Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Και γω +10 είμαι ασε!και χωρίς θέματα οπως εσυ!μονο μια περιδεση που τις τελευταίες μέρες την εχω ξεχάσει!

Οχι τίποτα δε χάνεις απο τα σεμινάρια!!εγω 30/9 ξεκιναω ανώδυνο!εκει πιστεύω θα μάθω αρκετά!

Με το καλο να δεις μπεμπεκι!!

Χριστινακι μη μιλάς για κυστη!δεν ξερω πως κάθεται παλι ο πασας,καλα είχα ηρεμήσει λίγες μέρες!τωρα παλι τα ίδια,με πιέζει εκει ακριβώς δεν μπορώ να κάνω δυο βήματα!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Magdou συλλυπητήρια!!!

Είχα κάνει και εγω μια λαπαροσκόπηση για αφαίρεση κύστης αλλά δε μου εχει πει πει κατι για καισαρική. Μήπως παίζει ρόλο το οτι ήταν λαπαροσκόπηση? Θα τον ρωτήσω πάντως στο επόμενο ραντεβού.

Αthkos δεν νομιζω οτι μπορει να επηρρεασει τη γεννα η κυστη - γιατρος δεν ειμα ι βεβαια. το λεω γιατι η δικη μου η περιπτωση ειναι λιγο διαφορετικη. και εγω λαπαροσκοπικα την εκανα την επεμβαση, αλλα στη περιπτωση του ινομυωματος, που ουσιαστικα ειναι μερος της μητρας, εγινε καθετη τομη και ειναι σαν να αφαιρεθικε μερος της μητρας. αρα, ο γιατρος δεν θελει να φτασω στις 40 εβδομαδες, για να μην "ξεχειλωσει" πολυ η μητρα, αφου εχει καθετα ραμματα, και πιανουν μαλιστα και το ενδομητριο ( μερος του ινομυωματος ηταν στο ενδομητριο). αρα η καισαρικη ειναι και για να γεννησω νωριτερα, αλλα και για να μην περασει η μητρα τις απιστευτα δυνατες συσπασεις του τοκετου.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

Καναμε χτες που λετε το doppler - τα περισσοτερα απο αυτα που μετραγε - αρτηριες κτλ - δεν τα ηξερα καν! ο γιος μου πηρε 10 στα 10! ολα ηταν τελεια, ο γιατρος κατενθουσιαμενος! φτασαμε αισιως τα 2300 κιλα. αμνιακο τελειο, ο πλακουντας φοβερος και οι αρτηριες που κοιταξε ( ομφαλιος λωρος, μια στον εγκεφαλο, στην κοιλια και δεν θυμαμαι που αλλου) ολες ηταν τελειες!

Και αφου εχει ολοκληρωσει τις μετρησεις, μου λεει, τωρα θα κανουμε το πιο σημαντικο τεστ: με αυτο το μηχανημα (ενα κατι σαν φορητο μηχανημα για μασαζ) θα στειλουμε δονησεις και ηχητικα σηματα στο μωρο, και θα δουμε αμεσως την αντιδραση του! θα το νευριασουμε λιγο να δουμε πως αντιδρα! και παιδια, το βαζει στη κοιλια μου και αμεσως μετα βαζει τον υπερηχο! οι παλμοι του μωρου ειχαν παει στο κοκκινο, απο ελευθερα χερακια που ειχε πριν, ειχε κανει μπουνιτσες και ετρεμε ολοκληρο! και ο γιατρος φωναζει τελειαααα αντιδραση! απιστευτη εμπειρια κοριτσια, πρωτη φορα ειδα το μωρακι να αντιδρα ετσι σε εξωτερικο παραγοντα! τα συναισθηματα πολυ εντονα! ολο το απογευμα εκλαιγα και σκεφτομουνα τα μπουνιτσακια του και ποτε θα το παρω αγκαλιτσα!

