Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλέ????? Που ειστε????

Ουτε σημερα μου ηρθε η ρημάδα!!!!! Γκρρρρρρρρρ!!!!

Και η θερμοκρασια μου ανεβηκε παλι σημερα το πρωι...

Υποψιαζομαι οτι τελικα μαλλον δεν εκανα ωορρηξια αυτο τον μηνα, παρα το θετικο τεστ και την ανοδο της θερμοκρασιας, ή εγινε κυστικο.... Τι να πω?

Εκανα ενα τεστ το πρωι, αυτα απο το ιντερνετ και φυσικα βγηκε αρνητικο....

Τι να κανω τωρα?

Να περιμενω πότε θα αξιωθει να κανει την εμφανιση της η μανταμ-περιοδος ή να ξεκινησω τα Ντουφαστόν?

Για βοηθηστε βρε......

Φιλακια:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Hello there!

Τι μου κάνετε; όντως παρατηρώ μια ερημιά, μια εγκατάλειψη στο καημένο το καφέ μας και ελπίζω μόνο να είναι λόγω δουλειάς και τίποτε άλλο.. Μακριά από εμάς τα κακά πράγματα..

Βιλλάκο μου η αλήθεια είναι ότι ανησύχησα για την απουσία σου αλλά ας όψεται το σχολείο.. Τέλος καλό όλα καλά...

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις δυο τρεις μέρες ακόμα και αν δεν αδιαθετήσεις να πάρεις το γιατρό τηλέφωνο.. Εγώ αυτή τη φορά έκλεισα 45 μέρες από την προηγούμενη περίοδο για να αδιαθετήσω, αλλά επιτέλους σήμερα ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ!!!!

Όλα τα άλλα κοριτσάκια που είναι;;;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου εδω ειμαι και γω αλλα δε πολυμιλαω γιατι ολο τα ιδια θα πω

Πεσμενη ειμαι και δε θελω να το μεταφερω

28η μερα σημερα και 15η απο την Pregnyl

Λογικα αυριο η το πολυ μεθαυριο θα ερθει η ακατανομαστη

Με τρελαινει αυτη η αγωνια και καθε φορα ο καθε κυκλος που ξεκινα μου φαινεται αιωνας !!

ΔΟΜΝΙΝΑ μου 45 μερες ε?Ρεκορ μαλλον χτυπησες αλλα ο οργανισμος σου τα χε παιξει με τοσα που σου ετυχαν !

ΒΙΛΛΑΚΙ τα εμπιστευεσαι αυτα τα τεστ??

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι μου γλυκό... δυο μέρες είναι θα περάσουν κι αυτές και εύχομαι στο τέλος τους να μάθεις χαρμόσυνα νέα..

Ναι, ο οργανισμός μου όντως τα έπαιξε αλλά τουλάχιστον πήρε πάλι μπροστά!

Μη μου απογοητεύεσαι, εντάξει;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koριτσάκια μου είμαστε οι περισσότερες στην αναμονή περιόδου. Κι εμένα αύριο μεθαύριο θα έρθει.:twisted::twisted::twisted:

Βιλλάκι γιατί έχω ένα καλό προαίσθημα για σένα; ;)To test που έκανες ήταν τα απλά ή αυτά που βλέπουν εγκυμοσύνη από νωρίς;


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Yola μου νομίζω ότι η πολλή δουλειά στην περίπτωσή σου έχει φάει τον αφέντη.. Πάνε οι μέρες που ήσουν εδώ ανά πάσα ώρα και στιγμή... Ελπίζω να είστε όλοι καλά..

