.

Θα κάνω και γύρω στην 33η εβδομάδα ένα ραντεβού με παιδίατρο και θα τον ρωτήσω και αυτά τα θέματα.

Πώς καταλαβαίνετε πού είναι τα μωρά;

Εγώ απλά καταλαβαίνω πως λυσσάει αλλά δεν ξέρω τι με κοπανάει! :D

Εγώ που κοιτούσα στη LaRedoute πριν 3 μέρες γιατί δεν βρήκα αρκετά πράγματα;;;; Πάω να ξαναδώ....

magdou,

εγώ ψωνίζω από τη LaRedoute και μου αρέσουν αρκετά τα πραγματάκια τους.

Για τα σουτιέν θηλασμού,

να τα πάρετε όταν μπείτε στο μήνα σας για να έχει αρχίσει να "χαμηλώνει" η κοιλιά γιατί τώρα που είναι ψηλά, θα φαίνεται λάθος το μέγεθος της περιμέτου του θώρακα (την πάτησε φίλη μου που ψώνισε το σουτιέν θηλασμού στον 8ο και πήγε να το βάλει λίγο πριν γεννήσει και της έπλεε!!!)

Απορρυπαντικό πλυντηρίου πήρα Προδέρμ. Θα δοκιμάσω και το Ariel την επόμενη φορά.


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

maria*,

σε 2 εβδομάδες που θα έρθει το λίκνο σας θα είναι αρχές Οκτώβρη ;)

Κι εγώ είχα φτάσει +5800 αλλά έχασα 600 γραμμάρια και απόρησα σήμερα το πρωί! Μα πώς τα 'χασα;;;

Για τα βρεφικά καλλυντικά,

σίγουρα fissan για το κωλί και το πλύσιμο απ' τα κακάκια. Για αφρόλουτρα κλπ ίσως πειραματιστώ και με κανένα frezyderm.

Θα κάνω και γύρω στην 33η εβδομάδα ένα ραντεβού με παιδίατρο και θα τον ρωτήσω και αυτά τα θέματα.

Πώς καταλαβαίνετε πού είναι τα μωρά;

Εγώ απλά καταλαβαίνω πως λυσσάει αλλά δεν ξέρω τι με κοπανάει! :D

Εγώ που κοιτούσα στη LaRedoute πριν 3 μέρες γιατί δεν βρήκα αρκετά πράγματα;;;; Πάω να ξαναδώ....

magdou,

εγώ ψωνίζω από τη LaRedoute και μου αρέσουν αρκετά τα πραγματάκια τους.

Για τα σουτιέν θηλασμού,

να τα πάρετε όταν μπείτε στο μήνα σας για να έχει αρχίσει να "χαμηλώνει" η κοιλιά γιατί τώρα που είναι ψηλά, θα φαίνεται λάθος το μέγεθος της περιμέτου του θώρακα (την πάτησε φίλη μου που ψώνισε το σουτιέν θηλασμού στον 8ο και πήγε να το βάλει λίγο πριν γεννήσει και της έπλεε!!!)

Απορρυπαντικό πλυντηρίου πήρα Προδέρμ. Θα δοκιμάσω και το Ariel την επόμενη φορά.

α! κι εγω που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν αρχες Οκτωβρη θα ερθουν. θα το κανω κρατηση. σημερα μπηκα στον 7ο και δεν μπορω να σταθω καθολου και αρχισα να φοβαμαι για το χειροτερο σεναριο...

και το πιτσιρικακι μου αν μπορουσε να μου ανεβει στο λαιμο πιστευω θα το ειχε κανει..


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Aααα καλα! Νοέμβρη έγραψα; Βιαζόμαι πολυ εγω! Υπολόγισα πως εχουμε Οκτώβρη τωρα χαχα! Αρχές Οκτώβρη μου είπαν για το λικνο. Σε δυο εβδομάδες δηλαδή!

Απο λα ρεντουτ γενικά παραγγειλω και ειμαι πολυ ευχαριστημένη απο άποψη ποιότητας-τιμής. Μου αρέσει όμως να τα κοιτάω πρώτα στον κατάλογο.

Η ρόμπα που διαλεξα:

http://www.laredoute.gr/LA-REDOUTE-CREATION-Rompa-me-koukoula_p-240512.aspx?prId=324209334

Το νυχτικό για τον τοκετό:

http://www.laredoute.gr/COCOON-Nuxtiko-egkumosunhs-kai-thhlasmou_p-255587.aspx?prId=324413792 διαλεξα το σκούρο μπλε!

Πιτζάμα στο χρώμα μπορντο/καρό

http://www.laredoute.gr/COCOON-Pitzama-egkumosunhs-kai-thhlasmou_p-255554.aspx?prId=324413757

Πιτζαμα νο.2 χρώμα εκρου- μπορντο.

http://www.laredoute.gr/LA-REDOUTE-CREATION-Pitzama-egkumosunhs-kai-thhlasmou_p-255576.aspx?prId=324413769

Μου αρέσουν πολυ τα υφάσματα τους βαμβάκι και βισκόζη και φυσικά το κόλπο που εχουν για το θηλασμο. Στην κοιλια ειναι ειδικα φτιαγμένα για εγκυμοσυνη.

