Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Γεια σου prosperous!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και τα καλά σου λόγια! Εύχομαι με το καλό να ακούσετε κι εσείς την καρδούλα του μωρού!! Να σκέφτεστε θετικά και θα δείτε που όλα καλά θα πάνε!

Σε ευχαριστώ και για τις οδηγίες για το τικεράκι! Θα επανέλθω με την υπογραφή μου!

Μέχρι τότε, να είστε καλά και όλα να πάνε κατ' ευχήν αύριο με τον υπέρηχο!:-)

μακαρι κοριτσι μου και για μενα και για την mp1979woman που και εκεινη αυριο θα εχει την ιδια επισκεψη..

θα τα πουμε συντομα λοιπον με νεοτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας και από εμένα!

Είμαι εντελώς καινούργια στο φόρουμ και θα ηθελα κι εγώ να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου! Είμαι στην 9η εβδομάδα και περιμένουμε το μωράκι μας στις αρχές του Νοεμβρίου!

Δεν ξέρω πώς μπορώ να προσθέσω στο τέλος πληροφορίες για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης, όπως οι περισσότερες έχετε..

Θα τα λέμε συχνά και χαίρομαι πολύ γι' αυτό!

Γεια σου κυριακ και καλως ορισες στην παρεα μας! 994458so4ceb6k9e.gif

Σου ευχομαι να εχεις μια πολυ καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και ελπιζω να τα λεμε συχνα απο δω και περα και να γεμισει το καφε μας με μανουλες και μωρακια πολλα!!!!!!!!!!!!

Σημερα για μας ειναι η μεγαλη μερα που θα ακουσουμε καρδουλα (πιστευω) και ευχομαι ολα να ειναι καλα και για μενα και για την προσπ!!!!!! Σας φιλω και θα τα πουμε συντομα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κυριακ και καλως ορισες στην παρεα μας! 994458so4ceb6k9e.gif

Σου ευχομαι να εχεις μια πολυ καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και ελπιζω να τα λεμε συχνα απο δω και περα και να γεμισει το καφε μας με μανουλες και μωρακια πολλα!!!!!!!!!!!!

Σημερα για μας ειναι η μεγαλη μερα που θα ακουσουμε καρδουλα (πιστευω) και ευχομαι ολα να ειναι καλα και για μενα και για την προσπ!!!!!! Σας φιλω και θα τα πουμε συντομα!!!!!!

αχ αντε με το καλο κοριτσι μου..

μας τρωει η αγωνια προφανως!

Link to comment
Share on other sites

αχ αντε με το καλο κοριτσι μου..

μας τρωει η αγωνια προφανως!

Kαλημεραααααα προσπακι τι κανεις??????? Ανυπομονω να παμε σημερα στον γιατρο να δουμε τι θα δουμε...τι ωρα εχεις ραντεβου???? Εγω 5:30 το απογευματακι!!! Θα μπω να σε ενημερωσω....λες να ακουσουμε καρδια σημερα ή ειναι νωρις?????

Link to comment
Share on other sites

Kαλημεραααααα προσπακι τι κανεις??????? Ανυπομονω να παμε σημερα στον γιατρο να δουμε τι θα δουμε...τι ωρα εχεις ραντεβου???? Εγω 5:30 το απογευματακι!!! Θα μπω να σε ενημερωσω....λες να ακουσουμε καρδια σημερα ή ειναι νωρις?????

για τον δικο μου γιατρο ο οποιος ειναι ειδικευμενος στου προγεννητικους και στους υπερηχους ειναι μια ικανοποιητικη περιοδος..δηλαδη και να μην ακουσει θα την διακρινει απο την παλμικη κινηση απο οτι θυμαμαι και εμπειρικα απο τις προηγουμενες εγκυμοσυνες μου προ παλλινδρομησεως

εχω ραντεβου στις 16.00 και παροτι ειμαι στη δουλεια περιμενω πως και πως να παει 15.15 για να φυγω..

τουλαχιστον να μου φυγει το πρωτο αγχος (μετα επονται τα επομενα χαχα!!)

ολα καλα να ειναι ελπιζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για τον δικο μου γιατρο ο οποιος ειναι ειδικευμενος στου προγεννητικους και στους υπερηχους ειναι μια ικανοποιητικη περιοδος..δηλαδη και να μην ακουσει θα την διακρινει απο την παλμικη κινηση απο οτι θυμαμαι και εμπειρικα απο τις προηγουμενες εγκυμοσυνες μου προ παλλινδρομησεως

εχω ραντεβου στις 16.00 και παροτι ειμαι στη δουλεια περιμενω πως και πως να παει 15.15 για να φυγω..

τουλαχιστον να μου φυγει το πρωτο αγχος (μετα επονται τα επομενα χαχα!!)

ολα καλα να ειναι ελπιζω

βλεπω εισαι παλιο μελος σχετικα .. εγραφες και σε αλλο τοπικ?

