Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Ειναι σιγουρος οτι πηρε με υπερυθρες;χαχαχχα τι ρωταω ε; ντοιοινκ.Λεω μηπως εσυ δεν καταλαβες καλα γιατι φιλη που εχει παρει δεν ειχε τοσο μεγαλους λογαριασμους οσο με το κλιματιστικο ας πουμε


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι είναι ένα θέμα με τον μικρό.

Πάνελ εννοείς αυτά που είναι σαν πίνακες και δουλεύουν με ρεύμα?

Αν είναι αυτά είχε πάρει γνωστός μας και τελικά τον πηδ@ξε η ΔΕΗ.

Νομίζω καλύτερα αν θες με ρεύμα είναι οι θερμοπομποι τελευταίας τεχνολογίας.

Μαλλον ο φιλος σου πηρε θερμοπομπους.Με υπερυθρες ειναι οικονομικοτερα αλλα τα ψιλοφοβαμαι.Δεν ξερω.Ειναι στ αληθεια ασφαλη;Οταν εκτιθεσαι καθε μερα;

Το ψάχνω και δεν πολυκαταλαβαίνω τη διαφορά...Εχουν τίτλο πανελ και από κάτω λέει θερμοπομπός...Ναι αυτό που είναι σαν πίνακας κοιτάω να μην καίει από έξω που γράφει, αλλά λέει και με υπέρηθρες που λέει η σοκολατένια και λέει ότι είναι πολύ οικονομικά...Δε θέλω να πάρω και μετά να την πατήσουμε, γιατί έχουμε ήδη +2 κλιματιστικά και παίζει να βάλουμε και τρίτο...


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και τα απλα πανελ.Που μπαινουν κι αυτα στη μπριζα και τα κρεμας κλπ κλπ.Ειναι ομως θερμοπομποι..γι αυτο σου λεω.Ειναι πιο οικονομικοι στην τιμη και καινε πιο πολυ ρευμα.

Αυτός αν θυμάμαι καλά πήρε τα 2 γύρω στα 800 ευρω...

Οι θερμοπομποι που λεω έχουν πυροτουβλο μεσα...εχουμε στο πατρικό μου αλλά παλιας τεχνολογίας ... και παλι η μάνα μου είχε κάψει πολύ λιγότερο απο αυτον...


url]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και τα απλα πανελ.Που μπαινουν κι αυτα στη μπριζα και τα κρεμας κλπ κλπ.Ειναι ομως θερμοπομποι..γι αυτο σου λεω.Ειναι πιο οικονομικοι στην τιμη και καινε πιο πολυ ρευμα.

Αρα να κοιτάω αυτά που λένε με υπέρηθρες ρε σοκολατένια??? Αυτή και καλά η κατανάλωση που γράφουνε δεν ισχύει????


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω και δεν πολυκαταλαβαίνω τη διαφορά...Εχουν τίτλο πανελ και από κάτω λέει θερμοπομπός...Ναι αυτό που είναι σαν πίνακας κοιτάω να μην καίει από έξω που γράφει, αλλά λέει και με υπέρηθρες που λέει η σοκολατένια και λέει ότι είναι πολύ οικονομικά...Δε θέλω να πάρω και μετά να την πατήσουμε, γιατί έχουμε ήδη +2 κλιματιστικά και παίζει να βάλουμε και τρίτο...

πανελς λεγονται επειδη ειναι πανελ....δεν εχει σχεση με την τεχνολογια που χρησιμοποιει το καθενα...

Τα redwel ξερω οτι ειναι καλα


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτός αν θυμάμαι καλά πήρε τα 2 γύρω στα 800 ευρω...

Οι θερμοπομποι που λεω έχουν πυροτουβλο μεσα...εχουμε στο πατρικό μου αλλά παλιας τεχνολογίας ... και παλι η μάνα μου είχε κάψει πολύ λιγότερο απο αυτον...

Πάντως ακριβά τα πήρε, γιατί έγω που κοιτάω παίζουν γύρω στο 100αρικο για 15τμ δωμάτιο...Οι θερμοπομποί που λες είναι δαπέδου ή τοίχου??? Με βολέυει ο τοίχος για να μην ακουμπάει ο μικρός...


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αρα να κοιτάω αυτά που λένε με υπέρηθρες ρε σοκολατένια??? Αυτή και καλά η κατανάλωση που γράφουνε δεν ισχύει????

αν δε μασας για την ακτινοβολια ναι.Εγω ψιλοκολλαω ρε γαμωτο.Ασε που ειναι και τα πιο ακριβα αυτα με τις υπερυθρες.Καπου θα γραφουν και την καταναλωση και το κοστο; αν το αναβεις γυρω στις 8 ωρες.Οταν κοιτουσε η φιλη μου νομιζω στις 8 ωρες ελεγαν καταναλωση ρευματος.Για δες να συγκρινεις.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακριβά τα πήρε, γιατί έγω που κοιτάω παίζουν γύρω στο 100αρικο για 15τμ δωμάτιο...Οι θερμοπομποί που λες είναι δαπέδου ή τοίχου??? Με βολέυει ο τοίχος για να μην ακουμπάει ο μικρός...

αναλογα τη μαρκα παει.Νομιζω καποια εχουν εξτρα τη βαση κατω με ροδακια.Σχεδον ολα μπαινουν στον τοιχο παντως.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Geiaaaaaaaaaa !!!

Tora mpika ... Eimastan ekso apo to proi. Pigame se enan filiko basket agona. Epeze i omada tou koumparou mou. Meta pigame se mia creperie pou anoikse enas filos mas. Skasameeee !!!

