Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι να σου πω βρε Σαρδελακι μου εγω δεν εχω εμπειρια..κανε οτι σου λενε τα κοριτσια!ευχομαι μονο να πανε ολα πολυ καλα!

ευχαριστώ ριτάκι...κι εγώ μόνο αυτό ευχομαι!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

sardelakiπεραστικα μωρε στον αστερη σου.ετσι ξαφνικα ξεκινησε ή ειχε προδιαθεση?συνηθως η δικια μου αν εχει προδιαθεση μυριζει το στομα της εντονα.

εγω παντως επειδη δεν τα παω καλα με τα αντυπυρετικα η παιδιατρος μου την τελευταια φορα μου συστησε μονο ντεπον κ αν κανει πανω απο 38 ,5 πονσταν.την εναλλαξ αυτη ντεπον -πονσταν μου ειπε οχι αλλα καλυτερα συμβουλευσου τον γιατρο σας.

περαστικα να ναι κ το πρωι περδικι.

ριτα τελειες οι μετρησεις σας.εγω ειχα ρωτησει για την μετρηση.αρα ξαπα πρεπει ετσι?ωραια.

απο κουβεντες πρωτος ο γρηγορης και για το γιογιο οι παιδιατροι φυσικα να μενουν με ανοιχτο το στομα αφου τα πιο πολλα παιδακια μετα τα δυο την κοβουν την πανα.

εμεις εχουμε το γιογιο της φισερ που λεει τραγουδακια.

αρχισε να πηγαινει κα να καθεται παλι γυμνουλα αλλ δεν εκανε τιποτα.

εγω δεν την πιεζω καθολου μην παθει κα ψυχολογικο!παντως η ραγαδουλα μας εξαφανιτηκε!!!!και ειμαι πολυ χαρουμενη!

το καημενο περασε πολλα γι αυτο ειχε και τοση γκρινια.

τωρα παντως κοιμαται μια χαρα στο κρεβατακι της και ειναι πολυ ηρεμη.ανησυχουσα για το μεσημερι αλλα μια χαρα ολα πηγανε.

marina ευχομαι ολα να πανε δεξια που θα πανε και να εχεις εναν τελειο,ευκολο φυσιολογικο τοκετο!

ο μικρουλης ειναι καλυτερα?

joa ο δικος σου?ολα καλα?

κα φωτεινη και βικυ πως ειστε?

stone πολυ ωραια τα λες!

τι ζωδιο εισαι?α!δεν προλαβα να δω τις φωτο σου παντως...

giobana και βικυ ειδα τα δεντρακια σας !τελεια ειναι.

εμεις στολισαμε χθες κ ξετρελαθηκε.δεν εβαλα πολλα στολιδια φετος αλλα της εκανε πολυ εντυπωση η φατνη.

στην αρχη πειραζε συν τις μπαλες αλλα τωρα καθεται και το χαζευει!αντε και του χρονου...


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

υπόθετα ντεπόν Νατάσα μου; Τί υπόθετα;

Εγω του βαζω θερμομετρο μονο αν τον πιασω ζεστο. Εχω γινει εξπερ πλεον... Ο μικρος δεν καταλαβαινει καν...

Υποθετα ντολαλ των 150. Θα τα βαζεις αντι για ντεπον. Ειναι το ιδιο δλδ. Δεν αντικαθιστουν το πονσταν. Τα υποθετα επισης σε 20 λεπτα αρχιζουν και ριχνουν τον πυρετο, οποτε δεν εχεις φοβο να σου ξεφυγει μεχρι να δρασει το σιροπι...


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα μάνουλες κ μωράκια

Σαρδελάκι μου έκανε πυρετό τελικά εε?? Καλά είναι έτσι γιατί ξέρεις ότι έπιασε και το εμβόλιο αυτά απο την ..παλιά σχολή…:):)

Η γνώμη μου και από εμπειρία και μόνο θα σου συμβούλευα και βεβαία πάντα με συνεννόηση με τον γιατρό σου το παιδί όταν έχει ψήλο πυρετό το βραδύ καλυτέρα είναι το ποσταντ γιατί είναι πιο δυνατό. Εύχομαι να μην ανέβει πολύ για να είναι ήρεμος όπως και εσύ που καταλαβαίνω την ανησυχία σου.

Χτες που η μικρούλα μου πήγε στο σπιτάκι της το μεσημέρι ήμουν σαν χαμένη την είχα συνηθίσει να τριγυρίζει από πίσω μου, αλλά έπρεπε να την τραβούσα video το πώς έκανε που είδε την μανούλα της, την έλουσε με φιλιά αλλά και η Βικούλα κατουρήθηκε από την χαρά της

1777533i79z7yvzpu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου καλημερα... απο το σπίτι σήμερα!!!

Χτες με πήρε ο υπνος στην tv (στις 10.00) για αυτο απουσιαζα απο τη βραδινή κουβεντούλα

Sardelaki, ελπίζω να είχατε μια ήσυχη βραδιά και σήμερα ο Αστερης να είναι απύρετος..Περιμενουμε νεα..

