Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!

Γιώτα τι μπέμπα είναι αυτή;; Ολόκληρο μωρό βρε!!! Τα δικά μου τόσο δεν θα είναι ούτε όταν γεννηθούν!! χαχαχα Με το καλό!

Ετοιμαστείτε όλες! Όχι μόνο εγώ!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγγελικη-Ιωαννα.....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......24/08/2011: αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

-----------------------------------------------------------------------

polixenia.........................26/09/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Σεβη...............................07/10/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Yotou.............................07/10/2011 κοριτσακι :tongue:

fatsaki............................08/10/2011 κοριτσακι:tongue:

lianaki............................09/10/2011 κοριτσακι :tongue:

adraki............................20/10/2011 kinder εκπληξη! :-P

alex...............................21/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Marigia ..........................30/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Nadimor.........................31/10/2011 αγορακι-κοριτσακι :rolleyes::tongue:

natasa............................

Άντε να ενημερώσουμε τη λίστα για τα πρώτα μας γεννητούρια!!

Ελπίζω να είναι η τελευταία έκδοση της λίστας και να μην λείπει καμιά!!!!

Υ.Γ. Της Νατάσας βλέπω ότι λείπει;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. ειχα βαλει κ το δικο μου...

Αγγελικη-Ιωαννα.....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......24/08/2011: αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

-----------------------------------------------------------------------

polixenia.........................26/09/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Σεβη...............................07/10/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Yotou.............................07/10/2011 κοριτσακι :tongue:

fatsaki............................08/10/2011 κοριτσακι:tongue:

natasa............................08/10/2011 κοριτσακι:tongue:

lianaki............................09/10/2011 κοριτσακι :tongue:

adraki............................20/10/2011 kinder εκπληξη! :-P

alex...............................21/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Marigia ..........................30/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Nadimor.........................31/10/2011 αγορακι-κοριτσακι :rolleyes::tongue:

sevi-gio το ειχα στειλει μαλλον πριν τον αυγουστο αλλα επειδη ειχαν κλεισει ηρθε τωρα.. προχτες βεβαια ξαναπηρα τηλ (γιατι το ειχα ξεχασει οτι το ειχα ηδη κανει) μου ειπαν οτι λιγο πριν γεννησω θα ερχοταν οποτε προλαβενεις να το παρεις νωριτερα..libero 80011542376

μου εστειλαν κ αποτον βαρελα μπιμπερο κ πιπιλα της MAM μωβ !! τι χρωμα ειναι αυτο!!! http://www.varellas.eu/kouponi/ ΕΚΑΝΑ ΤΙΚ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ Κ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ Κ ΜΟΥ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑΝ Κ ΤΑ ΔΥΟ

μπιμπερο ΓΥΑΛΙΝΑ ή ΠΛΑΣΤΙΚΑ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια !!

Αγγελικη να σου ζησουν τα αγοράκια σου και με το καλό και οι υπολοιπες !!!

νατασσα εγω προτιμω τα γυαλινα μπιμπερο που ειναι και πιο ασφαλη στην αποστειρωση και αντεχουν σε μεγάλες θερμόκρασίες. Ειναι λιγ βαριά βέβαια ..

Μετα τους 6 μηνες βεβαια ειχα και κανα 2 πλαστικά και εδεινα λίγο χαμομηλακι και φυσικά νεράκι.

Η ταλαιπωρια η δικια μου συνεςχίζεται αφου είμαι 5 μερες με κολικο νεφρόυ... Εκανα υπερηχο γιατί ποναγα και εδειξε μικρονεφρολιθιαση και στα δυο νεφρά. Εχω αφορητο πονο που φυσικά μου προκαλει και συσπάσεις φουλ παρά τα 6 γιουτοπαρ τη με΄ρα... Εκανα εξετασεις αίματος και βρεθηκε αυξημενη η crp που σημαινει πως κάπου έχω φλεγμονη και η γιατρος μου, μου μίλησε για ενδοφλέβεια αντιβιωση ... Σημερα μεσημερι παω για ντοπλερ και επαναληψη της crp κι αν δεν εχει αλλαξει κάτι με βλέπω πάλι για εισαγωγή ... Θα σας γραψω οποτε μπορεσω νεότερα .

