Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Μπηκα να σας πώ ενα "γεια"...και διαβασα οτι το maraki αυριο γεννάει. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!

Ευα διάβασα την ιστορια σου. Ταλαιπωρήθηκες καλη μου, αλλα εχεις τη μικρή σου πλέον στην αγκαλια σου και αυτο θα σε κάνει να τα ξεχασεις όλα!

Οσο για το γαλα σου...Μωρε αν δεν σου εχε κοπει, δεν κανεις μια προσπάθεια ακομα??Πιες μπυρα, φαε καλα και τοτε θα αυξηθει το γαλα σου.Τι λες???

Μινουλα καλωσόρισατε στο σπιτάκι σας. Διαβαζω οτι απο γάλα πας καλα! ΜΠΡΑΒΟ καλη μου. Και μην ξεχνας, εδω ειμαι!

Φιλάκια σε όλες, και μανουλες με ενα παιδάκι να ξέρετε: Ενα παιδι = κανένα. Το λένε και το επιβεβαιώνω. Μην σκάτε για τιποτα. Να κοιμαστε οταν κομουνται τα μικρα και οι δουλειες ας πάνε΄πίσω!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

ΥΓ: Μου τι δινει που δεν ερχονται εδω να μου δώσουν μιση ευχη...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αγαπουλες ολα ετοιμα για αυριο....

εκανα το μπανακι μου, προσπαθω να ειμαι ηρεμη και να μην αγχωνομαι..

τελευταια φορα που σας γραφω μονη μου... απο αυριο μανουλα..

καλα μου φαινεται σαν ψεμα!

λοιπον πολλα φιλακια στα μπεμπακια σας, θα προσπαθησω να ξαναμπω το συντομοτερο..

δεν ξερω αν θα προλαβω τα γεννητουρια της mamatopolina και τις aobatsan..

σας ευχομαι τα καλυτερα και φιλακια πολλλα!!!!!!!!!!!!

καλη αυριανη!

α στο καλο θκατουλα ! τωρα εκανες εμενα να κλαψω !!! χιχιχιχ!!!!!!

αυτη τη στιγμη θα εισαι ηδη στο γιατρο κ σιγουρα θα ξερεις τον τροπο που θα γεννησεις !!! αχ γλυκουλα μου ολα να πανε καλα !!!!!

σε σκεφτομαι !!!!!

κ σε περιμενουμε πισω στην παρεα εσενα κ τη μπεμπα σου μαζι !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες !!!

τι κανετε ???

εγω σημερα ειμαι λιγο στεναχωρημενη !!!!

η μπεμπα μου δεν εκανε κακακια της χτες κ τη βλεπω που ταλαιπωρειται !

σας ειπα οτι παλεψα να δωσω λιγο χαμομηλι....ξερω δεν χρειαζεται με το μητρικο αλλα ειπα μπας κ βοηθουσε λιγο το εντερακι της... αλλα δυστυχως ουτε να το δει δεν θελει ουτε αυτο ουτε κ το μπιμπερο εννοειται !

τι να κανω βρε μανουλες να τη βοηθησω λιγο ???

ωστοσο ο βραδυνος υπνος μας ηταν σχετικα γεματος..... κ μαλιστα την εβαλα στο λικνο της κ οχι αναμεσα μας, απλα ξυπνησε 2-3 φορες για 10λεπτα το πολυ μαμ.....

κ πιστευω οτι δεν ηθελε τοσο να φαει οσο να με νιωσει η καημενη μου !!!!!!!

τωρα κοιμαται κ δειχνει τοσο ηρεμη σαν αγγελος.... χτες ομως με τοση ταλαιπωρια απο το σφιξιμο ειχε αγριεψει το προσωπο της καρδουλας μου......

και να σας πω κατι που συνεβη ρε κοριτσια????

οσο πονουσε κ την εβλεπα να υποφερει ... παρακαλεσα την παναγιτσα να παρει τους πονους απο τη μπεμπα μου κ να τους δωσει σε μενα..... σας ορκιζομαι οτι εγινε σε πολυ λιγο χρονικο διαστημα...αρχισα να ποναω εγω κ στο καπακι η μπεμπα ηρεμησε κ επιτελους κοιμηθηκε.... κ το βραδυ οπως ειπα ηταν διαφορετικο απο τα αλλα.... δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα ξερω πως αυτο που ζητησα...εγινε........κ το παιδακι μου ηρεμησε !!

