Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Πράγματι! Θα έχουν διαφορά ακριβώς 2 χρόνια και 3-4 μέρες! Βολεύει αυτό με τα γενέθλια νομίζω...! ;):lol: Ο ξάδερφος μου, όταν τους το είπαμε, είπε του άντρα μου: "Μεγάλε, δεν βλέπω να την ξαναπλησιάζεις Γενάρη μήνα...!!" :lol::lol:

Για το Ιασώ τελικά ή θα ακούω πολύ καλά λόγια ή πολύ άσχημα, μέση κριτική δεν πρέπει να υπάρχει...! Λένε ότι τελευταία έχουν βελτιώσει τις υπηρεσίες τους αλλά δεν έχω ιδίαν άποψη. Κι ο δικός μου είναι και στο Ιασώ και ήταν να γεννήσω εκεί το πρώτο μου παιδί αρχικά αλλά μόνο και μόνο γιατί το ταμείο μου είχε σύμβαση και είχα έκπτωση 20% μέχρι δίκλινο και 30% μέχρι λουξ (αν θυμάμαι καλά). Στις αρχές του '09 όμως την σπάσανε κι έτσι διάλεξα το ΛΗΤΩ που ήταν και οικονομικότερο. Τελικά μου βγήκε σε καλό γιατί έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τις υπηρεσίες τους και ειδικά από το πόσο με βοήθησαν στον θηλασμό. Το Ρέα είναι και σε μένα κοντά αλλά δεν θέλω να αλλάξω γιατρό. Αλήθεια από τιμές πως είναι; Είχα την εντύπωση ότι είναι στα ίδια με το ΛΗΤΩ αλλά νομίζω πως άκουσα ότι είναι οικονομικότερο. Έχεις πάρει τιμοκατάλογο για τα δωμάτια; Εγκυκλοπαιδικά ρωτάω πιο πολύ. Πάντως θα μαζευτούνε κι άλλο τα ιδιωτικά με τις τιμές τους... Εδώ μας έχουν πάρει τα σώβρ@κ@ στους μισθούς κι ακόμα έχουμε να δούμε κι άλλα κι αυτοί θα κρατάνε τις τιμές εκεί;; Θα κοιτάνε τα κρεβάτια στρωμένα και άδεια σε λίγο...


DAarp3.png YiDCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και απο μένα. Μέχρι πρότινος έγγραφα στο cafe του Σεπτεμβρίου όμως η σωστή μου θέση είναι εδώ, αφού Π.Η.Τ είναι 13/10/11. Genouine, εμείς εχουμε την ίδια ημερομηνια τοκετού, αν και εγω θα γεννήσω νωρίτερα αφού παω για καισαρική. Σας χαιρετώ προς το παρόν και θα τα λέμε απο εδώ και στο εξής.


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


livinath, σ'ευχαριστώ για το καλωσορίσμα. Πως πας απο συμπτώματα; Εγώ μέχρι και την 8η εβδομάδα είχα τρελαθεί στη ναυτία. Μιλάμε ενιωθα πως ήμουν σε μία βαρκα απο το πρωι που θα ξυπνούσα μέχρι το βράδυ που θα κοιμόμουν. Ευτυχώς τωρα και λιγες μέρες πάω καλύτερα. Τουλάχιστον δεν ανακατεύομαι όλη μέρα. Όμως με έχει πιασει μεγάλη υπνηλία. Μετά τις 12 το μεσημερι με δυσκολία την παλεύω.


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν τίποτα ιδιαίτερο εκτός από υπνηλία και ζαλάδες (φταίει και η προγεστερόνη βέβαια). Κάτι ψιλοανακατοσούρες αλλά τίποτα σπουδαίο... Πιο πολύ σαν βαρυστομαχιά θα το έλεγα...! Και κάτι άλλο που όμως δεν θα το έλεγα ακριβώς σύμπτωμα... Έχω πολύ έντονα όνειρα...! Πολύ όμως και συνήθως έχουν να κάνουν με το μωρό, με την κόρη μου και είναι φρικουλιάρικα...! Ο άντρας μου δεν ανησυχεί... Λέει ότι τόσα χρόνια έχει συνηθίσει το παρανοϊκό μυαλό μου....! Να το πάρω προσωπικά;;; :lol:


DAarp3.png YiDCp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες !!

Μαλλον εγω είμαι η πιο φρεσκια με ΠΗΤ 29/10 . Τελευταια περιοδος 27/1.

Ειμαι περιπου 6 βδομαδων . Αλήθεια πότε ακουσατε καρδουλα ??? Πηγα πριν 10 μερες αλλα είδαμε μονο σάκο. Ανησυχω πολύ γι αυτο δεν βάζω κ τικεράκι ... Απο συμπτωματα μονο πριξημο στο στηθος , τραβήγματακια στη μήτρα κ ζαλάδες κι εγω λόγω προγεστερονης .. κ μια μονιμη λιγουρα ...

Ειναι το δευτερο παιδακι αλλά καμια σχεση το πως ημουν πριν 2 χρονια ..Τα συμπτωματα είναι πιο ηπια .. Ισως να ναι κ νωρίς..

Αυριο παω για 2ο υπερηχο κι ελπίζω να δω επιτελους το σποράκι μου .....

Ευχομαι μια υπεροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες !!!!

Α! απ οτι βλεπω όλες εχουμε ήδη απο 1 ή 2 παιδάκια !!!Να ναι καλά τα ζουζουνια μας !!!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Καλώς ήρθες marigia και με το καλό! Σήμερα έχω κι εγώ τον δεύτερο υπέρηχο κι ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα! Πριν 2 εβδομάδες είδαμε καρδιακό παλμό, ήμουν στην 6η εβδομάδα. Μην ανησυχείς, είναι νωρίς ακόμα γι' αυτό είδατε μόνο σάκο. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έφτασα στην 9η εβδομάδα για ν' ακούσουμε τον μαγικό χτύπο! Από συμπτώματα εγώ έχω μια μόνιμη ανακατωσούρα που το βράδυ χειροτερεύει και απίστευτη υπνηλία. Τα ίδια είχα και στο γιο μου. Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...