Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

κ εγω απτα mothercare τα πηρα αλλα ακου ....με την τιμη πωσ παιζει τουλαχιστον σε αυτο το καταστημα εδω ειχε 42 ευρω τα 2 σουτιεν με παλ χροματα οπωσ ροζ κ ασπρο κ αλλαζε η τιμη προσ τα κατω αναλογα τα χρωματα που ηταν πιο εντονα!!εγω πηρα σε γαλαζιεσ αποχρωσεισ με 34 νομιζω!!!κ εγω ειχα παρει στα χερια μου τα ροζ ασπρο κ δεν ειχα δει οτι ειχε διαφορετικη τιμη κ μου το πε η κοπελα!!εξω σε 2 αλλα που πηγα εκανε 30 το ενα!!!!!!

κ εχω κι αλλη μια απορια σχετικα με τον υπνο του παιδιου!!!!σε τι θεση το βαζουμε να κοιμηθει?ανασκελα η πλαγια??!!!μπρουμιτα ξερω πως απαγορεθεται πλεων!!!θα μασ πουν βα=εβαια κ οι γιατροι αλλα την εχω ωσ απορια κ ανυσηχια μαζι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκια!

Σήμερα είμαι πιο καλά από θέμα ψυχολογίας και έχω αρχίσει να ξεπερνώ το προχθεσινό πέσιμο.

Ματινάκι, σε ευχαριστώ πολύ! Την επομένη, έβαλα χαλάκι με βεντούζες μέσα στη μπανιέρα..

Prosperous, με το καλό να δεις το μπεμπούλη σας!!! Θα περιμένουμε τα νεάκια σαςςςς!!

Σκεφτόμουν, έχει νόημα να ρωτήσω το γιατρό αν πρέπει να κάνω την crp; Το ρωτάω επειδή τώρα με το χέρι, αν κάνει καμία φλεγμονή, δεν θα μπορώ να ερμηνεύσω σωστά ένα αποτέλεσμα της crp.. Θέλω επίσης να τον ρωτήσω για την εξέταση κολπικού περί στρεπτόκοκκου, που είχε αναφέρει η Ελένη. Εσείς θα την κάνετε;

Μαριαλενάκι, υπομονή με το μπέμπη το βράδυ, είναι οι ώρες που κλωτσάνε και πιο πολύ! :D Αχ τα μικρούλια! Σχετικά με τα σουτιέν, νομίζω είναι καλύτερα από το να σε σφίγγουν.. Άσε που μπορεί πιο μετά το στήθος σου να είναι πιο μεγάλο, οπότε νομίζω έκανες καλύτερα που το πήρες λίγο πιο χαλαρό. Εγώ εχθές που πήγα στο Mothercare, ήθελα να έβλεπα κι εγώ για σουτιέν θηλασμού, αλλά με ένα χέρι μέσα στο νάρθηκα, εννοείται δεν τα κατάφερα, ούτε καν κοίταξα τι κομμάτια έχει. Ήξερα ότι δεν θα μπορούσα να τα δοκιμάσω... Θα πάω την επόμενη φορά. Πάντως, το είχα ξαναγράψει, τα σουτιέν εγκυμοσύνης που έχω πάρει από το Mothercare τα έχω καταευχαριστηθεί!

για μενα ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ σουτιεν ΘΗΛΑΣΜΟΥ ειναι αυτα που πουλαει το καταστημα του Ιασω τα parisienne τα οποια κουμπωνουν σταυρωτα και πραγματικα κρατουν πολυ καλα το στηθος και το θωρακα.. κανουν 25 ευρω βεβαια αλλα αξιζουν το κοπο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποιο ειναι το καταστημα του ιασω δεν ξερω!!!!??!!! εχω θεμα με αυτα τα σουτιεν ουτε ενα δε μου καθισε σωστα!!!!

Στο μαιευτηριο στο ισογειο ειναι το καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!:P

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια για το παιδικο, ας ελπισουμε η θεωρια να ειναι εφαρμοσιμη στην πραξη...

Προσπ, με το καλο σημερα στο γιατρο... Περιμενουμε νεα σου..

Εμενα χθες το βραδυ αργα με επιασε ενας δυνατος σφαχτης απο ακρη σε ακρη στην κοιλια μου.. τα χρειαστηκα..:shock: μετα απο κανα 10λεπτο περασε.. Προσπαθουσα να παραμεινω και ψυχραιμη γιατι ο Αντ διπλα μου ειχε τρομοκρατηθει περισσοτερο απο εμενα..

Κατα τ'αλλα, σημερα συνεχιζουμε τα καθαρισματα στο σπιτι, τα βαψιματα τελειωσαν, καθαρισα τις πριζες απο τις μπογιτσες και αναμενω να φαω ρεβυθακια.. μμμμ!!!!

