Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

εμείς είμαστε ακόμα στην μονάδα νεογνών γιατί η ατυχίες μας συνεχίζονται αλλά προσεύχομαι να τελείωσουν γιατί τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσια.

αφού η νεραιδούλα ξεπέρασε το γογγυσμό(αιτία εισαγωγής στη μονάδα) μετά έκανε διάταση στο έντερο από το γάλα που της έδωσαν (αυτό όμως το μάθαμε μετά απο 3 μαρτυρικές μέρες μέρες μέχρι να ολοκληρωθούν οι καλλιεργιες ότι δεν είναι μικρόβιο η αιτία ) και τώρα έκανε αιμολυτικό ίκτερο απο ασυμβατότητα στην ομάδα αίματος την δικιά μου.δλδ έλεος.......

τουλάχιστον σήμερα με άφησαν και την θήλασα 3 φορές και τα υπόλοιπα γεύματα τα πηγαίνω σε μπουκαλάκια για να την ταιζουν μόνο με το δικό μου.....

πονάει η τομή μου από την κούραση και το κεφάλι μου αφόρητα......αλλα δεν πειράζει,όταν παίρνω το πλασματάκι μου αγκαλιά τα ξεχνάω όλα.

δεν έχω κουράγιο να σας διαβάσω κορίτσια αλλά ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας καλύτερα.

πάω να ξαπλώσω καμια ώρα γιατί πρέπει να σηκωθώ να βγάλω και το γάλα μου:-(

Linaki μου κουράγιο! Τα πέρασα κι εγώ και σε καταλαβαίνω. Κι εμένα τον κράτησαν από τη πρώτη μέρα που γεννήθηκε μέχρι που φύγαμε. Πήγαινα κι εγώ και προσπαθούσα να τον θηλάσω, αν και τα είχαν πάντα φαγωμένα και δεν έτρωγε σχεδόν τίποτα. Αλλά και η επαφή με το μωράκι είναι πολύ σημαντική. Αχ, την πρώτη φορά που μπήκα με έπιασαν τα κλάμματα, όχι για το δικό μου μόνο, αλλά για όλα τα μικρά πλασματάκια που αγωνίζονταν να ξεπεράσουν τα προβληματάκια τους. Ο Θεός να τα φυλάει! Έυχομαι να γίνετε το γρηγορότερο δυνατό καλά και να γυρίσετε σπιτάκι σας! Πολλές θετικές ευχές στη μικρούλα σου!


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαράκι να σου ζήσει η καραμελίτσα σου!!! Να την δεις να μεγαλώνει πάντα γερή και φωτισμένη!!!

Bloublou κι εγώ κάπως έτσι ήμουν εχθές. Είναι με τις μέρες τους. Μία της αγκαλίας, μία μέρα του ύπνου, άλλη μέρα της πείνας-λύσας, που δεν χορταίνει με τίποτα... τί να πω.... δεν μπορούμε να μπούμε σε πρόγραμμα. Αλλά σε γενικές γραμμές είναι πιο ήσυχος από τον μεγάλο... ο οποίος δυστυχώς δεν μπορεί να ξεπεράσει τη ζήλια του και υποφέρει ο καημενούλης... Εσείς πώς τα πάτε;

Βγαίνετε βολτίτσες στο Λιθόστρωτο; Αχ, μου εχει λείψει...


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι, να σου ζήσει η καραμελίτσα σου!!! Να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη και να σας χαρίσει μοναδικες στιγμές απεραντης ευτυχίας!!!

Λινάκι, περαστικά σας κορίτσι μου και γρήγορα περαστικά! Ελπίζω να είναι τα τελευταία προβληματα αυτά. Σε καταλαβαίνω κοριτσάρα μου, και εμένα 19 ημέρες εμειναν και τα δύο στη μονάδα και είναι φρίκη. Κουράγιο!!!!

Μαματοπολίνα, καλή επιτυχία με το γιατρό και περιμένουμε νέα.

Πολλά χαιρετίσματα και στα άλλα κορίτσια!!!!

Φιλιά


[sIGPIC]

[/sIGPIC]KNEVp3.png?3bXf386A

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι να σου ζησει η κορακλα σου!!!!

