Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου !

Σας διαβαζα αλλα δεν μπορουσα με τιποτα να γραψω με το νινι αγκαλια κ ολη την ωρα γκρινια χτες !!!!

Κακακια παλι δεν καναμε κ σκαω οταν γινεται αυτο !

Για τον ικτερο διαβαζω εδω στην τελευταια σελιδα, κ μεις βγηκαμε με 10,1 κ την βαζω καποιες ωρες στον φως της ημερας, αλλα δεν βλεπω να γινεται δουλεια ! Τα ματακια μεσα ειναι ακομα κιτρινα !

Σας φιλω κ στελνω την αγαπη μου σε ολες σας, κ τα φιλακια μου στα μωρακια σας !!!

και τα δικά μας ειναι λιγο κίτρινα ακομη. Μάλλον θέλει το χρόνο του. Να σου πώ και κάτι α΄λλο. Ο μικρος μου δεν εκανε κακα και θυμαμαι κάποιες φορες του έδωσα kinderte(χαμομήλι). Δεν δοκιμάζεις και εσυ;; θυμαμαι οτι μιση ώρα αφου του έδινα έκανε κακα. Μην αγχώνεσαι ομως οκ??? Μέχρι και 7 μερες ειναι φυσιολογικο τα παιδακια να μην ενεργούνται.Μετα...υπόθετα γλυκερίνης!

Δεν προλαβα να σας διαβασω,,,

ποναω ακομα,,

θελω βοηθεια στο θεμα του θηλασμου,δεν εχει κατεβει ακομα κ ειμαι πολυ στενοχωρημενη,ολη μερα κλαιω

τι να κανω να κατεβει???

Ποσες μέρες περασαν καλη μου??? Πιες μπυρα, υγρα και σουπες. Βαζε το μωρο συνεχεια στο στηθος σου να τραβαει γαλα. Και αν ειναι συμβουλέψου μια μαια!Μην αγχωνεσαι γιατι δεν κερδιζεις κατι. Ηρεμα και ψυχραιμα, οκ???


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΟNOMA……….ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ....Π.Η.Τ....ΦΥΛΟ

1.titina(Χριστινα)................................ .........21/4/11...MΠΕΜΠΑ 2300gr 48πον. 33w2d

2.Rena2010-Διδυμα......ΙΑΣΩ..........................7/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2180gr + ΜΠΕΜΠΑ1970gr 33w3d

3.LisaH........................ΙΑΣΩ............... ..........14/5/11......ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 35w4d

4.katerinars.................ΜΗΤΕΡΑ............... .....17/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 3250gr 37w2d

5.αντυ1998..................ΜΗΤΕΡΑ................ .....22/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2870gr 35w2d

6.kiki2011....................ΙΑΣΩ................ ...........27/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 36w7d

7.Gina_cfu................... ΡΕΑ................. .........1/6/11......MΠΕΜΠΗΣ 3200gr 38w1d

8.bloublou…...............ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ)...4/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3150gr 51πον. 39w5d

9.Marilou85..Διδυμα.....ΙΑΣΩ.......................6/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ 2650gr, 2680gr 36w4d

10.Katerina_s……….......ΓΑΙΑ......……..........7/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 2900gr 52πον.

11.virgi…………………..ΜΗΤΕΡΑ...................10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3600gr 51πον. 38w2d

12.Εua_...............ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ(ΛΑΡΙΣΑ)......10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3170gr 50πον. 40w

13.βαλι..........................EΛΕΝΑ............ ......15/6/11......ΜΠΕΜΠΑ

14.linja.........................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ.............16/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 2910gr 51πον.

15.verolina....................................... .........17/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3600gr 38w1d

16.aggeliki83................ΓΑΙΑ................. .....21/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3480gr 50πον

17.Οzalina................ΠΠΓΝΙ............ ..... 23/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 2400gr48πον 35w6d

18.μινουλα……………...ΑΤΤΙΚΟΝ................24/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ 3550gr 53πον.

19.Vanilla.....................ΙΑΣΩ............... .......25/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 3270gr 51 πον.