και στο τελος μου λεει, εχει πολυ καλη θεση, κριμα που δεν πατε για φυσιολικο τοκετο. εκει στενοχωρεθηκα λιγο να σας πω την αληθεια, αλλα δεν πειραζει. με οποιο τροπο, το σημαντικο ειναι να κρατησω στα χερια μου το γιο μου. τα αλλα ολα τα ξεχναμε :D


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

Καναμε χτες που λετε το doppler - τα περισσοτερα απο αυτα που μετραγε - αρτηριες κτλ - δεν τα ηξερα καν! ο γιος μου πηρε 10 στα 10! ολα ηταν τελεια, ο γιατρος κατενθουσιαμενος! φτασαμε αισιως τα 2300 κιλα. αμνιακο τελειο, ο πλακουντας φοβερος και οι αρτηριες που κοιταξε ( ομφαλιος λωρος, μια στον εγκεφαλο, στην κοιλια και δεν θυμαμαι που αλλου) ολες ηταν τελειες!

Και αφου εχει ολοκληρωσει τις μετρησεις, μου λεει, τωρα θα κανουμε το πιο σημαντικο τεστ: με αυτο το μηχανημα (ενα κατι σαν φορητο μηχανημα για μασαζ) θα στειλουμε δονησεις και ηχητικα σηματα στο μωρο, και θα δουμε αμεσως την αντιδραση του! θα το νευριασουμε λιγο να δουμε πως αντιδρα! και παιδια, το βαζει στη κοιλια μου και αμεσως μετα βαζει τον υπερηχο! οι παλμοι του μωρου ειχαν παει στο κοκκινο, απο ελευθερα χερακια που ειχε πριν, ειχε κανει μπουνιτσες και ετρεμε ολοκληρο! και ο γιατρος φωναζει τελειαααα αντιδραση! απιστευτη εμπειρια κοριτσια, πρωτη φορα ειδα το μωρακι να αντιδρα ετσι σε εξωτερικο παραγοντα! τα συναισθηματα πολυ εντονα! ολο το απογευμα εκλαιγα και σκεφτομουνα τα μπουνιτσακια του και ποτε θα το παρω αγκαλιτσα!

και στο τελος μου λεει, εχει πολυ καλη θεση, κριμα που δεν πατε για φυσιολικο τοκετο. εκει στενοχωρεθηκα λιγο να σας πω την αληθεια, αλλα δεν πειραζει. με οποιο τροπο, το σημαντικο ειναι να κρατησω στα χερια μου το γιο μου. τα αλλα ολα τα ξεχναμε :D

Έτσι μπράβο!!!!!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

Καναμε χτες που λετε το doppler - τα περισσοτερα απο αυτα που μετραγε - αρτηριες κτλ - δεν τα ηξερα καν! ο γιος μου πηρε 10 στα 10! ολα ηταν τελεια, ο γιατρος κατενθουσιαμενος! φτασαμε αισιως τα 2300 κιλα. αμνιακο τελειο, ο πλακουντας φοβερος και οι αρτηριες που κοιταξε ( ομφαλιος λωρος, μια στον εγκεφαλο, στην κοιλια και δεν θυμαμαι που αλλου) ολες ηταν τελειες!

Και αφου εχει ολοκληρωσει τις μετρησεις, μου λεει, τωρα θα κανουμε το πιο σημαντικο τεστ: με αυτο το μηχανημα (ενα κατι σαν φορητο μηχανημα για μασαζ) θα στειλουμε δονησεις και ηχητικα σηματα στο μωρο, και θα δουμε αμεσως την αντιδραση του! θα το νευριασουμε λιγο να δουμε πως αντιδρα! και παιδια, το βαζει στη κοιλια μου και αμεσως μετα βαζει τον υπερηχο! οι παλμοι του μωρου ειχαν παει στο κοκκινο, απο ελευθερα χερακια που ειχε πριν, ειχε κανει μπουνιτσες και ετρεμε ολοκληρο! και ο γιατρος φωναζει τελειαααα αντιδραση! απιστευτη εμπειρια κοριτσια, πρωτη φορα ειδα το μωρακι να αντιδρα ετσι σε εξωτερικο παραγοντα! τα συναισθηματα πολυ εντονα! ολο το απογευμα εκλαιγα και σκεφτομουνα τα μπουνιτσακια του και ποτε θα το παρω αγκαλιτσα!

