Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Πολλές καλημέρες σε όλα τα κοριτσάκια της παρεούλας μας...

Γκούχου γκούχου κι εγώ από χθες ... όλο το βράδυ πρέπει να ξύπνησα 4-5 φορές από το βήχα και από το αίμα διότι όπως θυμάστε αδιαθέτησα χθες ύστερα από 45 ολόκληρες μέρες... Χρόνια ολόκληρα είχε να μου συμβεί αυτό (η πλημμύρα) και μου κακοφάνηκε..

Τα καλά νέα είναι ότι μίλησα με τον εξωσωματικό μου χθες και συμφωνήσαμε για Φλεβάρη - Μάρτη την επόμενη προσπάθεια.. Τι είναι 4 μήνες μπροστά στην αιωνιότητα;

Παρασκευούλα μου καλό θα είναι να φας όλο το μήνα.. έτσι ο μπέμπης θα βγει έτοιμος να πάει στο γήπεδο...

Όσον αφορά τη μητέρα μου είναι ήδη στο νοσοκομείο για το δεύτερο σχήμα και σε καμιά εικοσαριά μέρες θα κάνουμε επανεξέταση της κατάστασης με αξονική για να δούμε πως θα συνεχίσουμε.

Ο άνδρας μου έχει σήμερα ραντεβού με τον ουρολόγο του ΙΚΑ να του γράψει τα φάρμακα και τη μαγνητική και βλέπουμε.. Είμαστε λίγο μπερδεμένοι διότι οι περισσότεροι γιατροί συστήνουν να μην κάνουμε την κιρσοκήλη και να προχωρήσει με φαρμακευτική αγωγή, καλή διατροφή και συχνή εκσπερμάτωση.. Θα πρέπει να τα συζητήσουμε όλα αυτά με το γιατρό για να μπορέσουμε να καταλήξουμε σε ένα ασφαλές συμπέρασμα..

Ούτως ή άλλως μέχρι τον Μάρτιο έχουμε αρκετό καιρό μπροστά μας.. Το μόνο που εύχομαι είναι να είναι η τελευταία μας φορά και τυχερή!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βίλλυ σε καταλαβαίνω με τα τεστακια...γιατι εγώ είμαι χειρότερη....έχω παει κάποιες φορές για χοριακή στη μικροβιολόγο πριν καν να έχω καθηστέρηση....θα χει φρίξει η γυναίκα....αφου ντρέπομαι να ξαναπάω για τέτοιο λόγο γιατί κάθε φορά με ρωτάει πότε είχα τελευταία περίοδο και βλέπει πως πηγαίνω κάποιες μέρες πριν την αναμενόμενη...σε σημείο που μου λέει ότι πηγαίνω νωρίς και ίσως να μη δείξει. Μια φορά που έιχα πάει 2 μέρες πριν μου χε δείξει 6.00 μετά από 1.5 μέρα πήγε 12 και μετα από 2 μέρες μου ρθε κανονικά η περίοδος. Βιοχημική που αν δεν πήγαινα πιο νωρίς για χοριακή δε θα το χα καταλάβει καν. Εγώ έχω πολύ σταθερή περίοδο και σταθερή ωορρηξία, τους 2 τελευταίους μήνες την ελέγχω και με υπέρηχους. Έχω ένα φίλο μου γυναικολόγο που πηγαίνω γιατί και γω αναρρωτιόμουνα αν γινεται κανονικα η ωορρηξία μου. Χτες συγκεκριμένα πήγα γιατί ήξερα πως είμαι στις μέρες που θα κάνω και ειδα το ωοθηλάκιο δεξιά στα 19 χιλιοστα και πάχος ενδομητρίου 7,4. Σήμερα ξαναπήγα και δεν είχε σπάσει ...ήταν 20 χιλιοστα και ενδομήτριο 8,5 ...υπολογίζω σήμερα έως αυριο το πολύ να σπάσει.....για να δούμε. Αχ κορίτσια έμμονη ιδέα μου χουν γίνει όλα. Τα άλλα μου νέα είναι πως ο άντρας μου έκανε 2 σπερμοδιαγράμματα σε διάστημα 6 ημερών ...το ένα ήταν με κινητικότητα α+β στο 30 % και μορφολογία φυσιολογική στα 20 % και μετά από έξι μερες που έκανε σε άλλο εργαστήριο ειχε κινητικότητα α+β 80% και μορφολογία φυσιολογική 85%....θα μας τρελλάνουν τελείως. Σε λίγες μέρες θα πάει και σ αλλο εργαστήριο (σπερματολογικό) να δούμε τι γίνεται.