Rikaki mou epeidi douleva pola xronia stin eteria me klimatistika k me thermansi tha sou pw tin apopsi mou.

Meneis se nisi po den exei k poli krio enoo to kalokeri exei zesti, i kaliterh lisi einai ena inverter klimatistiko !!! Egw exo ena Toyotomi inverter 18-ari k exo sothei !!! Reuma tipota, kei san lampa.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρικα αν θυμαμαι καλα τα πανελς υπερυθρων δεν καινε οταν τα πιανεις

Ναι αυτό έγραφαν στα τεχνικά χαρακτηριστικά...Γι' αυτό τα κοιτάω, αλλά φοβάμαι την κατανάλωση...Πόση ακτινοβολία να βγάζουν ρε παιδάκι μου??? Θα τα κυκλοφορούσαν αν είναι τόσο επιβλαβή???


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρος οτι πηρε με υπερυθρες;χαχαχχα τι ρωταω ε; ντοιοινκ.Λεω μηπως εσυ δεν καταλαβες καλα γιατι φιλη που εχει παρει δεν ειχε τοσο μεγαλους λογαριασμους οσο με το κλιματιστικο ας πουμε

Δεν ξέρω αν είναι με υπέρυθρες. ... Απλά ξέρω επειδή έχει 2 παιδιά τα εκαιγε συνέχεια. .. όπως έκανε και πριν με το πετρέλαιο. .. μιλάμε για μεγάλη διαφορά. .. φέτος είπε δεν θα τα ανάψει. .. θα καεί πετρέλαιο παλι... στη ΔΕΗ πήγε και έκανε διακονισμο γτ έναντι και εξόφληση του βγήκαν γύρω στο 1000.

Πάντως ακριβά τα πήρε, γιατί έγω που κοιτάω παίζουν γύρω στο 100αρικο για 15τμ δωμάτιο...Οι θερμοπομποί που λες είναι δαπέδου ή τοίχου??? Με βολέυει ο τοίχος για να μην ακουμπάει ο μικρός...

Έχει και δαπέδου και τοίχου ... αλλά και στον τοίχο πάλι χαμηλά μπαίνουν γτ εχουν τρυπούλες και απο εκεί βγαίνει η θερμότητα.


url]
Link to comment
Share on other sites

Geiaaaaaaaaaa !!!

Tora mpika ... Eimastan ekso apo to proi. Pigame se enan filiko basket agona. Epeze i omada tou koumparou mou. Meta pigame se mia creperie pou anoikse enas filos mas. Skasameeee !!!

Rikaki mou epeidi douleva pola xronia stin eteria me klimatistika k me thermansi tha sou pw tin apopsi mou.

Meneis se nisi po den exei k poli krio enoo to kalokeri exei zesti, i kaliterh lisi einai ena inverter klimatistiko !!! Egw exo ena Toyotomi inverter 18-ari k exo sothei !!! Reuma tipota, kei san lampa.

Για σου Dada.Τι κανεις;;

Νομιζω ομως οτι εχει αιρ κοντισιον....


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Geiaaaaaaaaaa !!!

Tora mpika ... Eimastan ekso apo to proi. Pigame se enan filiko basket agona. Epeze i omada tou koumparou mou. Meta pigame se mia creperie pou anoikse enas filos mas. Skasameeee !!!

Rikaki mou epeidi douleva pola xronia stin eteria me klimatistika k me thermansi tha sou pw tin apopsi mou.

Meneis se nisi po den exei k poli krio enoo to kalokeri exei zesti, i kaliterh lisi einai ena inverter klimatistiko !!! Egw exo ena Toyotomi inverter 18-ari k exo sothei !!! Reuma tipota, kei san lampa.

Γεια σου Dadaki μου, πολύ χαίρομαι που περνάς καλά και είσαι και καλά με το αντράκι σου...Και εγώ κλιματιστικά χρησιμοποιώ αλλά πιάνουν στο δωμάτιο που είσαι...Δε μπορώ να βάλω σε όλα τα δωμάτια...Εχω σίγουρα στα υπνοδωμάτια γιατί δεν την παλέυω το καλοκαίρι αλλά λέω να πιασω και αλλους χώρους για το χειμώνα που ο μικρός θα γυρνάει από δωμάτιο σε δωμάτιο...


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι με υπέρυθρες. ... Απλά ξέρω επειδή έχει 2 παιδιά τα εκαιγε συνέχεια. .. όπως έκανε και πριν με το πετρέλαιο. .. μιλάμε για μεγάλη διαφορά. .. φέτος είπε δεν θα τα ανάψει. .. θα καεί πετρέλαιο παλι... στη ΔΕΗ πήγε και έκανε διακονισμο γτ έναντι και εξόφληση του βγήκαν γύρω στο 1000.

Έχει και δαπέδου και τοίχου ... αλλά και στον τοίχο πάλι χαμηλά μπαίνουν γτ εχουν τρυπούλες και απο εκεί βγαίνει η θερμότητα.

Γι αυτο σου λεω.Δεν καινε ολα το ιδιο γτ δεν εχουν ολα την ιδια τεχνολογια.Ειναι τελειως διαφορετικο πραγμα.Ρικα αυτα δεν πανε χαμηλα κανονικα γιατι θα χτυπαει η θερμοτητα σε επιπλα και θα κοβεται.Λειτουργει με ακτινοβολια και αναλογα με το πως ειναι τα επιπλα πρεπει να το τοποθετησετε...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...