Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Ντολη μου το βρηκα το πμ και εστειλα απαντηση. Ελπιζω να εκανα σωστα .Δομνινακι τελικα οσο ψαχνετε βρισκετε. Τι εινα αυτο το καινουργιο γ...τ. Τουλαχιστον ξεκινατε απο καπου θεραπεια. Ολα καλα θα πανε κοριτσακι και εμεις ειμαστε εδω οτι και να χρειαστειτε!Κοριτσια καλο θα ηταν να βρεθουμε απο κοντα καποια απο αυτες τις μερες. Εγω απο Τεταρτη καλως εχοντων των πραγματων μπαινω στο μηνα μου. Με τα φαρμακα για τις συσπασεις εχω χαλαρωσει λιγο και δεν ποναω τοσο και βλεπω και την κοιλια μου οτι εχει ψιλοανεβει αρα μαλλον θα τον φαω τον 8ο. Φυσικα δεν ξερουμε τι μπορει να παιξει αλλα κανω το βουδα στο σπιτι και δεν κουναω για τιποτα. Πρωτη φορα φοβηθηκα να πω την αληθεια μου. Οπως και να εχει θα ηθελα να σας δω απο κοντα παλι ολες γιατι αν γεννησω μαλλον θα ειναι λιγο δυσκολο να συντονιστουμε ολες μαζιΦιλακια σε ολες

Γεια σου Παρασκευή μου...εύχομαι όλα να πάνε καλά και να γεννησεις με ένα πονο. Ήθελα να σε ρωτήσω ποιος είναι ο γιατρός σου? ο Χασιάκος? δε θυμάμαι αλλά από κάποια κοπέλα εδώ άκουσα πως τον έχει γιατρό. Το πρώτο σου είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Παρασκευή μου...εύχομαι όλα να πάνε καλά και να γεννησεις με ένα πονο. Ήθελα να σε ρωτήσω ποιος είναι ο γιατρός σου? ο Χασιάκος? δε θυμάμαι αλλά από κάποια κοπέλα εδώ άκουσα πως τον έχει γιατρό. Το πρώτο σου είναι?

Ευχαριστω για τις ευχες να εισαι καλα. Ναι ο Χασιακος ειναι και το μωρακι ειναι το πρωτο μου. Το πετυχα με εξωσωματικη. Στον Χασιακο πηγαινω απο 20 ετων ως απλη πελατισα και τον λατρεψα. Ετυχε και ενα θεματακι μετα με καρκινο στον τραχηλο οπου με χειρουργησε και εκει ειπα οτι στα χερια του να ειμαι και ας πεθανω. Τοσο τυφλη εμπιστοσυνη του εχω. Εκατσε και το προβληματακι που δεν εμενα εγκυος και σε συνεργασια με τον ιδιο και το συνεργατη του καταφερα, ευτυχως με την πρωτη, να μεινω εγκυος και να περιμενω τωρα τον Πέπε μου. (Πεπε λεω χαιδευτικα τον μπεμπη μου απο το καρτουν το κουναβι που βρωμαει πολυ, γιατι φανταζομαι πως και ο δικος μου οπως ολα τα μωρα θα με πληρωνει με το ιδιο νομισμα που πληρωνονται οι μανουλες. Πανα γεματη βρωμα)


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου καλη εβδομαδα !!

Εγω ειμαι με μια γριπη που με βασανιζει απο το Σαββατο !

Τουλαχιστον ξεφυγε το μυαλο μου απο εγκυμοσυνες .....

13η μερα απο την Pregnyl σημερα αρα λογικα σε 2-3 μερες θα αδιαθετησω

Εκτος και αν το κρυολογημα προκαλει καθυστερηση

Ξερει καμμια κοπελα αν ισχυει να ειμαι προετοιμασμενη??