Σε εμας στην επαρχια, τα πραγματα στο βρεφικο ρουχισμο ειναι πολυ περιορισμενα απο αποψη επιλογων.. σαφως και υπαρχουν παρα πολλα μαγαζια αλλα εχουν και σχετικα υψηλες τιμες.. απολυτως λογικο.. απο μεγαλα εχουμε mothercare και Ηρα..

Τα οικονομικα του Ελλαδισταν ειναι προς μελετη και ερευνα, πραγματικα.. Δε βγαζεις ακρη.. Εμεις ακομη να παρουμε επιστροφη απο την Εφορια και φυσικα ο Αντ περιμενει και τα λεφτα απο την απογραφη.. Οταν ειναι να παρουνε αμεσως τα θελουν, οταν ειναι να δωσουν, κολλαει η δουλεια.. :(


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, ο μπεμπης ειναι καλοαναθρεμμενος οπως λεει και ο γιατρος.. μολις 2 κιλα.. καταλαβαινω μαλιστα τη διαφορα αφου σε κινησεις και στενοτητα χωρου ημουν ετσι οπως ειμαι τωρα στην κορη μου τελειομηνα η οποια γεννηθηκε 2650 γρ, αρα αυτος αναμενεται πανω απο 3 κιλα..ο γιατρος λεει 3500 και ανω αλλα εγω πιστευω μεταξυ 3 το πολυ 3500.

καναμε και το doppler ολα καλα δειχνουν να λειτουργουν στις αρτηριες και εχει παρει θεση με το κεφαλι κατω...

θα ξαναπαω σε τρεις εβδομαδες οπου θα κανουμε και κολπικες εξετασεις λογω ιστορικου και προς το τελος Οκτωβρη σχεδιαζει να μου κοψει και τη περιδεση στον τραχηλο αρα απο τοτε και μετα αναμενω να γεννησω.

αυταααααααααα...:D;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!!:D

Χάθηκα γιατί αυτή την εβδομάδα κάθε μέρα είχα κι από κάτι....Την Τρίτη πήραμε το καροτσάκι στο σπίτι και το απόγευμα δεν άντεξα και το έβγαλα από το κουτί!!!:rolleyes: Μόνο το πορτ μπεμπέ δεν θυμάμαι πως μπαίνει επάνω στο καρότσι...μάλλον θα πρέπει να βγάλω το ύφασμα από το καρότσι για μεγαλύτερα παιδιά για να μπει αλλά για να μην κάνω καμία ζημιά θα πάω την Τρίτη στο μαγαζί να μου το δείξουνε!!

Και χθες το πρωί που λέτε, με πήρανε από το motherbaby που είχα παραγγείλει τα επιπλάκια και μου είπανε ότι τα έχουνε στείλει!! Οπότε πήρα τηλέφωνο στη μεταφορική της πόλης μου που τα είχανε αφήσει και μου τα φέρανε!!!!! :D:p:D Καλέ????? Αν τελειώσω από τόσο νωρίς με όλα τι θα κάνω ένα μήνα??? Αιώνας θα μου φανεί....:shock: Δεν δέσαμε ακόμα το κρεβατάκι και την ντουλάπα!! Μόνο τη συρταριέρα κι έτσι από αύριο ξεκινάω να πλένω ρουχαλάκια, να τα σιδερώνω και να τα βολεύω!!:D

Σήμερα πήγα στο νοσοκομείο!! Είδα πάλι τον μπεμπούλη μου!!! Το μόνο που δεν κολλάει σε όσα μου είπε είναι ότι ενώ την προηγούμενη Πέμπτη ο γιατρός μου έξω τον μικρό τον έβγαζε 1700 και κάτι γραμμάρια, σήμερα στο νοσοκομείο τον έβγαλαν 2440...:shock::shock: Με τίποτα δεν μπορεί να πήρε 700 γραμμάρια μέσα σε μία βδομάδα...αν ισχύει κάτι τέτοιο εγώ δεν θα βγάλω παιδί αλλά μοσχαράκι...:tongue::tongue:

Μου έδωσαν κι από το νοσοκομείο να τους πάω αυτή την εξέταση για τον στρεπτόκοκκο...;)

Για τον επόμενο μήνα μου είπανε ότι θα κάνουμε ζώνες και θα με βλέπει κάθε βδομάδα ο γιατρός!!!

Να ρωτήσω κάτι ήθελα: Και ο εξωτερικός μου γιατρός αλλά και σήμερα στο νοσοκομείο μου είπανε ότι: Το μωρό σε κιλά βγαίνει λίγο μεγαλύτερο από την εβδομάδα που είμαι και ότι ο μηριαίος οστός είναι λίγο μικρότερος από το μέσο όρο...:confused::confused: Μου είπανε πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό...εγώ μόνο πρώτο μπόι δεν είμαι...:tongue: Αντίθετα ο εξωτερικός μου γιατρός μου είπε πως ο μπέμπης δεν θα πάιζει μπάσκετ αλλά ποδόσφαιρο!! Παρόλ'αυτά το σκέφτομαι όμως...