Link to comment
Share on other sites

κ επισης...καπου ξαναρωτησα αλλα οσες ξερετε απαντηστε μου !

υπαρχει περιπτωση με το γαλα μου να μην χορταινει κ γι αυτο ειναι πιο ανησυχη τις νυχτες? η ακομα μπορει να οφειλεται εκει το οτι ζηταει πολλες φορες στηθος ακομα κ πανω στη μια ωρα ???

κ αν ειναι ετσι αν δεν χορταινε...βαρος θα επαιρνε ? γιατι θεωρω οτι τα 4200 που ηταν στις 16μερες ειναι πολυ καλα !

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδιτσες μου καλημερα!!!!!

κοριτσακι μου γλυκο να χαιρεσαι καταρχην τη μπεμπουλα σου!

δεν πειραζει για το θηλασμο αρκει που προσπαθησες !!!!!

σημασια εχει να ειστε κ οι δυο καλα !!!

εχω ομως μια απορια !

απο που καταλαβε η παιδιατρος οτι δεν χορταινει κ οτι εσυ δεν εχεις γαλα ?

δεν επαιρνε βαρος η μπεμπουλα σου ?

γιατι κ μενα γκρινιαζει κ ξυπναει η μπεμπα κ σκεφτομαι μηπως οντως δεν χορταινει αλλα βαρος παιρνει κ με το παραπανω !

το ειχα μεγαλη απορια κ για μενα ακομα !

εμεις πηραμε ευχη την πρωτη μερα της γεννας στο νοσοκομειο, κ τωρα κατευθειαν στι ς40 μερες !!!!

Βιργινια μου εμεις πηγαμε στη γιατρο στης 13 μερες για να την εξεταση γιατι γκρινιαζε κ ειχε να κανει κακα 2μιση μερες...την ζυγισε κ ειχαμε φτασει στα κιλα που γεννηθικε...πατησε καπως το στομαχακι της κ μου ειπε πως το παιδι ειναι πεινασμενο...να τονισω πως η παιδιατρος μου ειναι φανατικη υπερ του θηλασμου κ εχει κανει κ μεταπτυχιακο στο θηλασμο συν οτι ειναι παιδιατρος νεογνολογος...

αφου εσενα η μπεμπα σου πηρε κιλακια κ κανει καθημερινα κακακια ισα με μια χουφτιτσα κ πολλα τσισακια παει να πει πως το παιδι χορταινει μια χαρα!!!!απλα θα ειναι λιγο γκρινιαρουλα!!!!

Εμενα σπασαν τα νερα Παρασκευη χαραματα στις 2μιση, αρχισαν οι πονοι, μεχρι 6 το πρωι πονουσα κανονικα, παμε νοσοκομειο με ετοιμαζουν, και μεχρι τις 12μιση που εκανα επισκληριδιο δεν ειχα κανει καθολου διαστολη και οι πονοι κανονικοτατοι και ανα μισο λεπτο. Περιμεναμε μεχρι τις 5 το απογευμα και τελικα με μηδεν διαστολη προχωρησαμε σε καισαρικη. 6:03 βγηκε ο ομορφος γιος μου με μαλλι ροκ σταρ, τοσο μαλλι δεν εχω ξαναδει σε νεογεννητο!!! Το βαλανε επανω μου κατευθειαν, και κει που σπαραζε στο κλαμα σταματαει ανοιγει τα ματακια του και με κοιταει....

Θηλαζω κανονικα, με πονανε βεβαια οι θηλες αλλα βαζω και λανολινη και φτιαχνουν καπως. Εχω πολυ γαλα, οταν θηλαζω απο τον ενα μαστο ο αλλος τρεχει ποταμι!!! Ο μικρος ειναι φαγανος δεν μαφηνει να κοιμηθω καθολου, ολο μαμ θελει! Ειμαι εδω και 4 μερες με 2ωρα υπνου...

Σας αφηνω να προλαβω να κανω ενα μπανακι και να παω να τον ταισω, γιατι ακουω κατι νιαουρισματα απο το δωματιο!!

Φιλακια

Α! μαρακι, με το καλο να αγκαλιασεις την καραμελα σου αυριο!!!

Μπραβο Μινουλα μου!!!Να σου ζησει ο ροκ σταρ σου!!!Να ειναι παντα γερο, δυνατο κ τυχερο!!!