Ετσι θελω να πιστευω κι εγω οτι αν δεν ακουσουμε τουλαχιστον θα δουμε οτι παλεται! Ολα καλα θα πανε ας μην αγχωνομαστε...που πιστευω οτι περισσοτερο αγωνια ειναι και λαχταρα παρα αγχος!

Ναι ειμαι παλιο μελος....εχω γραφτει απο το 2009 αλλα φετος απο τον οκτωβριο παρακολουθω στενα ενα καφε με τιτλο "αραγε ειμαι εγκυος?"

και εχω γινει φιλη με τα κοριτσια και εχουμε δεθει παρα πολυ....ηδη μια κοπελα απο θεσσαλονικη την συναντησα κιολας στις 23 φεβρουαριου που ειχαμε ανεβει για διακοπουλες με τον αντρα μου! Αν θες μπες και σ'αυτη την παρεα....μιλαμε ολη την ημερα καθε μερα και ειναι ηδη πολλες εγκυες και μιλαμε για τις εγκυμοσυνες μας.....ειναι ενα καφε που επεφταν πολλες προσπαθειες για μωρο και επιτελους οι περισσοτερες θα γινουμε μανουλες πρωτα ο Θεος να πανε ολα καλα για ολες μας!!!!!

Αντε στις 4 θα δεις το θαυματακι σου! Τι καλα...θα μπεις να μας ενημερωσεις ε????

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα μπω να σας ενημερωσω οτι και να γινει..

η περιοδος αυτη εχει παλι μαζεμενες εγκυμοσυνες.. ας ειναι ολες τελειομηνες και ευκολες οσο γινεται..

οσο για το αλλο καφε, ηδη γραφω εντατικα στον Ιανουαριο 2009 και σε αλλο ενα τοπικ και δεν ειμαι παντα συνεπης αλλα μια βολτουλα ισως κανω καποια στιγμη να σας γνωρισω!!

εγω ειμαι μελος απο τον Αυγουστο του 2008 οπου ημουν εγκυος στην κορη μου..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα :-)

Μάλλον θα είμαι και εγώ στην παρέα σας. Λέω μάλλον γιατί σήμερα θα προσπαθήσουμε να ακούσουμε καρδούλα. Μακάρι να πάνε όλα καλά.

Τα ξαναλέμε από Δευτέρα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κυριακ και καλως ορισες στην παρεα μας! 994458so4ceb6k9e.gif

Σου ευχομαι να εχεις μια πολυ καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και ελπιζω να τα λεμε συχνα απο δω και περα και να γεμισει το καφε μας με μανουλες και μωρακια πολλα!!!!!!!!!!!!

Σημερα για μας ειναι η μεγαλη μερα που θα ακουσουμε καρδουλα (πιστευω) και ευχομαι ολα να ειναι καλα και για μενα και για την προσπ!!!!!! Σας φιλω και θα τα πουμε συντομα!!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ mp1979woman για το καλωσόρισμα!!

Εύχομαι σήμερα να ακούσετε την καρδούλα και να μας πείτε τα καλά νέα!! Θα χαρούμε πολύ!

Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σας, τα ίδια είχα περάσει κι εγώ! Επειδή έχω και στο ιστορικό μου παλίνδρομη κύηση, είχα τρομερό άγχος να δω ότι όλα πήγαιναν καλά.

Οπότε, σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να δείτε και να ακούσετε το θαυματάκι σας!!!

Φιλιά πολλά και στις τρεις!! kthaleia καλώς ήρθες στην παρέα μας! Περιμένω τα νέα σας!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kthaleia καλως ορισες και καλως να παραμεινεις..

Kyriak σε ευχαριστουμε για την στηριξη, εγω εχω στο ιστορικο μια διακοπη με προκληση γεννας αρχες δευτερου τριμηνου λογω ανωμαλιων του εμβρυου,

μια αποβολη στον 5ο μηνα χωρις να βρουμε ποτε την αιτια,

εκανα την κορη μου με περιδεση τραχηλου και αρκετη ξαπλα λογω μικροαιμορραγιων αλλα ολα πηγαν καλα αφου ειχα στηριξη απο τους συγγενεις και εργοδοτες μου

και εναμιση χρονο μετα τη κορη μου, παλλινδρομησα,

ελπιζω οτι αυτη τη φορα ολα θα πανε καλυτερα και μεχρι το τελος..

σημερα πηγαμε και καναμε υπερηχο, το κυημα ειναι μια χαρα για τα δεδομενα του δηλαδη διασταση και καρδιακη λειτουργια, λογω ιστορικου ομως θα ξαναπαμε σε δεκαπεντε μερες παλι (15/4) και αν ολα πανε καλα θα εχουμε μπροστα μας την αυχενικη διαφανεια με την pap A στην 12η εβδομαδα και επεμβαση περιδεσης τραχηλου μεσα στον 4ο μηνα.

