Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Ars!!! Κι εσένα marian. Σας εύχομαι γρήγορη, εύκολη και πλήρη ανάρωση, σε σας και σε όλους τους υπόλοιπους!

Τα νερά χρειάζεται να τα πάρουμε εμείς; Δεν τα δίνει το νοσοκομείο;

Σκεφτόμαστε να της έχουμε ασύρματο internet, για να περάσει πιο εύκολα η απομόνωση και να μπορούμε να της μιλάμε και πιο εύκολα...

Θα συνεχίζει να κάνει δίαιτα στο αλάτι όσο θα είναι στο θάλαμο; Γι'αυτό τα θέλει τα λεμόνια στο φαγητό;

Τηλεόραση υπάρχει;

Με συγχωρείτε βρε παιδιά αν σας πρήζω....

Όσο για το ηθικό, έχεις απόλυτο δίκιο!!! Το είδα στην πράξη με την επέμβαση. Ο γιατρός που τη χειρούργησε, άριστος κατά τ' άλλα, την είχε καθυσηχάσει πως είναι κάτι πάρα πολύ απλό. Αυτό τη βοήθησε πολύ στο να έχει πολύ καλή ψυχολογία πριν μπει, όμως μετά, έτυχε να πονά αρκετά, περισσότερο μάλλον από το "συνηθισμένο"... (μια κοπέλα που χειρουργήθηκαν μαζί, κοιμήθηκε μια χαρά το βράδυ και δεν είχε καθόλου ενόχληση) και τα παυσίπονα που της έδωσαν (εκτός από την ενδοφλέβια) δεν την έπιασαν με αποτέλεσμα να ταλαιπωρηθεί και να απογοητευθεί αρκετά και να πέσει η ψυχολογία της. Να φανταστείς δεν ήθελε να βγούμε από το νοσοκομείο! Είναι από τους ανθρώπους που θέλουν να είναι προετοιμασμένοι όσο το δυνατόν καλύτερα...

Γι' αυτό προσπαθώ να μαζέψω πληροφορίες, χωρίς να την πανικοβάλω εννοείται! Ταυτόχρονα θα της κάνω και ρέικι... βοηθά πολύ ;)

Την περιγραφή σου για το θάλαμο τη διάβασα. Ευχαριστώ!

Καθόλου δεν μας πρήζεις, μην το ξαναπείς!!!

Τα νερά ΔΕΝ τα δίνει το νοσοκομείο, οι ασθενείς τα αγοράζουν, τη μέρα που θα κάνετε την εισαγωγή. Εμείς βέβαια όταν μπήκαμε στο δωμάτιο βρήκαμε απ'τους προηγούμενους και αφήσαμε κ εμείς ένα σωρό μπουκάλια που δεν καταναλώσαμε κ έτσι γέμισε το ψυγειάκι αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Η δίαιτα από την στιγμή που θα μπει στο δωμάτιο τέλος, θα τρώει κανονικά και κοτόπουλο κ απ'όλα, αλλά αλάτι σε φαγητά νοσοκομείου δεν βάζουν έτσι κ αλλιώς. Θα σας πουν όταν βγει από το θάλαμο να ξεκινήσει κ αλάτι κ απ'όλα αλλά όπως πολύ σωστά με συμβούλεψαν από το φόρουμ κ διαπίστωσα κ εγώ η ίδια στη πορεί ακαλό θα είναι να μην χρησιμοποιείτε πολύ αλάτι γιατί βοηθά στη κατακράτηση υγρών και το πρήξιμο θα συνεχίσει αμείωτο.

Τα λεμόνια είναι για τον ίδιο λόγο με τις τσίχλες λεμόνι-διέγερση των σιλεγόνων αδενών με σκοπό την έκκριση σιέλου ώστε να αποφύγουμε την ακτινοβόλησή τους από το ιώδιο.

Τηλεόραση, όπως είχα γράψει κ στην περιγραφή μου για τον θάλαμο, υπάρχει αλλά δεν υπάρχει κεραία, οπότε κ δεν τη λειτουργήσαμε. Για αυτό πρότεινα να κατεβάσει ταινίες.