μπηκα στα βιαστικα να ρωτησω κατι σχετικα με το θηλασμο. Πονανε και τα 2 στηθη μου αφορητα, σε σημειο να δαγκωνομαι απο τον πονο καθε φορα που ο μικρος θηλαζει. Ειναι φυσιολογικο αυτο ή κανω κατι λαθος; Φοβαμαι μηπως τον τοποθετω στο στηθος λαθος. Εντωμεταξυ, οι θηλες ειναι τραυματισμενες και για καποιο λογο ο μικρος δεν μπορει να πιασει την δεξια θηλη, δινουμε μαζη καθε φορα, ταλαιπωρειται αυτος, ποναω εγω. Ειναι κ σχετικα πιο βαρυ-αλλα οχι πετρα- το δεξι μου στηθος απο το αριστερο. Εχω αρχισει και αγχωνομαι οτι κατι δεν κανω καλα, ποναω πολυ. Μηπως εχετε να μου δωσετε καμια συμβουλη; Γιατι γαλα εχω και ειναι κριμα να μην μπορεσω να θηλασω τελικα. Ο μικρος εχει και ικτερο, ο οποιος δεν λεει να πεσει και ειμαι πολυ στενοχωρημενη. Προσπαθω να τον ταιζω οσο περισσοτερο μπορω.

Οποτε μπορεσω θα ξαναμπω να διαβασω νεα σας.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι να σου ζησει η κορακλα σου!!!!

μπηκα στα βιαστικα να ρωτησω κατι σχετικα με το θηλασμο. Πονανε και τα 2 στηθη μου αφορητα, σε σημειο να δαγκωνομαι απο τον πονο καθε φορα που ο μικρος θηλαζει. Ειναι φυσιολογικο αυτο ή κανω κατι λαθος; Φοβαμαι μηπως τον τοποθετω στο στηθος λαθος. Εντωμεταξυ, οι θηλες ειναι τραυματισμενες και για καποιο λογο ο μικρος δεν μπορει να πιασει την δεξια θηλη, δινουμε μαζη καθε φορα, ταλαιπωρειται αυτος, ποναω εγω. Ειναι κ σχετικα πιο βαρυ-αλλα οχι πετρα- το δεξι μου στηθος απο το αριστερο. Εχω αρχισει και αγχωνομαι οτι κατι δεν κανω καλα, ποναω πολυ. Μηπως εχετε να μου δωσετε καμια συμβουλη; Γιατι γαλα εχω και ειναι κριμα να μην μπορεσω να θηλασω τελικα. Ο μικρος εχει και ικτερο, ο οποιος δεν λεει να πεσει και ειμαι πολυ στενοχωρημενη. Προσπαθω να τον ταιζω οσο περισσοτερο μπορω.

Οποτε μπορεσω θα ξαναμπω να διαβασω νεα σας.

MARAKI ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ! ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια στα γρηγορα μπηκα να δω τι κανετε. Δεν εχω χρονο πλεον καθολου, αφου η μεν μπέμπα ειναι κυρια ακομα, ο μικροσ μας παιδευει. Αχ τι θα κανω???

Linaki ποσο σε καταλαβαινω. εισαι "τυχερη" που την θηλαζεις κιολας. Εγώ μονο μπουκαλακια πηγαινα τοτε. Ευχομαι γρηγορα να επιστρέψετε σπιτι σας!

Μινουλα! Η θηλες πονανε και οι δικιές μου. ακομα και τώρα. Προαπάθησε να καθοδηγεις εσυ το κεφαλακι του μικρου στο στήθος σου. Λογικο ειναι ακομα να πονας. Αν εχεις τοσο γάλα, παρε θηλαστρο και τράβα ΟΧΙ ΠΟΛΥ, 20 Ml για να ηρεμησεις. Μην σε πιάνει πανικος,θα τα καταφερεις. Ο θηλασμος θέλει ηρεμια(κάτι το οποίο εγώ δεν έχω, χα χα χα)

για τον ικτερο να τον βαζεις στο φως του ήλιου. Οχι στον ηλιο, αλλα σε φωτεινο σημειο. Υπομονη. Εμένα η δικιά μου 23 μερες μετα και ακομα εχει λιγο(το βλέπω στα ματια της). Αν κιτρινισει πολυ το παιδι πάτε σε νοσοκομειο, οκ?

Φιλάκια κορίτσια, βγαινω.


