Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Εδώ στο Ηράκλειο , επειδή πήγα και έκανα τα χαρτιά και στον δημοτικό παιδικό σταθμό ,τους ρώτησα πότε θα βγούν τα αποτελέσματα . Αυτό που μου είπαν είναι ότι πρώτα θα περιμένουν να βγουν τα παιδάκια μέσω ΕΣΠΑ , και μετά θα γίνει η επιλογή του Δήμου .

Οπότε θα κοιτάξουν αν θα καλυφθούν οι θέσεις μέσω ΕΣΠΑ , και έπειτα θα επιλέξουν τα παιδιά εκτός ΕΣΠΑ , φαντάζομαι μέχρι να φτάσουν τον αριθμό που μπορεί να δεχτεί ο σταθμός , ανάλογα με το προσωπικό και τα κονδύλια που διαθέτει .

Αλλά αυτό φαντάζομαι έχει να κάνει και με τον εκάστοτε Δήμο , και τον πόσο καλό προγραμματισμό έχει κάνει , και τα κονδύλια τα οποία διαθέτει . Επίσης σε μεγάλους Δήμους , που λειτουργούν χρόνια παιδικοί σταθμοί , πάνω κάτω ξέρουν και τον αριθμό από παιδιά που μπορούν να πάρουν και να προσέξουν και τον απαιτούμενο αριθμό προσωπικού που χρειάζεται .

Φιλικά Λευτέρης

Ενταξη σας ευχαριστω για την απαντηση και ελπιζω να γινει ετσι....


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμας στην περισχη μας (θεσσαλονικη) ολοι οι παιδικοι θα ζητησουν 70 ευρω μετακινηση εχουν κανει συμφωνια

που το ξέρεις οτι συννενοηθηκαν;;;;;

εγώ πάντως που ρώτησα πριν 1 βδομάδα (ισως και λιγότερο) στον Νηπιακό κήπο μου είπαν οτι το κόστος μετακίνησης είναι 50 ευρω το μήνα

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι κι εγώ πρώτη φορά έμαθα ότι υπάρχουν σταθμοί που δεν προσφέρουν σίτιση... Αυτό βέβαια ήταν σύνηθες μόνο στην Θεσ/νικη... Στις υπόλοιπες περιοχές ΔΕΝ ανέφεραν σίτιση ή όχι γιατί δεν τίθεται τέτοιο θέμα, όλοι (τουλάχιστον οι περισσότεροι) οι σταθμοί προσφέρουν σίτιση. Και πέρυσι είχαμε μπερδευτεί για τους σταθμούς που δεν ανέφεραν σίτιση, κυρίως γιατί είχαμε διαφορετικά μέτρα και σταθμά οι Θεσ/νικείς με τους υπόλοιπους. Φέτος λοιπόν που διαχωρίζεται και από το ΕΣΠΑ το θέμα "σίτιση" φαντάζομαι ότι θα πρέπει να αναφέρουν όλοι οι σταθμοί αν την παρέχουν ή όχι...

Αυτό με τους δημοτικους σταθμούς που λέτε με ανησυχεί. Υπάρχει περίπτωση δλδ να μην έχουν προσωπικό? Φέτος έχω σκοπό να δηλώσω μόνο δημοτικούς σταθμούς... Έτσι κι αλλιώς είμαι κατά του ολοήμερου και θα έχω μια κυρία που θα παραλαμβάνει τα παιδιά από το σχολείο. Η συμφωνία είναι να τα κρατάει κι όταν έχουν απεργίες ή οτιδήποτε άλλο, όμως αν υπάρχει περιπτωση να κάνουν συνεχόμενες απεργίες για την πρόσληψη προσωπικού, μάλλον θα πρέπει να το ξανασκεφτώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά μόλις ρώτησα τιμή για courier , είμαι Θεσσαλονίκη , για παράδοση του φακέλου και παραλαβή και επιστροφή του αριθμού πρωτοκόλλου, μου έιπαν 12,50 ? μαζί με το ΦΠΑ.

Για μένα είναι φθηνότερο από το να πληρώσω βενζίνες να επιστρέψω από το χωριό που θα είμαστε, να φάω όλη μου τη μέρα και να ξαναγυρίσω.

