Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλημέρα!

Ζωη μου εβγαζε πολλες γουλιες και ειχε γεμισει το προσωπακι του εκζεμα.Καναμε γενικη αίματος, IgE και ραστ και καποιες αλλες που δε θυμάμαι.Τα ραστ δεν εδειξαν τιποτα αλλα το IgE ηταν τσιμπημενο και μια ενδειξη στις γενικες ηταν πολυ ανεβασμενη(ηωσινοφιλα αν τα γραφω καλα) τα οποια μου ειπε οτι ειναι ενδειξη αλλεργιας.Πριν κανω τις εξετασεις ειχαμε κανει τη δοκιμη με τα φρουτα ενα ενα γιατι πιστευαμε οτι ηταν αυτα αλλα τιποτα οποτε πηγε το μυαλο μας σστο γαλα.Τι να πω ρε κοριτσια μ'εχει αγχωσει πολυ το θεμα.ελπιζω να μη κρατησει πολυ


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε?εμεις εδω ολα καλα...Αρχισαμε σιγα σιγα να αποθηλαζουμε...Ομως πολυ σιγα γιατι το υποαλεργικο γαλα που της δινω ουτε να το φτυσει το κοριτσακι μου......:cry::cry:

Εχουμε λιγο δρομο λοιπον ακομα....

Επισης βγαλαμε τα 2 κατω δοντακια και........Μπουσουλαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αυτο βεβαι ειναι λιγο κακο γιατι πως θα πεις ενα μωρακι που μολις εκλεισε τους 6 μηνες οτι θα χτυπησει στο τραπεζι αν συνεχισει να μπουσουλαει ή να μην περνει τα παιχνιδια του αδερφου της να τα βαζει στο στομα?Δεν μπορεις οποτε ειμαστε σε εγρηγορση συνεχεια...Τωρα μην φανταστειτε αλωνιζει και το σπιτι ολο ε?Τις εχω βαλει μαξιλαρια για ορια.....

Βασικα Μπηκα να ρωτησω την Ελσουλα τι παρουσιασε και αλλαξανε γαλα σε αντιαλλεργικο?

Και να πω την Νινη-κυριακη οτι εμεις οταν ηταν τοσο μικρος τρωγαμε μοσχαρι και πιναμε το υποαλλεργικο γαλα...Δεν ειχαμε κανενα προβλημα εκτος απο καμια δερματιτιδα που μας εκανε αλλα δεν ξερω καν αν συνδεεται με την αλλεργια του στο γαλα.....Ενος ετους που εκανε ραστ βρηκαμε οριακη αλλεργια στο γαλα...και ειχε και δεν ειχε δηλαδη...στα δυο χρονια ανεβηκε η αλλεργια του σε επιπεδο 2 και κοψαμε το μοσχαρι......Τωρα αν εσενα βλεπεις διαφορα σημαδια αλλεργιας και μπορουν να σχετιστουν με το μοσχαρι τοτε συζητατο με την παιδιατρο.....Αλλιως μην το σταματας...Επισης θελω να σου πω κατι ακομα.....Η ΛΑκτοζη στο γαλα ειναι ενα σακχαρο που δεν προκαλει αλλεργιες παρα δυσανεξιες....Με λιγα λογια αν εχει οντως αλλεργια στο γαλα δεν τον βοηθαει αυτο το γαλα....

Ποιο γαλα ψαχνεις ρε συ αν θες να το ψαξω και εγω μπας και το βρω πουθενα να σε βοηθησω?

Τελικα πηγες στην Καρυδα?(νομιζω ετι την ειπες ε?)

Ελπιζω να σε βοηθησα νινη μου και θελω να σου πω οτι δεν εχω καμια προθεση να σε αγχωσω ουτε να σε τρομαξω .....

Ευχάριστω με βοήθησες αρκετά μπορω να πω.στην Καρυδα δεν πήγα γιατί μόλις μου το είπε η παιδιατρος μετα απο λίγες μέρες ξεκινήσαμε στέρεες και είχε στρώσει πολυ οπότε θεωρούσα πως τζάμπα θα ταλαιπωρούσα το μωρο τώρα είναι πολυ καλα οπότε μάλλον δεν θα χρειαστεί με το μοσχάρι κοκκινιζουν λιγάκι τα Μαγουλα αλλα χωρίς φαγούρα μπορει να είναι και άλεργια αλλα σίγουρα ήπια.

Μέχρι τώρα έπινε Almiron Fl Αλλα δευτερης βρεφικης δεν υπάρχει λένε στα φαρμακεία ενω η δικιά μου παιδιατρος λέει πως έχει δεν με πειράζει πάντως και αν δεν είναι αλμιρον αρκεί να βρω Fl δευτερης ηλικίας.