Πόσος καιρός πάει που χειρουργήθηκε και με ποιον γιατρό αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αrs ειμαι 50 κιλα και τωρα παιρνω euthyrox 125.εμενα ο 'Καλος " μου πρωτος ενδοκρινολογοσ με ξεκινησε με τ4 88 και για 5 περιπου μηνες ημουν υποθυρεοειδικη με tsh απο 24 μετα 10 μετα 8 μετα 5 κτλ.διαβασα οτι απο τη στιγμη που θα βρεθει η σωστη δοση θελει ο οργανισμος απο 6-12 μηνες για να επανελθει.ειχε και μια δημοσκοπηση σε ατομα που εχουν κανει θυρεοειδεκτομη και το 70% ενιωσα καλα μετα απο ενα χρονο.εγω εχθεσ εκλεισα 1 χρονο και 2 μηνεσ

Τελικά δεν έχω καταλάβει γιατί άλλοι δίνουν Τ4 κ άλλοι eythyrox....Τι λες ρε παιδί μου, τόσο πολύ ε;; Μάλιστα...στο τέλος από τις πολλές καρφίτσες που νοιώθουμε θα γίνουμε σαν αυτούς τους Ινδούς γκουρού που κάθονται πάνω σε καρφιά...:cool:

Για να δω εμένα το Σεπτέμβρη πόση θα μου βρουν τη TSH...

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν μας πρήζεις, μην το ξαναπείς!!!

Τα νερά ΔΕΝ τα δίνει το νοσοκομείο, οι ασθενείς τα αγοράζουν, τη μέρα που θα κάνετε την εισαγωγή. Εμείς βέβαια όταν μπήκαμε στο δωμάτιο βρήκαμε απ'τους προηγούμενους και αφήσαμε κ εμείς ένα σωρό μπουκάλια που δεν καταναλώσαμε κ έτσι γέμισε το ψυγειάκι αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Η δίαιτα από την στιγμή που θα μπει στο δωμάτιο τέλος, θα τρώει κανονικά και κοτόπουλο κ απ'όλα, αλλά αλάτι σε φαγητά νοσοκομείου δεν βάζουν έτσι κ αλλιώς. Θα σας πουν όταν βγει από το θάλαμο να ξεκινήσει κ αλάτι κ απ'όλα αλλά όπως πολύ σωστά με συμβούλεψαν από το φόρουμ κ διαπίστωσα κ εγώ η ίδια στη πορεί ακαλό θα είναι να μην χρησιμοποιείτε πολύ αλάτι γιατί βοηθά στη κατακράτηση υγρών και το πρήξιμο θα συνεχίσει αμείωτο.

Τα λεμόνια είναι για τον ίδιο λόγο με τις τσίχλες λεμόνι-διέγερση των σιλεγόνων αδενών με σκοπό την έκκριση σιέλου ώστε να αποφύγουμε την ακτινοβόλησή τους από το ιώδιο.

Τηλεόραση, όπως είχα γράψει κ στην περιγραφή μου για τον θάλαμο, υπάρχει αλλά δεν υπάρχει κεραία, οπότε κ δεν τη λειτουργήσαμε. Για αυτό πρότεινα να κατεβάσει ταινίες.

Πόσος καιρός πάει που χειρουργήθηκε και με ποιον γιατρό αν επιτρέπεται;

Οι πληροφορίες σου και γενικά όσες βρήκα εδώ είναι πραγματικά ανεκτίμητες!!!! Είμαι ευγνώμων.

Χειρουργήθηκε στις 15 Ιουλίου στο Ευγενίδιο από τον κο Καπελλάκη. Είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι και από την κλινική, το προσωπικό και τον γιατρό!!!

Η κατακράτηση είναι σύμπτωμα του υπο-θ; Προς το παρόν και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν νιώθει ούτε κόπωση ούτε τίποτα άλλο, έχει ακόμη 10 ημέρες ως την εισαγωγή και η TSH έχει ήδη πάει στο 95.15. Εύχομαι να συνεχίσουν να είναι όλα έτσι εύκολα!

Θα πάρουμε λοιπόν κι εμείς μια εξάδα νερά από το super market.... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες σου και γενικά όσες βρήκα εδώ είναι πραγματικά ανεκτίμητες!!!! Είμαι ευγνώμων.