και στο τελος μου λεει, εχει πολυ καλη θεση, κριμα που δεν πατε για φυσιολικο τοκετο. εκει στενοχωρεθηκα λιγο να σας πω την αληθεια, αλλα δεν πειραζει. με οποιο τροπο, το σημαντικο ειναι να κρατησω στα χερια μου το γιο μου. τα αλλα ολα τα ξεχναμε :D

Τέλεια Ζαχαρούλα... άντε και στα δικά μας!!!!!:tongue::tongue::tongue:


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!

Ζαχαρουλα τέλεια! Ολα πανε καλα! Χαίρομαι να ακούω ενθουσιασμένους τους γιατρούς και να λένε καλα λόγια!

Πήγαμε και εμείς χθες στον γιατρο και μας ειπε πως το μωρο ειναι 1.100 !

Ηταν πολυ ενθουσιασμένος γιατί η μπεμπουλα μας ειναι , οπως μας ειπε, ειναι ακριβώς όσο πρεπει για την εβδομαδα μας. Ούτε περισσότερο ούτε λιγότερο, ούτε στα όρια, ακριβώς στο ιδανικό!Και το ίδιο μας ειπε και ο άλλος γυναικολογος πριν 3 εβδομάδες που με είδε!

Με χαροποιεί πολυ αυτο, γιατί εγω μετραω το ζαχαρο μου καθημερινά 6 φορές και αν το ζαχαρο ηταν ανεβασμένο θα ηταν μεγάλο το παιδί..

Ηταν και το δικό μας σε ισχυακη προβολή, αλλα δεν τον ένοιαζε καθόλου αυτο!

Τον ρώτησα αν θα τολμούσε να το γυρίσει , αν την μερα που έφτανε η γέννα ηταν ακομα σε ισχυακη προβολή και μου ειπε πως αυτο θα γινόταν μόνο σε αίθουσα χειρουργειου και εφόσον δεν συντρέχει κα άλλος λόγος καισαρικες παράλληλα, θα το τολμούσε! Ηταν αρκετά χρονια στην Αγγλία ,

Ρώτησα για την επισκληριδιο , μου απάντησε πως ειναι νωρίς, αλλα επεμενα για τη γνώμη του και μου ειπε εξαρτάται απο την αίσθηση που εχει κανεις στον πόνο, αλλα και την υπομονη της γυναίκας. Αν αντέχω λιγο τον πόνο να κρατηθω και να μην κανω...

Χάρηκα που μου ειπε ξεκάθαρα τη γνώμη μου, αλλα το σκέφτομαι ακομα!

Μάλλον θα το αποφασίσω εκείνη την ωρα, αλλα μήπως ειναι σαν να προσπαθεί κάποιος το 2013 να βγάλει το δόντι με τανάλια και χωρις ένεση;;

Τον ρώτησα αν περνάει στο παιδί η επισκληριδιος και μου ειπε σίγουρα οχι, το ποσοστό ειναι αμελητέο και δεν εχει καμία σχέση με την γενική αναισθησια.

Εσείς θα κάνετε επισκληριδιο όσες πάτε για φυσιολογικο;

Πήγαμε μετα τον γιατρο και στα Λητω και μολις είδε ο άντρας μου το λικνο , ήθελε να τρέξει να φύγει απο το μαγαζί!! Τι με βρήκε στα καλα καθουμενα!

Το είχαν καμία αυτοί σε πολυ κακή κατάσταση...

Έγερνε , ηταν ετοιμόρροπο , το ύφασμα του στρώματος ηταν νάιλον και μολις τα είδε ολα αυτα, μου ειπε ακύρωσέ το αμέσως! Χαχα

Άντε πάλι απο την αρχη για ψαξιμο λικνου!

Τελικα παραγγειλαμε σημερα ενα την nek baby, ξύλινο , οξιας , στο χρώμα το αντικατο που άρεσε πολυ στον άντρα μου και ταιριάζει πολυ στο χώρο μας!

