Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια και απο μένα. Εξαφανίστηκα απο το φόρουμ γιατί σταμάτησα τη δουλεια τελος Ιουνίου και πηγα στο εξοχικό, στο οποιο δεν ειχα προσβαση σε νετ. Τελειωσε το καλοκαιρι, επεστρεψα στο σπίτι μου και καθισα σημερα να σας διαβασω . Αντε κοριτσια, τελειωνουμε

Τα δικα μου νεα: εχω ενα μεγαλο μωρο... τελος της 34η εβδομαδας το υπολογισε ο γιατρος 2.700. Οι πιθανοτητες για καισαρικη ειναι μεγαλες καθοτι η δευτερη γεννα μου πριν 10 χρονια ηταν παλι με καισαρικη. Θα ξερω σιγουρα σε 2 εβδομαδες που θα μετρησουμε το παχος της τομης της προηγουμενης καισαρικης.

Απο βαρος, αν θελετε το πιστευετε, εχω παρει μονο 2,7 κιλα συμφωνα με τη ζυγαρια του γιατρου μου. Ομως κοριτσια, ευχομαι να μη νιωσει καμία σας τις καουρες και τις ξινιλες που εχω απο τον 4ο μηνα. Τωρα μπορω με ευκολια να πιω νερο και γαλα. Αντε και λιγο καρπουζι...Το μωρο μου ευτυχως εναι μεγαλο, αλλα καταλαβαινετε τι θα εχει τραβηξει απο τον οργανισμο μου.

ΠΟλυξένια , μπορει να γεννησουμε και μαζι στις 26 -9. Για να δουμε

Σας χαιρετω ολες και απο εδω και στο εξης θα σας γραφω. Σας φιλω


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κ καλο σαβ/κο!!!

Polixenia τι να σου πω πως νιωθω;;;; δεν θα θες να πας να γεννησεις....:tongue:

Ασε που απο το ψυχολογικο μου(1η φορα στην ζωη μου) με εχει πιασει εδω κ 3-4 μερες μια φαγουρα σε ολο το σωμα...σαν ψωριαρικο γατι ξυνομαι παντου!!!!!:tongue:

Φοβο εχω,ανυπομονω να τα δω,να ειναι καλα,να μην χρειαζονται θερμοκοιτιδα,ολα αυτα μαζι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Χαχαχα! Αμάν ρε Σέβη!! Σε έπισαε φαγούρα σε όλο το σώμα από το άγχος??!!

Μην μασάς! Υπάρχουν και χειρότερα!! Εμένα θα με έπιανε .... διάρροια στη θέση σου από το φόβο μου!! Να δεις που αυτό θα πάθω!!

Για την καισαρική δεν φοβάσαι;; Αν πονάς μετα κλπ...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Χαχαχα! Αμάν ρε Σέβη!! Σε έπισαε φαγούρα σε όλο το σώμα από το άγχος??!!

Μην μασάς! Υπάρχουν και χειρότερα!! Εμένα θα με έπιανε .... διάρροια στη θέση σου από το φόβο μου!! Να δεις που αυτό θα πάθω!!

Για την καισαρική δεν φοβάσαι;; Αν πονάς μετα κλπ...

Για την καισαρικη δεν φοβαμαι τους πονους μετα,επειδη εχω κανει χειρουργεια στα δοντια κ αυτοι οι πονοι ειναι μαρτυριο!!!

Μεχρι να παω εκεινη την ωρα τι γινεται;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια, μην ανησυχείτε, τυπική διαδικασία είναι η καισαρική..!! Εντάξε, θα πονάει μετά, θέλει προσοχή κτλ, αλλά με τα γεννητούρια δε θα προλαβαίνετε ούτε αυτό να σκεφτείτε....!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Σεβουλα με το καλό !! Θα σε εχουμε στο μυαλο μας τη τριτη ! Σε 10 λεπτα απ τη στιγμη που σε βαλουν στο χειρουργείο θα δεις τα μωρακια σου Μη φοβασαι τιποτα ολα θα πάνε καλά .

Πολυξενια λες να σαι η επόμενη ??? Οτι είναι καλύτερο !

Τα νεα μας τωρα. Η crp βγηκε στα ύψη και στο μαιευτηριο και συνεχιζω να χω συσπάσεις στο 20 λεπτο! Κριμα τα άπειρα γιοτοπαρ... Χθες πρεπει να ουρησα άμμο και λίγο συνηλθα απ τον πονο τουλ σημερα σηλωθηκα χωρις βοηθεια απ το κρεβάτι .

Το διαπραγματευτηκα με τη γιατρο μου και ειπαμε να παρω ισχυρη αντιβιωση απ το στόμα να επαναλαβω crp τη Δευτερα κι αν πεφτει η crp να μεινω έξω αλλιως θα μπω για αλλαγη αντιβιωσης ενδοφλέβεια αυτη τη φορα ..

