Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Ταξιδιάρες μαμάδες (και μπαμπάδες)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή χρονιά!!!

Λέγκω, να τον ψήσεις και να πάτε στο Βερολίνο. Εμείς πήγαμε το Πάσχα που μας πέρασε με την μικρή, είναι ιδανική πόλη για διακοπές με παιδί. Νοικιάσαμε ποδήλατα με καρεκλάκι πίσω και γυρνούσαμε όλη μέρα, χόρτασε η καρδούλα της πάρκα, παιδικές χαρές, πικνικ... Είχαμε νοικιάσει ένα διαμερισματάκι από το Craigslist, 40 ευρώ και οι 3 μας, δύο δωμάτια +κουζίνα/μπάνιο σε πολύ κεντρικό σημείο (γερμανικές τιμές, όχι οι δικές μας οι αισχροκέρδειες). Γενικά μόνο θετικά έχω να πω.


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

λεγκω ειναι το εδω κιουνεφε;;;τρελαινομαι για σιροπιασταααααα!!!!πες κ αλλα παιδι μου !!!

dansem περισσοτερες λεπτομερειες για το βερολινο και το διαμερισμα παρακαλω!!!μας εκαναν δωρο καποια χρηματα (αληθεια!!!:tongue::lol:) και σκεφτομαστε που να παμε....θελουμε κατι οπωσδηποτε οικονομικο και....μπειμπι-φρεντλι, και ειμαστε μεταξυ βερολινου, ολλανδιας και χωρας των βασκων οπου μπορουν να μας φιλοξενησουν, αλλα εκει εχω ξαναπαει εγω, οποτε θα ηθελα κατι καινουργιο....για λεγε!!

για τη φινλανδια θα πω πολυ λιγα λογω χρονου!!

πηγα πριν 11 χρονια σε μια κατασκηνωση ανθρωπιστικης οργανωσης με στοχο τη συναντηση νεων απο διαφορες χωρες..βεβαια αυτη την ανθρωπιστικη οργανωση ποτε δεν την χωνεψα, αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια, οπως και το πως βρεθηκα σε αυτο το ταξιδι!!!:rolleyes:

μειναμε για λιγο στο πορι, μια μικρη πολη νοτιοδυτικα της φινλανδιας οπου ιουλιο μηνα εφτανε τους 15 βαθμους στην καλυτερη και μετα φυγαμε για το δασος οπου μειναμε 1 εβδομαδα διπλα σε μια λιμνη .... ενταξει...ονειρικο τοπιο....εννοειται διπλα στη λιμνη ειχε μια ξυλινη τεραστια σαουνα, την οποια ομως δεν εκτιμησα δεοντως γιατι δεν μου αρεσει και πολυ η ζεστη!!σαν εμπειρια ειχε πολλη πλακα γιατι ηταν κοινη σαουνα:tongue:

τη γλωσσα τη λατρεψα, πολυ μελωδικη, σαν γλωσσα ξωτικων, ακομα θυμαμαι το σ'αγαπω στα φινλανδικα :"μιναρακανστανσίνουα":D

το φαγητο δεν με ξετρελανε τοτε, αλλα τωρα πια θα το εκτιμουσα...τρωνε πολλα ωμα και βαζουν ΠΑΝΤΟΥ φραγκοσταφυλα και διαφορα αλλα φρουτα του δασους:σε σαλατες, πιτσες, φαγητα, γλυκα, ποτα....

θυμαμαι επισης το νυχτερινο μπανιο στη λιμνη και την απιστευτη ομιχλη μεχρι το πρωι....εντελως αποκοσμη ατμοσφαιρα στο δασος...

γενικα οι φινλανδοι λατρευουν τη φυση αλλα για εμας τους μεσογειακους φαινονται ισως ψυχροι και απομακροι, λογικο αλλωστε, εχουν διαμορφωθει απο τις συνθηκες.

σε διαφορα πραγματα ομως η κοινωνια τους ειναι πολυ πιο ανοιχτη και προοδευτικη...

ευχαριστως να ξαναπηγαινα φινλανδια, "στη χωρα με τις χιλιες λιμνες" ..πραγματικα χαλαρωτικο μερος και δικαιως εχουν φανταστει εκει το σπιτι του 'αη βασιλη' :D

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι επισης το νυχτερινο μπανιο στη λιμνη και την απιστευτη ομιχλη μεχρι το πρωι....εντελως αποκοσμη ατμοσφαιρα στο δασος...

γενικα οι φινλανδοι λατρευουν τη φυση αλλα για εμας τους μεσογειακους φαινονται ισως ψυχροι και απομακροι, λογικο αλλωστε, εχουν διαμορφωθει απο τις συνθηκες.

σε διαφορα πραγματα ομως η κοινωνια τους ειναι πολυ πιο ανοιχτη και προοδευτικη...

Αααααααχ ταξιδέψαμε και σήμερα..

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδα ο αδερφος μου που πηγε και διακοπες στη Βουλγαρια, ειπε πως πλεον ειναι απλως λιγο φθηνοτερα απο μας. Αυτοι βεβαια πηγαν με πακετο διακοπων και τους ηρθε πολυ οικονομικα, οπως ακριβως συμβαινει και με οσους ερχονται απο το εξωτερικο εδω. Μονο εμεις χρυσοπληρωνουμε παντου στην Ελλαδα.:evil:


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φιλεναδα ο αδερφος μου που πηγε και διακοπες στη Βουλγαρια, ειπε πως πλεον ειναι απλως λιγο φθηνοτερα απο μας.
Άσε γιατί μετά από ματσάκι τώρα τα γυρνάει, ότι δεν θα πάει :rolleyes:

Και η κακιά θα είμαι εγώ... τη Σόφια μου!