Το μόνο κακό γενικά στη λα ρεντουτ ειναι οτι κάνουν περίπου 15 μερες να έρθουν αλλα πάντα παραγγελνω :-/


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ε, και τι έγινε που αργούνε;

Γιατί; Άμα θέλουμε να πάμε στα μαγαζιά, πάμε πάντα την επόμενη μέρα που το σκεφτόμαστε; Πάντα δεν το αναβάλλουμε για μερικές μέρες; ;)

Είναι βολικές οι αγορές από το internet!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλησπερα καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

Καναμε χτες που λετε το doppler - τα περισσοτερα απο αυτα που μετραγε - αρτηριες κτλ - δεν τα ηξερα καν! ο γιος μου πηρε 10 στα 10! ολα ηταν τελεια, ο γιατρος κατενθουσιαμενος! φτασαμε αισιως τα 2300 κιλα. αμνιακο τελειο, ο πλακουντας φοβερος και οι αρτηριες που κοιταξε ( ομφαλιος λωρος, μια στον εγκεφαλο, στην κοιλια και δεν θυμαμαι που αλλου) ολες ηταν τελειες!

Και αφου εχει ολοκληρωσει τις μετρησεις, μου λεει, τωρα θα κανουμε το πιο σημαντικο τεστ: με αυτο το μηχανημα (ενα κατι σαν φορητο μηχανημα για μασαζ) θα στειλουμε δονησεις και ηχητικα σηματα στο μωρο, και θα δουμε αμεσως την αντιδραση του! θα το νευριασουμε λιγο να δουμε πως αντιδρα! και παιδια, το βαζει στη κοιλια μου και αμεσως μετα βαζει τον υπερηχο! οι παλμοι του μωρου ειχαν παει στο κοκκινο, απο ελευθερα χερακια που ειχε πριν, ειχε κανει μπουνιτσες και ετρεμε ολοκληρο! και ο γιατρος φωναζει τελειαααα αντιδραση! απιστευτη εμπειρια κοριτσια, πρωτη φορα ειδα το μωρακι να αντιδρα ετσι σε εξωτερικο παραγοντα! τα συναισθηματα πολυ εντονα! ολο το απογευμα εκλαιγα και σκεφτομουνα τα μπουνιτσακια του και ποτε θα το παρω αγκαλιτσα!

και στο τελος μου λεει, εχει πολυ καλη θεση, κριμα που δεν πατε για φυσιολικο τοκετο. εκει στενοχωρεθηκα λιγο να σας πω την αληθεια, αλλα δεν πειραζει. με οποιο τροπο, το σημαντικο ειναι να κρατησω στα χερια μου το γιο μου. τα αλλα ολα τα ξεχναμε :D

Zacharoula μπράβο για τα αποτελέσματα. Πολύ ευχάριστα :)

κοριτσια μου χτες ηταν η πιο αγχωτικη μερα της εγκυμοσυνης μου!! ΕΙχαμε γιατρο και με το που βλεπει τον τραχηλο μου λεει σε μια εβδομαδα γενναμε.... τι του λεμε;; (μου κοπηκαν τα ποδια) γιατι δεν καθεσαι κατω μου λεει;;; γιατι κουραζεσαι;; με ξεχεσε κανονικα... ο τραχηλος κοριτσια στο 1.62εκ... και εκει ξεκινησε μια επωδυνη κατασταση για μενα αλλα τουλαχιστον αξιζε τον κοπο... βαλαμε δαχτυλιδι στον κολπο που λειτουργει σαν θολος, απορροφα δηλαδη τους κραδασμους του μωρου και κρατα το βαρος του... με αυτο πιστευει πως θα φτασουμε ανετα τις 36 εβδομαδες και γιατι οχι να τις ξεπερασουμε, με την προϋποθεση βεβαια οτι θα βαλω κωλο κατω, σχεδον κρεβατι δηλαδη αφου μου απαγορεψε και το μαγειρεμα!!!

Τα υπολοιπα τωρα, φτασαμε τα 1,704γρ και περιπου 43-45εκ με καλο αμνιακο υγρο και καλο doppler!!!!

αυτααααααααααααααααα!!!!!!!!! :|

Polyxeni λίγη προσοχή παραπάνω τώρα. Σε κάθε περίπτωση όλα τα πάνε καλά απο δω και πέρα.

λεω να παρω κρεμες fissan, εσεις τι εχετε αποφασισει?

Εγω μίλησα με την παιδίατρο και μου πρότεινε τα καλλυντικά της frezyderm τα οποία και πήρα ήδη. Η δε κρέμα που χρησιμοποιούμε μετα την αλλαγή της πάνας θεωρείται οτι έχει τα μικρότερα επίπεδα ψευδαργύρου. Αρχικά θα τα δοκιμάσω και αν δε με ικανοποιήσει το αποτέλεσμα θα κοιτάξω για κάτι άλλο.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...