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι να σου ζησει η κορακλα σου!!!!

μπηκα στα βιαστικα να ρωτησω κατι σχετικα με το θηλασμο. Πονανε και τα 2 στηθη μου αφορητα, σε σημειο να δαγκωνομαι απο τον πονο καθε φορα που ο μικρος θηλαζει. Ειναι φυσιολογικο αυτο ή κανω κατι λαθος; Φοβαμαι μηπως τον τοποθετω στο στηθος λαθος. Εντωμεταξυ, οι θηλες ειναι τραυματισμενες και για καποιο λογο ο μικρος δεν μπορει να πιασει την δεξια θηλη, δινουμε μαζη καθε φορα, ταλαιπωρειται αυτος, ποναω εγω. Ειναι κ σχετικα πιο βαρυ-αλλα οχι πετρα- το δεξι μου στηθος απο το αριστερο. Εχω αρχισει και αγχωνομαι οτι κατι δεν κανω καλα, ποναω πολυ. Μηπως εχετε να μου δωσετε καμια συμβουλη; Γιατι γαλα εχω και ειναι κριμα να μην μπορεσω να θηλασω τελικα. Ο μικρος εχει και ικτερο, ο οποιος δεν λεει να πεσει και ειμαι πολυ στενοχωρημενη. Προσπαθω να τον ταιζω οσο περισσοτερο μπορω.

Οποτε μπορεσω θα ξαναμπω να διαβασω νεα σας.

Μινούλα, υπομονή! Σε πονάνε οι θηλές εξωτερικά, μήπως γιατί έχουν ερεθιστεί, κοκκινίσει ή ματώσει ή σε πονάει εσωτερικά όταν δαγκώνει το μικρό στην αρχή κάθε θηλασμού; Στο πρώτο παιδάκι ήμουν κι εγώ ακριβώς στη θέση που περιγράφεις. Είχαν ματώσει οι θηλές μου ήδη από το νοσοκομείο και είχα απογοητευτεί και έκλαιγα από τον πόνο. Δοκίμασα διάφορες κρέμες που μου πρότειναν, αλλά δεν βοήθησαν πολύ, αυτό που με βοήθησε ήταν να αλείφω το ίδιο το γάλα πάνω στην πληγή και σιγά-σιγά επουώθηκαν οι πληγές! Ξέρω ότι πονάει, αλλά τι να κάνουμε, υπομονή. Ίσως στο πρώτο παιδάκι το στήθος να είναι πιο ευαίσθητο, τί να πω; Πάντως τώρα, στο δεύτερο, δεν μου έχουν ματώσει οι θηλές, απλά πονάει στην αρχή κάθε θηλασμού, όταν δαγκώνει.

Αυτό που σου είπε και η Κατερίνα, ίσως βοηθήσει, να αντλήσεις λίγο με θήλαστρο, αν δεν μπορείς να θηλάσεις το μωράκι γιατί πονάς πολύ, να μην μείνει μέσα και πετρώσει....Προσπάθησε, πάντως, να μην κρέμεται το μωρό από τη θηλή, αλλά το κεφάλι του να είναι παράλληλο με το στήθος σου, να βεντουζάρει. Δεν είμαι μαία, ούτε γιατρός, απλά σου λέω τι έχω ακούσει... κι εγώ ώρες-ώρες απογοητεύομαι....

Όσο για τον ίκτερο στο πρώτο παιδάκι που είχε περισσότερο και άργησε να φύγει η παιδίατρος μου είχε πει να σταματήσω για λίγο τον θηλασμό, αντλώντας το γάλα και φυλάσσοντάς το για αργότερα στην κατάψυξη, και να του δώσω γάλα έτοιμο, γιατί το μητρικό, λέει, ενισχύει τον ίκτερο.... Τί να πω, έτσι μου είχε πει. Πάντως γενικά ο ίκτερος θέλει πολλά υγρά. Ο δεύτερος έχει τώρα 11, τον μετρήσαμε εχθές. Εσένα πόσο έχει;

Αυτά για την ώρα! Κουράγιο κοριτσάκι!


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου !

Σας διαβαζα αλλα δεν μπορουσα με τιποτα να γραψω με το νινι αγκαλια κ ολη την ωρα γκρινια χτες !!!!