Χειρουργήθηκε στις 15 Ιουλίου στο Ευγενίδιο από τον κο Καπελλάκη. Είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι και από την κλινική, το προσωπικό και τον γιατρό!!!

Η κατακράτηση είναι σύμπτωμα του υπο-θ; Προς το παρόν και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν νιώθει ούτε κόπωση ούτε τίποτα άλλο, έχει ακόμη 10 ημέρες ως την εισαγωγή και η TSH έχει ήδη πάει στο 95.15. Εύχομαι να συνεχίσουν να είναι όλα έτσι εύκολα!

Θα πάρουμε λοιπόν κι εμείς μια εξάδα νερά από το super market.... :wink:

15 Ιουλίου;;; Κ μπαίνει κιόλας για ιώδιο;;; Ουάου!! Καλά πότε πρόλαβε και βγήκε η βιοψία, πότε σας βρήκαν θάλαμο στον Ευαγγελισμό, που δεν είναι κ ''δική'' τους αθενής...είμαι εντυπωσιασμένη!! Το καλύτερο πράγμα είναι να χειρουργείται κανείς και να μπαίνει σε μικρό χρονικό διάστημα για ιώδιο. Θα γλυτώσει μεγάλη ταλαιπωρία!!

Η κατακράτηση είναι σύμπτωμα κ του υποθυρ/σμου και του ιωδίου καμιά φορά. Θα παρατηρήσεις ότι συνήθως άτομα μετά από θυρεοειδεκτομή και επακόλουθο υποθυρεοειδισμό είναι πρησμένα στο πρόσωπο...και σε κάποια σημεία του σώματος (όπως πχ κοιλιά) για αυτό κ παραπονούνται όλοι για πάχος επειδή λόγω της κατακράτησης και της επιβράδυνσης του μεταβολισμού αρχίζει κ ανεβαίνει η ζυγαριά.

Σας εύχομαι ολόψυχα και οι επόμενες μέρες να είναι έτσι!! Μακάρι!!

Link to comment
Share on other sites

15 Ιουλίου;;; Κ μπαίνει κιόλας για ιώδιο;;; Ουάου!! Καλά πότε πρόλαβε και βγήκε η βιοψία, πότε σας βρήκαν θάλαμο στον Ευαγγελισμό, που δεν είναι κ ''δική'' τους αθενής...είμαι εντυπωσιασμένη!! Το καλύτερο πράγμα είναι να χειρουργείται κανείς και να μπαίνει σε μικρό χρονικό διάστημα για ιώδιο. Θα γλυτώσει μεγάλη ταλαιπωρία!!

Η κατακράτηση είναι σύμπτωμα κ του υποθυρ/σμου και του ιωδίου καμιά φορά. Θα παρατηρήσεις ότι συνήθως άτομα μετά από θυρεοειδεκτομή και επακόλουθο υποθυρεοειδισμό είναι πρησμένα στο πρόσωπο...και σε κάποια σημεία του σώματος (όπως πχ κοιλιά) για αυτό κ παραπονούνται όλοι για πάχος επειδή λόγω της κατακράτησης και της επιβράδυνσης του μεταβολισμού αρχίζει κ ανεβαίνει η ζυγαριά.

Σας εύχομαι ολόψυχα και οι επόμενες μέρες να είναι έτσι!! Μακάρι!!

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ, και σε σένα τα καλύτερα εύχομαι!

Είμασταν πολύ τυχεροί ως τώρα και μακάρι έτσι να συνεχίσουμε. Το χειρουργείο έγινε Δευτέρα και την Παρασκευή είχε βγει η βιοψία. Εμείς πήγαμε Δευτέρα και την πήραμε, μιλήσαμε άμεσα και με την παιδοενδοκρινολόγο που την παρακολουθούσε και μας έκλεισε εκείνη ραντεβού στον Ευαγγελισμό, μια και συνεργάζεται με τους γιατρούς εκεί. Έχουν δημιουργήσει μια ομάδα παρακολούθησης γιατί τελευταία τα περιστατικά έχουν αυξηθεί.

Απ' ότι κατάλαβα στα παιδιά δίνουν προτεραιότητα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

moody μια χαρα συμπτωμα ειναι.καμια διαθεση!!!!