Που και πως μπορω να βάλω μια φωτο για να σας το δείξω;

Α! Και να μην ξεχάσω, μας δώσανε στα λυτω μια διαφημιστική σακούλα απο τη libero που είχε μεσα ενα πακέτο μωρομάμτηλα, ενα πακ χαρτομάντιλα, ενα πακ επιτραπέζια χαρτομάντιλα ,ενα πακέτο με 14 πάνες νούμερο 1 & 2 κι ενα μικρο βιβλιαράκι με οδηγίες για τους πρώτους μηνες φροντίδας του μωρου που είχε και κουπόνια μεσα!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα κάνω επισκληρίδιο, κορίτσι

Μπορεί να σου επιβραδύνει τον τοκετό, μπορεί να μην πάει καλά η ίδια η επισκληρίδιος (αν δεις πού σου την "καρφώνουν") κλπ

Αλλά εγώ εξαρχής βρήκα και γιατρό για να κάνω φυσικό τοκετό, οπότε ίσως η γνώμη μου δεν πιάνει ;)


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ιαζον πες μου κι αλλα για να μπορέσω να την αποφύγω!

Παλιά δεν το σκεφτόμουν με τιποτα, οπως εχω αναφέρει, αλλα επειδη θελω αλλα 2 παιδια και πολυ γρήγορα, άρχισα να σκέφτομαι μήπως θα μου ηταν πιο εύκολο αν την έβγαζα λιγο πιο ανώδυνα καθε φορα...

Θα ξεκινήσω πάντως χωρις επισκληριδιο και βλέπουμε!

Εφτιαξα ενα λογαριασμό στο photobucket αλλα δεν ξερω αν τα έκανα ολα σωστά..

Για κοιτάτε εδω, βλέπετε ενα λικνο;; Χαχαχα! http://i1319.photobucket.com/albums/t661/mariasketo/9a6fa479-11d2-49cc-967c-0bbf0519a910_zps5796d32a.jpg


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια!!

Ζαχαρουλιτσα μπραβο!! πολυ καλα! σημασια εχει το γερο μωρακι τιποτε αλλο! κι εμεις που παμε για φυσιολογικο ποιος ξερει αν θα τα καταφερουμε??

Μαρακι κι εγω δεν θελω να κανω επισκληριδιο. προτιμω καισαρικη η ολικη το λεω ειλικρινα αν χρειαζοταν να διαλεξω. βλεπω και την φιλεναδα μου που υποφερει απο τη μεση της και ειναι απο την επισκληριδιο... Ασ πονεσω λιγο και ας αξιωθω να κανω και δευτερο και τριτο(κι εγω το θελω πολυ) και ο πονος δεν με νοιαζει! ποσο χαλια ηταν δηλαδη το λικνο? εκανα κρατηση ηδη και αυριο θα δωσω την προκαταβολη θα ερθει αρχες του μηνα...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνει!

Στην πατρότητα με τα μπούνια!

Δεν εχω παραπονο! Τρέχει για ολα και δεν θέλει με τιποτα να ειμαι μόνη μου σε κατι. Του αρέσει να πηγαίνουμε να αγοράζουμε πράγματα για το μπεμπε.

Μαγδού το λικνο το είχανε εκεί σε κακη κατάσταση, πιστεύω δεν θα ειναι ετσι στην πραγματικότητα... Αλλα άντε να πείσω τον άντρα μου μετα χαχα!

Το κουνούσε λιγο το λικνο και ηταν έτοιμο να γκρεμιστεί, ,μάλλον δεν το είχαν μονταρει καλα..

Επειτα το στρώμα δεν ξερω γιατι αλλα ακουμπαγες με το χέρι και ένιωθε έντονα το χώρισμα στη μέση, φαινόταν κιόλας. Η πωλητρια ειπε πως οι περισσότεροι περνούν και ενα στρώμα λατεξ για να το βάλουν απο πανω, γιατί το στρώμα ηταν και νάιλον εξωτερικά.

Ισως να ηταν κάποιο ελλατωματικο αλλα και αυτοί πως περιμένουν να σε πείσουν ετσι, αν βάζουν τέτοια κομμάτια στην έκθεση;;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...