Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

kκοριτσακια μου ελπιζω να εισαστε ολες καλα!

δεν σας εχω διαβασει, μας συνεβει κατι πολυ δυσαρεστο, χασαμε την γιαγια μου δυστυχως, και ειμαστε για κηδεια αυριο. ο γιατρος με αφησε να παω, αφου του ορκιστηκα οτι θα πινω πολλα υγρα και δεν θα κρατιεμαι καθολου οταν θελω τουαλετα.

ο λογος που γραφω ειναι ο εξης: εχω αυριο on line σεμιναριο της Nutricia ανωδυνου τοκετου 12-2.

οποια ενδιαφερεται να το παρακολουθησει ας μου στειλει πμ να της δωσω τα στοιχεια μου ειναι κριμα να παει χαμενη η θεση!!

μετα ομως θα μου τα πει ολα ε???

φιλακια κοριτσακια μου

συλλυπητηρια Μαγδουλα...!! Να ζησετε να τη θυμοσαστε!!

magdou συλλυπητηρια.Να προσεχεις αυριο.

Εμεις θα παμε με καισαρικη, ηταν ξεκαθαρο αυτο απο το πρωτο ραντεβου που καναμε με το γιατρο.Το ποτε ακριβως, θα εξεαρτηθει απο την πορεια των κοριτσιων μου.ο στοχος ειναι να τις παρει μπαινοτας στην 37η.Μακαρι να πανε ολα καλα και να αντεξει το συστημα μεχρι τοτε.

μακαρι να τις φτασετε και να πανε ολα καλα!!!

Καλημερα κοριτσια!!

Μαγδου συλλυπητηρια!!

Τι κανετε κοριτσια?ελπιζω ολες καλα!!εχετε γραψει πολλα και αδυνατω να τα παρακολουθησω!!

Εμεις μια χαρα πηγαμε στον γιατρο προχθες..1464 εχει φτασει η μικρη μας και ολα ειναι καλα!!

Τελειωσαμε και με τα ψωνια και τωρα απλα περιμενουμε!!Μονο το καθισματακι αυτοκινητου εμεινε!!!!!

που εισαι εσυ χαμενη;; ολα καλα;;; τελεια η μπεμπα σας... μεγαλωσε πολυ... !!! πως ηταν τα ψωνια σας;;; :D

Ιοαζον θα εχει πολυ πλακα η μικρη με το παπενιο φορμακι... χαχαχα... θελουμε φωτο!!!

σημερα δημιουργησα... εφτιαξα κοτοπουλο με πατατουλες στη γαστρα μουρλια με μποοοοολικο λεμονακι.... καιιιιιιιιι επισης ζαμπονοτυροπιτα με φυλο κρουστας...!! Ειχα ορεξη σημερα!!!

επισης ξεχασα να σας πω πως μετα το τελευταιο ραντεβου με το γιατρο εχω χασει 1 κιλο... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: εκοψα το βραδινο και πινω μονο ενα ποτηρι γαλα!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

kat3r1na .............. ΠΗΤ 01/11/13

AthKos ................ ΠΗΤ 02/11/13 Κοριτσι

Nutimama ..............ΠΗΤ 04/11/13

stefaniana............. ΠΗΤ 06/11/13 Αγορι

zacharoula1982 ...... ΠΗΤ 07/11/13 Αγορι

zwoula80 .............. ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι & Αγορι

Figaroli ................. ΠΗΤ 07/11/13

Δημητρα69............. ΠΗΤ 09/11/13

ganna .................. ΠΗΤ 09/11/13 Αγορι

polixenh ................ ΠΗΤ 14/11/13 Αγορι

Merenta ................ ΠΗΤ 16/11/13

Vula ..................... ΠΗΤ 17/11/13 Κοριτσι

Renita ................... ΠΗΤ 19/11/13 Αγορι

despina77............... ΠΗΤ 20/11/13 Αγορι

elenaki1987 ............ ΠΗΤ 20/11/13 Κοριτσι

πακι ...................... ΠΗΤ 21/11/13

glykeritsa ............... ΠΗΤ 23/11/13 Αγορι

ioazon ................... ΠΗΤ 23/11/13 Κοριτσι

xrydim ................... ΠΗΤ 26/11/13 Κοριτσι (μαλλον)