αστα να πάνε.... αφού είχα αρχίσει και ανησυχούσα.:rolleyes: Πάντως είναι μεγάλο μαρτύριο και ύπουλη ασθένεια. Μπορεί να δημιουργήσει άπειρα προβλήματα θέλει έλεγχο και προσοχή!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλάβει γιατί άλλοι δίνουν Τ4 κ άλλοι eythyrox....Τι λες ρε παιδί μου, τόσο πολύ ε;; Μάλιστα...στο τέλος από τις πολλές καρφίτσες που νοιώθουμε θα γίνουμε σαν αυτούς τους Ινδούς γκουρού που κάθονται πάνω σε καρφιά...:cool:

Για να δω εμένα το Σεπτέμβρη πόση θα μου βρουν τη TSH...

Ars υποτιθεται οτι τ4 και euthyrox ειναι το ιδιο αλλα δεν ειναι.δεν τ παραδεχονται ολοι οι ενδοκρινολογοι αυτο.το euthyrox απο οτι μου ειπε ο ενδοκρ μου δρα πιο αμεσα οποτε το προτιμα σε ατομα μετα απο θυρεοειδεκτομη.η μητερα μου που εχει τον αδενα της παιρνει τ4 εμενα ο ιδιος γιατροσ μου εδωσε euthyrox και οντως με το τ4 των 100 που επαιρνα τοτε και το euthyrox των 100 δεν ειχα καμια σχεση.αυτες οι βελονιτσες ειναι φριχτες.ευτυχως εμενα σταματησαν αλλα σε καταλαβαινω απολυτα.εχω περασει πολλα βραδια κλαιγοντας επειδη δε μπορουσα να κοιμηθω απο τα τσιμπηματα αυτα σε ολο μου το σωμα.μερικες φορεσ σκεφτομαι οτι ο Θεος με λυπηθηκε γιατι αν με tsh 24 επαθα ολα αυτα φαντασου τι θα γινονταν αν επρεπε να κανω ιωδιο και παει η tsh στο100...

Link to comment
Share on other sites

moody μια χαρα συμπτωμα ειναι.καμια διαθεση!!!!

Καλά άστους να λενε...η πτώση της libido ειναι μέσα στο πρόγραμμα αν δεις κ τη λίστα που έχουμε ποστάρει λίγες σελ πριν...καλώς ήρθες!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου σημερα παω να παρω τα αποτελεσματα του σπινθ....αντε να δουμε τι εχει γινει....ελπιζω να βρω και κανενα ακτινοφυσικο να με μετρησει να παρω το παιδι μου πισω στο σπιτι γιατι δεν τη παλευω αλλο ....θα σας γραψω αργοτερα σημερα τα νεα μου ελπιζω να ειστε ολοι καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σας!!nikixa,καλα αποτελεσματα!!

ChristiK,ευχομαι να πανε ολα καλα με το παιδακι σου και θα πανε σιγουρα!!Προσπαθησε να της κανεις ολα τα χατηρια ,για να νιωθει τουλαχιστον λιγο χαρουμενη οταν θα ελθουν τα συμπτωματα του βαρυ υπο-θ/σμου και η γενικη κατασταση με τα νοσοκομεια.

Λυπαμαι ειλικρινα που ενα τοσο νεο κοριτσι βιωνει μια τετοια κατασταση(την γνωριζει?) και ανησυχω που αυξανονται τα κρουσματα ενος τοσο σπανιου καρκινου!!Ευτυχως ειναι ιασιμος ο θηλωδης,απλως θα ειναι σε συνεχη παρακολουθηση μετα την θεραπεια της.Οι περισσοτερες αποριες απαντηθηκαν ,αλλα αν εχεις κατι αλλο πολυ ευχαριστως να σε βοηθησω.Αν εχεις κι αλλο παιδι,να προσεξεις παρα πολυ την ακτινοβολια που θα εκπεμπει μετα την ληψη του ιωδιου.Μου το τονισαν οι γιατροι ιδιαιτερα αυτο.Μαλιστα μου ειχαν πει οτι αν εχω παιδια κατω των 18 ,να φυγω καλυτερα απο το σπιτι!!Για αρκετες μερες να μασαει τσιχλες και καραμελες για να μην παθει σιαλαδενιτιδα.

marian84,για το Hasimoto,εγω εχω ακομα αντισωματα κι ας περασαν 3,5 χρονια απο το χειρουργειο!! Ars,ολα καλα?ΔεσποιναΚπηρες τα αποτελεσματα απο τον Δημοκριτο?