αγαπουλες ολα ετοιμα για αυριο....

εκανα το μπανακι μου, προσπαθω να ειμαι ηρεμη και να μην αγχωνομαι..

τελευταια φορα που σας γραφω μονη μου... απο αυριο μανουλα..

καλα μου φαινεται σαν ψεμα!

λοιπον πολλα φιλακια στα μπεμπακια σας, θα προσπαθησω να ξαναμπω το συντομοτερο..

δεν ξερω αν θα προλαβω τα γεννητουρια της mamatopolina και τις aobatsan..

σας ευχομαι τα καλυτερα και φιλακια πολλλα!!!!!!!!!!!!

καλη αυριανη!

Αντε Μαρακι με το καλο!!!Ολα θα πανε τελεια κ θα κρατας το παιδακι σου στην αγκαλιτσα σου!!!!

Ευάκι, τί πέρασες κι εσύ, μανούλα! Και τα άντεξες όλα με υπομονή για την μπεμπούλα σου! Μπράβο! Περασμένα ξεχασμένα, να είναι καλά η μπεμπούλα! Με το θηλασμό κι εγώ τα ίδια, του δίνω τελικά και συμπλήρωμα και ήρθε στα ίσα του.... ηρέμησε το κακόμοιρο γιατί πείναγε και έκλαιγε πολύ. Προσπαθώ, ωστόσο, να το μειώσω, αυξάνοντας τη δική μου παραγωγή, αν τα καταφέρω.

Λένε ότι βοηθάει πολύ το αφέψημο γλυκάνισου... το πίνω κι αυτό....

Της δινω κ απο το δικο μου γαλα...αλλα μειωνετε καθημερινα...πινω κ εγω ενα τσαι που μου εδω η παιδιατρος που βοηθαει στο γαλα...να δουμε ποσο θα καταφερω να την θηλασω, δεν την παραταω την προσπαθεια ακομα, να το τραβηξω οσο γινετε...

κ εσυ μια απο τα ιδια φιλεναδιτσα μου!!!να ειναι καλα τα παιδακια μας!!!!

Ευα διάβασα την ιστορια σου. Ταλαιπωρήθηκες καλη μου, αλλα εχεις τη μικρή σου πλέον στην αγκαλια σου και αυτο θα σε κάνει να τα ξεχασεις όλα!

Οσο για το γαλα σου...Μωρε αν δεν σου εχε κοπει, δεν κανεις μια προσπάθεια ακομα??Πιες μπυρα, φαε καλα και τοτε θα αυξηθει το γαλα σου.Τι λες???

Προσπαθω Κατερινα μου!!!!

Καλημερα κοριτσαρες !!!

τι κανετε ???

εγω σημερα ειμαι λιγο στεναχωρημενη !!!!

η μπεμπα μου δεν εκανε κακακια της χτες κ τη βλεπω που ταλαιπωρειται !

σας ειπα οτι παλεψα να δωσω λιγο χαμομηλι....ξερω δεν χρειαζεται με το μητρικο αλλα ειπα μπας κ βοηθουσε λιγο το εντερακι της... αλλα δυστυχως ουτε να το δει δεν θελει ουτε αυτο ουτε κ το μπιμπερο εννοειται !

τι να κανω βρε μανουλες να τη βοηθησω λιγο ???

ωστοσο ο βραδυνος υπνος μας ηταν σχετικα γεματος..... κ μαλιστα την εβαλα στο λικνο της κ οχι αναμεσα μας, απλα ξυπνησε 2-3 φορες για 10λεπτα το πολυ μαμ.....

κ πιστευω οτι δεν ηθελε τοσο να φαει οσο να με νιωσει η καημενη μου !!!!!!!

τωρα κοιμαται κ δειχνει τοσο ηρεμη σαν αγγελος.... χτες ομως με τοση ταλαιπωρια απο το σφιξιμο ειχε αγριεψει το προσωπο της καρδουλας μου......

και να σας πω κατι που συνεβη ρε κοριτσια????

οσο πονουσε κ την εβλεπα να υποφερει ... παρακαλεσα την παναγιτσα να παρει τους πονους απο τη μπεμπα μου κ να τους δωσει σε μενα..... σας ορκιζομαι οτι εγινε σε πολυ λιγο χρονικο διαστημα...αρχισα να ποναω εγω κ στο καπακι η μπεμπα ηρεμησε κ επιτελους κοιμηθηκε.... κ το βραδυ οπως ειπα ηταν διαφορετικο απο τα αλλα.... δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα ξερω πως αυτο που ζητησα...εγινε........κ το παιδακι μου ηρεμησε !!