kokkinotrixa..............ΠΗΤ 01/12/13

Ellie2013................. ΠΗΤ 02/12/13 Αγορι

Lia_84 ................... ΠΗΤ 04/12/13 Αγορι

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι

olive22 ................... ΠΗΤ 08/12/13

maria*.................... ΠΗΤ 10/12/13 Κοριτσι

anchelita ................ ΠΗΤ 12/12/13 Κοριτσι & Κοριτσι

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Αγορι

sotsafi89 ................ ΠΗΤ 15/12/13 Αγορι

kellymania ............... ΠΗΤ 18/12/13 Αγορι (μαλλον)

maira77 .................. ΠΗΤ 20/12/13

christina123 ............ ΠΗΤ 24/12/13 Κοριτσι

may23 .................... ΠΗΤ 25/12/13

ΓΙΑΤΡΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!

zacharoula1982 ...... 16/09 (doppler)

polixenh ................ 16/09 (υπερηχος γιατρου)

maribell ................. 23/09 (υπερηχος γιατρου)

polixenh ................ 25/09 (καρδιολογο)

polixenh ................ 26/09 (τριπλεξ ανω-κατω ακρων)

ioazon .................. 01/10 (υπερηχος γιατρου)

christina123 .......... 02/10 (υπερηχος)

Lia_84 .................. 04/10 (υπερηχος γιατρου)

christina123 .......... 07/10 (ραντεβου γιατρου)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες μου καλησπέρα!Να μαι και εγω! Εχω καιρό να γραψω αλλά σας διαβαζω καθημερινά! Χαιρόμαι που τα μωράκια μεγαλωνουν και ζωηρευουν μέσα στις κοιλίτσες και οι μαμάδες ετοιμάζουν την προίκα τους! Καλορίζικα και καλοφορετα ολα τα πραγματα για τα μπεμπακια σας! Μα τι ειστε εσεις!! Βάλτε κ εμένα στο κλαμπ που έχω κανει ελάχιστα αλλά οι οδηγίες σας με έχουν βοηθήσει πολύ!

Μαγδού τα θερμά μου συλληπητήρια! Να στε γεροι και δυνατοι να την θυμάστε! Να προσέχεις!

ανχελίτα ένα θα σου πω - έχω μια ξαδερφη που γεννησε διδυμα κοριτσακια τελειομηνα, 3500 κιλά το καθένα και μαλιστα με φυσιολογικο τοκετό!Οπότε να εισαι σιγουρη οτι θα τον πετυχετε τον στοχο σας!

Ελενάκι μια χαρά η μπέμπα σου!φτου φτου

πολυξενη ενα ποτηρι γαλα ε?κ δεν πεινας ??

Χριστίνα είχα διαβασει για την διδελφη μήτρα γιατι και εμενα μου εκαναν διαγνωση για δίκερη. Αφου εχεις βρει τον καταλληλο γιατρο μην φοβασαι τιποτα!

εμεις πηγαμε την προηγουμενη εβδομαδα στον γιατρο και ειμαστε 2 κιλά αντράκια! Λόγω μεγάλου μωρου και αντιπηκτικων ενεσεων θα πάμε για καισαρικη και να σας πω την αληθεια δεν με πειραζει καθολου!Στις 24/09 θα παμε να κανουμε ενα ντοπλερ.Εγώ ειμαι στα +10 κιλά :-( αλλά ποιος τα μετράει ε? Με τον ύπνο εχω και εγω πλέον σοβαρο θεμα καθως αν ξυπνησω μετα θελω ενα διωρο να ξανακοιμηθω και αφου συμφωνησει ο μπέμπης αφου εχει σοβαρες αντιρρησεις για τις πλάγιες στασεις! Στις 25/09 σταματαω και απο την δουλεια και τοτε θα ασχοληθω εντατικα με τα πραγματα και το δωμάτιο του μπέμπη.Ετρεχα και με τα χαρτια του ικα που θα χρειαστω για να βγω σε αδεια. Επισης Ανακαλυψα ότι καταστηματα next εχει και στην ελλαδα αλλά συμφερει καλυτερα να τα παραγγειλουμε ηλεκτρονικα μιας και οι τιμες διαφερουν κατα πολύ!