Ξέρετε τίποτα γι'αυτά???:?::?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον, ο μπεμπης ειναι καλοαναθρεμμενος οπως λεει και ο γιατρος.. μολις 2 κιλα.. καταλαβαινω μαλιστα τη διαφορα αφου σε κινησεις και στενοτητα χωρου ημουν ετσι οπως ειμαι τωρα στην κορη μου τελειομηνα η οποια γεννηθηκε 2650 γρ, αρα αυτος αναμενεται πανω απο 3 κιλα..ο γιατρος λεει 3500 και ανω αλλα εγω πιστευω μεταξυ 3 το πολυ 3500.

καναμε και το doppler ολα καλα δειχνουν να λειτουργουν στις αρτηριες και εχει παρει θεση με το κεφαλι κατω...

θα ξαναπαω σε τρεις εβδομαδες οπου θα κανουμε και κολπικες εξετασεις λογω ιστορικου και προς το τελος Οκτωβρη σχεδιαζει να μου κοψει και τη περιδεση στον τραχηλο αρα απο τοτε και μετα αναμενω να γεννησω.

αυταααααααααα...:D;)

Τέλεια Προσπ μου με τον μπέμπαρό σου!!!!!!!!!:P:p

Με το καλό να γίνουνε όλα!!!!!!!! Δηλαδή αφού σου κόψουνε την περίδεση τέλος Οκτώβρη τότε αρχές Νοέμβρη να περιμένουμε γέννα ε???? θα αρχίσουνε οι αφίξεις τον μπεμπέ μας!!!!!!!!!!:P:p Άψογαααααα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή μου με το ατύχημα στο μπάνιο ταράχτηκα εγώ που το διάβασα!! Φαντάζομαι εσύ!! Ευτύχώς είναι καλά το μωράκι!!! Περαστικά με το χεράκι και προσοχή!!!!;)

Ντινάκι πολύ ωραίο θα το κάνεις το δωματιάκι!! Μπράβο!!!!:D

Σοφάκι η ώρα η καλή και με το καλό να έρθει και το μωράκι!!!!:P

Τόσα διάβασα, τόσα ήθελα να γράψω αλλά δεν θυμάμαι....:rolleyes: Πότισε η ρίζα ξανθό...χαχαχα..:tongue:

Μαριαλένα με γεια τα ψώνια!!!!:D

Θα πάω να βρω και το πινακάκι να το συμπληρώσω!!

Ειλικρινά δεν θυμάμαι τι άλλο να γράψω....όποια δεν ανέφερα τη διπλοφιλώ!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Λια1111-----------03/11........Κορίτσι - Ιασώ

kyriak_------------05/11........Αγόρι - Ιασώ

marialena1--------09/11.......Αγόρι - Μητέρα

helen83-----------14/11........Αγόρι - Γεν. Νοσοκομείο Βόλου

prosperous--------16/11.......Αγόρι - Ιασώ

mp1979woman---18/11......Αγόρι -

bee_2-------------20/11........Δίδυμα

SnowFlake--------25/11........

_Aristea-----------28/11.......Κορίτσι - Μητέρα

Dina:smile:-------------28/11........Αγόρι

loveboom--------- ........Κορίτσι -

Sofia*------------- ........Κορίτσι -

annpan------------17/11........Αγόρι -Λητώ

Link to comment
Share on other sites

helen μεγια τα επιπλακια και το καροτσι!!!

οντως αν ισχυουν τα κιλα του μπεμπη σου για λιγες μερες πανω απο μενα ειναι σουπερ καλα..τωρα περι των οστων δεν ξερω να σου πω κατι αλλα για να σου λενε οτι ειναι οκ μην ανησυχεις..

ολα καλα να πανε εχει σημασια με τις γεννες μας και γενικοτερα υγεια να χουμε ολες και τα μικρα μας..

Link to comment
Share on other sites

helen μεγια τα επιπλακια και το καροτσι!!!

οντως αν ισχυουν τα κιλα του μπεμπη σου για λιγες μερες πανω απο μενα ειναι σουπερ καλα..τωρα περι των οστων δεν ξερω να σου πω κατι αλλα για να σου λενε οτι ειναι οκ μην ανησυχεις..

ολα καλα να πανε εχει σημασια με τις γεννες μας και γενικοτερα υγεια να χουμε ολες και τα μικρα μας..

Λες να ισχύουν τα κιλά?? Θα δούμε στο επόμενο υπέρηχο!!!;)

Φυσικά και σημασία έχει να πάνε όλα καλά!!!

Εγώ όταν ρώτησα αυτόν που μου έκανε υπέρηχο αν υπάρχει πρόβλημα με τις μετρήσεις μου είπε πως δε γεννιούνται όλα τα μωράκια ίδια σε κιλά κλπ....

Αυτόν τον ενδιέφερε να μην υπάρχει κάποια περιτύλιξη, να αιματώνεται καλά ο πλακούντας και τέτοια!! Οπότε είπε ότι πάμε καλά!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...