Link to comment
Share on other sites

Λιονταρίνα μου να ξέρεις γενικότερα ότι οποιαδήποτε μικροαδιαθεσία του οργανισμού μπορεί να επηρεάσει άμεσα τον κύκλο σου και την εμφάνιση της περιόδου σου. Αρκεί να σου πω ότι επειδή αυτό τον καιρό περνάω αρκετό στρες η περίοδος έχει αργήσει 15 μέρες να εμφανιστεί χωρίς φυσικά να παίζει η περίπτωση εγκυμοσύνης (το τσεκάραμε και με τον γυναικολόγο).. Ελπίζω όποια καθυστέρηση σου παρουσιαστεί να είναι για καλό.. σκοπό..

Παρασκευούλα μου κι εγώ θα χαρώ να κανονίσουμε κάτι σύντομα.. Φαντάζομαι και τα υπόλοιπα κοριτσάκια να θέλουν..

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλες μας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω για τις ευχες να εισαι καλα. Ναι ο Χασιακος ειναι και το μωρακι ειναι το πρωτο μου. Το πετυχα με εξωσωματικη. Στον Χασιακο πηγαινω απο 20 ετων ως απλη πελατισα και τον λατρεψα. Ετυχε και ενα θεματακι μετα με καρκινο στον τραχηλο οπου με χειρουργησε και εκει ειπα οτι στα χερια του να ειμαι και ας πεθανω. Τοσο τυφλη εμπιστοσυνη του εχω. Εκατσε και το προβληματακι που δεν εμενα εγκυος και σε συνεργασια με τον ιδιο και το συνεργατη του καταφερα, ευτυχως με την πρωτη, να μεινω εγκυος και να περιμενω τωρα τον Πέπε μου. (Πεπε λεω χαιδευτικα τον μπεμπη μου απο το καρτουν το κουναβι που βρωμαει πολυ, γιατι φανταζομαι πως και ο δικος μου οπως ολα τα μωρα θα με πληρωνει με το ιδιο νομισμα που πληρωνονται οι μανουλες. Πανα γεματη βρωμα)

Γεια σου Παρασκευή μου ..και γω τον Χασιάκο το θεωρώ top γιατρό και έχω κλείσει και γω ραντεβού στο ιατρείο του για τέλη Δεκεμβρίου όμως. Αν με το καλό μείνω έγκυος θα ήθελα εκείνος να με αναλάβει. Ξέρω ότι έχει μεγάλο φόρτο εργασίας αλλά η εμεπιρία του και οι ικανότητες του είναι αδιαμφισβήτητες. Ελπίζω να με αναλάβει . Τώρα για το Αρεταίειο να δούμε αν θα συνεχίσει να είναι....αν θα μάθεις κάτι ενημέρωσε μας....καλή σου μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου καλη εβδομαδα !!

Εγω ειμαι με μια γριπη που με βασανιζει απο το Σαββατο !

Τουλαχιστον ξεφυγε το μυαλο μου απο εγκυμοσυνες .....

13η μερα απο την Pregnyl σημερα αρα λογικα σε 2-3 μερες θα αδιαθετησω

Εκτος και αν το κρυολογημα προκαλει καθυστερηση

Ξερει καμμια κοπελα αν ισχυει να ειμαι προετοιμασμενη??

Λιονταρίνα μου καλημέρα...δεν ειναι απίθανο να χεις καθυστέρηση με το κρυολόγημα αν και δε νομίζω ότι συμβαίνει πολύ συχνά. Γενικότερα σου συμβαίνει να έχεις ξανά καθηστέρηση είτε από άγχος είτε από άλλη φορά που είχες κρυολογήσει?....γιατί είναι και θέμα οργανισμού πως αντιμετωπίζει τέτοιες καταστάσεις. Εμένα πχ ο κύκλος μου δεν έχει επηρεάζεται από τέτοιες καταστάσεις παρόλο που είμαι μέσα στο άγχος:-(. Μια φορά μίκρυνε και αυτό αμέσως μετά από τη σαλπιγγογραφία που έκανα. Πάντως όλα είναι πιθανά...πάντως εγώ σου εύχομαι να χεις καθηστέρηση λόγω εγκυμοσύνης!!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Meletina μεχρι και πριν 2 κύκλους (γιατί τοσο κανω την clomiphaine-pregnyl αυτος ειναι ο δευτερος) η περίοδος μου λογω άγχους ειχε τρελαθει το τελευταιο χρονο απο 22 στις 27 στιε 24 μετα 27 μετα παλι 23 κλπ