Η Ιόλη μας που είναι άραγε..; Έχει χαθεί γενικότερα..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koριτσάκια μου είμαστε οι περισσότερες στην αναμονή περιόδου. Κι εμένα αύριο μεθαύριο θα έρθει.:twisted::twisted::twisted:

Βιλλάκι γιατί έχω ένα καλό προαίσθημα για σένα; ;)To test που έκανες ήταν τα απλά ή αυτά που βλέπουν εγκυμοσύνη από νωρίς;

Κορίτσια να σας πω για τα τεστακια εγκυμοσύνης...όταν είχα μείνει έγκυος ...ασχετα που δεν πηγε καλα....είχα κάνει το τεστάκι το οποίο δειχνει νωρίτερα τα αποτελέσματα και μου χε δείξει αρνητικό ενώ είμουν. Γενικά τα τεστ ούρων για να δείξουν θετικό πρέπει να ανιχνεύσουν τη β χοριακή όταν είναι πάνω από 50 μονάδες . Αντιθέτως η β χοριακή στο αίμα είναι η πιο αξιόπιστη και ανιχνεύει τη β χοριακή από τις 2 μονάδες και πάνω. Εγώ είχα κάνει και β χοριακή 5 μέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο και μου έδειξε κάτω από 2 μονάδες και έκανα ξανά τη μέρα που περίμενα περίοδο και ήταν 32 μονάδες. Γιαυτό πάντα συστήνουν να κάνουμε μόνο χοριακή όταν θέλουμε να δούμε έγκαιρα αν είμαστε έγκυες και αυτή μετά από 12 μέρα από την πιθανή σύλληψη , για να μην πω 14 μέρες μετα.Αυτά τα λέω γιατί κάποιες φορές μπορεί άδικα να απογοητευτείτε .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια,Μετα απο καιρο σας βρισκω ολες μεσα.Βιλλυ μου και εγω ειμαι της γνωμης να περιμενεις λιγο και να μιλησεις με το γιατρο πριν ξεκινησεις κατι.Εγω να πω την αληθεια δεν μπηκα σε τοσο πολυπλοκες διαδιακασιες με τεστ ωοριξιας κλπ, αλλα ακομα και στις σπερματεκγχυσεις που εκανα separphar και τις pregnyl νομιζω οτι ηταν πιο συγκεκριμενα τα πραγματα απο αυτα που κανετε εσεις, μετρισεις θερμοκρασιας κλπ. Οπως και να εχει παντως καθε περιπτωση ειναι παντα ξεχωριστη και ειμαι της φιλοσοφιας να ρωταω παντα τον ιατρο πριν καθε κινηση μου.Σοφακι υπομονη και ερχεται, οσο το σκεφτεσαι τοσο ζοριζεσαι.Δομνινακι εχετε αλλα νεα απο εξετασεις ή ιατρους για τον αντρουλη σου ή τη μητερα σου???Μελετινα και εγω θεωρω οτι η εξεταση αιματος για χοριακη ειναι η σιγουροτερη λυση.Εγω σημερα μπηκα στο μηνα μου και εχω βαρεθει την ξαπλα. Η κοιλια μου ειναι μαλακη και ο μπεμπης εχει οργιασει στο παιχνιδι. Τελικα με βλεπω να τρωω το μηνα παρ'ολο που φοβηθηκα με τις συσπασεις. Το Σαβ/κο θα με δει ο γιατρος μου και βλεπουμε τι νεο θα υπαρξει


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου εδω ειμαι και γω αλλα δε πολυμιλαω γιατι ολο τα ιδια θα πω

Πεσμενη ειμαι και δε θελω να το μεταφερω

28η μερα σημερα και 15η απο την Pregnyl

Λογικα αυριο η το πολυ μεθαυριο θα ερθει η ακατανομαστη

Με τρελαινει αυτη η αγωνια και καθε φορα ο καθε κυκλος που ξεκινα μου φαινεται αιωνας !!

ΔΟΜΝΙΝΑ μου 45 μερες ε?Ρεκορ μαλλον χτυπησες αλλα ο οργανισμος σου τα χε παιξει με τοσα που σου ετυχαν !

ΒΙΛΛΑΚΙ τα εμπιστευεσαι αυτα τα τεστ??

Σοφακι μου, λιγο υπομονη ακομα...Συμπτωματα εχεις καθολου?