Αχ δεν θυμάμαι τπτ αλλο !! Κοριτσαρες μου τα σεβη μου!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

α επίσης στο παρακάτω λινκ σημειωνονται ολες οι προσφορες σε πανες :

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=3660

για όσες ενδιαφερονται


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια. Τι κάνετε;

Μάγδα μου συλληπητηρια. Και εγώ εχω 1,5 χρόνο που την έχασα τη μια τη γιαγια μου και όλο σκεφτοαι τι χαρά που θα έκανε με τον μπεμπη μου!

Τα νέα μου: Καταρχάς βαψουμε το δωμάτιο και εγινε πολύ ωραίο! Άλλαξε όλη η ψυχολογια μου!

Σήμερα πήγα στο γιατρό! Είδα τον μπέμπη μου! Μεγάλο παιδί! 1260 γραμ. είμαστε. Πήρα και τα σεντονακια. Τελεια! Επίσης σήμερα πήρα και 2 σελτεδες για το στρωμα και αλλες 2 πάνες αγκαλιάς φανελενιες. Συνολο όλες μαζί έξι! Πήρα και για μένα 3 νυχτικα, μια ρόμπα, 5 βρακια και 2 σουτιέν θηλασμού. Οπότε είμαι σχεδόν ετοιμη. Ζήτησα δείγματα από τις πάνες κικκο και μου έστειλαν 2 πάνες! Ελεος λεω.. Επιθεματα ποια θα παρετε; Εγω σκέφτομαι της nuk γιατι μου έστειλαν δειγμα και ειναι πιο μεγάλα από τα αλλα και ετσι όπως τα βλέπω τα νιώθω ασφαλέστερα..

Επίσης το άλλο νέο είναι οτι εβγαλα τη σόμπα και θα βάλουμε τα καλοριφέρ στο δωμάτιο και στο μπανιο.Τα ααλλά σώματα τα κλείσαμε.. Δεν θα σας πω ψεματα αλλά ανακουφιστικα γιατί μπορεί να το επαιζα χαλαρη αλλά με είχε αγχωσει το θέμα..

Ο μπεμπης λοιπόν δεν έχει γυρίσει ακόμα. Ο γιατρός είπε πως δεν αγωνιζόμαστε πριν την 35η βδομάδα. Συμφώνησα αλλα με τρώει λίγο μέσα μου..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω εμπιστοσύνη στους Ελληνες γιατρούς κορίτσια, ειδικα στους γυναικολογους, αλλα δεν εχω καμία εμπιστοσύνη στο ελληνικό σύστημα, το οποιο επηρεάζει κατα πολυ την συμπεριφορά και την κρίση του γιατρού, ειδικα στα νοσοκομεία, δυστυχώς!

Δικερη μητρα και εγω Ρενιτα! Αυτός ειναι και ο λόγος που ξερω και εγω για την διδελφη μητρα! Σου ανέφερε κάποιο πρόβλημα σχετικά με τον τοκετό;

Εμένα μου ειπε πως η μητρα μεγαλώνει κανονικα και δεν φαινεται καμία διάφορα τωρα...μου είχε πει στην αρχη πως μπορεί να εχω συστάσεις πρόωρες αλλα μπορεί και τιποτα γιατι ολα ειναι υποθετικά!

Σημασία εχει οτι έμεινες έγκυος Χριστίνα, γιατι θα μπορούσες να δυσκολευτεις, οπότε το πως θα γεννήσεις δεν πειράζει καθόλου, ειδικα τωρα που είσαι προετοιμασμένη! Σε εμάς δεν ξερω αν έπαιξε η δικερη μητρα ρόλο, δεν πρόλαβα να κανω σαλπιγγογραφια, αλλα έμεινα έγκυος μετα απο 2 χρονια προσπαθειών!

Τα καταφέραμε στην τελευταια προσπάθεια πριν την σαλπιγγογραφια!!!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυξενη τέλεια τα φαγητάκια! Ανυπομονώ να εχω 3 παιδάκια και να τους μαγειρεύω τα πιο νόστιμα φαγητά!

Ellie καλύτερα που θα φύγει η σόμπα! Προσωπικά δεν πιστεύω πως θα είχατε πρόβλημα, αλλα τουλάχιστον τωρα θα έχεις ενα λόγο λιγότερο να ανησυχείς!

Αχ εσυ τα έχεις ψωνίσει ολα!!!

Το λικνο της chicco εχει εξαντληθεί σε ολα τα χρώματα απο την εταιρεία, ετσι θα μας το στείλουν τον Οκτώβρη! Ευτυχώς ειναι μια χαρα για μας!

