Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Δεν ξερρω.Για τις δοτριες σου ελεγα το αλλο το σερουμ.,Εγω δεν ηξερα οτι κανουν εξωσωματικες εκει.Για καταψυξη θα πηγαιναμε αλλα τελικα πηγαμε αλλου.

τι είναι αυτό το σέρουμ;:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Den nomizo oti mpori na sou dosei plano apo to proto rantevou !!!

Efaki exoune poli doulia k den ksero an ta vreis se kapion auto pou zitas ... Den ksero ...

Σωστό αυτό.Μπορεί να δώσει μια γενική γραμμή,αλλά όχι πλήρες πλάνο.Εξάλλου ακόμα και το ίδιο ακριβώς πρόβλημα να έχουν δύο άνθρωποι δεν σημαίνει ότι θα πάρουν ίδια θεραπεία και αυτό γιατί ο οργανισμός του κάθε ανθρώπου διαφέρει.Η ιατρική δεν είναι μαθηματικά,όπου ένα και ένα κάνουν δύο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως μου τα λες δεν έχεις κανένα λόγο να ψάχνεις για γιατρό.Έχεις γιατρό.Την δική σου γιατρό.Πράγματι μπορεί να έφταιξαν πολλοί παράγοντες.Πώς να ξέρει με σιγουριά γιατί δεν προχώρησαν τόσο καλά έμβρυα???Οι γιατροί δεν είναι Θεοί και η φύση η ρημάδα παίζει τρελά παιχνίδια.Και όχι οι γιατροί δεν μπορούν να αντικαταστήσουν τη φύση.Μπορούν απλά να βοηθήσουν,αλλά μέχρι εκεί.Άρα λοιπόν για μένα τουλάχιστον αφού είναι καλή γιατρός και η βιολόγος επίσης καλή δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αλλάξεις.Αυτή ξέρει τον οργανισμό σου ήδη,ενώ ο νέος γιατρός λογικό είναι να πηγαίνει περισσότερο ψάχνοντας.

Αυτο λεγαμε...με τους νεους χασαμε τοση ωρα να δουνε και να καταλαβουν τις εξετασεις και το ιστορικο που οταν ηρθε η ωρα να μιλησουμε για την ουσια:

ποιο πρωτοκολλο κανει για τις ωοηθηκες μου τις περιεργες και ποια φαρμακα μπορουν να βοηθησουν το ενδομητριο μου...αυτα με νοιαζουν και για αυτο πληρωνω...το να αναλυουμε απλα 2 ωρες τις εξετασεις και γενικες περιπτωσεις και να μεδιωχνουν με ευγενεια πασαροντας ενα πρωτοκκολο σουπα...δε μου κανουν..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Oταν δινω 120 ευρω την ώρα και τους πηγαινω πληρες ιστορικο (εδω νομιζαν το ειχε κανει γιατρος) και του πηγαινω και ντοσιε με εξετασεις ανα ημερομηνια και θεμα ολα οργανωμενα..αυτοι το μονο που εχουν να κανουν και πληρωνονται γι αυτο ειναι να μου δωσουν ενα πλανο:

θα παρεις αυτο το πρωτοκολλο γι αυτο το λογο

για το ενδομητριο σου θα κανουμε αυτο

και επειδη δεν πετυχε αυτο και αυτο με τους αλλους εγω προτεινω αυτο

Ρε αγαπούλα δεν λέμε ότι έχεις άδικο,αλλά χρειάζεται να δεις και από την άλλη πλευρά.Φυσικά και πρέπει να σου πουν κάποια πράγματα.Πρέπει όμως να μάθουν και καλύτερα τον οργανισμό σου γιατί το ότι δεν πέτυχε κάτι δεν σημαίνει ότι θα πετύχει κάτι άλλο.Πρέπει να βρεις γιατί δεν πέτυχε για να μπορείς να επιλέξεις τι θα πετύχει.Αυτή είναι η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο λεγαμε...με τους νεους χασαμε τοση ωρα να δουνε και να καταλαβουν τις εξετασεις και το ιστορικο που οταν ηρθε η ωρα να μιλησουμε για την ουσια:

ποιο πρωτοκολλο κανει για τις ωοηθηκες μου τις περιεργες και ποια φαρμακα μπορουν να βοηθησουν το ενδομητριο μου...αυτα με νοιαζουν και για αυτο πληρωνω...το να αναλυουμε απλα 2 ωρες τις εξετασεις και γενικες περιπτωσεις και να μεδιωχνουν με ευγενεια πασαροντας ενα πρωτοκκολο σουπα...δε μου κανουν..

Ωραία λοιπόν,γιατί δεν πας στην γιατρό σου ρε αγαπούλα???Γιατί δεν της έχεις εμπιστοσύνη???Το ότι η κύηση ήταν βιοχημική δεν σημαίνει ότι φταίει η γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως κοριτσια δε θελω ουτε καλα λογια να μου πουνε ουτε οτι θα κανω παιδι...

