Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

δεν υπερδιπλασαστηκε η χοριακή μου-


Recommended Posts

ζουνιτσα ευχαριστω για τις συμβουλες. Ηδη προσπαθώ για καπνισμα,

αν εχεις και καμια διατροφή με συχνα γευματα να παρω ιδέες, στειλε μου

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπα.... ότι να'ναι έτρωγα... χαχαχαχααααα απλά να αποφεύγεις τις σαλάτες και χόρτα απ'έξω (πρέπει να είναι πολύ καλά πλυμένα), τα ωμά αυγά (τούρτες, γλυκά που περιέχουν ωμά αυγά), να τρως πολλά φρούτα για να σε φουσκώνουν κ να μην πεινάς, προσοχή σε ψωμί, ζυμαρικά, γλυκα λόγω ζαχάρου. φυσικά τα κρέατα να είναι καλοψημένα. κ με αλκοολ κ τσιγάρο παν μέτρον άριστον!!!! όχι για το τσιγάρο, αυτό είπαμε μαχαίρι...!!!!!! χαχαχαχαα

εγώ πήρα 13 κιλά στην 1η εγκυμοσύνη (γέννησα στον 7ο όμως) κ 17 στην 2η που έφτασα μέχρι το τέλος. τώρα δεν έχω χάσει γρμ γιατί θηλάζω κ πρέπει να τρώω καλά. γι'αυτό να προσέχεις μην πάρεις πάρα πολά κιλά.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.έχω ενα πρόβλημα και θέλω βοήθεια.τελευταια περίοδο είχα τις 12-12.υποτίθεται οτι πρεπει να είμαι στην 6 εβδομαδα. Εκανα το Σάββατο 18-1 χ οριακή η οποία βγήκε 1961 και σήμερα μετα απο δυο μέρες που εκανα βγήκε 2981.δεν διπλασιάστηκε όπως έπρεπε.τι λέτε να είναι βρε κορίτσια.η γιατρός δεν μου είπε κάτι απλα ανησύχησε και μου είπε να πάω την παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.έχω ενα πρόβλημα και θέλω βοήθεια.τελευταια περίοδο είχα τις 12-12.υποτίθεται οτι πρεπει να είμαι στην 6 εβδομαδα. Εκανα το Σάββατο 18-1 χ οριακή η οποία βγήκε 1961 και σήμερα μετα απο δυο μέρες που εκανα βγήκε 2981.δεν διπλασιάστηκε όπως έπρεπε.τι λέτε να είναι βρε κορίτσια.η γιατρός δεν μου είπε κάτι απλα ανησύχησε και μου είπε να πάω την παρασκευή.

Την αιμοληψία την έκανες πάνω κάτω ίδια ώρα της μέρας; Ή μήπως την πρώτη το απόγευμα και την δεύτερη το πρωί; Την έκανες στο ίδιο εργαστήριο;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολα καλά Μagki!

Αν διαβάσεις την ιστορία μου απο πάνω θα καταλάβεις τι εννοώ.

Καταρχήν το σε ποια εβδομάδα κύησης είσαι θα το καταλάβει ο γιατρός με τον υπέρηχο.

Για να καταλάβεις εγώ τελευταία περίοδο είχα 6-11 και σήμερα είμαι μόλις στην 8η εβδομάδα κύησης κι αυτό γιατί η σύλληψη έγινε πολύ πιο μετά προφανώς,

Σε σχέση με τη χοριακή, αυτό που μου είπαν 2 γυναικολόγοι που ρώτησα είναι ότι ΟΣΟ αυξάνεται η χοριακή αυτό σημαίνει ότι η εγκυμοσύνη προχωρα.

Θα το δεις σιγά σιγά και στον υπέρηχο αν υπάρχει πρόβλημα.

Επίσης ρώτα τον γυναικολόγο σου αν πρέπει ναπάρεις κάποια χάπια εμένα μου συνέστησε utrogestan.

Εχε ηρεμία και λίγη υπομονή. Εγώ τα πέρασα αυτά, και σκέψου πέρσι είχα μια παλίνδρομη οποτε σε ησυχία δεν βρισκόμουν τις μέρες μέχρι τον υπέρηχο.

Οταν όμως ήρθε ένας φίλος μας βγήκαμε έξω κι εγώ ήμουν ξένοιαστη ηρέμησα.