Καλα τόση θραύση έκανε???


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω εμπιστοσύνη στους Ελληνες γιατρούς κορίτσια, ειδικα στους γυναικολογους, αλλα δεν εχω καμία εμπιστοσύνη στο ελληνικό σύστημα, το οποιο επηρεάζει κατα πολυ την συμπεριφορά και την κρίση του γιατρού, ειδικα στα νοσοκομεία, δυστυχώς!

Δικερη μητρα και εγω Ρενιτα! Αυτός ειναι και ο λόγος που ξερω και εγω για την διδελφη μητρα! Σου ανέφερε κάποιο πρόβλημα σχετικά με τον τοκετό;

Εμένα μου ειπε πως η μητρα μεγαλώνει κανονικα και δεν φαινεται καμία διάφορα τωρα...μου είχε πει στην αρχη πως μπορεί να εχω συστάσεις πρόωρες αλλα μπορεί και τιποτα γιατι ολα ειναι υποθετικά!

Σημασία εχει οτι έμεινες έγκυος Χριστίνα, γιατι θα μπορούσες να δυσκολευτεις, οπότε το πως θα γεννήσεις δεν πειράζει καθόλου, ειδικα τωρα που είσαι προετοιμασμένη! Σε εμάς δεν ξερω αν έπαιξε η δικερη μητρα ρόλο, δεν πρόλαβα να κανω σαλπιγγογραφια, αλλα έμεινα έγκυος μετα απο 2 χρονια προσπαθειών!

Τα καταφέραμε στην τελευταια προσπάθεια πριν την σαλπιγγογραφια!!!

Ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν υπάρχει λόγος να δυσκολευτώ στη σύλληψη, καθώς είχα κάνει υστεροσκόπηση και είχε δει ότι έχω παντού ενδομήριο για να κολήσει το έμβρυο. Το μόνο άγχος είναι ο πρόωρος τοκετός λόγω περιορισμένου χώρου. Να φανταστείς οι συσπάσεις άρχισαν από την 22 εβδομάδα και παίρνω utopar από τότε. Το μόνο που αφορούσε στη σύλληψη είναι ότι προσπαθούσα να μείνω έγκυος μόνο από την δεξιά μήτρα που είναι πιο μεγάλη από την αριστερή... οπότε τους μήνες που είχα ωορρηξία αριστερά δεν γινόταν να μείνω έγκυος.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυξενη τέλεια τα φαγητάκια! Ανυπομονώ να εχω 3 παιδάκια και να τους μαγειρεύω τα πιο νόστιμα φαγητά!

Ellie καλύτερα που θα φύγει η σόμπα! Προσωπικά δεν πιστεύω πως θα είχατε πρόβλημα, αλλα τουλάχιστον τωρα θα έχεις ενα λόγο λιγότερο να ανησυχείς!

Αχ εσυ τα έχεις ψωνίσει ολα!!!

Το λικνο της chicco εχει εξαντληθεί σε ολα τα χρώματα απο την εταιρεία, ετσι θα μας το στείλουν τον Οκτώβρη! Ευτυχώς ειναι μια χαρα για μας!

Καλα τόση θραύση έκανε???

Εμείς το πήραμε απο Ίντερνετ,δεν ξερω αν σας βολεύει!!

Αυτό που ήθελα εγω και πλέον έχει εξαντληθεί ειναι το καρότσι!!!!βγαζει τα νέα χρώματα και τωρα σπρώχνουν οτι έχει μείνει απ τα παλιά!βεβαια απο κει που θα το παρω(λόγω μεγάλης έκπτωσης δεν παω αλλού)Το βρήκε μόνο σε κόκκινο που δε μ αρέσει!οποτε περιμένω να βγουν τα νέα χρώματα τέλη Σεπτέμβρη να διαλέξω , τέλη Οκτώβρη θα μοιραστεί στους αντιπροσώπους και εμείς θα το έχουμε μέσα με τέλη Νοέμβρη!αλλα οκ!παλι μέσα στα πλαίσια είμαστε!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κυρίες μου καλησπέρα!Να μαι και εγω! Εχω καιρό να γραψω αλλά σας διαβαζω καθημερινά! Χαιρόμαι που τα μωράκια μεγαλωνουν και ζωηρευουν μέσα στις κοιλίτσες και οι μαμάδες ετοιμάζουν την προίκα τους! Καλορίζικα και καλοφορετα ολα τα πραγματα για τα μπεμπακια σας! Μα τι ειστε εσεις!! Βάλτε κ εμένα στο κλαμπ που έχω κανει ελάχιστα αλλά οι οδηγίες σας με έχουν βοηθήσει πολύ!