Όσο για τον ύπνο εγω τα είχα παίξει απο καιρο......έχω το καρότσι μεσα και με το ένα πόδι κουναω και κάνω πολλές δουλειές έτσι και λίγο Sling και όλα καλα!!το βράδυ ξυπνάει μόνο μια φορα πλέον αλλα κοιμάται όρθιο...ανοίγει το μισο μάτι να βλέπει το μπιμπερο και το αλλο μισο μάτι κοιμάται

Χθες τον άφησα στην μαμα μου πήγα να πάρω τα Βαφτιστικα......επιτελεους τελείωσα και όταν γύρισα η μαμα μου απελπισμένη μου λέει.....πες μου πως χρειάζεται να ξανα πας.....την τρελαναν και τα δυο η κυριακιτσα το καμάρι μου ήθελε να παίξει με το μωρο μόλις η μαμα μου τον έβαζε για ύπνο μέχρι που τσιριζε όλο το απόγευμα ο μικρός!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Ελσουλα ηξερα οτι απο 9 μηνων και μετα βγαινουν σωστες οι εξετασεις της αλλεργιας....ΠΑντως αν εχετε ige ανεβασμενα ναι ειστε αλλεργικοι...Μην ανησυχεις παντως για μενα δεν ειναι τιποτα το τρομερο......ΕΙναι απλα θεμα να συνηθισεις να ζεις με αυτο....Και να ξερεις οτι μεχρι 3 χρονων σχεδον ολες περνανε.....

Βρε Νινη -κυριακη και εγω που εκανα ενα γρηγορο ψαξιμο δεν βρηκα για δευτερης βρεφικης ηλικιας....ΘΑ ρωτησω βεβαια και την φαρμακοποιο μου οταν παω αλλαμαλλον θα πρεπει να ριξεις μια ενημερωση στην παιδιατρο σου.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο λεω μάλλον μπερδεύτηκε η παιδιατρος....τι να πω.....!!!!και εγω εψαξα στο ινετρνετ δυο ολόκληρες μέρες και τπτ δεν βρίσκω κανένα Fl δευτερης ηλικίας και βασικά απορώ γιατί το ένα σιτε γράφει πως το Fl είναι δευτερης και όχι πρώτης και εμείς το έχουμε απο τρεια μηνών σχεδόν.αν πάντως μου ξαναπεί η παιδιατρος κάτι θα της πω πανε βρες το...ε πια!!!!

Ελσουλα σου έδωσε κάτι για το εκζεμα?η ελιντελ είναι θαυματουργή πληροφοριακά ακριβουτσικη αλλα πολυ καλη γράφεται βεβαια και βοηθάει πολυ και τα απιβιτα τα σαμπουαν τα οικολογικά.

Τι θα κάνετε το πάσχα?θα πάτε καμία εκδρομή?εμείς σπίτι!!!!!φέτος θα κανω ομωσ μαγειρριτσα απο τώρα την σκέφτομαι μιας και πέρυσι που ήμουν έγκυος δεν εκανα και το πάσχα σκέφτομαι αρνάκι στο φούρνο εύχομαι να τα καταφέρω με δυο παιδια τα τσουρέκια δεν με αγχωνουν θα έχω βοηθο την κυριακιτσα !!!!!τι μενού θα εχτετε για το πάσχα?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

fine οι θερμιδικές ανάγκες από 6-8 μηνών είναι 200 θερμίδες επιπλεον. το μωρό παίρνει όλα τα θρεπτικά συστατικά από το μητρικό το οποίο συνεχίζει να είναι η καλύτερη τροφή. δεν χρειάζεται καθόλου η κρέμα. μόνο σίδηρο και ψευδάργυρο ίσως να χρειάζεται παραπάνω, από το κρέας. στόχος είναι να δίνουμε ποικιλία γεύσεων ώστε να μαθαίνουν. Αφού σε βολεύει να αντλείς γιατί όχι, απλά λέω οτι μπορείς απευθείας να το βάζεις στο στήθος όπως κάνεις που είναι πιο βολικό κατά τη γνώμη μου. Το μωράκι σου είναι και λίγο πιο μεγάλο από το δικό μου, αν δεις οτι πεινάει μπορείς να προσθέσεις κινόα και κάτι άλλα που βάζουν. Είδες στην ενότητα θηλασμός εισαγωγή στερεων τροφών;