Να μας ενημερώσεις!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου βρε Κλεοπάτρα!!!!!!! είδες που δίνεις εσύ τώρα συμβουλές...???!!!!!! μπράβο βρε κορίτσι, περιμένουμε νέα..... επίσης την ακριβή εβδομάδα κύησης θα την μάθετε στην αυχενική. έτσια απλά για να ξέρετε το λέω....(εγώ η παλιά...χαχαχαχαχα)


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.την αιμοληψια την είχα κανει στο ίδιο εργαστήριο.εν τω μεταξύ επειδή είχα δει λιγα καφέ υγρά μου είπε να πάρω τα utrogestan όπως ακριβως ριπές kleopatra.πήγα τελικά σήμερα στο γιατρό.μου είπε οτι την προηγούμενη εβδομαδα ειχαμε δει μονο μια μαύρη κουκίδα και τώρα είδαμε και τον σάκο!σίγουρα προσπάθησε να με ξεαγχωσει, αλλά εγώ έβαλα τα κλάματα γιατί έκλεισαν την 6 εβδομαδα και καρδιά παλι δεν άκουσα με.δεν ξέρω φοβάμαι πολύ. Τώρα μου έδωσε παλι να κάνω χοριακες το Σάββατο και τη δεύτερα για να ξεαγχωθω λέει. Επίσης μου είπε να πάω την παρασκευή στις 31 μήπως ακούσουμε καρδιά.σας ευχαριστώ τόσο πολύ που μου κράταγε παρέα..είναι δυνατόν να μην άκουσα με ακόμη καρδιά όμως?υποτίθεται οτι έχω σταθερό κυκλο 28 ημερών και η ωορρηξία μου θα γινόταν στις 25-12.ποσο πιο μετα το Πιάσαμε το παιδι?η γιατρός μου λέει μάλλον το 2014 το Πιάσαμε.είναι δυνατόν 21 ημερα να το Πιάσαμε?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι.... μπορεί να είσαι λιγότερο από 6 εβδομάδων. είναι μέχρι να πάρει κ μπρός... εγώ πήγα την πρώτη φορά είδαμε σάκο. πήγα μετά από 1 εβδομάδα (τελείως πεσμένη ψυχολογικά γιατί είχα κ λίγο αίμα) είδαμε οτι ο σάκος είχε μεγαλώσει. μετά ξαναπήγα κ τότε ακούσαμε καρδιά κ πάντα κολπικά οι εξετάσεις. εφοσον ανεβαίνει η χοριακή σημαίνει οτι προχωράει. υπομονή!!!! όλα καλά θα πάνε!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mag-ki!!! Να ακούς τη ζουνίτσα!

Οπως μας είπε πολύ καιρό μετά μαθαίνουμε σε πια εβδομάδα είμαστε ακριβώς.

Προσπάθησε να ηρεμήσεις ή τελοσπάντων επιδίωξε να κάνεις πράγματα που σ αρέσουν, ταινίες που αγαπάς, μουσική που σ αρέσει.

Ζουνίτσα, εννοείται ότι θα "δωσω συμβουλή"..χαχαχαχα Η αλήθεια είναι ότι νιώθω τόσο ευγνωμοσύνη που ήσασταν εδώ σε δύσκολες σιγμές που θεωρώ χρέος μου να κανω το αντίστοιχο σε άλλες μανούλες ;)

Link to comment
Share on other sites

κα καλά κάνεις κ το κάνεις...... όλες περάσαμε τις αγωνίες μας κ τα προβλήματά μας..... κορίτσια με ψηλά το κεφάλι όλα πάνε καλύτερα!!!!! καλό σας βράδυ!!!!!!

MAg-ki περιμένουμε νέα σου.... κ από εσένα κλεοπάτρα....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.μόλις πήρα τα αποτελεσματα.το Σάββατο 8684 και σήμερα 11585.η γιατρός μου μου είπε οτι είναι πολύ καλά και οτι την παρασκευή η την δεύτερα θα πρεπει να ακούσουμε καρδιά.εσείς τι λέτε?γιατί δεν διπλασιάζεται?είναι αλήθεια αυτό που λένε οτι μετα τις 6000 μονάδες θέλει περιπου περισσότερο απο 4 ημερες να διπλασιαστεί?

Link to comment
Share on other sites

Μαγκι μια χαρά τ αποτελέσματα της χοριακής!!!

Δεν ξέρω τι γίνεται μετά τις 6000, αλλά νομίζω ότι σε αρκετή αγωνία σε έχεις υποβάλλει!!!

Χαλάρωσε (τι λέω το ξέρω;;) και περίμενε τις επόμενες μέρες ν ακούσεις καρδούλα!!!

<3

Link to comment
Share on other sites

μπράβο μαγκυ.. προχωράει μια χαρά!!!!! μην τρελένεσαι με τα γιατί..... εφόσον ανεβαίνει, όλα καλά. λογικό είναι οτι κάποια στιγμή σταματάει να ανεβαίνει με τέτοιο ρυθμό κ όσο προχωράει η κυηση δεν ξανακάνεις χοριακή. δεν υπάρχει λόγος.

Κλεοπάτρα εσύ τι νέα????


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...