Τα τεστακια τα εμπιστευομαι οσο και τα τεστ γενικοτερα...Οσες φορες μου εχει βγαλει αρνητικο, ηταν παντα σωστα....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Koριτσάκια μου είμαστε οι περισσότερες στην αναμονή περιόδου. Κι εμένα αύριο μεθαύριο θα έρθει.:twisted::twisted::twisted:

Βιλλάκι γιατί έχω ένα καλό προαίσθημα για σένα; ;)To test που έκανες ήταν τα απλά ή αυτά που βλέπουν εγκυμοσύνη από νωρίς;

Γιολα μου γλυκια γεια σου...

Αυτα που παρειγγηλα υποτιθεται οτι ηταν 10 miu που ανιχνευουν νωρις..Ομως επανω δε γραφουν τιποτα σχετικα με αυτο...

Μακαρι να βγει αληθινο το προαισθημα σου, να ξερες ποσο πολυ θα το ηθελα....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια να σας πω για τα τεστακια εγκυμοσύνης...όταν είχα μείνει έγκυος ...ασχετα που δεν πηγε καλα....είχα κάνει το τεστάκι το οποίο δειχνει νωρίτερα τα αποτελέσματα και μου χε δείξει αρνητικό ενώ είμουν. Γενικά τα τεστ ούρων για να δείξουν θετικό πρέπει να ανιχνεύσουν τη β χοριακή όταν είναι πάνω από 50 μονάδες . Αντιθέτως η β χοριακή στο αίμα είναι η πιο αξιόπιστη και ανιχνεύει τη β χοριακή από τις 2 μονάδες και πάνω. Εγώ είχα κάνει και β χοριακή 5 μέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο και μου έδειξε κάτω από 2 μονάδες και έκανα ξανά τη μέρα που περίμενα περίοδο και ήταν 32 μονάδες. Γιαυτό πάντα συστήνουν να κάνουμε μόνο χοριακή όταν θέλουμε να δούμε έγκαιρα αν είμαστε έγκυες και αυτή μετά από 12 μέρα από την πιθανή σύλληψη , για να μην πω 14 μέρες μετα.Αυτά τα λέω γιατί κάποιες φορές μπορεί άδικα να απογοητευτείτε .

Μελετινα μου, δικιο εχεις...

Απλα εγω επειδη δεν εχω κανενα συμπτωμα για να με ξεσηκωσει, δε παω για χοριακη, γιατι το μηδεν δε το αντεχω και καθομαι και παιζω σπιτι με τα τεστ....

Ειμαι σιγουρη πως αν δε μου ερθει μεχρι αυριο θα ειναι καμια κυστη....

Σιγα μην ειναι τιποτα αλλο.....

Φιλακια:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια,Μετα απο καιρο σας βρισκω ολες μεσα.Βιλλυ μου και εγω ειμαι της γνωμης να περιμενεις λιγο και να μιλησεις με το γιατρο πριν ξεκινησεις κατι.Εγω να πω την αληθεια δεν μπηκα σε τοσο πολυπλοκες διαδιακασιες με τεστ ωοριξιας κλπ, αλλα ακομα και στις σπερματεκγχυσεις που εκανα separphar και τις pregnyl νομιζω οτι ηταν πιο συγκεκριμενα τα πραγματα απο αυτα που κανετε εσεις, μετρισεις θερμοκρασιας κλπ. Οπως και να εχει παντως καθε περιπτωση ειναι παντα ξεχωριστη και ειμαι της φιλοσοφιας να ρωταω παντα τον ιατρο πριν καθε κινηση μου.Σοφακι υπομονη και ερχεται, οσο το σκεφτεσαι τοσο ζοριζεσαι.Δομνινακι εχετε αλλα νεα απο εξετασεις ή ιατρους για τον αντρουλη σου ή τη μητερα σου???Μελετινα και εγω θεωρω οτι η εξεταση αιματος για χοριακη ειναι η σιγουροτερη λυση.Εγω σημερα μπηκα στο μηνα μου και εχω βαρεθει την ξαπλα. Η κοιλια μου ειναι μαλακη και ο μπεμπης εχει οργιασει στο παιχνιδι. Τελικα με βλεπω να τρωω το μηνα παρ'ολο που φοβηθηκα με τις συσπασεις. Το Σαβ/κο θα με δει ο γιατρος μου και βλεπουμε τι νεο θα υπαρξει

Παρασκευουλα μου ας τον φας τον μηνα, δε πειραζει...