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Άσε γιατί μετά από ματσάκι τώρα τα γυρνάει, ότι δεν θα πάει :rolleyes:

Και η κακιά θα είμαι εγώ... τη Σόφια μου!

Μα να χασει ο ανθρωπος τη συναυλια?:shock:

Φυσικα και η κακια θα εισαι εσυ! Μια ζωη θα στο χτυπαει!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε το καλοκαίρι να πάμε οδικώς στη Γαλλία με τα τέσσερα παιδιά μας και μια ακόμη τετραμελή οικογένεια. Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία; σημειωτέον ότι τα παιδιά τα έχουμε μαζί μας σε όλα μας τα ταξίδια από τότε που γεννήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

bouboukakia όχι δεν έχω εμπειρία σχετική, αλλά περιμένω πως και πως να ξεπεταχτεί το καμάρι μας και να πάμε κάνα 15νθημερο οδικώς Ιταλία! Να μας πεις την εμπειρία αφού γυρίσετε ε;


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως! Ξέρω ότι το έχουν κάνει οικογένειες, αλλά ακούω διάφορες προτάσεις: 1. Να πάμε αεροπορικώς και να νοικιάσουμε αυτοκινούμενο ΄στο αεροδρόμιο, αλλά αυτό μάς είναι ασύμφορο οικονομικά 2. Να φύγουμε από εδώ με δύο αυτοκινούμενα 3. Να φύγουμε με ένα βανάκι για όλους, ώστε να οδηγούμε εναλλάξ και να μείνουμε σε ξενοδοχείο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θέλουμε το καλοκαίρι να πάμε οδικώς στη Γαλλία με τα τέσσερα παιδιά μας και μια ακόμη τετραμελή οικογένεια. Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία; σημειωτέον ότι τα παιδιά τα έχουμε μαζί μας σε όλα μας τα ταξίδια από τότε που γεννήθηκαν.

Ταξιδέψαμε Ιούλιο του 2009. Αλβανία, Μοντενέγκρο, Κροατία, Σλοβενία, Ιταλία, Γαλλία και στην επιστροφή Σερβία-Βελιγράδι. Couchsurfing και camping. Ρίξε μια ματιά στις φωτο: http://www.couchsurfing.org/image_gallery.html?id=3DABFEP&folder=232432

YannisK

Link to comment
Share on other sites

Πήγα Παλαιστίνη πριν τέσσερα χρόνια με τον Σύλλογο Ιντιφάντα... ήταν μακράν το πιο δυνατό ταξίδι που έχω κάνει και αυτό που με εντυπωσίασε ότι παρόλο που η κατάσταση είναι πολύ ζόρικη δεν σε πιάνει μαυρίλα. Απίστευτός λαός!!! Θέλω να ξαναπάω οπωσδήποτε... Επίσης εκεί έφαγα το πιο κολασμένο γλυκό, κνάφε λέγεται:cool:

Για πες εσύ για φιλανδία:D

Να πω στον πατέρα μου να σου φτιάξει τότε...!Μπορώ να μάθω να σου πω που πουλάνε το καλύτερο στην αθήνα

Μισή Παλαιστινια μιση ελληνιδα!

Link to comment
Share on other sites

Να πω στον πατέρα μου να σου φτιάξει τότε...!Μπορώ να μάθω να σου πω που πουλάνε το καλύτερο στην αθήνα

Μισή Παλαιστινια μιση ελληνιδα!

Πώς ειναι αυτο το γλυκο δηλαδη? Και για πες μας που θα βρουμε το καλυτερο, για να της παμε, τωρα που θα γεννησει!!!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδέψαμε Ιούλιο του 2009. Αλβανία, Μοντενέγκρο, Κροατία, Σλοβενία, Ιταλία, Γαλλία και στην επιστροφή Σερβία-Βελιγράδι. Couchsurfing και camping. Ρίξε μια ματιά στις φωτο: http://www.couchsurfing.org/image_gallery.html?id=3DABFEP&folder=232432

YannisK

Γιάννη,σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Για το couchsurfing δεν πρέπει να διαθέτεις μονοκατοικία; Θα σου ήταν εύκολο κάποια στιγμή να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες; Ευχαριστώ!:-)

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Για το couchsurfing δεν πρέπει να διαθέτεις μονοκατοικία; Θα σου ήταν εύκολο κάποια στιγμή να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες; Ευχαριστώ!:-)

Όχι, κάθε άλλο. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι η επιθυμία να φιλοξενήσεις και να φιλοξενηθείς. Η διαδικασία είναι απλή... Γίνεσαι μέλος αυτής της εθελοντικής παγκόσμιας παρέας, φτιάχνεις το προφίλ σου και είσαι έτοιμη να δεχτείς ή να σε δεχτούν http://www.couchsurfing.org/register.html. Φυσικά, αν θέλεις κι αν σε θέλουν. Δεν είναι αναγκαστικό :-)

Η κοινή γλώσσα είναι η αγγλική. Για πιο εκτεταμένη πληροφόρηση στα ελληνικά, σου βρήκα το http://biographix.blogspot.com/2009/03/couchsurfing.html

Ελπίζω να σε καλύπτω προς το παρόν. Για περισσότερα, εδώ είμαστε :cool:

ΓιάννηςΚ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...