Ρίτα τελειος ο Γρηγορης σου..Μα τι λες βρε παιδι μου 93,5 πόντους;;Φτου-φτου!!Εσεις τι υψος εχετε;;

Joa και ο Χρηστακης...αστέρι!Εκανε πρόοδο το πουλακι μας!Καλα εκανες και πήγες.Είδες που το σκεφτοσουν;;Και φυσικα να το καθιερώσεις..

Giovanna, ευχαριστούμε για τη συνταγη!!Η Αλεξανδρούλα καλά;;

Λαζαρενια είμαι καρκινος, όπως και όλη οικογενεια...

Γρηγορα τα είπα..Πάω τον μικρό στην γιαγια του, πάω να παρω τη μαμα μου και πάμε για ψωνια..Μάλλον το απόγευμα θα τα πούμε!!

Καλημέρα σε όλους

Επεξεργάστηκαν by Stone

BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αααα Ρίτα σε είδα στον ύπνο μου..Γυναικαρα ήσουν!!Ψιλή, μελαχρινή με ωραια χαρακτηριστικα.Μεσογειακή..

Μου εφερνες λίγο στην Καθριν Ζετα Τζόουνς...χαχα

Επεσα μεσα καθολου;;


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πολυλογούδες!!!! :lol: :lol: :lol:

Σαρδελάκι μου πως είναι ο Αστεράκος? Εμένα για τον υψηλό πυρετό που δεν πέφτει η παιδίατρος μου έχει πει ανα 4 ή ακόμα και ανα 3 ώρες εναλλάξ πονστάν- ντεπόν. Αν πχ δώσω ντεπόν και πέσει ο πυρετός κάτω από 38 περιμένω 6 ώρες για να ξαναδώσω ντεπόν γιατί και εγώ το πονστάν το δίνω πάνω από 38.5. Τώρα βέβαια μετά το επεισόδιο των σπασμών δεν ξερω αν αλλάζει κάτι για εσάς. Ελπίζω να είναι καλύτερα σήμερα..

stone καλά ψώνια! Όντως στο οικονομικό ήταν ο καλός μου. Κοίτα σου λέω που θα σε έχω και φώτο από την ορκομωσία τελικά :lol:

joa μου τι καλά που ο Χρηστάκης δεν έχει κάτι! Μήπως μωρέ τον ενοχλέι κάτι μέσα στο δωμάτιο? Κατι χνούδινο? Κάποια κουβέρτα? Μήπως έχει πολύ ζέστη? Εφόσον δεν έχει ακροαστικά, μήπως είναι κάτι αλλεργικό? Υγραντήρα βάζεις στο δωμάτιο?

Ριτάκι άψογος ο Γρηγόρης! Μπράβο το αγόρι μας!

Μαρίνα μου, εύχομαι να γυρίσει η μικρούλα, αλλά και να μην γυρίσει μην αγχώνεσαι μωρέ! Εγώ πάντως που γέννησα φυσ/κα και ήμουν η μόνη στον θάλαμο δεν είδα να έχω καμιά διαφορά από τις καισαρικές εκτός του ότι εγώ έτρωγα από την πρώτη μέρα κανονικό φαγητό! :tongue:

Παίρνω μία ανάσα και επανέρχομαι!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φιλεναδούλες...κάναμε και την νύχτα πυρετό και σήμερα το πρωί...ανά 5 ώρες ανέβαινε. Του έδινα ντεπόν...

Μαράκι χθες στο 37,5 που του έδωσα πονσταν κι έφυγα μετά για μάθημα μου είπε η πεθερά μου πως του έπαισε πάρα πολύ στο 35 και κάτι ...υποθερμία είναι αυτό; Γιαυτό φοβήθηκα και στο 5ωρο που του ανέβαινε έδινα ξανά ντεπόν.

Ο γιατρός είχε πεί εναλλάξ ντεπον πονσταν ανά 3 ωρο...αλλά αν δεν έχει π.χ. πυρετό και του δώσω πονσταν; δεν λέει...

1800351rt97i716nf.gif


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

..και συνεχίζω..ως συνήθως μιλάω μόνη μου και μετά θα πιάσετε πάλι την πάρλα όταν εγώ δεν θα μπορώ να είμαι μέσα!χαχαχαχα!!!