20.momm.....................ΡΕΑ................... .... 27/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

21.maria-elpida.............ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)..29/6/11.........ΜΠΕΜΠΑ 3000gr 51 πον.

22.titina37(Κατερινα)......ΓΑΙΑ................... ...30/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

23.Mamatopolina...........ΜΗΤΕΡΑ (ΑΡΤΑ).....30/6/11.........ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mammyblue...................................... .... 30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

25.aobatsan..................ΕΛΕΝΑ................ ..1-2/7/11.......ΜΠΕΜΠΑ

26.παπακι4501.............ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............8/7/11..........ΜΠΕΜΠΗΣ

έβαλα όλα ταδικά μας στοιχεία για να είναι ολοκληρομένο το πινακάκι;)

Link to comment
Share on other sites

γεία σας μανούλες...

ειμαστε λίγο καλύτερα,ο ίκτερος άρχισε να υποχωρεί και πήραμε και 40 γρ αφου έχουμε χάσει ήδη 400....

κάθε 3 ώρες πηγαινω στο νοσοκομείο και θηλάζω τη μπέμπα και το βράδυ αφήνω μπουκαλάκια με δικό μου γάλα γιατί τελευταία φορά την θηλάζω στις 11.30.Αν όλα πάνε καλά και φτάσουμε στο 12 ίσως αύριο την πάρω σπίτι.Μακάρι.

Πονάει η τομή μου από την κούραση και περπατάω καμπουριαστά αλλά δεν με πειράζει,εκεινο που δεν αντέχω είναι ο πονοκέφαλος,δεν μπορω να κρατήσω όρθιο το κεφάλι μου.

Ο μικρός από την άλλη τα έχει δεί ολα που λείπουμε συνέχεια και δεν θέλει με τίποτα να έρθει μαζί να δει το μωρό....στενοχωρήθηκε πολύ ο αγγελός μου που την είδε μια φορά εκεί μέσα.

Vanilla καταρχήν να σου ζήσει η μπέμπα και κατα δεύτερον ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ.

ΑΚΟΥΣ?????όσο κλαίς δεν θα έχεις γάλα με τίποτα.και οπως σου έγραψαν τα κορίτσια πολλά νερά ,χυμό ,σούπα και μπύρα.Υπάρχουν στο φαρμακείο και χάπια μαγιάς μπύρας που φέρνουν πολύ γάλα.αλλά όλα αυτά δεν θα βοηθήσουν αν εσύ είσαι σκ@τά.....

μεγάλη αγκαλίτσα;)

πολλά φιλάκια σε όλα τα μωράκια μας.

Link to comment
Share on other sites

γεία σας μανούλες...

ειμαστε λίγο καλύτερα,ο ίκτερος άρχισε να υποχωρεί και πήραμε και 40 γρ αφου έχουμε χάσει ήδη 400....

κάθε 3 ώρες πηγαινω στο νοσοκομείο και θηλάζω τη μπέμπα και το βράδυ αφήνω μπουκαλάκια με δικό μου γάλα γιατί τελευταία φορά την θηλάζω στις 11.30.Αν όλα πάνε καλά και φτάσουμε στο 12 ίσως αύριο την πάρω σπίτι.Μακάρι.

Πονάει η τομή μου από την κούραση και περπατάω καμπουριαστά αλλά δεν με πειράζει,εκεινο που δεν αντέχω είναι ο πονοκέφαλος,δεν μπορω να κρατήσω όρθιο το κεφάλι μου.

Ο μικρός από την άλλη τα έχει δεί ολα που λείπουμε συνέχεια και δεν θέλει με τίποτα να έρθει μαζί να δει το μωρό....στενοχωρήθηκε πολύ ο αγγελός μου που την είδε μια φορά εκεί μέσα.

Vanilla καταρχήν να σου ζήσει η μπέμπα και κατα δεύτερον ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ.