Βιργινια μου μην ανησυχεις!!!παρε τηλ. την παιδιατρο!!Kidertee δεν σας εδωσε???βοηθαει!!!!


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεννησε το Μαρακι μας !!!!!!

Φιλεναδιτσα μου να σου ζησει η καραμελιτσα σου να γερη κ καλοτυχη στη ζωη της, να σας κανει τρελλα ευτυχισμενους κ να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε !!!!!!!!!!!!

Γεννησε με καισαρικη τελικα γιατι ηταν ψηλα η μπεμπουλα κ δεν ηθελαν να ταλαιπωρησουν τη μητρα της.... εκανε ραχιαια, ειναι μια χαρα κ κεινη κ η μπεμπα ! Η οποια μπεμπα ζυγιζει 3.000 κιλακια εχει υψος 51 ποντους, εχει μακρυα δαχτυλακια σαν του μπαμπα κ ολοι της ειπαν οτι ειναι ιδια η μαμα !!!:P:p:p:p

Το Μαρακι ειναι στο δωματιο κ περιμενει την καραμελιτσα της !!!!!!!!!

Να μας ζησει το νεο μωρακι της παρεας μας λοιπον !!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κ να πω οτι τελικα ναι !!!!!!!!!!!

Καναμε κακακια πριν καμια ωριτσα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μιλαμε χεστηκαμε μεχρι το κεφαλι μας !!! αχαχαχχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πουφι πουφι πουουουφιιιιιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαχχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τωρα καταλαβαινετε οτι ειμαι ευτυχισμενη φανταζομαι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευακι μου σέυχαριστω κοριτσαρα για την απαντηση !!!!

κ συ οσο μπορεις να το παλεψεις !!! οσο πιο πολυ τοσο πιο καλα !!!!

Link to comment
Share on other sites

καλεεεεεεεε !!!!

ΠΑΛΕΥΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ Κ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ !!!

ΒΡΕ ΜΑΡΙΩ!!!

ΕΙΣΑΙ ΗΡΩΑΣ ! ΠΩς ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΟΣ ???

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΞΑΝΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΘΕΛΕΙ ΜΑΜ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσακια μου!!!!!!!!!!! Τι μου κανετε? Πω, πω ευτυχια...γεμισαμε μωρακια!!!!!!!!!!! Καταρχην να ευχηθω στο γλυκο μας Μαρακι να της ζησει η καραμελιτσα της!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Οζαλινα μου και εσενα να σου ζησει και γρηγορα η μικρουλα σου να ερθει σπιτακι της!!!! Παπακι και εσενα να σου ζησει!!!!!!!!!!!!!Ευακι μου, τι περασες και εσυ...και μη σκας για τον θηλασμο. Παλεψε το οσο μπορεις...και το λιγο καλο τους κανει. Μινουλα, καλωσηρθατε σπιτακι σας! Πολυ γαλα, φτου φτου! Βρε κοριτσια εγω βγαζω γαλα μονο οταν τραβαει ο μικρος, δεν τρεχει απο το στηθος μου. Οταν τελειωνει το φαι του πιεζω το στηθος και βγαζει γαλα, θα επρεπε να τρεχει, οπως της Μινας και της Βιργινιας? Να ανησυχησω? Να φαω πιο πολλα υγρα? Μπλουμπλου μου σε ευχαριστω για την ενημερωση! Και οντως εχτες επεσε ο ομφαλος μας! Αλλα ολοκληρο μπανακι μου ειπαν σε 4-5 μερουλες. Βερολινα μου, για πες μας λεπτομερειες για το αφεψημα.... Κατερινακι, εχεις απολυτο δικιο για το 1=κανενα. Γιατι οταν κοιμουνται τα μωρα εχουμε αρκετο χρονο και να ξεκουραστουμε και να μαζεψουμε λιγο. Αυτα λεω και εγω στις μαναδες μας που θελουν να ερχονται καθε τρεις και λιγο για να βοηθανε, αλλα θελω και εγω λιγο την ησυχια μου. Και τωρα τα νεα μας...κατα βαση θεωρω οτι τα παμε καλα, αλλα τις νυχτες μαρτυραμε... Εχτες συγκεκριμενα απο τις 11 μεχρι τις 6 ηταν ξυπνιος. Και γκρινιαζε συνεχεια...τι τον βαζαμε στην κουνια, τι στο πορτ μπεμπε, τι στο κρεβατι, τι στην αγκαλια....τιποτα. Ηθελε να θηλαζει συνεχεια, ηρεμουσε και κοιμοτανε και πηγαινα να τον ακουμπησω κατω και γκρινια. Στην αρχη ελεγα οτι ποναγε, αλλα δεν ηταν αυτο. Μετα σκεφτηκα οτι δεν χορταινε, αλλα βρε κοριτσια τη μερα πως χορταινει και κοιμαται 2.30-3 ωρες? Τι λετε να κανω? Μου ειπαν, να τον κραταω ξυπνιο. Και πως? Αυτος τη μερα κοιμαται στο στηθος μου καθως τρωει. Αν το ξανακανει και αποψε να του δωσω χαμομηλι? Πηρα τον παιδιατρο και θα ερθει την Παρασκευη. Α, και πιπιλα δοκιμασα, αλλα τιποτα. Και εκτος απο αυτο ειμαι και εγω λιγο στα χαλια μου...ποναω φριχτα στην δεξια ωμοπλατη και ειμαι με εμπλαστρο, διαφορετικα ουτε να θηλασω δε μπορω. Και εχω και ενα συνεχομενο εντονο τραβηγμα απο κατω, δενουν τα ραμματα λεει ο ντοκτορ. Αυτα απο μενα...ηδη μανουλες δωστε καμμια συμβουλη!!! Ευχαριστω!!!!!!!!!!!! Φιλακιααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικουλα καθολου να μην ανησυχεις !