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

fine οι θερμιδικές ανάγκες από 6-8 μηνών είναι 200 θερμίδες επιπλεον. το μωρό παίρνει όλα τα θρεπτικά συστατικά από το μητρικό το οποίο συνεχίζει να είναι η καλύτερη τροφή. δεν χρειάζεται καθόλου η κρέμα. μόνο σίδηρο και ψευδάργυρο ίσως να χρειάζεται παραπάνω, από το κρέας. στόχος είναι να δίνουμε ποικιλία γεύσεων ώστε να μαθαίνουν. Αφού σε βολεύει να αντλείς γιατί όχι, απλά λέω οτι μπορείς απευθείας να το βάζεις στο στήθος όπως κάνεις που είναι πιο βολικό κατά τη γνώμη μου. Το μωράκι σου είναι και λίγο πιο μεγάλο από το δικό μου, αν δεις οτι πεινάει μπορείς να προσθέσεις κινόα και κάτι άλλα που βάζουν. Είδες στην ενότητα θηλασμός εισαγωγή στερεων τροφών;

Ευχαριστώ πολύ!

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη!

είστε καλά εσείς κ τα παιδάκια σας;

εμεις πολύ καλά.κλείσαμε τα της βαπτισης χθες!

Link to comment
Share on other sites

Fine κ εγώ τα χω παίξει με τη διατροφή της μικρής. ΟΛη μερα τρώμε κ μαγειρευουμε κ αντλουμε, ενα ρακος ειμαι. Το πρωί ξυπναμε στις 10 της φτιαχνω φρουτοκρεμα κ μετα της ετοιμαζω φαγητο, προς το παρον μαγειρευω καθε μερα. 12.30- 1 τρωει μεσημεριανο, κατα τις 3 θηλαζει, καπου στο ενδιαμεσο αντλω αλλα βγαζω λιγο , περιπου 50 μλ με το ζορι. Στις 5 περιπου τρωμε κρεμα. Επειδη της holle de μου πηζουν κ μου εκαναν δυσκοιλιοτητα κ τη σταματησα τωρα μετα απο 3 εβδομαδες περιπου που ξαναρχισαμε κρεμες απο το φοβο της δυσκοιλιοτητας αποφασισα να της δινω βρωμη, απο αυτη που τρωω κ εγω, αλλα με προβληματιζει το οτι δε γινεται να φτιαχτει με μητρικο γαλα. Ετσσι φτιαχνω 2 κουταλιες βρωμη με νερο κ λιγο αχλαδι, μετα ριχνω 50 μλ μητρικο κ 2 κουταλιες ρυζαλευρο. Σκετη ταλαιπωρία δλδ λερωνω ενα σωρο κατσαρολες, μουλτι, θηλαστρα χαμος, εχω απελπιστει. Ετσι σκεφτηκα. Βεβαια απο τοτε που της δινω κρεμα ξυπναει μονο μια φορα τη νυχτα. Σκεφτηκα λοιπον ν ακανω το εξης για να παιρνει κ τα απαραιτητα δημητριακα. Να ριχνω το πρωι στη φρουτοκρεμα μια κουτααλια δημητριακα holle k το μεσημερι στο φαγητο να βαζω καμια κινοα η φαγοπυρο κ το απογευμα να τη θηλαζω η να της δινω το μεσημεριανο που περισεψε. Εξαλλου σε 2 βδομαδες θα ξεκινησει κροκο αρα μπορω να της τον δινω το απογευμα κ να θηλαζω, δεν ξερω. Σιγουρα το παιδι πρεπει να φαει δημητριακα γτ η καθυστερημενη εισαγωγη σε αυτα μπορει να δημιουργησει χειροτερα. Υπαρχουν ερευνες που σχετιζουν την κοιλιοκακη με την πρωιμη αλλα κ την καθυστερημενη εισαγωγη στα δημητριακα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Fine κ εγώ τα χω παίξει με τη διατροφή της μικρής. ΟΛη μερα τρώμε κ μαγειρευουμε κ αντλουμε, ενα ρακος ειμαι. Το πρωί ξυπναμε στις 10 της φτιαχνω φρουτοκρεμα κ μετα της ετοιμαζω φαγητο, προς το παρον μαγειρευω καθε μερα. 12.30- 1 τρωει μεσημεριανο, κατα τις 3 θηλαζει, καπου στο ενδιαμεσο αντλω αλλα βγαζω λιγο , περιπου 50 μλ με το ζορι. Στις 5 περιπου τρωμε κρεμα. Επειδη της holle de μου πηζουν κ μου εκαναν δυσκοιλιοτητα κ τη σταματησα τωρα μετα απο 3 εβδομαδες περιπου που ξαναρχισαμε κρεμες απο το φοβο της δυσκοιλιοτητας αποφασισα να της δινω βρωμη, απο αυτη που τρωω κ εγω, αλλα με προβληματιζει το οτι δε γινεται να φτιαχτει με μητρικο γαλα. Ετσσι φτιαχνω 2 κουταλιες βρωμη με νερο κ λιγο αχλαδι, μετα ριχνω 50 μλ μητρικο κ 2 κουταλιες ρυζαλευρο. Σκετη ταλαιπωρία δλδ λερωνω ενα σωρο κατσαρολες, μουλτι, θηλαστρα χαμος, εχω απελπιστει. Ετσι σκεφτηκα. Βεβαια απο τοτε που της δινω κρεμα ξυπναει μονο μια φορα τη νυχτα. Σκεφτηκα λοιπον ν ακανω το εξης για να παιρνει κ τα απαραιτητα δημητριακα. Να ριχνω το πρωι στη φρουτοκρεμα μια κουτααλια δημητριακα holle k το μεσημερι στο φαγητο να βαζω καμια κινοα η φαγοπυρο κ το απογευμα να τη θηλαζω η να της δινω το μεσημεριανο που περισεψε. Εξαλλου σε 2 βδομαδες θα ξεκινησει κροκο αρα μπορω να της τον δινω το απογευμα κ να θηλαζω, δεν ξερω. Σιγουρα το παιδι πρεπει να φαει δημητριακα γτ η καθυστερημενη εισαγωγη σε αυτα μπορει να δημιουργησει χειροτερα. Υπαρχουν ερευνες που σχετιζουν την κοιλιοκακη με την πρωιμη αλλα κ την καθυστερημενη εισαγωγη στα δημητριακα.