ΑΚΟΥΣ?????όσο κλαίς δεν θα έχεις γάλα με τίποτα.και οπως σου έγραψαν τα κορίτσια πολλά νερά ,χυμό ,σούπα και μπύρα.Υπάρχουν στο φαρμακείο και χάπια μαγιάς μπύρας που φέρνουν πολύ γάλα.αλλά όλα αυτά δεν θα βοηθήσουν αν εσύ είσαι σκ@τά.....

μεγάλη αγκαλίτσα;)

πολλά φιλάκια σε όλα τα μωράκια μας.

linaki σε νιώθω....μου θυμισες τα δικα μου!ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαινω να σας διαβασω κοριτσια.

Ουτε τουαλετα δεν προλαβαινω να παω. Ο μικρος θελει να θηλαζει συνεχεια, χτες ημασταν απο τις 6μιση μεχρι τις 12 στο στηθος (με διαλειμματα για αλλαγμα πανας, γκρινια, και παιχνιδακια). Καλεσα και συμβουλο θηλασμου να με βοηθησει, ο πονος ειχε φτασει στο απροχωρητο, εκλαιγα καθε φορα που τον θηλαζα. Μου εδειξε σωστους τροπους να πιανει το μωρο το στηθος και χτες τα καταφερα μονη μου. Σημερα παλι δε το πιανει καλα...Παω να σκασω. Η κοπελα χτες μου ειπε οτι ημουν ηρωας που θηλαζα με αυτες τις θηλες, ο μικρος τις εχει καταστρεψει σχεδον.

Απο ικτερο, επεσε καπως, 12,7 εχουμε, ελπιζω να μην ανεβασει παλι.

Γενικα ειμαι μια μαμα στα προθυρα νευρικης κρισης.

Α! και μια ερωτηση: εσεις νιωθετε μικρα τσιμπηματακια στο στηθος καθολη τη διαρκεια της ημερας; Με εχουν πεθανει, σαν να με τρυπανε βελονες. Διαβασα καπου οτι ειναι η ορμονη για την παραγωγη γαλακτος αλλα ποναει πολυ!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mινούλα μου καλημέρα, τσιμπήματα νιώθω και εγώ είναι το led down που λένε κατεβαίνει το γάλα, το νιώθω πολλές φορές, λογικό είνια για αρχή. Όσο για τις θηλές σου λίγο υπομονή στο γιο μου πόναγα όλο τον πρώτο μήνα, μέχρι να πιάσει και να θηλάσει καλά. Μετά περνάει, πίστεψε είναι αρχή ακόμα. Θα τα καταφέρεις, αφου σου έδειξε και η κοπέλα προσπάθησε να κάνεις αυτό που σου είπε, όσο για το στήθος που θέλει συνέχεια, προσπαθεί να αυξήσει παραγωγή και να είνια κοντά στη μαμά του, μην ανυσηχείς και ο ίκτερος θα πέσει, αφου θηλάζει συνέχεια, εμείς είχαμε 12,3 και τώρα πλέον είνια καθαρή έχουν ξεκιτρινίσει και τα ματάκια της.

Υπομονή, χαλάρωσε στον καναπέ σου και τα δύσκολα θα περάσουν. Αν μπορεί να σε βοηθάει ο άντρας με κάποιες δουλειές του σπιτιού είναι το ιδανικό, αν δεν έχεις κάποιον. Μετά στρώνουν τα πράγματα. Κατά καιρούς θα περνάνε βέβαια μέρες που θα κάνουν μαραθώνιους είνια τα άλματα ανάπτυξης που λέμε. και μετά θα έρχονται μέρες που θα ρίχνουν κάτι ύπνους πολυτελείας. Σε φιλώ, ξύπνησε η μπουμπού.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Mινούλα μου καλημέρα, τσιμπήματα νιώθω και εγώ είναι το led down που λένε κατεβαίνει το γάλα, το νιώθω πολλές φορές, λογικό είνια για αρχή. Όσο για τις θηλές σου λίγο υπομονή στο γιο μου πόναγα όλο τον πρώτο μήνα, μέχρι να πιάσει και να θηλάσει καλά. Μετά περνάει, πίστεψε είναι αρχή ακόμα. Θα τα καταφέρεις, αφου σου έδειξε και η κοπέλα προσπάθησε να κάνεις αυτό που σου είπε, όσο για το στήθος που θέλει συνέχεια, προσπαθεί να αυξήσει παραγωγή και να είνια κοντά στη μαμά του, μην ανυσηχείς και ο ίκτερος θα πέσει, αφου θηλάζει συνέχεια, εμείς είχαμε 12,3 και τώρα πλέον είνια καθαρή έχουν ξεκιτρινίσει και τα ματάκια της.