Κακακια παλι δεν καναμε κ σκαω οταν γινεται αυτο !

Για τον ικτερο διαβαζω εδω στην τελευταια σελιδα, κ μεις βγηκαμε με 10,1 κ την βαζω καποιες ωρες στον φως της ημερας, αλλα δεν βλεπω να γινεται δουλεια ! Τα ματακια μεσα ειναι ακομα κιτρινα !

Σας φιλω κ στελνω την αγαπη μου σε ολες σας, κ τα φιλακια μου στα μωρακια σας !!!

Link to comment
Share on other sites

ΟNOMA……….ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ....Π.Η.Τ....ΦΥΛΟ

1.titina(Χριστινα)................................ .........21/4/11...MΠΕΜΠΑ 2300gr 48πον. 33w2d

2.Rena2010-Διδυμα......ΙΑΣΩ..........................7/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2180gr + ΜΠΕΜΠΑ1970gr 33w3d

3.LisaH........................ΙΑΣΩ............... ..........14/5/11......ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 35w4d

4.katerinars.................ΜΗΤΕΡΑ............... .....17/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 3250gr 37w2d

5.αντυ1998..................ΜΗΤΕΡΑ................ .....22/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2870gr 35w2d

6.kiki2011....................ΙΑΣΩ................ ...........27/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 36w7d

7.Gina_cfu................... ΡΕΑ................. .........1/6/11......MΠΕΜΠΗΣ 3200gr 38w1d

8.bloublou…...............ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ)...4/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3150gr 51πον. 39w5d

9.Marilou85..Διδυμα.....ΙΑΣΩ.......................6/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ 2650gr, 2680gr 36w4d

10.Katerina_s……….......ΓΑΙΑ......……..........7/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 2900gr 52πον.

11.virgi…………………..ΜΗΤΕΡΑ...................10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3600gr 51πον. 38w2d

12.Εua_...............ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ(ΛΑΡΙΣΑ)......10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3170gr 50πον. 40w

13.βαλι..........................EΛΕΝΑ............ ......15/6/11......ΜΠΕΜΠΑ

14.linja.........................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ.............16/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 2910gr 51πον.

15.verolina....................................... .........17/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3600gr 38w1d

16.aggeliki83................ΓΑΙΑ................. .....21/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3480gr 50πον

17.Οzalina...................ΠΠΓΝΙ................ ..... 23/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 2400gr

18.μινουλα……………...ΑΤΤΙΚΟΝ................24/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ 3550gr 53πον.

19.Vanilla.....................ΙΑΣΩ............... .......25/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 3270gr 51 πον.

20.momm.....................ΡΕΑ................... .... 27/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

21.maria-elpida.............ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)..29/6/11.........ΜΠΕΜΠΑ 3000gr 51 πον.

22.titina37(Κατερινα)......ΓΑΙΑ................... ...30/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

23.Mamatopolina...........ΜΗΤΕΡΑ (ΑΡΤΑ).....30/6/11.........ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mammyblue...................................... .... 30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

25.aobatsan..................ΕΛΕΝΑ................ ..1-2/7/11.......ΜΠΕΜΠΑ

26.παπακι4501.............ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............8/7/11..........ΜΠΕΜΠΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα να σας διαβασω,,,

ποναω ακομα,,

θελω βοηθεια στο θεμα του θηλασμου,δεν εχει κατεβει ακομα κ ειμαι πολυ στενοχωρημενη,ολη μερα κλαιω

τι να κανω να κατεβει???


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ax, βρε Βανιλλίτσα, μη στεναχωριέσαι!

Θα σου πω ότι έχω ακούσει και ό,τι ξέρω από την εμπειρία μου και ελπίζω να βοηθήσει. Κι εγώ αγχωνόμουν και εξακολουθώ. Αυτό που λένε είναι ότι όσο πιο πολύ τραβάει το μωρό, τόσο πιο πολύ παράγει το στήθος. Τη βάζεις συχνά στο στήθος σου; Τραβάει ή μήπως πιπιλίζει μόνο χωρίς να καταπίνει γάλα;