η αντι να δωσω σκετο χυμο πορτοκαλι το απογευμα να το δωσω μαζι με δημητριακα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Fine Ποτε είναι η βάφτιση σας?

εμάς είναι 6 Μαΐου τα έχω σχεδόν έτοιμα το μόνο που μου λείπει είναι παπούτσια για μένα....πολυ τακουνι στη αγορα και δεν είμαι για κάτι τέτοιο....πανε εκείνες οι εποχές....που μπορούσα τώρα δεν το χω!!!επίσης ο άντρας μου θα γίνει νονός στις 20 Μαΐου.

Είχα πολυ τρέξιμο αυτές τις μέρες Μπομπονιερες και προσκλητηρια τα εκανα και για τις δυο βαφτισεις Μονή μου.έχω ένα άγχος για την μέρα της βάφτισης...εύχομαι οι γιαγιάδες να εξηγηθουν καλα γιατί σήμερα που πήγαμε στην εκκλησία η Κυριακή εψελνε και εκανε και τισ κινησεισ του θυμιατου και ο Μπεμπης χοροπηδουσε με τα τραγούδια της Κυριακής....κανονικό τσίρκο μερχι που τους έβγαλα έξω

Εμένα ο μικρουλης είχε ελεργια πάλι σε λουλούδια μου είπε η παιδιατρος έτσι φαίνεται δίνω τώρα φενιστιλ αλλα ακόμη έχει φαγούρα στα ματια του.μάλλον πρέπει να κόψουμε τις επισκεψεις στην μαμα μου που έχει παρα μα παρα πολλα λουλούδια και σε λίγο ανθίζουν και οι πορτοκαλιές στον κήπο της...άλλο άγχος και αυτο.

Απο αρκουδισματα πως πάτε εμένα τπτ ακόμη....σήμερα τον έλεγε και η Κυριακή ...άντε αγορι μου να η μπάλα έλα....αλλα ο Μπεμπης είχε το μυαλο του να δαγκωσει το πάπλωμα.δεν το βλέπω να γίνει σύντομα


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Fine Ποτε είναι η βάφτιση σας?

εμάς είναι 6 Μαΐου τα έχω σχεδόν έτοιμα το μόνο που μου λείπει είναι παπούτσια για μένα....πολυ τακουνι στη αγορα και δεν είμαι για κάτι τέτοιο....πανε εκείνες οι εποχές....που μπορούσα τώρα δεν το χω!!!επίσης ο άντρας μου θα γίνει νονός στις 20 Μαΐου.