Υπομονή, χαλάρωσε στον καναπέ σου και τα δύσκολα θα περάσουν. Αν μπορεί να σε βοηθάει ο άντρας με κάποιες δουλειές του σπιτιού είναι το ιδανικό, αν δεν έχεις κάποιον. Μετά στρώνουν τα πράγματα. Κατά καιρούς θα περνάνε βέβαια μέρες που θα κάνουν μαραθώνιους είνια τα άλματα ανάπτυξης που λέμε. και μετά θα έρχονται μέρες που θα ρίχνουν κάτι ύπνους πολυτελείας. Σε φιλώ, ξύπνησε η μπουμπού.

Μπλουμπλου σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση, και τα αλλα κοριτσια. Απλα δεν ξερω πως να το βαλω σωστα στο στηθος. Και αυτο δεν μπορει να το κανει σωστα. Χτες μου εδειξε η κοπελα, ολα καλα μεχρι σημερα το πρωι που ως δια μαγειας δεν μπορουσε παλι να πιασει καλα. Εχω απελπιστει, θηλαζω και κλαιω. Ταλαιπωρω και το παιδακι μου. Ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα γιατι κοντευω να φτασω στα ορια μου.... Τα φιλια μου στη μπουμπου σου!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαινω να σας διαβασω κοριτσια.

Ουτε τουαλετα δεν προλαβαινω να παω. Ο μικρος θελει να θηλαζει συνεχεια, χτες ημασταν απο τις 6μιση μεχρι τις 12 στο στηθος (με διαλειμματα για αλλαγμα πανας, γκρινια, και παιχνιδακια). Καλεσα και συμβουλο θηλασμου να με βοηθησει, ο πονος ειχε φτασει στο απροχωρητο, εκλαιγα καθε φορα που τον θηλαζα. Μου εδειξε σωστους τροπους να πιανει το μωρο το στηθος και χτες τα καταφερα μονη μου. Σημερα παλι δε το πιανει καλα...Παω να σκασω. Η κοπελα χτες μου ειπε οτι ημουν ηρωας που θηλαζα με αυτες τις θηλες, ο μικρος τις εχει καταστρεψει σχεδον.

Απο ικτερο, επεσε καπως, 12,7 εχουμε, ελπιζω να μην ανεβασει παλι.

Γενικα ειμαι μια μαμα στα προθυρα νευρικης κρισης.

Α! και μια ερωτηση: εσεις νιωθετε μικρα τσιμπηματακια στο στηθος καθολη τη διαρκεια της ημερας; Με εχουν πεθανει, σαν να με τρυπανε βελονες. Διαβασα καπου οτι ειναι η ορμονη για την παραγωγη γαλακτος αλλα ποναει πολυ!!

μινούλα όσα σου είπε η μπλου μπλου είναι σωστά.......

πιάσε το μωρό κολλα την κοιλιά του στην κοιλιά σου και μετά το στόμα του στη θηλή σου αλλά όλη την θηλή μέσα....και οι ώρες δεν έχουν σημασία.....μην κοιτάς το ρολοι.

Μην βάζεις επιθέματα και για να κλείσουν οι θηλές να τους βάσεις γάλα από το στήθος σου και λάδι ελιάς.....αν μπορείς βγάλε για λίγο κ το σουτιεν να πάρουν αερα.τα πονάκια τα έχω κ εγώ συνέχεια και έχω πολύ γάλα και το βγάζω με θήλαστρο κ θηλάζω κ αστα να πάνε....αλλά δεν πειράζει,να πέσει ο ικτερος να μαζευτούμε στο κονάκι μας και ολα καλά.....