ΠΗΤ (πιθανη ημερομηνια τοκετου) μας εδωσε 16/11/11 αλλα οπως και στη κορη μου η περιδεση θα λυθει δυο βδομαδες νωριτερα αρα υπολογιζω να γενναω αρχες Νοεμβρη, πρωτα ο Θεος ολα να πανε καλα.

Περιμενω τα δικα σας νεα συνοδοιπορες..

Link to comment
Share on other sites

Προσ τέλεια τα νέα σας!!!!

Μια χαρά θα πάνε τα πράγματα!!!

Επίσης να σας πληροφορήσω πως η Θάλεια είναι μανούλα Ιανουαρίου 2010!!!

Εύχομαι σε όλες σας από μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσ τέλεια τα νέα σας!!!!

Μια χαρά θα πάνε τα πράγματα!!!

Επίσης να σας πληροφορήσω πως η Θάλεια είναι μανούλα Ιανουαρίου 2010!!!

Εύχομαι σε όλες σας από μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

ααα και αλλη μανουλα και Ιανουαριου λοιπον στην παρεα!!

τις εδωσες ολες στεγνα ΣΤΕΓΙΑ..χαχαχα!!:tongue: :tongue:

φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

kthaleia καλως ορισες και καλως να παραμεινεις..

Kyriak σε ευχαριστουμε για την στηριξη, εγω εχω στο ιστορικο μια διακοπη με προκληση γεννας αρχες δευτερου τριμηνου λογω ανωμαλιων του εμβρυου,

μια αποβολη στον 5ο μηνα χωρις να βρουμε ποτε την αιτια,

εκανα την κορη μου με περιδεση τραχηλου και αρκετη ξαπλα λογω μικροαιμορραγιων αλλα ολα πηγαν καλα αφου ειχα στηριξη απο τους συγγενεις και εργοδοτες μου

και εναμιση χρονο μετα τη κορη μου, παλλινδρομησα,

ελπιζω οτι αυτη τη φορα ολα θα πανε καλυτερα και μεχρι το τελος..

σημερα πηγαμε και καναμε υπερηχο, το κυημα ειναι μια χαρα για τα δεδομενα του δηλαδη διασταση και καρδιακη λειτουργια, λογω ιστορικου ομως θα ξαναπαμε σε δεκαπεντε μερες παλι (15/4) και αν ολα πανε καλα θα εχουμε μπροστα μας την αυχενικη διαφανεια με την pap A στην 12η εβδομαδα και επεμβαση περιδεσης τραχηλου μεσα στον 4ο μηνα.

ΠΗΤ (πιθανη ημερομηνια τοκετου) μας εδωσε 16/11/11 αλλα οπως και στη κορη μου η περιδεση θα λυθει δυο βδομαδες νωριτερα αρα υπολογιζω να γενναω αρχες Νοεμβρη, πρωτα ο Θεος ολα να πανε καλα.

Περιμενω τα δικα σας νεα συνοδοιπορες..

Καλημέρα prosperous!!

Πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά εχθές!!! Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και όλα να είναι καλά σε κάθε εξέταση! Καταλαβαίνω πως όσο δύσκολο κι αν είναι να μην θυμόμαστε το παρελθόν, ωστόσο πρέπει να μην το σκεφτόμαστε αλλά να λέμε στον εαυτό μας πως αυτή την φορά όλα θα πάνε καλά! Να είμαστε όλες οι μανούλες δυνατές για τα μωράκια μας!

Περιμένουμε τα νέα και από τις υπόλοιπες μανούλες του Νοεμβρίου!

Εγώ έχω ΠΗΤ στις 5 Νοεμβρίου. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι: ο τρίτος μήνας μπαίνει όταν ξεκινά η 10η εβδ ή η 11η; (είχα πάντα ένα μπέρδεμα στο μυαλό μου για το θέμα αυτό...)

Επίσης, η αυχενική διαφάνεια συνήθως κανονίζεται κατά τη διάρκεια της 12ης εβδ ή πρέπει να έχει κλείσει και να διανύουμε την 13η; Αντιλαμβάνομαι βέβαια ότι ίσως τόση μικρή απόκλιση να μην έχει σημαντική διαφορά. Ποιά είναι η γνώμη σας;

Σας φιλώ πολύ!! Να έχουμε ένα όμορφο και ξεκούραστο σκ!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήνες που διανύεται ανάλογα με εβδομάδα που είστε:

1η - 4η εβδ= 1ος μηνας

5η - 8η εβδ= 2ος >>

9η - 12η εβδ=3ος >>

13η -16η εβδ=4ος >>

17η - 20η εβδ=5ος >>

21η - 24η εβδ=6ος >>

25η - 28η εβδ=7ος >>

29η - 32η εβδ=8ος >>

33η - 36η εβδ=9ος >>

Προσπ ναι είδες σας έδωσα όλες!!!;););)


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...