Μαγδού τα θερμά μου συλληπητήρια! Να στε γεροι και δυνατοι να την θυμάστε! Να προσέχεις!

ανχελίτα ένα θα σου πω - έχω μια ξαδερφη που γεννησε διδυμα κοριτσακια τελειομηνα, 3500 κιλά το καθένα και μαλιστα με φυσιολογικο τοκετό!Οπότε να εισαι σιγουρη οτι θα τον πετυχετε τον στοχο σας!

Ελενάκι μια χαρά η μπέμπα σου!φτου φτου

πολυξενη ενα ποτηρι γαλα ε?κ δεν πεινας ??

Χριστίνα είχα διαβασει για την διδελφη μήτρα γιατι και εμενα μου εκαναν διαγνωση για δίκερη. Αφου εχεις βρει τον καταλληλο γιατρο μην φοβασαι τιποτα!

εμεις πηγαμε την προηγουμενη εβδομαδα στον γιατρο και ειμαστε 2 κιλά αντράκια! Λόγω μεγάλου μωρου και αντιπηκτικων ενεσεων θα πάμε για καισαρικη και να σας πω την αληθεια δεν με πειραζει καθολου!Στις 24/09 θα παμε να κανουμε ενα ντοπλερ.Εγώ ειμαι στα +10 κιλά :-( αλλά ποιος τα μετράει ε? Με τον ύπνο εχω και εγω πλέον σοβαρο θεμα καθως αν ξυπνησω μετα θελω ενα διωρο να ξανακοιμηθω και αφου συμφωνησει ο μπέμπης αφου εχει σοβαρες αντιρρησεις για τις πλάγιες στασεις! Στις 25/09 σταματαω και απο την δουλεια και τοτε θα ασχοληθω εντατικα με τα πραγματα και το δωμάτιο του μπέμπη.Ετρεχα και με τα χαρτια του ικα που θα χρειαστω για να βγω σε αδεια. Επισης Ανακαλυψα ότι καταστηματα next εχει και στην ελλαδα αλλά συμφερει καλυτερα να τα παραγγειλουμε ηλεκτρονικα μιας και οι τιμες διαφερουν κατα πολύ!

Αχ δεν θυμάμαι τπτ αλλο !! Κοριτσαρες μου τα σεβη μου!

Γεια σου γεια σου!!μπραβο στο μπεμπακο που χει πάρει τα πάνω του!!

Να σε ρωτήσω,έχεις θρομβοφιλια και κανεις τις ενέσεις η προληπτικά;τις κάνω και γω αλλα προληπτικά,επειδή δεν είχα κάνει εξετάσεις,αλλα ο ντοκ δε μου πε για καισαρικη!χμμμ!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες μου καλησπέρα!Να μαι και εγω! Εχω καιρό να γραψω αλλά σας διαβαζω καθημερινά! Χαιρόμαι που τα μωράκια μεγαλωνουν και ζωηρευουν μέσα στις κοιλίτσες και οι μαμάδες ετοιμάζουν την προίκα τους! Καλορίζικα και καλοφορετα ολα τα πραγματα για τα μπεμπακια σας! Μα τι ειστε εσεις!! Βάλτε κ εμένα στο κλαμπ που έχω κανει ελάχιστα αλλά οι οδηγίες σας με έχουν βοηθήσει πολύ!

Μαγδού τα θερμά μου συλληπητήρια! Να στε γεροι και δυνατοι να την θυμάστε! Να προσέχεις!

ανχελίτα ένα θα σου πω - έχω μια ξαδερφη που γεννησε διδυμα κοριτσακια τελειομηνα, 3500 κιλά το καθένα και μαλιστα με φυσιολογικο τοκετό!Οπότε να εισαι σιγουρη οτι θα τον πετυχετε τον στοχο σας!

Ελενάκι μια χαρά η μπέμπα σου!φτου φτου

πολυξενη ενα ποτηρι γαλα ε?κ δεν πεινας ??