κ οτι θελεις γράψε ίσως σε βοηθήσουμε;)

Link to comment
Share on other sites

linaki σε νιώθω....μου θυμισες τα δικα μου!ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ!!!

ελπίζω Κατερινάκι μου να είναι το τελευταίο βράδυ μακριά μας το νεραιδάκι μας...ο ίκτερος έφτασε στο 12,5 , το εντερο λειτουργεί καλά, πήρε πάλι 40 γρ βάρος οπότε όλα πάνε κατευχήν......

οι άλλες κοπέλες που χάθηκαν??????

στον στρόβιλο του θηλασμού??????:cool:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου εδω ειμαι κ ειμαι χαλια !

δεν υπαρχει χρονος ουτε για αστειο !

η μπεμπα ειναι χαλια με πονακια , κακακια ειχε 2 μερες να κανει αλλα επειδη ποναγε παρα πολυ τη λυπομουν κ τελικα της βαλαμε υποθετακι κ μεσα σε 10 λεπτα τα ειχε κανει ολα μεσα στο σκατο ! χτες βραδυ εγινε αυτο !

το εβαλε ο μπαμπας της γιατι εγω φοβομουν κ κεινου τα χερια ετρεμαν !

εκεινη την ωρα η μπεμπα κοιμοταν κ μεις κλαψουριζαμε απο πανω της οτι την ποναμε ! ................χαμπαρι δεν πηρε η τυπισα !!! χαχχα!!!!

σημερα ευτυχως εκανε μονη της !

κοριτσια....το τι κλαμα ριχνει.......... δεν την παλευουμε !!! κ δεν μπορουμε να τη βοηθησουμε !!!!! ασε που ολο στηθος θελει !

τελικα χτες για να την ξεγελασουμε βγηκαμε βολτα με το καροτσι, κ αφου νανουριστηκε επιτελους ειπαμε κ μεις να πιουμε ενα καφε ! κ ετσι καναμε γυρισα σπιτι πριν νυχτωσει !

τωρα καλως ..κακως δεν ξερω !!! το εκανα παντως !!!

Κατερινακι μου εχω προσπαθησει απειρες φορες να της δωσω κιντερτε αλλα ματαια ! δεν δεχεται με τιποτα μπουκαλι αλλα κ δεν της αρεσιε το χαμομηλι !!!!

Οπως επεισης επειδη χρειαστηκε να λειψω για να παω να πληρωθω ειχα βγαλει γαλα σε μπουκαλι, κ αν κ εφυγα μολις την ταισα (σκεφτηκα οτι μπορει συντομα να ξαναθελησει οπως κ εγινε) της εδινε η μαμα με το μπιμπερο κ με τιποτα δεν το ηθελε ! εψαχνε ζυζακι !!!!!

Τι θα κανω βρε κοριτσια αν χρειαστει να λειψω ?? δεν περιμενα τετοια εξαρτηση απο το στηθος μου να εχει ! δεν μου ειχε παει καν στο μυαλο οτι δεν θα δεχεται μπουκαλι !

οπωςκ πιπιλα που προσπαθησα να της βαλω ... ε με τιποτα ! αναγουλιαζει κ ειναι λες κ θελει να κανει εμετο !!!!!

Βανιλακι !!!! Μην κλαις καταρχην !!! Μην το βαζεις κατω κατα δευτερον !

το μωρο ΣΥΝΕΧΕΙΑ στο στηθος !!! ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΜΩς !!!!!!!!!!!!!! Κ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ!!!

ΓΡΑΨΕ ΜΑΣ ΝΕΑ ΣΟΥ ΑΓΑΠΗ !!!!!!

__________________

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μινούλα μου όπως τα λέει το Οζαλινάκι και εύχομαι το τελευταίο βράδυ μακριά απο τη νεραιδούλα της.