Φιλια σε ολους και να ειστε καλα!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!nikixa,καλα αποτελεσματα!!

ChristiK,ευχομαι να πανε ολα καλα με το παιδακι σου και θα πανε σιγουρα!!Προσπαθησε να της κανεις ολα τα χατηρια ,για να νιωθει τουλαχιστον λιγο χαρουμενη οταν θα ελθουν τα συμπτωματα του βαρυ υπο-θ/σμου και η γενικη κατασταση με τα νοσοκομεια.

Λυπαμαι ειλικρινα που ενα τοσο νεο κοριτσι βιωνει μια τετοια κατασταση(την γνωριζει?) και ανησυχω που αυξανονται τα κρουσματα ενος τοσο σπανιου καρκινου!!Ευτυχως ειναι ιασιμος ο θηλωδης,απλως θα ειναι σε συνεχη παρακολουθηση μετα την θεραπεια της.Οι περισσοτερες αποριες απαντηθηκαν ,αλλα αν εχεις κατι αλλο πολυ ευχαριστως να σε βοηθησω.Αν εχεις κι αλλο παιδι,να προσεξεις παρα πολυ την ακτινοβολια που θα εκπεμπει μετα την ληψη του ιωδιου.Μου το τονισαν οι γιατροι ιδιαιτερα αυτο.Μαλιστα μου ειχαν πει οτι αν εχω παιδια κατω των 18 ,να φυγω καλυτερα απο το σπιτι!!Για αρκετες μερες να μασαει τσιχλες και καραμελες για να μην παθει σιαλαδενιτιδα.

marian84,για το Hasimoto,εγω εχω ακομα αντισωματα κι ας περασαν 3,5 χρονια απο το χειρουργειο!! Ars,ολα καλα?ΔεσποιναΚπηρες τα αποτελεσματα απο τον Δημοκριτο?

Φιλια σε ολους και να ειστε καλα!!!:)

sonia 64 οπως ειπα το hashimoto δε φευγει με την θυρεοειδεκτομη.οποτε...λογικο ειναι.ισως απλα να μειωθουν.γι αυτο ειπα και στην Ars οτι και μετα τη θυρεοειδεκτομη συνεχιζουμε να εχουμε το αυτοανοσο το οποιο δημιουργει απο μονο του προβληματα και ειμαστε ρυθμισμενες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!nikixa,καλα αποτελεσματα!!

ChristiK,ευχομαι να πανε ολα καλα με το παιδακι σου και θα πανε σιγουρα!!Προσπαθησε να της κανεις ολα τα χατηρια ,για να νιωθει τουλαχιστον λιγο χαρουμενη οταν θα ελθουν τα συμπτωματα του βαρυ υπο-θ/σμου και η γενικη κατασταση με τα νοσοκομεια.

Λυπαμαι ειλικρινα που ενα τοσο νεο κοριτσι βιωνει μια τετοια κατασταση(την γνωριζει?) και ανησυχω που αυξανονται τα κρουσματα ενος τοσο σπανιου καρκινου!!Ευτυχως ειναι ιασιμος ο θηλωδης,απλως θα ειναι σε συνεχη παρακολουθηση μετα την θεραπεια της.Οι περισσοτερες αποριες απαντηθηκαν ,αλλα αν εχεις κατι αλλο πολυ ευχαριστως να σε βοηθησω.Αν εχεις κι αλλο παιδι,να προσεξεις παρα πολυ την ακτινοβολια που θα εκπεμπει μετα την ληψη του ιωδιου.Μου το τονισαν οι γιατροι ιδιαιτερα αυτο.Μαλιστα μου ειχαν πει οτι αν εχω παιδια κατω των 18 ,να φυγω καλυτερα απο το σπιτι!!Για αρκετες μερες να μασαει τσιχλες και καραμελες για να μην παθει σιαλαδενιτιδα.

marian84,για το Hasimoto,εγω εχω ακομα αντισωματα κι ας περασαν 3,5 χρονια απο το χειρουργειο!! Ars,ολα καλα?ΔεσποιναΚπηρες τα αποτελεσματα απο τον Δημοκριτο?