Χριστίνα είχα διαβασει για την διδελφη μήτρα γιατι και εμενα μου εκαναν διαγνωση για δίκερη. Αφου εχεις βρει τον καταλληλο γιατρο μην φοβασαι τιποτα!

εμεις πηγαμε την προηγουμενη εβδομαδα στον γιατρο και ειμαστε 2 κιλά αντράκια! Λόγω μεγάλου μωρου και αντιπηκτικων ενεσεων θα πάμε για καισαρικη και να σας πω την αληθεια δεν με πειραζει καθολου!Στις 24/09 θα παμε να κανουμε ενα ντοπλερ.Εγώ ειμαι στα +10 κιλά :-( αλλά ποιος τα μετράει ε? Με τον ύπνο εχω και εγω πλέον σοβαρο θεμα καθως αν ξυπνησω μετα θελω ενα διωρο να ξανακοιμηθω και αφου συμφωνησει ο μπέμπης αφου εχει σοβαρες αντιρρησεις για τις πλάγιες στασεις! Στις 25/09 σταματαω και απο την δουλεια και τοτε θα ασχοληθω εντατικα με τα πραγματα και το δωμάτιο του μπέμπη.Ετρεχα και με τα χαρτια του ικα που θα χρειαστω για να βγω σε αδεια. Επισης Ανακαλυψα ότι καταστηματα next εχει και στην ελλαδα αλλά συμφερει καλυτερα να τα παραγγειλουμε ηλεκτρονικα μιας και οι τιμες διαφερουν κατα πολύ!

Αχ δεν θυμάμαι τπτ αλλο !! Κοριτσαρες μου τα σεβη μου!

καλως την!!! εσεις εχετε μεγαλωσει αρκετα.... δεν υπαρχει περιπτωση λαθους;;; το λεω για να μην αγχωνεσαι και στενοχωριεσαι, ξερεις καμια φορα οι υπερηχοι πεφτουν εξω στις μετρησεις... !!

παντως και ετσι να ειναι να μην ανησυχεις για τιποτα...!! για ολα υπαρχει λυση πλεον!!! :D:D

πφφφ... στα ιδια κιλα ειμαστε σχεδον.. στο προηγουμενο ραντεβου ημουν +10 τωρα ειμαι -1 :D οποτε μη σκας... μαζι θα τα χασουμε μετα!!! :lol:

οχι που λες, δεν πειναω γιατι εχω ενα βαρος στο στερνο και δεν μπορω να φαω πολυ... τρωω γενικα λιγοτερο!! και ισως ειναι και καλυτερα γιατι πεφτω το βραδυ "ελαφρια" για υπνο οποτε αυξανω τις πιθανοτητες να με παρει ο υπνος ΚΑΑΑΑΑΑΠΟΙΑ στιγμη :tongue:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Τι κάνετε;

Μάγδα μου συλληπητηρια. Και εγώ εχω 1,5 χρόνο που την έχασα τη μια τη γιαγια μου και όλο σκεφτοαι τι χαρά που θα έκανε με τον μπεμπη μου!

Τα νέα μου: Καταρχάς βαψουμε το δωμάτιο και εγινε πολύ ωραίο! Άλλαξε όλη η ψυχολογια μου!

Σήμερα πήγα στο γιατρό! Είδα τον μπέμπη μου! Μεγάλο παιδί! 1260 γραμ. είμαστε. Πήρα και τα σεντονακια. Τελεια! Επίσης σήμερα πήρα και 2 σελτεδες για το στρωμα και αλλες 2 πάνες αγκαλιάς φανελενιες. Συνολο όλες μαζί έξι! Πήρα και για μένα 3 νυχτικα, μια ρόμπα, 5 βρακια και 2 σουτιέν θηλασμού. Οπότε είμαι σχεδόν ετοιμη. Ζήτησα δείγματα από τις πάνες κικκο και μου έστειλαν 2 πάνες! Ελεος λεω.. Επιθεματα ποια θα παρετε; Εγω σκέφτομαι της nuk γιατι μου έστειλαν δειγμα και ειναι πιο μεγάλα από τα αλλα και ετσι όπως τα βλέπω τα νιώθω ασφαλέστερα..