Να σας πω τα δικά μας, βγάλαμε και τρίτο δοντάκι και πάμε για το τέταρτο(αν δεν έχει σκάσει ήδη). Τώρα έβγαλε κάτω. Το καημενάκι μου μωρέ, ταλαιπωρείται αλλά και πάλι καλή είναι..επίσης είναι αστέρι με το δέντρο! Επειδή θέλει να πιάσει οπωσδήποτε κάτι της έχω δώσει το ελεύθερο να βγάζει μία καμπανούλα και ένα μηλαράκι που έχω πάνω. Πάει λοιπόν, τα ψάχνει, τα πιάνει προσεχτικά και όταν βαρεθεί πάει και τα βάζει στη θέση τους! Προσπαθεί να σφυρίξει, λέει ''εγιώ''(εδώ), προσπαθεί να πει νερό και για να πει το ρο βγάζει έγω την γλώσσα και γενικά έχει μία μικρή πρόοδο στην ομιλία. Ειδικά σ'αυτα που ξέρει να λεει επειδή καμιά φορά βαριέται και λεει ''μμμμμμ'' και δείχνει αν δεν μου το πει σωστά δεν της το δίνω. Και πιάνει! χαχα! Έκανε επίσης προχτές κάτι που με τρέλλανε. Της έχω ένα δικό της ποντίκι (υπολογιστή) να παίζει. Το βρίσκει λοιπόν κάθεται κάτω και αρχίζει να ψάχνει..την αφήνω να δω τι θα κάνει. Πάει από δω, πάει από κει, βρίσκει ένα παραμύθι και βάζει πανω το ποντίκι και αρχίζει να το κουνάει. ήθελε mouse-pad για να το χρησιμοποιησει!!! Κατα τ'άλλα έχει κόψει πάρα πολυ το γάλα με το ζόρι να πιει 180 το βράδυ και 150 το πρωί. Λογικό νομίζω όμως λόγω δοντιών. Στα άλλα γεύματα είναι εντάξει.

Σούλα μου πάνω κάτω τα ίδια θα σου έλεγα κι εγώ με τα κορίτσια. Δύο πράγματα που πρέπει να επιμείνεις, είναι να βρεις μία λύση μαζί με τον άντρα σου και επίσης να μην λες ποτε μπροστά της ''κράτα την λίγο να κάνω..αυτό..'' Τους γυρίζει το μάτι όταν το ακούνε αυτό. Πιστεύω πως η Ανδριάννα καταλαβαίνει την πιέσή σου, δεν μπορεί όμως να καταλάβει τον λόγο οπότε ίσως την πιάνει ανασφάλεια και γι'αυτό αντιδρά έτσι.

Φωτεινή μου αύριο έχετε την εξέταση? Το Βικάκι πως είναι?


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σαρδελάκι μου γι'αυτό τον λόγο λένε πονστάν πάνω από 38.5 για να μην κάνει υποθερμία. Όπως σου είπα αν δεν ανεβαίνει και του έχεις δώσει ντεπόν τον κρατάς. Καλά έκανες και έδωσες στις 5 ώρες πάλι ντεπόν(δεν χάθηκε ο κόσμος για μια ωρίτσα). Εναλάξ ντεπόν - πονστάν ο γιατρός εννοεί αν έχει πυρετό υψηλό, όχι αν δεν έχει καθόλου. Αν στις 3-4 ώρες δεν έχει ανεβάσει δεν δίνεις τίποτα. Αν μετά ανεβάσει πολύ ανάλογα με το πόσο δίνεις ντεπόν ή πονστάν αν είναι πάνω από 38.5


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωχ Ριτάκι μη λες τέτοια! Πάντως ο γρήγορος έχει γίνει ολόκληρο παληκαράκι! Πάνω από 2,5 θα τον κάνουν όλοι!

Τι να πω για την Ευούλα, που όντως κάθε μέρα βγάζει και ένα δοντάκι! Τελικά όλα θα γίνουν απλά το κάθε παιδάκι έχει το ρυθμό του! Το λέω για να παρηγοριέμαι που δε λέμε κουβεντούλες και ζουλεύω!!!

Λαζαρένια από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί! Μακάρι να γυρίσει γιατί με έχει πάρει ήδη πολύ από κάτω! Δε θέλω καν να σκέφτομαι το ενδεχόμενο της καισαρικής, είναι και κρίμα στο 2ο παιδί!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα..

Σαρδελακι μου συνηθως ο πυρετος απο το εμβολιο μου ειχε πει η γιατρος δεν παει πανω απο 38.5 και κραταει κανα 2-3 μερες οποτε υπομονη ..αμα δεν εχει πυρετο δεν δινουμε πονσταν ..εγω οταν εχει ο Χρηστος πυρετο του δινω ντεπον μονο απο 37.8 και πανω εσυ τωρα λογω σπασμων και δικαιολογημενα μπορεις να του δωσεις και μια πιο χαμηλη θερμοκρασια ..

Εμεις με την νεα αγωγη κοιμηθηκαμε κανονικα 10 παρα και στις 2,30 ξυπνησε με βηχα , τον εντυσα και βγηκαμε στο μπαλκονι και επειτα ηπιε γαλατακι και ξαναοιμηθηκε .Σις 6 παρα ξυμπνησε παλι με βηχα ,εβηχε στον υπνο του κανα δεκαλεπτο και επειτα κοιμηθηκε μεχρι τις 7,20..

Ας ελπισουμε οτι θα παει σιγα σιγα καλυτερα...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρινα μου θα γυρισει!σκεψου θετικα!

Απλα για να μην αγχωνεσαι εγω στην καισαρικη ημουν καλυτερα απο τις αλλες κοπελες στο θαλαμο!

Καθομουν οκλαδον στο κρεβατι!χαχα

Ιωαννα θυμασαι?

Οποτε μην αγχωνεσαι οτι και να ειναι ολα καλα θα πανε!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...