Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Να μαι και εγώ!!!

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!!!

Φαγαμε με τα κορίτσια μου πουρέ με μπιφτεκάκια και τώρα βλέπουν το Σρέκ και σε λίγο πάμε για νάνι και οι τρείς μας γιατί είναι μπυτζαμόκαιροςςςςςςςςςς!!! :) :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να μαι και εγώ!!!

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!!!

Φαγαμε με τα κορίτσια μου πουρέ με μπιφτεκάκια και τώρα βλέπουν το Σρέκ και σε λίγο πάμε για νάνι και οι τρείς μας γιατί είναι μπυτζαμόκαιροςςςςςςςςςς!!! :) :)

Εδω εχει τετοια λιακάδα σημερα,μαλλον θα ερθει το βραδυ η κακοκαιρία.:rolleyes:

Καλή ξεκούραση,γιατί απο αυριο ξεκιναν τα τρεξίματα με τα πιτσιρίκια.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμη στο μαγαζί αλλά σε 5 λεπτάκια θα κλείσω. Έστειλα τον άντρα με τα πιτσιρίκια για καφέ στην πλατεία (μου είπαν να πάω και εγώ αλλά δεν....) και θα πάω να φτιάξω το φοβερό και τρομερό φαγητό ΠΑΤΑΤΕΣ ΜΕ ΤΗΓΑΝΙΤΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ και αν προλάβω μέχρι να έρθουν και καγιανά. Πέραν της πλάκας νομίζω ότι αυτό είναι το πιο-πιο αγαπημένο μου φαγητό και μιας και εχθές γυρίσαμε αργά και ήμουν ρετάλι και δεν μαγείρεψα αυτό έχει για σήμερα και σε όποιον αρέσει.:cool:

Ειρηνάκι το χέρι μου το έχω στην καρδιά μου αρκετούς μήνες τώρα όταν σας λέω ότι κάτι έχει αλλάξει μέσα μου τώρα που το σπίτι μου, τις περισσότερες φορές τουλάχιστον, είναι τακτοποιημένο. Νιώθω, πιο ήρεμη, το απολαμβάνω περισσότερο, άσε που πια, αφού γενικά είναι τακτοποιημένο, κάνω λιγότερη ώρα να το συμμαζέψω όταν ξεγεύγει λιγουλάκι!!!;) . Και όταν λέω ότι κάνω το σταυρό μου και λέω "Αγία Ειρήνη", εσύ νομίζεις ότι υπερβάλλω και αστειεύομαι, αλλά εγώ το λέω πολύ σοβαρά. Είναι αυτό που λένε ότι ήσουν ο κατάλληλος άνθρωπος, την κατάλληλη στιγμή και με τον κατάλληλο τρόπο (πάλι σε ευχαριστώ γι' αυτό).

Όσο για την περιποίηση, πρέπει να σας ξαναεξομολογηθώ, ότι περάσαμε ένα θεματάκι με τον άντρα μου (λόγω οικονομικών δυσκολιών του έφταιγαν όλα, ξέρετε τώρα πως είναι αυτά και το θέμα τράβηξε λιγάκι παραπάνω και ειπώθηκαν κουβέντες που δεν έπρεπε και, και, και, και διάβαζα τα της Γιώτας και έλεγα... "μα συνεννοημένοι είναι όλοι τους τέτοιες μέρες;;;") και από τότε είπα ότι μάλλον πρέπει και εγώ να συμμαζευτώ λιγάκι και να μην θεωρώ ούτε εγώ τίποτα δεδομένο αλλά ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ!!!

Μια χαρά είμαστε, ευτυχισμένοι και αγαπημένοι αλλά.... όπως είπα και πιο πριν όλα θέλουν την προσπάθειά τους. Τίποτα στην τύχη. Δεν θα το καταφέρνουμε πάντα, αλλά όταν το έχουμε στο μυαλό μας συνέχεια, κάποιες φορές θα βρίσκουμε το χρόνο να κάνουμε κάτι. Έτσι η ζωή μας θα γίνεται πιο easy living.

Υ.Γ. Ειρηνάκι, μήπως βγαίνω εκτός τόπικ που γράφω τέτοια εδώ; Μήπως αλλάζω το θέμα του "θέματός σου"; αν νομίζεις ότι πρέπει να ανοιχτεί άλλο θέμα πες το μου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!!να'μαι κι εγώ μετά από τόσες μέρες.μου λείψατε ,το ομολογώ!

να ευχηθώ καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όσους/όσες γιόρταζαν και γιορτάζουν!

Λείψαμε τέσσερις μέρες,περάσαμε υπέροχα,ξεκουραστήκαμε και τώρα τα κεφάλια μέσα!