Καλη μερα σε όλες σας !!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

ευχαριστω για τα συλληπτήρια, ευτυχως ηταν καλυτερα τα πραγματα απο οτι τα περιμέναμε. παντως με πρηξανε ολοι αν ειμαι καλα! με ρωταγανε συνεχεια! αλλα εγω ημουν πολυ συνηδητοποιημενη εδω και μηνες για την γιαγια.

παμε σε ευχαριστα τωρα!

αγγελικη να σου ζησουν τα αγορακια σου! με το καλο να τα παρετε σπιτι!

εμεις πηγαμε σο γιατρο την τριτη, η μπεμπα ειναι 2,5 κιλα παρακαλω! ολα καλα, αργω ακομα απο οτι ειπε και θα ξαναπαμε σε 10 μερες, ανα 10ημερο θα με βλεπει τωρα. δεν μπορεσαμε να βγαλουμε φωτο γιατι ειχε και τα δυο της χερια μπροστα στο προσωπο. μου την υπολογιζει οτι θα γεννηθει τουλαχιστον 3.5 κιλα!

Μπράβο Γιώτα, η μπέμπα σου είναι μια χαρά!!!!...Φτου φτου!!!...Όλα καλά!Και σας κάνει και νάζια...:D
Αγγελικη-Ιωαννα.....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......24/08/2011: αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

-----------------------------------------------------------------------

polixenia.........................26/09/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Σεβη...............................07/10/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Yotou.............................07/10/2011 κοριτσακι :tongue:

fatsaki............................08/10/2011 κοριτσακι:tongue:

lianaki............................09/10/2011 κοριτσακι :tongue:

adraki............................20/10/2011 kinder εκπληξη! :-P

alex...............................21/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Marigia ..........................30/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Nadimor.........................31/10/2011 αγορακι-κοριτσακι :rolleyes::tongue:

natasa............................

Άντε να ενημερώσουμε τη λίστα για τα πρώτα μας γεννητούρια!!

Ελπίζω να είναι η τελευταία έκδοση της λίστας και να μην λείπει καμιά!!!!

Υ.Γ. Της Νατάσας βλέπω ότι λείπει;

Και της Nadine λείπει...
Καλημερα κορίτσια !!

Αγγελικη να σου ζησουν τα αγοράκια σου και με το καλό και οι υπολοιπες !!!

νατασσα εγω προτιμω τα γυαλινα μπιμπερο που ειναι και πιο ασφαλη στην αποστειρωση και αντεχουν σε μεγάλες θερμόκρασίες. Ειναι λιγ βαριά βέβαια ..

Μετα τους 6 μηνες βεβαια ειχα και κανα 2 πλαστικά και εδεινα λίγο χαμομηλακι και φυσικά νεράκι.

Η ταλαιπωρια η δικια μου συνεςχίζεται αφου είμαι 5 μερες με κολικο νεφρόυ... Εκανα υπερηχο γιατί ποναγα και εδειξε μικρονεφρολιθιαση και στα δυο νεφρά. Εχω αφορητο πονο που φυσικά μου προκαλει και συσπάσεις φουλ παρά τα 6 γιουτοπαρ τη με΄ρα... Εκανα εξετασεις αίματος και βρεθηκε αυξημενη η crp που σημαινει πως κάπου έχω φλεγμονη και η γιατρος μου, μου μίλησε για ενδοφλέβεια αντιβιωση ... Σημερα μεσημερι παω για ντοπλερ και επαναληψη της crp κι αν δεν εχει αλλαξει κάτι με βλέπω πάλι για εισαγωγή ... Θα σας γραψω οποτε μπορεσω νεότερα .

Καλη μερα σε όλες σας !!