Ο προηγουμενος ηταν 29 (15 μερες μετα την Pregnyl)

Και σημερα ειμαι 26η (13 μερες μεα τη Pregnyl)

Οποτε το αγχος με εχει τρελανει δε με επηρεαζει απλως

Τι να πω ελπιζω και αυτη τη φορα να ερθει εκει 28-29 να πω οτι ειμαι σταθερη, αλλα ρωτησα για τη γριπη μη παρουν τα μυαλα μου αερα με ελπιδες σε περιπτωση που δεν ερθει ακριβως..........:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου γλυκά είμαι ασυγχώρητη.. Τα ξέχασα τα Μιχαλάκια σας.. Να τα χαίρεστε και να είναι πάντα γερά κι ευτυχισμένα..

Βίλλυ είσαι καλά; Δεν μας έχεις συνηθίσει σε απουσίες τόσο μεγάλης διάρκειας..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντολίτσα σύντομα ένα αδελφάκι στον Μιχαλάκι σου εύχομαι και Βιλλίτσα ένα κοριτσάκι στον αντρούλη σου. Του χρόνου η γιορτή του Μιχαήλ Αγγέλου να σας βρει όλους από τέσσερις (είναι και πολύ θαυματουργός άγιος).


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια.....

Καταρχας να σας ευχαριστησω ολες οσες στειλατε ευχες για τον ταλαιπωρο συζυγο και φυσικα να ευχηθω και εγω στην ΝΤΟΛΗ ΜΑΣ...ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!:P:p:p

Χαθηκα λιγακι, ας ειναι καλα οι %$^*καθηγητες που μας ξεσκισανε για το τετραημερο, μπας και παρουμε καμια ανασα...ΟΟΟΟΟΟΟΟχι!!!!

Εγραφε ο μικρος σημερα Τριμηνιαιο Αγγλικα και Γλωσσα και αυριο Γ Γερμανικα και την Πεμπτη Φυσικη οποτε μας εφυγε ο κωλ$% στο διαβασμα!!!

Μπηκα μια δυο φορες και σας διαβασα ομως......

Εγω λοιπον σημερα ειμαι 16 μερες απο την ωορηξια και χθες ειχα πονακια περιοδου, το πρωι η θερμοκρασια μου επεσε αλλα μεχρι τωρα δεν μου εχει ερθει...Κοιταξα πισω τους κυκλους μου και ειδα οτι σε ολους, ανωορηκτικους και ωορηκτικους την ημερα που επεφτε η θερμοκρασια αδιαθετουσα...Στους 4 τελευταιους που ειχα ωορρηξια ειχα περιοδο τις 3 φορες την 14η απο την ωορρηξια και την μια φορα 15 μερες μετα την ωορηξια...

Για να δουμε, θα αδιαθετησω αυριο τουλαχιστον?

Στ μεταξυ σημερα, ενα περιεργο πραγμα...Καποια στιγμη πηγα τουαλετα, νομισα οτι αδιαθετησα και τελικα ειχα υγρα ιδια με αυτα της ωορηξιας και μπολικα μαλιστα...Τι ειναι τουτο παλι?

Εγω ημουν παντα στεγνη

ή ειχα κρεμωδη υγρα πριν την περιοδο...

Περιεργα πραγματα...

Τελος παντων οπως ειπα μακαρι να μου ερθει αυριο για να αρχισω τα σερπαφας μπας και δω προκοπη...

Σας φιλω ολες μια-μια....

Ματς-μουτς:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...