Το μωρο είναι 2200 αρκετα μεγάλο , βρηκαν λίγο λιπακι στο έντερο, γερασμενο πλακουντα και ευτυχως το αμνιακο εχει παει στα φυσιολογικά . Με αντιμετωπιζουν πλέον σαν διαβητική λόγω του μωρου κα του λίπους. Επισης η γλυκοζ. αιμοσφαιρινη είναι υψηλη πραγμα που δε συμβαδιζει με τη καμπύλη την οποία μου την είπαν ψευδως αρνητική. Οποτε τερμα γλυκα κτλ μπαινω σε διατροφή.

Η αληθεια είναι πως το διαπραγματευτηκα πολύ με τη γιατρο μου η οποια ήταν κάθετη στο να μπω μεσα και με θεωρει κ λίγο επιπολαια .... Μονο μη μου ρθεις με το μωρο στον κόλπο μου είπε .... Ελπιζω όλα να πάνε καλά. και οσο ο τράχηλος κρατα καλά να σπρωξουμε τις βδομάδες.

To lianaki που είναι ?? Να πηγε άραγε στο σεμινάριο θηλασμου που ηταν χθες ??

Εγω το αλλαξα για 30Σεπτεμβρη , αν δεν εχω γεννησει μέχρι τότε....

Θελω κι εγω το πακετακι της limpero .. που τηλεφωνησατε βρε κορίτσια ???


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ax βρε marigia όλα μαζί σου έπεσαν. Και συσπάσεις και άμμο στπ ουροποιητικό και αυξημένο ζαχαρο. Μην απελπίζεσαι ... κοντευεις. Λιγες εβδομάδες να κρατηθείς ακομα και όλα καλα. Σου ευχομαι ότι καλύτερο!!!!


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Elly καλώς μας ήρθες και πάλι!! Μπράβο που έβαλες μόνο 3 κιλά! Και το μωρό σου μια χαρά μεγάλο ε;! Άντε με το καλό!! Πάντως 10 χρόνια είναι πολλά. Αν δεν μπορείς ούτε μετά από 10 χρόνια να κάνεις φυσιολογικό, πολύ βλακεία θα είναι. Αλλά εδώ θες δεν θες δυστυχώς ό,τι μας πουν κάνουμε, δεν είμαστε για τέτοια....

Κι εσύ 26/9?? Δεν το βλέπω μωρέ να φτάνω τελικά μέχρι εκεί... Εκείνη τη μέρα θα είμαι 36 εβδ και 4 ημερών δηλ. στην 37η εβδομάδα. Είναι ήδη πολύ.

Το κακό είναι ότι ο γιατρός μου θα λείψει στο εξωτερικό 20-25 Σεπτεμβρίου!!

Οπότε είπαμε να το κάνουμε μόλις γυρίσει. Αλλά από χτες μου έχει μπει η σκέψη πολύ έντονα ότι δεν θα πάρει αυτό το ρίσκο, να με αφήσει τόσο πολύ ενώ αυτός θα λείπει!!

Πιστεύω ότι στις 13 που θα πάμε θα την ρίξει την βόμβα του!!!! αααααχχχχχ μπρρρρρρ...!!

Μαρίγια κορίτσι μου υπομονή!! Γιατί σε βρίσκει η γιατρός σου επιπόλαιη αυτό δεν το κατάλαβα... Τι έκανες εσύ δηλαδή;;; Οι συσπάσεις γιατί δεν σταματάν; Εξαιτίας του προβλήματος;; Μήπως τελικά είναι άσχετο το πρόβλημα και ο οργανισμός έκανε συσπάσεις έτσι κι αλλιώς;;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

οσο πλησιαζει η ωρα τοσο θα αγχονομαστε ολες... εγω απ'το πρωι που ανοιξε το ματι μου αυτο σκευτομαι... σε 4 μερες θα μπω στο μηνα μου και ανα πασα στιγμη μπορει να ερθει.... την τριτη θα ανεβω αθηνα να δω τι θα πει βεβαια κ ο γιατρος.. αλλα την βαλιτσουλα μου θα την ετοιμασω απο αυριο γτ ειμαι πολυ αγχωδης ανθρωπος οποτε για να ειμαι ηρεμη θα την ετοιμασω..... το τηλ της libero ειναι 80011542376

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φοβο εχω,ανυπομονω να τα δω,να ειναι καλα,να μην χρειαζονται θερμοκοιτιδα,ολα αυτα μαζι!!!

την τεταρτη λογικα θα παω κ εγω στο γαια να δω τον γιατρο μου... φοβο για ολα αυτα ειναι λογικο να εχεις.. ΜΑΝΟΥΛΑ θα γινεις!!!! σου ευχομαι τα καλυτερα κ "με εναν πονο"!!!!!! θα περιμενουμε να μας πεις νεοτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Polixenia οντως η μητρα μου ετσι κι αλλιως θα έκανε συσπάσεις ασχετα με την αμμο στο ουροποιητικό η τη φλεγμονη. Για την γιατρο μου θα ήταν καλυτερο να μπω καμια βδομάδα για παρακολούθηση γιατι πιστευει πως με τοσες συσπασεις και πονους θα γεννησω πρώωρα . Αυριο θα παω ξανα γαια και θα δούμε.