αυτο εμενα μου συμβαινει οταν ειναι πολλες ωρες γεματο το στηθος οταν ειναι σκληρο ας πουμε !!!

οσο γι ατο βραδυ ζυζακιας σου βγηκε κ σενα ο μικρουλης, κ να τον βαζεις καθε φορα που βλεπεις οτι το ζηταει !

ξυπνιο αδυνατον να κρατησεις ενα μωρο νεογεννητο κιολας !

αυτα ειναι χαζομαρες !

ειναι νωρις ακομα θα βρουμε το ρυθμο μας που θα παει !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δικιο εχεις Βιργινια μου! Του βρεξαμε λιγο το προσωπακι τωρα το απογευμα και αυτος χαμπαρι.... ο γλυκος μου!!!!!!! Τουλαχιστον κοιμηθηκαμε το μεσημερι και γεμισαμε μπαταριες!!! Φιλακια !!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kατ'΄αρχήν να ευχηθώ στο Μαράκι μας, να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, γερό και τυχερό στη ζωή του, καλή ανάρρωση κοριτσάκι μου και σύντομα σπιτάκι σας.

1452244b8pstl214o.gif

Βιργινάκι μου μην αγχώνεσαι μια χαρά χορταίνει η μπουμπού απλά θέλει τι μανούλα της. Τι μου θύμισες το άγχος μου με το μικρό τότε, έφαγε, χόρτασε, γιατί κλαίει, πάλι θέλει να φάει και όλα τα σχετικά, τα γράφω, για να δείς ότι όλες τα περάσαμε, τώρα πλεόν δεν ασχολούμαι, όποτε γκρινιάζει στο στήθος, όσο θέλει κοιμάται, το βράδυ ξάπλα μαζί και όλα καλά, τότε θύμαμαι ζήτημα αν κοιμόμουν το ΄πρώτο μήνα 2 ώρες την ημέρα.

Αγγελικούλα μου τα ίδια λέω και σε σένα μην αγχώνεστε, αυτά καθορίζουν πότε θά φάνε και πόσο. Όσο για το βραδινό είναι μικρούλη ακόμη και μπερδεύει την μέρα με την νύχτα. Για να συνηθίσει, απλά το βράδυ, ότι και ανκάνεις, είτε το αλλάζεις πάνα, είτε θηλάζετε, κάνετε με σβηστά φώτα και χωρίς να μιλάτε, στο δωμάτιο του να έχεις ένα μικρό φωτάκι, όσο μεγαλώνει θα μένει και περισσότερη ώρα ξύπνο την ημέρα, τώρα είναι δύσκολο να το κρατήσεις.