Επιπλέον λένε ότι πρέπει να πίνουμε πολλά υγρά και πολύ νερό. Υπάρχει και ένα τσάι που βοηθάει, είναι τα σπόρια του γλυκάνισου, αυτό που βάζουμε στα γλυκά. Μπορείς να πας σε ένα κατάστημα που πουλάει μπαχαρικά χύμα και να αγοράσεις σπόρια γλυκάνισου και σπόρους μάραθου και να τα βράσεις όπως κάνουμε το χαμομήλι και να πιεις το αφέψημο. Αυτό με είχε βοηθήσει στο πρώτο παιδάκι. Τώρα βρήκα και αγόρασα και έτοιμο το μείγμα του αψέφημου αυτού μέσω ιντερνετ από Γερμανία, της Holle είναι και λέγεται ΒΙΟ Still-Tee. Αν δεν το βρεις μπορώ να σου στείλω μερικά φακελάκια, αν θέλεις, ή και σπόρια, γιατί έχω μαγαζί με μπαχάρια πολύ κοντά στο σπίτι μου.

Η μπεμπούλα σου χορταίνει; Πώς την βλέπεις; Εγώ πάντως όταν βλέπω και δεν χορταίνει του δίνω και λίγο συμπλήρωμα, έτσι μου είπε και ο παιδίατρος....

Αχ, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, γιατί είναι και ψυχολογικό το θέμα, έτσι Βανιλίτσα, όλα θα πάνε καλά!


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααα και καλο μηναααααααααα!!!!!!!!!! Σημερα ηρθαμε για δουλεια με τον μπεμπιτο μου!!!! Επρεπε ο μπαμπας μας να παει στις τραπεζες και δεν ειχαμε καποιον να κρατησει το μωρο, ουτε υποχρεωσα καποιον για να ειμαι ειλικρινης και ετσι ηρθαμε...ευτυχως που το σπιτι ειναι πολυ κοντα με το μαγαζι και δε ταλαιπωρηθηκε ο μικρουλης και επισης οτι εχουμε ενα δωματιο εξτρα στο μαγαζι που βολευτηκε ο μπεμπιτος και δε τον βλεπει και οποιος μπαινει! Εχτες φτου φτου μη μας ματιασω ηταν πολυ καλημερα!!! Εμεινε ξυπνιος σχεδον ολο το απογευμα και μετα κοιμηθηκε στις 21.30 και ξυπναγε μονο για φαι και αμεσως κοιμοταν καθε 3ωρο!!! Μια χαρα...κοιμηθηκαμε και εμεις ενα βραδυ!!!!! Σημερα στις 2.30 θα ερθει ο παιδιατρος σπιτι. Εχω αγωνια....!!!!

Μινουλα, και εμενα ειδικα η αριστερη θηλη με εχει πεθανει...αλλα μερα με τη μερα ειναι καλυτερα. Αισθανομαι οτι με εχει βοηθησει η medela της purelan και βαζω και μητρικο γαλατακι επανω. Vanillaki μου, με το να στεναχωριεσαι ειναι χειροτερα τα πραγματα. Εγω εχτες ειδα πιο πολυ ασπρο γαλατακι, της προηγουμενες μερες ειχα σα το πρωτογαλα. Οσο ρουφανε τοσο κατεβαινει. Και για να ειμαι ειλικρινης δε τρωω και σουπες...2 φορες εφαγα μονο. Πινω νερο, οχι πολυ περισσοτερο απ'οτι επινα. Κανω πιο ισσοροπημενη διατροφη, πολλα και συχνα γευματα. Και εννοειται οτι τρωω λιγο απ'ολα. Καλη επιτυχια ευχομαι και παλεψε το. Μη σε παιρνει απο κατω. Μια αγκαλια απο μενα!!!!!!!!!!!!!!!! Βιργινακι, Βερολινα, Οζαλινα, Μπλουμπλου και Κατερινακι την καλημερα μου!!! Μαματοπολινα που εισαι?????????????

Α! κοριτσια καμμια σουπερ ντουπερ αποτελεσματικη κρεμα για τις απαισιες ραγαδουλες γυρω απο τον αφαλο ξερουμε????? Σημερα λεω να ξεκινησω να βαλω και ζωνη να μαζεψει η κοιλιτσα...τα κιλα φυγανε, αλλα τα παντελονια μου δε κουμπωνουν ακομα...θα μαζεψει η λεκανη???? Γιατι, εκτος απο αποριες για τα μωρακια μας-πρεπει να ξαναγινουμε και εμεις θεες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φιλακιαααααααααααααααααα!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μανουλες και μπεμπακια, τι κανετε; Καταρχην να δωσω τις ευχες μου σε ολα τα μωρακια!!!!!! Να ζησουν, να ειναι γερα και καλοτυχα παντα κι εμεις να ειμαστε καλα να τα καμαρωνουμε να μεγαλωνουν!!!!!!