Θελω να κατσουν 5 μαμημενα λεπτα της ωρας...να σκεφτουμε την ιδιαιτερη περιπτωση μου, να ξεφυγουν απο τα φαρμακα που παιρνουν μιζα (γιατι ετσι γινεται και το ξερω εκ των εσω...) και να σκεφτουν τι θα εκανε καλο σε μενα, που εχω το περιεργο ενδομητριο και τις περιεργες ωοηθηκες...Να δουνε τι δεν εκαναν οι αλλοι και να το κανουν αυτο. Οχι να αναλυουμε τα γνωστα και να μου πασαρουν ενα απο τα γνωστα 1-2 πρωτοκολλα που το πιο πιθανο να μη μου κανει....αλλα κανει σε αυτους γιατο το ξερουν καλα και παιρνουν μιζες...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε αγαπούλα δεν λέμε ότι έχεις άδικο,αλλά χρειάζεται να δεις και από την άλλη πλευρά.Φυσικά και πρέπει να σου πουν κάποια πράγματα.Πρέπει όμως να μάθουν και καλύτερα τον οργανισμό σου γιατί το ότι δεν πέτυχε κάτι δεν σημαίνει ότι θα πετύχει κάτι άλλο.Πρέπει να βρεις γιατί δεν πέτυχε για να μπορείς να επιλέξεις τι θα πετύχει.Αυτή είναι η διαφορά.
Ωραία λοιπόν,γιατί δεν πας στην γιατρό σου ρε αγαπούλα???Γιατί δεν της έχεις εμπιστοσύνη???Το ότι η κύηση ήταν βιοχημική δεν σημαίνει ότι φταίει η γιατρός.

Δε θελω να παω γιατι οταν πηγα να τη δω ηταν πολυ γενικη σε ολα...προτεινε οτι εφταιγαν ισως 1-2 πραγματα...που οταν τα ρωτησα και στους 3 αθηναιους τα απερριψαν, αρα κι αυτη δεν ειχε κατσει να το επεξεργαστει σοβαρα...προτιμω να μου ελεγε θα ξαανδω τον φακελο και θα σου πω...οχι λογια της στιγμης...

Εχω απαιτησεις γιατι παιρνω φαρμακα και τους δινω πολλα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

πάντως και αυτό που λέτε για τους μεγάλους δεν ισχύει....η ρίκα...και μια φίλη μου έκαναν στον πάντο....και έμειναν με την πρώτη....

Αποτυχίες και επιτυχίες έχουν όλοι οι γιατροί.Το θέμα είναι ποιος μας ταιριάζει περισσότερο.Και φυσικά να είναι καλοί επιστήμονες και άνθρωποι.Ας πούμε οι μεγάλοι μπορεί να μην είναι στο τηλέφωνο τη στιγμή που τους θες ή να μην έχουν μια προσωπική σχέση μαζί σου.Αυτό άλλες τις χαλάει,άλλες όχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω παντως κοριτσια δε θελω ουτε καλα λογια να μου πουνε ουτε οτι θα κανω παιδι...

Θελω να κατσουν 5 μαμημενα λεπτα της ωρας...να σκεφτουμε την ιδιαιτερη περιπτωση μου, να ξεφυγουν απο τα φαρμακα που παιρνουν μιζα (γιατι ετσι γινεται και το ξερω εκ των εσω...) και να σκεφτουν τι θα εκανε καλο σε μενα, που εχω το περιεργο ενδομητριο και τις περιεργες ωοηθηκες...Να δουνε τι δεν εκαναν οι αλλοι και να το κανουν αυτο. Οχι να αναλυουμε τα γνωστα και να μου πασαρουν ενα απο τα γνωστα 1-2 πρωτοκολλα που το πιο πιθανο να μη μου κανει....αλλα κανει σε αυτους γιατο το ξερουν καλα και παιρνουν μιζες...

Mpori na exeis dikio ...

Ala ksereis poses san k esena vlepoun kathe mera ??? Para poles ...

Distixos i alithia einai oti einai emporio ...


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παω για υπνο γιατι θα καψω και τον δικο μου εγκεφαλο και τον δικο σας! :P

ευχαριστω για τη βοηθεια...ο δρομος ειναι μακρυς ακομα για μενα...αλλα δεν εχω σκοπο να προχωρησω αν δε νιωσω ετοιμη!

Καλο σας βραδυ!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τραπεζα σπερματος το νομιζα αλλα αφου κανουν εξωσωματικες κεντρο ειναι...Απλα εχουν και δοτες.Καλυτερα που δεν πηγαμε εκει.

μόνο δότες έχουν....ή και δότριες;

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να παω γιατι οταν πηγα να τη δω ηταν πολυ γενικη σε ολα...προτεινε οτι εφταιγαν ισως 1-2 πραγματα...που οταν τα ρωτησα και στους 3 αθηναιους τα απερριψαν, αρα κι αυτη δεν ειχε κατσει να το επεξεργαστει σοβαρα...προτιμω να μου ελεγε θα ξαανδω τον φακελο και θα σου πω...οχι λογια της στιγμης...

Εχω απαιτησεις γιατι παιρνω φαρμακα και τους δινω πολλα...

Den eisai i moni pou to kanei distixos. Emeis toys xriazomaste pio poli apo oso autoi emas ...


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αποτυχίες και επιτυχίες έχουν όλοι οι γιατροί.Το θέμα είναι ποιος μας ταιριάζει περισσότερο.Και φυσικά να είναι καλοί επιστήμονες και άνθρωποι.Ας πούμε οι μεγάλοι μπορεί να μην είναι στο τηλέφωνο τη στιγμή που τους θες ή να μην έχουν μια προσωπική σχέση μαζί σου.Αυτό άλλες τις χαλάει,άλλες όχι.

Δεν ξερω για τους αλλους παντως ο δικος μου με πηρε τηλ παραμονη και ανημερα πρωτοχρονιας απο εξωτερικο οταν ειχα την αιμοραγια.Πραγματικα δεν το περιμενα...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...