Εσύ Βίλλυ μου έχεις καθυστέρηση τώρα? και πόσες μέρες? είχες γενικά σταθερό κύκλο΄? Μακάρι να είσαι έγκυος!!!!!!!!! Τέτοια καλά νέα θέλουμε να ακούμε!!!

Αυτά κορίτσια τα δικά μου νέα...ότι καινούριο έχω θα σας πω!

Φιλάκια σε όλες!

Καλημερα Μελετινα...

Ναι, αφου ειχα ωορηξια 18 μερες πριν εχω 3 με 4 μερες καθυστερηση γιατι παντα μετα απο 14 βια 15 μερες μετα την ωορηξια ειχα περιοδο..

Σημερα ειμαι στην 32η μερα του κυκλου και ακομα δεν εχω αδιαθετησει...

Το μονο που μπορω να υποθεσω ειναι οτι ή δεν εκανα ωορηξια παρα το θετικο τεστ και το θερμοδιαγραμμα που δειχνουν το αντιθετο, ή εκανα αλλά το ωαριο εγινε κυστικο.... τι να πω?

Οσο για αυτο που ειπες, την εχω πατησει και εγω, να τρεχω για χοριακη και να με ρωτανε τελευταια περιοδο και να τους λεω ξερω γω 20η μερα του κυκλου και να με κοιτανε σαν να ειμαι τρελη και μετα να ψαχνω για αλλο μικροβιολογικο γιατι ντρεπομουν να ξαναπαω...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου

Βιλλυ μου αδιαθετησες??

Κ γω εχω απο το πρωι πονακια περιοδου οποτε περιμενω να την ξαναδω τη καταραμενη για αλλη μια φορα....

Καλημερα Σοφουλα μου...

Οχι, δεν αδιαθετησα και εφυγαν και τα πονακια....

Παντως για εγκυμοσυνη το αποκλειω μετα απο τοσα αρνητικα τεστ και 3 μερες καθυστερηση..Δε μπορει, θα ειχε δειξει...

Μαλλον για κυστη το κοβω και δε τα γλυτωνω τα ντουφαστον...

Θα περιμενω μεχρι αυριο και αν δε μου ερθει και εχω παλι αρνητικο τεστ θα τα ξεκινησω..

Ετσι κι αλλιως δεν εχω και κανενα απολυτως συμπτωμα..

Εσυ?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκο μου μην ανησυχείς.. μπορεί να περιτριγυρίζει κανένα κρύωμα ή να ταλαιπωρήθηκε ο οργανισμός σου με την υγρασία όλο αυτό τον καιρό και να κρατάει δυνάμεις...

Οργανισμός είναι αυτός.. πόσα να αντέξει ο καημένος;;;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γλυκα μου κοριτσακια!!!χαθηκα αυτες τις μερες γιατι εχω φιλοξενουμενους σπιτι και που χρονος για να μπω.....ασε που δεν εχω και καποιο νεο συνταρακτικο!!!το μονο που εχω σαν νεο ειναι εκανα υπεριχο και ολα ειναι καλα,,και περιμενω και τα αποτελεσματα του παπ.περιμενω να φυγουν οι ξενοι μου σε 2 μερες να βαλω μπροστα μια και αρχιζουν οι γονιμες μερες μου....!!!!!!φιλακια πολλα σε ολες !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιλλάκο μου μην ανησυχείς.. μπορεί να περιτριγυρίζει κανένα κρύωμα ή να ταλαιπωρήθηκε ο οργανισμός σου με την υγρασία όλο αυτό τον καιρό και να κρατάει δυνάμεις...

Οργανισμός είναι αυτός.. πόσα να αντέξει ο καημένος;;;

Δομνινα μου εχεις δικιο απλα με παραξενευει το γεγονος οτι δειχνω να εχω κανει ωορηξια...

Απ οτι εχω διαβασει το στρες και το αγχος και ολα αυτα συνηθως επηρεαζουν την ωορηξια...Αν ομως αυτη συμβει τοτε 14 με 16 μερες μετα πρεπει να ερθει η ρημαδα η περιοδος..Γι αυτο λεω μαλλον οτι ή δεν εκανα τελικα ωορηξια ή εγινε κυστικο...

Τωρα παρακαλαω μονο να μου ερθει να τελειωνω, για να αρχισω τα σερπαφαρ με παρακολουθηση στο γιατρο..Τουλαχιστον με τα φαρμακα και το γιατρο ξερεις τι διαολο συμβαινει...Αν εκανες ή οχι ωορηξια, αν εχεις κυστη, αν εισαι εγκυος και ξεμπερδευεις τουλαχιστον με αυτο το κομματι..

Εσυ σε αυτον τον κυκλο την παρακολουθησες την ωορηξια σου και ειδες ποσες μερες μετα αδιαθετησες ή δεν ξερεις ακριβως ποτε και αν εκανες ωορηξια?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

:?

