Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

ευχαριστω ελενακι μου πολυ ωραια η ιδεα σου εκτοςτου γιαουρτιου που δε μ αρεσει

θα κανω αυριο τελικα με αυγουλακια και πατατες τηγανητες

σας ευχαριστω πολυ

και καμια συνταγη σοκολατοπιτα αν εχετε θα εκτιμηθει απο την εγκυο


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

. Σοκολατοπίτα.

200 γρ μαργαρίνη

4 αυγά

250 ζάχαρη

1 λούπα φουντούκια άλεσμένά

125 αλεύρι κόσκινισμενο

250κουβερτούρα λιωμένη

250 κουβερτούρα γάλακτος λιωμένη.

Λιώνουμε της σοκολάτες κ της αφήνουμε να κρυώσουν

Χτυπάμε ολα τα υλικά κ στο τέλος Ρίχνουμε της λιωμένές σοκολάτες,ανακατεύουμε.

Βούτυρωνούμε ένα πυρεξ η ένα στρογγυλό ταψί 28 εκ κ Ρίχνουμε το μείγμα κάνουμε στην μέση με ένα μαχαίρι ένα με δύο κύκλους για να μείνει επίπεδο κατά την διάρκεια του ψησίματος.

Ψήνουμε στους 180 για 20 λεπτά σε προθερμασμένο φούρνο.

Αφού βγει το γλυκό φτιάχνουμε το Γλασσο, θα χρειαστεί μισή κούπα κρέμα γάλακτος και 125 γρ κουβερτούρα σε κομμάτια,ζεσταίνουμε την κρέμα γάλακτος αφού αρχίζει κ φουσκώνει την βγάζουμε από την φωτιά Ρίχνουμε την κουβερτούρα αφήνουμε για λίγο κ ανακατεύουμε καλά για να λιώσει(άμα δεν λιώσει το βάζουμε για ακόμα λίγο στο μάτι

Χαράζουμε την σοκολάτοπίτα σε κομμάτια κ Ρίχνουμε από πανω το Γλασσο μετά ξανά κόβουμε σε κομμάτια για να. Τρέξει κ προς τα ...

Link to comment
Share on other sites

. Σοκολατοπίτα.

200 γρ μαργαρίνη

4 αυγά

250 ζάχαρη

1 λούπα φουντούκια άλεσμένά

125 αλεύρι κόσκινισμενο

250κουβερτούρα λιωμένη

250 κουβερτούρα γάλακτος λιωμένη.

Λιώνουμε της σοκολάτες κ της αφήνουμε να κρυώσουν

Χτυπάμε ολα τα υλικά κ στο τέλος Ρίχνουμε της λιωμένές σοκολάτες,ανακατεύουμε.

Βούτυρωνούμε ένα πυρεξ η ένα στρογγυλό ταψί 28 εκ κ Ρίχνουμε το μείγμα κάνουμε στην μέση με ένα μαχαίρι ένα με δύο κύκλους για να μείνει επίπεδο κατά την διάρκεια του ψησίματος.

Ψήνουμε στους 180 για 20 λεπτά σε προθερμασμένο φούρνο.

Αφού βγει το γλυκό φτιάχνουμε το Γλασσο, θα χρειαστεί μισή κούπα κρέμα γάλακτος και 125 γρ κουβερτούρα σε κομμάτια,ζεσταίνουμε την κρέμα γάλακτος αφού αρχίζει κ φουσκώνει την βγάζουμε από την φωτιά Ρίχνουμε την κουβερτούρα αφήνουμε για λίγο κ ανακατεύουμε καλά για να λιώσει(άμα δεν λιώσει το βάζουμε για ακόμα λίγο στο μάτι

Χαράζουμε την σοκολάτοπίτα σε κομμάτια κ Ρίχνουμε από πανω το Γλασσο μετά ξανά κόβουμε σε κομμάτια για να. Τρέξει κ προς τα ...

εχω μια απορια αυτο που ριχνω το μειγμα και κανω δυο κυκλους συγνωμη αλλα δε το καταλαβα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Στο ταψί η σε πυρεξ.

Και καλά αφού μπει το μείγμα θα κάνει με το μαχαίρι δύο κύκλους (κάτι σαν ανακάτεμα?δεν ξέρω)εγώ δεν το κατάλαβα όταν το διάβασα γι αυτό το λόγω δεν το έκανα. Η σοκολάτοπίτα βγήκε μούρλια έλιωνέ στο στόμα. Και για τα υλικά δεν πλήρωσα πολλά αλεύρι κ ζάχαρη είχα σπίτι κ για τα υπόλοιπα που τα αγόρασα πλήρωσα πέντε ευρώ

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια αυτο που ριχνω το μειγμα και κανω δυο κυκλους συγνωμη αλλα δε το καταλαβα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

χαχααχαχ

μου θυμίζει κάτι μαγικούς χωρούς στο δάσος....

σοκολατοπιτα λατρεύω αλλά δεν έχω κάνει ποτέ..για ευνόητους λόγους!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχα,σωστό χαχαχα.