Βάζε τον κοιλιά με κοιλιά, άστον να μυρίζει το στήθος, και να το ψάχνει και εκεί που ανοίγει το στόμα του να τον οδηγείς στην θηλή σου να την πιάνει όλη μέσα στο στόμα του, θα τον βρείτε το τρόπο πίστεψε με θέλει λίγο χρόνο μόνο.

Βιργινάκι και ο δικός μου τότε μία απο τα ίδια δεν δεχόταν τίποτα, ξέρουν πολύ καλά τη θέλουν και αυτό είνια η μαμά τους. Μην ανυσηχείς όμως προσαρμόζονται και αν τύχη να λείψεις και πεινάει πραγματικά θα το πιει αλλά μόνο απο άλλο κια όταν λείπεις, μην προσπαθήσεις να το κάνεις εσύ δεν θα έχει αποτέλεσμα αφού θα έχει το ζιζί δίπλα του.

Και ο δικός μου δεν έπινε και αγχωνόμουν και όταν τεσσάρων μηνών τον άφησα στην μαμά μου τα πρωινά γιατί ξεκίνησα δουλειά, μια χαρά το έπινε απο το μπουκάλι.

Όσο για το έξω καλά έκανες, να την βγάζετε όσο μπορείτε ηρεμούν και εσείς κάνετε την βόλτα σας.

Περιμένω τους άντρες απο την θάλασσα για να βγούμε μια βόλτα.

Η μπουμπού σήμερα ρίχνει ύπνους πολυτελείας, τρώει κοιμάται εν αντιθέση με προχθές που ήθελε την αγκαλιά της. Άβυσσος η ψυχούλα τους.

Φιλάκια κοριτσάκια μου.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου ΓΥΡΙΣΑ ΠΙΣΩ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

γυρισαμε σημερα σπιτακι μας, πηγαν ολα καλα με την αναρρωση μου, εφυγα νωριτερα και απο αυτες που γεννανε με φυσιολογικο.

δεν ποναω, παιρνω παυσιπονα.

σημερα κατεβηκε το γαλα μου, εχω για ολη την παρεα αν θελετε...

αφου το απογευμα πηγα και μου το εβγαλαν με θηλαστρο γιατι ειχε γινει τουμπανο και πονουσε..

η μπεμπουλα τρωει αρκετα και κοιμαται καλα αλλα οχι ολες τις ωρες της ημερας, τωρα ας πουμε το απογευμα τα εχει παει πολυ καλα..

θα σας τα γραψω αναλυτικα.

διαβασα τα νεα σας,

Οζαλινακι μου ολα καλα να πανε ευχομαι ναγυρισετε γρηγορα σπιτακι σας!!

Βιργινια, το πινακακι το εχεις κανεις να μην πω...:D:D

να το φτιαξω αυριο!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑς ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!

επισης η μπεμπα μου ειναι μια κουκλιτσα και μου κανει ηδη ναζια...

λιωνω λεμε..............

λοιπον αγαπουλες, θα παω να ξαπλωσω γιατι δεν ξερω τι βραδυ με περιμενει..

θελω πολλα να σας γραψω...

καληνυχτα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Μαρακι εγινες και συ μανουλα!!!! Να σου ζησει η κορακλα σου, να ειστε παντα ευτυχισμενοι.

Δεν περιμενα ο θηλασμος να ειναι τοσο δυσκολος (για μενα). Η ψυχολογια μου εινια υπο του μηδενος. Ποναω τοσο πολυ, που κλαιει ο μπεμπης γιατι δεν μπορει να θηλασει κλαιω κ γω απο τον πονο. Λεω να στειλω τον αντρα μου να παρει θηλαστρο. Μου προτεινετε καποιο; Εχω ακουσει για το Medela swing βεβαια κανει ακριβα, αλλα ειλικρινα δεν αντεχω αλλο. Χωρια που τελικα δεν γλυτωσα την μαστιτιδα και τωρα τρεχω κ γιαυτο.

Σας ευχαριστω κ παλι ολες για τις συμβουλες σας, νιωθω πολυ καλυτερα οταν μπαινω εδω κ σας διαβαζω (οποτε προλαβαινω).