Ένα νέο έχω να σας πω το οποίο μου έχει αφήσει γλυκόπικρη γεύση.Το κοριτσάκι μου αποφάσισε ότι δεν θέλει άλλο γάλα από τη μανούλα και έτσι τελείωσε αυτό το υπέροχο ταξίδι μας μετά από 14,5 μήνες.Από τη μία νιώθω καλά,δεν ξυπνάμε τα βράδια,αλλά από την άλλη μου λείπει κιόλας.μήπως είμαι τρελή???:tongue:

αντε σας ζάλισα ακόμα δεν ξεκίνησα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην είσαι και τόσο σίγουρη...Οσο ο καιρός μας κρατάει μεσα μου είναι δυσκολο αλλα που θα πάει...

.. μωρέ άμα το πάρεις απόφαση ή αν σου τύχει {γιατί καμιά φορά για διάφορους λόγους, κούρασης, πολλών πραγμάτων που πρέπει να γίνουν κτλ., χάνουμε 1 κιλάκι} θα γίνει αμέσως. Εγώ έχω περάσει και χρόνο με παραπάνω κιλά αλλά μόλις μου την έδωσε...! Οταν θα είσαι μέσα σου έτοιμη θα γίνει! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαγαμε την υπεροχη φασολαδα μαζεψα την κουζινα,εβαλα το πλυντηριο πιατων και ταιζω την μικρη για να την κοιμισω μετα...

Χρυσα ευτυχως που δεν του εμειναν σημαδια του μικρου,το εγκαυμα ειναι το χειροτερο ατυχημα που θα μπορουσε να παθει ενα παιδι αφενος γιατι ποναει πολυ και αφετερου ειναι χρονοβορα η επουλωση του...

Irene 1984 η μεγαλη μου αποθηλασε τελειως στους 17μηνες(βεβαια απο τους 14μηνες επινε και ξενο αλλα μεταμεσονυκτια ηθελε στηθος) και παρολο που ειχα κουραστει κατι μου ελειπε..η επαφη..τρελη τελειως...


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς φαγαμε,μάλλον ηταν η ημερα της πατατας σήμερα!Και βεβαια στην κουζίνα γίνεται χαμός!Ηρθε όμως ο αντρας μου και με βοηησε να βαλω τις κουτες με τα χριστουγεννιάτικα στο παταρι,αερισα και τίναξα τα ριχταρια και μου εμεινε μόνο η σκούπα.

Ειρηνη μου τελειο το φαγητό σας...

Σταυρουλίτσα,δεν νομίζω πως χαλάς το θεμα,αν και θα σου απαντήσει η Ειρηνη,για να εχουμε easy living,πρεπει να τα θυμόμαστε όλα αυτα.Για εσενα το καλό είναι πως από τον καυγά σας πήρες το μηνυμα και το επεξεργάστηκες και μπραβο σου!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!!να'μαι κι εγώ μετά από τόσες μέρες.μου λείψατε ,το ομολογώ!

να ευχηθώ καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όσους/όσες γιόρταζαν και γιορτάζουν!

Λείψαμε τέσσερις μέρες,περάσαμε υπέροχα,ξεκουραστήκαμε και τώρα τα κεφάλια μέσα!

Ένα νέο έχω να σας πω το οποίο μου έχει αφήσει γλυκόπικρη γεύση.Το κοριτσάκι μου αποφάσισε ότι δεν θέλει άλλο γάλα από τη μανούλα και έτσι τελείωσε αυτό το υπέροχο ταξίδι μας μετά από 14,5 μήνες.Από τη μία νιώθω καλά,δεν ξυπνάμε τα βράδια,αλλά από την άλλη μου λείπει κιόλας.μήπως είμαι τρελή???:tongue:

αντε σας ζάλισα ακόμα δεν ξεκίνησα!

Σιγουρα δεν είσαι τρελλη,το κοριτσακι σου μεγαλώνει,περναει σε αλλη φαση!Να είσαι περηφανη που τα καταφερες τόσο καιρό,και το γεγονός πως μόνη της αποθήλασε δείχνει πως πήρε από εσενα ότι χρειαζόταν!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!

ενας πανικος σημερα, με το που γυρισα:

ταισα κ αλλαξα την μικρη

εφτιαξα μακαρονια με κοκκινη σαλτσα

μαζεψα νεροχυτη

εβαλα διαφορα τζατζαλα στην θεση τους

καθαρισα το αδιαβροχο παντελονι του αντρα μου για να φυγει

το μωρο ειχε γκρινια κ ολα αυτα τα καναμε αγκαλια

συμμαζεψα κ εστρωσα ριχταρια

εστρωσα κρεβατια

εστρωσα τραπεζια

ολα αυτα με το να σηκωνω τα τηλεφωνα, να περνω παραγγελειες για την δουλεια του αντρα μου που επρεπε να φυγει.

ποσα χερια εχω αραγε??????

τωρα τον περιμενω να κανουμε μαζι την πρωτη μασκα της μικρης κ να φαμε.

αν καταφερω θελω να κοιμηθω καταρρεω!

θελω να σας γραψω διαφορα περι περιποιησης κ αυτα που λεει η σταυρουλιτσα (που συμφωνω ταμαλα που λεει κ η κατακουζινα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια!