Επίσης το άλλο νέο είναι οτι εβγαλα τη σόμπα και θα βάλουμε τα καλοριφέρ στο δωμάτιο και στο μπανιο.Τα ααλλά σώματα τα κλείσαμε.. Δεν θα σας πω ψεματα αλλά ανακουφιστικα γιατί μπορεί να το επαιζα χαλαρη αλλά με είχε αγχωσει το θέμα..

Ο μπεμπης λοιπόν δεν έχει γυρίσει ακόμα. Ο γιατρός είπε πως δεν αγωνιζόμαστε πριν την 35η βδομάδα. Συμφώνησα αλλα με τρώει λίγο μέσα μου..

Με'γεια το δωματιο, τα σεντονακια και οτι αλλο πηρες για το μαιευτηριο (και οχι μονο):lol:

επιθεματα εγω πηρα της NUK και της Chicco για να τα δοκιμασω και μου εδωσαν και δειγματα της Medela... της NUK νομιζω πως μ'αρεσουν και εμενα καλυτερα... αλλα θα τα δω και στην πραξη. Στο μαιευτηριο παντως αυτα θα εχω!!

πως ειναι οι πανες της chicco;;; μαλακες;;; :?:

Α! καλυτερα που εφυγε η σομπα, οσα λιγοτερα αγχη εχεις τωρα τοσο το καλυτερο για σενα και το μωρακι σου!!:wink:

Πολυξενη τέλεια τα φαγητάκια! Ανυπομονώ να εχω 3 παιδάκια και να τους μαγειρεύω τα πιο νόστιμα φαγητά!

Ellie καλύτερα που θα φύγει η σόμπα! Προσωπικά δεν πιστεύω πως θα είχατε πρόβλημα, αλλα τουλάχιστον τωρα θα έχεις ενα λόγο λιγότερο να ανησυχείς!

Αχ εσυ τα έχεις ψωνίσει ολα!!!

Το λικνο της chicco εχει εξαντληθεί σε ολα τα χρώματα απο την εταιρεία, ετσι θα μας το στείλουν τον Οκτώβρη! Ευτυχώς ειναι μια χαρα για μας!

Καλα τόση θραύση έκανε???

αχ και εγω τρελαινομαι να μαγειρευω... ειδικα τα μπελαλιδικα (πιτες, μουσακαδες, ψητα)!! Ειμαι καλη μαγειρισσα!! (απ'οτι λενε) :D Αλλα ειμαι λιγο αναποδη... μπορω πολυ ανετα και ευκολα να φτιαξω μουσακα αλλα μη με βαλεις να φτιαξω φακες.. ολο νεροβραστες μου βγαινουν... πφφφφφ!!!:lol::lol:

Το λικνο μας ειναι τελειο ρε συ, πως να μην γινει αναρπαστο;;; δεν χρειαζεται παντες κτλ, σου προσφερει ασφαλεια και ανεση στο μωρο... τι αλλο να ζητησει ενας γονιος;; ασε που βγαινει σε απαιχτα χρωματα και μοντερνο σχεδιο!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Τι κανετε?

Πολυξενη μου εκτος απο τις τελευταιες μερες..σας διαβαζω καθε μερα αλλα απο το κινητο και μου την σπαει λιγο γιατι γραφω με πεταει και γι'αυτο δεν γραφω πολυ συχνα!!

Ελλη μην αγχωνεσαι..εμενα γυρισε αλλα ο γιατρος μου ειπε πως ειναι νωρις ακομα και μπορει να ξαναγυρισει!!Μεγεια και τα πραγματακια σας!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Τι κανετε?

Πολυξενη μου εκτος απο τις τελευταιες μερες..σας διαβαζω καθε μερα αλλα απο το κινητο και μου την σπαει λιγο γιατι γραφω με πεταει και γι'αυτο δεν γραφω πολυ συχνα!!

Ελλη μην αγχωνεσαι..εμενα γυρισε αλλα ο γιατρος μου ειπε πως ειναι νωρις ακομα και μπορει να ξαναγυρισει!!Μεγεια και τα πραγματακια σας!!

Το θέμα όμως είναι πως εμένα ο μικρός δεν.κάνει τούμπες. Πάντα ετσι τον ένιωθα.. Δεν θυμάστε που έλεγα ότι τον εχω χαμηλά;; Μόνο κατω με κλωτσάει και στα πλευρά ψηλά που πονούσα ήταν γιατί με πιέζει οταν τεντώνεται.. Είμαι πολύ χάλια σημερα αλήθεια..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...