Καλημερα Σοφουλα μου...

Οχι, δεν αδιαθετησα και εφυγαν και τα πονακια....

Παντως για εγκυμοσυνη το αποκλειω μετα απο τοσα αρνητικα τεστ και 3 μερες καθυστερηση..Δε μπορει, θα ειχε δειξει...

Μαλλον για κυστη το κοβω και δε τα γλυτωνω τα ντουφαστον...

Θα περιμενω μεχρι αυριο και αν δε μου ερθει και εχω παλι αρνητικο τεστ θα τα ξεκινησω..

Ετσι κι αλλιως δεν εχω και κανενα απολυτως συμπτωμα..

Εσυ?

:|καλημερα βιλλυ μου μην σκεπτεσαι αμεσως τα ασχημα...σε καποια γνωστη μου της ολα τα τεστ της ηταν αρνητικα και εκανε χοριακη και ηταν λιγες μοναδες ,και την βρηκε ο γιατρος την εγκυμοσυνη με τον υπεριχο.
Link to comment
Share on other sites

:-D

Πολλές καλημέρες σε όλα τα κοριτσάκια της παρεούλας μας...

Γκούχου γκούχου κι εγώ από χθες ... όλο το βράδυ πρέπει να ξύπνησα 4-5 φορές από το βήχα και από το αίμα διότι όπως θυμάστε αδιαθέτησα χθες ύστερα από 45 ολόκληρες μέρες... Χρόνια ολόκληρα είχε να μου συμβεί αυτό (η πλημμύρα) και μου κακοφάνηκε..

Τα καλά νέα είναι ότι μίλησα με τον εξωσωματικό μου χθες και συμφωνήσαμε για Φλεβάρη - Μάρτη την επόμενη προσπάθεια.. Τι είναι 4 μήνες μπροστά στην αιωνιότητα;

Παρασκευούλα μου καλό θα είναι να φας όλο το μήνα.. έτσι ο μπέμπης θα βγει έτοιμος να πάει στο γήπεδο...

Όσον αφορά τη μητέρα μου είναι ήδη στο νοσοκομείο για το δεύτερο σχήμα και σε καμιά εικοσαριά μέρες θα κάνουμε επανεξέταση της κατάστασης με αξονική για να δούμε πως θα συνεχίσουμε.

Ο άνδρας μου έχει σήμερα ραντεβού με τον ουρολόγο του ΙΚΑ να του γράψει τα φάρμακα και τη μαγνητική και βλέπουμε.. Είμαστε λίγο μπερδεμένοι διότι οι περισσότεροι γιατροί συστήνουν να μην κάνουμε την κιρσοκήλη και να προχωρήσει με φαρμακευτική αγωγή, καλή διατροφή και συχνή εκσπερμάτωση.. Θα πρέπει να τα συζητήσουμε όλα αυτά με το γιατρό για να μπορέσουμε να καταλήξουμε σε ένα ασφαλές συμπέρασμα..

Ούτως ή άλλως μέχρι τον Μάρτιο έχουμε αρκετό καιρό μπροστά μας.. Το μόνο που εύχομαι είναι να είναι η τελευταία μας φορά και τυχερή!

:|Δομνικα μου ολα καλα να πανε κοπελα μου!!!!ο μαρτιος θα ειναι ο τυχερος μηνας!!!!κρατα γερα!!!
Link to comment
Share on other sites

:?:|καλημερα βιλλυ μου μην σκεπτεσαι αμεσως τα ασχημα...σε καποια γνωστη μου της ολα τα τεστ της ηταν αρνητικα και εκανε χοριακη και ηταν λιγες μοναδες ,και την βρηκε ο γιατρος την εγκυμοσυνη με τον υπεριχο.

Γεια σου Ιγνατια μου...

Αυτα ειναι αληθεια που λες, το εχω ακουσει και εγω...

Μονο που τα θαυματα συμβαινουν παντα στους αλλους και ποτέ σε μας.....

Εσυ την παρακολουθεις την ωορηξια σου στο γιατρο?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκο μου όταν πήγα στο γιατρό (περίπου 10 μέρες πριν) μου είπε ότι είχα κάνει ωορρηξία και μάλιστα από την αριστερή σάλπιγγα λίγες μέρες πριν .. άρα άργησε πολύ να γίνει η ωορρηξία σε αυτό τον κύκλο αλλά έγινε..

Μη στρεσάρεις τον οργανισμό σου περισσότερο..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιλλάκο μου όταν πήγα στο γιατρό (περίπου 10 μέρες πριν) μου είπε ότι είχα κάνει ωορρηξία και μάλιστα από την αριστερή σάλπιγγα λίγες μέρες πριν .. άρα άργησε πολύ να γίνει η ωορρηξία σε αυτό τον κύκλο αλλά έγινε..