Φιλια σε ολους και να ειστε καλα!!!:)

Σ' ευχαριστώ πολύ Sonia !

Προς το παρόν δεν εμφανίζει κανένα σύμπτωμα (έχουμε ακόμη 10 ημέρες ως το ιώδιο) και είναι πολύ θετικό το οτι θα γίνει η θεραπεία τόσο σύντομα μετά το χειρουργείο και μάλιστα με ελάχιστη δόση!!! Προσπαθούμε να της προσφέρουμε όσο το δυνατόν πιο ευχάριστες στιγμές για να είναι η ψυχολογία της ανεβασμένη.

Δυστυχώς τα κρούσματα γενικά αυξάνουν και σε παιδιά επίσης. Μόνο η δική μας παιδοενδοκρινολόγος είχε ταυτόχρονα 4 περιστατικά που μπήκαν για αφαίρεση...

Εμάς ξεκίνησε ως θυρεοειδίτιδα ήπιας μορφής που είναι συχνή στην εφηβεία και μάλιστα αρκετές φορές περνάει μετά τα 2-3 χρόνια... Ευτυχώς το πετύχαμε τυχαία στην αρχή του, πριν να έχει καν συμπτώματα, την άνοιξη του '12!!!

Στον ετήσιο U/S όμως φάνηκε όζος.

Μπορεί να σου φανεί περίεργο, όμως δεν είμαι σίγουρη πως γνωρίζει το τι ακριβώς είχε. Ενώ δεν το κρύψαμε και οι γιατροί μιλούσαν μπροστά της από τη στιγμή που βγήκε η ιστολογική και μετά, ωστόσο η ίδια δεν έδωσε σημασία ... Κι έτσι δεν είμαι σίγουρη αν το ξέρει και απλά το θεωρεί ως κάτι που διαγνώστηκε εγκαίρως και δεν θα έχει συνέπειες ή αν δεν το άκουσε καν;;;;

Όλοι μας το αντιμετωπίσαμε πάρα πολύ θετικά, κι όχι σαν ένα ακόμη ΚΑΡΚΙΝΟ!!!! με όλη την τρομοκρατία που έχουμε δώσει σε αυτή τη λέξη. Σίγουρα βοήθησε και αυτό!

Όπως και να έχει, και περισσότερο για να έχει συνείδηση του τι συνέβη και να έχει ευθύνη της θεραπείας της (παράλληλα με εμάς φυσικά) και να φροντίσει στο μέλλον τυχόν θέματα κληρονομικότητας, θέλω να της μιλήσω, απλά προβληματίζομαι για το πότε.... Το συντομότερο πάντως!!!

Έχουμε και μια μικρότερη κόρη, 14χρ. την οποία θα αφήσουμε στη γιαγιά με ξαδέρφια και καλή παρέα για όσο περισσότερο μπορούμε.

Link to comment
Share on other sites

christiK να της μιλησετε.εγω ειμαι 29 χρονων και το ανακαλυψα πριν περιπου 3 χρονια.οι γιατροι ηταν σιγουροι οτι ηταν κακοηθεια αλλα τουσ την εσκασα.δεν υπηρχε ιχνος κακοηθειας.επειδη ειναι ενας "καρκινος" που δεν ειναι επικινδυνοσ για τη ζωη μας νομιζω οτι δε θα φοβηθει.απλα οπως μου ειπε και μενα ο ενδοκρινολοσ απο τη στιγμη που αφαιρεις τον θυρεοειδη και για τον βηχα που λεει ο λογος πρωτα μιλας με τον ενδοκρινολογο και μετα μετα οποιονδηποτε αλλο γιατρο.εγω ειχα φρικτουσ πονουσ στο ισχιο και ετρεχα στουσ ορθοπεδικουσ .δεν το χα αναφερει στον ενδοκρ.και την τελευταια φορα που πηγα και με ρωτουσα για συμπτ μου,με ρωτησε αν ποναν τα ισχια μου και κουφαθηκα.γι αυτο να βρειτε εναν καλο ενδοκρ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...