Κοιτα να ξεκουραστεις τωρα οσο μπορεις.......

Και εγω οταν εκανα τις γκοναλ με τις πρεγκνυλ δεν χρησιμοποιουσα τιποτα απο αυτα αφου τα βλεπαμε ολα στον υπερηχο...

Τους 4 τελευταιους μηνες που παω χωρις φαρμακα ομως, ηθελα να εχω μια ιδεα του τι συμβαινει...Θα μου πεις τι καταλαβα?

Τιποτα, γιατι στους 3 πρωτους κυκλους πηγαν ολα ρολοι και τωρα ψαχνω να βρω γιατι ενω εκανα ωορηξια 17 μερες μετα δεν αδιαθετω.....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ σε καταλαβαίνω με τα τεστακια...γιατι εγώ είμαι χειρότερη....έχω παει κάποιες φορές για χοριακή στη μικροβιολόγο πριν καν να έχω καθηστέρηση....θα χει φρίξει η γυναίκα....αφου ντρέπομαι να ξαναπάω για τέτοιο λόγο γιατί κάθε φορά με ρωτάει πότε είχα τελευταία περίοδο και βλέπει πως πηγαίνω κάποιες μέρες πριν την αναμενόμενη...σε σημείο που μου λέει ότι πηγαίνω νωρίς και ίσως να μη δείξει. Μια φορά που έιχα πάει 2 μέρες πριν μου χε δείξει 6.00 μετά από 1.5 μέρα πήγε 12 και μετα από 2 μέρες μου ρθε κανονικά η περίοδος. Βιοχημική που αν δεν πήγαινα πιο νωρίς για χοριακή δε θα το χα καταλάβει καν. Εγώ έχω πολύ σταθερή περίοδο και σταθερή ωορρηξία, τους 2 τελευταίους μήνες την ελέγχω και με υπέρηχους. Έχω ένα φίλο μου γυναικολόγο που πηγαίνω γιατί και γω αναρρωτιόμουνα αν γινεται κανονικα η ωορρηξία μου. Χτες συγκεκριμένα πήγα γιατί ήξερα πως είμαι στις μέρες που θα κάνω και ειδα το ωοθηλάκιο δεξιά στα 19 χιλιοστα και πάχος ενδομητρίου 7,4. Σήμερα ξαναπήγα και δεν είχε σπάσει ...ήταν 20 χιλιοστα και ενδομήτριο 8,5 ...υπολογίζω σήμερα έως αυριο το πολύ να σπάσει.....για να δούμε. Αχ κορίτσια έμμονη ιδέα μου χουν γίνει όλα. Τα άλλα μου νέα είναι πως ο άντρας μου έκανε 2 σπερμοδιαγράμματα σε διάστημα 6 ημερών ...το ένα ήταν με κινητικότητα α+β στο 30 % και μορφολογία φυσιολογική στα 20 % και μετά από έξι μερες που έκανε σε άλλο εργαστήριο ειχε κινητικότητα α+β 80% και μορφολογία φυσιολογική 85%....θα μας τρελλάνουν τελείως. Σε λίγες μέρες θα πάει και σ αλλο εργαστήριο (σπερματολογικό) να δούμε τι γίνεται.

Εσύ Βίλλυ μου έχεις καθυστέρηση τώρα? και πόσες μέρες? είχες γενικά σταθερό κύκλο΄? Μακάρι να είσαι έγκυος!!!!!!!!! Τέτοια καλά νέα θέλουμε να ακούμε!!!

Αυτά κορίτσια τα δικά μου νέα...ότι καινούριο έχω θα σας πω!

Φιλάκια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου

Βιλλυ μου αδιαθετησες??

Κ γω εχω απο το πρωι πονακια περιοδου οποτε περιμενω να την ξαναδω τη καταραμενη για αλλη μια φορα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...