Marigia τι θα κάνουμε με σένα...Αμάν ρε πουλάκι μου, ήταν ανάγκη τώρα να το περάσεις κι αυτό?...Εύχομαι περαστικά και σύντομα...

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω στείλει στην babylino και την pampers. Για να πάρω και στην libero να δούμε. Τι χρέωση έχει το κούριερ?

Πήγαμε χθες στον γιατρό. Ευτυχώς αυτή τη φορά φύγαμε χαρούμενοι, γιατί μας είπαν πως τα νινάκια μας αναπτύσσονται καλά, ο μικρός λίγο λιγότερο βέβαια, αλλά όσο παίρνει βάρος θα τον παρακολουθούμε και μόλις δούμε τα δύσκολα θα πάμε για γέννα. Η μικρή είναι σχεδόν 1600 γρ. και ο μικρός είναι στα 1380. Οπότε, βαδίζουμε καλά και συνεχίζουμε...Πέφτει πολύ κλωτσιά όμως...έχουν γυρίσει και τα δύο με τα κεφαλάκια τους επάνω και κλωτσάνε χαμηλά στη μήτρα με αποτέλεσμα να τινάζομαι κάθε τρεις και λίγο...

Πάω να μαγειρεψω....θα σας παρακολουθώ...:D


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια !!

Η ταλαιπωρια η δικια μου συνεςχίζεται αφου είμαι 5 μερες με κολικο νεφρόυ... Εκανα υπερηχο γιατί ποναγα και εδειξε μικρονεφρολιθιαση και στα δυο νεφρά. Εχω αφορητο πονο που φυσικά μου προκαλει και συσπάσεις φουλ παρά τα 6 γιουτοπαρ τη με΄ρα... Εκανα εξετασεις αίματος και βρεθηκε αυξημενη η crp που σημαινει πως κάπου έχω φλεγμονη και η γιατρος μου, μου μίλησε για ενδοφλέβεια αντιβιωση ... Σημερα μεσημερι παω για ντοπλερ και επαναληψη της crp κι αν δεν εχει αλλαξει κάτι με βλέπω πάλι για εισαγωγή ... Θα σας γραψω οποτε μπορεσω νεότερα .

Καλη μερα σε όλες σας !!

Γεια σας κορίτσια!

Βρε marigia μου, τι ταλαιπωρία είναι αυτή; Περαστικά να είναι! Εύχομαι οι καινούργιες εξετάσεις να βγουν καλές και να αποφύγεις την εισαγωγή... Παίρνεις κάποιο παυσίπονο για τον πόνο; Περιμένουμε νέα σου...


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στείλει στην babylino και την pampers. Για να πάρω και στην libero να δούμε. Τι χρέωση έχει το κούριερ?

Πήγαμε χθες στον γιατρό. Ευτυχώς αυτή τη φορά φύγαμε χαρούμενοι, γιατί μας είπαν πως τα νινάκια μας αναπτύσσονται καλά, ο μικρός λίγο λιγότερο βέβαια, αλλά όσο παίρνει βάρος θα τον παρακολουθούμε και μόλις δούμε τα δύσκολα θα πάμε για γέννα. Η μικρή είναι σχεδόν 1600 γρ. και ο μικρός είναι στα 1380. Οπότε, βαδίζουμε καλά και συνεχίζουμε...Πέφτει πολύ κλωτσιά όμως...έχουν γυρίσει και τα δύο με τα κεφαλάκια τους επάνω και κλωτσάνε χαμηλά στη μήτρα με αποτέλεσμα να τινάζομαι κάθε τρεις και λίγο...

Πάω να μαγειρεψω....θα σας παρακολουθώ...:D

Γεια σου nadi! Πολύ καλά τα νέα σου! Δεν έχουν και μεγάλη διαφορά τα ζουζουνάκια! Ελπίζω να μείνουν αρκετό καιρό ακόμα στην κοιλίτσα της μαμάς! Τις κλωτσίτσες να τις απολαύσεις, γιατί αργότερα θα σου λείψουν... Όταν γεννήθηκε ο μικρός, έπιανα για αρκετό καιρό την κοιλιά μου και μου φαινόταν τόσο παράξενο που ήταν "άδεια", κάθε φορά συγκινούμουν... Οι ορμόνες, τι να πω;;

Καλό μεσημέρι σε όλες!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα κ εγω!!!!!