Αν ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα ας μου στέιλει pm για να μην κάνουμε και διαφήμιση την courier.

ενδιαφερομαι!!για στειλε λεπτομερειες...

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΟ...

Ισχύει ότι αναφέρεται στην προκήρυξη. Να τον παραπέμψεις και εκείνον σε αυτή λοιπόν...

καλημερα

αν ο διευθυντης κανει προσφορα χωρις το φαγητο των παιδιων μεσα ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ να ζητησει και τροφεια. μην εισαι απολυτη. στους παιδικους δινουν δυο επιλογες. με ή χωρις φαγητο. μονο στην δικη μου προκηρυξη αναφερει κατι τετοιο???

με 2.900 στην Α2 κατηγορια ο αλλος μπορει να μην βγαινει να δινει και φαγητο. περσι αυτο το ποσο νομιζω ηταν στα 3750. ειναι αρκετη η διαφορα ωστε καποιο να μην παρεχει τροφεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

εχω να κατεγγείλω οτι νοιωθω ηλίθια που και ενημέρωσα δυο φίλες για το προγραμμα και απο πανω πανε να με βγαλουν τρελη οτι θελει το εκκαθαριστικο του 2012 ,,,,οχι πειτε μου γιατι στο τελος θα παρω τα βουνα,,,εχω ξεσκισει τη προκυρηξη (ειναι και η μονη ποτε που εχω μαθει σχεδον απεξω γιατι ειναι η μονη που δε δυσκολευτηκα να διαβασω ) παω δυο χρονια το παιδι μου μεσω εσπα και θυμαμαι οτι παντα μας ζηταγανε προπερσινα εκκαθαριστικα και επιμενουν,,,,ποια ειναι η ηλιθια πειτε μου????ειλικρινα,,,,τι μιλαω και εγω ???επρεπε να τις αφησω και να παρουν μη πω τι και μετα να φανε το κεφαλι τους αλλα ειμαι καλος ανρθωπος μαλλον το κερατο μου,,,εχω λαθος???:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: τους ειπα διαβαστε το,,,ναι το διαβασαμε του 2012 θελει,,,,ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ?????

yasemi

Link to comment
Share on other sites

γ) Εκκαθαριστικό σημείωμα ή αντίγραφο αυτού, για το οικονομικό έτος 2011 (δηλαδή για εισοδήματα που αποκτήθηκαν από 1/1/2010 έως 31/12/2010). Προσοχή: εκκαθαριστικό σημείωμα οποιουδήποτε άλλου έτους δεν είναι αποδεκτό και συνιστά λόγο απόρριψης.

Ορίστε που το λέει , σελίδα 12 της προκύρυξης . Αν κάποιος δεν καταλαβαίνει αυτά τα απλά Ελληνικά , δικό του πρόβλημα :)

Μήπως δεν διαβάζουν την προκύρυξη για το 2012 , αλλά για το 2013 ;;;; :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

που το ξέρεις οτι συννενοηθηκαν;;;;;

εγώ πάντως που ρώτησα πριν 1 βδομάδα (ισως και λιγότερο) στον Νηπιακό κήπο μου είπαν οτι το κόστος μετακίνησης είναι 50 ευρω το μήνα

μου το ειπε η διευθυντρια μας ειμαστε μικρη περιοχη και συνεννοηθηκαν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γ) Εκκαθαριστικό σημείωμα ή αντίγραφο αυτού, για το οικονομικό έτος 2011 (δηλαδή για εισοδήματα που αποκτήθηκαν από 1/1/2010 έως 31/12/2010). Προσοχή: εκκαθαριστικό σημείωμα οποιουδήποτε άλλου έτους δεν είναι αποδεκτό και συνιστά λόγο απόρριψης.