Α! και κατι αλλο. Βαλαμε επιτελους το καθισμα στο τουτου, θελω παρα πολυ να παρουμε τον μικρο κ να παμε μια βολτα, μονο τουτου, οχι να τον βγαλουμε εντελως εξω. Του αρεσει πολυ η βολτα-το ανακαλυψα οταν χρειαστηκε να παμε 2 φορες νοσοκομειο. Λετε οτι ειναι πολυ νωρις; ειναι μολις 9 ημερων το μικρο μου...

Οζαλινα ευχομαι τωρα που γραφω να κρατας τη μικρη σου σπιτι σου πια, αγκαλιτσα. Και να τελειωσαν εδω τα τρεχαματα σας.

Βιργινια σε καταλαβαινω απολυτα για το θεμα του ζιζιου. Ο δικος μου πια το θελει και για πιπιλα, προσπαθω να τον βγαζω, μην συνηθισει, αλλα γκρινιαζει. Χωρια οτι ειναι ωρες πανω στο ζιζι, που σημαινει οτι εγω ουτε τουαλετα δεν προλαβαινω να παω! Ελπιζω τουλαχιστον να τα καταφερω με τον θηλασμο, και χαλαλι τα παντα, ας μην εχω ουτε χρονο για να κοιμηθω!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Μαρακι εγινες και συ μανουλα!!!! Να σου ζησει η κορακλα σου, να ειστε παντα ευτυχισμενοι.

Δεν περιμενα ο θηλασμος να ειναι τοσο δυσκολος (για μενα). Η ψυχολογια μου εινια υπο του μηδενος. Ποναω τοσο πολυ, που κλαιει ο μπεμπης γιατι δεν μπορει να θηλασει κλαιω κ γω απο τον πονο. Λεω να στειλω τον αντρα μου να παρει θηλαστρο. Μου προτεινετε καποιο; Εχω ακουσει για το Medela swing βεβαια κανει ακριβα, αλλα ειλικρινα δεν αντεχω αλλο. Χωρια που τελικα δεν γλυτωσα την μαστιτιδα και τωρα τρεχω κ γιαυτο.

Σας ευχαριστω κ παλι ολες για τις συμβουλες σας, νιωθω πολυ καλυτερα οταν μπαινω εδω κ σας διαβαζω (οποτε προλαβαινω).

Α! και κατι αλλο. Βαλαμε επιτελους το καθισμα στο τουτου, θελω παρα πολυ να παρουμε τον μικρο κ να παμε μια βολτα, μονο τουτου, οχι να τον βγαλουμε εντελως εξω. Του αρεσει πολυ η βολτα-το ανακαλυψα οταν χρειαστηκε να παμε 2 φορες νοσοκομειο. Λετε οτι ειναι πολυ νωρις; ειναι μολις 9 ημερων το μικρο μου...

Οζαλινα ευχομαι τωρα που γραφω να κρατας τη μικρη σου σπιτι σου πια, αγκαλιτσα. Και να τελειωσαν εδω τα τρεχαματα σας.

Βιργινια σε καταλαβαινω απολυτα για το θεμα του ζιζιου. Ο δικος μου πια το θελει και για πιπιλα, προσπαθω να τον βγαζω, μην συνηθισει, αλλα γκρινιαζει. Χωρια οτι ειναι ωρες πανω στο ζιζι, που σημαινει οτι εγω ουτε τουαλετα δεν προλαβαινω να παω! Ελπιζω τουλαχιστον να τα καταφερω με τον θηλασμο, και χαλαλι τα παντα, ας μην εχω ουτε χρονο για να κοιμηθω!

Μινούλα, στα γρήγορα, να σου πω ότι εγώ έχω το θήλαστρο Philips Avent και είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστημένη!!!

Κι εγώ εχτές δεν άντεξα και τον πήρα στις οκτώ το βράδυ και βγηκαμε βότλα στη γειτονιά. Γιατί να είναι κακό; Και στο κάθισμα του αυτοκινήτου τον βάζω.


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...