Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

kalhmera! etoimazomoun na sas pw oti xionizei, alla stamatise.. :(

noni ama sou pw oti se skeftika xtes tha to pistepseis? esena kai tin xristianna, oti sas psiloxasame. kali xronia efxomai, kai me to kalo to mwraki sas!

egw vre koritsia eixa valei 3 plintiria xtes kai ta ksexasa eksw :evil: kala na pathw.

simera eftixws den exw polla, skoupa evala xtes to vradaki, 2 tapsakia einai mono na plinw sto neroxiti, ta aplita rouxa mas tha meinoun opws einai distixws, kai etsi lew na asxolithw me kamia alli doulitsa, opws na katharisw to mpanio, opwsdipote to fourno mikrokimatwn, kai oti allo paromoio.

ta ksanaleme! filia!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν κορούλες,

Τελείωσα τα πιάτα και τα πιατικά και μου μένουν μόνο οι κεραμικές εστίες. Μέχρι να στεγνώσουν όμως τα πιατικά για να τα βάλω στη θέση τους, βρήκα ευκαιρία και έκανα το κάτω μέρος της ντουλάπας μου.

Σας έχω πει, πως κατά διαστήματα {συχνά} τακτοποιώ τις μπλούζες μου.

Αυτό θα πει, πως τις βγάζω όλες και τις τοποθετώ πάνω στο κρεβάτι μου, τις ξαναδιπλώνω, τις βάζω την μία πάνω στην άλλη και μετά πάλι στη θέση τους. Ετσι τις έχω πάντα σωστά τοποθετημένες ώστε να αποφεύγεται το τσαλάκωμα αλλά και η εμφάνιση της ντουλάπας μου, μου δημιουργεί ηρεμία αφού είναι σε τάξη.

Λοιπόν, το κάτω μέρος της ντουλάπας μου άδειο, χωρίς τις μπλουζες

DSC01235_zps94eb7014.jpg

Δεξιά, είναι τα μακριά φορέματά μου. Ετσι ΠΑΝΤΑ αφήνω ένα κενό ώστε να μην τσαλακώνεται το κάτω μέρος τους. Αμέσως μετά υπάρχει το τσαντάκι μου με τα καλσόν, καλσονάκια μου {θα σας γράψω ξεχωριστό ποστ γι αυτό}.

Εβγαλα λοιπόν τις μπλουζες μου, ξεσκόνισα το κάτω μέρος και μετά τις ξανατοποθέτησα:

DSC01236_zps9401f9b6.jpg

Τις μπλούζες μου, τις έχω χωρίσει σε 3 κατηγορίες

{από δεξιά}

Στις "χοντρές"

Στις "μεσαίες"

Στις "λεπτές"

Έτσι με βολεύουν γιατί ξέρω ανά πάσα στιγμή που είναι ποια και δεν χάνω καθόλου χρόνο στην επιλογή.

Με την ευκαιρία έβγαλα και 2 ακόμη μπλουζίτσες για την φίλη μου!:P

Σας φιλώ και ελπίζω να παρακινηθείτε! :P:p

Υ.Γ. Σε λίγο θα τακτοποιήσω και το πάνω μέρος της ντουλάπας μου.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα, η μερα αν κ ασπρη δεν ξεκινησε καλα... ειμαι παρα πολυ τσαντισμενη κλασσικα με τον αντρα μου, μα δεν μπρορει μια φορα να συγκρατισει το στομα του? ειπε μια χοντραδα κ τα εχω παρει κρανιο, αλλα αυτη την φορα θα το κρατησω, ε ειπαμε σαν πολυ δεν εχω κανει τον μ....ακα?

τεσπα σημερα εχει ξεστολισμα μαγειρεμα κ θα δω τι αλλο.

θα ειμαι εδω τριγυρω

:evil: έλα ρε γμτ...? Παλι στην έσπασε????


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορούλες,

Τελείωσα τα πιάτα και τα πιατικά και μου μένουν μόνο οι κεραμικές εστίες. Μέχρι να στεγνώσουν όμως τα πιατικά για να τα βάλω στη θέση τους, βρήκα ευκαιρία και έκανα το κάτω μέρος της ντουλάπας μου.

Σας έχω πει, πως κατά διαστήματα {συχνά} τακτοποιώ τις μπλούζες μου.

Αυτό θα πει, πως τις βγάζω όλες και τις τοποθετώ πάνω στο κρεβάτι μου, τις ξαναδιπλώνω, τις βάζω την μία πάνω στην άλλη και μετά πάλι στη θέση τους. Ετσι τις έχω πάντα σωστά τοποθετημένες ώστε να αποφεύγεται το τσαλάκωμα αλλά και η εμφάνιση της ντουλάπας μου, μου δημιουργεί ηρεμία αφού είναι σε τάξη.