Αχ γενναμε την Τριτη!!!

Καναμε doppler σημερα κ ο μεγαλος μας ειναι 2500kg κ ο μικρος 2190kg...

Αλλα ο μικρος εχει λιγοτερο αμνιακο υγρο,δεν τον τρεφει καλα ο πλακουντας παρολο που ειναι στο 3 κ εχει κανει κακα του...που κ αυτο δεν ειναι καλο!!!

Κυριακη κ Δευτερα θα παω για ενεσεις κορτιζονης κ Τριτη μεσημερακι θα γεννησω....ωρα δεν ξερω ακριβως,Δευτερα θα μαθω!!!!

Μarigia τι τραβας κ εσυ κοπελα μου;;;ολα καλα να πανε ευχομαι!!!

Nadimor δεν σε χρεωνει το κουριερ τπτ!!! εμενα με πηραν τηλ απο την libero κ θα μου το στειλουν στο σπιτι,μαλλον δεν συνεργαζονται με το Γαια!!!

Μια χαρα ειναι τα μικρα σου.....φτου-φτου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα κ εγω!!!!!

Αχ γενναμε την Τριτη!!!

Καναμε doppler σημερα κ ο μεγαλος μας ειναι 2500kg κ ο μικρος 2190kg...

Αλλα ο μικρος εχει λιγοτερο αμνιακο υγρο,δεν τον τρεφει καλα ο πλακουντας παρολο που ειναι στο 3 κ εχει κανει κακα του...που κ αυτο δεν ειναι καλο!!!

Κυριακη κ Δευτερα θα παω για ενεσεις κορτιζονης κ Τριτη μεσημερακι θα γεννησω....ωρα δεν ξερω ακριβως,Δευτερα θα μαθω!!!!

Μarigia τι τραβας κ εσυ κοπελα μου;;;ολα καλα να πανε ευχομαι!!!

Nadimor δεν σε χρεωνει το κουριερ τπτ!!! εμενα με πηραν τηλ απο την libero κ θα μου το στειλουν στο σπιτι,μαλλον δεν συνεργαζονται με το Γαια!!!

Μια χαρα ειναι τα μικρα σου.....φτου-φτου!!!

Σέβη κορίτσι μου με το καλό να τα κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου!!!!!!!! Είδες που σου είπα ότι θα είσαι η επόμενη;;;; Να πω την αλήθεια και εμείς δεν βλέπω να τη "βγάζουμε" καθαρή μέχρι τις 26!! Το επόμενο κρίσιμο ραντεβού θα είναι στις 13 Σεπτεμβρίου και εκεί θα μάθουμε... Θα είμαι τότε σχεδόν 35 εβδ.

Μαρίγια περαστικά σου εύχομαι! Να πάνε όλα καλά και να αποφύγεις την εισαγωγή!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γυρισα κ εγω!!!!!

Αχ γενναμε την Τριτη!!!

Καναμε doppler σημερα κ ο μεγαλος μας ειναι 2500kg κ ο μικρος 2190kg...

Αλλα ο μικρος εχει λιγοτερο αμνιακο υγρο,δεν τον τρεφει καλα ο πλακουντας παρολο που ειναι στο 3 κ εχει κανει κακα του...που κ αυτο δεν ειναι καλο!!!

Κυριακη κ Δευτερα θα παω για ενεσεις κορτιζονης κ Τριτη μεσημερακι θα γεννησω....ωρα δεν ξερω ακριβως,Δευτερα θα μαθω!!!!