Είχα πολυ τρέξιμο αυτές τις μέρες Μπομπονιερες και προσκλητηρια τα εκανα και για τις δυο βαφτισεις Μονή μου.έχω ένα άγχος για την μέρα της βάφτισης...εύχομαι οι γιαγιάδες να εξηγηθουν καλα γιατί σήμερα που πήγαμε στην εκκλησία η Κυριακή εψελνε και εκανε και τισ κινησεισ του θυμιατου και ο Μπεμπης χοροπηδουσε με τα τραγούδια της Κυριακής....κανονικό τσίρκο μερχι που τους έβγαλα έξω

Εμένα ο μικρουλης είχε ελεργια πάλι σε λουλούδια μου είπε η παιδιατρος έτσι φαίνεται δίνω τώρα φενιστιλ αλλα ακόμη έχει φαγούρα στα ματια του.μάλλον πρέπει να κόψουμε τις επισκεψεις στην μαμα μου που έχει παρα μα παρα πολλα λουλούδια και σε λίγο ανθίζουν και οι πορτοκαλιές στον κήπο της...άλλο άγχος και αυτο.

Απο αρκουδισματα πως πάτε εμένα τπτ ακόμη....σήμερα τον έλεγε και η Κυριακή ...άντε αγορι μου να η μπάλα έλα....αλλα ο Μπεμπης είχε το μυαλο του να δαγκωσει το πάπλωμα.δεν το βλέπω να γίνει σύντομα

εμεις θα βαπτιστούμε ενα μηνα μετα απο εσας!αντε με το καλο!

πλακα εχουν τα παιδάκια σου.αρκουδίσματα τι είναι;εγω του βάζω στο πατωμα ενα παπλωμΑΤακι και του δινω και τα τουβλάκια και παιζουμε!τρελαινεται!

νεφελ κορίτσι μου μου φαινεται ειμαστε οι μανιακες της παρεας και παρακουραζομαστε...χαχαχα μεγαλη πλακα εχουμε.εγω δινω μονο 2 γευματα και ετσι ελεγα να το παω ως τον 10 μηνα.για πες τι ξερεις για τα δημητριακα;δεν εχω ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

τα αρκουδισματα είναι τα μπουσουλισματα!!!

Έλεγα ποτε να ανοίξει ο καιρός και τώρα που έχει ωραίο καιρο φοβάμαι να τον βγάλω βόλτα μένουμε κοντά σε ένα μικρο δάσος με πεύκα και το μπαλκόνι μου είναι γεμάτο γυρη παρόλο το φενιστιλ που του δίνω ακόμη έχει φαγούρα το καημενο και τώρα πρέπει να το σταματήσω.δεν ξέρω τι να κάνω....????

Βρε κορίτσια εμένα δεν του αρέσει πλέον το κοτόπουλο πήρε καμία ιδέα να κρυψω την γεύση του σελινο έβαλα αλλα πάλι δεν....πως το μαγειρεύεται?το πρόβλημα είναι πως το κοτόπουλο είναι απο τις κοτουλες τις μαμάς μου και μυρίζει ακόμη πιο έντονα δεν θέλω να του δώσω άλλο κοτόπουλο ειναι κρίμα...

fine Πες για την βάφτιση..τι έχεις κανονίσει?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα εκει που τα τσακιζε τα λαχανικα, απο τοτε που μπηκε κρεας δεν τρωει τιποτα, ουτε τα λαχανικα σκετα, αφηστε μαχη γινεται, το χει παρει στραβα. Τι να κανω;;; Κ με τη φρουτοκρεμα ειχαμε θεμα αλλα τωρα της βαζω αβοκαντο κ την ταραζει, ουτε μια κουταλιτσα δεν αφηνει, η αληθεια ειναι οτι ειναι τελεια με το αβοκαντο , πολυ αρμονικα δενουν οι γευσεις μεταξυ τους κ η υφη βγαινει πολυ βελουτε


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α επισης η μικρη μπουσουλαει (για την ακριβεια σηκωνεται στα 4 κ καθεται μεχρι να γλυστρισει, δεν κανει βημα, αλλα διασχιζει ολο το σπιτι ερποντας σα το σαλιγκαρακι, δεν την προλαβαινω.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμείς βάζουμε στο κέντρο του σαλονιού μας ενα παπλωματακι του και του βάζουμε και τα παιχνίδια του και στριφογυρίζει γύρω γύρω και παίζει.δεν μπουσουλάει βέβαια.

με τη βάπτιση το μόνο που εχουμε κλείσει ειναι οι μπομπονιέρες και τα προσκλητηρια τα οποια δεν τα έχουμε ακόμα στα χέρια μας.

τραπέζι θα κάνουμε μόνο στους γονείς και κουμπάρα γιατι το ταμείο ειναι μείον!

εγω ψαχνω δουλεια αλλα τπτ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...