Εμεις χαθηκαμε γιατι δεν ημουν πολυ στα καλα μου οπως σας ειχα πει και δεν ειχα διαθεση.. Τωρα ειμαι πολυ καλυτερα, εχουμε μπει λιγο σε ρυθμους και εχω αρχισει να νιωθω ο εαυτος μου παλι. Ο μπεμπης μου ειναι μια χαρα, εφτασε 5.100 κιλα.:rolleyes: Μονο που εχει προβλημα με τα κακακια του, κανει καθε δυο τρεις μερες και γενικα σφιγγεται ο καημενος μου πολυ συνεχεια, εχουμε βαλει και δυο φορες υποθετο..:(

Δεν εχω προλαβει να τα διαβασω ολα, παντως βλεπω οτι οι περισσοτερες γεννησαμε!! Αντε, να κανονισουμε καμια συναντηση καποια στιγμη με τα μωρακια μας να γνωριστουν!!:D


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω απο το Κατερινάκι, μια χαρά ο μπέμπης 5 κιλά κιόλας, άψογος, τώρα για τα κακάκια δεν ξέρω και πολλά, μίας φίλης μου έχει το ίδιο πρόβλημα, αλλάξα γάλα απ' ότι ξέρω, και κάνει τώρα μία φορά την ημέρα.

Αγγελικούλα μου μια χαρά ο μικρός και εμένα τα ίδια κάνει το βράδυ τρώει κοιμάται ευτυχώς, γιατί αλλιώς δεν θα την πάλευα, όλη μέρα δεν κοιμάμαι, αν τύχη κανά μεσημέρι μόνο. Απο κιλά παραμένω στα +5 η κιλά τώρα άρχισε να μαζεύει, βέβαια σε ρούχα μου δεν το συζητώ δεν μπαίνω, απο ραγάδες και εγώ γύρω απο τον αφαλό έκανα, βάζω την simulgium δεν βλέπω κια διαφορά, ότι έγινε έγινε, ας είναι καλά τα μπεμπάκια μας.

Μινούλα μου όπως σου είπα τα κορίτσια να καθοδηγείς το κεφαλάκι του, και να ανοίγει καλά το στόμα του, πόνο είχα και εγώ στην αρχή τώρα όμως μια χαρά, βάζε το γαλατάκι σου και άστα να παίρνουν αέρα, σιγά σιγά θα περάσει. Όσο για το πέτρωμα βγάζε με το θήλαστρο λίγο ή με το χέρι σου αν μπορείς. Όσο γιατον ίκτερο θέλει πολλά υγρά, εμείς βγήκαμε με 12,3 και πλέον τα ματάκια της έχουν καθαρίσει, όπότε συχνότερα στο στήθος, εν τω μεταξύ μπορεί λόγω ίκτερου να σου είναι νωθρός και να μην καλοτρώει, προσπάθησε να τον πειράζεις για να ξυπνάει.

Βερολίνα μου τι κάνεις; θα κατεβείτε Κεφαλονιά;

Βανιλάκι μου υπομονή και θα κατέβει το γαλατάκι, εσύ το μόνο που χρειάζεται να τη βάζεςι στο στήθος όσο πιο συχνά τόσο το καλύτερο. Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου όλα θα πάνε καλά, θέλει υπομονή για αρχή.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Bloublou μου, λέω να το τολμήσω αφού σαραντήσω, κατά τον δεκαπενταύγουστο, δηλ. αν όλα είναι καλά. Τον μεγάλο τον είχα πρωτοφέρει τεσσάρων μηνών, στο καρναβάλι. Μου φαίνεται λίγο παράτολμο βέβαια, αλλά θέλω πολύ να έρθω...

Αν τα καταφέρω θα ήθελα πολύ να γνωριστούμε, πάντως!

Αλήθεια, πως αντιδρά ο μικρός σου; Έχετε ζηλίτσες ή όχι;


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...