Κοριτσια που γενναμε γαια όσο ήμουν μεσα επικρατουσε μια αναταραχη γενικά στους ορόφους.. Ολο απογραφες κάνανε και μάθαμε πως μάλλον απο 30 Σεπτεμβρη θα λειτουργουν στο ιατρικο στο μαρουσι. Θα μεταφερθει ολο το γαια εκει.Οι εγκαταστασεις είναι έτοιμες ήδη. Οποτε προετοιμαστειτε για παν ενδεχομενο .....

Εlli με το καλό το 3ο σου παιδάκι Μια χαρά σε βλέπω με δυο "βοηθους" στο σπίτι !


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια που γενναμε γαια όσο ήμουν μεσα επικρατουσε μια αναταραχη γενικά στους ορόφους.. Ολο απογραφες κάνανε και μάθαμε πως μάλλον απο 30 Σεπτεμβρη θα λειτουργουν στο ιατρικο στο μαρουσι. Θα μεταφερθει ολο το γαια εκει.Οι εγκαταστασεις είναι έτοιμες ήδη. Οποτε προετοιμαστειτε για παν ενδεχομενο .....

εμαθα οτι πηραν παραταση 2 μηνες οποτε προλαβαινουμε εμεις... ποτε πηγες?? εγω πεμπτη το εμαθα

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια σας ευχαριστω πολυ!!!

Nadimor τα κακα του στον σακο,αλλιως μηκωνιο ελαττωνει τις αντιμικροβιακες ιδιοτητες του αμνιακου υγρου,οπως σε μας εχει λιγοστεψει το αμνιακο υγρο....συν οτι δεν κανει να τα καταπιει το μωρο!!!

Ναι, λογικό μου ακούγεται....:D
Γειά σας κορίτσια και απο μένα. Εξαφανίστηκα απο το φόρουμ γιατί σταμάτησα τη δουλεια τελος Ιουνίου και πηγα στο εξοχικό, στο οποιο δεν ειχα προσβαση σε νετ. Τελειωσε το καλοκαιρι, επεστρεψα στο σπίτι μου και καθισα σημερα να σας διαβασω . Αντε κοριτσια, τελειωνουμε

Τα δικα μου νεα: εχω ενα μεγαλο μωρο... τελος της 34η εβδομαδας το υπολογισε ο γιατρος 2.700. Οι πιθανοτητες για καισαρικη ειναι μεγαλες καθοτι η δευτερη γεννα μου πριν 10 χρονια ηταν παλι με καισαρικη. Θα ξερω σιγουρα σε 2 εβδομαδες που θα μετρησουμε το παχος της τομης της προηγουμενης καισαρικης.

Απο βαρος, αν θελετε το πιστευετε, εχω παρει μονο 2,7 κιλα συμφωνα με τη ζυγαρια του γιατρου μου. Ομως κοριτσια, ευχομαι να μη νιωσει καμία σας τις καουρες και τις ξινιλες που εχω απο τον 4ο μηνα. Τωρα μπορω με ευκολια να πιω νερο και γαλα. Αντε και λιγο καρπουζι...Το μωρο μου ευτυχως εναι μεγαλο, αλλα καταλαβαινετε τι θα εχει τραβηξει απο τον οργανισμο μου.

ΠΟλυξένια , μπορει να γεννησουμε και μαζι στις 26 -9. Για να δουμε

Σας χαιρετω ολες και απο εδω και στο εξης θα σας γραφω. Σας φιλω

Γεια σου Έλλη...δεν τα έχουμε ξαναπεί μαζί, με το καλό να έρθει το μωράκι σου...:D
Καλημερα κ καλο σαβ/κο!!!

Polixenia τι να σου πω πως νιωθω;;;; δεν θα θες να πας να γεννησεις....:tongue:

Ασε που απο το ψυχολογικο μου(1η φορα στην ζωη μου) με εχει πιασει εδω κ 3-4 μερες μια φαγουρα σε ολο το σωμα...σαν ψωριαρικο γατι ξυνομαι παντου!!!!!:tongue:

Φοβο εχω,ανυπομονω να τα δω,να ειναι καλα,να μην χρειαζονται θερμοκοιτιδα,ολα αυτα μαζι!!!

:lol::lol::lol:....Φαγούρα,εεε?....Μωρέ, πολλά θα μας πιάσουν από το άγχος....Άντε καλέ που φοβάσαι. Μια χαρά θα είναι τα μωρά σου. Και νομίζω πως δεν θα χρειαστεί να μπουν θερμοκοιτίδα...Έλα και σου έμεινε η ουρά, λέμεεεε......:D:D

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμ αυτό είναι το θέμα... Αυτή η αναμονή η τελευταία!!! Φούι... Μόνο που το σκέφτομαι αγχώνομαι...!
Polixenaki γιατί έχω την αίσθηση πως έχεις περισσότερο άγχος κι απ'την Σέβη που γεννάει σε 2 μέρες?:tongue::tongue::tongue::tongue:

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...