Με το καλό να κρατήσεις τα αντράκια σου στην αγκαλιά σου!!!!!!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου nadi! Πολύ καλά τα νέα σου! Δεν έχουν και μεγάλη διαφορά τα ζουζουνάκια! Ελπίζω να μείνουν αρκετό καιρό ακόμα στην κοιλίτσα της μαμάς! Τις κλωτσίτσες να τις απολαύσεις, γιατί αργότερα θα σου λείψουν... Όταν γεννήθηκε ο μικρός, έπιανα για αρκετό καιρό την κοιλιά μου και μου φαινόταν τόσο παράξενο που ήταν "άδεια", κάθε φορά συγκινούμουν... Οι ορμόνες, τι να πω;;

Καλό μεσημέρι σε όλες!

Πολύ φοβάμαι πως και μένα θα λείψουν οι κλωτσίτσες τους....Βέβαια, θα τα έχω πρώτα ο Θεός αγκαλίτσα μου...ακόμα καλύτερα...!!!
Γυρισα κ εγω!!!!!

Αχ γενναμε την Τριτη!!!

Καναμε doppler σημερα κ ο μεγαλος μας ειναι 2500kg κ ο μικρος 2190kg...

Αλλα ο μικρος εχει λιγοτερο αμνιακο υγρο,δεν τον τρεφει καλα ο πλακουντας παρολο που ειναι στο 3 κ εχει κανει κακα του...που κ αυτο δεν ειναι καλο!!!

Κυριακη κ Δευτερα θα παω για ενεσεις κορτιζονης κ Τριτη μεσημερακι θα γεννησω....ωρα δεν ξερω ακριβως,Δευτερα θα μαθω!!!!

Μarigia τι τραβας κ εσυ κοπελα μου;;;ολα καλα να πανε ευχομαι!!!

Nadimor δεν σε χρεωνει το κουριερ τπτ!!! εμενα με πηραν τηλ απο την libero κ θα μου το στειλουν στο σπιτι,μαλλον δεν συνεργαζονται με το Γαια!!!

Μια χαρα ειναι τα μικρα σου.....φτου-φτου!!!

Ααααααααααααααααααααα......τι ωραίααααα!!!!!!...Με το καλό Σέβη μου, πωπωωωωωω....απότομα πήρε φόρα το καφέ μας!!!....Ωρε, τι έχει να γίνει μετά όταν θα έχουμε γεννήσει όλες....τι συμβουλες έχουν να πέσουν κι ανταλλαγές απόψεων...:D:D:D:D

Πάντως αυτό με τα κακάκια, δεν το είχα ξανακούσει. Δεν είναι καλό αυτό ,ε?....Τι σημασία έχει?....Μια χαρά βάρος έχουν τα αγοράκια σου...λίγες μέρες έμειναν!!!...Τέλεια!!


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια σας ευχαριστω πολυ!!!

Nadimor τα κακα του στον σακο,αλλιως μηκωνιο ελαττωνει τις αντιμικροβιακες ιδιοτητες του αμνιακου υγρου,οπως σε μας εχει λιγοστεψει το αμνιακο υγρο....συν οτι δεν κανει να τα καταπιει το μωρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι έχω ακούσει! Ότι όταν κάνουν κακά πρέπει να γεννηθούν πια!!

Σεβούλα,αν έχεις χρόνο φυσικά, πες μας πώς νιώθεις που την Τρίτη γεννάς!! Τι κάνετε; Πώς θα περάσετε τις μέρες; Σκέψεις, φόβοι...

Να πάρουμε κι εμείς μια γεύση πώς θα είμαστε σε 2 ή 3 βδομάδες!! :tongue:


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τί κάνετε, κοριτσόπουλα;

Να μας ζήσουν τα γεννητούρια...!!! :D

Εδώ εμείς τον απάλευτο με τη ζέστη, υψηλές θερμοκρασίες όλο τον Αύγουστο και συνεχίζει..!! Ο καλός μου αιματοκρίτης, έχει φτάσει το 27,5 εξ' ου και ζαλάδες, ατονία, όοοοολα τα καλά...!!! :shock:

Άντε, να γεννήσω να ηρεμήσω..!!! :tongue:

Φιλιά σε όλες...!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...