Ούτε εγώ είχα κάνει κ πίστευα ότι ποτέ δεν θα την πετύχω

Κάποια μέρα ήθελα κέικ κ έπεσε στα χέρια μου αυτή η συνταγή,εεε λέω σαν κέικ θα του βγει οπότε ας την κάνω,την έκανα κ έλιωνέ στο στόμα,το λέω κ μου τρέχουν τα σάλια,μου άρεσε παρά πολύ άμα είχα ένα ταψί τώρα θα το έτρωγα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!! Τέτοια ώρα ούτε καλημέρα πάει ούτε καλησπέρα, σκέφτηκα:P

Η σοκολατόπιτα, κορίτσια, ακούγεται ... τί να πω, σαν να τρέχουν τα σάλια μου! αλλά ούτε εγώ θα την επιχειρήσω... όχι ότι μου φαίνεται δύσκολη, αλλά γιατί δεν θα προλάβουν να φάνε και πολλοί:tongue: θα την τσακίσω στο πιτς φυτίλι!

Σήμερα έκανα μοσχαράκι με μελιτζάνες... δική μου έμπνευση... σκέφτηκα, γιατί όχι, αφού γίνεται με φασολάκια, ας το δοκιμάσω και έτσι.

6di5.jpg

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες... και αν κρίνω από σήμερα, μάλλον δροσερό θα είναι!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!! Τέτοια ώρα ούτε καλημέρα πάει ούτε καλησπέρα, σκέφτηκα:P

Η σοκολατόπιτα, κορίτσια, ακούγεται ... τί να πω, σαν να τρέχουν τα σάλια μου! αλλά ούτε εγώ θα την επιχειρήσω... όχι ότι μου φαίνεται δύσκολη, αλλά γιατί δεν θα προλάβουν να φάνε και πολλοί:tongue: θα την τσακίσω στο πιτς φυτίλι!

Σήμερα έκανα μοσχαράκι με μελιτζάνες... δική μου έμπνευση... σκέφτηκα, γιατί όχι, αφού γίνεται με φασολάκια, ας το δοκιμάσω και έτσι.

6di5.jpg

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες... και αν κρίνω από σήμερα, μάλλον δροσερό θα είναι!

Μιαμ μιαμ,πολύ ωραίο φαίνεται.

Εσένα πως σου φάνηκε?

Link to comment
Share on other sites

πολύ νόστιμο φαινεται Νίνα!μπράβο!μου αρέσουν πολύ αυτά τα φαγητά!

εγώ σήμερα έκανα μπιφτεκάκια με πατατούλες στη γάστρα

τώρα έχω μπουγάτσα στο φούρνο!;)

αύριο μπορει να κάνω και το χαλβά να τον κρατάω στους παππούδες!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νίνα το θέμα είναι ότι βγήκε ωραίο,δεν πειράζει που έβαλες λίγη παραπάνω ντομάτα.

Χαρά από γεύση τι λέγανε οι πιπεριές?

Ντεμι μπουγάτσα με κρέμα?αχ πόσο μου αρέσει με πολύ κανέλα και άχνη

Link to comment
Share on other sites

μολις δοκιμασμα λιγο απο τη κοκκινη για μενα θα σου πω το εξης

ευτυχως που δεν ειμαι στο μηνα μου γιατι θα γενναγα απο την ηδονη πραγματικα πρασινη δε δοκιμασα ακομα ζεματανε κιολας


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

μαγειροκοριτσα τι να πρωτοσχολιασω....

τις πιπεριες, τη μπουγατσα, το μοσχαρακι με τις μελιτζανες που εινια θεικο (σας το ειχα προτεινει και εγω εγω καποια στιγμη), την ταρτα με αχλαδια την οποια και εγω θα κανω καποια στιγμη σιγουρα, το ντακο; δεν θυμαμαι τι αλλο.

γενικα επιστρεψατε ολες σας με αγριες διαθεσεις....

λοιπον εγω για να χαρουμε για την αποσπαση χθες εκανα γυρο σπιτικο

(πηρα ετοιμο το κρεας κομμενο απο το χασαπη και με τα μπαχαρικα του και το εκανα στο αντικολλητικο σε μετρια φωτια και εγινε τελειος)

ihmn.th.jpg

και τα συνοδευτικα του, πατατουλες, σαλατα, ντοματουλα...

d388.th.jpg

σημερα τους εκανα πιτσα και τυροκαυτερη

4zkj.th.jpg

gdtt.th.jpg

και σαλατουλα με παξιμαδι και ντοματα και αγγουρακι

hy8a.th.jpg

να σας κερασω και παγωτο φραουλα

mfmg.th.jpg

και γλυκια κολοκυθοπιτα της γειτονισσας με πρασινο κολοκυθι σαν κεικ. πολυ νοστιμη

οι φωτο εινια εδω, δεν τις εμφανιζει στο φορουμ

http://imageshack.us/v_images.php?uploads=8

5vce.th.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...