Α, να ξέρετε και κάτι άλλο, ότι ο βραδινός θηλασμός βοηθάει στην ανάπτυξη τους και περιέχει και αυξητική ορμόνη και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι σε μεγαλύτερη ποσότητα. Αν βρω το σάιτ που το διάβασα θα σας το παραθέσω.

Εμείς όλα καλά, μεγαλώνουμε και στρουμπουλεύουμε, την Δευτέρα κλείνουμε μήνα, θα καλέσω και παιδιάτρο να την δει. Δόξα το θεό όλα καλύτερα απ' ότι τα περίμενα και σε σχέση με το μικρό. Τελικά χειρότερα τα περιμένα καλύτερα ήρθαν, αυτά λέγαμε με τον αντρούλη μου. Βέβαια να πω ότι ισχύει αυτό που λένω ένα ίσον κανένα, ενώ τώρα όσος χρόνος μου μένει πρέπει να το αφιερώσω τον μικρό, να τρέξουμε, να παίξουμε, να βγούμε κια όλα τα συναφή.

Σας φιλώ κοριτσάκια μου. Γεμίσαμε μωράκια τι τέλεια.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι καλότυχη η καραμελίτσα σας και καλό σαραντισμό!!

ποιες έμειναν ακόμα να γεννήσουν με το καλό γιατί έχω χάσει πολλά επισόδεια????????:rolleyes::rolleyes:?

εμείς είμαστε ακόμα στην μονάδα νεογνών γιατί η ατυχίες μας συνεχίζονται αλλά προσεύχομαι να τελείωσουν γιατί τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσια.

αφού η νεραιδούλα ξεπέρασε το γογγυσμό(αιτία εισαγωγής στη μονάδα) μετά έκανε διάταση στο έντερο από το γάλα που της έδωσαν (αυτό όμως το μάθαμε μετά απο 3 μαρτυρικές μέρες μέρες μέχρι να ολοκληρωθούν οι καλλιεργιες ότι δεν είναι μικρόβιο η αιτία ) και τώρα έκανε αιμολυτικό ίκτερο απο ασυμβατότητα στην ομάδα αίματος την δικιά μου.δλδ έλεος.......

τουλάχιστον σήμερα με άφησαν και την θήλασα 3 φορές και τα υπόλοιπα γεύματα τα πηγαίνω σε μπουκαλάκια για να την ταιζουν μόνο με το δικό μου.....

πονάει η τομή μου από την κούραση και το κεφάλι μου αφόρητα......αλλα δεν πειράζει,όταν παίρνω το πλασματάκι μου αγκαλιά τα ξεχνάω όλα.

δεν έχω κουράγιο να σας διαβάσω κορίτσια αλλά ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας καλύτερα.

πάω να ξαπλώσω καμια ώρα γιατί πρέπει να σηκωθώ να βγάλω και το γάλα μου:-(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσάκια μου

Μπήκα στα γρήγορα να σας πω ότι σε μισή ώρα φεύγω για Άρτα. Εχω ραντεβού με τη γιατρό στις 9.00. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Θα τα πούμε όταν γυρίσω.

Φιλάκια πολλά σε όλες σας.

PS Μαράκι και Linaki να σας ζήσουν οι ζουζούνες.


ttb5baa.aspx

Νικόλας 30/06/2005

Μάξιμος 27/01/2009

Η ζωή μου ολόκληρη

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε που χαθήκατε όλες, έλειψε το Μαράκι και το διαλύσαμε.

Οζαλινάκι υπομονή θα περάσουν οι μέρες, μη φοβάσαι για τον ίκτερο, ο γιος μου είχε κάνει 19 και έμεινε τρεις μέρες σε λάμπα και εγώ μακριά του, οι χειρότερες μέρες της ζωής μου. κάνε αντλήσεις όσο μπορείς να αποφύγεις μείωση στο γάλα σου και όλα θα πάμε καλά.

Μαμάτοπολίνα περιμένουμε΄νέα σου.

Εμείς σήμερα δεν έχουμε ύπνο όλη μέρα, μόνο στην αγκαλιά μου κοιμάται το ζουζούνι, δεν δείχνει να την πονάει κάτι, θέλει απλά μανούλα, αλλά έχω και τον μεγάλο, όλα καλά όμως δεν το βάζουμε κάτω, τώρα κοιμάται για να δούμε για πόση ώρα.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...