ενας πανικος σημερα, με το που γυρισα:

ταισα κ αλλαξα την μικρη

εφτιαξα μακαρονια με κοκκινη σαλτσα

μαζεψα νεροχυτη

εβαλα διαφορα τζατζαλα στην θεση τους

καθαρισα το αδιαβροχο παντελονι του αντρα μου για να φυγει

το μωρο ειχε γκρινια κ ολα αυτα τα καναμε αγκαλια

συμμαζεψα κ εστρωσα ριχταρια

εστρωσα κρεβατια

εστρωσα τραπεζια

ολα αυτα με το να σηκωνω τα τηλεφωνα, να περνω παραγγελειες για την δουλεια του αντρα μου που επρεπε να φυγει.

ποσα χερια εχω αραγε??????

τωρα τον περιμενω να κανουμε μαζι την πρωτη μασκα της μικρης κ να φαμε.

αν καταφερω θελω να κοιμηθω καταρρεω!

θελω να σας γραψω διαφορα περι περιποιησης κ αυτα που λεει η σταυρουλιτσα (που συμφωνω ταμαλα που λεει κ η κατακουζινα)

Ειναι τουλάχιστον καλύτερα η μικρή?Ελπίζω να καταφερεις να κοιμηθείς...Μην βαζεις για υπνο τη μικρή αμεσως μετα τη μασκα,πρεπει να αφηνεις να περναει τουλάχιστον ενα 40λεπτο...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το θεμα περιποιησης.... μεγαλο θεμα!

παντα ημουν στην τριχα με κομμωτηρια μανικουρ κ τα σχετικα, ξερετε τωρα.

λιγο η οικονομικη κριση, λιγο το μωρο, λιγο η δουλεια κ λιγο η κλεισουρα, οχι οτι εγινα "μπαζο" αλλα δεν εχω αυτο το κατι που ειχα.

τα νυχια μου ας πουμε δεν βλεπονται....

ετσι λοιπον το δουλευα στο μυαλο μου κ με την ευκαιρια της σταυρουλιτσας κ της ειρηνης αποφασισα τα εξης:

δεν ξαναμενω χωρις να φτιαχνω τα μαλλια μου καθε μερα!

δεν ξαναβγαινω αβαφτη απο το σπιτι

δεν ξαναβαζω οτι βρω μπροστα μου απο βιασυνη

θα χρησιμοποιω τα αξεσουαρ μου

θα βαζω ξανα καθε μερα αρωμα

δεν θα ξανα αφησω ριζα να φαινεται

δεν θα ξανααφησω τα νυχια μου χαλια

κ θα προσεχω ΠΑΝΤΑ να φοραω ωραια εσωρουχα (εννοω να τα σεταρω κ να μην φοραω αλλα αντι αλλων)

ετσι για να γουσταρω!!!!!!:tongue:

πρωτα απο ολα για μενα κ μετα για τον αντρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τουλάχιστον καλύτερα η μικρή?Ελπίζω να καταφερεις να κοιμηθείς...Μην βαζεις για υπνο τη μικρή αμεσως μετα τη μασκα,πρεπει να αφηνεις να περναει τουλάχιστον ενα 40λεπτο...

οχι μωρε βηχει σαν νταλικερης! δεν μου ειπε κατι τετοιο η γιατρος κ την ρωτησα κ για το βραδυ που θα την ξυπναω στις 12. γιατι πρεπει να την κραταω?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!!να'μαι κι εγώ μετά από τόσες μέρες.μου λείψατε ,το ομολογώ!

να ευχηθώ καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όσους/όσες γιόρταζαν και γιορτάζουν!

Λείψαμε τέσσερις μέρες,περάσαμε υπέροχα,ξεκουραστήκαμε και τώρα τα κεφάλια μέσα!

Ένα νέο έχω να σας πω το οποίο μου έχει αφήσει γλυκόπικρη γεύση.Το κοριτσάκι μου αποφάσισε ότι δεν θέλει άλλο γάλα από τη μανούλα και έτσι τελείωσε αυτό το υπέροχο ταξίδι μας μετά από 14,5 μήνες.Από τη μία νιώθω καλά,δεν ξυπνάμε τα βράδια,αλλά από την άλλη μου λείπει κιόλας.μήπως είμαι τρελή???:tongue:

αντε σας ζάλισα ακόμα δεν ξεκίνησα!

μπραβο που τα καταφερες τοσο καιρο! εγω μονο 2 μηνες....:(

Link to comment
Share on other sites

Εύγε που ξεκίνησες την προσπάθεια σου!! ΕΥΓΕ Γιωτάκι μου!

Ειμαι σίγουρη πως όσο θα ανεβαίνουν τα κέφια σου, τόσο θα προσπαθείς!!!

ΥΓ Να χαίρεσαι την μπουμπούκα σου!!!! Γερή και ευτυχισμένη!!!

ευχαριστω κοριτσακι μου!

κ ευχαριστω κ για αλλα πραγματα που αθελα σου με βοηθας, εσυ κ τα υπολοιπα κοριτσια, χωρις να το ξερετε!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...