Ορίστε που το λέει , σελίδα 12 της προκύρυξης . Αν κάποιος δεν καταλαβαίνει αυτά τα απλά Ελληνικά , δικό του πρόβλημα :)

Μήπως δεν διαβάζουν την προκύρυξη για το 2012 , αλλά για το 2013 ;;;; :) :) :)

μα σε ευχαριστω παρα πολυ γιατι ειχα αρχισει να αμφιβαλλω οτι δε ξερω τι διαβαζω,,,,,

μακαρι παντως να εχει και του χρονου αααααααχχχχχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

μου το ειπε η διευθυντρια μας ειμαστε μικρη περιοχη και συνεννοηθηκαν

Εγώ πάντως ρώτησα 2 παιδικους (Αν Θεσσαλονικη) ο ένας μου είπε 80 και ο αλλος 100 καλο εεε???

Για Νηπιακό κήπο δεν ξέρω.. δεν ρώτησα ακόμα.. θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη!!

Πάντως θα παίξουν διάφορες τιμές...!!!!!!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

εχω να κατεγγείλω οτι νοιωθω ηλίθια που και ενημέρωσα δυο φίλες για το προγραμμα και απο πανω πανε να με βγαλουν τρελη οτι θελει το εκκαθαριστικο του 2012 ,,,,οχι πειτε μου γιατι στο τελος θα παρω τα βουνα,,,εχω ξεσκισει τη προκυρηξη (ειναι και η μονη ποτε που εχω μαθει σχεδον απεξω γιατι ειναι η μονη που δε δυσκολευτηκα να διαβασω ) παω δυο χρονια το παιδι μου μεσω εσπα και θυμαμαι οτι παντα μας ζηταγανε προπερσινα εκκαθαριστικα και επιμενουν,,,,ποια ειναι η ηλιθια πειτε μου????ειλικρινα,,,,τι μιλαω και εγω ???επρεπε να τις αφησω και να παρουν μη πω τι και μετα να φανε το κεφαλι τους αλλα ειμαι καλος ανρθωπος μαλλον το κερατο μου,,,εχω λαθος???:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: τους ειπα διαβαστε το,,,ναι το διαβασαμε του 2012 θελει,,,,ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ?????

yasemi

καλημερα

ασε αυτες να στειλουν του 2012. κεφαλια δεν θα ανοιξουμε για να βαλουμε απο μονοι μας καποια παραγματα μεσα. οτι καταλαβαινει ο καθενας....

στειλε εσυ αυτο που λες, δηλ το σωστο!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

αν ο διευθυντης κανει προσφορα χωρις το φαγητο των παιδιων μεσα ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ να ζητησει και τροφεια. μην εισαι απολυτη. στους παιδικους δινουν δυο επιλογες. με ή χωρις φαγητο. μονο στην δικη μου προκηρυξη αναφερει κατι τετοιο???

με 2.900 στην Α2 κατηγορια ο αλλος μπορει να μην βγαινει να δινει και φαγητο. περσι αυτο το ποσο νομιζω ηταν στα 3750. ειναι αρκετη η διαφορα ωστε καποιο να μην παρεχει τροφεια.

Βρε κοπέλα... Διαβάζεις το ποστ της Αγγελούδια? Τι λεει?

"ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΕΞΤΡΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΡΟΦΕΙΑ."

Όταν διαβάζεις την παραπάνω φράση τι καταλαβαίνεις; Ότι κάποιος της είπε (περίφημο αυτό το μου παν/σου παν..." ότι θα πληρώνουμε ΟΛΟΙ εξτρα χρήματα.

Και εγώ τι απάντησα? Ότι η προκήρυξη δεν λέει αυτό και την προέτρεψα να τη διαβάσει.

Στην οποία προκήρυξη λοιπόν τι λεει? Ότι με σίτιση θα παίρνουν τόσα, χωρίς τόσα και ότι η μετακίνηση θα βαρύνει τις μητέρες αν το επιθυμούν. Επομένως ο καθένας επιλέγει σταθμούς σύμφωνα με ότι του κάνει και στη λογική και στην τσέπη του...

Μου τη δίνει η παραπληροφόρηση, μου τη δίνει η ημιμάθεια και μου τη δίνει η αχαριστία

Τέλος πάντων, ας ασχοληθούμε μια φορά με την ουσία. Κάθε δυο μέρες ασχολούμαστε με ότι κουλό παιζει...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...