Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

ΠΟΛΥΜΟΡΦΟΠΥΡΗΝΑ.......ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?????


gianna_p

Recommended Posts

Καλησπέρα,

σήμερα πηρα τα αποτελεσματα διαφορων εξετασεων που εκανα λογω θρομβοφιλιας, και στη γενικη αιματος ειναι ανεβασμενα τα λευκα και τα πολυμορφοπυρηνα. δεν ημουν αρρωστη το τελευταιο διαστημα και δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτα? ειμαι εγκυος 7w+4d σημερα. εχω στειλει τις εξετασεις στον γιατρο μου και μεχρι το βραδυ θα με ενημερωσει.

ειχε καμια σας παρομοια αποτελεσματα? ξερετε τι ειναι αυτα κ τι μπορει να προκαλεσε την αυξηση τους?


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λευκά αιμοσφαίρια

Ο συνολικός αριθμός των λευκών αιμοσφαιρίων αυξάνει κατά την διάρκεια της κύησης πιθανόν λόγω της αύξησης των κορτικοστεροειδών. Η αύξηση αυτή οφείλεται κυρίως στην αύξηση των πολυμορφοπύρηνων λευκοκυττάρων. Η αύξηση των πολυμορφοπύρηνων είναι ιδιαίτερα μεγάλη κατά τον τοκετό. Τα εωσινόφιλα, βασεόφιλα και μονοκύτταρα λευκά αιμοσφαίρια παραμένουν σχετικά σταθερά. Κατά τον τοκετό παρατηρείται σημαντική πτώση, μέχρι απουσίας, των εωσινοφίλων. Ο αριθμός των λεμφοκυττάρων παραμένει σταθερός.

http://www.ivf-embryo.gr/gynaikologia/egkymosyni/parakoloythisi-tis-kyisis/fysiologikes-metaboles-stin-kyisi

Ελπίζω να σε ησύχασε λίγο το παραπάνω,γιατρός δεν είμαι αλλά έκανα copy paste από την παραπάνω σελίδα.

Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!


16869.gif

Μην αργείς!!! Φέρε γερά μωρά στις φιλενάδες μου....1184493f5htrvu0ov.gif

Link to comment
Share on other sites

Λευκά αιμοσφαίρια

Ο συνολικός αριθμός των λευκών αιμοσφαιρίων αυξάνει κατά την διάρκεια της κύησης πιθανόν λόγω της αύξησης των κορτικοστεροειδών. Η αύξηση αυτή οφείλεται κυρίως στην αύξηση των πολυμορφοπύρηνων λευκοκυττάρων. Η αύξηση των πολυμορφοπύρηνων είναι ιδιαίτερα μεγάλη κατά τον τοκετό. Τα εωσινόφιλα, βασεόφιλα και μονοκύτταρα λευκά αιμοσφαίρια παραμένουν σχετικά σταθερά. Κατά τον τοκετό παρατηρείται σημαντική πτώση, μέχρι απουσίας, των εωσινοφίλων. Ο αριθμός των λεμφοκυττάρων παραμένει σταθερός.

http://www.ivf-embryo.gr/gynaikologia/egkymosyni/parakoloythisi-tis-kyisis/fysiologikes-metaboles-stin-kyisi

Ελπίζω να σε ησύχασε λίγο το παραπάνω,γιατρός δεν είμαι αλλά έκανα copy paste από την παραπάνω σελίδα.

Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

χιλια ευχαριστω.

ναι νομιζω οτι βοηθαει αρκετα το κειμενο. σαν να ηρεμησα λιγακι.

και παλι πολλα ευχαριστω


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Ο γιατρός σε ησύχασε με τις εξετάσεις;

καλησπερα,

ναι ευτυχως με καθυσηχασε παρα πολυ. ειναι λογικο τα λευκα στην εγκυμοσυνη να ειναι ανεβασμενα και τα πολυμορφοπυρηνα εχουν σχεση με τα λευκα. δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. δοξα το Θεο.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!

Γιαννα μου συγχαρητήρια!!!!!!!καλη εγκυμοσυνη να εχεις!!!!!!!:D

Ευακιιιιιιι χιλια ευχαριστω.

εισαι καλα?

πες μου νεα να τσιριξω κι εγω.............;)


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...