Λοιπόν, το κάτω μέρος της ντουλάπας μου άδειο, χωρίς τις μπλουζες

DSC01235_zps94eb7014.jpg

Δεξιά, είναι τα μακριά φορέματά μου. Ετσι ΠΑΝΤΑ αφήνω ένα κενό ώστε να μην τσαλακώνεται το κάτω μέρος τους. Αμέσως μετά υπάρχει το τσαντάκι μου με τα καλσόν, καλσονάκια μου {θα σας γράψω ξεχωριστό ποστ γι αυτό}.

Εβγαλα λοιπόν τις μπλουζες μου, ξεσκόνισα το κάτω μέρος και μετά τις ξανατοποθέτησα:

DSC01236_zps9401f9b6.jpg

Τις μπλούζες μου, τις έχω χωρίσει σε 3 κατηγορίες

{από δεξιά}

Στις "χοντρές"

Στις "μεσαίες"

Στις "λεπτές"

Έτσι με βολεύουν γιατί ξέρω ανά πάσα στιγμή που είναι ποια και δεν χάνω καθόλου χρόνο στην επιλογή.

Με την ευκαιρία έβγαλα και 2 ακόμη μπλουζίτσες για την φίλη μου!:P

Σας φιλώ και ελπίζω να παρακινηθείτε! :P:p

Υ.Γ. Σε λίγο θα τακτοποιήσω και το πάνω μέρος της ντουλάπας μου.

Tελεια είναι Ειρηνη μου!

Εγω εκει ακριβώς βαζω τα παντελόνια μου και τωρα που είδα τη δική σου ντουλάπα μαλλον χρειαζεται η δική μου τακτοποίηση...:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το θεμα περιποιησης.... μεγαλο θεμα!

παντα ημουν στην τριχα με κομμωτηρια μανικουρ κ τα σχετικα, ξερετε τωρα.

λιγο η οικονομικη κριση, λιγο το μωρο, λιγο η δουλεια κ λιγο η κλεισουρα, οχι οτι εγινα "μπαζο" αλλα δεν εχω αυτο το κατι που ειχα.

τα νυχια μου ας πουμε δεν βλεπονται....

ετσι λοιπον το δουλευα στο μυαλο μου κ με την ευκαιρια της σταυρουλιτσας κ της ειρηνης αποφασισα τα εξης:

δεν ξαναμενω χωρις να φτιαχνω τα μαλλια μου καθε μερα!

δεν ξαναβγαινω αβαφτη απο το σπιτι

δεν ξαναβαζω οτι βρω μπροστα μου απο βιασυνη

θα χρησιμοποιω τα αξεσουαρ μου

θα βαζω ξανα καθε μερα αρωμα

δεν θα ξανα αφησω ριζα να φαινεται

δεν θα ξανααφησω τα νυχια μου χαλια

κ θα προσεχω ΠΑΝΤΑ να φοραω ωραια εσωρουχα (εννοω να τα σεταρω κ να μην φοραω αλλα αντι αλλων)

ετσι για να γουσταρω!!!!!!:tongue:

πρωτα απο ολα για μενα κ μετα για τον αντρα μου!

Μπράβο Γιωτούλα, μπράβο. Είμαι σίγουρη ότι θα τα τηρήσεις όσο μπορείς περισσότερο και καλύτερα.

Υ.Γ. Αυτό με το σετάρισμα στα εσώρουχα είναι το καλυτερότερο από όλα!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειδες Ειρηνη μας παρακινεις και μας θυμιζεις πραγματα και ειδικα με τις φωτογραφιες ακομα καλυτερα...Ευχαριστουμε...

Χρυσα εχεις ολα τα παντελονια εκει,δηλαδη και τα τζιν και τα υφασματινα?δεν τσαλακωνονται?το σκεφτηκα και εγω να τα βαλω εκει αλλα φοβηθηκα μηπως καθε φορα θα πρεπει πριν τα φορεσω να τα σιδερωσω και ετσι τα εχω κρεμασμενα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tελεια είναι Ειρηνη μου!

Εγω εκει ακριβώς βαζω τα παντελόνια μου και τωρα που είδα τη δική σου ντουλάπα μαλλον χρειαζεται η δική μου τακτοποίηση...:rolleyes:

Ευχαριστώ Χρύσα μου, πολύ χαίρομαι που σου αρέσουν!

Και μένα χρειάζεται και πάλι, μη νομίσεις. Αμα την αφησεις σε αφήνει κι αυτή...:|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνούλα πολύ ωραία και τακτοποιημένη η ντουλάπα σου. Έτσι, να βάζεις φωτογραφίες και εσύ αλλά και τα άλλα κορίτσια με ότι τέτοιου είδους τακτοποίηση κάνετε να παίρνουμε ιδέες αλλά περισσότερο να παροτρυνόμαστε και εμείς οι υπόλοιπες!!!