Μη στρεσάρεις τον οργανισμό σου περισσότερο..[/QUOT

ΑΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ????????????

Περιμενω να περασει η ωρα να παω για δουλεια μπας και ξεχαστω λιγο.....

Φιλακια γλυκια μου:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σοφουλα μου...

Οχι, δεν αδιαθετησα και εφυγαν και τα πονακια....

Παντως για εγκυμοσυνη το αποκλειω μετα απο τοσα αρνητικα τεστ και 3 μερες καθυστερηση..Δε μπορει, θα ειχε δειξει...

Μαλλον για κυστη το κοβω και δε τα γλυτωνω τα ντουφαστον...

Θα περιμενω μεχρι αυριο και αν δε μου ερθει και εχω παλι αρνητικο τεστ θα τα ξεκινησω..

Ετσι κι αλλιως δεν εχω και κανενα απολυτως συμπτωμα..

Εσυ?

Απο το πρωι πονακια περιοδου και τωρα πριζεται και η κοιλια μου

Ειναι θεμα ωρων το πολυ αυριο

Μη σου πω πως ειμαι ...Αλλα οκ το χω συνηθισει ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου,

Βίλλυ εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακή που σίγουρα θα δείξει , μην παρεις χάπια γιατί υπάρχει και η πιθανότητα να είσαι και έγκυος. Λογικά 14-15 μέρες μετα την ωορρηξία θα πρεπε να χες αδιαθετήσει. Θα μου πεις έκανες τα τεστακια αλλά αν η χοριακή σου ξεκίνησε με πιο χαμηλές τιμές μπορεί να μην την έχουν ανιχνεύσει τα τεστάκια ούρων....απλά και μία περίπτωση να υπάρχει να σαι έγκυος μη το αποκλείεις μην πάρεις φάρμακα χωρίς να ξέρεις. (προσωπική που άποψη).

Δομνίνα να το ψάξετε το θέμα εξάλλου έχεις το χρόνο και εύχομαι με τη μανούλα όλα να πάνε καλά!

Λιονταρίνα μην απελπίζεσαι υπάρχει και ο επόμενος μήνας ...ξέρω πως μπορει να φαίνεται αιώνας γιατι και μένα έτσι μου φαίνεται κάθε φορά αλλά υπομονή χρειάζεται! Είναι πολύς ο καιρός που προσπαθείτε?

Ιγνατία εκμεταλλεύσου όσο μπορείς καλύτερα τις γόνιμες μέρες για να ρθει το ποθητό αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Μελετινα 1.5 χρονο προσπαθουμε αλλα βασικα νιωθω οτι μνη μου προσπαθω

Γιατι οπως εχω ξαναπει με 1 φορα δε θεωρειται προσπαθεια

Καθε φορα εκνευριζομαι απελπιζομαι κλαιω αλλα ακρη δε βγαινει

Και εχουμε και προβλημα που εχουμε και οι 2 στιγμα

Λογικα δε βλεπω να τη γλυτωνω την εξωσωματικη

Απλα δε νιωθω ετοιμη να το κανω επειδη ο αντρας μου μ****εται αυτο ειναι το προβλημα μου ....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου,

Βίλλυ εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακή που σίγουρα θα δείξει , μην παρεις χάπια γιατί υπάρχει και η πιθανότητα να είσαι και έγκυος. Λογικά 14-15 μέρες μετα την ωορρηξία θα πρεπε να χες αδιαθετήσει. Θα μου πεις έκανες τα τεστακια αλλά αν η χοριακή σου ξεκίνησε με πιο χαμηλές τιμές μπορεί να μην την έχουν ανιχνεύσει τα τεστάκια ούρων....απλά και μία περίπτωση να υπάρχει να σαι έγκυος μη το αποκλείεις μην πάρεις φάρμακα χωρίς να ξέρεις. (προσωπική που άποψη).

Μελετινα μου γλυκια η γνωμη σου ειναι παντα καλοδεχουμενη και σεβαστη και σε ευχαριστω που μου την εκφραζεις...

Φυσικα εχεις δικιο και εξαλλου αυτο ακριβως θα ελεγα και εγω σε καποια κοπελα που θα βρισκοταν στην θεση μου..Απλα δεν αντεχω αλλη αρνητικη χοριακη...Ειμαι σιγουρη πως μολις την κανω μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα θα μου εχει ερθει, ετσι, για να μου την σπασει...

Θα περιμενω μεχρι την Δευτερα και αν δεν αδιαθετησω νωριτερα θα παω για χοριακη....

Φιλακια κοριτσακι μου:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...