Εγώ στο κάτω μέρος της ντουλάπας μου έχω ότι μπορείς να φανταστείς (έλλειψη χώρου :( ). Πρέπει να βρω χρόνο να κάνω μία τακτοποίηση και εγώ (αν και έκανα λίγο καιρό πριν) μήπως κατεβάσω τις τσάντες μου στην αποθήκη και ξεμπουκώσει λίγο το πράγμα. Δεν έχω χρόνο βρε κορίτσια. Δεν μου βγαίνει. Όλο λέω τις Τετάρτες και τις Δευτέρες τα απογεύματα ότι κάτι θα κάνω αλλά νιώθω τόσο κουρασμένη που είμαι συνέχεια στο κρεβάτι ή στον καναπέ. Και τα ΣΚ, καλά το Σάββατο είναι χαμένη μέρα, μέχρι να γυρίσω από το μαγαζί, να πάμε σούπερ, να φάμε, να ξαπλώσουμε λίγο, πάει πέρασε. Ότι κάνω την Κυριακή. Να δω πότε θα ξεστολίσω.:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

αδειασα το πλυντηριο πιατων κ τακτοποιησα τα πραγματα

εβαλα τα χτεσινα κ επλυνα κατσαρολες κ ταψια

εβαλα φασολαδα κ της μικρης το φαγητο

περασα μια το μπανιο

εστρωσα κρεβατια

εχω ξεστολισει τα παντα εκτος απο το δεντρο, τωρα θελω να τα πακεταρω

σιδερωσα ενα τραπεζομαντιλο για το τραπεζι κ εβαλα τα διακοσμητικα που ειχα πριν τα χριστουγεννα

μαζεψα τα παιχνιδια της μικρης

παω να πεταξω τα σκουπιδια (γινεται πανικος) κ να πακεταρω τα χριστουγεννιατικα.

υγ. διαθεση μηδεν :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τις μπλούζες μου, τις έχω χωρίσει σε 3 κατηγορίες

{από δεξιά}

Στις "χοντρές"

Στις "μεσαίες"

Στις "λεπτές"

Έτσι με βολεύουν γιατί ξέρω ανά πάσα στιγμή που είναι ποια και δεν χάνω καθόλου χρόνο στην επιλογή.

Με την ευκαιρία έβγαλα και 2 ακόμη μπλουζίτσες για την φίλη μου!:P

Σας φιλώ και ελπίζω να παρακινηθείτε! :P:p

Υ.Γ. Σε λίγο θα τακτοποιήσω και το πάνω μέρος της ντουλάπας μου.

περιπου ετσι τις εχω ξεχωρισει κ εγω

Link to comment
Share on other sites

Ειδες Ειρηνη μας παρακινεις και μας θυμιζεις πραγματα και ειδικα με τις φωτογραφιες ακομα καλυτερα...Ευχαριστουμε...

Χρυσα εχεις ολα τα παντελονια εκει,δηλαδη και τα τζιν και τα υφασματινα?δεν τσαλακωνονται?το σκεφτηκα και εγω να τα βαλω εκει αλλα φοβηθηκα μηπως καθε φορα θα πρεπει πριν τα φορεσω να τα σιδερωσω και ετσι τα εχω κρεμασμενα..

Γι αυτό σας βάζω φωτογραφίες Αρετή μου. Επειδη μου έχετε πει πως σας παρακινούν! ;)

Σας ετοιμάζω και τις ζώνες μας, που έκανα και εκεί εκκαθάριση και έβγαλα και 1 για δόσιμο! ;)

Ελπίζω να τα βρείτε χρήσιμα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξεστόλισα, σκούπισα, ξεσκόνισα, μάζεψα ότι σχετικό με τα Χριστούγεννα και έφτιαξα και μια κοτόσουπα ......έλεγα να κάνω τραχανά αλλά η μικρή δεν τον τρωεί και το πρωί έκανε γκριμάτσα.....με ρώτησε τι φαί έχουμε για να ξέρει να φάει δύο πιάτα στο σχολείο......πολύ τσαούσα και σκερτσόζα που έχει βγεί το μικρουλίνι!!!

Τώρα θα πάω ένα γρήγορο σούπερ, το χιόνι άριχσε να λιώνει οπότε μπορώ να φύγω!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδες Ειρηνη μας παρακινεις και μας θυμιζεις πραγματα και ειδικα με τις φωτογραφιες ακομα καλυτερα...Ευχαριστουμε...

Χρυσα εχεις ολα τα παντελονια εκει,δηλαδη και τα τζιν και τα υφασματινα?δεν τσαλακωνονται?το σκεφτηκα και εγω να τα βαλω εκει αλλα φοβηθηκα μηπως καθε φορα θα πρεπει πριν τα φορεσω να τα σιδερωσω και ετσι τα εχω κρεμασμενα..

Ιδανικά θα τα ήθελα και εγω κρεμασμένα αλλα επειδη εχω μια διφυλλη ντουλάπα ,οπως αυτη της Ειρηνης και εκει πρεπει να χωρεσουν και τα μπουφάν μου ,δεν υπάρχει χωρος.Εκει λοιπόν τα εχω όλα.Αν δεν προσεξω καποιες φορες τσαλακώνονται αλλα δεν εχω αλλη επιλογη.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...